Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    cerisecerise: U nas ogrodzenie robili właściwie po zakończeniu budowy dopiero i nikt się nie czepiał. Tak działka była nieogrodzona przez dwa lata budowy


    my akurat ogrodzenie mielismy juz wczesniej ale kierbud o to pytal i ekipa ktora zaczynala budowe tez pytala; teraz znajomi sie zaczynaja budowac i kierbud przyjechal srpawdzic czy cala dzialka ogrodzona tzn zabezpieczona; takie sa wymogi przynajmniej u mnie w miescie (i oni i my budowalismy sie na terenie miasta z czego oni jeszcze praktycznie w polu my w zwartej zabudowie)
  1.  permalink
    U nas kierownik tylko kazał ekipie pilnować porządku- i tyle
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Ania macie pod domem ulicę?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    mamy ulice osiedlowa ale asfaltowa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Czyli nie na maksa ruchliwą... ale w piżamie na taras wyjdziesz swobodnie czy raczej sąsiedzi będą widzieli? U mnie tylko jeden sąsiad kiedyś z bloku będzie widział bo go jeszcze drzewo nie zasłoniło hi hi hi a tak to pozostali są za drzewami :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Lady u nas to scisla zabudowa; przeciez my mielismy odstepstwo ministeriialne zeby moc sie tu w ogole budowac bo wszedzie juz byly domy tylko nasza dzialka pusta. W sumie wyjscie na taras czy wyniesienie tam prania to widok dla sasiadow ale "niech sie wstydzi ten co widzi" :D

    a jesli idzie o sasiadow to na tej focie to widac najlepiej
    bds
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Ania nie masz małej wcale działki jeśli to po prawej to róg domu.. dużo miejsca z przodu i nawet jest spory bok... myślałam, że to gorzej wygąda. Przy takiej odległości to wyjście na taras to nie problem... a i auto swobodnie może stać poza garażem

    Aniaa co to masz na boku domu? takie dwa czarne punkty? wygląda jak lampa
  2.  permalink
    hyhyhy :)
    uchwyt na rynnę ? :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    nie znam się :) wiec powaga :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    dokladnie, to sa uchwyty na rynne ktora byla zdjeta na czas zrobienia kostki :)

    Lady nasza dzialka jest malutka ale z przodu zostalo sporo miejsca, dom odsuniety od plotu jednych sasiadow o 1,5m a drugich o 4m, z przodu jest z jednej strony 13m (od tej widocznej) a z drugiej 10 (dzialka pod skosem) a z tylu nistety tylko 7m bo miasto sie nie zgodzilo na przesuniecie domu do przodu na rzecz wiekszego podworka z tylu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Lady myslisz ze w pokojach dzieci lozka stojac pod skosem zdadza egzamin przy sciance kolankowej 100cm? Moja corka ma troche ponad 140cm i przy naszej kolankowej 125cm czasami potrafi sie z sufitem przywitac (a po 80cm od kolankowej mamy juz wysokosc 190cm)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    MRS nie koniecznie łóżko w tamtym miejscu padnie bo może być tak, że biurka tuż pod oknem a łóżka na ścianach gdzie biurka obecnie są postawione... nie widzę na razie inne opcji biorąc pod uwagę właśnie skos i ściankę na 100cm
  3.  permalink
    Dziewczyny w najbliższym czasie zamierzam kupić pralkę. Pomyślałam więc o pralko-suszarce. Macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Możecie polecić jakąś taką pralko-suszarkę z czystym sumieniem? Lub ewentualnie odradzić?
    A może lepiej kupić osobno pralkę i osobno suszarkę?

    Liczę na Waszą pomoc!
    Dziękuję :smile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    nam odradzili pralko-suszarke, ponoc takie 2w1 to koneicznosc dzielenia wkladu prania na pol do przesuszenia, a i duzo slabsze parametry jesli idzie o energooszczednosc. Jesli juz to ja bym brala suszarke nastawiana na pralke, ale tu finanse nas przerosly
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    MrsHyde: Jesli juz to ja bym brala suszarke nastawiana na pralke

    Ja tak mam i jestem zachwycona.
    Natomiast WSZYSTKIE osoby, które znam i posiadają pralko-suszarkę odradzają i twierdzą, ze w zwiazku z tym suszarki nie używają - raz, albo dwa razy uzyli i tyle, bo bardzo gniecie, bo jest nie energooszczędna, bo nie mogą w zwiazku z tym następnego prania nastawić od razu....
    Oddzielna suszarka powoduje, że ja prawie nie prasuje - bo nastawiam na program "do szafy" i jest cudnie, wrzucam swieżo wyprane pranie - w miedzy czasie mi się suszy, a ja moge do praleczki nastepne pranie zapakować.
    Także polecam takie rozwiazanie. Oczywiscie jak ktos ma miejsce i finanse pozwalają,
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Ja tez polecam suszarke i pralke oddzielnie:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Dołączam się do poprzedniczek. My suszarkę z braku miejsca mamy w piwnicy.
    --
    • CommentAuthorlulkabadulka
    • CommentTimeAug 6th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie wchodzi w grę tylko i wyłącznie suszarka nasadzanana na pralkę (brak miejsca). Domyślam się, że nie wszystkie urządzenia nadają się do "postawienia na siebie"?

    Wstępnie upatrzyłam pralkę Samsung ECO BUBBLE (może ktoś posiada i mógłby podzielić się opinią na jej temat?). Ale biorąc pod uwagę zbliżającą się zimę i fakt, że kaloryfery będą pokryte schnącym praniem, zamarzyła mi się suszarka...
    Nawet nie wiem czy na tego Samsunga można stawiać suszarkę...
    Program "do szafy" brzmi nieźle :bigsmile: Żadnego prasowania powiadasz :bigsmile: to mnie przekonuje :devil: Zdradzisz jakiej firmy masz suszarkę (jaki model)?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Suszarkę można stawiać na każdej pralce wolnostojącej. Są w handlu takie specjalne konstrukcje wkładane na pralkę, żeby suszarka nie tańczyła (choć jeszcze nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał ten problem).
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    lulkabadulka: Żadnego prasowania powiadasz to mnie przekonuje Zdradzisz jakiej firmy masz suszarkę (jaki model)?

    Ja mam Simensa nie pamietam jaki model, ale jedyne takie były BlackEdition, bo zależało mi na tym aby nie były białe. Mam taką pralkę i suszarkę, stoją jedna na drugiej. Zazwyczaj dokupuje się taki łącznik aby się razem trzymały, ale jak my odbieralismy sprzęt, to nie było takich oryginalnych łączników w kolorze czarnym, wiec mamy bez tego łącznika i w niczym to nie przeszkadza :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    ja mam pralke beko taka normalna i na niej suszarke elktorluxa połaczone łacznikiem uniwersalnym z wysywana półka i nie ma problemu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    lulkabadulka: Wstępnie upatrzyłam pralkę Samsung ECO BUBBLE (może ktoś posiada i mógłby podzielić się opinią na jej temat?).


    my mamy "ekobubla" i mimo ze sie nasmiewam z nazwy to z pralki jestem bardzo zadowolona, co wazne - mozna ustawic ilosc cykli plukania, jest energooszczedna bo cykle sa krotkie, mozna prac w nizszej temperaturze no a ubrania po praniu sa wyjatkowo miekkie; jest sporo cykli do wyboru (ja to nazywam durnopstryki, przekrecasz galka i masz wybrane pranie ciemne, posciel, codzienne itp) . W porownaniu z moja stara pralka czy tymi co maja znajomi to ta nasza jest na tyle cicha ze czasami lece do lazienki sprawdzic czy aby prania nie zapomnialam nastawic :)


    NIESTETY przy tak waskiej pralce jest klopot z kupnem suszarki wiec zostaje mi wystawianie prania na taras
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a Ja mam wciąż dylemat z oknami dachowymi... byłam właśnie u kuzynki i powiem wam, że dawały one świetne doświetlenie pokoi. Mają też minusy bo były zacieki :(
    U mnie zrezygnowałam z nich w pokojach dziewczyn ale ciągle zastanawiam się nad pozostawieniem ich w pomieszczeniu "gospodarczym" i Naszej sypialnianej garderobie...
    Może jakieś Wasze opinie?
    Moje jeszcze jedno pytanie to czy któraś z Was ma kolektory słoneczne i jak się sprawdzają oraz co możecie na ich temat powiedzieć ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Lady o kolektorach byl ostatnio temat na muratorze, jesli nie masz dofinansowania od gminy to zalozenie ich zwroci sie ponoc dopiero po .... 20latach
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Lady, nam odradzali kolektory, na etapie budowy wyprowadziliśmy instalację, tak że tylko podpinać, ale poczekamy na nowsze technologie; w rachunku weź pod uwagę, że po 10 latach musisz kupić nowe, więc zwrot po 20 to sama widzisz...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Gracjanna no właśnie o instalacji też myślimy z mężem aby podpiąć... ehhh pewnie czas pokaże co będzie i jak będzie :)

    Podtrzymuję dalej pytanie z oknami i jeszcze jedno jakie macie wymiary? 78x119 czy ten wymiar zalicza się do standardów?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    my mamy wymiar 78x118 wiec to chyba standard
    dzisaj zapomnialam domknac okna w lazience z rozszczelnienia no i zorientowalam sie juz jak deszcz zacinal, rezultat zacieki na skosie, dobrze ze otwarte nie bylo bo bym miala zalana lazienke; zdecydowanie wole normalne okna!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Ania u kuzynki miałam rozszczelnione okna podczas deszczu i nic nie pociekło po nich chociaż deszcz zacinał. Dzisiaj naddałam dwa okna w projekcie w pomieszczeniu gospodarczym i w garderobie ale będą mniejszych gabarytów niż te 78x119 :) i tutaj bierzemy pod uwagę rozmiar 78X98 mniejsze i będą po jednej stronie domu tak więc różnic nie będzie widać.

    Treść doklejona: 20.08.12 15:54
    Ania a w temacie pogody to u Nas upał jakich mało :(

    Treść doklejona: 20.08.12 15:56
    W sumie naniosłam ostatnie wzmianki i więcej nie będzie... przynajmniej na tym etapie... Projekt już u konstruktora!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    bo sa 2 stopnie rozszczelnienia, na tym 1 by nie pocieklo ale ja mialam na 2 i niestety mam nauczke
    a co do mniejszych okien - sprawdzilas cene? zeby nie wyszly drozsze niz standardowe

    Treść doklejona: 20.08.12 16:07
    a tak w ogole to czy okno w gospodarczym to dobre rozwiazanie? tam sie trzyma rozne detergenty, proszki itp wiec lepiej zeby bylo jak najmniej swiatla i wahan temperatur
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Ania dobre rozwiązanie bo to pomieszczenie choć zyskało nazwę gospodarcze to nie wiem czy nie będzie w przyszłości garderobą ogólną... Poza tym ciągłe włączanie i wyłączanie światła też nie jest dobre... Zobaczymy :)

    Mniejsze okna nie koniecznie znaczy tańsze tym bardziej, że biorę pod uwagę standardowe wymiary dostępne np z veluxa jak i Fakro.

    Treść doklejona: 20.08.12 16:32
    Proszki i płyny wylądują na dole we wnęce łazienkowej wrrr, która wyszła niedawno i która ani przypisz ani przyłataj mi do niczego nie pasuje i jestem z tego powodu zła jak nie wiem co :(

    Poza tym zrezygnowaliśmy z wanny i będą same kabiny prysznicowe :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    oj Lady Lady, przeciez wlasnie napisalam ze mniejsze okno moze byc drozsze ;)

    czemu zrezygnowaliscie z wanny? nie wyobrazam sobie zycia bez wanny, uwielbiam wylegiwac sie w pianie, a jeszcze jak mam wino i jakas muzyke wlaczona to juz po prostu blogostan
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Dobry, :D
    dziewczyny pozwolicie, że dołączę do Waszego grona. :) Właśnie wylewki się robią i powoli nastaje "mój czas"... czyli aranżacja wnętrz, zakupy wyposażenia i tak dalej... nie mogę się już doczekać :D
    Budujemy dom z piwnicą użytkową. Zmagamy się cały czas z nadprogramowymi wydatkami... Najwięcej poszło nam w piwnicę - niestety glina w gruncie, no i wiadomo, musieliśmy porządną izolację zrobić, w zasadzie przecwiwwodną ze studnią chłonną, ale jakoś temat ogarnęliśmy :) Mamy swoje podziemia, co podczas upałów takich jak teraz np będzie zbawienne...
    Widzę, że natknęłam się na temat pralek i suszarek :D Hmmm, planujemy i to i to... Nie wiem jednak czy uda się taki zakup zrealizować od razu ze względu na fundusze, ale będziemy dążyć do takiego rozwiązania :)))
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 20th 2012 zmieniony
     permalink
    ha ha ha Ania ha ha ha siedzę teraz i się śmieję... nooo cooo myślałam coś innego napisałam innego... to tak jak w locie wszystko się pisze :)
    CHODZIŁO MI, ŻE MNIEJSZE NIE KONIECZNIE MUSI BYĆ DROŻSZE... :p:p i powaga mi tutaj :):wink:

    Treść doklejona: 20.08.12 20:49
    Ania bo chyba nie dla mnie wylegiwanie w wannie... jestem za szybką kąpielą tak samo mój O.... Dwa tygodnie tego dowiodły... a z drugiej strony wino nie grozi mi w moim mieszkaniu czy domku :( zakaz % na zawsze :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Lady a planujesz wentylacje mechaniczna? my nie mamy bo kasy nie bylo ale znajomy meza zrobil i latem w upaly blogoslawi pomysl, maz dzisiaj byl i mowi ze to jest mega, klimy w domu nie trzeba

    Treść doklejona: 20.08.12 21:17
    praktycznie bez wanny mieszkalam w pierwszym domu po slubie (dom siostry z mega zimna dolna lazienka gdzie byla wanna wiec nie korzystalismy z niej wcale) przez 2lata, jak kupilismy mieszkanie to mala bo mala ale wanna sie pojawila, wiedzialam ze to taki MUST BE i teraz jak planowalismy dom to tez wanna byla obowiazkowa. Kupilismy 150x100 i zaluje ze obawialam sie wiekszej bo taka przestrzen na codzien nie jest mi potrzebna a wanna weszlaby nam i 170x110 ale jak to mowia- madry polak po szkodzie...
  4.  permalink
    My mamy wentylację mechaniczną i rzeczywiście się sprawdza.
    I też u nas wanna to był bezdyskusyjny punkt programu. W łazience dzieci mamy taką 170x110, może do naszej łazienki uda się jeszcze większą wcisnąć
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    Ania nie planuję takowej wentylacji niestety :(

    ehhh chciałabym jednak w tym roku aby udało się papierologię przepchnąć urzędowo i wylać fundamenty chociaż ehhh - marzenia mam wiem :(

    Ania u Nas wszyscy kąpią się szybko... jedyny czas na dłuższe siedzenie w głębokim obecnie brodziku to w chwili kiedy kobiety golą nogi :bigsmile:
    Na dole prysznic będzie miał około 120 cm długości od ściany do ściany no chyba, że w trakcie budowy znowu coś się odwidzi i stanie tam zwyczajna 90-tka. Ogólnie wanna musiałaby być prostokątna z nakładką drzwi jak w prysznicu.

    Treść doklejona: 21.08.12 08:39
    Ania z której łazienki korzystacie częściej? Strasznie żałuję, że ta dolna nie będzie miała okna ehhh

    Treść doklejona: 21.08.12 08:40
    Zastanawiam się jeszcze nad gazem w kuchni - robić w niej instalację czy nie? jednak potrawy ugotowane na gazie są jakieś inne hmmm

    Treść doklejona: 21.08.12 08:54
    Ania możesz mi napisać już z użytkowania jak sprawdza się woodentic? czy widać na nim np plamy dnia codziennego, kurz etc... cokolwiek?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    Co do gazu w kuchni to jednak zrobiliśmy kuchnię elektryczną, a instalację pod kuchnię gazową mamy w piwnicy. Ale nei ze względu na smak potraw bo ja tej różnicy nie wychwytuję, a jako zabezpieczenie przy np braku prądu. Ale to temat też na przyszłość, bo obecnie nie stać nas na dwie kuchenki.;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    Ladybird76: Ania z której łazienki korzystacie częściej? Strasznie żałuję, że ta dolna nie będzie miała okna ehhh

    z obydwu tak samo, raz prysznic raz wanna, wlasciwie to ja prysznic tylko jak mam malo czasu rano czy w dzien, wieczorem tylko wanna; dzieci uwielbiaja kapiele w wannie, mloda bierze czasami prysznic ale Krzys srednio przepada i woli wanne i moczenie zadka; prysznic mamy 90, troche zaluje ze nei umiescilismy sedesu w innym miejscu i nie zrobilismy kabiny walk-in, ale z drugiej strony moze i dobrze ze maz sie nie dal namowic na przeciaganie rury kanalizacyjnej bo koszt porzadnej kabiny walk-in z odplywem liniowym to kilka tys wiecej niz tradycyjna kabina z brodzikiem


    Ladybird76: Zastanawiam się jeszcze nad gazem w kuchni - robić w niej instalację czy nie? jednak potrawy ugotowane na gazie są jakieś inne hmmm

    my nie mamy gazu ziemnego wiec od razu stawialam na indukcje, jesli planujesz ogrzewac dom gazem to ja bym poprzestala na kuchni gazowej z ewentualnym doprowadzeniem sily jakby cos ci sie kiedys odmienilo


    Ladybird76: Ania możesz mi napisać już z użytkowania jak sprawdza się woodentic? czy widać na nim np plamy dnia codziennego, kurz etc... cokolwiek?

    kurz to widac na wszystkim chociaz tragedii ani z panelami ani woodenticiem nie mam, niestety niektore obuwie zostawia na nim slady ktore zlaza dopiero po umyciu (z docisnieciem mopem) ale to datego ze my klapki takie normalne uzywamy jako kapcie, zadne tam paputki itp. plamy z zachlapania woda tez zostaja ale to czy na macie czy polysku to ta sama chwala
  5.  permalink
    Lady, przy kuchence gazowej syfią się szafki, przynajmniej u mojej mamy i chrzestnej tak się robi- tworzy się taki lepki osad
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    to fakt, przy gazie wiecznie szorowalam plytki i szafki bo "ulepek" sie robil, tutaj tylko zmywam plyte na scianie wilgotna szmatka, nie ma takiego tluszczu
    mowia jednakj ze jak ma sie gaz ziemny do ogrzewania to wychodzi taniej takie gotowanie niz indukcja
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    Ania no właśnie moje panele - dąb bagienny:) strasznie oddają każdy kurz : i nieczystość :( zaś w łazience mam takie kafle, że nic na nich nie widać i cześć im i chwała za to! Kuzynka u której byłan miała też takie panele, że bardzo mało na nich było widać: dąb ale o jakim odcieniu nie wiem. Nie znoszę brudnej podłogi wrrrrr
    Chodzę po mieszkaniu w japonkach gumowych ... nie jestem ulubienicą kapci :P

    Co do wyboru to pożyjemy zobaczymy... projekt inst. gaz. tworzy się.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    my tez mamy dab i jest jak dla mnie idealny, nie dosc ze wizualnie i dotykowo faktura drewna to jeszcze nie znac na nim kurzu i nie trzeba codziennie z mopem latac (nie mamy dywanow), troche sie balam 4stronnej v-fugi ale jest zupelnie bezproblemowa

    fs
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    Ania to mój ciemny dąb to porażka... kuzynka ma coś podobnego... może ciutkę inna kolorystyka - choć zdjęcia różnie to pokazują!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    ja jestem zbyt leniwa i za wygodna zeby miec ciemne podlogi, to samo z ciemnymi meblami
    juz cierpie przez czarnobrazowa serie malm w sypialni, na szczescie w salonie tylko stol ciemniejszy bo zeby meble tez ciemne byly to bym sie chyba zatrzaskala
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    Ania no właśnie też mam w dużym pokoju ciemną kolekcję ale Besta ehhh i porażka... kurz się nieźle na niej osiada :(
  6.  permalink
    Nieśmiało dołączam... Jaki etap prac, już piszę:
    -Zgoda na zabudowę (wcześniejsza działka nie nadawała się ze względu na program Natura 2000)
    -Badanie geologiczne - pozytywne
    -Projekt już zaadaptowany
    -Czekamy na uzyskanie warunków zabudowy.

    Zdaje się, że tylko ławy uda się wylać w tym roku, ale to już coś! :bigsmile:

    Piszecie o kuchenkach gazowych. Mamy takową, w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Zdziwiłam się, że ten lepki osad to od gazu. Byłam pewna, że to zwyczajny efekt przy obróbce termicznej potraw (tzn. np. parujący tłuszcz, którego nie pozbędę się przy użyciu kuchenki elektrycznej)
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Hej! Dawno się tu nie udzielałam. Już jesteśmy na etapie budowania stropu. Pewnie na tym etapie skończymy w tym roku. Mój mąż i tata sami budują po pracy i weekendy, jestem z nich dumna. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na jesień się wprowadzimy. Bardzo bym chciała!!! Czy znacie jakieś programy do projektowania pomieszczeń? Już nie mogę doczekać się urządzania.
    -- [url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Frecia, no to powodzenia :) Obyś jak najmiej stresów miała :D
    przy elektrycznej nie zauważyłam takiego problemu.
    ~
    Karinazosia sweet home 3d. Tylko trza pościągać różne dodatki ale jest tego pełno w sieci.
    Ja zaczęłam tym się bawić ostatnio.
    Tylko nie wiem jak cholera zrobić bynp w kuchni były od jakiegoś momentu płytki na ścianie a reszta tylko sam kolorek :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    karinazosia: Czy znacie jakieś programy do projektowania pomieszczeń? Już nie mogę doczekać się urządzania.


    kilka stron temu byly podawane nazwy takze przeszukaj temat, wielu stron nie ma
    oprocz sweet home jest jeszcze ikea
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    macie wentyalcje w wiatrolapie?
    u nas w projekcie nie bylo, z tego co rozmawiam ze znajomymi tez nie maja, ale .... no kurde strasznie mi brak wentylacji przeszkadza bo smierdzi mi "trampkiem" jak sa drzwi pozamykane
    moze macie wiec jakis sposob zeby sie tego cud smrodku pozbyc?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.