Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 8th 2009
     permalink
    ptysiaczku wraz z pierwszym dniem powrotu do pracy
    --
  1.  permalink
    Dziękuję :surprised:
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Czesc.Chciale, zapytac jak to jest z urlopem wychowawczym gdy dziecko urodzilo sie przed terminem a trwa jeszcze zwolnienie chorobowe.Czy w tej sytuacji zwolnieniezostaje anulowane i musze napisac wniosek o wychowawczy a zaraz po nim chce wykorzystac wypoczynkowy.Chodzi mi jednak o to pierwsze.Zwolnienie a urlop wychowawczy.Pozdrawiam w imieniu swoim i Sylwi.Szczesliwy tatus.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Szczesliwy tatusiu - z dniem porodu zwolnienie sie konczy a zaczyna urlop macierzynski. urlop wychowawczy to zupelnie inna para kaloszy i dopiero po macierzynskim moze byc wykorzystany
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Sorki.Chodzio mi o macierzynski oczywiscie.Jak mam to obliczyc by w podaniu napisac od kiedy do miedy i potem wypoczynkowy.Teraz to na mojej glowie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Tatusiu - urlop macierzyński przysługuje z urzędu i żadnych podań nie piszecie :) Przy wypisie Sylwia powinna w szpitalu dostac zaświadczenie o urodzeniu dziecka na którym będzie napisane że przysługuje jej urlop macierzyński od dnia do dnia - więc nawet liczyc nie będziesz musiał (z tego co pamiętam - rodziliście na Chałubińskiego - ja też i tam się tak praktykuje :)) i to zaświadczenie do Sylwii do pracy :) i na kilka dni tygodni, w zależności jak Sylwia dogada się z pracodawcą, napisze podanie o urlop wypoczynkowy :)
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    znajac durna kierowniczke i tak zarzada podania o urlop macierzynski.Ale dzieki.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    bardzo często pracodawcy praktykują podania o urlopy macierzyńskie - ale dacie sobie z tym radę. ewentualnie wpiszcie tylko od dnia. urlopu udziela pracodawca więc kierowniczka musi troszeczkę się pogimnastykować. innaczej wygląda sprawa gdy pracodawca nie zatrudnia 20 osób wówczas wszystkie dokumenty trzeba składać do zusu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    Skarbelku jak to jest z powrotem do pracy z wychowawczego wg Karty Nuaczyciela?
    czy jest taka mozliwosc ze nie dostane pelnego etatu tylko np pol?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    z Karty Nauczyciela

    Art. 67a. 1. Z wnioskiem o udzielenie urlopu wychowawczego nauczyciel występuje do organu, który nawiązał z nim stosunek pracy.
    2. Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego powinien być zgłoszony co najmniej na 1 miesiąc przed wskazanym terminem rozpoczęcia tego urlopu.
    3. Termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego; w takim przypadku termin udzielonego urlopu ulega odpowiedniemu skróceniu, a na wniosek nauczyciela - odpowiedniemu przedłużeniu.
    4. Przepis ust. 3 nie ma zastosowania, jeżeli urlop wychowawczy został udzielony w wymiarze nieprzekraczającym 1 miesiąca.
    Art. 67b. Nauczyciel może zrezygnować z udzielonego mu urlopu wychowawczego:
    1) w każdym czasie - za zgodą organu udzielającego urlopu;
    2) z początkiem roku szkolnego - po uprzednim zawiadomieniu organu udzielającego urlopu, co najmniej na 3 miesiące przed zamierzonym terminem podjęcia pracy.
    Art. 67c. 1. W przypadku wykorzystywania urlopu wychowawczego nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego z dniem rozpoczęcia ferii szkolnych przypadających po zakończeniu urlopu wychowawczego.
    2. Nauczycielowi, który w związku z rozpoczęciem urlopu wychowawczego nie mógł wykorzystać przypadającego w okresie letnich ferii szkolnych urlopu wypoczynkowego, do którego nabył prawo - termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na koniec zajęć szkolnych.

    Aniu w karcie nie ma innych uregulowań odnośnie wychowawczego, więc zastosowanie będzie miał kp
    "pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem"
    zatem nie możesz mieć niższego wynagrodzenia, dyrektor może ci wypowiedziec warunki pracy i dopiero po okresie wypowiedzenia możesz zostać zatrudniona w innym wymiarze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 29th 2009
     permalink
    no i niestety Skarbelku dostalam redukcje godzin :( prawo prawem a oni i tak znajda obejscie.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 30th 2009
     permalink
    tiaaaa skąd ja to znam. Mnie też wycyckali, ale zastanawiam się nad wychowawczym jak skończy mi się macierzyński. Z info od Skarbelka skorzystam i ja. Dzięki.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Został mi przyznany grant na aktualizacje witryny w wymiarze 140 godzin. Chciałabym zapytać czy jako osoba zaciążona mogę ten grant realizować?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    witajcie. a ja mam takie pytanie: czy w czasie urlopu wypoczynkowego, na którym obecnie przebywam ( po macierzyńskim) mogę iśc na zwolnienie lekarskie? tzn. wiem, że mogę, ale pytanie CZY BĘDĘ MIAŁA PŁATNE> Wczesniej wybrałam cały możliwy okres zwolnienia (ok. 180dni) i miałam przyznane świadczenie rehabilitacyjne (ZUS) co więc teraz - kiedy nabywam prawo do płatnego zwolnienia lekarskiego? BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA INFO OD DZIEWCZYN KTÓRE WIEDZĄ.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Kako - teraz będziesz miała L4 niepłatne. Musisz iść do pracy nawet na jeden dzień i z powrotem będą Ci przysługiwały świadczenia z tego tytułu.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    no tak, ale jesli jestem na wypoczynkowym, to nie jest tak, jakbym wróciła do pracy i nabyła prawo do świadczenia???
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Niestety nie :( Też jestem na wypoczynkowym i w ten sposób kombinowałam :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    jesteś pewna ptysiu? zawsze wiedziałam że na urlopie ma sie takie same prawa pracownicze jak normalnie...
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    tak, ale musisz wrócić chociaż jeden dzień przepracować :( Inaczej byłoby sporo nadużyć z tego powodu. Prawdę mówiąc też tak kombinowałam i został nieszczęsny wychowawczy :P
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    no tak. ale wrócic nie mogę, bo dostanę wypowiedzenie. WIec też zaraz po zakończeniu wypoczynkowego ide na wychowawczy CHOLERA BEZPŁATNY
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Wiesz co - właśnie rozmawiam z koleżanką - kombinuje bardziej niż ja i ona mówi, że na ciążę jest płatny w takiej sytuacji, a na inny się nie orientuje. Może miałam kiepskiego informatora w takim razie, bo skoro na ciążę się da to może i na inną chorobę też. A jak nie to postarajcie się o braciszka dla Małgosi :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 11th 2009
     permalink
    aaaa, widzisz. to kurcze trzeba by się dokładnie dowiedziec...tylko gdzie... z braciszkiem pomysł nie jest zły, ale kurcze, jeszcze nie teraz:)
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 11th 2009
     permalink
    ta koleżanka ma popytac prawników w pracy ale dopiero po weekendzie. Jak bede coś wiedziec to dam Ci znac :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 12th 2009
     permalink
    super, czekam:)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 15th 2009 zmieniony
     permalink
    wklejam link do poczytania

    http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;naliczyc;chorobowe;po;macierzynskim;i;wypoczynkowym,140,0,233612.html

    http://www.olenka.pl/forum.drukuj.php?id=34119
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 17th 2009 zmieniony
     permalink
    świadczenia rodzinne z wyższym progiem dochodowym

    http://ksiegowosc.infor.pl/aktualnosci/105444/Swiadczenia-rodzinne-z-wyzszym-progiem-dochodowym.html
    --
  2.  permalink
    Ciekawe co z tego wyniknie.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    PTYSIA, udało sie czegoś dowiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    ona o tym zapomniała. Ale z tego co doczytałam w artykule od skrabel to możesz iśc - to ja byłam niedoinformowana. Zapytaj lekarza ?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Ja mam takie pytanie. Po upadku mojej firmy dostawałam zasiłek macierzyński z Zusu. Czy mi przysługuje zasiłek wychowawczy?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    aby skorzystać z urlopu wychowawczego trzeba być zatrudnionym, w przypadku upadlości firmy wypłatę zasiłku przejął zus
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Tak myślałam, dziekuję:)
    •  
      CommentAuthorjussttyna
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Kako, urlop wypoczynkowy to tak jakbyś wróciła do pracy. Jeśli w trakcie urlopu zachorujesz przysługuje ci chorobowe w wysokości 80% średniego wynagrodzenia. Ja też tak będę kombinowała :))) O ile firmy w tym czasie nie zlikwidują :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Skarbelku czy juz cos wiadomo odnosnie wysokosci "swiadczenia wakacyjnego" dla nauczycieli - nie wiem czy stawka jest stala w calej Polsce ale gdyby tak bylo to pociesz mnie podajac kwote :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Aniu chyba 1000,04 na etat
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    czyli jak to sie ma z tym co dostaniemy na reke? no i czy jak ja jestem na wychowawczym to dostane rownowartosc za etat?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    na wychowawczym dostajesz z etatu z którego na niego przechodziłaś. nie orientuję sie dokładnie co jest potrącane z tego świadczenia musiałabym popytać
    --
    •  
      CommentAuthorola_g
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Witajcie, jestem w następującej sytuacji:
    obecnie jestem w 8tc, poinformowałam o tym szefową i dowiedziałam się że właściwie wszystkim bym poszła na rękę idąc na zwolnienie na całą ciążę. Zastanawiam się nad za i przeciw takiego rozwiązania i stąd moje pytanie:

    W okresie od maja do grudnia ubiegłego roku (2008) byłam zatrudniona na pół etatu u obecnego pracodawcy i na pół etatu w innej firmie. Od stycznia tego roku (2009) umowa z tą inną firmą nie obowiązuje a u obecnego pracodawcy zatrudniona jestem na pełen etat. W jaki sposób naliczana byłaby kaska gdybym poszła na to zwolnienie? Czy ZUS weźmie pod uwagę obie połówki etatów z zeszłego roku jak zacznie średnią z ostatnich 12 miesięcy wyliczać?

    z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 16th 2009 zmieniony
     permalink
    zła informacja o progach dochodowych http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tego-jeszcze-nie-bylo---rzad-oszczedza-na-dzieciach,wid,11319390,wiadomosc_prasa.html
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Skarbel czy to oznacza ze nie bedzie podwyzszonego rodzinnego? w planach mialo byc ze pare groszy swiadczenia pojde w gore
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Aniu nie wiem. jeszcze kilka tygodni temu była mowa o podwyżkach zarówno kwot wypłacanych zasiłków jak i progów dochodowych - ale teraz przez ten kryzys tną wszędzie wydatki
    --
  3.  permalink
    Ja w imieniu mojej koleżanki mam takie pytanie,mianowicie 20 listopada 2008 urodziła synka, po macierzyńskim od razu poszła na urlop wychowawczy a od 1 sierpnia chcę podjąć pracę. Ile urlopu jej się należy za rok 2009?
    Pytam dlatego iż jak ja w zeszłym roku skończyłam macierzyński to od razu za pełen rok wybrałam wypoczynkowy i poszłam na wychowawczy. A teraz gdy wrócę powiedzmy w październiku to prawdopodobnie będę mieć tylko adekwatnie do miesięcy(czyli nalezny urlop za 3 miesiące roku 2009)
    Dziękuję z góry i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 3rd 2009
     permalink
    po urlopie wychowawczym urlop wypoczynkowy jest proporcjonalnie pomniejszany. jeśli powrót do pracy nastąpi w sierpniu to urlop będzie przysługiwał za 5 miesięcy.
    --
  4.  permalink
    Czyli ona będzie stratna w takim razie? A może mi się też wtedy nie należał cały urlop wypoczynkowy zanim na wychowawczy poszłam?
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 3rd 2009
     permalink
    między macierzyńskim a wychowawczym należy się cały urlop :)
    --
  5.  permalink
    Dzięki. To się koleżanka wkurzy że tyle stratna jest :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 3rd 2009
     permalink
    przed wychowawczym można wykorzystać cały urlop, jednak po wychowawczym przeliczany jest proporcjonalnie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2009
     permalink
    czy mozna wziac 2dni pod rząd urlopu na żądanie czy tylko 1 i musi byc jakas przerwa zeby zazadac kolejnego dnia?
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 5th 2009
     permalink
    można wziąć pod rząd :)
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeAug 10th 2009
     permalink
    dziewczyny podpowiedzcie coś:
    myślę o kolejnym dziecku, ale w pracy szykują mi się zmiany. Wiem, ze mogę poprosić pracodawcę, żeby poszedł mi na rękę, raczej nie będzie z tym problemu.
    Mam normalną stałą umowę od kilku lat. Wyrobiłam całkiem fajną średnią jak na razie do wyliczenia podstawy na L4. Wygląda na to, że ta umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron i jednocześnie podpiszę nową umowę o pracę z pokrewną spółką. Mogę poprosić pracodawcę, żeby przejściowo (w ciągu kilku miesięcy) funkcjonowały obie moje umowy. I teraz pytanie: jeśli przedstawię wtedy zaświadczenie od lekarza że jestem w ciąży to czy z obu miejsc pracy należy mi się macierzyński, a wcześniej chorobowe? Czy muszę spełnić wtedy jakieś dodatkowe warunki?
    I druga rzecz: czy to prawda, że do wyliczenia ile pieniędzy mam dostawać na L4 bierze się średnią z ostatnich 12 miesięcy (ale jeśli w tym czasie było się choć chwilę na L4 w związku z ciążą to bierze się 12 miesięcy sprzed tego zwolnienia)?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.