Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Ewuś ja na początek dałabym 1 składnik jeśli jeszcze nie jadła nic stałego. Kawałeczek zmiksowane marchewki (ugotowanej na miękko) Bobas jeśli bedzie głodny to nie odpuści cyca :) i nawet najbardziej syte jedzenie popije sobie mamusinym mleczkiem.
    Sam wywar z warzyw nie zaspokoi głodu. Do zmiksowanych warzyw w razie potrzeby by uzyskać pożądaną konsystencje możesz dolać tego wywaru. Ja gotowałam w ten sposób by woda sie wygotowała a na dnie zostało kilka kropelek (by sięnie przypaliło)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    aha
  1.  permalink
    Jemma- a maksio nie lubi kleiku ani kaszki? Samo mleko mu wystacza?

    Hani jadłospis wygląda mnej więcej tak
    5,00 - mleko
    8- mleko

    12- obiad
    15- deser
    17 mleko
    20 mleko z kszą
    23 mleko z kleikiem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Aga i przez te 3 godziny czy też 4 przed obiadem Mała nic nie je? czy dajesz jej jakić chlep, chrupki i ogólnie "coś do łapki" ?
    Pytam bo Weronika za cholerę nie wytrzyma mi 3-4 godzin nawet po obiedzie czy 150ml kaszki na gęsto (150 wody i na to sypana kaszka z mlekiem) i jak nie śpi to wcina co godzinę albo i częściej
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    A mój Mat ma tak:
    5-30 mleko
    7-30 mleko
    9-00 herbatka
    10-30 deserek albo kanapka z szynką
    12-00 mleko
    14-00 obiadek
    16-30 z nami coś zje jakis kartofelek albo deserek
    19-30 butla z kaszką w koncu załapał

    A tak poza tym to wczoraj zjadl domowy krupnik i ryz z kurczakiem i brokułami, hurra:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    A i mam pytanie do mam które robią kaszkę do picia jakie dajecie proporcje i przez jaki smoczek, bo dałam Matowi ten do kaszki i nie chciał pić bo za szybko mu leciało i musiałam z powrotem dać ten do mleka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Ewa tak jak napisala And najlepiej zaczac od jednego warzywa. ja na poczatku dawalam marchewke i jak to bylo ok to wprowdzilam po 3dniach ziemniaka i taka bardziej papkowata dawalam. nie dodaje kaszy do zagerszcze0nia wywaru tylko staram sie zeby byla od jarzyn zupa gesta. aha jak na te pierwsze 2 warzywa zareaguje ok to dodaj lyzeczke oliwy z oliwek lub masla naturalnego.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    myszorka - moja Oliwka na noc dostaje mleko zagęszczane kaszką ze smoczka Avent trójprzepływowego (do gęstych pokarmów) już od dawna, a proporcja to : 180 ml lub 210 ml mleka modyfikowanego i 4 łyżeczki kaszki ryżowej w tym 2 łyżeczki kaszki manny z glutenem!:wink::bigsmile:

    Menu całego dnia Oliwi:
    6.00 mleko 180ml
    8.00 chrupki i soczek z wodą lub rzadki kisiel
    10.00 zupka i herbatka
    12.00 tarte jabłko lub deserek ze słoiczka
    14.00 210 ml mleka
    17.00 chlebek lub ziemniaczki lub troszkę naszej zupki, herbatka
    20.00 mleka zagęszczone kaszką jak wyżej

    Oliwka nie zabardzo zjada kaszkę - woli samo mleczko!:wink::bigsmile:
    Zupek nie zagęszczam tylko warzywa!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Iwa ja mam butelki z nuka i tylko te smoczki Mati lubi jak ma w innym to mu się dźwiga, ja daje mleczno-ryzowa kaszke z bananami albe inne ale te mleczno-ryzowe, wczoraj zrobiłam 250ml i 3 łyzki takiej kaszki wsypałam i wymieszałam.
    poprzednio się bawiłam z sitkiem ale widziałam ze leci mu przez smoczek wiec jest ok.
    kaszke na gęsto Mati zje jak ma humor, a tak to cycyś nr 1 jest
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    no to ja daje jeszcze inaczej... tak samo jak mleko modyfikowane - 1miarka na 30ml wody tak samo robię z kaszkami mlecznymi i bezmlecznymi (jakl bezmleczna to np 150wody 5 miarek mleka nan2 4miarki kleiku/kaszki) jak mleczne to 150wody 5kaszki używając miarki od mleka
    Do kaszek też używam Aventa 3 przepływowego z Nuka jest taki z krzyżykiem i on jest chyba do papek - ale nie pamiętam bo używałam go przy starszym Kubie jak miał już sporo ponad rok
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    ANIA ok ,zaczne tak gotowac...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    mojemu hubertowi zawsze dodaję kleik ryżowy lub kukurydziany do mleka. pije teraz 180 ml + 6 miarek mleka bebilon + 2 łyżeczki kaszki lub kleiku (staram się urozmaicać). smoczek ma do kaszek.

    zastanawiam się czy mogę już dać mu chrupki kukurydziane?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    skarbel moja VEVE JEST O TYDZIEN STARSZA I do tej pory ,tylko na cycu byla,wlasnie gotuje marchewke i dam jej zmiksowana,o chrupkach to na razie nie mysle...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    hubert ma już bardziej urozmaicony jadłospis. najpierw zaczęłam właśnie od marchewki - ale ze słoiczka, później marchewka z jabłkiem, a teraz je już obiadki i zupki które są dla dzieci po 5 miesiącu. jak mam czas gotuję mu w wodzie jabłko lub piekę w piekarniku - strasznie je lubi
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    a te gotowe zupki ,to sie podgrzewa ,czy dakje tak od razu ,ze sloika...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    VEVE ,zjadla chetnie marchewke,ja gotuje sama,ale sloiczki tez wyprubuje...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    ewa ja podgrzewam tak ze wsadzam słoik do malego garnka z woda na gazie i jak jest cieple to daje Matusiowi do miseczki
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Ja jak przystało na wyrodna matkę podgrzewam w mikroweli. Przekładam do miseczki i wsadzam w mikrowelę na 20 lub 30 sekund zależy od dania. Przy Kubie jak nie miałam tej wygody podgrzewałam słoiczki i butelki w kubeczku z wodą (pomimo że podgrzewacz mam i stoi dalej od 11 lat użyty może 3 razy :/)
    --
  2.  permalink
    And- w tym czasie gdy sa długie przerwy Hania jest na spacerze. Oczywiscie oprócz glównego "rozkładu jazdy" dostaje różne rzeczy do jedzenia w międzyczasie- kanapkę, chrupek, biszkopt itp.
    Radzi sobie świetnie nawet z twardym razowym chlebem mimo,ze jest szczerbata :bigsmile:

    Ja w mikrofalówce nie podgrzewam jej jedzenia- dla nas tez się staram tego nie robic czesto. U mne słuzy ona głównie do podgrzewania psiego jedzenia.
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    mój Hubcio uwielbia jeść, spokojnie radzi sobie już z gryzieniem np dostaje dania po 6 miesiącu, kaszki szczególnie ryżowo-kukurydzianą z wanilią Humany na kolacje z owocami( np krem z jabłek i jagód gerbera) mleko muszę jakoś mu podawać więc kombinujemy z kubka bo butelka jest be i nie chce od wielkiego święta z niej wypije. A jak widzi jak my jemy to normalnie ślina do pasa, zaraz sam by w talerzu buszował, czasami coś tam dostanie na spróbowanie a tak póki co słoiczki ale już niedługo one będą tylko na wypadek wyjazdów czy dłuższych spacerów.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny mam pytanko czy swoim maluchom wyparzacie butelki ? Bo Julce przez jakiś czas wyparzałam ( była dokarmiana od początku sztucznym) ale w sumie nie wiem czy to powinno się robić i jak długo tzn przez ile miesięcy
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Ja nie wyparzam, robiłam to na początku przez jakiś tydzień i koniec i nic złego sie nie stało. Muję w bardzo ciepłej wodzie z płynem i tyle. Kilkakrotnie wyparzyłam smoczki i tyle, ale ja z tych wyrodnych matek jestem! :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Wiecie pytam bo może to nie ma sensu tego robić i po prostu umyć w ciepłej wodzie
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    a do zupek ,warzywnych dodajecie kaszke????czy mozna dodac w ogòle?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    ja ma odgrzewacz do butelek i sobie przypomnialam ,ze tam jest nakladka na sloiczki,dostalam w prezenice ,to bedzie jak znaklazl,bo ja do tej pory nic nie uzywalam ,bo cycem karmilam...i on jest jeszcze ,tez z kablem do auta...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    mikrofalowke mam od niedawna bo tesciowa oddala zeby mezowi bylo jak obiad podgrzac jak z pracy wroci ale ze czekam na niego z obiadem to jak jest uzyta raz w tygodniu to wsyzstko... najczesciej uzywamy jej dla nas w ramach podgrzania np parowki do hot doga :P

    Zuza z ta sterylizacja to sa rozne zdania, jedni mowia ze za kazdym razem inni ze do gora pol roku... ja mysle ze nie ma co przesadzac ale raz w tyg przy karmieniu butla mysle ze jednak nawet i polroczniakowi wyparzyc trzeba...
    a tak w ogole to nie planujesz karmic piersia ????
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Ewa - mysle ze na kaszke jeszcze za wczesnie, nie wiem jak to jest z kleikiem ryzowym. ja nie zageszczalam bo uwazam ze to zbedne tuczenie malucha... po prostu od pcozatku bylo wiecej warzyw (plus np ryz) a pozniej doszlo miecho....

    Skarbel - mysle ze chrupki kukurydziane (na pcozatek mysle ze bezglutenowe) mozesz podac juz za jakis czas... jak maly skonczy pol roku to chyba bedzie ok...

    ps. ja jestem asekurantka jesli idzie o wprwoadzanie glutenu takze wezcie na mnie poprawke :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Zuza ja wygotowałam jak kupiłam i raz wygotowywałam jak miał pleśniawki po antybiotyku potem jeszcze wyparzałam, przelewając wrzątkiem a tak też myję tylko w ciepłej wodzie z płynem.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Ania no tez ,tak mysle ,pytam bo pediatra tak sugerowala ,ale ja wole bez kaszki... i tez tak bede gotowac... bo nie chce rozpychac kobitki,dobrze wyglada...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    do miesiaca życia dziecka dawałam w sterylizator a tak to mycie w płynie do naczyń. Ostatnio wsadziłam 1 zażółconą już butelkę i smoczka do zmywarki - umyło super bo przejaśniała (butla po Kubie jeszcze) ale na wszelki wypadek złego opłukania przemyłam ją jeszcze pod bieżącą wodą
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    dziękuję dziewczyny chcę karmić cycem tylko pytam tak asekuracyjnie bo z Julką miałam duże problemy z karmieniem i problemy z przybieraniem na wadze wiec dokarmialiśmy od początku butlą
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    IWa - jak dawalas Oliwce SINLAC to tylko sam (znaczy z woda) czy robilas go jeszcze jakos inaczej? zastanawiam sie czy ma tez inne zastosowanie. o dziwo kaszek Krzys jesc nie chce ale tego Sinlac zje z 50-70ml czasami podaje sam a czasami na zmiane z deserem gruszkowym np..
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    AniaM - ja nie podawałam Sinlac Oliwce - chyba pomyliłaś mnie z kimś!:wink::bigsmile:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    a tutaj kisli nie ma...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    IWA sorki... az w tabelce sprawdzalam... ty jej podawalas isomil :P hehehe i to ma kombinacje S i I i to :P


    Ewa - pare stron temu podawalam przepis na kisiel. cofnij sie i poszukaj to zrobisz sama
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    ok
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    zrobilam maly up-date posta na pierwsej stronie gdzie wrzucilam linki do stron z przepisami i ksiazkami kucharskimi dla niemowlat w tym do babycook (do sciagniecia)... mam nadzieje ze sie przyda
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    dziewcyzny nie wiem czy zwrocilyscie uwage bo ja dopiero dzisiaj w sklepie to zauwazylam ale niektore chrupki kukurudziane(bezsmakowe) oprocz grysu kukurydzianego maja w skladzie jeszcze sol i .... mielone orzechy!!:devil:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ania ja na takie nie trafiłam ;D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia ja takich nie kupowalam ale dzisiaj wybieralam jakies inne chrupki bo tych co zawse nie bylo no i szok przezylam... dlatego ostrzegam bo wiadomo ze orzechy sa bardzo alergogenne
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    A ja przereklamowałam moje dziecko aalbo ono zapatrzyło się na niektóre Forumkowe Dzidzie i przeżywa strajk głodowy. Je tyle co nic i wybrane rzeczy :( nawet mleka nie chce buu ani cyca ani butli ani owocków :( Jak 1 banan było mało teraz po pół ma dosyć, cycek to tylko 2 łyki i koniec i złości. Ehh jak nie urok...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    And a może ząbki jej idą ?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    a moja dzis ,zjadla cwiartke sloiczka sliwkowego,nie lubi ,bo kwasne ale kupke zrobila,
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    b zadowolona jesten z pojemnikòw aventu do przechowywania jedzenia,wchodza mi do odgrzewacza i mozna jesc bezposrednio z nich,mniej brudzeni w kuchni...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ewa właśnie miałam w planach je zakupić ale nie mogę ich spotkać w sklepie a wiesz jak to jest z oglądaniem na internecie.
    Kupiłam jednak świetne pojemniczki w IKEA 3 szt niecałe 5 zł... super są!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    właśnie takie pojemniczki kupiłam są super bo delikatnie się je dokręca i bardzo solidnie wykonane
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Lady czy w tych pojemniczkach z IKEA mozna mrozic?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ania Ja mroziłam.... nie było problemu a dzisiaj rozmrażałam na szybko w garnku z wodą na gazie - nic się z nimi nie stało. Plastik jest dość gruby - pojemniczki wykonane bardzo fajnie. Nie chce mi się jechać po dodatkowe i inne z tej samej kolekcji!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.