Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1.  permalink
    Tego wlasnie nie kumam w tym kraju.. opercja ratujaca zycie i nie jest na NFz....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Nooo, ja też... Z reszta nie raz o tym pisałam. Szkoda tych dzieci, żal tych rodziców, że taki stres czy zdążą... Ach! ;(
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Być może ona jest na NFZ, ale w Polsce. A rodzice chcą operować w Monachium, bo tam mają większe doświadczenie i więcej sukcesów. Nie wymawiając zdolności polskim kardiochirurgom dziecięcym, nie dziwię się, że rodzice chcą za granicą. Nieraz w Polsce były diagnozy "to nieoperacyjne" a jednak okazywało się, że za granicą się dało.
    To podobnie jak z leczeniem siatkowczaka- niby u nas już też podają chemię dotętniczą. Oglądałam wywiad z pania onkolog, że oni już leczą na światowym poziomie, tymi samymi metodami więc ona nie rozumie tych rodziców, że się upierają zbierać pieniądze skoro mają u nas za darmo. Tylko jak sie potem okazało, docelowa grupa jest "wąska" bo dzieci poniżej roku (mogę zmyślać z granicą wieku, może jest inna,ale jest), albo po jakimś innym incydencie chorobowym, nie moga być kwalifikowane. I nagle się okazuje, że dziecku zaproponują usuniecie obu oczu i zapewnią tylko opiekę paliatywną... Przykre, ale tak się u nas dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Karolcia, byc może, ale sporo u nas dzieciaków, co jedyny ratunek poza granicami, lub nawet i w PL, ale NFZ nie pokrywa kosztów ;(.
    --
  2.  permalink
    Profesor Malec operował kiedyś w Prokocimiu, ale to 15 lat temu było i wtedy dało się to załatwić na zasadzie porozumienia pomiędzy funduszami. Wiem, bo moja starsza córa miała taką operację na otwartym sercu, ratującą życie. Teraz od wielu wielu lat prof Malec już nie operuje w Polsce. A płaci się naprawdę słono.

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.