Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    WITAM wszystkie dziewczyny jestem tu nowa starajaca sie i budujaca chociaz z domku moge sie cieszyc nasza budowa idzie w szybkim tempie moj mezczyzna ma firme projektowo budowlana nie chwalac sie bo nie jest łatwo jezeli ktos ma jakies pytanaia to postaram sie pomoc my budujemy nie duzy domek z88 wlasnie byly dylematy z kolorem okien na poczatku chcialam biale z bialymi drzwiami mamy architekta ktorego moge polecic okna bedziemy miec antracytowe dach tez elewacja szara na elewacji drewno w kolorze dab klinkierka czarna tak jak czytalam o waszych dylematch z oknami okna nie musza byc pod kolor dachu wazne ze beda pasowaly do siebie zapraszam do siebie:)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    My mamy bramy Krispol z napędem Somfy, z wąskimi przetłoczeniami.
    Płaciliśmy 3450/jedną z montażem. Dopłata za kolor była.
    ...edit
    --
  1.  permalink
    My też mamy Krispol segmentową
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    agap nie abym się czepiała ale jak Twój mężczyzna ma taką firmę to dlaczego kupiliście gotowca ze studia Z500 ?

    Treść doklejona: 14.09.12 19:09
    agap jaki macie strop? Terivia czy lany? na jakim etapie jesteście?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    jaki jest u was koszt wywozu smieci i czy po wejsciu ustawy "smnieciowej" duzo sie zmieni?
    w tej chwili wywoza co tydzien kazdy wywoz kubla 120l po 11,50; od nowego roku planuja po 16zl miesiecznie od "glowy" i tylko 2 wywozy miesiecznie, nie ma opcji zeby nam sie smieci pomiescily w takim malym kuble przez tyle czasu przeliczajac teraz mam 46zl za 480l wywiezionych smieci
    ma byc 64zl za wywiezienie 240l :devil::devil::devil:
  2.  permalink
    Hyde, u nas podpisuje każdy umowę z wybranym przedsiębiorstwem (a właściwie gościem posiadającym śmieciarę), nie ma odgórnie nic narzuconego.
    Mamy jeden duży kubeł (240l) i płacimy ok 25pln za jego wywóz, wywożą 2razy miesięcznie (bo tak chcieliśmy i tak nam starcza). Dodatkowo dali nam wór na plastik- 11pln za pełen worek. No i gdybyśmy mieli coś więcej, to za dodatkową opłatą nam zabiorą. Ale spokojnie mieścimy się w tym kuble 240l na dwa tygodnie. Czyli wychodzi podobnie jak u Ciebie teraz- 50pln na miesiąc + plastik (zwykle jeden worek na miesiąc nam wychodzi)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    u nas teraz tez samemu podpisujesz umowe ale to sie niestety skonczy w przyszlym roku bo maja byc jakies przetargi i umowy odgorne :(
    teraz w tej firmie z ktora mamy umowe plastiki, szklo i makulature odbieraja za darmo tlko musisz w swoje worki segregowac i zadzwonic zeby przyjechali odebrac (plastiki od nas zabieraja raz w miesiacu, zwykle smieci co tydzien - mala dzialka wiec moim zdaniem by smierdzialo)
    jest jeszcze opcja ze bedzie mozna placic za wywoz 8zl ale trzeba bedzie kupic specjalne kosze do segregacji, jakies 5dzialowe, koszt koszy ponad tysiac zl :cry:
  3.  permalink
    U nas nic nie słychać o żadnej umowie odgórnej
    To rzeczywiście nieciekawie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    jakis czas temu szczyypta o tym pisala i ja tez nic nie wiedzialam bo cicho bylo, sprawa w miescie rozglos zyskala dopiero kilka dni temu; pewnie u ciebie na dniach tez bedzie cos slychac bo

    W styczniu 2012 r. weszła w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Według zapisów ustawy, gminy mają 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013 r. nowy system ma praktycznie zacząć funkcjonować.
  4.  permalink
    Wiem, że do lipca 2013 ma się wyklarować, o ustawie słyszałam, ale chodziło mi o to, że u nas NA RAZIE nic nie słychać i pewno jak znam życie zacznie być słychać na wiosnę, nie wcześniej. Specjalnie przejrzałam biuletyny, na razie nawet słowa nie ma
    --
  5.  permalink
    Ja płace 56 zł za wywóz 240 litrów 2 razy w miesiącu. W moim Pierdziszewie jeszcze myszy sie nie gonią w sprawie umów śmieciowych. No ale złudzen nie mam - taniej z pewnoscią nie będzie :/
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    niedaleko mnie mieszka rodzina 6osobowa, wywoza im kubel 120l raz w miesiacu plus worek z plastikami (swoja droga mysle ze smieciami pala w piecu) czyli zamiast 11,50 beda placili miesiecznie 96zl; tym dopiero da po kieszeni
  6.  permalink
    Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak 6 osobowa rodzina moze wyprodukowac tylko 120 litrów smieci. Ja sie ogólnie ciesze,że wejdą te umowy smieciowe. Moze własnie bezmózgi nie będą śmieci palic i do lasów wywozić. :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    myslisz ze to cos zmieni na lepsze? w sumie ile osob zameldowanych za tyle bedzie trzeba zaplacic, gorzej ze teraz meldunek nie jest koneiczny i moze byc powszechne wymeldowywanie :/ znajomi mieszkaja w bloku niedaleko ulicy na ktora wyjkezdza sie z jednego z wiekszych lokalnych osiedli, mowili ze wieczorami podjezdzaja wypasione bryki i kierowcy wywalaja worki ze smieciami do smietnikow pod blokami
    ale tez mnie dziwi ze miasto nie zrobilo porzadku z tym fikcyjnym wywozeniem kubla smieci miesiecznie przy duzej rodzinie, nam ten kubel 120l tygodniowo ledwo wystarcza, a i butelki i pojemniczki po serkach/jogurtach czy wszelakie sloiki wkladamy do innych pojemnikow.
  7.  permalink
    opłata ma byc uzalezniona od zamieszkałych, nie zameldowanych
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    ale przeciez tego nikt nie zweryfikuje
    u mnie w klatce juz tak bylo ze zameldowana byla 1 osoba a mieszkalo 5
  8.  permalink
    no to u nas wyjdą cztery osoby, więc pewno będzie podobnie jak u Ciebie Hyde
    --
  9.  permalink
    Hydzia, będzie trzeba podpisac oświadczenie pod odpowiedzialnością karną. Moze sie ludzie troche wystraszą,że ich sąsiedzi podpierdzielą
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Ania a wiesz coś o tym meldunku więcej? masz może pod ręką jakiś art.? Lada chwila mam się przeprowadzać do mamy i będę tam mieszkała więcej niż 3 miesiące a więc będę musiała wyrabiać dokumenty od nowa.. potem znowu przyjdzie mi się kiedyś wprowadzić na nowo mam nadzieję do domku i znowu wyrabiać wszystkie dokumenty ehhh

    Zameldujemy się na działce wrrrrr
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Lady nie wiem jak to dokladnie jest ale pani w urzedzie jak nas z bloku wymeldowywalam i do domu meldowalam powiedziala ze nie ma co sie az tak spieszyc i ze nic ise nie dzieje jak jest sie bez meldunku. Musisz pogrzebac w necie ale mi sie wydaje ze calkowite zniesienie obowiazku meldunkowego to dopiero za jakis czas ma byc chociaz pewna nie jstem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
  10.  permalink
    hyhyhy :)
    Ja mam w domu uproszczoną wersję. Jak przyjdzie złodziej to mu odświeżaczem w sprayu po oczach prysnę ;)
  11.  permalink
    to ja wyuczę piesa, żeby sikał po oczach :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    to Ja od teściowej dzikiego kota wezmę... skacze każdemu po nogach. Siedzi biedny w piwnicy z jednym małym okienkiem i nie wychodzi na trawkę ale jak ktoś jest w jego pobliżu to po nim skacze i czepia się pazurami... alarm albo raczej odstraszacz jakich mało....
  12.  permalink
    My nie mamy kosza:
    - selektywna zbiórka zabiera nam za darmo sprzed domu posegregowane odpadki nadające się do recyklingu,
    -odpady elektro oddajemy do sklepu z AGD,
    -resztki organiczne idą na kompost,
    -odpadki zupełnie do niczego wywozimy sami bezpośrednio na wysypisko (koszt ok. 10 zł miesięcznie za wory wypełnione głownie pieluchami)
    -metale skupuje od nas znajomy złomiarz - czysty zysk :tooth:

    Anarchia w krystalicznej postaci.

    Ciekawy pomysł z odświeżaczem. Jednak alarmu nam nie trzeba. Mamy psa zaczepno-obronnego. Tak bardzo by piszczał, żeby go złodziej pogłaskał i zabrał ze sobą, że dom byłby postawiony na równe nogi :jumping:
  13.  permalink
    My płacimy około 200zł za kwartał, miesięcznie oddajemy od 360 do 480l. śmieci, więc wychodzi około 25zł za 240l. "Panowie" jeżdżą tylko raz w miesiącu. U nas segregowane śmieci biorą za darmo, a raz w roku z racji regularnego oddawania śmieci segregowanych Wójt zaprasza do gminy i każdy losuje sobie nagrodę (od mega zapasów worków na śmieci, poprzez kosze do odkurzaczów i drobnego agd z firmy mpm, więc jakoś próbuje się zachęcić ludzi). My nie mamy tak dużo śmieci mimo że tata prowadzi prywatną firmę bo w koszu lądują tylko jakieś opakowania itd. odpadki z jedzenia dajemy sąsiadce bo ma gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia więc zwierzęta zjedzą, bądź idzie na kompost.
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    najbardziej ubolewam ze nie bedzie kominka ..moze kiedys
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    co myślicie o takim ustawieniu mebli, mała ma przyjść na świat w grudniu, planujemy też szybko drugą ciążę i stąd dwie szafy

    imagebam.com imagebam.com

    te dwie odkryte półki mają być np na książki lub ramkę z foto
    --
    •  
      CommentAuthorsstokrotkaa
    • CommentTimeSep 15th 2012 zmieniony
     permalink
    acia20 - fajne i praktyczne. To jakieś meble z serii? Jest możliwość rozbudowania ich z czasem, bo pewnie za jakiś czas przyda Wam się ich trochę więcej;)

    Macie jakiś pomysł na zagospodarowanie tej pustej przestrzeni pomiędzy szafami?
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 15th 2012 zmieniony
     permalink
    ssylwiaa - meble z ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18837/

    w pustej przestrzeni ma być tv bo my tam jeszcze śpimy a potem niebieskie z pod spodu się wysunie i zrobi się dla przedszkolaka ławę do rysowania tylko trzeba będzie małe krzesełko dokupić, i jeszcze nie wiem pewnie tv tam zostanie a jak nie to jakaś tablica do rysowania
    --
  14.  permalink
    Fajnie bo w razie czego możecie jeszcze coś dokupić;) Poza tym jestem fanką mebli z Ikei;) To mąż będzie miał trochę składania;) Śliczne kolory!
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    asia to ma być pokój dla dziecka ???Czy Wasz z kącikiem dla niego??
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Aga19782 - dla dziecka, ale my jeszcze z rok tam posiedzimy
    --
  15.  permalink
    Fotki jakies mam tylko niewiem jak tu sie wstawia no wlasnie my mamy jeden komin w kotlowni tylko wiec moze kiedys kominek jakis elektr niewiem narzaie pieniadze potrzebne sa na in vitro i musialam zczegos zrezygnowac moj mowie ze na gaz duzo teraz buduje i sie oplaca ale ten villanta odradza mowi ze drogi w serwisowaniu ze lepszy hajc technik a ten wykusz to mnie sie wlasinie by podobal my tez mamy taki uklad salon z kuchnia z przodu i ten salon taki maly sie wydaje teraz bysmy inaczej zrobili ze salon bylby otwarty na hol no ale nie moge narzekac w tym roku zaczynacie budowe??
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    cos mnie wylogowalo :sad:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    ha ha ha
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Fotki jakies mam tylko niewiem jak tu sie wstawia no wlasnie my mamy jeden komin w kotlowni tylko wiec moze kiedys kominek jakis elektr niewiem narzaie pieniadze potrzebne sa na in vitro i musialam zczegos zrezygnowac moj mowie ze na gaz duzo teraz buduje i sie oplaca ale ten villanta odradza mowi ze drogi w serwisowaniu ze lepszy hajc technik a ten wykusz to mnie sie wlasinie by podobal my tez mamy taki uklad salon z kuchnia z przodu i ten salon taki maly sie wydaje teraz bysmy inaczej zrobili ze salon bylby otwarty na hol no ale nie moge narzekac w tym roku zaczynacie budowe??

    Treść doklejona: 17.09.12 08:47
    Ogrzewanie będziemy mieli na gaz i na pelet takie zmielone drewno bo w kotłowni mamy tylko komin wiesz dobrze jest mieć jeszcze piec w którym można podpalić śmieci
  16.  permalink
    Agap81- po co kopiujesz wczesniejszy post?
    I błagam - stawiaj jakies znaki interpunkcyjne, bo to co napisałaś w tym jednym mega- zdaniu jest zupełnie nieczytelne.

    Treść doklejona: 17.09.12 08:53
    Poza tym piec gazowy i piec na pelet w 1 kotłowni?:shocked:
    I jeszcze jedno- kochasz dzieci- nie pal śmieci:devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Aga da się tak bo i u mnie taka opcja jest rozważana choć szczerze to ten drugi komin na piec na "wszystko" mocno rozważam czy ma sens? :( jak na razie wszystko przemawia za wygodą czyli GAZ!
  17.  permalink
    No to ciekawa jestem ile piec gazowy popracuje przy pyle z paliwa stałego :) To jacyś super fachowcy takie rozwiązania polecają
    Poza tym co z bezpieczenstwem? Gaz i ogień?
    No chyba,że Wasze kotłownie mają 30 metrów, mają dwa pomieszczenia itp itd.
    Przerost formy nad treścią wg mnie
    Oszczędności z tego tytułu będa mierne a cena pieca i całej reszty wiadomo jaka jest
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Aga Ja tutaj to dopiero rozważam a nie mam wdrożone :) Nikt nie poleca... to są rozważania czy jest sens i tyle a wszystko wyjdzie pewnie na placu budowy! JA SIĘ NIE ZNAM I TYLE :)
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Ja tez się na tym nie znam . Dosc duża mamy kotlownie no napewno nie 30m2 myśle ,ze jednocześnie piece przecież nie bedą chodziły to w razie w . Moj trochę wybudował tych domów to się zna poleca na gaz inni twierdza ze drogo ,a węgiel tez jest drogi przecież . Wiec nie wtracam się mu do takich rzeczy.
  18.  permalink
    a w ogóle to jaki jest sens instalowania pieca na śmieci?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Aga u mnie nie na śmieci ale na dogrzanie domu bo kto wie jak będzie kiedyś z opłatami!
    Moja kotłownia to 7m2
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    ten piec nie bedzie na smieci tylko na pelet, w ktorym mozna palic tez inne rzeczy takie jak np. papier, kartony. Zatruwac srodowiska nie zamierzam a wywoz smieci tez kosztuje , kaza segregowac a to i tak idzie do jednego kontenera.Mieszkajac na bloku mam co drugi dzien pelny kosz .
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja tam się cieszę z ustawy śmieciowej:
    Po 1) - bat na moich sąsiadów, którzy palą co jakiś czas śmieci... Ostatnio chodziłam cały dzień podtruta bo wieczór wcześniej nasz tępy sąsiad urządził sobie małe palonko. No i trudno na niego donosić na policję skoro robi to bardzo rzadko. Mąż poszedł zwrócił uwagę i ten grzecznie zagasił, no ale jest jak jest - raz sąsiad po lewej, raz sąsiad z tyłu i tak dalej...
    Po 2) - bat na tych co wywożą śmieciochy do lasu, u mnie w gminie jest takich wielu niestety.
    ~
    Nie będę pisać o stawkach skoro nie ma dokonanych przetargów, a te maja być przeprowadzane w 2013 r. Wtedy będę mogła coś porównać.
    --
  19.  permalink
    No jakos do mnie argumenty nie przemawiają :)
    1- opłata za wywóz śmieci będzie uzalezniona od ilosci zamieszkałych osób, więc nie do uniknięcia.
    2-Mieszkania śmieciami ( nawet kartonami czy papierem ) sie nie dogrzeje, ponieważ mają zbyt małą kaloryczność

    ______
    Za to zgadzam się z mangaą :)
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    dogrzewac papierem smieszne i nie jestem w stosunku do ciebie taka uszczypliwa i zlosliwa jak ty
  20.  permalink
    nie jestem uszczypliwa i złośliwa. :)Ustosunkowałam się do stwierdzenia,że "wywóz kosztuje".
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 17th 2012 zmieniony
     permalink
    wiecie co a dla mnie wywoz od osoby jest nie do konca fair bo ja na taki sam kubeł mam 5 osob a mój sasiad 2 - czyli co, on moze z załozenia wyprodukowac duzo wiecej smieci niz ja? dla mnie powinna byc cena od kubła czyli od metrazu szczesciennego smieci

    co do ogrzewania to ja w jeden ciag z wymiennikami ciepła mam podłaczony piec na eko groszek (bez podajnika moze byc na wszystko) piec gazowy, i kominek z płaszczem wodnym. kominek i piec ida w jednej cenie gaz jednak wychodzi najdrozej.
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.