Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 19th 2011
     permalink
    o, impreza dziś u Zuzi :)
    100 lat!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeMar 21st 2011
     permalink
    Polecam konkurs - do wygrania książki o naturalnym karmieniu piersią.
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 30th 2011
     permalink
    Propozycja dla wszystkich Mamusiek z Wrocławia i okolic:
    Moja koleżanka stworzyła ciekawą inicjatywę – KLUB MAMUŚKI – www.klubmamuski.pl – juz 3 kwietnia pierwsze spotkanie – poczytajcie sobie może akurat któraś będzie miała ochotę zajrzeć tam:)
    I gratulacje dla Wszystkich Mamusiek:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 30th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeApr 5th 2011
     permalink
    Dziękujemy za życzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeApr 6th 2011
     permalink
    Podgrzewacie dzieciom jedzenie w mikrofali? Kiedyś czytałam, że niszczy witaminy czy coś... ale to wygodne i podgrzewam...
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeApr 6th 2011
     permalink
    my nie mamy mikrofali mój chłop nie znosi jedzenia z tego urządzenia, nawet jak gdzies jemy na mieście zanim zamówi coś to pyta czy jedzenie jest z mikrofalówki
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 6th 2011
     permalink
    hmm ja podgrzewam jak muszę i jakoś nam to nie przeszkadza
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    Ja również używam w razie potrzeby, choć nie często. Paulla, nie wiem co bardziej ryzykowne, jedzenie na mieście czy z mikrofali:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeApr 8th 2011
     permalink
    chodziło mi o knajpę/ restaurację, i nie chodzi o to czy ryzykowne tylko że niesmaczne :)
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 9th 2011
     permalink
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeApr 9th 2011
     permalink
    U nas najwyższy czas na chrzest. Znacie jakieś sklepy z pięknymi ubrankami do chrztu dla chłopców. Albo gdzieś w necie albo we Wrocławiu?
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 10th 2011
     permalink
    ja uzywam microfali, ale nie podgrzewam dluzej niz 30 - 60 sekund.
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeApr 10th 2011
     permalink
    Widziałyście takie urządzenie? ja nawet nie wiedziałam ,ze istnieje ;)) "TU":http://www.babymama.pl/vmchk/Sen/Analizator-placzu-dziecka-WhyCry-Mini/flypage.tpl.html Jak dla mnie zbędne, bo nic nie przebije matczynej intuicji :)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeApr 10th 2011
     permalink
    mi sie podoba kolekcja z abrakadabra http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=58&p2=70
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny robiłyście roczek czy też komunię w domu?
    Jak tak to może byście podrzuciły jakieś propozycje potraw, które mogłabym zrobić. Tradycyjne schabowe jakoś przejadły mi się, a za miesiąc będę miała dwie imprezki w jednym - komunię syna i roczek córuni.
    Z góry dzięki;)
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 10th 2011
     permalink
    Na ile osób będzie przyjęcie?
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    margaretka76 zajrzyj i popytaj tutaj :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    Co polecicie na drobny prezent na komunię dziewczynki? Piszę dorbny, bo nie chodzi np. o rower czy laptopa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    o prezentach komunijnych poszukaj TUTAJ
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    coś ze złota
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    ja mam pytanie do bardziej doświadczonych mamuś - mój 4 mczny chłop od tygodnia prawie nie śpi w dzień a w nocy budzi się co 3 godz na karmienie - normalnie masakra - i nie wiem czy mleko jest nie treściwe czy co??? może zagęścić mleko kleikiem??? a wypija porcje po 120 - 150 ml
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    A chrzciny organizowałyście w domu czy restauracji? Ma ktoś do polecenia restaurację we Wrocławiu?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    aga976 - ja myślę, że normalka. Trzeba przeczekać po prostu :-) Jeśli dobrze przybiera na wadzę, to widocznie wystarcza mu tyle mleka, ile dostaje.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    pierwsze chrzciny organizowałam w lokalu i teraz też - mam liczną rodzinę najbliższą około 20 osób- rodzice i nasze rodzeństwo z dziećmi - więc mimo to, że mam miejsce w domu nie porywam się na zorganizowanie obiadu w domu - sama z dwójką dzieci, biorąc pod uwagę tutejsze zwyczaje kulinarne ( że na obiad musi być rosół a na drugie 3 rodzaje mięs, ziemniaki i kluski śląskie). W innym przypadku zrobiłabym może w domu, ciasto bym zamówiła a obiad jakaś zupa treściwa jednogarnkowa, i do tego drugie - ryż czy ziemniaki z jakąś pieczenią ( bo to najmniej czasu zajmuje):)no i oczywiście sałaki ze dwie śledziki , coś w galarecie itp
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    Slonced ja chrzciny robilam w domu tyle ze zapraszalismy tylko chrzestnych na kolacje, nawet dziadkow nie bylo ze wzgledow lokalowych. U mnie 10doroslych osob to juz max. Komunie corki robimy w lokalu bo planowo ma byc ponad 20 osob no i finansowo stoimy o niebo lepiej niz 4lata temu
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    My chrzciny oraganizowaliśmy w lokalu, ale nie musieliśmy płacić za wynajem. Do tego zamawialiśmy catering (też po znajomości). Ciasto zamówiłam w cukierni. U nas standardowo ok. 15 osób jest, więc w domu nie bardzo miałam ochotę na gotowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    hmm Komunię Ani robiłam w lokalu i wyszło drogawo jednak :( Chrzciny dzieci i Komunię Jakuba robiłam już w domu - fakt 2 dni wyjęte lekko z życiorysu ale o wiele taniej i sympatyczniej :) Na chrzcinach Antosi było ponad 16osób plus dzieciaki i choć było ciasnawo było naprawdę super
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 13th 2011
     permalink
    Za obiad i kolację z cateringu zapłaciliśmy 480 zł (na 15 osób). Za lokal nie płaciliśmy nic, do tego ciasto, napoje itp. Na pewno nie przekroczyliśmy 1000 zł. Wg mnie to nie drogo.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2011 zmieniony
     permalink
    slonced
    ja jestem z wrocławia. najbardziej przypadła mi do gustu restauracja "Za szafą". Ale to zaraz za wrocławiem w Dobrzykowicach.
    http://zaszafa.pl/
    Byłam tam w tamtym roku na chrzcinach.

    My już tez po chrzcinach. Obyydwa organizowane w domu. Hania miała 40-stu gości (zamawiałam katering), a u Basi było 20-ścia osób (już sama w2szytsko przygotowałam).

    Z innej beczki
    zdecydowałam się na Mirenę. Zakładam w sobotę. Ktoś mi powie ile trwa taki "zabieg"? Nie wiem czy brac dzieci ze sobą. Mąż by pilnował w poczekalni.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Nie znam się ale kiedyś przeczytałam tutaj taką wypowiedź, może warto żebyś mada zajrzała TU
    Lekarze często pięknie o czymś opowiadają a dopiero z czasem wychodzi "szydło z worka"
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak andżi
    już z Blanką o tym rozmawiałam. Jak każda metoda ma swoje plusy i minusy. Zdarzają sie i takie przypadki, ale to nie znaczy że i u mnie pojawi się ten problem.

    Byłam u swojego lekarza tydzień temu. Dużo mi wyjaśnił i nie mam żadnych wątpliwości że chce ją załozyc. Próbowałam juz wielku sposobów antykoncepcji i jak narazie nie trafiłam na odpowiednią dla mnie.
    Mam nadzieję że teraz będę miała spokój na 5 lat.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Martita to faktycznie tanio wam wyszlo, u nas catering 40-50zl w zaleznosci od menu. Dzisaj dzwonilam sprawdzic czy w zwiazku z podwyzkami cena za komunie sie mocno zmienila ale poszlo tylko 5zl w gore i wychodzi 90zl od osoby tyle ze ciasta i owoce we wlasnym zakresie
  2.  permalink
    Ja robię na 18-20 osób - już przerabiałam chrzciny w domu ale nie chcę powielać dań bo ekipa w składzie podobnym.
    Co do cen w lokalach to podobnie u nas się kształtują - a tak sobię myślę że niewiele więcej płaci się za weselne przyjęcie, więc przy 20 osobach to już większy koszt a ja chciałabym się zamknąć w 1000 zł.
    Dobrze, ze będzie mi miał kto zrobić miesa bo jeszcze sie dowiedziałam że idziemy do szkoły dzień przed komunią - normalnie jakby wiedzieli ze mam roboty w pip......cóż posiedzę sobie do 15.30 a potem będę robiła w domu....:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    ja robiłam chrzciny w lokalu ze wzgl na duuuzą rodzinke - było ok 30 osób a i tak to nie wszyscy... nie miałabym jak ich posadzic w domu...zresztą, najbliższa rodzina to 18 osób, wiec i tak było by cięzko :p
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Mada, czemu tabletki przestały Ci odpowiadać?
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Z innej beczki
    zdecydowałam się na Mirenę. Zakładam w sobotę. Ktoś mi powie ile trwa taki "zabieg"? Nie wiem czy brac dzieci ze sobą. Mąż by pilnował w poczekalni.
    --

    A może spróbuj NPR skoro już tu jesteś. Bez żadnych skutków ubocznych. :wink:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za rady, ale NPR raczej nie dla mnie. Nie mam czasu na pójście do toalety a tym bardziej na obserwację.
    Amazonka
    brałam tabletki miesiąc i miałam całomiesięczne krwawienie, było mi niedobrze i miałam bóle głowy.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Brałaś tylko jeden rodzaj? Miałaś wystarczająco dużo czasu i zdyscyplinowania, aby brać prawidłowo?
    Poza nimi opierałaś się na prezerwatywach?
    --
  3.  permalink
    A po co by były Madzie prezerwatywy przy pigułkach?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Odniosłam wrażenie, ze Ama przepytuje, żeby jakies badania przeprowadzić:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Agael- a Ty co jeszcze tu robisz? Wykopuje Cię... Juz czas :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Aga, pogadaj z moim Synalkiem - pewnie spóźnialski po tatusiu:swingin:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Po miesiącu brania tabsów (jestem w tej kwestii bardzi zdyscypilnowana), uzywałam prezerwatyw. Unimil Skyn mimo że dla alergików wywołał u mnie stan zapalny który leczyłam 1,5 miesiąca.
    Przy tabletkach nie uzywałam prezerwatyw
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Gin nie zachęcał Cię do zmiany marki tabletek?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Uzywałam już wiele rodzajów i żadne mi nie przypasowało. Zniechęca mnie spadek libido.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    a ja mam pytanie z innej beczki dziś w kupce mojego 13 miesięcznego synalka były nitki takiego czarnego śluzu i jak zbliża się kupka to popłakuje. Apetytu nie stracił i humoru też nie co to może być?
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Ja bym się skontaktowała z lekarzem - ten "czarny" śluz to może być krew (wydaje mi się, że kiedyś coś takiego czytałam). Ale nie jestem specem, więc więcej nie wiem:)) Aha, kiedyś synek przyjaciółki miał taki niteczki w kupce - wyglądały jak niestrawiony koperek, i lekarz uznał, że to była krew - tam chyba była to alergia.
    --
  5.  permalink
    agael77: Aga, pogadaj z moim Synalkiem - pewnie spóźnialski po tatusiu


    Moja córka spóźniła się o tydzien, a teraz zawsze pierwsza...
    Za to syn przyspieszony o 3 tygodnie- ale ten to zawsze ma czas:surfing:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.