Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeJun 24th 2020
     permalink
    Dziewczyny, probuje kopać po różnych przepisach dotyczących zasiłku na l4 ciążowym i nie mogę znaleźć dokładnej informacji. Dwa pytanka.

1. Ile czasu ma ZUS na wypłatę zasiłku?
    Czytałam, że 30 dni od nabycia uprawienień. Tylko czy to oznacza, że od dnia, w którym dostałam chorobowe? Czysto hipotetycznie - dzisiaj dostaję chorobowe na powiedzmy 3 tygodnie. I musi mi to już wypłacić ZUS (firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników, bo chyba ma to znaczenie). Od kiedy biegnie termin tych 30 dni i za jaki czas ZUS wypłaci mi zasiłek? Za te 3 tygodnie czy jakoś inaczej jeśli l4 wchodzi mi już na kolejny miesiąc?

2. Chodzi o wysokość tego zasiłku. Czy dobrze rozumiem, że jeśli otrzymuję w pracy premię, ale która za czas mojej niezdolności do pracy nie jest mi wypłacana, to wlicza się ona do podstawy obliczenia zasiłku?
  1.  permalink
    Anecia zasada jest taka (szczególnie od kiedy weszło rodo) że minimalizuje się informacje w swiadectwie. Dobrze napisały, że wykorzystal urlop. A wypłaca mu normalnie ekwiwalent. Przy czym powinny zrobić to niezwłocznie, czyli w ostatnim dniu stosunku pracy. Ale często jest tak, że wypłacają dopiero przy wypłacie, więc zaczekaj na przelew.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 26th 2020
     permalink
    Ok. Dzięki za pomoc. Czekam na przelew. Mąż szuka pracy ale kwotowo wynagrodzenie jest jakaś masakra. Wszystkie oferty pracy dużo poniżej tego co mój mąż zarabiał przed stratą pracy. :shocked:

Treść doklejona: 28.06.20 11:36
    Mam jeszcze jedno pytanie. Skończył mi się rodzicielski 8 czerwca. Od 9 czerwca jestem na urlopie. W ciągu mojej nieobecności ominęły mnie 2 podwyżki. U nas standardowo podwyżki są w marcu. Teraz moje pytanie czy ja tych podwyżek nie powinnam już teraz w wynagrodzeniu dostać z czerwca ?? Bo według moich obliczeń stawka jest jaka była. Wyczytałam, że w sytuacji, w której wracam do pracy po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim pracodawca ma obowiązek zapewnienia mi wynagrodzenia takiego, jakie bym posiadała nie mając przerwy w pracy spowodowanej urlopem. Z tego co pamiętam po rodzicielskim Frycem dostałam w pierwszym normalnym wynagrodzeniu taką podwyżkę. Chciałam się przygotować do rozmowy z szefową i muszę wiedzieć jak to teraz wygląda.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorLima_89
    • CommentTimeJun 30th 2020
     permalink
    Proszę o poradę. Do października 2019 r byłam na urlopie macierzyńskim. Od 1 listopada 2019 r. wróciłam do pracy. Od 1 marca otrzymałam podwyżkę. Od października zamykają moje miejsce pracy. I teraz jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie w lipcu to z jakiego okresu otrzymam średnie wynagrodzenie w październiku i kolejnych miesiącach kiedy zamierzam przebywać na L4.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.