Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1.  permalink
    Facet nic nie mówił, to pewnie nie dostał kopii, to będę musiała mu powiedzieć, żeby się dowiadywał od księgowej. Wątpię, bo nawet nie wiem za co miałby zwrócić, aż tyle.

Treść doklejona: 20.03.18 11:45
    Jeszcze takie pytanie, czy to prawda, że jak dziecko nie jest ubezpieczone pod faceta, to nie może odliczyć tej ulgi?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    A co ubezpieczenie ma wspólnego z podatkiem?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Właśnie nie mam pojęcia, ale tak mówiła koleżanka, że pewnie dlatego nie dostał. :shocked:
    --
  3.  permalink
    Mi synow w pracy ubezpiecza maz (te zwykle NFZ) a ja wczesniej sama rozliczalam dzieci (przed slubem) i zawsze dostawalam pelny zwrot.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Bzdura :(
    A może wszedł w wyższy próg podatkowy? Albo miał niedopłatę podatku albo źle został wypełniony PIT albo nie jest ojcem lub opiekunem prawnym dziecka ;)

Treść doklejona: 20.03.18 14:54
    Albo miał tak mło podatku, że nie było z czego zwracać. Albo rozlicza się działalności podatkiem liniowym.
  4.  permalink
    Jednego jestem z tego pewna, że jest ojcem dziecka, a reszty nie wiem. W każdym razie, jak już dojdziemy (albo i też nie) przez co tak mało, to można wtedy jakąś korektę zrobić, żeby wypłacili resztę pieniędzy (o ile będą się należeć?)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Jeśli jest błąd w dokumencie to składa się korektę PIT. Nie rozumiem jak można od księgowej nie zabrać dokumentu? Przecież to z niego wynika jaki ma być zwrot podatku.
    Pisząc o ojcostwie mam na myśli sprawy formalne, nie biologię ;)

Treść doklejona: 20.03.18 15:23
    I pytanie, kiedy się dziecko urodziło?
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeMar 20th 2018 zmieniony
     permalink
    Formalnie też jest wszystko załatwione.
    To już trzeba się pytać mego faceta. Ja też tego nie rozumiem, ale on jest "specyficzny" :rolling:
    w styczniu 2017
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    No to za cały rok się należy - 1112,04 PLN.
    Albo księgowa coś skopała albo chłop coś namieszał ;)
  5.  permalink
    Dajmy na to, jak chłop coś namieszał, to wtedy tą korektę PIT się robi?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    tak, składa się korektę.
    bym się nie zdziwiła gdyby PIT-0 nie został złożony :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
     permalink
    Albo ściągnęli mu za jakieś postępowania skarbowe np. niezapłacone mandaty, podatek, jakieś składki.

Treść doklejona: 27.03.18 20:29
    Dziewczyny mam pytanie. Od 14 lutego jestem już na urlopie. 3 kwietnia wracam do pracy. Jak byłam na macierzyńskim były podwyżki (W marcu 2017) i teraz też. Ostatnio wyczytałam w artykule, że jeżeli podwyżki dostawali wszyscy na równorzędnych z moim stanowiskiem po powrocie do pracy powinnam też dostać podwyżkę. Jak to wygląda w sytuacji kiedy u nas podwyżkę powiązali z okresową oceną pracownika, której z racji przebywania na l4 nie miałam chociaż cały rok 2016 od stycznia do 15 listopada przepracowalam ?? Ocena okresowa za 2016 rok była w lutym 2017 A podwyżki są w marcu. Pytam bo chce iść do szefowej spytać się kiedy i ja się załapie na podwyżkę bo od dwóch lat moja pensja nie wzrosła a wszędzie wszystko drożeje.
    -- ;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.