Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Ewa właśnie o tym czytałam i z tego co rozumiem to tak jak piszesz.
  1.  permalink
    A ja z takim pytaniem... Wracam do pracy 29 maja (po urlopie) i chcialabym wrocic i pracowac 2 miesiace na pol etatu w systemie 6-10, 6-10 i 18-22.. Moje pytanie...
    1. Moge tak?
    2. Czy pozniej moge zglosic, ze chce przerwe na karmienie i wrocic od sierpnia na 7h?
    3, Czy przez te 2 miesiace niby jestem chroniona tak?? Ale w sierpniu moga mnie zwolnic?
    4. Jak sie liczy urlop wtedy? Do dnia, w ktorym by wrocila na te pol etatu to musze wykorzystac caly swoj tegoroczny urlop?

    Ciezki orzech do zgryzienia a naprawde nie mam sie od kogo dowiedziec.. Sa jakies paragrafy czy wystarczy zwykle podanie? Kiedy mam dac takie podanie?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Nie wiem, jak to jest w przypadku zmian, więc z tym nie pomogę. Ale możesz być na pół etatu przez 2 miesiące, a potem na 7 godzin. Jeśli te 7 h to będzie 8 godzin minus przerwa na karmienie, a nie zmniejszony wymiar czasu pracy, to od tego momentu już nie będziesz chroniona przed zwolnieniem.
    Urlopu nie musisz wykorzystywać w momencie zmiany wymiaru czasu pracy. Jak będziesz na pół etatu, to od tego momentu Twój urlop będzie naliczany godzinowo, nie dniami.
    Wniosek do pracodawcy wystarczy, trzeba dać 2 tygodnie przed planowaną zmianą wymiaru czasu pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    jeszcze dodam, ze urlop zalegly jest zawsze przeliczany.
    jak ja zmniejszylam etat na 7/8 i mialam przykladowo 10 dni ulopu z etatu 8/8, to przelicza sie go tak
    10x8 godzin/7 godzin=12 dni.
    -- ;
  2.  permalink
    No wlasnie moja kolezanka chyba jak przechodzi na taki system pol tetatu to jej kazali wybrac caly urlop ktory mialam.. zryty mam zaklad a nawet do kadr sie boje isc wypytac ha ha
    a_net_a: Jeśli te 7 h to będzie 8 godzin minus przerwa na karmienie, a nie zmniejszony wymiar czasu pracy, to od tego momentu już nie będziesz chroniona przed zwolnieniem.
    - a moge pozniej zmiejszyc wymiar czasu pracy o godzine (nie przerwa na karmienie... ) to bede chroniona?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Ja przechodziłam na pół etatu po macierzyńskim i wybierałam jedynie urlop zaległy, za poprzednie lata. Za bieżący rok nie wybierałam. I także po kilku miesiącach zwiększyłam wymiar czasu pracy na 7/8 (nie korzystałam z przerwy na karmienie) i tak, jestem chroniona nadal, jeszcze ponad miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    madziik, zgodnie z KP możesz bezpośrednio po urlopie macierzyńskim wykorzystać cały należny urlop - jest to twoje prawo a nie Twój obowiązek. Jeśli tego nie zrobisz to Twoja sprawa :)
    I tak, możesz najpierw złożyć wniosek o 1/2 etatu na np. 3 miesiące a potem kolejny wniosek o np. 3/4 etatu na np. 2 lata. Będziesz "chroniona" przez łącznie 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku. A wniosek składa się na 21 dni przed planowaną zmianą etatu czy powrotem do pracy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Czyli jak wracam po urlopie 29 maja to moge na poczatku maja tak? Dziekuje bardzo za pomoc :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Tak, i od dnia złożenia pisma jesteś chroniona 12 miesięcy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  4.  permalink
    A czy ktos tak plus minus umial by mi wyliczac wyplate na te pol etatu?? Bo ja liczylam tak ze stawke dzielilam na 21 dni roboczych np, dzielilam na 8h i mialam stawke za godzine, mnozylam razy 4, dodalam premie, odjelam 23% podatku.. Ale czy przy nizszej stawce skadki nie sa jakies nizsze?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Pół etatu to połowa dotychczasowej pensji brutto z umowy (np. jeśli masz 2 tys. brutto na cały etat to teraz będziesz mieć 1 tys.). Do tego dodajesz premię i to jest całe Twoje brutto. Nie ma znaczenia ile dni pracujących ma miesiąc. Żeby z tego wyjść na netto musisz uwzględnić ZUS (społeczne i zdrowotne), KUP, kwotę wolną od podatku i podatek (18%).
    Tak na marginesie, 23% to VAT, wynagrodzenie jest bardziej obciążone ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    madziik, na necie jest ful kalkulatorow brutto netto.
    dla szybkiego rachunku odejmujesz mniej wieceje 1/3. czyli przy brutoo 2000 dostaniesz jakies 1400 netto, przy 3000 - jakies 2000 netto. przy 4000 jakies 2700 netto. z 6000 - mniej wiecej 4000. tak na oko, z duzego grubsza. ale tak wychodzi.
    -- ;
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeMar 29th 2017
     permalink
    Kolejny raz zwracam sie o porade...
    Od stycznia jestem na zwolnieniu gdyz jestem w ciazy.Do dnia dzisiejszego nie otrzymalam Pitu 11,dzwonie co tydzien do kadr, ktore sa 500 km dalej.Pani twierdzi ze wyslala poleconym a ja niczego nie mam.Podobno wyslala jeszcze raz ale niestety tez nic nie otrzymalam.Wszelkie glupie ulotki z firmy dochodza a Pit jakos nie moze.
    W jaki sposob moge wymusic wydanie Pitu.Czy moge o pomoc poprosic US?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 29th 2017
     permalink
    Mysiorek, najpierw poproś o numer nadania - jak wysłane poleconym to przecież można sprawdzić co się z nią dzieje.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    albo podjedz do firmy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    Ewa, to jest 500 km - trochę nieopłacalna sprawa ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    Dzis dzwonilam jeszcze raz ale do Kierownika dzialu.Wyslano ponownie w ubiegly czwartek a ja dzwonilam w srode dzien wczesniej i oklamano mnie bo list wyslano po pobownej mojej interwencji.Ide dzis na poczte wyjasnic cala sprawe,zobaczymy
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    A masz numer nadania? Bo jak nie to Ci na poczcie nic nie powiedzą :(

    Treść doklejona: 30.03.17 12:59
    A pracodawcę postrasz PIP :) Zablefuj :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    Bylam na poczcie i przesylka lezala,adres dobry a mimo to listonosz aviza nie zostawil.
    Wyslano tydzien temu a Pani z ksiegowosci mydlila mi oczy ze juz dawno wyslala.Kij im w ucho
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    Najważniejsze, że w końcu dostałaś :) Swoją drogą PIT należy dostarczyć pracownikowi do do końca lutego :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    Mam do Was pytanie: mianowicie koleżanka zaszła w ciążę i jest na zwolnieniu ale z końcem sierpnia kończy jej się umowa o prace i co wtedy?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    Umowa przedłuży się automatycznie do dnia porodu a po porodzie przejmie koleżankę ZUS.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    Czy pracownikowi przebywającemu na L4 pracodawca może odmówić wypłacenia premii za pracę za 2016 rok? Mają ja dostać wszyscy pracownicy. Zastanawiam się czy można mi takiej premii odmówić. Przepracowalam ponad połowę 2016 roku od momentu powrotu z macierzyńskiego aż do pójścia na L4.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    L4 teraz nic do tego nie ma.macierxynski tez nie.ale moze ci sie po prostu premia wg regulaminu premiowania nie nalexy
    -- ;
  6.  permalink
    _Isia_: Czy pracownikowi przebywającemu na L4 pracodawca może odmówić wypłacenia premii za pracę za 2016 rok? Mają ja dostać wszyscy pracownicy. Zastanawiam się czy można mi takiej premii odmówić. Przepracowalam ponad połowę 2016 roku od momentu powrotu z macierzyńskiego aż do pójścia na L4.
    --
    - u mnie tak jest.... poszlam na L4 w polowie sierpnia 2015 i juz mi sie w 2016 roku nie nalezala podwyzka, teraz w tym roku nie dostane wczasow pod grusza, premi swiatecznej, bo mnie nie bylo caly rok 2016...No i podwyzki, bo przeciez nie pracowalam w 2016... Pracodawca moze bardzo wiele:/
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    Mają dostać wszyscy pracownicy. I to za rok 2016 a połowę tego roku pracowałam. Więc tak na logikę to powinnam dostać chociaż pół tej premii. Zastanawiam się tylko czy pracodawca może mi powiedzieć ze skoro jestem teraz na l4 to tylko zasiłek i nic więcej mi nie zapłaci.
    Ja mogłam odebrać grusze za czas macierzyńskiego. Bez problemu. Innych dodatków u nas nie ma.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    Przeczytaj regulamin wynagrodzeń i wszystko będzie jasne. W różnych firmach naprawdę bardzo różnie się takie kwestie rozwiązuje.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    To ze teraz jestes na l4 nijak sie ma do tego.ja mislam zasilek z zus a pracodawca wyplacil mi premie.można.tylko u ciebie moze byc tak ze premia jest warunkoeana przepracoeanym calym rokiem.to jest w regulaminie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    Powinnas pol,ale wszystko zalezy od regulaminu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    Ewasmerf: Powinnas pol,ale wszystko zalezy od regulaminu

    Nie można napisać, że powinna dostać pół, bo nie znamy regulaminu premiowania. To jest podstawa wypłaty świadczenia. Może tam być zapis o absencji i uwierz mi są firmy, które mają taki rygor, że kilka dni zwolnienia i po premii rocznej :(
    Isiu, przeczytaj regulamin - wiele Ci to wyjaśni :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    masz racje. wiem ze tak jest.
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    U mnie jest zapis,ze jesli przebywam ileś dni na zwolnieniu to nie dostanę wiec radzę poproś o regulaminy premiowania (roczny,miesięczny)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 7th 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Sprawdzę zatem regulamin w mojej pracy ale nie podejrzewam, że u nas jakoś strasznie uniemożliwiają przyznanie premii. U nas nie traktuje się tak pracowników. Zazwyczaj ;)
  7.  permalink
    U nas tez zalezy od absencji. W gre wchodzi tylko urlop wypoczynkowy, nawet "tacierzynski (ojcowski?)" sie liczy do absecji i juz sie nie ma 100% premi... Chore....
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 16th 2017
     permalink
    Można odliczyć przedszkole w pit? Dla kogo to? Bo czytam na necie i nie czaję.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 17th 2017
     permalink
    Nie można. Odliczasz tylko dzieci.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 17th 2017
     permalink
    agus, to jest ulga dla pracodawcow.
    jesli pracodawca ci wyplaci pieniadze, ktore maja finansowac pobyt twojego dziecka w praedzszkolu to moze sobie do wrzucic do kosztow w wysokosci do 400 z za zlobek i do 200 za przedszkole. a la ciebie est to przychod nieopodatkowany.
    ale ja osobiscie nie znam pracoawcy, ktory placi za przedszkole prcownika. moze nestle czy procter and gamble, te duze prorodzinne koncerny.
    -- ;
  8.  permalink
    Kiedys Agora płacila, teraz to nie wiem :)
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 17th 2017
     permalink
    A bo mój partner mowi ze odlicza, bo to on płaci za przedszkole. Ale może dlatego ze jest gornikiem.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 20th 2017
     permalink
    Czy będąc na zwolnieniu lekarskim w ciąży można chodzić na szkolenia i studiować zaoczne.?
    -- [/url]
  9.  permalink
    Ja bylam na zwolnieniu od marca a w czerwcu konczylam szkole, wszak policealna, ale zaocznie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Hej hej mam pytanko, umowę o pracę mam do października 2018r. jeśli zaszłabym teraz w ciąże mam nadzieję, że się uda ;) Czy po rocznym macierzyńskim mogę pójść na urlop wychowawczy? Bo już umowa raczej nie będzie mnie obowiącywać (termin porodu byłby na luty 2018 to na macierzyńskim płaconym przez pracodawcę byłabym do października a potem płaci chyba ZUS ale pewności nie mam...)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Od kiedy jest koniec tych urlopów???
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Uszczesliwianie na sile, typowe dla UE.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Malinowa92: Hej hej mam pytanko, umowę o pracę mam do października 2018r. jeśli zaszłabym teraz w ciąże mam nadzieję, że się uda ;) Czy po rocznym macierzyńskim mogę pójść na urlop wychowawczy? Bo już umowa raczej nie będzie mnie obowiącywać (termin porodu byłby na luty 2018 to na macierzyńskim płaconym przez pracodawcę byłabym do października a potem płaci chyba ZUS ale pewności nie mam...)

    Żeby móc korzystać z urlopu wychowawczego trzeba być pracownikiem a Ty ten status stracisz na koniec października 2018 roku.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeMay 12th 2017
     permalink
    Dziękuję za informację ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 12th 2017
     permalink
    Malinowa92: od kiedy


    to dopiero projekt dyrektywy unijnej...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 18th 2017
     permalink
    Dziewczyny koleżanka jest w ciąży. Była dzisiaj u lekarza po L4, ale nie dostała z dopiskiem ciążowym. Również nie dostała zaświadczenia o ciąży - dopiero 6tc. L4 jest wystawione normalnie na 80 %. Problem jest w tym, że chce powiedzieć pracodawcy, że jest w ciąży i że idzie na L4, ale boi się, że przez to nie ma ochrony.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeMay 18th 2017
     permalink
    Nie znam sie dokladnie na tych kruczkach prawnych, ale jak ja bralam zaswiadczenie o ciazy to lekarz mi powiedzial, ze dopiero po 12tc obejmuje mnie ochrona - to bylo dwa lata temu - nie wiem czy cos sie nie zmienilo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.