Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    magku: Moja Zu jest troszkę starsza od Mikołaja... Wcześniej pisałam, że Zu odmawia picia mleka (ona jest na mm) i ja na śniadanie zazwyczaj daję jej jogurcik naturalny z owocem


    Dzięki magku :wink:, a które jogurty naturalne kupujesz?

    Też myślałam o chlebku, bo piętki ładnie sobie obgryzał, tylko nie wiem, czy może z masełkiem, ale w sumie masło dodaję mu do zupek i dobrze je toleruje. Magku a jak będziesz rozszerzać te śniadanka, pytam z ciekawości i może też coś skopiuję za jakiś czas :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny szukam strony www sklep ze zdrową żywnością dla niemowlaków. Kilka razy ktoś wrzucał na forum linka z taką stroną ale nie mogę się doszukać.
    Była to strona www z zieloną szatą graficzną. Pomożecie jak możecie?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Rumba nie wiem czy o to Ci chodzi, ale kiedyś tu był właśnie ten link i go sobie zapisałam:

    http://ammniam.dziecisawazne.pl/

    :wink:
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Oooo fajna stronka!!! choć to nie ta:wink:
    Dzięki Judka:)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Chrerniatko odpisze Ci na priv ;)

    Treść doklejona: 25.01.13 08:01
    Dziewczyny...ja gotujecie swoim dzieciakom obiadki, to warzywka gotujecie razem z mięskiem? Koleżanka - dietetyczka mówiła, że dziecko nie powinno zjadać wywaru, bo ma za dużo soli mineralnych....zastanawiam się jak Wy robicie?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    O ile pamiętam, na tym etapie gotujesz mięso osobno, i dodajesz do warzyw bez mięsnego wywaru.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dziękuję ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  2.  permalink
    Z tego co czytałam to zupki na wywarze mięsnym można podawać dopiero po skończeniu 10 m-ca życia. Tu bardziej chodzi o tłuszcz w wywarze mięsnym, który jest ciężko przyswajalny dla takich małych brzuszków :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Ja gotuje najpierw mięsko, szumuje, dodaje warzywka i zioła.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    czerwinka
    jakie zioła dodajesz?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    lubczyk, listek laurowy, bazylie, natke pitruszki, koperek, majeranek;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dajesz świeże zioła czy suszone ?Muszę też małej dodać ziółek niech smakuje.
    Mam jeszcze takie pytanie kiedy można podać dziecku makaron ,bo np w słoiczkach można od 4msc kupić już spaghetii.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Mamy dzieci z podejrzeniem skazy białkowej/nietolerancji laktozy itp. od kiedy wprowadzałyście dziecku nabiał w celu sprawdzenia, czy ta nietolerancja nadal istnieje?
    Karmię L. piersią i musiałam odstawiłć nabiał w swojej diecie. Jeszcze dwa miesiące temu Lilka reagowała, gdy zjadłam jakiś ser czy coś, a ostatnio nie reaguje w ogóle. Czy mogę jej podać coś nabiałowego ? Co najlepiej? Czy może lepiej poczekać do skończenia przez nią roku? A może coś koziego????
    Będę wdzięczna za odpowiedzi :bigsmile:

    Regi, makaron, jeśli jest z mąki pszennej, to zawiera gluten. Wg mnie powinno się to zrobić po ekspozycji, kiedy już wiesz, że Twoje dziecko nie reaguje źle. Ja dawałam jakoś po 6 miesiącu (ale dopiero wtedy rozszerzałam dietę, no i nie papkami/zupkami itp.). Moja córka makaron uwielbia :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Regi zależy jakie mam;) bazylia u nas w domku jest zawsze świerza :-) makaron jeszcze nie dawałam ale można kupić bezglutenowy w sklepach:-)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Wprowadzam już gluten ale mam też w domu makaron bezglutenowy.:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 26th 2013 zmieniony
     permalink
    brombap: na tym etapie gotujesz mięso osobno, i dodajesz do warzyw bez mięsnego wywaru.

    Ja tak nigdy nie robię... od skończonego 6 miesiąca normalnie podaję zupy czy II dania na wywarze.
    Ale moje dziecko jadło już cebulę ( próbował również surowa i bardzo mu smakowała, musiałam zabrać, bo by zjadł cały krążek! :shocked: ), buraki, naleśniki, ser żółty, curry z kurczaka i wiele innych rzeczy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    winnica: Ja tak nigdy nie robię... od skończonego 6 miesiąca normalnie podaję zupy czy II dania na wywarze.
    Ja tak samo. Zresztą po 2 dniach dawania marchewki dostałam od lekarza przykaz wprowadzenia jak najszybciej mięsa na poprawę morfologii i od tego czasu, czyli od początku listopada laski wsuwają mięso i wywar aż miło.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    migg, mi alergolog kazała wprowadzać nabiał najpierw u siebie w kolejności; jogurt, białe sery, masło, pozostałe sery, mleko - w odstępie kilku dni codziennie zwiększając ilości i obserwować, co się dzieje u dziecka.
    Potem dopiero kazała wprowadzać u Młodego. U mnie okazało się, że przy serach żółtych już miał reakcję, więc jemu pozwoliła próbować tylko jogurty, białe sery i masło i okazało się, że tylko jogurt jest dobrze tolerowany. Ale jeżeli u Was będzie z całym nabiałem ok, to możecie wszystko wprowadzać.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny jaka ryba jest najzdrowsza dla dziecka?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Nie wiem gdzie zapytać... dziewczyny z Warszawy, udaje się Wam gdzieś dostać dynię? Zawsze kupowałam w MarcPolu, ale od kilku tygodni brak, a chciałabym od czasu do czasu Adasiowi coś na dyni ugotować....
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Ja ostatnio kupiłam w ekologicznym dynie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Agi_s, wielkie Ci dzięki!:bigsmile: Na masło L. nie reaguje, ani u mnie, ani gdy sama je. Natomiast jak ja zjem żółty ser, to jednak ją wysypuje. A sądziłam, że żółte są mniej nabiałowe niż jogurty ;) To teraz już wiem, jak wprowadzać.

    Magda_a, nie wiem co prawda, jaka jest najzdrowsza, ale np. L. łososia bardzo lubi, a dorsza i soli nie :bigsmile: A przy okazji, jakie jogurty dawałaś Zuzi?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    migg: A przy okazji, jakie jogurty dawałaś Zuzi?
    --

    \
    Jogurty naturalne dawałam jej formy Zott, natomiast jogurciki dla dzieci - nestle... Teraz już wiem, że wysypka, która jej wyszła była po jogurcikach nestle...więc ja już tego jej nie podam :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  3.  permalink
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny moja Oktawia je już sporo rzeczy.Dzisiaj chciałam zrobić jej spaghetti z soczewicy i czy mogę dodać pomidory.Mam w domu świeże pomidory koktajlowe Bio i z puszki.Co byłoby lepsze?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Regi wg. mnie chyba z puszki...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    A ja bym dała świeże, przecież i tak będą uduszone z soczewicą, a jednak co świeże, to nie puszkowe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Winnie, a blisko masz bazar na Szembeka? Tam są :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Frag, ale że co? Świeże pomidory? :tooth:

    Treść doklejona: 05.02.13 21:52
    Na Szambeka mam kawałek :tongue:
    Z Marek wszędzie jest daleko :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Te pomidory teraz to bez smaku są jak dlamnie:( ja nie używam świeżych teraz...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Niee, o dynię się pytałaś, ale teraz doczytałam, że 7 dni temu, a przeczytałam "7 godzin temu" :DDDD Zapomniałam, że Marki, no to kawałek...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    No Frag daleko, ale dla dyni wyślę eMa nawet na drugi koniec Warszawy! :devil:

    Treść doklejona: 05.02.13 22:08
    Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    A ja tylko przypomnę, ze pomidory to jedno z niewielu warzyw, które zyskują na obróbce termicznej, bo wytwarzając się wtedy likopen, więc paradoksalnie ketchup czy pomidory z puszki są zdrowsze niż surowe.
  4.  permalink
    Dokladnie tak Doti, ogladalam w Wiem co jem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    doti_p: A ja tylko przypomnę, ze pomidory to jedno z niewielu warzyw, które zyskują na obróbce termicznej, bo wytwarzając się wtedy likopen, więc paradoksalnie ketchup czy pomidory z puszki są zdrowsze niż surowe.

    Słusznie, ale pomidory surowe dodane do jakiegoś gorącego dania, również poddane są obróbce termicznej, a wszak Regi robiła danie na gorąco :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny dalam swieze pomidory i poddusilam je z soczewica i makaronem bezgluteinowym.Nie zauwazylam zadnej reakcji alergicznej a malej smakowalo.
    Przepraszam ze nie napisalam wczesniej ale rozchorowalismy sie i mam maly szpital w domu:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorBegi
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Ja również obecnie używam przetworzone pomidory ale w lecie nie potrafię się powstrzymać i przede wszystkim są świeże fajne pomidorki np ze szczypiorkiem :) - co prawda moja córa nie lubi szczypiorku ale pomidorami sie zajada
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    słuchajcie - a cebulę to w jakim wieku można juz włączyć w diete malucha?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    to chyba zalezy jaka forme rozszerzania diety wybierzesz... ja podalam przy pierwszej okazji kiedy jedlismy cos z cebula (zaczelismy rozszerzanie ok. 6 miesiaca), a jemy wlasciwie codziennie i duzo wiec na pewno tuska sprobowala jej bardzo szybko :wink:
    to samo z czosnkiem. ja dodaje praktycznie do wszystkiego i duzo, tuska je i nawet okiem nie mrugnie :bigsmile:
    ale jak wiesz stosujemy BLW, nie wiem jak to wyglada w innych przypadkach.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Czosnek tez juz zaliczyłyśmy i smakuje Małej baaardzo ;-)
    No to cebuli się zatem nie obawiam.
    Skłaniam się ku BLW - ale najpierw książke przeczytam, którą dostałam dzisiaj :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ul_cia: Skłaniam się ku BLW - ale najpierw książke przeczytam, którą dostałam dzisiaj

    milej lektury - na pewno pomoze ci wybrac wlasciwa droge :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    aguncia: ja podalam przy pierwszej okazji kiedy jedlismy cos z cebula

    Ja tak samo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja zamierzam od kwietnia zaczac wprowadzac Karolkowi nowe produkty.
    Nie wiem od czego zaczac, jestem w tym kompletnie zielona.
    Czy mozecie polecic jakas dobra ksiazke na ten temat? Najlepiej z przepisami :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Madziauk, właśnie rozmawiam z kuzynką z UK i ona poleca książke (są też przepisy).

    Annabel Karmel
    weaning, what to feed, when to feed, and how to feed your baby
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Hopelight - dzieki, zaraz sobie obczaje :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, niedawno w ddtvn było o wprowadzaniu glutenu i jedna mądra pani powiedziała, że jeśli mama przegapi moment przed ukończeniem 6 m-ca zycia to musi poczekać do 10 m-ca z wprowadzeniem glutenu. Wiecie może dlaczego? Bo ja przegapiłam...

    Treść doklejona: 13.03.13 22:51
    moment znaczy przegapiłam, a nie wyjaśnienie- bo wyjaśnienia nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    pepper tez slyszalam te opienie ale nie wciagałam sie bo ja wprowadziłm gluten w polowie 5go miesiąca, teraz w zasadzie zapominam wogóle o jakiejs ekspozycji na gluten bo mały dostaje go coedziennie w przeróznych ilościach
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny dawałyście swoim dzieciom kaszkę mleczno-ryżową nestle?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Malisiek: Dziewczyny dawałyście swoim dzieciom kaszkę mleczno-ryżową nestle?

    Ja dawałam i wywołałam alergię na mleko. Lepiej jest robić oddzielnie na sprawdzonym mm, tak mi się wydaje...
    --
  5.  permalink
    Mam taki bardzo problem z moja Małgosia ma 8 miesiecy jest na mm i od 5 miesiąca rozszeżałam jej dietę i wszystko było ok ale od 3 tyg nie chciała jesc zupek a teraz od 2 to nawet deserku ani owocow nic tylko pije mleko 5 lub 6 razy okolo 200ml martwie sie tym ze nic nie chce jesc nie otworzy buzi i koniec mam nadzieje ze to kiedys minie i tu moje pytanie czy któraś mama miala tez taka historę ze swoim maluszkiem?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.