Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Ewa to dobrze niech malutka sobie pośpi :wink:

    Moje maluchy też już śpią - teraz będzie papu.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    a moje dziecie spało AŻ 40 minut a przez cały dzień łącznie może 3 godz (łącznie z drzemaniem przy cycu) mam dość
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    no ja sie szykuje na nocke bez snu ,moja na pewno juz spala nie bedzie potem...
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    a tak w ogòle ,to dostalam w prezencie ,sterylizator na pare ,bardzo fajny i podgrzewacz do butelek i sloiczkòw,co moge urzywac i w domu i w aucie,tez ok...przydadza sie na pewno...
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Ja pewnie też nie zmrużę oka - będę czuwała i napewno będzie to trudna noc - obym się myliła ...

    And222s wierzę Ci kochana bo ja też padam z nóg - a gdzie tam jutro 15:45 kiedy to zobaczę się z M :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    a moj maz przebawil sie z Krzysiem ostatnie 3godz zamiast mu pozwolic troche pospac to Gabrycha go zaczepiala a teraz jest zbyt marudny i chce spac ale trzeba go jeszcze z pol godz przetrzymac bo jak teraz zasnie to pozniej do 23 cyrki beda
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Ciekawe co u mnie będzie się działo w tą noc - ostatnio Szymon tak krzyczał, że skoczyłam na równe nogi nie wiedząc co się dzieje - hmm pewnie przez to zaparcie ...
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    I zaczyna się ...
    Mierzyłam teraz Filipkowi temp i ma 39 w pupie - czyli 38,5 - podałam Ibufen - czopki są jakieś nie teges chyba muszę kupić inne ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Biedne chłopaki :sad:
    A ciekawe co z naszą Magg, chyba Tosia tak daje poalić, ze nawet na forum nie ma czasu ...
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Jemma właśnie sama się zastanawiam - mam nadzieję, że wszystko u nich gra ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia ja polecam NUROFEN, dziala na Gabrysie nawet ktorej temperatura nie spadala po panadolu ibufenie czy innych. no i ma szybkie dzialanie. Krzysiowi dawalismy 2 razy jak byl przeziebiony na zalecenie lekarki bo ma on takze dzialanie p/bolowe i p/zapalne a nie tylko na zbicie goraczki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    dzisiaj mija ROK kiedy to ujrzalam 2 krechy na tescie, przyznaje ze bylam nie mniej przymulona niz dzisiaj hihihi
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia przykro mi, mam nadzieję że chłopcom dziś będzie lepiej.
    Też czekam na wieści od Magg.
    Wczoraj Matuś zjadł kaszkę z biszkoptami z hippa, i o dziwo mu smakowała, zreszta mnie też. Lepiej nawet spał. Zakupy już zrobiłam dla niego słoiczkowe po 6 miesiącu, same dobre jedzonka, mniam,mniam.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aniu to gratulacje, ja 30 listopada będę mieć rok jak poczułam Matusia w brzuszku.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    strasznie fajne sa takie wspomnienia...
    pamietam jeszcze jak bardzo sie balam tego testu, mimo ze mialam wszystkie objawy i wszystkie podywkresowe psiapsiolki wiedzialy ze to TO ja jednak mialam opory przed zrobieniem bo przeciez to mialo byc niemozliwe no i po ponad 30zrobionych testach czlowiek przestaje miec nadzieje..........
    a dzisiaj te 2 kreski sa tak namacalne, na wyciagniecie reki... razem sie smiejemy placzemy wyglupiamy... i wiecie co moze to nie jest normalne po tym wszystkim co przeszlismy ale chcialabym jeszcze raz to kiedys przezyc te radosc z kresek te kilka miesiecy cudu pod sercem, mimo ze sie boje i bede zawsze bala czy nie powotrzylyby sie komplikacje to jednak dla takiego okruszka wszytsko mozna przetrzymac bo po prostu warto...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aniu masz rację, ciąża to cudowny okres, ja też się strachu najadłam przez te plamienia i miesiąc leżenia plackiem, ale wszystko się szczęsliwie skończyło.Mam nadzieję że uda się nam coś w życiu zmienić z mężem (chodzi o mieszkanie) i jeszcze raz będę przeżywać te 9 miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Jestem :bigsmile:
    Noc nie była taka straszna jak się spodziewałam, Filipkowi spadła gorączka po podaniu Ibufenu i nawet takiego humoru dostał, że około 21:00 do 22:00 bawił się u mnie na łóżku - dziecku pupa odżyła jak to się mówi - potem sam zasnął i spał ładnie z dwoma krótkimi "przerywnikami" w śnie ... Szymon również był spokojny jak na JEGO możliwości - i ja nawet pospałam.
    Teraz nie gorączkujemy i mam nadzieję, że mamy to już za sobą - obym nie przechwaliła dnia przed zachodem ...

    Aniu wyślę dziś M do apteki po ten NUROFEN lepiej mieć w apteczce na "zaś" :wink:

    Ja również jak tak się bawię i wygłupiam z chłopakami to czasem łzami się zalewam - a one tak na mnie patrzą i ślinie się uśmiechają jakby chciały rozweselić mamę - nie zapomnę słów mojego gina jak powiedział, że mam 50% szans na donoszenie ciąży - żyłam z dnia na dzień w ciągłym i nieustającym paraliżującym mnie STRACHU - nawet przyznam, że nie potrafiłam się cieszyć tym ODMIENNYM stanem jak inne kobiety ... Dziś jestem szczęśliwa i nawet dodam BARDZO !!
    Oby dzisiaj było o niebo lepsze od wczoraj !! Życzę tego i Wam i sobie :kissing:
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    czy ktos moze mi doradzic cos na biegunke wspomne ze malenka ma dopiero 3 mies 16 listopada i jeszcze jedno czy to normalne ze dziecko w takim wieku budzi sie do karmienia w nocy co 2 do 3 godz bo myslalam ze moze juz dluzej spac''' A ja zobaczylam swoje dwie kreski 25 listopada dzieki dziewczyny ze wspominacie o takich rzeczach i chodz ja nie bede juz miala tego szczescia zeby drugi raz zostac mama to dziekuje Bogu ze dal mi ta szase bycia choc raz i trzymania mojej kruszynki w ramionach
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Ja swoje dwie utesknione,wymarzone dwie kreski zobaczylam 20 lutego,a wczoraj minal rok jak wzielam w ramiona swoj wielki maly cud!!!
    Mamodusi a czemu wiecej nie bedziesz w ciazy? i skad taka pewnosc?
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Kachula wyściskaj Igorka z okazji pierwszych URODZINEK :flowers:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Kachula :flowers: dla Igorka na ukonczenie 1 roku zycia :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Mamo dusi a na jakiej podstawie stwierdzasz ze to biegunka? czy ma rzadka kupe, wodnista i jak czesto sie zalatwia???
    jadlas cos nowego lub podalas malej jakies jedzenie?? jesli ma faktycznie biegunke to mysle ze natychmiast powinnas skontaktowac sie z lekarzem bo to moze byc np rotawirus i maluch moze sie odwodnic.
    nie wiem co takim okruszkom sie daje przy biegunce, Gabrysia miala ok 9miesiecy jak ja to dopadlo to wtedy podawalismy gastrolit na nawodnienie i smecte
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    droga Kachulu niestety ja mam taka pewnosc .. moja coreczka przyszla na swiat przez ciecie cesarskie i w trakcie tego dostalam krwotoku i nie mogli zatamowac tego a wiec trzeba bylo usunac co poniektore rzeczy wiec nie ma innej mozliwosci
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    znalazlam ulotke SMECTY online

    Sposób użycia: w wieku poniżej 1 roku: 1 saszetka na dobę, w wieku od 1 do 2 lat: 1 do 2 saszetek na dobę, w wieku ponad 2 lata: 2 do 3 saszetek na dobę. Dorośli:Zwykle podaje się 3 saszetki na dobę. Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki, można podwoić dawkę dobową.

    ale moim zdaniem zadzwon najpierw do pediatry
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    ma takie zadkie dosyjdz i tak od 6 rana zrobila czwarty raz ale sa zolte nie zielone ' nie jadlam nic nowego a malej jeszcze nic nie podaje jest zbyt mala
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    ok dzieki tak zrobie a jeszcze jedno wydaje mi sie ze to troche za wczesnie ale mala sie slini i wklada cale piastki do buzi przy czym denerwuje sie i bardzo placze ale na zabki to chyba zbyt wczesnie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Mamo Dusi u nas akcja slinotok+piastka trwa od ponad 2miesiecy a zebow jak nie bylo tak nie ma ;) biegunka jak i goraczka do 40stopni moze byc objawem zabkowania...
    wczoraj na innym forum dziewcyzna napisala ze jej malej wyszly 2 zabki gdy miala 3miesiace i 1tydzien takze wszystko mozliwe.
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no to chyba tak bedzie ale na wszr-elki wypadek zadzwonie do lekarza
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Mama dusi mnie się wydaje, że Mała dobrze się załatwia tym bardziej, że ją karmisz piersią. No ale zawsze jak masz jakieś wątpliwości czy obawy odnośnie Małej to skonsultuj to ze swoją pediatrą.

    U nas też nerwówka i wciskanie łapek "całych" do buzi - czasem chyba za daleko sobie włożą bo mi się dławią i mają odruch wymiotny - a zębolki się nie ujawniły.

    Aniu i chyba faktycznie ta "niby" gorączka była na zęby bo jak na razie z Filipkiem jest ok. Zrobił ładnie "musztardową" kupkę a teraz czekamy na Szymonka - hmmm ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Mamo DUsi czy mala dalej sie zalatwia? bo jesli to byla jednorazowa sprawa to mysle ze nie ma powodu do niepokoju

    aaa i zrob sobie suwaczek bedzie nam latwiej :)
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    narazie jest spokuj nie zrobila wiecej a jak sie robi ten suwaczek?
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    mama dusi, musisz gdzies na jakieś stronie np.szipszop.pl załozyc sobie suwaczek i jak już bedziesz miec to daj znac i napiszemy jak go sobie wkleic.
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Albo na Lilypie.com
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    z dzisiejszym wydaniem DZIENNIKA jest plyta z Mozartem - z serii Muzyczna akademia rozwoju. a ze kocham Mozarta to juz siedze i slucham no i Krzys tez wygladal na zaciekawionego i grzecznie sobie lezal az zasnal :) tylko fakt mamuska go Mozartem od chwili poczecia katuje wiec oc sie dziwic :P
    za tydzien 15go listopada druga czesc - JAN SEBASTIACH BACH
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Nie lubię muzyki klasycznej ale jakoś mnie kusi, żeby kupić ta gazetę z płytą :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Jemma ja bardzo lubie Mozarta, uspokaja mnie i wycisza. Pokochalam jego utowry jak obejrzalam w Stanach pokaz laserow pod muzyke jego sonat... cuuuuudo! pozniej powolutku sie przekonywalam i niektore Czajkowskiego i Beethovena tez lubie. za Bachem nie przepadam i za Chopinem tez nie :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja również lubię posłuchać muzykę klasyczną - ale jakoś nie mam ulubionych wykonawców ...
    Będąc w ciąży dużo słucham hip-hop'u i moje właśnie tą kategorię muzyki sobie upodobały :bigsmile:
    Ja ogólnie lubię słuchać wszystkiego !! Radio "zet" nadaje non stop :wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no to pierwszy Krzysiowy guz za nami...
    musialam isc do kibelka a Krzysia ze soba brac nie chcialam :shamed: wiec polozylam go na plecach w lozeczku tak zeby sie mial jak popatrzec na karuzele lub w lusterko, nagle gruchniecie i placz - jak wpadlam do pokoiku to lezal juz na brzuchu z glowa w zupelnie druga store lozeczka niz go kladlam i mial czerwone na pol czola - uderzyl sie w mechanizm karuzel :cry:
    nie bylo mnie 2 minuty moze albo i to nie. ja wiem ze dzieci sa ruchliwe ale az tak???? w ruch poszedl lod a chwile pozniej rozkłócone bialko - ja sie najadlam strachu co niemiara a Krzys jak go zimnym dotknelam zaczal sie smiac. ehhh jakos szybko sie to obijanie zaczelo :confused:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    hej ,kobitki,witam sie i spadam ,chyba utne sobie cycki i zostawie w usteczkach dzidziusia,no bo ona uwielbia cmokac....
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Aniu to się turlał czy usiadł?

    Ja raz zostawiłam Anię na moim łóżku rozłożonym. Leżała na podusi pod ściana (3m miała) poszłam do kuchni butlę jej zrobić tyle co weszłam do kuchni łubudu w pokoju krzyk płacz - wpadam do pokoju mała na podłodze a na kołdrze która zabezpieczała ją przed zjechaniem tylko wgniecenie - podejrzewam że usiadła i ja "gibło"

    Kuba gdy miał 3m spadł nam z łóżka w nocy - dobrze że sofa nisko ale i tak miał siniaka na ręce

    Weroniki nie zostawiam ani na chwilę samej na łóżku czy podłodze - po prostu się boję - ani też nie zostawiam jej z Kubą i Gabi. W łóżeczku tak i owszem zostaje albo krąży ze mną po mieszkaniu w leżaku
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Glizda sie jeszcze nie turla ale jest blisko - przeszkadza jej ręka jeszcze. obraca się z plecków na bok i brakuje ciutkę by się turlnęła, póki co kombinuje jak nogami sobie pomóc i głowę i nogi odchyla do tyłu ale nie myśli o łapkach hihihi i w efekcie robi wielkie C w drugą str (do tyłu). Z brzucha na plecy obraca sie ale też jeszcze łapeczka nie jest układana odpowiednio - no ale skoro ona nie lubi na brzuchu to mnie nie dziwi że nie chce
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    And ale Krzys byl w JEGO lozeczku!!! po prostu tak sie przeturlal. o 180stopni i z plecow na brzuch... normalnie stresiora zalapalam na maxa... na lozku u nas go juz od dawna nie zostawiam - jak spi to okladam poduchami i biegiem do lazienki i z powrotem. jak ide myc glowe to juz go zabieram na lezaczek czy do wozka nawet jak spi.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Ciężko upilnować dzieciaka przez 24h, ciekawe kiedy Maksiu nabije sobie pierwszego guza...

    IWA współczuję, że już musisz iść do pracy; tak szybko ten czas z maleństwem leci...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    No niestety!
    W pracy zapowiadają jakieś zmiany i muszę wrócić żeby trzymać rękę na pulsie. Bardzo zależy mi na tej pracy!
    Już miałam podpisane podanie o wychowawczy do wiosny, ale cóż takie jest życie!
    Na szczęście Oliwka zostaje narazie miesiąc z tatusiem, a później z babcią, czyli moją mamusią!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    To i tak masz fajnie, ja będę musiała zostawić Maksia z opiekunką :cry: i to już od nowego roku ...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    To prawda, mam komfortową sytuację. Z opiekunką troszkę bym się bała, a tak to nie muszę się tak strasznie denerwować, bo mama jest codziennie z Oliwcią i chyba najbardziej ją rozpoznaje! Uśmiecha się do niej jak tylko wejdzie do domu, po prostu się uwielbiają!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    a moi mieszkają w tym samym bloku tylko w innej bramie :wink:
    kiedyś bardzo nie chciałam mieszkać tak blisko rodziców ale teraz dostrzegam tego ogromne plusy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    jak jest dzidziuś to jest to świetne rozwiązanie, jeszcze ja babcia nie pracuje :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    moja mama własnie nie pracuje, więc ma czas i chęci !
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.