Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Czerwinko, jeszcze buraki można, fasolkę szparagową, kapustę, brukselkę. Może awokado? To takie pomysły pewnie dla trochę starszych dzieci ;)

    A znacie jakieś dobre mrożonki owocowe? Bo te ze słoiczka są beznadziejne i Lil nie chce ich jeść. My też jedziemy na jabłku, bananie i gruszce. I tak naprawdę, to tak jest najzdrowiej - w sensie spożywania sezonowych warzyw i owoców.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Co do mrożonek to pewnie hortex. Te marki supermarketowe to jeszcze jakieś dziwne dodatki mają. Trzeba popatrzeć na opakowaniu czy są tylko owoce, czy jeszcze jakieś dziwne pozycje na liście. Jak u nas słoiczkowe owoce leśne przejdą, to skoczę do sklepu poczytać opakowania i będę po trochu do jabłka dodawać. Generalnie dobrze jest podawać jabłko bo pomaga kupę robić, więc ja myślę jechać na jabłko plus dodatki.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    U nas to ogolnie po owocach jablka, gruszki, sliwki sa mega wzdecia.. A banan tez wzdyma?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja już nie mam siły :(
    Po 1wsze - nie potrafię nie myśleć o tym, że ona nie chce mleka...
    Po 2 - od dwóch dni ma mniejszy apetyt (wczoraj zjadla tylko deserek i wypiła wieczorem 100ml mleka)... Staję na rzęsach...jogurciki, deserki owocowe, obiadki, te płynne kaszki Nestle, kaszki ryżowe na gęsto, chleb, jogurt naturalny z owocem...a ona NIE i KONIEC :( Płakać mi się chce z tej bezradności...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Magku, a to nie są zęby? Krasnal jak mu wychodziły to prawie nic nie jadł... Albo może jakaś infekcja? Wtedy też maluch nie ma kompletnie apetytu :(
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Jest godzina 10, a ona uraczyła mnie 20ml mleka! Bosssszzzeee :cry:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Magku, tak doczytałam na poprzedniej stronie. Wiesz co, a Zuzia pije wodę? Nie wiem jak to jest z mm, Krasnal jest na piersi i skubany od 6 rano do 7 wieczorem mleka nie tknie. Próbowałam z piersią - nie. MM - zapomnij, rzuca niekapkiem dalej niż widzi. Ale dudli równo wodę. Czasem mu do wody dodam trochę soku z mandarynki, trochę soku z jabłka czy gruszki, ale wodę pije...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Jakieś dwa dni miała katarek i kasłała, ale teraz jest okazem zdrowia... Co do zębów - nie wydaje mi się... Marudzić nie marudzi - jeśli już to tyle co zwykle, śpi coraz lepiej (odpukać)... Ja już świruję :(

    Treść doklejona: 03.01.13 10:14
    Pić - piję, ale żeby dużo (?) Tak bym tego nie nazwała...Wcześniej piła ładnie, a od 2 dni robi kilka łżyczków i puszcza butle... Choć wczoraj wieczorem wypiła 100 mleka i zaraz po tym 100 herbatki... Sama już nie wiem czy jestem już tak zeschizowana, że widzę tylko to, co chce :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Kurczę, ja też świrowałam, bo Krasnal jest od kilku miesięcy w dzień na wodzie. Pije mleko tylko w nocy, a tak to 13h bez mleka. Ale pije wodę znowu, więc sie uspokoiłam... Tak stwierdziłam - jak wody nie pił, że jeśli nie chce to go nie zmuszę. A z pragnienia nie padnie, bo jak będzie go suszyło to się w końcu napije...

    Treść doklejona: 03.01.13 10:16
    Magku, Krasnal wypija w dzień max 50 ml wody, ale najwyraźniej to mu wystarcza... No i jeszcze woda w zupkach, owocach...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Magku, Krasnal wypija w dzień max 50 ml wody, ale najwyraźniej to mu wystarcza... No i jeszcze woda w zupkach, owocach...
    --


    Tyle to na bank Zu wypija ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Noo, to widzisz, Krasnal na pewno od 3 miesięcy tak żyje. A przez miesiąc w ogóle wody nie tykał ;) Czyli był 13h bez popitki ;)

    Treść doklejona: 03.01.13 10:25
    Ale nie powiem, stresowałam się tym potwornie :)
    --
  1.  permalink
    The_Fragile: Czyli był 13h bez popitki ;)

    U nas to samo. Wojtek wogole nie pije. Cycek tylko rano i raz po poludniu po minutce i nic poza tym. W nocy nie je i nie pije i tez sie tym martwilam ale nic nie moge zrobic. To pewnie mu wystarcza.
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Może Wy mi doradzicie i wymyślicie o co może chodzić :)
    Aleks bardzo ładnie zjadała z łyżeczki kaszki, obiadki, zupki, deserki ... Wszystko normalnie. A od jakiegoś miesiąca nie chce otwierać buzi, jak ją próbuje karmić ... Próbuje co kilka dni i jak do tej pory kilka razy udało jej się zjeść 2-3 łyżeczki i koniec -ryk jak próbuje ją dalej karmić. Jest na MM więc powinna jeść też inne pokarmy, a póki co je tylko kaszki i mleko. Chyba, że dam jej coś, co my jemy i widzi, że mamy to samo -wtedy je. W święta tak ze mną jadła z łyżeczki mojej. A tak, to musi sama sobie wkladać do buzi i wtedy chętnie je. Ale wiadomo, że jak sama je, to mało co do brzuszka trafia ...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Może Aleks zna metodę żywienia BLW? :wink:
    Ja bym się nie przejmowała jeżeli jest zdrowa i normalnie przybiera na wadze. Jeśli pije mleko, to najważniejsze :smile: Do ukończenia roku, najważniejszym i podstawowym pokarmem dla dziecko jest mleko :smile:
    Skoro chce, pozwól jej samej jeść, dawaj jej to co Wy jecie, tylko niesolone, z czasem będzie jadła coraz więcej, a mleko będzie ograniczać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Dzięki winnica :)
    Ano zna, bo jej daje to, co my jemy (bez przypraw) i taki sposób jej bardziej odpowiada :)
    No cóż, chyba mi się trafiło "samodzielne" dziecko -nic tylko się cieszyć :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    nikkitaa: nic tylko się cieszyć

    I to jest dobre podejście! :bigsmile:
    Ja mam ostatnio odwrotny problem, bo mi dziecię odmawia zupełnie mleka. Chce jeść tylko to co my a w zasadzie to co ja. Najgorzej jest rano kiedy wygodnie było mi dać mu butlę jeszcze w łóżku, a teraz często muszę wstać od razu żeby zrobić mu śniadanie. No i nie może Adaś być na takim prawdziwym BLW bo by się nie najadł. W związku z tym jest tak, że on próbuje jeść i co mu się uda to zje, a przy okazji ja też go podkarmiam swoja ręką :wink: Wróciliśmy też do nocnych karmień ( 1 lub 2 razy w nocy ) bo to jedyny czas kiedy raczej na 100% mleko wypije, a przecież nie może być zupełnie bez mleka!
    Także widzisz :smile: Co dziecko to jakiś problem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Aleks za to pochłania mleko ;D Zwłaszcza w godz. 18-1. Je wtedy 4 x 210ml mniej wiecej! A od 1 do 18 zjada 2x 210ml :P W miedzy czasie jeszcze podjada kromki chleba i nasz obiad ;D Lekarka dziś mówiła żeby próbować jej dawać słoiczki ale jak nie chce to nie zmuszać bo ładnie przybiera ;)
    A co Adaś jada na śniadanie? ;>
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    winnica: . W związku z tym jest tak, że on próbuje jeść i co mu się uda to zje, a przy okazji ja też go podkarmiam swoja ręką :wink: Wróciliśmy też do nocnych karmień ( 1 lub 2 razy w nocy ) bo to jedyny czas kiedy raczej na 100% mleko wypije, a przecież nie może być zupełnie bez mleka!
    Także widzisz :smile: Co dziecko to jakiś problem :devil:


    Taki sam egzemplarz mi się trafił :confused: Od czasu gdy zaczęłam rozszerzać dietę Zu wypięła się na mleko...Jedynie w nocy wypije, choć też nie są to zadowalające ilości :/ Nie zje żadnej kaszki na mleku, żadnego kleiku...NIC co jest związane z mlekiem (w dzień, bo w nocy chwyci butle) :/

    Nikita co prawda nie jestem winnica, ale mogę Ci powiedzieć co my dajemy ;)
    Chlebek, albo jogurcik, albo jogurt naturalny z owocem lub robię jej kaszkę sinlac ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    I najada się chlebkiem? Bo niby Aleks też daje kromala ale tak jakoś nie mogę pojąć, że ona sobie tym może pojeść, jak 1/3 ląduje na podłodze :D
    Jogurt naturalny taki zwykły np Zott? Ostatnio jadłam taki z Małą i się zastanawiałam, czy dobrze robię, że jej daje...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Ja tam myślę, że u mnie też nadszedł czas na jakiś jogurcik, tylko muszę zaczekać, bo im chyba przez zęby się luźniejsze kupy zrobiły i nie zaobserwuję ewentualnie jakby po mleku źle reagowały, więc zaczekam pewnie jeszcze z parę dni i podzielę się z nimi. Za to jak Amelka wsuwa banana - nie mogę już sama zjeść, bo mi piszczy, że ona też chce i tak śmiesznie go dziąsłami ściąga :) A jak dostaje chrupka, to już nie topi go w buzi, tylko chrupie.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    nikkitaa: I najada się chlebkiem?


    Ja robię jej skibkę chleba i jej daję,więc wiem ile zjadła ;) Tak jak Ty też robię, ale wtedy gdy raczej wiem, że jest najedzona, a ona sobie ciumka ten chlebek, drapie dziąsełka itd.


    nikkitaa: Jogurt naturalny taki zwykły np Zott?


    Tak, daję jej taki zwykły jogurcik naturalny ;)

    Treść doklejona: 11.01.13 20:36
    doti_p: A jak dostaje chrupka, to już nie topi go w buzi, tylko chrupie.
    --


    Zu też ;) Zadziwia mnie fakt (nie wiem czy to zbieg okoliczności czy robi to świadomie?), że jak chce chrupkę, to wyciąga rączkę, zje kilka i jak już nie chce, to już tej rączki nie wyciąga po kolejnego chrupka, gdy jej daję... Możliwe, że to robi świadomie? Tzn. że jak chce to wie, że należy wyciągnąć rączkę, a jak już nie ma ochoty to po prostu patrzy na mnie, nie wyciągając rączki ;>?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    W tym wieku dzieci zaczynają ogarniać związki przyczynowo skutkowe, jedna z lepszych zabawek staje się nagle włącznik światła :) Myślę że to celowe działanie :)
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Oj chrupki kukurydziane są pochłaniane przez Aleks garściami :P
    I też ostatnio nie rozpuszcza w buzi tylko chrupie :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny za radą kolezanki dentystki pisze wam, uwazajcie na chrupki, tzn one lubię obklejać zabki co powoduje stopniowo psucie zabków, ponoc melczne sa jescze jakies tam miekkie cyz cos i bardziej narazone sa na psucie, takze mowila mi ze jesli chce dawac chrupki to po jedzeniu ich nalezy wyszorowac jame ustna dziecka, porzadnie
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Aleks nie ma ząbków ! :bigsmile: Więc się nie mają do czego przykleić :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    chrupki są też mocno zapychające, więc jak macie w domu niejadka to lepiej chrupek między posiłkami nie podawać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    nikkitaa: Aleks nie ma ząbków ! Więc się nie mają do czego przykleić --

    no okej, jeszcze nie ma, ale jak bardzo polubi je, to nie odbierzez, bo urosły zeby:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    U mnie chrupek jest wtedy, kiedy one zgłodnieją zanim zdążę przygotować jedzenie :) I zazwyczaj po jednym dostają. My byśmy sami na chrupki nie wpadli, ale pani neonatolog powiedziała, że to fajnie buzię rozwija.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    no masz, czyli co specjalizacja to opinia:)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Takkk, chrupek jest niezastąpiony na "zatkaj się" :beard:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    mam pytanie, w momencie gdy Wasze dzieci jedzą już normalne posiłki to zastępujecie nimi któreś karmienie/ butle?!
    bo moja jeść nie chce nic innego.. tak jakby zawsze najedzona byłą, trochę skubnie ale i tak mleko jest naj...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    U mnie w tej chwili 2 posiłki mleczne wypadły, o 8-9 mleko, potem 11 owoc z kaszą manna, potem ok 14 obiadek, mleko ok 17 i mleko na noc koło 19.30-20. Do tego 1-2 karmienia w nocy.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Flawia, a karmisz Lusię, czy sama się karmi? L. karmi się sama i nadal je pięć razy dziennie mleko. Do roku powinno to przejść, aczkolwiek są dzieci, jak np. Zuzia Magku, która już teraz nie chce jeść mleka. Ja nie zastępuję, choć czasem próbuję tak wycyrklować, żeby była trochę głodna. I np. dziś na śniadanie wsunęła ćwierć kawałka chleba z pastą awokado, kawałek ogórka zielonego i kawałek cukinii.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    a karmisz Lusię, czy sama się karmi?

    stosujemy BLW wiec karmi się sama, w sensie od ponad miesiąca bawi sie zamiast jeść...
    butle zjada o 7-8, 10, 13-14, 17-18, 21
    w miedzy czasie skubnie jakiegoś owoca... koło 9 'je' śniadanie z tatusiem ja w tym czasie śpię wiec nie wiem ile połyka obawiam sie że nic... może jakbym jej jeden posiłek mleczny zastąpiła normalnym to by zaczęła jeść, tylko boje sie żeby nie spada z wagi!

    chaotycznie to opisałam, ale jakoś inaczej mi nie wychodzi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Lilka jest niewiele starsza i dopiero teraz widzę, że zaczyna coś jeść - czyli po 3 miesiącach BLW. Przez jakiś czas w ogóle nie przybierała na wadze i też nie za bardzo chciała jeść coś poza mlekiem. Natomiast, jak czytam fora o BLW (zresztą w książce też o tym jest), to podkreśla się, że dzieci tak ok. po 9 miesiącu zaczynają się odstawiać, a niektóre jeszcze później, więc ja po prostu czekam, aż L. zacznie więcej jeść.
    Dzieci na słoiczkach/papkach szybciej się nimi najadają i gdy się z nimi porównuje, to można załapać doła :bigsmile:
    Nam pomogło to, że ustaliłam w miarę stałe godziny posiłków stałych i zawsze jemy śniadanie, obiad, kolację (nawet, jak nie jest zainteresowana albo mi się nie chce przygotowywać;) ) i przyznam, że daję jej oprócz nowych rzeczy to, co lubi, np. zawsze są brokuły.
    A Lusia nie toleruje łyżeczki? Pytam z ciekawości, bo Lilka dopiero z 2-3 tygodnie temu zaczęła akceptować kaszkę podaną łyżeczką i parę łyżeczek dziubnie.
    Też trochę chaotycznie napisałam, bo nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. W każdym razie ja wierzę, że i Lilka i Lusia w końcu odstawią się od mleka i zaczną jeść więcej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    od dwóch tygodni rozszerzamy dietę. Tymek przez dwa ostatnie dni dostał banana na deserek i są po nim zielone kupki, czy w związku z tym powinnam jeszcze poczekać, czy podawać dalej, żeby organizm się przyzwyczaił? dodam, że nie ma innych dolegliwości typu wysypka, czy bóle brzuszka.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    nikkitaa: A co Adaś jada na śniadanie? ;>

    Oooo, ostatnio rozwijam skrzydła w temacie śniadań :wink:
    Była już jajecznica, kanapka z pastą paprykowo-serową ( Przepis jest na forum BLW ), kurczak w galarecie, paneer ( przepis na forum BLW ), pasta jajeczno-sardynkowa, jogurt naturalny, kaszka manna z jogurtem naturalnym i mandarynką, naleśniki z jabłkiem, płatki owsiane z jabłkiem na parze... na razie to tyle co mi się przypomniało :wink:

    nikkitaa: Taki sam egzemplarz mi się trafił Od czasu gdy zaczęłam rozszerzać dietę Zu wypięła się na mleko...Jedynie w nocy wypije, choć też nie są to zadowalające ilości :/ Nie zje żadnej kaszki na mleku, żadnego kleiku...NIC co jest związane z mlekiem (w dzień, bo w nocy chwyci butle) :/

    No właśnie u nas ostatnio i w nocy różnie bywa :confused:
    No i u nas jakaś kaszka na mleku podana łyżeczką, jeszcze jakoś przejdzie, choć bez entuzjazmu i zazwyczaj tylko do zaspokojenia największego głodu :confused:
    To Nikkitaa, Ty masz gorzej :sad:

    jeżynka: Takkk, chrupek jest niezastąpiony na "zatkaj się"

    U nas Adaś ma chrupki w głębokim poważaniu! :tooth:

    migg: Natomiast, jak czytam fora o BLW (zresztą w książce też o tym jest), to podkreśla się, że dzieci tak ok. po 9 miesiącu zaczynają się odstawiać, a niektóre jeszcze później,

    Hmmm... u nas Adaś już nie chce mleka :confused: Ani sam jeść nie chce, tylko chce być karmiony, ale nie papkami! Wyłącznie tym, co my jemy
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    A ja mam pytania,

    od ok 1 miesiąca Lena zaczęła jeść słoiczki. Odstawiłam ją 1,5 tyg temu od piersi w dzień i w zamian dostaje MM. Słoiczki są jedynie dobrą przekąską jak na razie- fakt, że zjada cały (135g bodajże) to co innego :devil:
    Co oprócz tego mogę zacząć jej podawać? Czy oskrobanego bananka mogłaby już dostać? Co jeszcze?
    Troszeczkę jestem w tym temacie zielona (musiałam nawet czytać o karmieniu MM :P ), co jak co, jednak pierś to była wygoda :D
    Czy mogę gotować jej kompoty do picia?

    Mała bardzo chętnie je jedzonko podawane łyżeczką, zagląda nam do talerzy i się trzęsie jak my jemy.

    Może weźmiecie mnie za ciemną masę, ale serio - wprowadzanie stałych pokarmów jest dla mnie przerażające.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Ja gotuje kompociki dla Frana. Gotuje mu zupki, owoce. Co byś chciała wiedzieć? Konkretne przepisy? Myśle ze odrobine bana nie zaszkodzi surowego, czy tartego jabłuszka, gruszki. Trzeba spróbować i sprawdzić reakcję dziecka tak mi się wydaje:-)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Winnica to moja Zu nie chce NIC na mleku, nie Aleks nikity ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    magku: Winnica to moja Zu nie chce NIC na mleku, nie Aleks nikity ;)

    Ojej, przepraszam :shamed: Miałam mało czasu i szybko czytałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    winnica: Ojej, przepraszam :shamed: Miałam mało czasu i szybko czytałam :wink:


    Nie napisałam tego, żebyś mnie przepraszała ;) Wszystko rozumiem... ;) Sprostowałam tylko ;)) Więc nie przepraszaj, bo nie ma za co ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Magku wiem dlaczego się pomyliłam...
    Zobacz na mój post i Twój cytat... zacytowało się tak jakby to napisała nikkitaa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    winnica: Zobacz na mój post i Twój cytat... zacytowało się tak jakby to napisała nikkitaa

    Zauważyłam, że czasem się tak zdarza, że cytuje z innym nickiem! ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    winnica: Magku wiem dlaczego się pomyliłam...

    A ja jestem z Wami tutaj krótko i nie codziennie i jeszcze mi się czasami miesza przypisanie dzieci do mam :shamed::wink:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Winnica ja jestem jeszcze krócej i też mi się często coś myli :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    winnica: migg: Natomiast, jak czytam fora o BLW (zresztą w książce też o tym jest), to podkreśla się, że dzieci tak ok. po 9 miesiącu zaczynają się odstawiać, a niektóre jeszcze później,


    Hmmm... u nas Adaś już nie chce mleka :confused: Ani sam jeść nie chce, tylko chce być karmiony, ale nie papkami! Wyłącznie tym, co my jemy


    Winnica, chodziło mi o dzieci BLW. To się w przypadku Lilki sprawdza. Bo ona z kolei ani papek nie chciała (zresztą nie zależało mi na tym) ani nie chce być karmiona przeze mnie (co mi pasuje). Z łyżeczki czasami coś zje dopiero od miesiąca. Więc dzieci są bardzo różne :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, Instytut Matki i Dziecka opublikował bezpłatny poradnik jak zdrowo i mądrze żywić malucha w wieku 1-3 l.

    Tutaj można go ściągnąć jako pdf.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny pomóżcie. Wracam 4 lutego do pracy i mam problem z moim malcem w kwestii karmienia. Już od grudnia próbuję go przyzwyczaić do picia mleczka z czegoś innego niż z piersi. Mały nie toleruje butli, nauczył się pić pięknie wodę z niekapka i kubka treningowego, czasami dostaje troszkę melisy na noc z doidy. Problem w tym, że za nic w świecie nie wypije z tych kubków ani mm (próbowaliśmy 3 mleka) ani nawet mojego mleczka, zwyczajnie mu nie smakuje. Jego pory posiłków wyglądają następująco
    ok. 08:00 pierś
    10:00-10:30 kleik lub kaszka na moim mleku (zjada średnio chętnie)
    13:00- 13:30 zupka
    16:00 deserek
    17:00 pierś
    19:00 pierś (kilka łyków)
    21:00 pierś
    w nocy 2-4 karmień
    Po powrocie do pracy karmienie o 8 będzie niemożliwe, będę go karmić piersią przed wyjściem do pracy ok. 7:00, ale nie wiem, czy potem dotrwa do 10 z drugim śniadankiem, które też zjada średnio chętnie bo woli pierś. Chciałabym zachować ten schemat karmienia, bo przed 17:00 nie uda mi się wracać do domu.
    Powiedzcie co mógłby jeść poza mlekiem na śniadanie i kaszką na drugie. Ja zupełnie nie mam pomysłu, chyba że jakiś jogurcik dla niemowląt, ale też nie wiem czy przypadnie mu go gustu, a czasu na naukę już niewiele.
    Podrzućcie jakieś pomysły :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Moja Zu jest troszkę starsza od Mikołaja... Wcześniej pisałam, że Zu odmawia picia mleka (ona jest na mm) i ja na śniadanie zazwyczaj daję jej jogurcik naturalny z owocem (jak była w wieku Mikołaja też już jej podawałam jogurt naturalny, przyznam że to UWIELBIA), jogurciki dla niemowląt, lub kaszkę sinlac. Daję jej też chleba... Za niedługo zacznę rozszerzać jej te śniadanka...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.