Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1.  permalink
  Czyli, jeśli dobrze rozumiem, jak już będę po cięciu, zacznie się macierzyński(powiedzmy, że 28.08.), to np.1.09.(czy tam wcześniej, po 28.08) Mogę podpisać umowę o pracę? Lekarza mam, co mi podpisze zdolność w razie W, ale wolałabym nie sięgać do takich praktyk. Sprawa jest o tyle ważna, że mogłabym dostać umowę na czas nieokreslony, a co za tym idzie, nie bede musiala wracać 1.09.2019 do pracy tylko dopiero po wykorzystaniu zaleglego urlopu. No w kropce jestem :/
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  motylek_ola: Czyli, jeśli dobrze rozumiem, jak już będę po cięciu, zacznie się macierzyński(powiedzmy, że 28.08.), to np.1.09.(czy tam wcześniej, po 28.08) Mogę podpisać umowę o pracę? Lekarza mam, co mi podpisze zdolność w razie W, ale wolałabym nie sięgać do takich praktyk. Sprawa jest o tyle ważna, że mogłabym dostać umowę na czas nieokreslony, a co za tym idzie, nie bede musiala wracać 1.09.2019 do pracy tylko dopiero po wykorzystaniu zaleglego urlopu. No w kropce jestem :/

  Musisz o to zapytać swojego prawnika, bo widzę, że on ma problemy z interpretacją najprostszych przepisów ;) Wiesz, bo ja bym z Tobą podpisała umowę w trakcie zwolnienia lekarskiego :) Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  Hm - skoro dyrektorka chce Cie zatrzymac i idzie Tobie na reke, to moze warto sprawdzic taka droge...
  Teraz nic nie kombinujesz - idziesz na macierzynski - a potem wykorzystujesz tylko czesc rodzicielskiego (tak do maja 2019) wykorzystujesz zalegly urlop i jestes "zupelnym" pracownikiem w wakacje lipiec-sierpien 2019 - podpisujesz umowe na czas nieokreslony od 1.09.2019 i jednoczesnie skladasz wniosek o reszte rodzicielskiego...
  Bylabys wtedy z dzidzia jeszcze dluzej - tylko dobra kadrowa poprosic o policzenie tygodni i jak podzielic rodzicielski...
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJul 30th 2018
   permalink
  NA forum nauczycielskim dzisiaj pisali o przerywaniu stażu i właśnie było info ze odebranie urlopu nie wlicza sie do tej 1,5roxznwj przerwy
  Zwolnienie i macierzyński nie mogą przekroczyć 1,5roku; odebranie urlopu to juz realizacja stosunku pracy czy jak to nazwac
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeAug 21st 2018
   permalink
  taka ciekawostka- nie raz się przewijał temat przerwy na karmienie piersią, dobrowolności,przedstawienia zaświadczeń itd.
  Od 1 września wchodzi nam nowy regulamin pracy i właśnie go czytam. I odnośnie kp mamy zapisane:"Pracownice, których dzieci ukończyły 24 m-ce życia (2 lata) mogą korzystać z przerw (nakarmienie) po przedstawieniu raz na pół roku zaświadczenia od lekarza stwierdzającego, że karmią dziecko piersią".
  Czyli pierwsze 2 lata na oświadczenie, potem na zaświadczenie.
  Niegłupie, biorąc pod uwagę sam zapis w prawie pracy, który nie precyzuje wszystkiego.
  Czyli u tego pracodawcy nie musiałabym się tłumaczyć, jak u poprzedniego...
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  Dziewczyny czy mając zwolnienie ciążowe obowiązuje zasada 180dni?
  Bo moja kadrowa mi tu mówi ze nie można być na zwolnieniu dluzej niż 180dni a mi kurde wyjdzie więcej (mam L4 od 10tc)
  •  
   CommentAuthorElyanna
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  ja wiem o takiej zasadzie:

  Okres pobierania zasiłku (okres zasiłkowy) limitowany jest określoną liczbą dni. Nie można z niego korzystać dłużej niż przez 182 dni. Wyjątek stanowi tutaj niezdolność do pracy spowodowana gruźlicą lub występująca w trakcie ciąży. W wymienionych przypadkach pracownik może pobierać świadczenie przez maksymalnie 270 dni.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  No to u mnie ciążowe by te 270dni było
  Ufff
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeAug 29th 2018
   permalink
  Hyde, skąd się biorą te kadrowe ;) Nie wiem czytać im się nie chce, czy co? Toż to podstawowa zasada :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Mam dwa pytania:
  1. Moj maz zmienil prace i teraz jest na etapie probnym (umowa zlecenie) - jak wyglada w tym przypadku sprawa urlopu tacierzynskiego i ewentualnej opieki nade mna po porodzie (w oparciu na zwolnieniu lekarskim)?
  2. Pracuje na pol etatu wiec moje wynagrodzenie na reke wynosilo ok 1500 zl na reke. Czytalam ze ZUS ma doplacac na urlopie rodzicielskim tak by wynagrodzenie na reke nie bylo nizsze niz 1000zl, wiec bardziej oplaca mi sie opcja 100 i 60%. Ale czy o ta doplate trzeba skladac jakies wnioski i gdzie?
  •  
   CommentAuthorpoziomka11
  • CommentTimeSep 27th 2018 zmieniony
   permalink
  Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo? Pytam sie bo firma udostępniła nam taka mozliwość i zastanawiam się czy z takiego ubezpieczenia grupowego nie skorzystać. Ile płacicie miesięcznie za ubezpieczenie i w jakich towarzystwach ubezpieczeniowych jesteście ubezpieczeniowe?

  Bo drugą opcją jest jeszcze wykupienie indywidualnego ubezpieczenia na życie.W tym przypadku zastanawiam się nad nationale nederlanden ( pakiet ubezpieczenia mi pasuje https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia no i to,ze mogłabym wpisac do ubezpieczenia całą rodzinę). Czy w ubezpieczeniu grupowym jest mozliwość ubezpieczenia nie tylko siebie ale również i męża i dzieci?
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  poziomka11: Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo?

  Ja tak - w PZU.
  Miesięcznie płacę 79 zł. Ale mamy kilka pakietów - każdy pracownik wybiera co mu pasuje. Kwoty pakietów są różne - w zależności od tego, czy ma dzieci, czy jest singlem, czy małżeństwem z dziećmi odchowanymi itp.
  Mam tu ubezpieczone też dzieci. Pracujemy z mężem w jednej firmie, więc mąż płaci swoją składkę (też 79 zł).
  Na razie nie korzystaliśmy - w sensie w razie jakiegoś wypadku. Jedynie dostaliśmy pieniądze, gdy się dzieci urodziły.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  poziomka11: Dziewczyny czy ubezpieczacie się w pracy grupowo?


  ja od zawsze; w poprzedniej szkole byliśmy w PzU - za 54zł, bez problemu miałam wypłacane odszkodowanie za niezdolność do pracy i % ubytku na zdrowiu (rozcięta prawa ręką szklanką i nie mogłam pracować); dostałam też pieniążki po śmierci taty ale kwoty nie pamiętam; koleżanka leżała w szpitalu też dostała kasę zaraz po złożeniu dokumentów

  teraz jesteśmy ubezpieczeni w jakiejś innej (mało znanej więc nazwy nie pamiętam) - składka 51zł ale korzystniejsze warunki, począwszy od wysokości "szpitalnego", przez większą sumę za urodzenie dziecka (teraz 1200); skończywszy na ubezpieczeniu w razie poronienia czy śmierci konkubenta. W tej samej firmie ubezpieczone są dzieciaki w szkole i szpitalne bez problemu młody miał dwukrotnie wypłacone (w PzU u córki, szpitalnego dla uczniów nie ma)
  •  
   CommentAuthorKaroolka
  • CommentTimeSep 27th 2018
   permalink
  Ja w Nationale-Nederlanden mam ubezpieczenie grupowe, można ubezpieczyć również męża. Co do dzieci - to wszystko zależy od tego jaki produkt jest w ofercie dla Twojej firmy. Od tego zależy też składka. Ja np. mam szpital dziecka, uszczerbek na zdrowiu i poważne zachorowania dziecka.
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 27th 2018 zmieniony
   permalink
  Ja dodatkowo jeszcze opłacam dzieciom w placówkach edukacyjnych - szkoła 50 zł i żłobek 43 zł. Ale to jednorazowe wydatki, na cały rok z góry. Bo z dzieciakami to nigdy nic nie wiadomo - a w razie co (tfu tfu), dostanę kasę z dwóch źródeł.
  --
  •  
   CommentAuthorbonim
  • CommentTimeOct 19th 2018
   permalink
  Hej dziewczyny. Jak to jest z wychowawczym z mopsu? Przy starszej corce mialam macierzynski do 20 pazdziernika. 21 skladalam w mopsie na wychowawczy i oni tego dnia robili mi dochod utracony i kwalifikowalam sie na zasilek wychowawczy oraz na drugie becikowe. Panie mowily ze mam 1 dzien na zlozenie na becikowe bo dziecko konczy rok 22 października.
  Obecnie mieszkam w gminie i tu panie mowia ze dochod utracony bede miala od kolejnego miesiaca.
  Czyli macierzyński mam do 24 a od 25 pracodawca udziela mi urlopu. 26 corka konczy rok. I znowu według mojego bylego mopsu mam czas 25 zlozyc na becikowe bo juz nie mam dochodu i na wychowawczy bo od tego dnia na nim jestem a wedlug gminy nie. Orientujecie sie w temacie?

  Do 500 plus na pierwsze dziecko przekroczylismy dochod o 6 zl. I byla odmowa. Dochod moj brali z l4 czyli 100 % a nie z 80% macierzynskiego.

  Treść doklejona: 22.10.18 07:14
  Nikt sie nie orientuje?
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeOct 26th 2018 zmieniony
   permalink
  orientujecie się jak jest przy becikowym z dochodem?
  rodzę luty/marzec 2019, za jaki okres mam przedstawić PIT? no i co w przypadku gdy zmieniły się znacząco dochody?
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeOct 26th 2018 zmieniony
   permalink
  Zgodnie z propozycją rządu kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia nie zmieni się od 1 listopada 2018 r. i nadal będzie wynosiło 1922 zł na osobę w rodzinie. Kwota świadczenia również nie ulegnie zmianie. Aktualna wysokość pomocy to 1000 zł na jedno dziecko.

  Jeżeli wniosek zostanie złożony do 31 października 2019 r., to organ wyda decyzję w oparciu o dochody uzyskane w roku kalendarzowym 2017 r. Gdyby wniosek zostanie złożony w kolejnym okresie zasiłkowym np. w grudniu 2019 r., to uwzględnieniu będą podlegały dochody z 2018 r. Na wysokość dochodu będą miały również wpływ: dochód uzyskany oraz utracony.

  Wniosek o wypłatę becikowego należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.
  .
  .
  W lutym 2016 na wątku wyprawkowym (tutaj) wrzuciłam post "Co załatwić po porodzie" (w sensie becikowe, USC i inna papierologia) - być może coś tam jest już nieaktualne, ale rzuć sobie okiem, plus posty poniżej, bo dziewczyny cos tam dopisywały.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  Marion u nas jest zagmatwana syt jeśli idzie o rozliczenie podatkowe bo wcześniej mój partner pracował na mocno śmieciowej umowie zlecenie a teraz ma własną działalność i z tego co usłyszałam to dochód ten nowy będzie brany pod uwagę mimo że pit 2017 stanowi inaczej
  no i rozumiem, że do gospodarstwa wliczają się moje dzieci z 1 małżeństwa plus nasze wspólne dziecko i dochody moje i partnera? czyli to co zarabiamy dzielimy na 5?
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  MrsHyde: czyli to co zarabiamy dzielimy na 5?

  No raczej tak.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  czytam tamto co wkleiłaś, ale nie ma info co w przypadku zmiany stosunku zatrudnienia - u nas dochody za 2017 nijak się mają do obecnych więc będzie pogmatwane

  nie bardzo rozumiem to:
  - jeżeli wnioskodawca ma zasądzone alimenty na rzecz dziecka (dzieci), należy dostarczyć odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem (oryginał + kopia).
  ja mam alimenty na 2 dzieci z pierwszego małżeństwa i rozumiem że muszę to złożyć tak jak przy 500+?? a jak mój partner płaci alimenty na córkę z pierwszego małżeństwa to już chyba nie trzeba?
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeOct 26th 2018 zmieniony
   permalink
  Nie pomogę, bo się nie znam - ja to skopiowałam wtedy z jakiegoś portalu. Musisz pytać znawców tematu. Albo szukaj na rządowych stronach w internecie.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  Mam znajomą, która jest szefową dizału zasiłków w moim mopsie więc pewnie bliżej terminu się z nią zgadam po prostu
  to tak bardziej z ciekawości zapytałam no ale obstawiam, że możemy się jednak nie załapać ani na becikowe te państwowe ani samorządowe
  •  
   CommentAuthorKaroolka
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  MrsHyde u nas była taka sytuacja, że mój partner w styczniu założył działalność gospodarczą, wcześniej nie pracował. Musiał dostarczyć pit za 2016 r plus oświadczenie jaki dochód miał miesiąc po otwarciu działalności, czyli w lutym.

  Treść doklejona: 26.10.18 20:51
  A co do 500+ i alimentów, ja jeszcze przed narodzinami Zuzi dowiadywalam się, jakie dokumenty mam złożyc w sytuacji, kiedy drugie dziecko mam z innym partnerem niż pierwszer. Dostałam info, że ponieważ nie staram się jako samotna matka to nie potrzebuje orzeczenia dot. Alimentów. Tak samo jeśli chodzi o becikowe - wystarczyły dokumenty potwierdzające dochody moje, mojego partnera.
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeOct 26th 2018
   permalink
  Hyde, u nas była mocno zagmatwana sytuacja finansowa. W moich dochodach branych do wyliczenia oprócz dochodów z umowy o pracę były dochody z umów o przeniesienie praw autorskich (jednorazowy strzał). Natomiast pit chłopa był słabo aktualny, bo zdążył 2 razy zmienić pracę, ostatnią stracić i na dzień składania wniosku prowadził DG od 3 miesięcy. Złożyliśmy oświadczenia - ja o utraconym dochodzie, chłop o utraconych dochodach oraz o dochodzie z DG z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.
  Przynieśliśmy do MOPSu wszystkie kwity, spędziliśmy tam trochę czasu, miałam jeszcze 3 telefony ale na koniec, po 2 tygodniach dostaliśmy kasę.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeOct 27th 2018
   permalink
  dzięki dziewczyny! trochę mi się rozjaśniła sytuacja i wiem już o co dopytywać księgową niemęża a potem koleżanke z mopsu
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Mam pytanko. Aktualnie jestem w 10 tygodniu ciąży. Samopoczucie straszne. Macierzyński skończył mi się 14 lutego 2018 roku. Na dniach mają być wypłacone premie uznaniowe (świąteczne), które zwyczajowo przyznawane są za czas obecny w pracy - proporcjonalnie, czyli ja będę miała liczone od lutego 2018. Wypłacane powinny być coś z początkiem grudnia. Ponoć już kwoty są rozdzielone. i teraz pytanie czy jak pójdę na L4 teraz a premie wypłacą mi w grudniu jak już będę na L4 czy ta premia będzie wliczana do podstawy zasiłku czy nie?? Dodam że wypłatę za listopad 2018 otrzymałam wczoraj 28.11.
  -- ;;;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeNov 29th 2018 zmieniony
   permalink
  Anecia podstawa zasiłku z tego co mi się zdaje jest wynagrodzenie wypłacone za pełne przepracowane miesiące.
  Wiec jak pójdziesz teraz na L4 a premie miałby być za miesiąc to nie będzie się wliczać do podstawy zasiłku.
  Musiałabyś pracować do końca grudnia aby się zaliczyła.
  Może masz jakiś urlop wypoczynkowy i sobie go wykorzystaj teraz?
  -- [/url]
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  No mam jeszcze jakiś urlop więc pomyśle. Czyli nawet jak dostanę w grudniu tą premie jeszcze będąc w pracy i na l4 pójdę jeszcze w grudniu to też mi nie zaliczą muszę do końca roku popracować tak ?? I tak planowałam pracować co najmniej do końca roku, ale nie przewidziałam takiego samopoczucia. Nic jak przetrwam te dwa tygodnie jeszcze jakoś poleci dalej. :)
  -- ;;;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Zliczają się do podstawy wynagrodzenia za 12 miesięcy przypadające przed miesiącem absencji, wiec zwolnienie musiałoby być dopiero od stycznia.
  Ja wlansie bym pokombinowała ewentualnie z urlopem bo on w pełni płatny :D
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Wg mnie moglabys isc teraz na zwolnienie zwykle 80% na grype np.a od stycznia na 100%ciazowe.wtedy wg mnie przeliczaja jeszcze raz bo zmienia sie choroba.musislabys doczytac na stronie zus
  -- ;
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  W ciąży internista tez może dać 100%. Ja na początku ciąży złapałam infekcję i internista dal mi zwolnienie na 100%. Nawet karty ciąży jeszcze nie miałam.
  --
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Tylko myslam zs skoro inny okres zasilkowy to przelicza jeszcze raz.ale nie wiem czy tak jest
  -- ;
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Czy po prostu okres zasilkowy to liczba dni a podstawa i tak sie nie zmieni.
  -- ;
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Nie znam sie.cos mi tam dzwonilo.ale chyba zle
  -- ;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Podstawę się wylicza na nowo jak się pracuje potem 3 msc ciągiem.
  Także tutaj się nie zmieni.
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  To wiem.chyba ze sie zmieni etat
  -- ;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeNov 29th 2018
   permalink
  Dokładnie :)
  -- [/url]
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeDec 1st 2018
   permalink
  Pytanie jeszcze czy żeby premia mi się liczyła muszę mieć 3 miesięczną ciągłość w tym miesiąc grudzień którym premia będzie wypłacana?? Czy wystarczy że przepracuje cały miesiąc w którym mam wypłacona premie?? Pytam bo od 14do 19 października miałam opiekę na Ludwika bo jelitówke mieliśmy.
  -- ;;;
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeDec 1st 2018
   permalink
  Listopad.grudzien i styczen musisz przezyc bez chorobowego
  -- ;
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeDec 1st 2018
   permalink
  Listopad przeżyłam, grudzień też powinien przejść jakoś. W styczniu ostatecznie trochę urlopu wybiorę, a może uda mi się dłużej popracować, zobaczymy jak tam będę się czuła.
  -- ;;;
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeDec 6th 2018
   permalink
  Dziewczyny, mam pytanie. Dwa miesiące temu wróciłam do pracy po macierzyńskim na pełen etat. Czy mogę teraz skrócić etat do 7/8? Chodzi mi o ochronę przed zwolnieniem.
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeDec 6th 2018
   permalink
  Możesz :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeDec 6th 2018
   permalink
  Dzięki obe. Oczywiście dopiero po 21 dniach ten mój wniosek nabierze mocy urzędowej? To nie jest tak, że to od chwili złożenia wniosku? I pracodawca nie może mi odmówić, prawda?
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeDec 6th 2018
   permalink
  Zaczyna działać po 21 dniach ale chroniona jesteś w dniu złożenia wniosku (o te 21 dni skraca się roczna ochrona).
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeDec 6th 2018
   permalink
  Super. Dzięki!
  --
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeDec 14th 2018
   permalink
  pytanie mam - czy wynagrodzenie chorobowe pracodawca placi z wlasnej kieszeni, czy jest tylko platnikiem, a placi ZUS?
  i drugie pytanie - czy jesli mialam opieke na dziecko we wrzesniu, a w grudnu mam chorobowe na siebie (wynagrodzenie chorobowe, bo to moja pierwsza choroba w tym roku kalendarzowym) to czy podstawa jest taka sama (nie bylo 3 miesiecy przerwy), czy jednak liczy sie ja jeszcze raz, bo tam byla opieka platna z zus, a tu jest wynagridzenie chorobowe?
  -- ;
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeDec 14th 2018
   permalink
  Pierwsze 33 dni wypłaca pracodawca z własnych środków, dopiero w 34 dniu jest jedynie płatnikiem ramienia ZUS. Chyba, że osoba jest po 50 rż to wtedy odpowiednio 14 i 15 dni.
  Oraz, nie ma znaczenia kto płacił wcześniej i czy to był opieka czy zwolnienie. Jeśli nie minęły 3 miesiące i nie zmienił się wymiar czasu pracy to podstawa będzie ta sama.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeDec 14th 2018
   permalink
  dzieki
  -- ;
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeDec 15th 2018
   permalink
  mam pytanie co do 13stki, jeśli jestem na zwolnieniu od sierpnia to dobrze myślę, że wypłacą mi za okres od stycznia do lipca czyli tak jakby 7/12 ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.