Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeDec 18th 2008
     permalink
    DOPYTAJ sie ZUS.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 18th 2008
     permalink
    Ptysiaczku mnie ZUS raz przysłał do domu a raz odebrałam osobiście. Czekałam około tygodnia.
  1.  permalink
    Dziękuję Wam bardzo! Więc jak najszybciej muszę złożyć wniosek o wydanie takiego zaświadczenia by jeszcze się załapać na styczeń :).
    Pozdrawiam
    • CommentAuthorptysiaczekk
    • CommentTimeDec 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia rozumiem że w ZUS tą te wnioski i można od ręki je wypełnić? Szukam na necie ewentualnie tych druków ale nie mogę wyszperać.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Ptysiaczku ja tylko powiedziałam w ZUS, że potrzebuję takowe zaświadczenie w celu przedłożenia do wychowawczego - nic nie wypełniałam. Oni sami wypisują ten druk ty tylko podpisujesz przy odbiorze pokwitowanie.
  2.  permalink
    Aha, to mogę to też telefonicznie załatwić czy osobiście niestety trzeba?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Ptysiaczku tego to nie wiem, zawsze jednak możesz zadzwonić i dopytać, powodzenia.
  3.  permalink
    Dziękuję Wam dziewczyny!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    Hej dziewczyny. Dzisiaj poddaję taki temat, który mi chodzi po głowie.
    Po macierzyńskim chcę wykorzystac urlop wychowawczy. Mam taką sytuacje, ze wiadomo, ze jeśli nie złożę podania o wychowawczy, to otrzymam zaraz wypowiedzenie ( oczywiscie wniosek o wychowawczy złożyłabym w czasie amcierzyńskiego, wiec nie mogę dostać wtedy wypowiedzenia od dnia złozenia wniosku do końca okresu wychowawczego - wiec jestem spokojna). Ale PYTANIE: co z URLOPEM WYPOCZYNKOWYM? Prawie cały mi zostanie z tego roku + to, co w przyszłym. I co zrobić - bo jeśli najpierw po macierzyńskim bym poszła na urlop wypoczynkowy ( którego pracodwaca wiem, ze musi udzielić), to czy jednak, w czasie tego nie moze mi dać wypowiedzenia...? Ciekawa jestem jak to jest..nie mogę znaleźc w necie takiej sytuacji.

    W sumie moge itak wziąć bezpiecznie ten wychowawczy od razu, ale interesuja mnie jednak te dni wypoczynkowego...

    KTÓRAŚ COŚ WIE?
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    W czasie urlopu wypoczynkowego pracodawca nie może wypowiedziec Ci umowy, możesz spokojnie złożyc wnioske o urlop wypoczynkowy a później o wychowawczy.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    dzięki ZOSIA. to pewne? na szali dużo...
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    Kako PEWNE:) zobacz sobie artykuł 41 naszego KODEKSU PRACY

    Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy....
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    Mam takie pytanie odnośnie nowych przepisów dotyczacych urlopow macierzynskich i zwolnien w ciazy. Na tej stronce http://kadry.wp.pl/aktualnoci/zmianywprawie/beda-dluzsze-macierzynskie--sejm-uchwalil-nowelizacje-kodeksu-pracy-,s,34,c,197,a,4840.html
    jest mowa o przepisach przejsciowych, ktore sprawią, ze nowym wydluzonym urlopem macierzynskim zostana objete te mamy, ktore korzystają z urlopów macierzyńskich w dniu 1.1.2009 r. Czy te same przepisy przejsciowe dotycza zwolnien?? to znaczy czy bedac w ciazy w dniu 1.1.2009r. bede mogla z Nowym Rokiem skorzystac z 270 dniowego zwolnienia czy musze ubiegac sie o swiadczenie rehabilitacyjne jesli dotychczasowe 182 dni na L4 mija mi w styczniu??
    Mam nadzieje, ze zdazycie mi odpowiedziec mimo zabiegania swiateczno- noworocznego, bo mam wizyte 2 stycznia :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    :) Smieszko, zmiany obejmą wszystkie mamy przebywające w dniu 01.01.2009 na zwolnieniach, urlopach macierzyńskich i te które są w ciązy. Okresy zasiłkowe nie zostaną wydłużone tylko dla tych mam co do których została już podjęcta decyzja o przyznanie zasiłku (świadczenia) rehabilitacyjnego.
    Niestety ale nasz kochany Pan Prezydent nie podpisał jeszcze ustawy... mam nadzieję, że zrobi to przed końcem roku.
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    Hej kochane wszystkiego co najpiekniejsze, najszczesliwsze i najlepsze dla was wlasnie w 2009 roku! Zosiu i co z losem tej ustawy??? Czy ten nasz 'prorodzinny' prezydent podpisal czy los tej ustawy jest juz przesadzony??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    PODPISAŁ 23 GRUDNIA! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    Ooo to dobra wiadomosc :) ALe tak dla pewnosci.. czyli teraz nie musze ubiegac sie o swiadczenie rehabilitacyjne tylko dalej isc na L4??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    dokładnie, chyba, że masz już takie świadczenie przyznane, te osoby które świadczenia juz mają pozostają na starych zasadach
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 2nd 2009
     permalink
    Dzieki piekne! teraz dostalam L4 do 29 stycznia - mam nadzieje, ze to ostatnie i wyrobimy sie z Kostkiem z porodem w tym czasie ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorkasiaag21
    • CommentTimeJan 2nd 2009
     permalink
    witam mam pytanko jeżeli mam umowę do czerwca tego roku i jak zaszłam w ciąże to czy w raz z końcem umowy kończę pracę czy mi się ta umowa jakoś przedłuża wspomnę że umowę mam na 1 rok
    i jeszcze jedno pracuje jako kelnerka to dość ciężka praca non stop na nogach i dźwiganie stołów praca po 12h w systemie 2 dni w pracy 2 dni wolne i ogólnie cały czas w biegu czy to możliwe żebym nie mogla pracować w zawodzie coś w stylu zwolnienia
    proszę o odp z góry dziękuje i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    Ja również mam pytanko. Przeziębłam się i do 05.01 jestem na L4. Szefowa zadzwoniła do mnie i powiedziała, że jak mam co 3 dni biegać na zwolnienie(poszłam drugi raz na 5 m-cy ciąży) to woli bym całą ciążę była na L4. Poza tym, że teraz boli mie gardło ciąża przebiegała spokojnie. Pracoawałam nawet ciężej niż kilku leserów w pracy. Nie wiem jak mam się do tego odnieść? Czy faktycznie starać się o zwolnienie? Czy też wrócić do pracy? Obawiam się jednak, że atmosferka będzie daleka od przyjaznej i prędzej czy później i tak wyląduję na L4. I tym razem będę mieć powód. Tak podniosą mi ciśnienie, że coś się stanie dzidzi. Ostatnio usłyszałam dwuch kolegów. Zastanawiali się jak wywołać wcześniejszy poród bym pracowała na poprzednich warunkach, by nie musieli wielu prac wykonywać za mnie.:cry: Obiehałam ich równo, ale nie wiem czy coś zrozumieli?

    Czy lekarze dają zwolienia, gdy ciąża przebiega prawidlowo? Jakie trzeba mieć argumenty?
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    Sylwunia, myślę, że ze zwolnieniem nie powinnaś miec problemów. Zmęczenie, stres wystarczą.

    Kasiaag21 umowa zostaje przedłużona do dnia porodu. Zasiłek macierzyński wypłaca ZUS. W jakich godzinach pracujesz? Ile godzin tygodniowo?
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    Dzięki. Sprawdzimy to w czwartek.
    --
    •  
      CommentAuthorkasiaag21
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    hej pracuje od 11 do 23, tygodniowo wychodzi różnie 4 dni naprawdę ciężko powiedzieć tak jak pisałam wcześniej 2dni wolne 2 pracujące i tak przez cały miesiąc w każdym bądź razie etatowe godziny wypracowuje
    dzięki serdeczne i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    kASIAAG po pierwsze nie możesz pracować w godzinach nocnych, zazwyczaj jest to od 22 ale sprawdź u siebie w regulaminie pracy. Pracodawca o 22 powinien zwolnić Ciebie do domu i zapłacić za godzinę od 22 do 23.
    11-23 drugi dzien 11-23 dwa dni wolnego i znów 11-23, 11-23?
    •  
      CommentAuthorkasiaag21
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    dokładnie tak dzięki wam dziewczyny i pozdrawiam:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJan 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Co mam zrobic??? Szefowa życzy sobie bym do końca ciąży (ponad 5 m-cy) pozostała na zwolnieniu, a ona na moje miejsce przyjmie kogoś na zastępstwo, na czas zwonienia i macieżynskiego. Muszę się jak najszybciej okreslić. Moja ciąża przebiega na szczęście prawidłowo i bez komplikacji, mam nadzieję, że tak pozostanie.
    Jak w takim razie mam spełnic jej życzenie? Czy ma prawo stawiac mi takie żądania?

    Może jednak przystać na jej propozycję? Spróbować? Ale czy mi się to uda? Czy lekarze chętnie wystawiają zwolnienia? Jakie trzeba mieć argumenty przy kolejnych L4? Tak na prawdę coraz mniej mi zależy na tej pracy. Im bliżej porodu tym bardziej chcę być z dzidzią jak najdłużej po urodzeniu. Coraz częściej myślę o urlopie wychowawczym. Wiem też, że po tak długiej przerwie nie będę miała powrotu do tej samej pracy, ale tym zamierzam się martwic poźniej.
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 10th 2009
     permalink
    Sylwunia szefowa nie ma prawa wysylac Ciebie na zwolnienie lekarskie. Ps. z lekarzami nie będzie problemu, dostaniesz od reki.
    •  
      CommentAuthorISABELKA
    • CommentTimeJan 10th 2009
     permalink
    ja mam pytanko....
    czy jesli i ja i maz(M ma woja firme) placimy skladki w Zus-ie to czy za urodzenie nalezy nam sie obojgu czy tylko jednej osobie?

    i jeszcze jedno.....
    lezalam 3dni w szpitalu czy nalezy mi ie zwrot kasy za te dni?
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev052pr___.png
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Izabela co Wam się należy za urodzeniu dziecka? Musisz uściślic pytanie.


    Co do drugiego pytania to powinno pomóc.

    o ile pobyt w szpitalu = wystawiono zwolnienie lekarskie


    Jeśli jesteś ubezpieczona i zachorujesz, masz prawo do płatnego zwolnienia lekarskiego. Ale dopiero po upływie tzw. okresu wyczekiwania.

    Dla osób ubezpieczonych obowiązkowo, np. pracowników, okres ten wynosi 30 dni, natomiast dla tych, którzy ubezpieczają się dobrowolnie (np. mają własną firmę) – 180 dni nieprzerwanego ubezpieczenia. Do tego okresu wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana bezpłatnym urlopem wychowawczym lub odbywaniem służby wojskowej.

    Warto wiedzieć! Zasiłek bez okresu wyczekiwania przysługuje m.in. wtedy, gdy twoja niezdolność do pracy została spowodowana chorobą zawodową, wypadkiem przy pracy (albo w drodze do lub z pracy) lub masz 10-letni okres ubezpieczenia obowiązkowego.
    •  
      CommentAuthorISABELKA
    • CommentTimeJan 11th 2009
     permalink
    Zosiu,chodzi mi o to,ze jak jestes ubezpieczona i placisz skladki (ja akurat i M jestesmy w zus-ie) i jak urodzi sie dzidzius to ubezpieczalnia z tego tytulu wyplaca ci pieniazki; i w zwiazku z tym mam pytanie czy tylko mi sie bedzie nalezalo czy rowniez mezowi?
    ja jestem ubezpieczona obowiazkowo przez zaklad pracy,a M ubezpiecza sie sam,nigdy na zwolnieniu nie byl

    ze szpitala(lezalam na patologi) zwolnienia nie bralam bo jestem juz na zasilku rechabilitacyjnym.....mam jedynie tylko wypis
    na zwolnieniu jestem od poczatku ciay,teraz wlasnie zaczyna sie 34tc
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev052pr___.png
  4.  permalink
    witajcie dziewczyny, mam na imię Kasia, podczytuję Was i widzę że tu znakomite ekspertki, może macie jakąś radę dla mnie.
    Obecnie jestem na urlopie wychowawczym z synkiem i w 7tygodniu cięży. Jedynym żywicielem jest mój mąż.I niestety dziś dowiedziałam się o bardzo przykrej sytuacji, 18osób w jego pracy (radio) dostało wypowiedzenie, w tym mój mąż (umowę miał na czas określony do kwietnia-7miesięczną,wcześniej umowię na czas próbny 3miesiące). Jestem załamana, co możemy zrobić. Czy istnieje jakieś prawo, które chroni ojca przed zwolnieniem, gdy żona jest w ciąży? Wiadomo, że ja teraz nie mogę podjąć pracy, absolutnie mnie nie przyjmą,zresztą gdyby to było nawet możliwe i zrezygnowałabym z wychowawczego i poszła na l4 to zus mógłby się przyczepić o wyłudzenie. Wiec moja sytuacja jest tragiczna, żaden powrót do pracy nie wchodzi w grę, zwolnienie też nie, ale co z moim mężem? Czy coś by dało gdybyśmy przynieśli zaświadczenie o ciąży? Czy jest jakis przepis tak jak w przypadku kobiet choć do rozwiązania? Jestem przerażona, bo od lutego zostajemy bez środków do życia
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Kasiu niestety ale jedyny żywiciel rodziny jest traktowany jako normalny pracownik i nie ma ochrony prawnej przez zwolnieniami. Przykro mi. Warto próbować przedstawić swoją sytuację pracodawcy, może jakieś oficjalne pismo napiszcie. Jeśli ma jakieś ludzkie odruchy to pomoże. Może nie cofnie wypowiedzenia ale pomoże finansowo, socjal, dobrowolna odprawa lub cos w tym stylu.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Chciałam się zapytać czy z nowym rokiem podniesiono ten próg 504,- na człona rodziny - odnośnie ubiegania się o zasiłek rodzinny i płatny wychowawczy?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    czy moze ktoras z was sie orientuje jak to jest z mopsem i ich swiadczeniami - czy jesli dostaje wychowawczy plus rodzinne to beda mi jakiegos pita wystawiali czy nic? rok temu nic nie bylo ale tylko rodzinny mialam wtedy przez pol roku wiec nie wiem jak teraz ta syt. wyglada
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Ania z tego co się orientuję to wychowawczy płatny nie jest uznawany jako dochód, więc MOPS nie powinien wystawiać PIT'a, ale wiesz też będę wdzięczna jak ktoś potwierdzi moje słowa ...
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    A ja mam pytanie odnośnie kaski po porodzie. Wiem, że dostaje się becikowe - 1 000 zł niezaleznie od wszystkiego. Słyszałam też, że w niektórych gminach są dodtakowe jednarazowe "nagrody". Czy coś takiego dostają również Wrocławianki? No i czy jakiś jednorazowy zasiłek wypłaca ZUS?
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 20th 2009
     permalink
    Słaba jestem w tematach "gminnych" to nie moja działka. Chwytajcie za telefony i dowiadujcie sie u źródła. Jak coś będziecie wiedziec, podzielcie się z nami tą wiedza.
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 20th 2009
     permalink
    Oki! Zadzwonię do UM. A co z ZUSem?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    Mimika z zusu od paru lat nie ma juz zadnych pieniazkow. jesli wasze dochody to mniej niz 504zl na reke na czlonka rodziny (dziecko sie juz jako ten trzeci wlicza) to dostaniesz jeszcze zapomoge z tyt. urodzenia dziecka - kolejny tysiac zl oprocz becikowego.

    a odnosnie zasilku wychowawczego czy rodzinnego - dzwonilam do MOPSu i powiedzieli mi ze nie jest to opodatkowane wiec w zwiazku z tym zadnego PIT sie nie dostaje. w takim razie tylko niech mezowi w pracy wystawia papir i moge sie rozliczac.

    przypominam ze ulga podatkowa na dziecko w tym roku to 1173,70 i moga odpisac te kwote nawet mamy ktore urodzily w ostatnich dniach 2008roku
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    zaraz zaraz, czyli zakupy na Dziecko można odliczać tak jak za remont np? CZyli co, trzeba zbierać fakturki?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    Katy poczytaj!
    Ulga prorodzinna
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    ulga za 2008 rok jest w stałej wysokości ale od tego roku bedzie już proporcjonalnie pomniejszana jeśli dziecko urodzi sie w trakcie roku. zatem jeśli dziecko urodziło sie do 31.12.2008 roku rodzić może odliczyć całą kwotę - jeśli oczywiście dysponuje potrąconą zaliczką na podatek dochodowy
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    Izunia jest przewidziane podniesienie progu z 504 zł, obecnie jednak jeśli pobierasz zasiłek rodzinny to w przyszłym okresie rozliczeniowym dochód na czlonka rodziny może ci przekroczyć 48,- zł (czyli 504+48) to wówczas przez kolejny rok korzystasz z tzw przekroczenia - ale jedynie przez rok
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 21st 2009
     permalink
    Bardzo dziekuję za odpowiedź!
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJan 22nd 2009
     permalink
    Mam pytanie jak sie łączy 4-ro letnie liceum, 2-wu letnie studium medyczne, 6 lat prowadzenia gospodarstwa rolnego i 3 lata i 4 m-ce pracy jako sprzedawca do urlopu wypoczynkowego (W październiku będzie 4lata)? Czy przysługuje mi juz pełne 26 dni urlopu? Kombinuję jak tu dłużej pobyc z dzidzią po urodzeniu w domciu.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 22nd 2009
     permalink
    Sylwunia do wymiaru urlopu wliczać się będzie szkoła policealna - 6 lat oraz 3 lata i 4 miesiące pracowniczego stażu pracy (okres prowadzenia gospodarstwa rolnego nie wlicza sie do okresu przy naliczaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego, ale jest wliczany do pracowniczego stażu pracy uprawniającego do dodatku stażowego oraz nagrody jubileuszowej). zatem skoro podajesz, że w październiku będziesz miała 4 lata pracy to właśnie wówczas w kadrach powinni ci przyznać urlop uzupełniający do podstawowego wymiaru 20 dni w wysokości 6 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 22nd 2009
     permalink
    Skarbel ma rację, o ile lata pracy nie pokrywają się z latami nauki.
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJan 22nd 2009
     permalink
    Na szczęście się nie pokrywają ;) Dzięki dziewczyny
    --
  5.  permalink
    Witam, mam pytanie. obecnie przebywam na urlopie macierzynskim do 9 marca. w związku, że urodziłam bliźnięta jest to 28 tygodni. w 2009 roku zwiekszył się ores urlopów macieżyńskich, czy mnie obejmuje ta zmiana czy nie? miałabym wówczas 2 tygodnie więcej?:bigsmile:
    -- url=http://lilypie.com][img]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.