Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    gorzej jesli trafi sie pediatra twierdzaca ze dziecko 7miesieczne moze jesc .... wszystko.
    takowa trafila sie w przychodni znajomych i stwierdzila ze moga dziecku dawac normalne obiady takie jak oni jedza tylko mixowac wlacznie z kotletem mielonym wcale nie takim gotowanym :confused:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    jezuu...no i co - NIE MOŻNA ZWARIOWAĆ? ;D
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i wszystko pójdzie jak po maśle:)) Wprowadzać powoli, pojedynczo, w odstępach kilkudniowych. My zaczniemy od jabłuszek jak przyjdzie pora:)
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    nam pediatra zalecila podawac pierwsze jabłuszko ktore juz mała wcina ze smakiem a teraz pomału zupke jarzynowa ale niestety nie jest to ulubione danie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Alexi karmisz piersia czy butelka? bo jest roznica w schemacie zywienia przeciez
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    mała pije juz tylko z jednej piersi a druga odciagam ale bardzo małe ilosci.nie przybierala na wadze i musiałam ja zaczac dokarmiac bebilonem jak miala 3,5 miesiaca
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Ja myślę, że po prostu wszystko z wyczuciem. Każda mama, której udało się utrzymać laktację ponad te pół roku i która widziała, że jej dziecko jest szczęśliwe na samej piersi, nie płacze, ładnie przybiera, wie, że wtedy się człowiekowi nieszczególnie spieszy z rozszerzaniem diety. A jak już się zacznie rozszerzać to trzeba po prostu patrzeć, na co dziecko ma ochotę i wymieszać to ze zdrowym rozsądkiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    przy karmieniu mieszanym podobnie jak przy samej mieszance pokarmy stale wprowadza sie wczesniej
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    nam małgosia znowu kiepsko śpi w nocy... budzi nam sie co 2 godziny, cycka 10 min potem znowu dwie, znowu, od 4ej rano co godzinę:( przez to zastanawiam się właśnie, czy nie dać jej na noc jakiejś kaszki, moze lepiej jej sie bedzie spało...? co robić, co robić...hmmm. moja przyjaciółka ma synka 2 tyg starzego, tylko na cycu, ale podała już pierwsze słoiczki...nie wiem co zrobić:(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Kako a moze to nie jest glod tylko kolejny skok i po prostu chec przytulenia sie? u nas Krzysko tez miewal okresy ze czesciej sie wybudzac zaczal a byl moment ze spal od 23 do 5 rano... pozniej na szczescie wszystko wrocilo do normy. z Gabrycha co tez juz pisalam bylo tak ze budzila sie co godzine zeby tylko pocyckac...
    czy Malgosia potrafi pic z butelki? jesli tak to odciagnij swoje mleko i podaj butla. przekonasz sie czy to kwestia pocycania czy glodu... no a wszystkie kasze i pokarmy jednak tez jestem za tym zebys przegadala z pediatra. jesli mala dobrze przybiera na wadze to NIE MA POTRZEBY szybszego rozszerzania diety
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    kako z tymi sloiczkami to naprawde zalezy od dziecka. ja sie cieszylam, ze Oli sie przyjely, a teraz musialam stosowac antybiotyk na podrazione jelitka i jakas bakterie:/ Jezeli mala tylko na cycu, to wydaje sie naprawde wrazliwa na sztucznosci... wiec ja bym odwlekala jak najdluzej.
    Oli zredukowalam diete do kaszki ryzowej i jest ok. Czasami zastanawiam sie czy nie dodac lyzeczki czy dwoch do mleka na noc zeby spokojniej spala (budzi sie raz o 1). Jak wszystko sie unormuje, to wprowadze jabluszko i marchewke.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    dzisiaj Ola zrobila strasznie dziwnie pachnaca (raczej smierdzaca) kupe- taki dziwny 'kartonowy' zapach, bardzo nie naturalny... czy to moze byc efekt podawania antybiotyku? brala do przez 5 dni, skonczyla w niedziele, smierdzaca kupa pojawila sie dzien po zaprzestaniu podawania antybiotyku.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Emi, jak najbardziej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Emkaf nawet dzieci na mieszance w pierwszym polroczu zycia potrzebuja czesto karmienia. dzieciaki moich kolezanek na butli budzily sie i po 2-3razy wiec... nie narzekaj :D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    hej dziewczyny! dzisiaj pobudki: 24.30,1.30.2.30.3.30.5.50.7... nie dałam kaszki...jednak wolałabym sie wstrzymać. i tez uważam że to chyba jednak nie z głodu - dwa razu mąż ją uspił na rekach, bez cyca... POdejrzewam ząbki, ale nic nie widać. DZIEŃ MATKI WITAM NA RZĘSACH:) ale itak ucałowałam od rana małą i podziękowałam za to, że mogę dzięki niej dzień matki świętować:) Co tam noce nieprzespane - SAMO SZCZĘŚCIE MÓJ OKRUSZEK:) Wszystkiego najlepszego mamom!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    AniaM wiem wiem:D i sama sobie to powtarzam, ale czasami czlowiek taki zachlanny;)
    Dzieki za odpowiedzi
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 13th 2009
     permalink
    Jesteśmy po PIERWSZYM JEDZONKU NIE MLECZNYM:) Małgosia dzisiaj zjadła 3 łyżki jabłuszek ze słoiczka. Mama oczywiście zaopatrzyła małą w śliniak przygotowana na plucie, a tu - super! Małgosia nie wypluła ani krztynki i po pierwszych dwóch ZDZIWIONYCH DOŚĆ KĘSACH (mina prześmieszna!), pałaszowała jak najęta :) Strasznie jej smakowało:) Daliśmy tylko 3 łyżeczki, no bo to pierwsze danie niemleczne, żeby brzusio sie przygotował. Jak będzie wszystko ok, jutro zje jeszcze. Ale była zachwycona - z otwartymi szeroko oczkami, wyciągała pyszczek i łapki do łyżeczki. A kiedy nadszedł koniec, zdenerwowała się i patrzyła za tatą, który znikał w kuchni z łyżeczką. Łasuszek nasz kochany:) Na pocieszenie że tak mało i popicie - cycuś
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    Wielu specjalistów uważa, że lepiej zaczynać od warzyw, bo owoce zawierają cukry proste, więc są słodkie, a jak maluszek przyzwyczai się do słodkiego smaku, może (co nie znaczy, że musi) gardzić warzywami.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 14th 2009 zmieniony
     permalink
    wiem, wiem, co spec to opinia. Narazie daliśmy jabłuszko, jutro moze już ruszę z marchewką. Myślę, że bedzie ok:) Na penwo mała nie bedzie dostawala słodkości do picia, tylko wodę jeśli już. ale narazie za picie słuzy mleczusio mamine:)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    W wielu słoiczkach Gerbera jest dodatek masła. Czy masło jest bardzo alergizujące? Nie wiem czy spróbować podać małej ze skazą białkową czy lepiej sobie darować?
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJun 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Mój synek był tylko na cycu do 6mies zaczęłam od podawania jednoskładnikowych słoiczków( jabłko,marchew,banan,)póżniej soczki rozrobione 1;3 z wodą....
    Miałam pobudki co 2-3 godzinki i to nie była kwestia głodu, jak miał 8 mies zaczęłam dawać kaszki na noc_ nie tolerował butli wcale jadł tylko łyżeczką. Wcale ta kaszka na noc nic nie pomogła. Teraz jestem w drugiej ciązy i musiałam odstawić Gabrysia o piersi natychmiast....poszło w miarę,trwało tydzien, teraz noce rewelacyjne,śpi prawie całe lub z jedną pobudka..
    Dzieci na piersi przyzwyczajają się do przytulania nocnego i to nie jedzenie a smoczek zrobiony z cycusia....
    Myślę że można próbować po troszku i patrzeć na reakcje, ja zawsze wybierałam słoiczki np od 4 mies jadł do 8mies póżniej te od 6 a teraz to nawet od 12mies podaję i prawie wszystko już je i tylko raz miał rozwolnienie, nigdy nie dawałam mu nic na brzuszek i nie zauważyłam zeby go bolał ;))

    p.s.Ja unikałam długo masła z mleka,dalej ograniczam słoiczki z cukrem raczej wybieram te bez soczki również,unikałam też mleka pełnego...
    Jak był malutki zauważyłam drobną alergię na selera,jagnięcinę,kukurydzę ale teraz je wszystko i jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    o co chodzi z tymi kaszkami bezglutenowymi? w czym są lepsze od tych z glutenem?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Gluten jest silnym alergenem. Nie podaje się go małym niemowlęciom i wprowadza stopniowo do diety, żeby przyzwyczaić organizm maluszka
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 8th 2009 zmieniony
     permalink
    ok, a jaką kaszkę mogę dodać do mleka, aby tylko lekko je zagęścić i dało się pociągnąć z butli z większym otworkiem??
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    skoro aleks ma juz 4 mce skonczone zacznij podawac mu kleik jesli chcesz zagescic mleko.Polecam kukurydziany - dobrze robi na problemy kupkowe
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Jest taka kaszka Zdrowy Brzuszek, marchewkowo - ryżowa, Nestle ją robi. U nas kleiki nie przeszły. Najpierw dawałam ryzową bananową, ale cała kaszka zostawała na dole, opadała w butelce. Ze zdrowego brzuszka powstaje taka jednolita konsystencja. Dla starszych dzieci są też glutenowe, owsiana ze śliwką i lipowa. Polecam te kaszki, bo chociaż są trochę droższe, to opakowanie jest większe i nie zawierają cukru.
    Tu możesz zobaczyć
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Julka też uwielbia kaszki z serii Zdrowy Brzuszek :)Lipowa na noc i owsiana ze śliwką. Są the best :) ale one są glutenowe
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    unas one niestety się nie sprawdziły :( Ani Tosia ani Weronika ich nie lubią i tamniejsza miała rozwolnienie a większa powiedziała "bee" i oddała butelkę
    Za to kleik ryżowy z - jedzą obie bardzo chętnie
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny :) coś pokombinuję :)
    AND a co to za kleik ryżowy? Podajesz go w butelce czy łyżeczką?
    Ja bym chciała coś co można dać w butli i na początek, robić raczej rzadkie kaszki.
    W sumie dopiero zaczynam się rozglądać za nowym jedzonkiem, ale z tego co widziałam to Bobovita ma głównie kaszki do podawania łyżeczką. Są bardzo gęste.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Do butelki daje się po prostu parę łyżeczek i już nie są gęste :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Katy ja kupuję kleik np ten
    http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/238/23871.jpg
    i na butelkę210 wody + 7miarek mleka dodaję 3 miarki no tej kaszki - kleiku. można o miarkę mniej mleka bo kleikjest słodki.Jak chcesz na gęsto np w misce i karmić łyżeczką to na 100ml dajesz 5 lub 6 miarek (im cieplejsza woda - mleko tym kleik jest tak naprawdę gęściejszy
    Jest też bezsmakowy
    http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/s/017/1734.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Te wszystkie kaszki można robić do picia po prostu mniej ich dodać
    Weronika je Bobowity mleczno ryzowe i jak daje się na każde 30ml wody 1 miarkę jest właśnie takie gęste do picia

    AAAA i jeszcze jedno - kleiki czy kaszki mleczno coś ... nestle to jest mleko NAN a Bobovita bebiko lub bebilon (nie pamiętam na 100% ale raczej bebiko)
    --
  2.  permalink
    Naszemu to nie robiło róznicey czy dostawał kaszki na Nanie czy na Bebiko -prawda jest jednak taka ze ma swoje ulubione smaki i np kaszka jabłko i gruszka jest tylko z nestle
    Katy jak wsypiesz kleik czy kaszke poczekaj z 2 minuty zanim podasz butelke bo on zgestnieje przez ta chwile
    Piotrus tez nie chchiał pic tych Brzuszkowych
    mało-wypiął sie na zwykłe mleko -zasmakował juniora waniliowego i koniec nie chce mleka z kartonika -ani z budyniem ani z kaszka
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    kiedy mozna wprowadzac miod?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Z tego co wiem to po roku dopiero. Ale mogę się mylić.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Wg mojej wiedzy też po roku.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Po roku, a jak masz alergika to po dwóch dopiero. Julce jeszcze nie wprowadziłam.
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    no dobra, ja dzis podalam Danielowi 3 dzien kaszke ryzowa bezsmakowa (ta powyzej) , rano , czy mam juz tak zostawic ze zawsze rano? a kiedy moge podac np jablko lub marchewke, tzn o jakiej porze i czy przed mleczkiem czy zamiast jednego posilku i o jakiej porze najlepiej???? boze, czarna magia :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    czarna magia.. hehehe... co racja to racja.
    Ja bym nie zmniejszała ilości posiłków mlecznych. Podawaj owoce między karmieniami.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Ja owoca daje zamiast 2 mleka. Jeśli powiedzmy 1wsze mleko jest o 8 to po 10 jak dzieć głodny owoc, potem mleko, obiadek, mleko
    Oczywiście każdy dzieć jest inny i w przypadku Antosi jest tak że po owocku czy obiadku po pół godz - godzinie jest mleko. Ale Tosik to zagłodzony dzieć
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Adaja słuchaj się doświadczonych mam, bo ja też jestem laikiem :) dopiero wchodzę w temat. Ale do tej pory robiłam tak, że podawałam owoce, lub marchewkę pomiędzy posiłkami, fakt, ze to 2-3 łyżeczki tylko i Młody się tym nie najadał.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    no tp jabluszko mam dawac az sam nie bedzie chcial wiecej?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Adajko na początek stopniowo - łyżeczkę dwie 3 Po około tygodniu u nas było pół słoiczka, potem cały. tyle że początek wskazane by podawać co 2 dzień i nie mieszać z innymi nowościami w diecie bo wtedy łatwiej wyłapać alergen.
    U nas porcja to 1 słoiczek i najczęściej jest zjadany.
    Surowe jabłko to takie średnie - ciut większe niż piłka tenisowa. Pewnie więcej mój głodomorek by zjadł ale ja nie daję - porcja to porcja
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Ps Wiadomo że jak dzieć dostaje 2 łyżeczki czegos to się nie naje więc między posiłkami, ale potem jak już je cały słoiczek to zamiast posiłku - zresztą jak będzie głodny da znać :)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 19th 2009 zmieniony
     permalink
    aha no to fajnie
    deserki i kaszka malinowa zakupiona,lyzeczka sliczna zielona (jak wszystko) jest. czy moge podac rano kaszke malinowa a na noc kaszke zwykla ryzowa? czy lepiej raz dziennie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    hmm ja bym zaczęła od kilku dni na bezsmakowej i zobaczyła jak brzuszek - po ryżowych są zatwardzenia. a potem wprowadziła drugą. chyba bardziej przed drzemką popołudniową tą dłuższą czy spacerem i przed spaniem a potem powoli do każdego mleka dodawała kaszki
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 20th 2009
     permalink
    dzieki AND :)
    od 4 dni dodaje coraz wiecej zwyklej ryzowej i jest ok, wiec dzis pierwszy raz malinowa.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 20th 2009
     permalink
    Po kaszy kupki są ściślejsze, ale zatwardzeń jako takich nie zauważyłam (na szczęście)
    Może zacznę dawać dwa razy dziennie? Tylko czy to nie za wcześnie?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 28th 2009 zmieniony
     permalink
    A ja postanowiłam dzisiaj dać małej prawdziwy obiadek – tzn. nie papkę jak zawsze, ale osobno mięsko, warzywko ( brokułek) i śliweczka jako surówka. No, kręciła troche nosem, popluła, ale połowę zjadła:) Wyglądała dość „apetycznie” po tym jedzeniu – ubranko do prania, mała do mycia, ale co tam – fajnie że zjadła, nie zrażamy się:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 28th 2009
     permalink
    Piękna dokumentacja, kako :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.