Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1.  permalink
  Czyli, jeśli dobrze rozumiem, jak już będę po cięciu, zacznie się macierzyński(powiedzmy, że 28.08.), to np.1.09.(czy tam wcześniej, po 28.08) Mogę podpisać umowę o pracę? Lekarza mam, co mi podpisze zdolność w razie W, ale wolałabym nie sięgać do takich praktyk. Sprawa jest o tyle ważna, że mogłabym dostać umowę na czas nieokreslony, a co za tym idzie, nie bede musiala wracać 1.09.2019 do pracy tylko dopiero po wykorzystaniu zaleglego urlopu. No w kropce jestem :/
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  motylek_ola: Czyli, jeśli dobrze rozumiem, jak już będę po cięciu, zacznie się macierzyński(powiedzmy, że 28.08.), to np.1.09.(czy tam wcześniej, po 28.08) Mogę podpisać umowę o pracę? Lekarza mam, co mi podpisze zdolność w razie W, ale wolałabym nie sięgać do takich praktyk. Sprawa jest o tyle ważna, że mogłabym dostać umowę na czas nieokreslony, a co za tym idzie, nie bede musiala wracać 1.09.2019 do pracy tylko dopiero po wykorzystaniu zaleglego urlopu. No w kropce jestem :/

  Musisz o to zapytać swojego prawnika, bo widzę, że on ma problemy z interpretacją najprostszych przepisów ;) Wiesz, bo ja bym z Tobą podpisała umowę w trakcie zwolnienia lekarskiego :) Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  Hm - skoro dyrektorka chce Cie zatrzymac i idzie Tobie na reke, to moze warto sprawdzic taka droge...
  Teraz nic nie kombinujesz - idziesz na macierzynski - a potem wykorzystujesz tylko czesc rodzicielskiego (tak do maja 2019) wykorzystujesz zalegly urlop i jestes "zupelnym" pracownikiem w wakacje lipiec-sierpien 2019 - podpisujesz umowe na czas nieokreslony od 1.09.2019 i jednoczesnie skladasz wniosek o reszte rodzicielskiego...
  Bylabys wtedy z dzidzia jeszcze dluzej - tylko dobra kadrowa poprosic o policzenie tygodni i jak podzielic rodzicielski...
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJul 30th 2018
   permalink
  NA forum nauczycielskim dzisiaj pisali o przerywaniu stażu i właśnie było info ze odebranie urlopu nie wlicza sie do tej 1,5roxznwj przerwy
  Zwolnienie i macierzyński nie mogą przekroczyć 1,5roku; odebranie urlopu to juz realizacja stosunku pracy czy jak to nazwac
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeAug 21st 2018
   permalink
  taka ciekawostka- nie raz się przewijał temat przerwy na karmienie piersią, dobrowolności,przedstawienia zaświadczeń itd.
  Od 1 września wchodzi nam nowy regulamin pracy i właśnie go czytam. I odnośnie kp mamy zapisane:"Pracownice, których dzieci ukończyły 24 m-ce życia (2 lata) mogą korzystać z przerw (nakarmienie) po przedstawieniu raz na pół roku zaświadczenia od lekarza stwierdzającego, że karmią dziecko piersią".
  Czyli pierwsze 2 lata na oświadczenie, potem na zaświadczenie.
  Niegłupie, biorąc pod uwagę sam zapis w prawie pracy, który nie precyzuje wszystkiego.
  Czyli u tego pracodawcy nie musiałabym się tłumaczyć, jak u poprzedniego...
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  Dziewczyny czy mając zwolnienie ciążowe obowiązuje zasada 180dni?
  Bo moja kadrowa mi tu mówi ze nie można być na zwolnieniu dluzej niż 180dni a mi kurde wyjdzie więcej (mam L4 od 10tc)
  •  
   CommentAuthorElyanna
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  ja wiem o takiej zasadzie:

  Okres pobierania zasiłku (okres zasiłkowy) limitowany jest określoną liczbą dni. Nie można z niego korzystać dłużej niż przez 182 dni. Wyjątek stanowi tutaj niezdolność do pracy spowodowana gruźlicą lub występująca w trakcie ciąży. W wymienionych przypadkach pracownik może pobierać świadczenie przez maksymalnie 270 dni.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  No to u mnie ciążowe by te 270dni było
  Ufff
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  Hyde, skąd się biorą te kadrowe ;) Nie wiem czytać im się nie chce, czy co? Toż to podstawowa zasada :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Mam dwa pytania:
  1. Moj maz zmienil prace i teraz jest na etapie probnym (umowa zlecenie) - jak wyglada w tym przypadku sprawa urlopu tacierzynskiego i ewentualnej opieki nade mna po porodzie (w oparciu na zwolnieniu lekarskim)?
  2. Pracuje na pol etatu wiec moje wynagrodzenie na reke wynosilo ok 1500 zl na reke. Czytalam ze ZUS ma doplacac na urlopie rodzicielskim tak by wynagrodzenie na reke nie bylo nizsze niz 1000zl, wiec bardziej oplaca mi sie opcja 100 i 60%. Ale czy o ta doplate trzeba skladac jakies wnioski i gdzie?
  • CommentAuthorpoziomka11
  • CommentTimeSep 27th 2018 zmieniony
   permalink
  Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo? Pytam sie bo firma udostępniła nam taka mozliwość i zastanawiam się czy z takiego ubezpieczenia grupowego nie skorzystać. Ile płacicie miesięcznie za ubezpieczenie i w jakich towarzystwach ubezpieczeniowych jesteście ubezpieczeniowe?

  Bo drugą opcją jest jeszcze wykupienie indywidualnego ubezpieczenia na życie.W tym przypadku zastanawiam się nad nationale nederlanden ( pakiet ubezpieczenia mi pasuje https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia no i to,ze mogłabym wpisac do ubezpieczenia całą rodzinę). Czy w ubezpieczeniu grupowym jest mozliwość ubezpieczenia nie tylko siebie ale również i męża i dzieci?
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  poziomka11: Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo?

  Ja tak - w PZU.
  Miesięcznie płacę 79 zł. Ale mamy kilka pakietów - każdy pracownik wybiera co mu pasuje. Kwoty pakietów są różne - w zależności od tego, czy ma dzieci, czy jest singlem, czy małżeństwem z dziećmi odchowanymi itp.
  Mam tu ubezpieczone też dzieci. Pracujemy z mężem w jednej firmie, więc mąż płaci swoją składkę (też 79 zł).
  Na razie nie korzystaliśmy - w sensie w razie jakiegoś wypadku. Jedynie dostaliśmy pieniądze, gdy się dzieci urodziły.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  poziomka11: Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo?


  ja od zawsze; w poprzedniej szkole byliśmy w PzU - za 54zł, bez problemu miałam wypłacane odszkodowanie za niezdolność do pracy i % ubytku na zdrowiu (rozcięta prawa ręką szklanką i nie mogłam pracować); dostałam też pieniążki po śmierci taty ale kwoty nie pamiętam; koleżanka leżała w szpitalu też dostała kasę zaraz po złożeniu dokumentów

  teraz jesteśmy ubezpieczeni w jakiejś innej (mało znanej więc nazwy nie pamiętam) - składka 51zł ale korzystniejsze warunki, począwszy od wysokości "szpitalnego", przez większą sumę za urodzenie dziecka (teraz 1200); skończywszy na ubezpieczeniu w razie poronienia czy śmierci konkubenta. W tej samej firmie ubezpieczone są dzieciaki w szkole i szpitalne bez problemu młody miał dwukrotnie wypłacone (w PzU u córki, szpitalnego dla uczniów nie ma)
  •  
   CommentAuthorKaroolka
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  Ja w Nationale-Nederlanden mam ubezpieczenie grupowe, można ubezpieczyć również męża. Co do dzieci - to wszystko zależy od tego jaki produkt jest w ofercie dla Twojej firmy. Od tego zależy też składka. Ja np. mam szpital dziecka, uszczerbek na zdrowiu i poważne zachorowania dziecka.
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 27th 2018 zmieniony
   permalink
  Ja dodatkowo jeszcze opłacam dzieciom w placówkach edukacyjnych - szkoła 50 zł i żłobek 43 zł. Ale to jednorazowe wydatki, na cały rok z góry. Bo z dzieciakami to nigdy nic nie wiadomo - a w razie co (tfu tfu), dostanę kasę z dwóch źródeł.
  --
  •  
   CommentAuthorbonim
  • CommentTime2 dni temu
   permalink
  Hej dziewczyny. Jak to jest z wychowawczym z mopsu? Przy starszej corce mialam macierzynski do 20 pazdziernika. 21 skladalam w mopsie na wychowawczy i oni tego dnia robili mi dochod utracony i kwalifikowalam sie na zasilek wychowawczy oraz na drugie becikowe. Panie mowily ze mam 1 dzien na zlozenie na becikowe bo dziecko konczy rok 22 października.
  Obecnie mieszkam w gminie i tu panie mowia ze dochod utracony bede miala od kolejnego miesiaca.
  Czyli macierzyński mam do 24 a od 25 pracodawca udziela mi urlopu. 26 corka konczy rok. I znowu według mojego bylego mopsu mam czas 25 zlozyc na becikowe bo juz nie mam dochodu i na wychowawczy bo od tego dnia na nim jestem a wedlug gminy nie. Orientujecie sie w temacie?

  Do 500 plus na pierwsze dziecko przekroczylismy dochod o 6 zl. I byla odmowa. Dochod moj brali z l4 czyli 100 % a nie z 80% macierzynskiego.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.