Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    AniuM widzisz a u mnie lekarka mówiła, że nic nie zaszkodzi takie podawanie jak pisałam - dosłownie zgłupieć można :devil::devil::devil:
    Chyba doczytam jeszcze raz ulotki - bardziej wyraźniej !! Teraz jestem już wściekła na siebie - oby tylko nie zaszkodziło to moim pociechom :sad:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    *Cebionmulti* "(...) niemowlęta 3-5 kropli na dobę. Niemowlętom i małym dzieciom należy podawać preparat z łyżką mleka, herbaty, zupy, rozdrobnionego pokarmu lub na kostce cukru.(...)"

    "Hemofer" "(...) Preparat podawać z wodą lub sokiem.(...)"

    "Vigantol" "(...) Krople podaje się z łyżką mleka lub pokarmu.(...)"
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Izunia sprawdzilam ulotke vigantolu online napisane jest tylko ze podawac doustnie...
    przy cebion multi napisali --> Bezpośrednio lub dodać do mleka, soku lub papki.
    te podawanie z czyms to jedynie chyba moze miec wplyw na sposob wchlaniania. wiadomo wit d3 jest tlusta wiec rozplunie sie na powierzchni imoze przez to przylac do butki czy lyzeczki stad u ans to zalecenie prosto do dziona
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Teraz to będę podawała im te witaminki bezpośrednio przed papu :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Lady ja również chwalę sobie szczoteczkę do mycia butelek z AVENT'u - naprawdę ok.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Izunia jesli idzie o zelazo to mi hematolog kazal je przyjmowac pol godziny porzed posilkiem, Krzysiowi tez tak podaje. co do zelaza to jak bedziesz to sie zapytaj jak dlugo jeszcze masz je dawac (robilas oprocz morfologii i hgb ilosc zelaza w surowicy??) bo jak zeby wyjda to zelazo niestety ma na nie zly wplyw
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Do tej pory była tylko morfologia ogólna - mam nadzieję, że jak teraz hgb będzie w normie to pozbedziemy się tego HEMOFERA raz na zawsze - a, że żelazo szkodzi na ząbki to właśnie wiem :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Izunia to moze dokup zrobienie zelaza. u nas to koszt 5zl a jesli hemoglobina jest nawet na dolnej granicy normy (czyli u dzieci 11) a zelazo jest w normie to mysle ze chlopakom lekarz odstawi
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    AniuM zobaczymy co powiedzą w ICZMP jak będę w czwartek - hmm to czekanie jest drażniące :neutral:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    A ja żałowałam dać ponad 9zł na szczotkę do butelek Campola czy inną dziecięcej firmy i kupiłam w sklepie chemicznym szczotkę za 3 zł. Myje dobrze, "włosie" nie nie wyłazi i nie mam do niej zastrzeżeń - sorki ale to że myję butlę dziecięcą nie oznacza że mam ją myć szczotka do butli dziecięcych za którą mam zapłacić 3x więcej :)

    Leki najczęściej podawałam dzieciom załączoną strzykawką, albo kupowałam zwykłą strzykawkę i najgrubszą igłę (by wydobyć syropek z dna).

    Kropelki - Cebion Vigantiol i te co się daje po 2-5 kropli dawałam i daję najczęściej prosto do buzi, ale tych co trzeba więcej (Zyrtec albo Zinat - nie pamiętam co jest antybiotykiem co kroplami uczuleniowymi:shamed:) dodawałam do picia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    And a wiesz ze ja sadzialm ze juz tych "wyciorkow" butelkowych to nie ma?? wieki cale tego nie widzialam ale fakt nigdy nic takeigo do butelek nie potrzebowalam...

    ps. zinnat to antybiotyk a zyrtec krople na alergie :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    hihihi dzięki Aniu - te 2 nazwy od zawsze mieszam :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMcBaby
    • CommentTimeOct 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Hmmm
    ubraniowe buble to spodenki, sprawdzały się do 4 miesiąca, a potem tragedia, gumy w spodniach dla niemowląt to jakaś pomyłka ;(
    Śpiochy w drugim miesiacu, Franio urodził się z duuuużymi stopami, a te śpiochy do rozmiaru 68 to jakieś takie małe stópki mają :(
    Kaftaniki (dostałam po innych dzieciach, ale karmionych butlą), przy karmieniu piersią totalna pomyłka ;)
    Zestaw paznokciowy Canpol
    Smoki Avent i Canpol
    pościel 5 częściowa bawełniana (tragicznie twarda, gryzie, ble),
    wózek ROAN Kortina (spacerówka bez pasów!!!!!!!!!!!)
    chusta Hoppediz (okropna! gruba, za długa, cały czas dziecko się obsuwa koszmar)

    Udane:
    smok NUK, latkator Avent Isis coś tam, wkładki Johnson tudzież Penaten (cuuuuuudowne), poduszka do karmienia, stanik Alles (drogi ale super), Mata edukacyjna, karuzela i bujaczek FP (zapłaciłam jak za zborze, ale posłużą jeszcze dwójce więc się opłacało), Chusty (didymos, lilibulle, MT), ubranka z UVA (tanie i dobre), grzechotki Canpoll :) i piłki wszelkiego rodzaju, maści i koloru :)
    --
  1.  permalink
    Mc- a dlaczego kaftaniki sprawdzają się tylko u dzieci karmionych butlą???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    ja uzywalam przy corce i teraz kaftanikow dopoki nie odpadl pepuszek i bylo ok. jak dziecko bardziej ruchliwe to wiadomo ze body lepsze bo sie nic nie powyciaga ale kaftaniki tez sa ok wg mnie...

    Mc Baby a co to za cghusty o ktorych piszesz? nie spotkalam sie z tymi nazwami, jak mozezs to zlinkuj nam tutaj
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    dziewczyny a może wpiszecie których zabawek nie warto kupować ?
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    McBaby ja sobie chwalę smoki Aventa uspakajające i te do butelek - jak dla moich pociech tylko te im pasują - dla kogoś to bubel a dla drugiego rewelacja.
    Z kaftaników również byłam zadowolona - szczególnie jak dzieci leżały w szpitalu, ale również w domku się sprawdziły - używałam dopóki chłopcy dorośli do body i pajacyków.
    No i spodnie również używamy - wszystko zależy jakie te spodnie kupowałaś może za małe ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    dla mnie canpol i gryzaczki i gruchawki, ani Gabrysia ani Krzys nie przejawiaja nimi zainteresowania
    kolezanka miala COLORIA i po 2 miesiacach zabawy dziecka 5-6miesiecy rozeszly sie na szwach
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    u nas tez spodnie sie sprawdzaja. wystarczy kupowac takie z wyzszym stanem a wtedy nie koncza sie nizej niz pielucha :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2007 zmieniony
     permalink
    wlasnie ubierajac malego przypomnialo mi sie o czym mialam napisac - dla mnie ksozmarem sa niektore body - pomijam juz te z zakladkami na ramionkach bo sie rozjezdzaja ale takie z kolniezykami i golfikami dla dziecka 56-68 to porazka. taki maluch nie ma jeszcze szyjki i to kosmicznie wyglada i np Krzys wtedy sie mocno denerwuje jak mu sie pod broda tyle nazbiera. dodam ze zostalismy uszczesliwieni takim prezentem przez znajomych...body byly dosc drogie bo jedne 25 a drugie ponad 27zl za sztuke (sprawdzilam cene w sklepie). jednak juz wole dostawac prezenty typu pieluchy jednorazowe oczywiscie po uprzednim zapytaniu jakich sie uzywa :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    firmy canpol i coloria pod kątem zabawek nie znoszę wrrr
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Avent smoki i butle sobie chwalę i są ok

    Canpol - nie wszystkie rzeczy, ale z większości jestem zadowolona

    Kaftaniki używam nadal ale zapinane na zatrzaski - często jak jest chłodniej w domu to zakładam małej na body.
    Nienawidzę za to rzeczy zapinanych na małe guziki a jeszcze jak te maleńkie guziczki są jakimiś kształtami (np kwiatuszki) (mam mniej sprawną prawą rękę i jest mi olernie ciężko je zapinać a Mała się wścieka)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    a propos guzikow - ja dzisiaj przezylam chwile grozy jak zobaczylam ze maly wcina swoja bluze wlasnie taka na guziki zapinana i ma guzik w buzi.. cale szczescie ze byl mocno przyszyty ale od teraz mowie NIE wszystkiemu co jest zapinane na guziki!!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    dla mnie to jest porażką
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    mam tego lewka wrrr przecież dziecko ani tego do buzi nie weźmie bo jest z takiego materiału że ehhh poza tym każde dziecko ma inną grubość rączki i nóżki więc Julce na nóżce nie zapnę...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Lady no wlasnie ta przywieszka z colorino ktora ma kolezanka jest wlasnie z takiego tandetnego mateiralu... lepiej ze Julka do buzi tego nie bierze bo tamtej dziewczynie na szwach sie rozeszlo i jakis badziew z tego wylazil! wiem ze zglosila reklamacje ale jej nie uznali bo to 2miesiace od zakupy byly... ja na jej miejscu dalabym te zabawke przebadac PIH zeby atesty ponownie sprawdzili bo to przeciez dziecku zagraza
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Aniu zabawka na rączkę jest taka, że nawet dziecko w wieku Julki jej nie potrafi zobaczyć bo niestety koordynacja ruchów jeszcze nie ta co być powinna.... więc nawet się tym nie interesuje!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Lady a u nas Krzys lubi zabawki na raczke, ma co gryzc :) mamy tez zabawke na noge od sis - taka zabka na dlugim sznurku - jak maluch kopie to to brzeczy wiec mlody pogina nogami non stop ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Aniu Julka sięga piąstką do buzi ale nie interesuje ją nic co jest poniżej piąstki więc taka zabawka jak na razie nie zdaje egzaminu... poza tym materiał wykonania w zabawkach z colorii jest do bani
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    a czy ta zabawka ma gruchawke? w tych co my mamy wlasnie w srodku sa gruchawki i mlody z radocha potrzasa :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    jest grzechotka ale trzeba bardzo mocno potrząsać aby dźwięk wydobyć .... jestem jednak przeciwniczką akurat tej firmy wrrr
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lady a myslalam ze to ja jakas upierdliwa co do zabawek jestem... HURRAAAAA nie jestem sama :crazy:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Aniu bo są zabawki i zabawki ..... ale jeśli rynek jest nimi tak zawalony to dlaczego mam sobie nie wybierać nie dość, ze bezpiecznej to jeszcze takiej, która mi się podoba :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    tez tak podchodze do sprawy. zabawki jak dla mnie bez wad (poza cena!!) to : SASSY,BRIGHT STARTS, TINY LOVE i FISHER PRICE
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    dobrze wiedzieć bo właśńie szukam czegoś dla Julki aby w rączce trzymała i się bawiła
    to co podostawała od znajomych to w większości coloria wrrr albo homo niewiadomo i do rączki nie może złapać sobie !
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lady jesli idzie o zabawki do raczki to bardzo ale to bardzo polecam BRIGHT STARTS
    zabawki sa kolorowe, leciutkie, fajne dziweki wydaja no i cenowo sa przystepne
    tyle ze np u nas w sklepie jest duuuzo wiekszy wybor wzorow niz na allegro.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink

    to jedyna ich zabawka co mi wpadła w oko
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady ta jest owszem fajna ale polecam osobiscie:
    f
    ulubiona grzechotka Krzysia i wielu innych znanych mi dzieciakow - super grzechocze i do tego mega lekka

    ta tez jest bardzo fajna ale mysle ze dla ciut starszego dziecka niz 3miesiace

    gd
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Mam bransoletki - grzechotki i jestem z nich bardzo zadowolona. Kupiłam dla Kuby, wychował się i on i Gabi a teraz przypinam ją na rączkę lub nóżkę Iśce. Lubię patrzeć jak słucha skąd ten dźwięk i odkrywa ze wpływa na niego jej ruch. Zabawka jest o tyle super że wrzucam do pralki co jakiś czas i się nie martwię że welur się wybrudził a dzieciak bierze do buzi.
    Zabawki z weluru (i nie tylko) te co zawierają piszczałkę lub grzechotkę piorę w pralce w temp 30-40st. Matę która ma grzechotki, lusterko (to bezpieczne lusterko tzn kawałek złotka jakiegoś z plastikiem hihihi), szeleszczące folie i piszczałki piorę normalnie w pralce. Jeszcze żadna nie przestała mi działać. Tylko te z pozytywkami "obmywam" ręcznie by nie zamoczyć mechanizmu. Jak mam chęci siły i czas przeprowadzam "operacje" - rozpruwam kawałek, wyjmuję mechanizm pozytywki, zaszywam, porządnie piorę i jak wyschnie montuje z powrotem mechanizm
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    DLATEGO MOżE TA ZABAWKA SASIKOWY TELEFON PRZYPADłA MI JESZCZE DO GUSTU I JAKOś WOKół NIEJ KRążę ABY KUPIć

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Eeee, poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to JEST topik o bublach? Bo już zgłupiałam.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    fiu fiu tak o bublach o tym co się nie sprawdziło ... co zawiodło... co nie zdało egzaminu podczas testów przeprowadzanych przez najlepszych expertów jakimi są DZIECI
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Tak, tylko się zakręciłam, bo przecież jest temat o kompletowaniu wyprawki, a tu miały być buble, a nie to, na co polujemy?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Fiufiu przy bublach nawinęłyśmy się z tym co polecamy ... czasami się zdarza :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Fiufiu to nie jest kompletujemy wyprawkę tylko wyprawkowe buble, warto wiedziec czego oprócz tradycyjnej wyprawki nie kupować, bo przecież zaraz po wyprawce zaczynamy kupować zabawki
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Jejku przecież rozumiem, dlatego się zdziwiłam, że w ostatnich postach dziewczyny pisały tutaj o zabawkach, które są DOBRE i które ZAMIERZAJĄ KUPIĆ.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    bo przy okazji się wpisało kilka udanych zabawek :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Fiu coz po prostu dygresyjki male niekotrym z nas sie zdarzaja :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    dostalismy od znajomych chusteczki nawilzane do pupy DZiDZIUS - nie dosc ze kiepsko nasaczone to jak dla mnie 'masakrycznie' smierdza. szukam pomyslu do czego mozna je zuzyc i jakos pomyslow brak bo corci tez sie zapach nie podoba i rak nimi wycierac nie chce :wink:
  2.  permalink
    Nie wiesz? Ja te które mi nie odpowiadałay zużywałam do czyszczenia deski klozetowej :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.