Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny co moge wziasc przy przeziebiona piers? Wczoraj bylismy nad morzem i troche wialo a ja nie pomyslalam by sie okryc. Piers mnie boli strasznie :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    biedronka28: Wczoraj bylismy nad morzem i troche wialo a ja nie pomyslalam by sie okryc. Piers mnie boli strasznie :/

    biedronko, nie sądzę żeby ten ból wynikał z przeziębienia piersi, bo to raczej mit, że pierś można przeziębić.
    Jakie masz dokładnie objawy? Czy miałaś przerwę w karmieniu, bądź też karmiłaś w jakiś inny sposób niż zwykle?
    Może to po prostu zastój lub zapalenie?
    Wyczuwasz jakieś zgrubienie?
    Na pewno jak się źle czujesz możesz wziąć ibuprom - działa przeciwzapalnie.
    Napisz coś więcej....
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Co do sypania się w trakcie kp to u mnie i przy Maksiu i przy Aleksiu strasznie kolana bolały. A jak kucalam to aż trzask był.
    -- ,
  2.  permalink
    Anka dzieki :)
    Ogolnie zle sie czuje, bola mnie wszystkie miesnia, jestem oslabiona, przy tym boli mnie glowa. Zgrubienia zadnego nie wyczuwam, piers boli cala :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    biedronka28: Ogolnie zle sie czuje, bola mnie wszystkie miesnia, jestem oslabiona, przy tym boli mnie glowa


    biedronko, nie jestem lekarzem, więc diagnozy nie postawię, ale to co opisujesz to objawy podobne jak przy zapaleniu piersi. Czy pierś nie jest gdzieś zaczerwieniona?
    Twoje dolegliwości są takie jak przy grypie czy przeziębieniu... plus ból mięśni.
    Ja bym Ci doradziła, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (ogólnodostępne - ibuprom, paracetamol), częste karmienie, żeby nie doprowadzić do zastoju, ciepłą kąpiel i odpoczynek, a jeśli objawy nie ustąpią to zdecydowanie lekarz, bo może sie okazać że potrzebny będzie antybiotyk.
    Pamiętaj, że możesz brać wiele antybiotyków, powiedz lekarzowi że karmisz i on powinien dobrać bezpieczne leki. W razie czego pytaj, czy dany lek jest bezpieczny. Sprawdzimy!
    --
  3.  permalink
    Dzieki Anka! :) bede brac ibuprom i paracetamol, mam nadzieje ze pomoze. A skad sie bierze zapalenie? Kurka, jednego synka wykarmilam i nigdy nie mialam zadnych zapalen etc myslalam ze nic takiego mnie nie zlapie :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    Ewa, moja Eno kontroluje mi zawsze wapń i zawsze jak mam w górnej granicy a często mam a nawet czasem ponad to mówi abym odstawiła nabiał lub bardzo mocno ograniczyła. Gdy wapń jest podwyższony aktywują się przeciwciała Hashi i atakują organizm, także uważaj z tym wapniem.
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Jak nie urok to sraczka. Mam zapalenie ucha i znowu problem bo karmię i nie wiadomo co stosować. Na razie mam antybiotyk w postaci kropel do ucha, ale jego skład nie jest całkiem obojętny dla dziecka.
    --
  4.  permalink
    Mola z zapaleniem ucha nie ma żartów. Musisz to wyleczyć. Na tego typu sprawy dobre jest granium lub cytrynka z doniczki.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Geranium nie pomoże na zapalenie ucha. Jak lekarz przepisuje antybiotyk, to się go zażywa. Jest wiele leków bezpiecznych podczas kp, a krople przecież stosuje się miejscowo. Nie warto ryzykować zdrowiem, naprawdę.
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Najgorsze to, że te krople nie przynoszą poprawy... a wizyta u laryngologa dopiero w poniedziałek.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Poprawa samopoczucia przy zapaleniu ucha następuje po kilku dniach zażywania leków.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Ja na zapalenie ucha miałam duomox. I w ciąży go można było. Przy karmieniu chyba też.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Witam sie na wątku:) Mimo dużych przeciwności, póki co udaje mi się karmić piersią mojego szkraba. Tym razem niestety również nie ominęła nas żółtaczka, i to niestety silniejsza niż za pierwszym razem (konflikt grup głównych AB0). W szpitalu spędziliśmy 11 dni, naciski na podanie mm były duże. Niestety niektórzy nadal wierzą w to, że to pomaga w pozbyciu się żółtaczki. Nie zgodziłam się na dokarmianie mm, ale musiałam zgodzić się na podanie butelki z moim mlekiem (o karmieniu strzykawką nie było mowy). Od tygodnia jesteśmy w domu, córa często je, domaga sie jedzenia, przybiera, więc chyba wszystko ok:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Skapula - moja córka była żółta bardzo długo, bo prawie 3 miesiące. Miała oczywiście kontrolowaną bilirubinę regularnie. Cały czas karmiłam piersią, nie zgodziłam się na mm.
    Będzie dobrze :smile:
    --
  5.  permalink
    A to ze niby mm to lagodzi czy jak? Siostrzeniec tez mial zoltaczke a siostra normalnie karmila piersia.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Madzik, krazy taki mit, ze mm pomaga w pozbyciu sie zoltaczki, bo mleko kobiece zawiera przeciwciala, na ktore dziecko mozke reagowac wzmozona hemoliza, nasilajac zoltaczke. Jednak nie ma na to dowodow.
    livia u nas synek tez byl dlugo zolty, dodatkowo bardzo ospaly, ale poziom bilirubiny mial max. 13, a corka prawie 20, to juz jest bardzo duzo, i niebezpieczne to jest, zwlaszcza w pierwszych dobach zycia. Straszyli nas juz transfuzja krwi, ktora wykonuje sie gdy poziom bilirubiny jest powyzej 25. Corka dostala immunoglobuline, moja krew rowniez badali i okazalo sie, ze mam przeciwciala anty A (grupa krwi dziecka), zastanawiam sie, czy nie mozna bylo temu zapobiec, sprawdzajac to jeszcze w ciazy. cora na szczescie duzo bardziej zywotna, i co najwazniejosze chetnie je.

    Treść doklejona: 11.09.16 10:14
    Dziewczyny, mam problem z kp. Po każdym karmieniu bolą mnie brodawki, jest to kłujący, piekący ból, dodatkowo brodawka zmienia kolor, robi się bardziej biała.
    Zauważyłam, że ból się nasila, wtedy kiedy jest mi zimno. Korzystałam z pomocy promotorki karmienia piersią, która sprawdziła, czy dziecko jest poprawnie przystawiane do piersi i nie miała do tego uwag. Wtedy problem z bólem dotyczył tylko jednej piersi, zasugerowała, że może to być wynik zaburzonej gospodarki wapniowo-magnezowej...bądź grzybicy. Problem od tego czasu się nasilił i nie wiem co robić..Podczas karmienia wszystko ok, ból pojawia się między karmieniami.
    Zastanawiam się nad tą grzybicą, podczas porodu dostałam ampicylinę (dodatni GBS), biorę probiotyki, a może to kwestia przyzwyczajenia się piersi do karmienia? W sumie jesteśmy na początku drogi mlecznej..
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    Może to być tzw. objaw Raynauda w obrębie brodawki sutkowej (miałam przez jakiś czas, na szczęście sobie poszedł), albo grzybica, zwłaszcza po antybiotykoterapii.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    Kurczę jak czytam o tym zespole Raynauda, to wygląda to u mnie bardzo podobnie...oczywiście powinnam wcześniej wykluczyć grzybicę, tylko do kogo z tym sie udać?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    skapula: tylko do kogo z tym sie udać?


    Najlepiej do certyfikowanej doradcy laktacyjnej..
    Biała brodawka po karmieniu sama w sobie nie musi o niczym złym świadczyć, jak dziecko dłużej ssało, to może się pojawić. U mnie bardzo często była i tez się zastanawiałam, czy to nie grzybica (raczej nigdy nie miałam).
    Takie jakieś pobolewania też miewałam, ale zwykle trwały dzień, dwa i ślad po nich ginął.. Więc jeżeli ten ból nie jest bardzo uciążliwy, to daj sobie jeszcze kilka dni na obserwację.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja miałam grzybice przewodów mlecznych i mnie bolało karmienie. Wtedy kiedy mleko leciało przez te kanaliki. Po tez bolało, bo mleko jeszcze napływało. Ale ból podczas karmienia był taki, ze wbijałem sobie paznokcie w rękę. Także myśle, ze jak ból tylko po karmieniu to to nie grzybica.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    dżasti: Także myśle, ze jak ból tylko po karmieniu to to nie grzybica.

    skapula: oczywiście powinnam wcześniej wykluczyć grzybicę, tylko do kogo z tym sie udać?


    Dżasti to mnie przy grzybicy właśnie bolało głownie po, w czasie karmienia nie było dramatu... i właśnie objawy podobne.
    Ale żeby to stwierdzić to najlepiej doradca laktacyjny... skapula.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie w imieniu mojej szwagierki. Bo ma mętlik w głowie i potrzebuje porady. Czy dziecko karmione piersią da się przekarmic/utuczyc czy to niemożliwe?
    Bo ja zawsze słyszałam że się nie da a lekarki jej mówią inaczej i każą dziecko odstawić, albo na siłę mu coś innego dawać/przepajac wodą etc.
    Dziecko ma 7 mscy i ofc niczego poza cycem nie chce....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    nie da. ostatanio na fb czytalam ze dziecko ma tam iles komorek tluszczowych i na kp tylko sie rozpycha te co ma. w sensie ze jak ma duzo to bedzie grubsze, jak ma malo bedzie chudsze. ale nowych nie nabiera
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Czyli że on po prostu może być otylym dzieckiem ?
    O ile już nie jest......
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    nie, dlaczego otylym? wyciagnie sie jak zacznie chodzic

    Treść doklejona: 13.09.16 13:34
    otyle to raczej jakby tych komorek tluszczowych przybywalo
    nie da sie przekarmic na cycu. aczkolwiek niektore dzieci faktycznie sa niczym ludzik z michelina.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    W ogóle lekarze nie maja nawet podstawowej wiedzy o karmieniu piersia. Mojej koleżance lekarka kazała po miesiącu odstawić dziecko od piersi, bo w miesiac mały przybrał 1 kg i ona wg lekarki szkodziła dziecku mlekiem z piersi...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    No ale on w cholerę poza siatką. A co jeśli go bardzo nie wyciągnie (rodzice niewysocy raczej) ?
    Poza tym on ma właśnie duże problemy z ruchliwoscia.
    Ani nawet na boki nie fika (dziś dokładnie kończy siedem mscy) no bo za ciężki chyba.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    lekarze to lubia jak jest wg tabelki. moja za malo - mam dokarmic mm i kasza. chyba przez sonde bo mala kaszy nie chce nawet na moim mleku. nie i juz.
    jak dziecko za duzo - sloiczki i kasze. jak za malo - sloiczki i kasze. ehhh

    Treść doklejona: 13.09.16 13:37
    jak na boki nie fika to niech do rehabilitanta podejda.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    No właśnie byli na konsultacji u rehab i on stwierdził że nic mu nie dolega w sensie neurologicznym czy coś. Tylko "za gruby" i za ciężki.
    --
  6.  permalink
    Syn mojej przyjaciólki ( karmiony piersią) był kwadratowy . Dosłownie. Nigdy nie widziałam takiego grubego niemowlaka. Mało się ruszał, zaczął tez póżno chodzić, mysle,ze przez te kwadratowosc własnie :)
    Teraz ma 6 lat i jest zupełnie przeciętnym chłopcem, raczej szczupłym.
    Niech szwagierka głupot nie słucha
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016 zmieniony
     permalink
    No mnie też się wydaje, że on w końcu z tego wyrośnie (choć przyznam że mnie jego widok wręcz przeraża momentami :wink: ) ale wiecie cały czas ktoś na nią siada, że dziecko upasla.
    Nawet przypadkowi ludzie jej uwagę zwracają :confused:
    No i się biedna martwi.....
    A jeszcze wszędzie się ta bida odparza, wręcz do krwi.
    No bo ciepło jest a on wszędzie pofaĺdowany milion.

    Ale z drugiej strony ja jej mówię że skoro on nic innego nie chce to co ? Zabierze cycka i mu głodówkę zrobi ?
    Bez sensu przecież.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    TEORKA: Czy dziecko karmione piersią da się przekarmic/utuczyc czy to niemożliwe?

    Dziewczyny już wszystko, mądrze napisały.. nie da się przekarmić...
    Taka jego uroda, teraz... może zacznie troszkę później się ruszać, ale to nie jest nic złego. Dziecko to nie przypadek statystyczny.
    Jak konsultowali się z terapeutą, jak nie ma problemów to niech rozwija się swoim tempem.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Teo, mój Adaś też był baaardzo grubiutki. Też ciągle odparzony, mycie fałdek, leczenie odparzeń itd... Mieścił się w siatce ale właśnie jego waga (i duża głowa i onm) stanowiły problem w rozwoju ruchowym. Rehabilitant mi kiedyś tłumaczył, że dorosły ma zapas siły mięśniowej i do codziennego "użytku" wykorzystuje tylko 30 %. Resztę ma w rezerwie. Dziecko wykorzystuje 100% swoje siły mięśniowej i jak jest ciężkie, to nie daje rady rozwijać się ruchowo.
    Ja bym na miejscu Twojej szwagierki zrobiła jakieś badania, czy ze zdrówkiem ok (poziom cukru?, tsh, nie wiem co jeszcze) i przeszła się do innego rehabilitanta, który pokaże jakieś ćwiczenia usprawniające.
  7.  permalink
    Teorka - ja podam tylko przyklad mojej kolezanki. Corka na piersi a juz na 3 miesiace wyglada dosc znacznie, ale coz poczac.. na piersi, urosnie, zrzuci itp. Starszy brat szczupak od urodzenia. Mala ma teraz 5 lat, oczywiscie jest otyla i juz wiedza od ponad roku, ze ma chora tarczyce i od tego tak tyla a nikt wczesniej badan nie zlecil. Nie musi tak w przypadku Twojej szwagierki ale lepiej zbadac jak sie martwia.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Ale obecnie w 2 dobę po porodzie bada się noworodka pod kątem tarczycy, czyż nie?
    Do 2 tygodni jest wynik.
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    marryb: 2 dobę po porodzie bada się noworodka pod kątem tarczycy

    Tak, ale to jest badanie przesiewowe w kierunku jednej choroby wywołanej wrodzoną niedoczynnością tarczycy, powodującą upośledzenia u dziecka.
    Nie jest to równoznaczne z tym, że dziecko może mieć problemy z gospodarką hormonalną tarczycy.
    Moja córka w pierwszym miesiącu życia była badana dodatkowo, ze względu na moją chorobę i branie leków hormonalnych i jest cały czas pod opieką lekarza w tej kwestii.
    Z badań przesiewowych nic nie wyszło (na szczęście)!
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Teorka, to ile on waży?

    Moja Hania była gruba ( od urodzenia nie mieściła się w siatce, 7 kg na 2 miesiące, 9 kg na 4 miesiące) i ruchowo rozwijała się bez zarzutu - na 4 miesiące kręciła się jak fryga, na 7.5 siedziała i raczkowała. Nie ma obowiązku nieruchawości dzieci grubych :) Ale tarczycę warto skontrolować, my badaliśmy się co kilka miesięcy i nadal się badamy raz na jakiś czas. Aha, a pediatra nigdy nie widziała problemu i już na rok Hania wyglądała w miarę normalnie. Nie jest do dziś szczupakiem, ale jest chyba między 50 a 75 centylem z wagą (z wzrostem na 50).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    On ma siedem miesięcy i prawie 13 kg :shocked:
    Więcej niż mój Hug.
    A urodził się 2900 gr więc już wagę urodzeniowa "poczworzyl"...
    I ja też sporo widziałam miszelinków ale on wygląda jakby nienaturalnie wręcz. Udo ma większe niż ja.

    Co ciekawe to jest drugie dziecko mojej szwagierki. Tamto karmiła piersią ledwie dwa tygodnie bo strasznie spadała z wagi - urodzona 2750 gr po 14 dniach ważyła 2500 gr. No i jej lekarka kazała dać mm, ona dała, potem to trochę przeżyła więc teraz za wszelką cenę chciała karmić. I karmi, w dodatku jak efektywnie :wink:

    Natomiast lekarki łapią się za głowę widząc Wiktora.
    Ale badań żadnych im chyba nie zlecił nikt. Tylko mówią żeby warzywa zacząć dawać, owoce, wodę a mniej piersi. Bo w sumie dziecko w tym wieku już nie powinno co godzinę chyba się domagać a on tak i w dzień i w nocy. Moja szwagierka ostatnio sama stwierdziła że on chyba za często chce jeść no ale karmi na żądanie więc ten.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 13th 2016 zmieniony
     permalink
    dziecko mało przybiera odstawić, dużo przybiera odstawić to kiedy karmić sie pytam?
    Na początku sie trochę wkurzyłam postawa lekarzy, ale teraz Teorka jak napisałaś o tym karmieniu co godzinę to przypomniał mi sie jeden reportaż jaki oglądałam. Chłopiec mail zaburzone łaknienie i był po prostu mega gruby w wieku 5 lat. Cały dzien myślał tylko o jedzeniu w ogóle nie czuł sytości. Rodzice mówili (w Polsce rzecz ma miejsce), ze juz jako niemowlak cały czas ssał pierś. Ze za często sie domagał.
    Ja myśle, ze skoro jego wygląd jest aż tak monstrualny, a chłopiec je rzeczywiście co godzinę to moze warto jakieś badania zrobic, cukrzyca, tarczyca i jeszcze moze sa jakieś. Na pewno nie na leży krytykować matki, bo to jest idiotyzm i gkupota - matka karmi na zadanie. Ale warto przyjrzeć sie samemu dziecku bliżej. Bo zmiana diety na "listek sałaty i wodę" to raczej chyba nie dla dziecka:devil:
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    jak taki duzy i je co chwilę to ja bym tez się trochę martwić zaczęła..
    po pierwsze w absolutnym wypadku bym nie rozszerzała diety bo jak to się ma mieć do tego aby np. przystopował z wagą?
    przecież jak nie zje cyca to zje inny posiłek wtedy i koło się zamyka, moim zdaniem
    najpierw co lekarka powinna dac to skierowania na badania i to na CITO, a nie każe diete rozszerzać!
    no dla mnie do wymiany jak nic..
    dżasti dobrze pisze może coś z łaknieniem jest nie tak?
    skoro tak często je mając 7mcy
    poszłabym w ty kierunku
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny proszę Was o radę. Boli mnie sutek, kłuje wręcz. Nie mam żadnych guzków w środku, pierś nie jest przepełniona, młoda ładnie wyssała z niej wszystko a mnie nadal boli od kilku dni. Nie mam nalotu na sutkach, żeby to była grzybica czy coś. No kompletnie nie wiem co to może być. Zaczerwienienia też brak, gorączki brak. Tylko okropne kłucie w jednym sutku.
    Teo odnośnie dzieci otyłych na kp, to moja pierworodna była mega pulchnym niemolakiem karmionym piersią. Nigdy nie usłyszałam od pediatry, żebym miała ją odstawić od piersi a też wyskoczyła z siatki. Była wg ich obliczeń w 99 centylu ;DDD Przez to była opóźniona ruchowo, co jest normalne, bo przy takiej masie to ciężko się obrócić czy cokolwiek innego zrobić. Zaczęła czworakować jak miała 11 miesięcy a chodzić jak miała 14 mcy. Wyciągnęła się. Dziś jest szczupłą trzylatką.:wink: Dodam, ze robiłam badanie mojego mleczka i wyszło bardzo tłuste ;p śmietana w cyckach ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    salinos: ie mam nalotu na sutkach, żeby to była grzybica czy coś. No kompletnie nie wiem co to może być. Zaczerwienienia też brak, gorączki brak. Tylko okropne kłucie w jednym sutku.



    Rzeczy które przychodzą mi do głowy to:
    - zatkany kanalik (maleńka biała kropeczka-pęcherzyk) może o tym świadczyć,
    -jednak grzybica - nie zawsze jest nalot, jak się to kojarzy, raz miałam zupelnie bezobjawowo dopiero cdl rozpoznala, czasem sutek po karmieniu ma nienaturalnie malinowy kolor, czasem objawem jest bardzo biały sutek po karmieniu....
    - jutro przeszukam moje notatki to coś jeszcze pomyślę, coś mi świta ale nie chce głupot wypisywać jak nie jestem pewna
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    a od czego zalezy ze jeden ma smietane w piersi a drugi "chude" mleko. od czego zalezy takie tycie dzieci? ja napisalam wyzej teorie jaka przeczytalam na fb, ale czy to prawda?
    zastnawiam sie bo ja przyklaodow bylam 3 tyg na diecie AIP - mieso, tluszcze, warzywa i owoce. teraz obecnie jestem na "diecie" slodkie + maczne. i czy tak czy siak moja mala malo przybiera. normalnie marze zeby przejroczya te magiczne 7 kg. nie chodze, nie waze, 30 mam szczepienie i to pewnie nieuniknione i na pewno sie naslucham. Chcialabym zeby wazyla wtedy jakies 7100, to by dalo 100 g na tydzien i moze sie odczepia. ale mala poki co (wazona ze mna) nie moze osiagnac 6800, ehhh. ja sobie jakos nie moge wyobrazic rocznego dziecka, ktore wazy 7500 kg.
    a wczoraj mialam sytuacje, ze babka w wozku miala dziecko, a ja swoja karmilam. i ona do mnie, oooo, takie jak moje, ile ma? ja mowie - 7 miesiecy. a ona - oo, to moje 4. zajrzalam w wozek a tam kloc taki, ze od mojej ze 3 razy grubszy. no przykro jakos czasem, i martwie sie tez CZASEM, co nie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    TEORKA: On ma siedem miesięcy i prawie 13 kg


    Moja Lenka na 5.5 miesiąca ważyła 9.5kg i też była mniej ruchliwa. Do ponad 7 miesiąca była na samej piersi. Też też co rusz miała odparzenia w fałdach, pomagało smarowanie tormentalum :neutral: Później z wagą przystopowała i na rok waży 11kg, czyli przez ponad pół roku przybyło tylko 1.5kg. Rozwija się dobrze, łazi przy meblach i już się na chwilę zaczyna puszczać i stoi sekundę. Lada moment zacznie latać z Majką :wink: Ten chłopczyk też na pewno zaraz przystopuje i będzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Teo, ja bym tylko nie trzymała się kurczowo takich opinii "taka jego uroda" lub "moje dziecko też tak miało". Podałaś wagę i widać, że maluch jest naprawdę bardzo duży. I że to raczej skrajny przypadek. Ja tylko nie rozumiem, dlaczego lekarki nie zlecają jakiś badań. Fakt, że jeśli jest karmiony 24 razy na dobę, to jednak bardzo dużo. Pytanie jednak, ile te karmienia trwają, bo może wypija tyle mleka ile inne dzieci w ciągu 6 karmień? Naprawdę warto by było sprawdzić jak ze zdrowiem u malucha.
    Co do tsh, moje dziecko też miało badane ale chyba po 3 czy 4 miesiącu życia. Pomimo badań przesiewowych w drugiej dobie życia.
    A druga kwestia to taka, że mamy karmiące piersią mają tak mało styczności z profesjonalną poradą czy pomocą, że próbują radzić sobie intuicyjnie i nie zawsze mają dobre pomysły. Bo karmienie na żądanie siedmiomiesięcznego to chyba jednak nie powinno być karmienie co chwilę. Nie sądzę, aby dobry doradca laktacyjny przyklasnął takiemu pomysłowi.
    Jest jakiś sens w podawaniu warzyw, wody, owoców bo u nas to pomogło zgubić trochę ciała. Poza tym 7 skończony miesiąc to już czas.
  8.  permalink
    Ja takze karmie na zadanie i Blazej je maks co 2 h. Jedynie w nocy mu sie wydarzy przerwa od np 4 do 8-9, ale wczesniej to 20, 22, 24, 2, w dzien to samo. Maks jadl co 3 przepisowe godziny no i widac roznice miedzy nimi..
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Ewasmerf: a od czego zalezy ze jeden ma smietane w piersi a drugi "chude" mleko. od czego zalezy takie tycie dzieci?

    Nie istnieje coś takiego jak chude mleko, tłuste mleko...
    Przybieranie przez dzieci jest cechą osobniczą, genetyczną i uwarunkowaną przez wiele złożonych czynników. Mniejsze przybieranie na wadze może być problemem jeśli wynika z chorób (dlatego się robi badania) ale nie jest problemem jeśli wszystko zostało sprawdzone a "ten typ tak ma" (może nie piszę profesjonalnie, ale tak to trzeba rozumieć). Pamiętajcie, że genetyczne uwarunkowania to nie tylko Wy rodzice ale i Wasi rodzice czy dziadkowie.
    W drugą stronę - koksowanie - tak samo... może być że będzie mały zapaśnik sumo, który w ciągu pierwszych lat życia wyciągnie się i problemu nie będzie, a mogą być (rzadko) zaburzenia hormonalne czy inne chorobowe i wtedy w późniejszym czasie trzeba dziecko leczyć, dbać o dietę itp.
    Ale.... mleko mamy jest zawsze, ale to zawsze* najlepiej dopasowane do potrzeb jej dziecka, dziecka ssącego jej pierś, dziecka które poprzez bliskość i ssanie zgłasza zapotrzebowanie na mleko mamy, a organizm mamy je dla niego produkuje!!!
    * - niewielki promil dzieci na świecie nie może pić mleka swojej mamy ze względu na chorobę swoją lub rodzicielki
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Anka, a mnie jeszcze interesuje temat - mrozenie mleka. przeciez jak sie zamrozi mleko dla malucha 3 miesiecznego to jak ono sie ma do potrzeb przykladowo 6 miesieczniaka?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Ewa, mrozimy mleko jak wiemy, że za jakiś czas będziemy potrzebować dla dziecka... np. za tydzień, dwa mamy zabieg w szpitalu zaplanowany.
    Nie mrozimy po to, żeby na wszelki wypadek stało i czekało, pomimo, że fakt, wytrzyma nawet do pół roku w zamrażarce (-20 stopni!!!!, im cieplej tym krótszy czas).
    Owszem mleko straci część swoich właściwości, ale i tak będzie lepsze, niż jakakolwiek mieszanka.
    Jeżeli długo przechowywanego mleka nie musisz dziecku podać jako posiłek.. to można wykorzystać w inny sposób...np do łagodzącej kąpieli.
    Mleko ma zawsze dobre właściwości, nie zawsze wszystkie... przechowywane przez pewien okres nie będzie idealne jak te bezpośrednio wysysane ale będzie też wartościowe.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.