Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Na priva Ci wyślę :) Bo się wstydzę a tam są tez moje zdjęcia :)
    A Ty się pochwalisz?
    A i musze powiedzieć że czytam wątek o wyprawce i non stop tam jesteś :)
    --
  1.  permalink
    Pochwale sie za tydzien jak już uprzątne worki :)
  2.  permalink
    a wiesz- ja sie chwaliłam non stop na wątku "co nam w sercu gra" tylko jak już wszystkie znajome dziewczyny obejrzały, to kasowałam... Zapraszam tam- wciąż tam życie wre :)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Chętnie tylko musze dom ogarnąć bo wczoraj szlifowanie gipsów na górze było i jest wszędzie ...nie powiem co...
    --
  3.  permalink
    dziękuję :)
    Piękny domek... I choinka ...
    Kuchni Ci bardzo zazdroszczę - moja przyjedzie dopiero w przyszłym tygodniu. Wg jakiego projektu budowaliście?
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Dom w rododendronach 5 Archonu wersja z podwójnym garażem.
    A choinkę dziś muszę rozebrać i mi tak szkoda :(
    --
  4.  permalink
    a to pooglądam sobie zaraz projekt- bardzo lubię :)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    No to powiem ze nie mamy spiżarki w kuchni i nie dzieliliśmy pomieszczenia nad garażem :) I odrobinkę powiększylismy garderobę ale to i tak pięta Achillesowa projektu.
    No i celowaliśmy w domek prosty i enegrooszczędny.
    --
  5.  permalink
    Naprawdę niezły projekt. Sporo pokoi- duza masz rodzinkę?
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Na razie dopiero będzie 3 osobowa. Na dole jest gabinet, na górze 2 pokoje dla dzieciaków i nasza sypialnia a za to nad garażem pomieszczenie przewidziane na projektor, moje sprzęty ćwiczeniowe i bałagan zabawkowy dzieci.
    Ja chcę mieć dwójkę dzieci, emek trójkę :) Zobaczymy jak sie dogadamy...
    --
  6.  permalink
    Aine- a jakie to sprzety?
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010 zmieniony
     permalink
    Na razie mam orbitek i steper. W najbliższych dniach wreszcie zamawiam piłkę gimnastyczną bo to w ciąży jak znalazł a ja już dawno chciałam tylko nie chciałam żeby się kurzyła. Poza tym pierdóły: mata i fura płyt bo ja z tych co przy płytach machają nogami i innymi częściami ciała :)
    Uwielbiam ćwiczyć tylko zawsze brakuje mi czasu ale płyt sobie nie żałuję :)
    Spadam sprzątać ale potem zajrzę :)
    --
  7.  permalink
    Orbitreka też mam - tylko,ze u mnie bedzie chyba stał w sypialni. Jeszcze go nie zagospodarowałam.
    Miłego sprzątania :)
  8.  permalink
    A piłka tez fajna sprawa- tez miałam w ciazy i sobie chwaliłam
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Nie mogę - umyłam podłogę a ona dalej biaława - drugi raz nie dam rady nawet mopem tych z 60 chyba metrów przejechać a co dopiero szmatą żeby było dokładniej...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z was zna sklep internetowy KLIMATY DOMU ?
    zastanawiam sie czy mozna im zaufac
  9.  permalink
    Hej, pozwole sobie wkleić linka - zapraszam do zakupu :)
    http://ale.gratka.pl/ogloszenie/8256573_fotel_director_tanio.html
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    bede wdzieczna za linki do latwych w obsludze, darmowych programow gdzie mozna sobie poustawiac szafki i sprzety wszelkiej masci
  10.  permalink
    AniaM, fajny jest program PRO100, ja na nim działam czasem i jest ok - wydaje mi się, że ze stronki możesz ściągnąć wersję testową (z tego co pamiętam ma pełne biblioteki, ale np nie można drukować projektów)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    tydzien temu rozpoczelismy budowe
    prosze trzymac kciuki o jak najmniejsza ilosc nieprzewidzianych wydatkow i dobra pogode :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Oczywiście trzymam mocno :)
    Proszę relacjonować na bieżąco.
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    MrsHyde sweet home 3d jest super, pełna wersja, ściągnij ze stronki dobreprogramy.pl I dodatkowo ściągnij sobie biblioteki sprzętów.
    My utknęliśmy na etapie pozwolenia na budowę, mam nadzieję, że zaczniemy najpóźniej w sierpniu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    mamy ten sweet home, jak na darmowca to rzeczywiscie moze byc tylko kurcze tych sprzetow pojedynczo mi sie sciaga nie chce ;)
    powodzenia z papierologia, nam akurat to poszlo nienajgorzej tyle ze miesiac opoznienia mielismy z rozpoczeciem. najpierw przez pogode a teraz przez ludzka niekompetencje (znikl nasz kierownik budowy i musielismy znalezc drugiego zeby wykopy zaczac)
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    W końcu się nam udało, całą papierologię załatwiliśmy i oficjalnie od 5 marca rozpoczęliśmy budowę :bigsmile:
    Na razie mamy założoną wodę, garaż, pakamerę, ściągnięty humus i wytyczenie fundamentów przez geodetę. Niby nic a ja się cieszę jak głupia :bigsmile:
    Na weekend panujemy kopać fundamenty - tzn kopać będzie mąż i mój tata a ja się będę im szlajać pod nogami. Wojtek nic mi nie pozwala robić na działce - czasem podaje mu tylko gwoździe - jestem jak asystent :bigsmile: No i odpowiadam za wyżywienie nas.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy taki dom wydaje się być sensownym rozwiązaniem dla rodziny 2+2?
    Widzicie jakieś słabe strony tego projektu?

    Z6 Extradom
    -- Mama M & N & W
  11.  permalink
    monika- wg mnie fajny projekt- ja jednak "wyprostowałabym" bryłę, by nie miała tych załamań. Im bardziej prosta bryła tym mniejszy koszt budowy i większa oszczednosc przy uzytkowaniu. Ale to luźna uwaga.
    Wolałabym tez ciut większe sypialnie- 12 m to niewiele- ale co komu potrzeba - wiadomo
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Im bardziej prosta bryła tym mniejszy koszt budowy

    Bo i dach prostszy i tańszy, prawda?
    Dzięki za Twoją opinię, Szczypta!
    -- Mama M & N & W
  12.  permalink
    Nie tylko dach :)
    Na to składa się wiele aspektów- począwszy od wytyczenia i opalikowania terenu- płaci się za punkt, wiec kazde załamanie to dodatkowy koszt. Poza tym zwartą bryłę łatwiej ogrzac i sa mniejsze straty cieplne.
    Gorąco polecam Ci projekt indywidualny- koszt wbrew obiegowej opinni wcale nie jest wyższy a będziesz miała dom skrojony na miare potrzeb i dostosowany do działki, kierunków świata itp
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Dołączę się do dyskusji, bo też znowu utkneliśmy w remoncie. Rok temu wykończyliśmy nasze pierwsze własne mieszkanko: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1947 . Wtedy jeszcze nie uwzględniliśmy w planach powiększenia rodziny ;-) Niestety mieszkanie będzie za małe, gdy pojawi się na świecie nasz synek, więc znowu rozpoczynamy remont. Adaptujemy 110 metrowe poddasze w moim rodzinnym domu. Prace rozpoczynamy od samego początku: wymiana dachu, stawianie ścian, ocieplanie, media, ech.... ogarnia mnie przerażenie. Cel - lipiec rodzimy i wprowadzamy się do nowego domku :-) Zobaczymy jak życie zweryfikuje nasze plany :-)
  13.  permalink
    Kaktus- świetne mieszkanko i piękne koty :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też polecam indywidualny projekt. Jednak koszt wychodzi podobny jak projekt gotowy + zmiany

    Mónikha, domek ma fajny układ, jak myślicie o niewielkim metrażu to jest ok- w sensie wszystkie niezbędne pomieszczenia są :smile:
    --
  14.  permalink
    Ceri- macie juz podbitkę dachową? Bo mam pytanie?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.03.12 21:00</span>
    Ceri nie zagląda, ale podbijam
    Czy któras z Was ma jakieś pojęcie o oświetleniu montowanym w podbitce dachowej?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    ceriscerise a Ja się nie zgodzę... za projekt indywidualny wołali mi od 10 do 16 tyś... tak więc padło na gotowca z przeróbkami ze studia Z500 - niewątpliwie tańsza opcja!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja sie zgadzam z Ceri, gotowce niestety pozostawiaja wiele do zyczenia i jak poczytac opinie na necie to wychodza tez rozne ciekawe kwiatki w czasie budowy a tak projekt indywidualny jest krojony na miare, jego cena zalezy tylko i wylacznie jak bardzo renomowane jest biuro. u nas mozna miec projekt za 4 a mozna za 12tys, kwestia rozejrzenia sie w temacie

    nam wyszlo tyle samo co wziac projekt i do niego przerobki robic, w cenie mielismy zalatwienie wszystkich dokumentow przez architekta a troche tego bylo (zgoda na odstepstwo ze wzgledu na bardzo waska dzialke)


    Mónikha: Widzicie jakieś słabe strony tego projektu?



    ja bym poszukala czegos z prostsza bryla dachu, przy tylu lamancach blachodachowka jest srednio oplacalna a dobra dachowka jest po diable droga no i sila rzeczy robocizna tez drozsza bezdie; no i chyba bym sobie darowala ten mikroskopijny kibelek tylko zrobila od razu wieksza lazienke, podwojnie zaplacisz za koszty hydrauliczne i ceramike a i tak jedno kolo drugiego jest i nie ulatwia jakos szczegolnie zycia. No i kotlownia 5,7m2 do przemyslenia w zaleznosci czym palic planujecie. My mamy wlasnie cos ok 5m i przy piecu z podajnikiem zmiescil sie tam tylko zasobnik na wode i umywalka, nie ma mmowy zeby trzymac tam cos wiecej niz 2 worki pelletu
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    no Ja dalej podtrzymuję swoje zdanie w tym temacie bo gdyby było tak jak piszesz pewnie tworzyłabym projekt od podstawy tak jak miałam to przez długi czas w planach a tak to mam gotowca!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    a dalej bierzecie 2 rodzinny jak to nazywalas z seniorka?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    dalej... garaż w bryle zaadoptowany pod mieszkanie!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    pokazesz projekt?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    nie mam skanera...
  15.  permalink
    Zaglądam :)
    Szczypta- tak, mamy podbitkę dachową :smile: Chodzi Ci o to co jest między końcem dachu a ścianą budynku, tak? Ale nie mamy tam oświetlenia. Za to jak powiesz co Cię konkretnie interesuje, to zapytam męża, bo on sam robił nam w domu oświetlenie, więc może będzie mógł pomóc :smile:

    Ladybird- nam taniej wyszedł projekt robiony przeze mnie od podstaw i przerobiony przez architekta na projekt budowlany. Architekt nie był renomowany, trochę mu się zeszło, ale i nam się jakoś nie spieszyło. W cenie projektu załatwił nam wszystkie niezbędne zezwolenia. Więc podobnie jak Hyde jestem za robieniem indywidualnych projektów, bo jednak przeróbki gotowców bywają drogie.

    Treść doklejona: 18.03.12 23:16
    Szczypta, zapytałam się o to oświetlenie w podbitce. Podbitka musi być drewniana (plastikowa by się nagrzewała i deformowała), wycina się otwory i montuje oświetlenie na naczepach, od góry rzucasz kabel. Tak twierdzi mój mąż :wink:
    --
  16.  permalink
    aa- dzięki Ceri :) to wiesz mniej niz ja :) hyhyhy
    podbitka nie musi byc drewniana- mozna wstawic ledy i bedzie ok. No i własnie szukam info o ledach, ale nikt mi pomóc nie potrafi :?
    No i zazdroszczę Ci,że juz masz tę podbitkę... U mnie dopiero za miesiąc będą robic, a to chora kasa na to idzie. wrrr
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    A wracając do tematu domowego.
    My też zaczynamy budowę w tym roku, i jakie zrządzenie losu musimy zapłacić za wywóz ziemi bo mamy nadmiar...:confused:

    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW10.html
    --
  17.  permalink
    A no widzisz :wink: Kurde, nie pamiętam ile kasy nam szło, ale chyba nie jakoś masakrycznie... albo może mąż mi oszczędził info- w ciąży byłam :wink: Pewno wybraliśmy jedną z tańszych, ale w sumie fajna, bo pasuje i do dachówki i do elewacji :)

    A pytałaś się o ziemię. Nawieźli nam w sobotę, mój mąż zapomniał pstryknąć fotki, ale wychodzi gdzieś jeden kamaz (10m3) na podniesienie 100m2 o 10-15cm. No i do tego musisz mieć koparkę, żeby Ci to łychą rozrzuciła (chyba, że masz małą działkę). No i potem po działce chodzi się jak po świeżo zaoranym polu :smile: Czekam teraz na glebogryzarkę, przejdzie się przez działkę i siejemy trawę, żeby dało się chodzić. Bo na razie jest masakra :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    cerisecerise to miałaś wiele szczęścia Tworząc coś sama do pewnego momentu... no niestety nie każdy tak potrafi :)

    - - -
    Podbitkę plastikową z paneli mają moi kuzyni i od lat się im z tym nic nie dzieje a i oświetlenie halogenowe mają w tym zamontowane!
  18.  permalink
    Ceri- dziękuję Ci bardzo :)
    Wiesz- masakryczna kasa to tez pojęcie względne;) U mnie wg wstępnych wyliczen to równowartośc dwutygodniowych wczasów, wiec ja za takie byle g.... to wg teksańska masakra piłą mechaniczną ;)

    Treść doklejona: 19.03.12 08:12
    Basiu_87Moze ogłoś na jakims forum budowlanym ( na muratorze np) ,że chcesz oddac ziemię? Wielu ludzi potrzebuje, wiec moze uda Ci się jakoś ją opchnąć przynajmniej bezkosztowo
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    szczypta dobra myśl, trochę tego będziemy mieć także trzeba nad tym pomyśleć, dzięki.
    Właśnie wróciłam z urzędu, wniosek o budowę złożony...min 1 miesiąc na decyzję mamy czekać, a w najgorszym wypadku 65 dni :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ania bez przeróbek wew i zew DOM
  19.  permalink
    To pewno my mamy taką siajową podbitkę, w której nie da się montować oświetlenia :wink: No ale w sumie my mieliśmy ok 80m obwodu budynku plus zadaszony taras, więc miała być ładna (=pasująca do budynku) i tania :smile:
    My musieliśmy robić, bo była elementem kosztorysu banku, a tak to pewno byśmy czekali z robotą.

    Ladybird- zależało nam na domku parterowym, bez użytkowego poddasza. A o takie gotowe projekty trudno. Jest mały wybór.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    cerisecerise też miałam problem z projektem domu dwulokalowego w prostej bryle i długo szukałam ehhh za długo :(
  20.  permalink
    A dalej w temacie budowlanym... tylko bardziej ogrodowo :wink: polecacie jakieś krzewy/drzewka które szybko rosną? Uparłam się, że nie będzie iglaków :wink: Chcemy od frontu posadzić drzewko, żeby ładnie kwitło na wiosnę. I szukam czegoś co względnie szybko rośnie :smile: Żebym nie musiała pięć lat czekać na metrowy badylek :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.