Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1.  permalink
  Facet nic nie mówił, to pewnie nie dostał kopii, to będę musiała mu powiedzieć, żeby się dowiadywał od księgowej. Wątpię, bo nawet nie wiem za co miałby zwrócić, aż tyle.

  Treść doklejona: 20.03.18 11:45
  Jeszcze takie pytanie, czy to prawda, że jak dziecko nie jest ubezpieczone pod faceta, to nie może odliczyć tej ulgi?
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  A co ubezpieczenie ma wspólnego z podatkiem?
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
 2.  permalink
  Właśnie nie mam pojęcia, ale tak mówiła koleżanka, że pewnie dlatego nie dostał. :shocked:
  --
 3.  permalink
  Mi synow w pracy ubezpiecza maz (te zwykle NFZ) a ja wczesniej sama rozliczalam dzieci (przed slubem) i zawsze dostawalam pelny zwrot.
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  Bzdura :(
  A może wszedł w wyższy próg podatkowy? Albo miał niedopłatę podatku albo źle został wypełniony PIT albo nie jest ojcem lub opiekunem prawnym dziecka ;)

  Treść doklejona: 20.03.18 14:54
  Albo miał tak mło podatku, że nie było z czego zwracać. Albo rozlicza się działalności podatkiem liniowym.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
 4.  permalink
  Jednego jestem z tego pewna, że jest ojcem dziecka, a reszty nie wiem. W każdym razie, jak już dojdziemy (albo i też nie) przez co tak mało, to można wtedy jakąś korektę zrobić, żeby wypłacili resztę pieniędzy (o ile będą się należeć?)
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  Jeśli jest błąd w dokumencie to składa się korektę PIT. Nie rozumiem jak można od księgowej nie zabrać dokumentu? Przecież to z niego wynika jaki ma być zwrot podatku.
  Pisząc o ojcostwie mam na myśli sprawy formalne, nie biologię ;)

  Treść doklejona: 20.03.18 15:23
  I pytanie, kiedy się dziecko urodziło?
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  • CommentAuthortylkonadzis
  • CommentTimeMar 20th 2018 zmieniony
   permalink
  Formalnie też jest wszystko załatwione.
  To już trzeba się pytać mego faceta. Ja też tego nie rozumiem, ale on jest "specyficzny" :rolling:
  w styczniu 2017
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  No to za cały rok się należy - 1112,04 PLN.
  Albo księgowa coś skopała albo chłop coś namieszał ;)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
 5.  permalink
  Dajmy na to, jak chłop coś namieszał, to wtedy tą korektę PIT się robi?
  --
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  tak, składa się korektę.
  bym się nie zdziwiła gdyby PIT-0 nie został złożony :wink:
  -- [/url]
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeMar 20th 2018
   permalink
  Albo ściągnęli mu za jakieś postępowania skarbowe np. niezapłacone mandaty, podatek, jakieś składki.

  Treść doklejona: 27.03.18 20:29
  Dziewczyny mam pytanie. Od 14 lutego jestem już na urlopie. 3 kwietnia wracam do pracy. Jak byłam na macierzyńskim były podwyżki (W marcu 2017) i teraz też. Ostatnio wyczytałam w artykule, że jeżeli podwyżki dostawali wszyscy na równorzędnych z moim stanowiskiem po powrocie do pracy powinnam też dostać podwyżkę. Jak to wygląda w sytuacji kiedy u nas podwyżkę powiązali z okresową oceną pracownika, której z racji przebywania na l4 nie miałam chociaż cały rok 2016 od stycznia do 15 listopada przepracowalam ?? Ocena okresowa za 2016 rok była w lutym 2017 A podwyżki są w marcu. Pytam bo chce iść do szefowej spytać się kiedy i ja się załapie na podwyżkę bo od dwóch lat moja pensja nie wzrosła a wszędzie wszystko drożeje.
  -- ;;;
  •  
   CommentAuthorMalinowa92
  • CommentTimeMay 26th 2018
   permalink
  Witajcie Kochane, mam pewien problem, byłam wczoraj u lekarza i dostałam L4 , niestety źle podałam NIP , oraz nie wpisali zalecenia lekarskiego (czy mam leżeć , czy moge chodzić) . Niestety dopiero się o tym dowiedziałam jak z Kadr z pracy do mnie zadzwonili, i już przychodnia była zamknięta moge dopiero w poniedziałek tam pojechać ale problem chyba największy mam taki ze mój lekarz pojechał na urlop i wraca dopiero 8.06 a L4 do 7 dni moge donieść i moje pytanie czy może jakiś inny lekarz to podpisać czy muszę czekać az mój wróci z urlopu i będę mieć wypłatę dużo niższa ?
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeJun 14th 2018
   permalink
  Dziewczyny, mam pytanie. Kończy mi się urlop macierzyński i okazało się, że na moim dawnym stanowisku pracy nie ma dla mnie miejsca. W trakcie mojego l4 ciazowego zmienił mi się szef. Prawdopodobnie to jest powód dla którego nie chce aby wróciła na swoje dawne miejsce pracy. Przyzwyczaił się do nowej pracownicy i nie chce sobie dezorganizowac pracy moim powrotem.
  Rzecz w tym, że dostałam tylko mailową informacje abym się zgłosiła do kadr i że decyzję o miejscu zatrudnienia podejmie dyrektor. Pracodawca zatrudnia blisko 2500 pracowników, budżetowka.
  I pytanie jest takie, czy pracodawca może w ogóle nie podać mi przyczyny dla której mój powrót na dawne stanowisko nie jest możliwy i czy może to zrobić w tej formie, że nie wskazuje mi jednocześnie innego miejsca pracy? Ja się w tej sytuacji sama musze dopraszać o dopytywac co ze mną będzie. Mojego szefa to nie obchodzi. Spotkać sie ze mną nie chce. Czy nie jest tak, że wraz z informacją o braku powrotu na dawne stanowisko powinnam otrzymać inną propozycję? I czy to, że szef się przyzwyczaił do nowego pracownika i z nim ułożył współpracę może być powodem dla którego nie mogę wrócić? Bo mi się wydaje, że chyba nie jest to wystarczający powód.
  --
  •  
   CommentAuthorElyanna
  • CommentTimeJun 18th 2018
   permalink
  Isia, ja się nie znam, nie pomogę...

  I mam inne pytanie: Zwolnienie chorobowe i zwolnienie "na dziecko chore" należą się od razu w 1szym miesiącu w nowym miejscu pracy (po urlopie wychowawczym) ? Pytam na wszelki wypadek, choć mam nadzieję, że nie będzie potrzebne ani jedno ani drugie...
  --
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeJun 19th 2018
   permalink
  tak, naleza sie.
  -- ;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeJun 20th 2018
   permalink
  Isia rozumiem, że masz umowę na czas nieokreślony?
  Jeśli Twoje stanowisko pracy istnieje to powinni Cię na nie przywrócić. A jak nie na to to na inne o równorzędnych warunkach.
  Ale.. co do zasady pracodawca może obronić stanowisko, ze kogoś innego zatrudnil na innym stanowisku, kto przejął Twoje obowiązki i wywiązuje się z nich lepiej.
  Możnaby próbować złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na 7/8, ale to nie chroni przed wypowiedzeniami z winy pracodawcy (np. Likwidacja stanowiska pracy) albo jeśli zakład pracy zatrudnia mniej niż 20 pracowników..
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeJun 20th 2018
   permalink
  Tak, na nieokreślony. Blisko 10 lat już tam pracuję.
  Poczytałam też trochę o tym w internecie i właśnie widzę, że kobietę która wraca po macierzyńskim można zwolnić na sto sposób zgodnie z prawem.
  Pozostaje mi mieć nadzieję, że te stanowisko będzie w miarę sensowne. Choć też już czytałam, że gdyby takiego nie mieli to mogą mi wypowiedzieć umowę.
  Polityka prorodzinna. Ha ha ha :/
  Dzięki Asiula!
  --
  •  
   CommentAuthorbananowiec
  • CommentTimeJun 20th 2018
   permalink
  Kurde Iśka ale ci się porobiło :devil: kobieta wraca po macierzyńskim, martwi się co z maluchem a tu jeszcze takie rozczarowanie może ją czekać, fuck! I w ogóle w głowie mi się nie mieści, że dyro nie chce z tobą gadać :devil::devil::devil:
  --
  •  
   CommentAuthorgosik88j
  • CommentTimeJun 25th 2018
   permalink
  Czesc mam pytanie jestem w ciąży 6 tydzień pracuje mam umowę zlecenie do 30 czerwca wiem że mi przedłuża napewno bo jeszcze nie wiedzą że jestem w ciąży
  Nie wiem czy im powiedziec jeszcze przed podpisaniem nowej umowy czy raczej poczekać boje się że w takiej sytuacji mi nie przedłuża jak się dowiedzą jak to jest mogą mi nieprzedłuzyc jeśli się dowiedzą?
  Strasznie mnie mdłości męczą o się boję że się domyśla nie wiem co robić ?:bigsmile:
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeJun 25th 2018
   permalink
  Gosik no mogą nie przedłużyć jak się dowiedzą o ciąży.. przy umowie zlecenia nie ma ochrony z kodeksu pracy.
  A opłacasz sobie dobrowolnie składkę na chorobowe ? Co by macierzyński dostać ?
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJun 26th 2018
   permalink
  czy któraś z was orientuje się jak to jest z L4 ciążowym i później macierzyńskim w oświacie? tzn co jest brane pod uwagę przy wyliczaniu kwoty ( w sensie czy nadgodziny, wakacyjne itp)
  •  
   CommentAuthorgosik88j
  • CommentTimeJun 26th 2018
   permalink
  Asiula
  Skladke mi oni odprowadzaja nie duża ale odprowadzaja kurczę nie wiem co robić strasznie się źle czuje i już szef dziś powiedział że może w ciąży jesteś jak z tego wyjść żeby nie stracić co byście zrobili na moim miejscu w pracy ustac nie moge taka słaba jestem A zaznaczę że to nie jest praca za biurkiem tylko w sklepie jarzynowym gdzie trzeba latać szefostwo mam wporzadku ale nie wiem jak zareagują
 6.  permalink
  MrsHyde właśnie jestem na l4 ciazowym. Pracuje w szkole na KN. Jest to srednia z ostatnich 12 mcy (nadgodziny tez sie liczą!). A macierzynski pozniej w dwoch wariantach: albo sie od razu decydujesz na 80% przez rok, albo pierwsze pol roku 100% a drugie pół 60%). Jak masz umowe na czas nieokreślony, to po zakonczonym macierzynskim nalezy Ci się urlop niewykorzystany(za czas l4 tez). Jesli masz umowę na czas okreslony to musza Ci w dniu zakonczenia umowy wyplacic ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Z tym, ze bedac na takiej umowie i tak zostaje ona przedłużona do dnia porodu i macierzynski tez Ci sie normalnie należy.
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJun 26th 2018 zmieniony
   permalink
  Motylku mam umowę na czas nieokreślony, jestem zatrudniona przez mianowanie więc tu akurat full opcję mam. O tym urlopie to wiem, w poprzednich ciążach tak było tyle, że to wieeeeeki temu było i nie wiem co się pozmieniało
  A powiedz, 13tka, kasę okolicznościową (u nas na święta plus wczasy pod gruszą) i wakacyjne też wliczają?
 7.  permalink
  13 i wakacyjne tak, a czy z zfsś to nie wiem. Wydaje mi się, że tak. Nie odebrałam pasków wszystkich, więc nie wiem hak wyglądało odprowadzenie składek.
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeJun 26th 2018
   permalink
  Grusza nie wchodzi bo od jiej nie ma skladek zus.tylko podatek
  -- ;
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeJun 26th 2018
   permalink
  To od czego nie ma skladek zus nie wchodzi do podstawy
  -- ;
 8.  permalink
  Mam pytanie bo w sumie nie jestem pewna.
  Czy moj partner po porodzie moze wziac L4 na mnie?
  Wiem, ze L4 na czlonka rodziny istnieje i ze maz moze wziac L4 na zone ale jak to jest w zwiazkach nieformalnych?
  --
 9.  permalink
  Na Ciebie nie może, ale może wziąć opiekę na dziecko.
  --
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeJul 11th 2018 zmieniony
   permalink
  a wg gazety podatkowej moze:
  http://www.rozliczeniewynagrodzenia.pl/artykul,1626,14279,opieka-nad-konkubina-po-porodzie.html, jesli dziecko jest jego;-)
  -- ;
  •  
   CommentAuthor_Asiula
  • CommentTimeJul 11th 2018
   permalink
  Mi tez się wydaje ze to można.
  Trzeba chyba tylko dołączyć akt urodzenia dziecka do zwolnienia
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorMalinowa92
  • CommentTimeJul 11th 2018
   permalink
  https://kadry.infor.pl/urlopy/urlop-ojcowski/764469,Urlop-ojcowski-2018.html
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 18th 2018
   permalink
  Kobietki - mam pytanie...
  Jestem nauczycielka
  Mysle pojsc teraz na zwolnienie, by pozniej po porodzie troche dluzej z dzieciatkiem posiedziec - czy moge pojsc tylko na miesiac, potem 2 tygodnie niby pracy (mam egzaminy poprawkowe) i potem od wrzesnia znow zwolnienie - termin porodu mam na polowe pazdziernika - kiedy po rocznym urlopie musialabym wrocic do pracy...
  Czy zwolnienie musi byc ciagle, by moc sobie pozniej wakacje doliczyc?
 10.  permalink
  Policz ile urlopu wykorzystalas juz w tym roku. Moze się okazać, że 56 dni (z soborami i niedzielami) już wybrałaś i te dwa tygodnie nic nie dadzą. Najlepiej iść od razu w czerwcu i ciągnąć l4 do porodu. I lepiej nie przerywać l4. Miałam taka sytuację(zginęło w zusie moje l4), czyli dla nich nie było ciągłości i miałam kontrolę.
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 18th 2018 zmieniony
   permalink
  Ferie zimowe wykorzystalam cale - czyli 14 dni..
  ale od kiedy liczyc ferie letnie? Od 22.06? Rade podsumowujaca mialam 29.06 - czyli traktuje jakbym do tego czas u byla w pracy - zatem od 30.06 mija 19 dni (razem 33).. Po odjeciu tych dwoch tygodni niby pracy zostaje 9 dni - tyle zostanie mi dopisane po urlopie rodzicielskim? Dobrze licze?
 11.  permalink
  Od 23.06. liczy się urlop przypadajacy na wakacje. Odliczaja sie dni gdy bylas faktyznie w pracy po zakonczeniu roku szkolnwgo (zgodnie z KN dyrekcja może na 7 dni sciagnac nauczyciela do pracy w czasie trwania wakacji).
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 18th 2018
   permalink
  A w jaki sposob mam udowodnic, ze w ostatnim tygodniu czerwca bylam fizycznie w pracy? W sumie drukowalam dziennik, arkusze ocen itp ...
  Kurde - przespalam z tymi wakacjami :-/...
  .
  To teraz wezmy opcje, ze biore zwolnienie dopiero od 01.09.18, rodze w terminie (17.10.18) i biore caly urlop rodzicielski - kiedy musze wrocic do pracy?
  Sprawdzilam w kalkulatorze urlopu rodzicielskiego ze 52 tygodnie mijaja 15.10.19 - do tego mam doliczyc 8 tygodni urlopu z roku szkolnego 2018/19?
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJul 18th 2018 zmieniony
   permalink
  A nie możesz isc juz teraz na zwolnienie az do porodu? Zawsze to z 2-3tyg więcej wpadnie a na poprawki dadzą zastępstwo (znam nie jedna taka syt bo np nauczyciel w sanatorium czy na L4)

  W przyszłym roku dojdzie ci 8tyg za ferie i wakacje 2019 wiec to tez juz coś
 12.  permalink
  A nie podpisywalas listy obecnosci? U nas tak jest-w kazdy dzien, gdy sie pojawil ktos w pracy, to podpisywal się na liscie przy wejsciu do szkoly.
  Popieram MrsHyde. Idz już teraz na to l4. Znajda kogos za Ciebie na poprawki. Czasami trzeba patrzec na siebie ;-)
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 18th 2018
   permalink
  Nie - zadnych list nie mamy w zwyczaju...
  .
  Moze orientujecie sie jeszcze w takim temacie - jestem w czasie trwania stazu (2 lata za mna) nie spieszylam sie ze zwolnieniem, bo przeczytalam ze jesli przerwa mojej nieobecnosci bedzie krotsza niz 1,5 roku to nie bede musiala stazu od nowa zaczynac...
  Teraz pytanie - moj powrot do pracy jest z dniem konca urlopu rodzicielskiego czy z koncem zaleglego urlopu wypoczynkowego?
  .
  Wariant ze zwolnieniem od 01.09.18 do 15.10.19 to rok i miesiac ale po wliczeniu urlopu to juz rok i 3 miesiace - jesli poszlabym na zwolnienie juz teraz to jakies kolejne 2 miesiace - duzo do stracenia :-/ jesli zle sie policzy
 13.  permalink
  Z koncem rodzicielskiego.
  Zawsze możesz udać się jeszcze do prawnika z ZNP, zadzwonić do kuratorium. Jak masz fb, to są 2 grupy-Prawo Oświatowe... i Reforma edukacji, rodo... Możesz dołączyć(w tej drugiej dość duża weryfikacja) i zadać pytania. Na pewno ktoś coś doradzi ;-)
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJul 19th 2018 zmieniony
   permalink
  A masz w szkole jakaś fajna kadrowa? Bo moze byś po prostu podpytałam ile dokładnie ci wyjdzie. Faktycznie szkoda stracic dwa lata stażu (zwłaszcza ze robiłaś go na starych zasadach) a jak sie dobrze czułaś i czujesz to tez inna bajka z praca

  PS. Rok macierzyńskiego + urlop + L4 i faktycznie wyjdzie 1,5 roku, Bo w sumie nie wiadomo czy urodzisz na początku października czy np 31go
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 19th 2018
   permalink
  Zupełnie się nie orientuję w KN i w tych wszystkich wyliczeniach ale jedno jest pewne - urlop wypoczynkowy to już powrót do pracy.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
 14.  permalink
  Mam pytanie odnośnie nowej umowy. Jestem aktualnie na l4 ciążowym. Dyrektorka chce mi dać umowę na czas nieokreślony od 1.09. W związku z czym chcę przerwać l4 i wrócić na kilka dni, żeby przejść medycynę pracy i podpisac umowe obowiązującą od 1.09. Jest tylko jeden problem-cięcie mam mieć końcem sierpnia. Stąd moje pytanie-czy ta umowa będzie ważna w świetle prawa? Czy tak można? Czy mam się spodziewać, że może zostać podwazona?
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorbananowiec
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  Dziewczyny czy przed pójściem na urlop wychowawczy trzeba wykorzystać zaległy i bieżący urlop?
  --
  •  
   CommentAuthormilkycia
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  Motylek - od razu mowie, ze sie nie znam na przepisach prawnych - ale jesli cesarke masz pod koniec sierpnia to nie bedziesz na l4 tylko juz na macierzynskim - nie jestem pewna czy mozna go zawiesic - chyba ze ojciec dziecka by go wzial - ale to tez raczej nie jest zupelna dowolnosc w podziale tego czasu
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  Nie można zawiesić macierzyńskiego. Obligatoryjne jest 8 tygodni.
  Nie widzę powodu dla którego masz wracać do pracy :) Po prostu podpisujesz nową umowę a badania profilaktyczne zrobisz dopiero jak wrócisz z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego.
  Nikt nie podważy Twojej umowy :)

  Treść doklejona: 23.07.18 12:42
  A i jeszcze chciałabym zobaczyć lekarza, który da dopuszczenie do pracy kobiecie w zaawansowanej ciąży ;) I to dwa razy. Bo musiałabyś mieć jedno po zwolnieniu i drugie do nowej umowy (rozumiem, że to jakieś inne stanowisko i inne badania, bo jeśli nie to przy zmianie rodzaju umowy nie ma potrzeby robić nowych badań).
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
 15.  permalink
  Aktualnie l4 mam do 20.08. Przerwa bylaby do dnia cesarki. Tak wlasnie dumam czy to wszystko ma w ogole sens. No i czy ktos tego nie zakwestionuje. Dyrektorka pytala prawnika oswiatowego i juz wiem, ze w teakcie l4 nie podpisze nowej umowy, która obowiazywalaby od 1.09.
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5ticwifh.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 23rd 2018
   permalink
  motylek_ola: Aktualnie l4 mam do 20.08. Przerwa bylaby do dnia cesarki. Tak wlasnie dumam czy to wszystko ma w ogole sens. No i czy ktos tego nie zakwestionuje. Dyrektorka pytala prawnika oswiatowego i juz wiem, ze w teakcie l4 nie podpisze nowej umowy, która obowiazywalaby od 1.09.

  Słaby prawnik ;) Niech nie robi tego w trakcie L4 tylko już na macierzyńskim.
  Jeśli się nie zgodzi to nie zostaje Ci nic innego jak wrócić do pracy na te kilka dni do cc, podpisać umowę i przejść na macierzyński. Nie wiem tylko czy jakikolwiek lekarz da Ci dopuszczenie do pracy :( Chyba, że nie będą się tego egzekwować - prawo pracy wymaga weryfikacji badań okresowych po zwolnieniu lekarskim dłuższym niż 30 dni.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.