Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    No wlasnie. U nas od poczatku bylo kiepsko, duzy spadek wagi,pozniej szybki wzrost, ciagly placz, ulewanie, bole brzuszka itd. Aptamil Pepti byl jemu niewystarczajacy, ja wtedy karmilam jeszcze piersia. Po odwodnieniu, krwi w kupce i zielonych wymiotach nie jadl nic przez 24h, pil tylko ten plyn nawadniajacy i kazali odstawic od piersi i podac tylko Neocate. Jest lepiej ale nie wiem co z ta marchewka dzis zrobic? A jak jest uczulony to moze na skorze nic nie byc? Skoro po mleku nic nie mial?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    nie mam pojecia, marchewka chyba najmniej uczulajaca ze wszytskiego
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Wszystko może uczulac. Synek mojej koleżanki jest np. uczulony na jabłko i ziemniaka, które wydają się być "bezpieczne".
    Iza, odczekaj z 5 dni i dopiero wtedy podaj ponownie.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Na dobra sprawe to wszystko moze uczulac i marchewka i ziekniakni ryz i tona innych produktów..
    Poziomka moze byc ze to od tej marchewki, ja bym.odczekala kilka dni i dala znowu troszke..
    A ze jedzenie znajdziesz w kupce to normalne na poczatku😁
    Choc czasami to nawet.pozniej mozesz w.pieluszce znalezc cale kawalki he
    A tak odnosnie nietolerancji to dajesz malemu probiotyki?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Wiem, ze jedzenie bedzie w kupce:) chodzilo mi o to, ze strawil ta marchewke po 2 dniach dopiero. Starsza corka zrobila marchewkowa kupke 15min po zjedzeniu marchewki.
    Tak daje probiotyki.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Przy nietolerancji nie musi być zmian na skórze. Inna sprawa, że zmiany na skórze mogą pojawić się jak już "przesadzisz" z danym nietolerowanym pokarmem. Każdy swoje nietolerancje może objawiać inaczej. Nawet po prostu mieć wzmożone gazy i nic poza tym... Masz ciężkie zadanie obserwowania swojego dziecka. Wszystko wprowadzaj bardzo stopniowo i powoli... na każdy produkt poświęć czas. Niestety potem może się okazać, że dany produkt w pojedynkę nie robi nic, ale krzyżowo z czymś wejdzie w reakcję... Mój syn walczy z nietolerancjami krzyżowymi, ale powiem Ci, że da się z tym żyć. Tylko początki są trudne i powodują nasz niepokój.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Kurcze tak sie martwie tym rozszerzaniem i tymi reakcjami po:( to marchewke znow mu dam w piatek.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 7th 2016
     permalink
    Hej Dziewczyny :)

    Liwka bardzo lubi glony, takie arkusze jak do zrobienia sushi. Moczę je w wodzie, palcami rozrywam i ona taki zjada. I teraz pytanie ile takich arkuszy dziecko dwuletnie może zjeść? Do woli, czy jej to ograniczać... czasem zje dwa i woła dalej, że chce glona :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 8th 2016
     permalink
    PENNY: ile takich arkuszy dziecko dwuletnie może zjeść?

    Wow :-)
    Nie znam odpowiedzi na pytanie. Nori to wodorosty jadalne, czyli rośliny. Raczej nie zaszkodzą, ale chyba umiarkowanie jest dobre we wszystkim.
    To nie są rośliny z naszego klimatu więc obawiałabym się dużych ilości. Ile to jest dużo? Nie wiem :-) jeśli te 2-3 jej w żaden sposób nie szkodzą to pewnie jest ok.
    Zastanawiam się czy jakiś dietetyk by się potrafił wypowiedzieć???
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    tu znalazlam
    http://dietetycy.org.pl/algi-morskie/
    -- ;
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    No i marchewka u nas dalej powoduje bole brzuszka:( probowalam gluten przez 3dni i tez brzuszek bolal codziennie, nie mogl spac w nocy:( co mam teraz zrobic? Czekac? Dac cos innego?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    poziomkaUK: No i marchewka u nas dalej powoduje bole brzuszka:( probowalam gluten przez 3dni i tez brzuszek bolal codziennie, nie mogl spac w nocy:( co mam teraz zrobic? Czekac? Dac cos innego?

    Ja bym poczekała i za tydzień, dwa spróbowała.
    Przepraszam jeśli nie doczytałam ale czy marchewka to jedyna rzecz jaką dawałaś? Może spróbuj ziemniaczka? Brokuła? Ale to też za kilka dni. Daj brzuszkowi odpocząć....
    Jest też opcja że dziecko nie jest w ogóle jeszcze gotowe i każda nowość będzie powodować bóle brzuszka.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Z marchewka juz czekalam pare dni i znow podalam i dalej to samo. Gotowy na pewno jest na jedzenie, jest ciekawy, chetnie otwiera buzka, jezykiem "mieli" i polyka ladnie. No widac, ze chce tak jesc z lyzeczki.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Bardziej bym napisala ze jest zainteresowany innym jedzeniem niz gotowy
    A bynajmniej nie jego uklad pokarmowy
    Najwidoczniej potrzebuje wiecej czasu jeszcze na rozszerzanie diety
    Ja bym odczekala kilka dni
    I znowi sprobowala z czyms ale w maluchbilosciachni stopniowo..i najlepiej z rana zeby moglonsie przetrawic do wieczora i moze wtedy unikniecie boli brzuszka

    Treść doklejona: 11.10.16 10:21
    A jeszcze jedno
    Jakie dajesz malemu probiotyki i czybdajesz jednen caly czas czy zmieniasz albo robisz jakies odstepy w podawaniu?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Daga, probiotyki zmieniam co opakowanie. BioCare dostawal angielskie, teraz od paru dni dicoflor z PL.
    Poczekam w takim razie znow. Daje wszystko w malych ilosciach, po lyzeczce max dwie. Zawsze dostawal przed 12, a w nocy zaczynal sie krecic i podnosic nozki po 1-2w nocy.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    A co z kaszkami przy kp? Jak je przygotowywać i z czym? Większość kupnych przygotowuje się na mm, a to odpada.
    Z czym np. zrobić kaszkę mannę?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Mola84: A co z kaszkami przy kp? Jak je przygotowywać i z czym? Większość kupnych przygotowuje się na mm, a to odpada.
    Z czym np. zrobić kaszkę mannę?

    Kup zwykłą kaszę mannę, jaglaną, płatki ryżowe itp. i ugotuj na wodzie. Do smaku można dodać sok - ja mieszam z musami owocowymi słoiczkowymi.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    ja robiłam na wodzie te bezcukrowe- owsianą, kukurydzianą, jaglaną. Do smaku owoce albo sok ewentualnie.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    poziomkaUK: probiotyki zmieniam co opakowanie

    Moze za czesto?
    Ja daje 3mce jeden probiotyk teraz akurat Latopic, po tych 3mca zmieniam na sanprobi
    U nas po tym diclofor byly problemy z kupka
    Dobry tez jest trilac plus
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Apropo kaszki na wodzie to nie będzie dziecku smakowala sama tylko wskazane dodatki w postaci owoców czy soków ?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Renata_: Apropo kaszki na wodzie to nie będzie dziecku smakowala sama tylko wskazane dodatki w postaci owoców czy soków ?

    Renia - ugotuj i sama spróbuj takowej :smile:
    Gdyby była zrobiona na MM, to mleko jakiś smak by jej dało. Ale skoro karmi się piersią, to ja nie widzę sensu podawać dziecku kaszki na mleku sztucznym. A na swoim nie zrobisz, bo ludzkiego mleka się nie gotuje.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Ja robię kaszki na wodzie z owocem i z moim mlekiem. Gotuje kaszkę np. bananem na bardzo gęstą, czekam aż ostygnie tak do 50 stopni i wlewam moje mleko mieszam i gotowe :-) z mlekiem jest o wiele lepsza:-)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    Daga, chcialam ten Latopic kupic w PL ale ponoc musi byc przechowywany w lodowce ( o ile dobrze pamietam).
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    Moge was na tym watku zapytac jakie parowki kupujecie swoim maluchom? Moja corcia ma 14 miesiecy i chcialam jej juz podac jakies parowki tylko ktore beda najlepsze dla maluszka? I gdzie kupujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    Parówki jemy od czasu do czasu -> w Intermarche kupuję "Parówki bez E", a w Kauflandzie też kiedyś były takie "zdrowsze", tam też są Drobimex, parówki z filetem z kurcząt - mają spoko skład, innych nie tykamy.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    Zdaje się, że parówki dla dzieci z lidla mają przyzwoity skład.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    Lidlowe są niezle. Nazywają się "Piratki". Maja dość krotki termin ważności ale to raczej dobrze o nich świadczy ;)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    My jeśli kupujemy to właśnie piratki albo inne lidlowe- z szynki bez konserwantów.
    Ostatnio kupiłam z drobimexu- drobisiowe się nazywają. Skład trochę gorszy, ale mają ciekawą formę maleńkich kiełbasek, a w auchan akurat nie było niczego innego godnego uwagi. Generalnie parówki są wysoko przetworzone, ale od czasu do czasu i my lubimy zjeść zapiekane z serem np. A dzieciakom czasem wygodnie podać do łapki na wyjeździe. Choć moi akurat kabanosy lubią, więc wyjazdowo częściej suchary idą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    _hydro_: Zdaje się, że parówki dla dzieci z lidla mają przyzwoity skład.


    _Isia_: Lidlowe są niezle. Nazywają się "Piratki".


    Tak te Piratki z Lidla są naprawdę fajne, a od jakiegoś czasu są też normalne parówki "dla dorosłych" - z serii Pikok Pure. Skład ten sam co Piratki :-)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Tylko,ze kabanosy sa bardzo tluste (dwa a czasami nawet prawie trzy razy bardziej tluste i kaloryczne niz parowki z Lidla )
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Moim chuderlakom chyba nie zaszkodzi :)
    Ale zarówno kabanosy jak i parówki sa u nas "raz na jakiś czas".
    Jak dzieci są w placówkach, i tam jedzą posiłki, to w domu w tygodniu jest zupa, ewentualnie drugie danie. A na kolację albo płatki, albo jogurt, albo nic, jeśli drugi obiad wypadł w porze kolacji...
    Więc jak ze wszystkim- z umiarem niech jedzą na zdrowie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    jakby kogoś wkurzały słoiczki tak jak mnie to tutaj i tutaj parę przepisów :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    Fajne, zapisuje :) niedługo zaczynamy. A jak Wam idzie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    pomalutku, wcina co parę dni coby układ pokarmowy na spokojnie przyjął nowości. niestety słoiczki bo musi być papka. aczkolwiek pizze już ssała i parę warzyw i owoców ;) oraz z rozmachem grzebie w talerzu. najczęściej tatusiowym :P
    ogólnie jest bardzo chętna. gorzej ze mną - ja nie czuję się gotowa :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Kupilam dziś w Tesco małe słoiczki, będę robić zupki i desery z owocow i pasteryzowac :) po 3 pak za 3,49.

    Treść doklejona: 28.07.17 11:18
    Dziewczyny dostałam zalecenie od pediatry aby już wprowadzać gluten, tj 2,5g kaszki manny (mannej?)
    Przy starszej jakoś później dawałam.
    Kiedy dawalyscie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2017
     permalink
    kupiłam dziś słoiczek hippa... dynia z indykiem.... i ch. bombki strzelił. jak dla mnie pleśń, hopp mi pewnie odpowie jak jak jednej pani wczoraj, że efekt uboczny obróbki termicznej...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 31st 2017
     permalink
    ja starszej gluten w 5 m-cu, tej jeszcze nie dawałam, na dniach dam, póki co dziś właśnie hipp ziemniaki z dynią, pół łyżeczki zjadła w sumie może... radość, plucie, wkładanie rączek w łyżeczkę, piszczenie, a połykanie tylko jako efekt poboczny przełykania śliny lub krztuszenia się :P
    --
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeMar 6th 2019
     permalink
    No własnie my z córka jesteśmy obecnie na etapie diagnostyki nietolerancji na gluten. Zaczęło się zaburzeniami jelitowymi, potem doszły zmiany na skórze i doktorka zasugerowała,ze może mieć to związek z glutenem. I faktycznie przy spożywaniu produktów bez glutenu takich objawów nie ma. Tak więc jestem prawie na 100% pewna,ze to jest to....
    Czy są tutaj jakieś mamy dzieci, które maja problem z tolerancją glutenu?
    Jak przchodziłyscie na taka dietę?
    Oraz w jaki spośób szukałyście przepisów?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.