Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Osorya ja dziś w nocy tylko 2h spałam -od 1 do 3 i dopiero o 6.30 znów zasnęłam bo Aleks nie wiedziała czego chce :P

    Penny jak te pleśniawki wyglądają ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    dołączam do nie-śpiących.
    tzn. noc dosyć, dosyć była. mała obudziła się o 4, ale zasnęła. za to od 6:30 około już nie spała. i wstawała wdrapując się na mnie :neutral:

    a u nas upał 30 stopni w cieniu i mam dość powoli :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Nikkitaa to taki białawy osad na języku, chyba będę moczyć patyczek do uszu w tej nystatynie i jakoś będę smarować, kurcze trochę się boję jej tam patyczkiem gmerać. Czy u którejś z Was był problem pleśniawki ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: a u nas upał 30 stopni w cieniu i mam dość powoli :neutral:



    taaaaaaaaaa a jak my z południowej Polski narzekałyśmy że non stop upały to "góra" wyła, że też chce :tongue:


    penny: Doktor stwierdziła jakąś niestrawność


    u trzytygodniowego noworodka na cycu ? :shocked::shocked:
    no chyba, że ja źle pojmuję słowo niestrawność :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    TEORKA: u trzytygodniowego noworodka na cycu ?

    Tak mi powiedziała...że pewnie ja coś zjadłam i dlatego może mieć rozwolnienie. Kurde ja się boję już dosłownie chleba z masłem jeść...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    TEORKA: taaaaaaaaaa a jak my z południowej Polski narzekałyśmy że non stop upały to "góra" wyła, że też chce

    ej no bo lato z 13-15 stopniami na termometrze i deszczem to też nie jest pozytywnie... przynajmniej dla mnie :devil: ale 25 to by mogło max. być :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Kasiakuzniki - to chyba te zęby... Trzeci dzień masakry... Mały się budzi i jest wesolutki, a potem zaczyna się jazda i tak do wieczora. Jakby chciał zasnąć, ale nie mógł. Gryzie wściekle smoczek (jak mu przytrzymam, bo inaczej nie umie), żyrafkę, pieluszkę całą by do buzi wepchnął... No i usypiamy się na płacząco... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Penny moja Mała ma biały osad na języczku ale na wizycie kontrolnej w poradni neonatologicznej nic nie mówili, położna jak była też nic nie mówiła ... Więc przyjęłam, że to po prostu po mleczku takie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    nikkitaa: Więc przyjęłam, że to po prostu po mleczku takie ma...

    też tak myślałam, no i wyszło że to jednak pleśniawka - tak orzeczono.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Obudzila sie, pociagnela jednego cyca, pozniej drugiego, odbilo sie i spi dalej:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    U nas dzisiaj spokój od samego rana, aż boję się co będzie wieczorem. Królewna śpi po 2 godzinnym spacerze, narobiła kup i się zaciesza po swojemu :wink:
    Oby tak zasnęła po kąpieli jak wczoraj..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Mamusie dzieci z uczuleniami etc, zajrzycie na wątek o AZS etc?
    Mam pytanie, a nie chcę tu zaśmiecać. Z góry dzięki.
  1.  permalink
    penny: Królewna śpi po 2 godzinnym spacerze, narobiła kup i się zaciesza po swojemu


    Tak z ciekawości - co to znaczy rozwolnienie? Bo my w tym wieku mieliśmy kupę co pieluchę a pieluch za 12-14 na dobę:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    A to ja się ilością kup nie przejmuję(około właśnie 12 na dobę do wczoraj), konsystencja do tej pory była luźna, taka coś ala serek wiejski, a od wczoraj taka jajecznica z samych żółtek na przemian z wodą, dosłownie widziałam jak jej woda z doopki wyleciała ;/ No i ilość sie zmniejszyła, tak do około 7...ale za to jak przywala to masakrycznie dużo.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    <em>Wszystko zależy od tego, na co dokładnie w mleku krowim Twoja pociecha ma uczulenie. karmisz piersią i możesz jeść nabiał kozi? jeżeli tak, to możesz skonsultować z lekarzem, co i jak odnośnie wprowadzania mleka koziego. Jeżeli nie, to pozostaje tylko mleko modyfikowane</em>

    <strong>agi_s</strong> sory cytowanie jak zwykle mi nie działa :devil:

    Co znaczy, że zależy na co w mleku jest uczulony?
    Myślałam, że uczulenie to uczulenie i wszystko na temat...
    Nie wiem, na co w takim razie ale jak jem nabiał to ma skazową wysypkę i plamy, nie jem - wszystko znika...
    Lekarz to olał szczerze mówiąc, nabiał odstawiła z własnej inicjatywy.
    Produktów kozich nie jem też.
    Karmię piersią cały czas i jest to stale główne pożywienie Franka, dopiero powolutku uczy się jeść inne rzeczy, mówisz, że mm jest to jakaś opcja tak, jako uzupełnienie (bo tylko na mm nie przejdę na pewno).
    Lekarz ma urlop i wybieram się dopiero za 3 tygodnie, ale i tak mam wrażenie, że o żywieniu niemowląt ma słabe pojęcie... (To już nasz 3 pediatra :devil:)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    O kurde, jak tak was czytam to teraz doceniam jakiego miałam fuksa przy Maksie, bo on do 4 miesięcy tylko jadł i spał... Wczoraj odwiedziłam koleżankę i jej 7 tygodniowego synka i nie mogłam uwierzyć, że można karmić dziecko 2 godziny (Tyle tam byliśmy i mały odszedł od cyca dosłownie na 2 minuty, po czym zaczął się drzeć i ona go znowu do cyca:shocked:) Dla mnie to był szok... biedna nawet nie może wyjść do kibelka...
    --
  2.  permalink
    anaa86: nie mogłam uwierzyć, że można karmić dziecko 2 godziny (Tyle tam byliśmy i mały odszedł od cyca dosłownie na 2 minuty, po czym zaczął się drzeć i ona go znowu do cyca:shocked:)

    Można, można. Ja Ci powiem, że Krzyś mnie nauczył, że można nie tylko 2, ale i 72godziny karmić :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    anaa86: nie mogłam uwierzyć, że można karmić dziecko 2 godziny (Tyle tam byliśmy i mały odszedł od cyca dosłownie na 2 minuty, po czym zaczął się drzeć i ona go znowu do cyca


    Haha, można, chociaż i mnie przed Krasnalem wydawało się to niemożliwe. A potem Ceri mnie naprostowała i uspokoiła, że to normalne u cyckozwisów :D
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Natalaa: dołączam do nie-śpiących.
    tzn. noc dosyć, dosyć była. mała obudziła się o 4, ale zasnęła. za to od 6:30 około już nie spała. i wstawała wdrapując się na mnie :neutral:

    Ja codziennie nie śpię już od 6, ostatnio nawet o 5.00 były pobudki.. A dziś nas Oliw obudził,bo pełzał po łóżku i kopniaki sadziła :tooth:
    Od kilku dni zaczęła pupę do góry podnosić jakby chciała na czworaka już. Najśmieszniejsze jest to,że jak nie może czegoś złapać to marudzi,ostatnio cały dzień przeleżała na brzuchu i piszczała.. No,ale nie powiem pełzanie idzie jej na 6 :smile: No i sama już nogi przyciąga i ssie dużego palucha u stópki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    no ja współczuję nocy... moja była na moim mleku ale odciąganym.. i noc to zawsze była noc nieraz zaczynała się o 24 ale potem tylko jadła i spała no ale mówię ja wierzę w czas płodowy bo ona w nocy zawsze pięknie zemną spała:)
    -
    widzisz i Oliwka dorwała nózie:) moja trzyma się za nogi ale do buzi jeszcze ich nie pakuje przy przewijaniu jej się udaje:D:D:D orzesz hehehe właśnie pierwszy raz samodzielnie liże palucha:D:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Mamuśki mam kolejne pytanie:)
    Jak ubierać maluszka 3 tygodniowego na spacer na taką pogodę jak jest teraz?Czyli 28-30 stopni?
    Bo mam niezły dylemat.Nie chcę non stop walczyć z potówkami,a boję sie wyziębić dziecko,więc bądź tu mądra;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    OSORYA zważywszy na to, że dziecko leży w gondoli w której powietrza jest zero to ja bym ubrała pieluchę i body z krótkim rękawem
    i nic więcej :wink:
    ewentualnie weź skarpetki żeby ubrać jakby co albo pieluszkę żeby ewentualnie przykryć

    i nie sprawdzaj na rączkach i nóżkach czy małej zimno czy nie
    tylko na karku

    bo moja córa dla przykładu ma lodowate stopy nawet jak jest plus 85 stopni :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Kuuurkkkaaaa! Kolejny dzień jazd... Nie wiem, czy to te cholerne zęby, czy co, ale mały najwyraźniej ma problem z zasypianiem. Wcześniej był cyc i śpioch, a teraz robi jazdy, drze się wniebogłosy jak go próbuję przystawić w porze drzemki, jak się odsuwam to tylko robi podkówki. Jedyne co pomaga to włożenie go do wózka, ale też nie zasypia tylko do siebie gada...

    No i nie śpi od 6 rano do 18!!!! Możliwe to? Zdrowe? Potem zasypia i znowu zaczął się budzić 2-3 razy w nocy jak po porodzie...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    hej Dziewczyny rowniez noc miałam do dupy...Mała juz wczoraj w dzien dał popalic bo całe popołudnie nie spała...ale ja sobie tak myślałam ,,jest nie wyspana to penie nocke prześpi ładnie"..i co, już po kąpaniu przy butli sie rozpłakała że nie byliśmy w stanie jej uspokoic a jak w koncu zasneła to co chwile sie budziła. no i od 5 to już całkiem nie spała przy czym powitała mnie mega zieloną kupą dość luźną :/, niestety przed chwilą zrobiła kolejną taką śluzowatą tym razem...nie wiem co o tym myśleć...

    ,,Mały się budzi i jest wesolutki, a potem zaczyna się jazda i tak do wieczora. Jakby chciał zasnąć, ale nie mógł. Gryzie wściekle smoczek (jak mu przytrzymam, bo inaczej nie umie), żyrafkę, pieluszkę całą by do buzi wepchnął... No i usypiamy się na płacząco...":
    No u nas podobnie czasem to próbuje jednocześnie wsadzić pięść i cycka do buzi:shocked: ale u nas to raczej jeszcze nie zęby a ślini sie na potęge!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    justa2586: czasem to próbuje jednocześnie wsadzić pięść i cycka do buzi


    Tak samo! Jak jest głodny i ssie pierś to ręce też próbuje wepchnąć do buzi... Martwię się tylko tym, że on tak malutko śpi :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    The_Fragile: No i nie śpi od 6 rano do 18!!!! Możliwe to?


    skoro nie śpi to jak widać możliwe :cool:
    rekord mojej córki to 13 godzin bez zmrużenia oka
    i jak widać ma się dobrze :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Teo, ale on tak codziennie od tygodnia...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Penny my jak Mała miała 3tyg. i była jeszcze wtedy na piersi to mieliśmy podobny problem, dosłownie z tyłka jeciała woda zero treści- pojechalismy do lekarza ten nam dał skierowanie do szpitala:/ tam zrobili jej badania i stwierdzili niby wirusówke...że niby ktoś mógł przynies do domu i prócz tego była wzdęta ale nie zatrzymali nas bo Małej ponad to nic nie dolegało kazali nawadniac i podkarmić ją sztucznym mlekiem bo neonatolog stwierdził że sie nnie najada z moich cycków i jest głodna po czym je łapczywie i łapie powietrze i od tej pory zaczeł sie przygoda z butlą...przy czym Małej nadal bardzo często zdarzaja sie brzydkie kupki...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    No i widać, że dzieciak jest zmęczony, marudzi, krzyczy, gada jak przed spaniem, ale zasnąć nie daje rady :(
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Martwię się tylko tym, że on tak malutko śpi :sad:


    ja sie tym martwie juz od dawna...u nas ostatnio zdarzło sie tak że Mała wstawała o 5 rano i nie zasypiała do 14-15 potem dwie godziny spała i nastepnie dopiero po kapaniu zasypiała albo np. wstaje o tej 5 a ok. południa robi dwugodzinną drzemkę i nie śpi czasem do 21:shocked: wczoraj właśnie nie spała od 13 do 20.30:shocked: niby chcialo jej sie spac a nie mogła zasnąc tylko sie złościła, zdrapała sobie buźke w tej złości a najgorsze jej że ona cały czas chce na rece (tzn, wtedy sie w miare uspokaja).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    The_Fragile: Teo, ale on tak codziennie od tygodnia..


    no cóż....
    jak widać grzeczny i spokojny dotąd Krasnal dołączył do zacnego grona dzieciaków mega absorbujących od rana do wieczora :devil:

    a tak na poważnie - może jakiś skok ?
    moja Ninka w skoku różne dziwne rzeczy wyczyniała łącznie z notorycznym niejedzeniem i nie spaniem
    skok mijał i dziecko wracało na swoje tory :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Justa, to u nas to samo - wózek albo ręce, mały się drze, złości, marudzi, płacze i w końcu wieczorem popłakując usypia :(

    Treść doklejona: 27.07.12 11:29
    Teo, tez myślałam o tym, że może skok, bo normalnie dziecka nie poznaję...
    --
  3.  permalink
    The Fragile, jeśli Cię to pocieszy- Krzyś też miał etap niespania w dzień, 2x10min i tyle. Był zmęczony i marudny, ale nie mógł więcej spać (choć widać było, że tego potrzebuje). No a potem nagle minęło, teraz ma dwie drzemki w dzień- rano dwugodzinną, po południu godzinną.
    I tego się trzymaj, może u Was też minie :wink: no a jak nie minie... to kiedyś i tak się wyprowadzi :tooth:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Ja do tego że ona mało śpi i że od 5 rano trzeba do niej nadawać już zdąrzyłam sie przyzwyczaić, bardziej martwią mnie te kupy nie ładne, przeszłyśmy na bebilon pepti bo właśnie robiła brzydkie kupy i miała wysypke oczywiście po konsultacji z pediatrą i alergologiem.cztery dni temy skończyłam mieszć mleko i teraz jest już tylko na tym bebilonie ale kurcze straciła apetyt, tzn. raz zjada 6x po 110 a nastepnego dnia ledwo po 70 ml. nie wiem dlaczego tzn. czasem wydaje mi sie że bardzo łapczywie je przypuszczam ze nałapie sie powietrza bo zaczyna płakac już w czasie posiłku i niby głodna a nie może zjeść zwykle wciąga wtedy 60-70ml i oststnio bardzo rzadko odbija.zasnanawiałam sie czy to nie smak mleka (bo pepti jest ochydny) ale jakby to byl smak to raczej wcale by go nie chciała bynajmniej tak mi sie wydaje. boje sie że spadnie na wadze bo w ost. tygodnie zjada mniej niż jadła jak miała 1 miesiąc:cry:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    cerisecerise: I tego się trzymaj, może u Was też minie :wink: no a jak nie minie... to kiedyś i tak się wyprowadzi :tooth:


    Haha, no to mnie rozwaliłaś :)) Wiem, że to minie, ale mam głupie wrażenie, że coś jest nie tak, a ja ignoruję jakiś objaw :( A patrzyłam na tabelki skoków, to mały jest w 22 tyg, poczytałam co i jak i nic mi do dziecka nie pasuje - część rzeczy z "wydarzeń" już umie, a części nie... No nic, czekam i zobaczę co z tym będzie...
    --
  4.  permalink
    The_Fragile: ale mam głupie wrażenie, że coś jest nie tak, a ja ignoruję jakiś objaw :( A patrzyłam na tabelki skoków, to mały jest w 22 tyg, poczytałam co i jak i nic mi do dziecka nie pasuje - część rzeczy z "wydarzeń" już umie, a części nie...

    Do moich tabelki skoków NIGDY nie pasowały.
    Widzę, że czujesz się z sytuacją źle, bo chciałabyś coś zrobić, a nie wiesz co. Ale pomyśl- to, że jesteś przy nim jak buczy, to już mu dużo daje. Ja tam jak muszę sobie popłakać, to zawsze wolę w ramionach męża niż tak wyć do poduszki :wink:
    Ja też nie rozumiałam co jest grane, bo widziałam, że Krzyś snu potrzebuje, a spanie mu nie wychodzi. Teraz jak na to patrzę- u nas to był taki przejściowy etap do samodzielności. Nie chciał już usypiać przy piersi, ale nie bardzo wiedział jak się wyciszyć inaczej. Z jednej strony chciał już spać sam, z drugiej co chwilę sprawdzał gdzie jestem.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Ceri, mądra z Ciebie kobitka :) Masz rację, on trochę mniej buczy jak jestem obok - teraz tylko na przemian robi podkówki i się uśmiecha... Może dlatego tak reaguję, bo to mój pierwszy maluch i kompletnie go czasami nie rozumiem... Pociesza mnie to, że a) to mija, bo w końcu nauczy się gadać i powie pi razy drzwi o co mu chodzi, b) z drugim (chyba) będzie łatwiej ;)

    cerisecerise: nie bardzo wiedział jak się wyciszyć inaczej. Z jednej strony chciał już spać sam, z drugiej co chwilę sprawdzał gdzie jestem.


    o! To jest coś takiego jak opisujesz - nie chce już zasypiać przy piersi, wieczorem udaje mu się zasnąć samemu w łóżeczku, ale w dzień muszę być cały czas w polu widzenia... Byle bym go nie dotykała.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Osorya ja też w upały to tylko pielucha i body, przykrywam pieluszką i tyle :)
    Justa to u nas treść normalnie też wylatuje, nie sama woda. Nie jest wzdęta, nie ma kolek. Nie wiem może po prostu jej się kupa z zmieniła. A na jakiej podstawie lekarz stwierdził, że mała się nie najada Twoim mlekiem ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  5.  permalink
    The_Fragile: z drugim (chyba) będzie łatwiej ;)

    taaaaaaaaa... pocieszaj się :tooth: Choć jednak coś w tym jest- łatwiej może nie jest, ale chociaż człowiek wie, kiedy wrzucić na luz. Choć i tak nie zliczę ile razy w ciągu ostatnich 10 miesięcy wyłam, że jestem beznadziejną matką i do niczego się nie nadaję :cool:
    The_Fragile: o! To jest coś takiego jak opisujesz

    więc pewno i u Was (pociesz się- 4 miesiące szybciej niż u nas) nastał etap przejściowy, mały powoli dojrzewa do "samodzielności". Więc korzystaj z tych cycozwisów ile możesz, bo mogą to być ostatnie takie momenty :wink: Jak Krzyś wczoraj przed północą się przebudził, zażądał cycka i ssał caaaałe 20min, to myślałam, że zejdę ze szczęścia i wzruszenia. Bo dziś to go w sumie od śniadania 5min widziałam- bo przylazł i chciał, żeby go do łóżeczka na drzemkę wsadzić. A tak to froteruje brzuchem podłogę w całym domu i jak go zawołam, to odwraca się niechętnie i rzuca spojrzenie "matka, nie przeszkadzaj".
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    U nas tez taka wodnista kupa jest, ale od samego poczatku ;)

    To moje miesieczne dziecko potrafilo przez ostatnie dni nie spac od 6 do 16:tooth:

    Nadia wlasnie spi obudzila sie o 9 zasnela o 12.30 mam nadzieje, ze najgorsze za nami :D Tfu tfu, zeby nie zapeszyc :D

    72h przy cycu?:shocked:

    Ide w koncu zrobic obiad, moze sie uda:devil: bo od kilku dni zyjemy na kanapkach:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    The_Fragile: No i nie śpi od 6 rano do 18!!!! Możliwe to? Zdrowe? Potem zasypia i znowu zaczął się budzić 2-3 razy w nocy jak po porodzie...

    Nie chcę Cię straszyć ale niestety wielu grzeczniaczkom w pewnym momencie odwidziało się nocne spanie:confused: U nas to trwało ze 3-4 miesiące. Teraz też przeważnie jedna pobudka, czasami dwie..
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny jak się dziedziczy zeza? Tylko w linii prostej? Po rodzicach, dziadkach itd? Czy można np. po cioci (siostrze taty) ?
    Czy to może w ogóle tak nie jest?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Przypuszczam, że wszystko jest możliwe. Wszak dziecko poprzez swojego tatę ma poniekąd geny dziadków, którzy mogli jeśli nie synowi, to córce przekazać (cioci dziecka), więc jeśli nawet ominęło to tatę dziecka, to chyba samo dziecko nie jest wolne od ryzyka odziedziczenia tej przypadłości. Na pewno w linii prostej można to odziedziczyć. Mój Syn ma / miał zeza skośnego (ok 7 stopni) po moim Mężu, u którego zez jest widoczny minimalnie, fizjologicznie (do 3 stopni).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    A wlasnie apropos zeza... kiedy powinien minac ten taki zez ktory dosc czesta zdarza sie niemowlakom? Tzn w jakim wieku powinno sie juz "wyprostowac"?

    Zreszta za tydzien idziemy z Adamem do okulisty wiec podpytam jak to wyglada.
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    A właśnie dzisiaj się zastanawiałam w co ubrać małą na spacer :bigsmile: I w końcu zdecydowałam się na rampersika... A powiedzcie mi, czy w takie upały jak maluch leży w wózku non stop to trzeba zakladać czape ?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    yol: kiedy powinien minac ten taki zez ktory dosc czesta zdarza sie niemowlakom?


    ja słyszałam, ze do 6-go miesiąca


    nikkitaa: A powiedzcie mi, czy w takie upały jak maluch leży w wózku non stop to trzeba zakladać czape ?


    na co ?? po co ?? :shocked:
    Ty w czapce wychodzisz w taki upał ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    TEORKA: na co ?? po co ?? :shocked:
    Ty w czapce wychodzisz w taki upał ? :devil:

    No nie :bigsmile: Ale ciągle słyszałam, że trzeba takiemu maluchowi zakładać czape więc pytam... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    nikkitaa: I w końcu zdecydowałam się na rampersika... A powiedzcie mi, czy w takie upały jak maluch leży w wózku non stop to trzeba zakladać czape ?

    super wybór i jak nie wieje i mała jest w gondolce to czapkę bym jej odpuściła możesz ze sobą wziąć i jak uznasz za konieczne to założysz:) choć wątpię bo ja bym w czapce na upał nie wyszła:D
    The_Fragile: No i nie śpi od 6 rano do 18!!!!

    o matko kochana to musi byc straszne dla was obu!!!! Milka po 2h jest niedożycia i musi się zdrzemnąć choć 5min jak przegniemy i jest aktywna 3h to jest tak zła że nie chce zasnąć jeść itd... może uda Ci się go w bujaku ululać....
    -
    i właśnie dziś doszłam do wniosku że bujak FP to najlepszy zakup:) na początku jak mała strasznie płakała to on ukajał jej nerwy bo ani ręce ani wózek nic nie działało a teraz jak nie chce jeść to w nim zjada spokojniej:) już mi się dorosła córa robi nosz kurka!
    -
    aha może spróbuj dać krasnalowi jakiś nurofen bądź czopek jak się uspokoi to pewnie zęby a jak nie to spróbuj tych czopków ziołowych na uspokojenie na moją bratanicę działały też jak miała 5-6miesięcy to miała taki kryzys!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    nikkitaa: Ale ciągle słyszałam, że trzeba takiemu maluchowi zakładać czape więc pytam... :bigsmile:



    dla mnie to bzdura milion
    no ale ostatnio widziałam przy 30 stopniowym upale noworodka, którego tak na prawdę nie widziałam bo tak był okutany w tym wózku, więc jak widać rózne ludzie maja podejście :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Musze się przyzwyczaić do takiego maluszka i nauczyć kiedy jest za ciepło ubrana a kiedy nie ;D Ja po prostu należę do zmarzluchów i mi niemal ciągle zimno :tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.