Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 17th 2018
     permalink
    MrsHyde: mam pytanie co do 13stki, jeśli jestem na zwolnieniu od sierpnia to dobrze myślę, że wypłacą mi za okres od stycznia do lipca czyli tak jakby 7/12 ?

To zależy jak to jest zapisane w Regulaminie, ZUZP czy Karcie nauczyciela :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    O matko, nie znam sie i nawet nje wkem jak szukać
    W obydwu miejscach pracy podlegam pod KN
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Nie no, powinnaś dostać proporcjonalnie do przepracowanego czasu - czyli 7/12. Chyba, że są jakieś inne regulacje :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    nie sądzę, żeby w KN były inne regulacje
    teraz mimo zwolnienia, a wiem że i koleżanka na macierzyńskim dostałyśmy normalnie kasę świąteczno z ZFŚS także fajnie, że mimo "wy-out-owania" zawodowego wszystkie świadczenia się należą

a powiedz jeszcze - kwestia macierzyńskiego - czy muszę jakąś deklarację w pracy złożyć, że chcę roczny 80% ? rozumiem, że potem jak wrócę na zaległy urop to znowu będą mi płacili wg takiej podstawy jak mam teraz L4 płacone?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Tak, do macierzyńskiego musisz zadeklarować 80% - znaczy oświadczyć, że idziesz na roczny urlop macierzyńsko-rodzicielski. Masz na to czas po porodzie.
    Wynagrodzenie za czas choroby (do macierzyńskiego i do l4) to zupełnie co innego niż wynagrodzenie za urlop. Kadry będą musiały wyliczyć od nowa, średnią z 3 miesięcy - w Twoim przypadku będą to wirtualne miesiące. I zazwyczaj wychodzi lepiej niż na l4 ciążowym, bo lepszy współczynnik :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Na L4 ciążowym finansowo bardzo dobrze wychodzę; dostaję dużo więcej niż jak pracowałam
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    No to na urlopie powinno być jeszcze lepiej ;)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 28th 2018
     permalink
    Nie musi, ja na urlopie bardzo straciłam. Macierzyński był obliczany od dochodu z dodatkami, urlop po macierzyńskim już tylko sama podstawa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2018 zmieniony
     permalink
    Nie wiem gdzie zapytać
    Czy któraś z was załatwiała w USC uznanie ojcostwa przed urodzeniem sie dziecka?
    W spisie dokumentów jest ze potrzebne zaświadczenie o ciąży, czy to jakieś dodatkowe? Czy sama karta ciąży nie wystarczy?

update: żeby załatwić uznanie dziecka w urzędzie trzeba się stawić z dowodami osobistymi i zaświadczeniem od ginekologa o ciąży; przynajmniej w moim USC sprawa załatwiana jest od ręki
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.