Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Frag moja Nina je pomidory odkad skonczyla 6 mscy
    nigdy jej nic nie bylo a uwielbia je na maksa :wink:

    ja daje bez skory ale tylko dlatego ze sama nigdy ze skora nie zjem :cool:
    --
  1.  permalink
    Co do zelaza to w Danii dzieci karmione mm nie musza go przyjmowac a dzieci karmione piersia po skonczeniu 6 miesiecy powinny.

    Wojtek pomidora tez jedl i nic mu nie bylo! Je wiec co jakis czas!

    A kiedy zaczelyscie dawac ser zolty?? Wojtek go uwielbia..
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Milka jeszcze pomidora surowego nie jadła ale pomidorową uwielbia!:)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Dziewvzyny, czy dobrze robię karmiąc tak Hanie?
    1. 150 mil mm
    2. 3/4 słoiczka desrku bądz innego czegoś
    3. 90 mil mm z kaszką ryżową- nie zjada wszystkiego
    4. 90 mil mm
    5. 150 mil moje mleka
    6. 150 mil mojego mleka

    Nie zawsze jest taka kolejność.
    Nie chce przesadzać z ilością jedzenia, ponieważ Hania i tak ma nadwagę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    no wydaję mi się że teraz fajnie je:)
    Milka je tak
    8/9 150ml mleka nieraz mniej nieraz więcej
    12 obiadek duży słoik czyli około 200ml zje
    15 150 mm i tu zależy jak obiad był syty to zostawi i z 60 a jak słabsza zupka się trafi to 150 wciągnie ze smakiem
    16.30 deserek
    18. 150mm
    21.150 kaszki( od wczoraj) tzn pierwszy raz zjadła ze smakiem a tak to wylewane było i robiłam mleko
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Domyślam się, że Hania ładnie je, lecz obawiam się że za ładnie, że ją upase.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Jeżynka, no ja jakoś tam rozumiem Twoje obawy, no ale spójrz na logikę- zapewne nie dajesz Hani jedzenia do zapchania, żeby się czymś zajęła i była cicho, nie? Nie karmisz jej na siłę, prawda? Nie raczysz ją fastfoodami, prawda? No to kurka, jak jest głodna, to co jej powiesz- sorry, ale wg tabelek już nie powinnaś być głodna, poczekaj do kolejnego posiłku? :wink:
    Ja Ci powiem z własnego doświadczenia- Ewunia urodziła się z wagą 2450g. Przez pierwsze 6tyg przykoksowała tak, że miała 6 podbródków. Potem ok trzeciego miesiąca uznała, że właściwie to jedzenie jej nie interesuje i najpierw stanęła z wagą, potem nawet spadła z wagi. I była chudziutka. Potem jadła "normalnie", potem ok siódmego-ósmego miesiąca jedzenie stało się jej głównym zainteresowaniem. Na widok jedzenia wyła, jak jadła zupkę i zupka się skończyła to dostawała histerii, rozpacz niewyobrażalna dopóki nie dostała trzech dokładek. Jak stawiałam przed nią koszyczek malin, to dawała po łapach każdemu, kto ośmielił się wyciągnąć rękę po JEJ malinki- cały koszyczek zjadała w ciągu niespełna 10min. I okresowo była szersza niż dłuższa. Przeszło jej, przestała się tak rzucać na jedzenie. Na bilansie dwulatka wagowo była ok 25tego centyla, wzrostowo ok 50tego.
    Niedawno Krzyś przechodził etap głodzilli i jak próbowałam mu powiedzieć, że może dwie kanapki na śniadanie mu wystarczą, to dostawał takiego ataku płaczu, że powietrze tracił :cool: Też mu przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    TEORKA: Frag moja Nina je pomidory odkad skonczyla 6 mscy
    nigdy jej nic nie bylo a uwielbia je na maksa

    ja daje bez skory ale tylko dlatego ze sama nigdy ze skora nie zjem


    właśnie miałam pytać o pomidory- jak widać nie muszę :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Głównie obawiam się, że za dużo jej wprowadziłam nowych dań, ale jakby popatrzeć jedna porcja mleka mm zamieniła się np. dynie.;)

    Treść doklejona: 24.10.12 16:58
    No właśmie- już wiem o co mi chodzi( coś mnie niepokoiło)- jedna porcja 150 mil mm wypadła na rzecz słoiczka (3/4 słoiczka) i 90 mil mm( nie zjada wszystkiego)- czy to nie jest za dużo w stosunku do tych 150 mil mleka, które wypadło menu?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam kilka pytań związanych z rozszerzaniem diety i liczę na waszą pomoc :) Od jakichś dwóch tygodni moja córka wysysa/zjada sobie chlebek, gdy nie śpi podczas naszych śniadań (tak w ramach ekspozycji na gluten i ćwiczenia uchwytu i wkładania jedzenia do buzi), od paru dni dostaje podczas obiadu różne warzywa. Zaczynamy z BLW i bardzo nam się to podoba. Z pomysłami na obiad nie mam problemu, natomiast jeśli chodzi o śniadania, to się zastanawiam, co jej dać zamiast chleba lub owoców. No i wykombinowałam sobie kaszę mannę gotowaną na twardo - bierze to do łapki i jest ok. Myślę też nad muffinami owocowymi lub warzywnymi (albo ciastami - jak np. marchewkowe, bananowe).
    I tu mam pytanie pierwsze. Muffiny mają w swoim składzie proszek do pieczenia - czy to nie za wcześnie dla takiego małego dziecka? Bo w sumie, to chleb daję jej taki zwykły, a on pewnie też ma jakieś spulchniacze. Jak sobie z tym radzicie? Pieczecie swój chleb, kupujecie ekologiczny na zakwasie?
    Następne pytanie - czy warzywa i owoce kupujecie eko czy się tym nie przejmujecie? Bo Lilce po nieekologicznej marchewce czy pietruszce nic nie było.
    No i ostatnie pytanie. W naleśnikach, omletach itp. składnikiem jest mleko krowie. Córka jest na piersi. Nie chcę robić tych potraw na mm, bo jakoś nie mam do takiego mleka zaufania. Na mleku krowim też nie chcę robić, bo podczas karmienia musiałam odstawić nabiał (zresztą sama nie chcę do nabiału wracać, bo lepiej się czuję bez). Sobie robię np. naleśniki z mlekiem sojowym z kartonika, ale ono ma cukier. Robię też mleka "własnej" produkcji - owsiane, kokosowe itp. Czy któraś z was używa takich "mlek" dla dzieci?
    Uff, dużo tego :) Ale będę bardzo wdzięczna za jakieś podpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    migg: Następne pytanie - czy warzywa i owoce kupujecie eko czy się tym nie przejmujecie? Bo Lilce po nieekologicznej marchewce czy pietruszce nic nie było.


    Ja Ci opowiem tylko na to - kupuję warzywa/owoce na targu, u "chłopów", żadne eko pewnie, ale chyba lepsze niż z supermarketu.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    migg: natomiast jeśli chodzi o śniadania, to się zastanawiam, co jej dać zamiast chleba lub owoców.


    chebek bananowy wg przepisu Magdaleny,
    coś a la ciasto i bez proszku do pieczenia z tego co kojarzę;)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi :) Bardzo lubię targi i tam się najczęściej zaopatrujemy :) Chlebek bananowy jest super, tylko ma sodę, a to właściwie to samo, co proszek. No nic, chyba spróbuję i najwyżej przygotuję się na jakieś reakcje. Bo skoro po zwykłym chlebie nic jej nie jest, to może po takim też nie będzie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, kupiłam kaszkę orkiszową Holle która zawiera gluten.
    To jest nasza pierwsza dyspozycja na gluten- jak mam ją podać?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    To jest nasza pierwsza dyspozycja na gluten- jak mam ją podać?


    mi pediatra kazała podawać, raz dziennie do 100 ml odciągniętego mleka/ MM pół łyżeczki kaszki, ale my się chlebem zajadamy;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    flavia, ale kaszki Holle?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    jeżynka: dyspozycja na gluten-


    chyba ekspozyjca :wink::bigsmile:

    zrobisz jak chcesz, ale ja po prostu pewnego dnia dałam jej kaszkę z glutenem i było wszystko ok

    uważam, że jeśli dziecko ma mieć alergię to będzie ją miało bez względu na to, czy podasz po jednej łyżeczce przez jakiś czas, czy normalny posilek spróbujesz dać.
    jeśli coś się zadzieje to odstawisz i spróbujesz za jakiś czas
    moja alergolog powiedziała mi żebym się tak nie spinała przy tym glutenie i w ogóle tych całych super schematach żywieniowych
    moje dziecko zjadło rybę z grilla po 6 miesiacu, nic jej nie było, bardzo jej smakowało ale w schemacie ryba jest o wiele później, to czy to oznacza że zrobiłam jej krzywdę? nie sądzę...

    bo to niby ma na celu ta cała ekspozycja?? stopniowe przyzwyczajanie organizmu?? nie bardzo w to wierzę...
    tak samo dałam jajko pewnego dnia, nie dałabym rady odliczać pół żółtka co drugi dzień... czy jakoś tak

    no ale to twoja decyzja :smile:

    powodzenia :smile:

    w ogóle to powinnyśmy chyba czerpać więcej radości z żywienia naszych dzieci a nie cały czas odliczać ml mleka, gramy mięsa, łyżeczki glutenu...
    wiem, łatwo mi mówić, bo mała nie ma alergii, ale moze warto spróbować?? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    :whorship: wiedziałam, że coś jest nie tak- dyspozycja:crazy:.
    Czyli jak dobrze rozumiem mogę podać np. 150 mil. kaszki Holle z glutenem, czyli tak samo jak zwykłą kaszkę ryżową?.
    Właśnie zamówiłam 10 opakowań kaszek Holle- mam nadzieje, że Hani bedą smakowały wszystkie.:peace:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Całkiem fajny artykuł na ten temat:

    LINK

    "Dostępne aktualnie wyniki badań wskazują, że najlepiej wprowadzać gluten do diety między 4 a 7 miesiącem życia dziecka. Jest to jednak zalecenie a nie obowiązek. Warto podkreślić, że badania wciąż trwają, a wyniki już zakończonych nie są jednoznaczne!
    Badania, na których opiera się WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i AAP (Amerykańska Akademia Pediatryczna) dowodzą, że najlepiej przed celiakią chroni wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy! Zauważamy tu, więc sprzeczność.

    Nowy schemat żywienia niemowląt, zawierający zalecenie wczesnego wprowadzenia glutenu, został w Polsce przyjęty pospiesznie i bez rzetelnej dyskusji na ten temat. Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią wniósł w tej sprawie protest popierając zalecenia WHO i AAP, argumentując swoją postawę m.in. tym, iż skracanie okresu wyłącznego karmienia piersią przez wcześniejsze wprowadzenie żywności uzupełniającej zwiększa ryzyko: błędów jakościowych i higienicznych, zaprzestania karmienia piersią, podwyższonej zachorowalności.
    Wspólnym punktem łączący badania jest zdanie, iż najkorzystniejsze dla zdrowia dziecka jest prowadzenia ekspozycji na gluten w okresie karmienia piersią.

    Rodzic kierując się własną intuicją, czy własną oceną dotychczasowych badań naukowych, może wprowadzać gluten do diety swojego dziecka według nowych zaleceń, jak również może postępować według starego schematu żywienia zalecającego wprowadzanie glutenu dopiero w 10 miesiącu."
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    jeżynka: flavia, ale kaszki Holle?.

    jakiejkolwiek zawierającej gluten... ale tak jak Anula napisała, każdy zrobi jak chce, moją Lu już kabanosa wcina pomidora próbowała a nawet pomarańcz- żadnej alergii nie zaobserwowałam:)
    jeżynka: Właśnie zamówiłam 10 opakowań kaszek Holle- mam nadzieje, że Hani bedą smakowały wszystkie.

    a które zamówiłaś, bo ja na allegro znalazłam może 3 mleczne z glutenem?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Tez mnie zastanawia gluten, bo dziwne jest, ze jako pierwszy posiłek daje sie coś, co niesie ryzyko alergii. My dawaliśmy chlebek, aby oswoić Lil z trzymaniem jedzenia. Kaszke tez próbowaliśmy dawać (na lyzeczce - pół lyzeczki na 20 ml mleka mojego - na gesto - bo Lil bezbutelkowa jest) ale małej średnio ten smak pasował. Zresztą jej słodkie nie podchodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Robie pierwszy raz zupkę- jakich przypraw używacie?.

    Treść doklejona: 26.10.12 14:44
    I jeszcze jedno pytanie- zupa ma być z indykiem- czy moge teraz ją podać czy odczekać jeszcze parę tygodno?.
    Wiem, że mam głupie pytania, ale nie mam od kogo sie dowiedziec:(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    jeżynka: Robie pierwszy raz zupkę- jakich przypraw używacie


    żadnych ;-) Ale ja jestem matką alergika, więc jestem ostrożna i z tych co nie idą na żywioł z jedzeniem u dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    agi s dzięki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeżynka, robiąc zupkę pamiętaj o dodaniu tłuszczu - chociażby olej rzepakowy. To po to, żeby witaminy się przyswajały. Ja przypraw nie dodawałam, bo warzywa mają słodkawy smak, więc na razie nie ma sensu.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Nawet do samej marchewki mam dodać olej rzepakowy?.
    Ja chyba jestem upośledzona trochę po ciąży :devil: , ponieważ nadal nie wiem jak mam podać Hani te kaszkę Holle z glutenem- czy tak jak na opakowaniu na 200mil 5 łyżek cz 1-2 g. suchego?.:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja dodaję do wszystkiego, kiedyś mi dietetyczka radziła, żebym tak robiła, to mam schizę na tym punkcie. Kilka kropel po prostu.

    Co do kaszki Holle to Ci powiem jak my robiliśmy - pół łyżeczki suchego wrzucałam do słoiczka (nieważne, czy mały, czy duży) z zupką, mieszałam, podgrzewałam i już.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Jeżynka - weź daj Hani kawałek chleba do pociumkania i będziesz miała mniej zachodu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    "Jeżynka - weź daj Hani kawałek chleba do pociumkania i będziesz miała mniej zachodu" - hi hi.
    I na to przyjdzie czas.
    Jakiś cykor się ze mnie zrobił po ciąży- własnego cienia zaczne się bać.:crazy:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    jeżynka: I na to przyjdzie czas.


    no teraz właśnie przyszedł skoro chcesz gluten wyeksponować :wink::wink::wink::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Mam problem- w piątek Hania zjadła bananki z kupnego słoiczka- w sobote rano miała lekko zaczerwienione poliki( tak jakby było jej gorąco)ktorym nie przyglądałam sie za bardzo- przed południem zrobiłam jej mleko z glutenem( kaszka Holle) i potem zobaczyłam że Hania
    ma krostki na polikach.
    Co mogło ją uczulić banany czy tak szybko gluten?.
    Odstawiłyśmy wszystko oprócz kaszki ryżowej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny kiedy zaczynałyście rozszerzac dietę dziecka o marchew, jabłko, ziemniak itp.?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Kakai jeśli jest na piersi to najlepiej po ukończeniu 6 mż, ale wiem z doświadczenia jak cieżko wytrzymać:)

    Młoda dziś wsunęła kilka łyżek pomidorowe- pierwszy raz się rwała do łyżeczki ( może dlatego, że wcześniej wszystko do łapki dostawała:devil:)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    flavia: Kakai jeśli jest na piersi to najlepiej po ukończeniu 6 mż, ale wiem z doświadczenia jak cieżko wytrzymać:)Młoda dziś wsunęła kilka łyżek pomidorowe- pierwszy raz się rwała do łyżeczki ( może dlatego, że wcześniej wszystko do łapki dostawała)--


    och tak, wiem jakie są zalecenia, ale robi się kaszana bo Jaś nie chce butli a piersi chce coraz mniej(6xdobę) i się trochę boję, zaczynam myslec o kaszkach też:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai: Jaś nie chce butli a piersi chce coraz mniej(6xdobę)


    może skok?! że spadł mu apetyt, moja je 5 x na dobę
    4m1t mieliśmy szczepienie ( jakoś przed zaczęła słabiej jeść) i skoczyła z 25-50 centyla na 75 :cool: także spokojnie Kochana, najpierw spr czy przybiera dobrze mimo braku apetytu:)

    a dziś nawet 5x nie jadła, teraz po kąpieli chciałam jej dać, to pluła kręciła się dopóki jej smoka nie dałam i poszła spać :shocked: pewnie obudzi się koło 12 ale i tak to dziwne...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    flavia: może skok?! że spadł mu apetyt, moja je 5 x na dobę 4m1t mieliśmy szczepienie ( jakoś przed zaczęła słabiej jeść) i skoczyła z 25-50 centyla na 75 także spokojnie Kochana, najpierw spr czy przybiera dobrze mimo braku apetytu:)--

    całkiem mozliwe, dzięki!moze cięzko mi przywyknąć bo jeszcze meisiąc temu potrafił jeść 12x:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Kakai: całkiem mozliwe, dzięki!moze cięzko mi przywyknąć bo jeszcze meisiąc temu potrafił jeść 12x


    a 3 miesiące temu non stop wisiał ? heheheh
    ważne, aby dobrze przybierał! daj znać czy to skok:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    flavia: a 3 miesiące temu non stop wisiał ? heheheh ważne, aby dobrze przybierał! daj znać czy to skok--

    tak to był taki typowy cycozwisek:bigsmile:a teraz mamusi tęskno:cry: dam znać:hugging:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Kakai, moja też jadła z 10 razy w ciągu dnia (chociaż nie wisiała nigdy), a od 1,5 miesiąca 4-6 x. I przybiera i się najada. A pomijając już walory zdrowotne karmienia mlekiem do 6-go miesiąca, to jest to po prostu wygodne i tanie :bigsmile: Niczego nie musisz podgrzewać, kupować, sprawdzać ewentualnych reakcji alergicznych, także nie warto się spieszyć. :bigsmile:

    A Lil dziś zjadła na śniadanie naleśnika. Jak się o tym dowiedziała moja mama, to z miejsca mnie ochrzaniła, że dziecku wątrobę chcę rozwalić :devil::smile:
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Ja mam podobny problem jak ty Jezynka- to znaczy niewiem jak i kiedy rozszerzac kolejno diete.

    Moj mlody pieknie chwyta, ladnie wkalada do buzi ale mamy problem z dlawieniem sie. Po prostu za kazdym razem cokolwiek mu dam do raczki lub w ramach prob BLW dlawi sie. Dzis np dostal dynie tak na max rozgotowana i co , oczywiscie ze sie dlawil, prawie dzieckiem walilam o podloge. Wiem ze musi sie nauczyc ale ja za kazdym razem mam straszne obawy.
    Poniewaz mlody nie siedzi i w ogle jest gibki jak na swoj wiek- moze to byc przyczyna tego dlawienia, czy poprostu za pozno zaczelismy go uczyc .


    Moj syn zajada jak 5 m niemowlak, przykladowy jadlospis:
    6. piers
    8.piers
    10. kasza sinlac z jakims owocem ze sloika- okolo 60 do 100 ml
    12. piers
    drzemka
    14. piers
    15,30jakies danie ze sloiczka- zjada caly okolo 130 ml
    17. piers
    19.piers

    w nocy piers

    Adi nie umie pic z buteli bo sie zachlystuje wiec dziennie w ramach nauki wypija okolo 40-60 ml jakiejs herbtaki.


    nie wiem jak powinien wyglada jadlospis takiego dziecka. Moze doswiadczone mamy podpowiedza.
    :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 29th 2012
     permalink
    jeżynka: Co mogło ją uczulić banany czy tak szybko gluten?.


    Albo jedno albo drugie. Najlepiej jak odstawisz jedno i drugie na jakiś czas (do zniknięcia objawów) i potem spróbujesz podać - może najpierw banany i jak przez parę dni nie będzie objawów, to znowu gluten i przez jakiś czas (tydzień?) podawania tego glutenu nic innego nowego nie wprowadzać....
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    Odstawiłyśmy wszystko oprócz kaszki ryżowej( już 3 dzień) i na buźce zostsła taka drobna kaszka na policzkach wyczuwalna pod palcami. Wcześniej policzki były lekko zaczerwienione.
    W sobote chciałam znowu podac gluten- myślicie czy moge już podać?.
    Teraz mi sie przypomniało- dałam Hani jeszcze wtedy zupkę własnej roboty (marchew, pietruszka, oliwa z oliwek) której zjadła 2 łyżeczki.
    Już nie wiem co to mogło być.:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    jeżynka: Już nie wiem co to mogło być.:cry:


    Głowa do góry! Powolutku, pomalutku wprowadzając wszystkie rzeczy jeszcze raz w odstępach, zaobserwujesz, co spowodowało wysypkę.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 31st 2012 zmieniony
     permalink
    ewer: Moj syn zajada jak 5 m niemowlak, przykladowy jadlospis:6. piers8.piers10. kasza sinlac z jakims owocem ze sloika- okolo 60 do 100 ml12. piersdrzemka14. piers15,30jakies danie ze sloiczka- zjada caly okolo 130 ml17. piers19.piers w nocy piers

    ewer jak 5miesieczny niemowlak???
    Moj moze do 2miesiecy jadl tak czesto jak Adrian!
    Dla porownania rozpisze Ci jadlospis 6miesieczniaka z dzisiejszego dnia
    5.00 - piers
    9.00 - piers
    14.00 - piers
    (jestem w pracy od 15.00 do 19.00) w miedzy czasie dziadki dadza malemu starkowany owoc albo sloiczek + herbatka (a raczej zabawa ze smoczkiem bo pic z butelki nie umie)
    19.30 - piers
    i na zakonczenie dnia pewnie kolo 22.00 piers!

    Chyba bym zwariowala gdyby Diego domagal sie cycka co 2h :D:D:D
    moze chociaz sprobuj mu wydluzyc te przerwy miedzy karmieniami?

    Co do BLW nie pomoge... my swiezutcy w tym temacie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    aaa, przyszłam się pochwalić - Krasnal z okazji swojej miesięcznicy po raz pierwszy wcinał i POŁKNĄŁ: 2 spore brukselki, kawałek kurczaka pieczonego, spora ilość fasolki szparagowej :))))) Na pewno wciął więcej niż by było w słoiczku... Jestem z niego bardzo dumna :) I z tego, ze pawia nie było :bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Fragile, a jak podałaś brukselki? NA parze czy gotowane? I czy je kroiłaś?
    Gratuluję :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    migg: NA parze czy gotowane? I czy je kroiłaś?


    Na parze, przekroiłam na pół i chociaż gorzkie to wcinał aż mu się uszy trzęsły!
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    To muszę spróbować koniecznie :) U nas hitem jest pietruszka i ostatnio por:shocked: Lil go wysysa :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, dajecie swoim dziecią soczki?.
    Mam w planie zakup sokowirówki, aby robić Hanusi soczki (rozcieczone z wodą).
    Od kiedy można podawać takie soczki?.

    Treść doklejona: 05.11.12 11:54
    Widze, że nikt nie daje dziecku soczków.:devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    jeżynka: Widze, że nikt nie daje dziecku soczków.:devil:


    My nie, na razie mleko i woda.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.