Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Zakładam temat, bo nie znalazłam - a nie bardzo jest gdzie rozwiać wątpliwości. Temat ogólny, choć moje pytanie jest szczegółowe.
    Dziewczyny, skoro kuracja ma trwać 90 dni (w moim przypadku po 2 tabletki dziennie) - to czy w przypadku ciąży:
    - można przerwać
    - powinno się przerwać
    - należy przerwać
    - można brać dalej
    - powinno się brać dalej
    - należy brać dalej?
    Ulotka nijak nie przedstawia problemu. Nasuwa mi się, że dziecku nie zaszkodzi, ale czy jest sens brać? A może jest? A morze jest szerokie i głębokie.. jeśli któraś z Was poruszała tę kwestię z lekarzem, bądź drążyła w innym źródle (i wydrążyła) - to z góry dziękuję za info.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Czy na ulotce nie jest napisane, że nie należy go brać w ciąży?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Nie mam w domu ulotki, ale na zdrowy rozum, ponieważ głównym mechanizmem Castagnusa jest hamowanie wydzielania prolaktyny, która od początku ciąży wzrasta i powinna wzrastać, to branie go może jednak odnieść zły skutek. Poza tym jego rolą jest unormowanie cykli, więc w ciąży nie ma sensu go brać.
    mój wniosek - nie brać w ciąży.
    Najlepiej zaplanować poczęcie po zakończeniu kuracji.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Ulotka Castagnusa nie pozostawia wątpliwości. W ciąży i czasie karmienia piersią branie leku jest przeciwskazane.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Ulotka online dostępna tutaj: http://www.strefalekow.pl/product_leaflets/castagnus_ulotka.pdf

    Owszem, napisane jest "nie stosować w okresie ciąży" ale to dość ogólna informacja, na wielu lekach widnieje taka sama ogólna informacja a w ciąży stosować można, niekiedy też trzeba i nie zawsze chodzi o przeważającą konieczność, czasem zaleca się profilaktyczne przyjmowanie (Furaginum, Amertil, szczepionka Uro-vaxom itp).

    No nie wiem, zwiększone stężenie prolaktyny we wczesnej ciąży może prowadzić do poronienia, więc zdaje mi się, że akurat TO nie byłoby przeciwwskazaniem a raczej na odwrót, no ale mogę się mylić.

    Dopisek: Nie spotkałam się z informacją na żadnym specyfiku (prócz stricte hormonalno-ciążowych jak Duphaston choćby), by było jasno napisane, że MOŻNA stosować w ciąży...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    bo w ciąży nie powinno się łykać NIC, a już szczególnie w I trymestrze - oczywiście poza lekami zaleconymi przez lekarza. Ja brałam bormergon i miałam zalecenie odstawienia po ujrzeniu pozytywnego testu, ale moja prl w tamtym momencie była już i tak na niskim poziomie i bromergon brałam tylko po to, żeby nie urosła znowu. Jeśli ktoś zajdzie w ciążę przy wysokiej prl (co się jednak rzadko zdarza) to z tego co wiem, należy nadal brać leki na zbicie - ale to pod kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Fakt, nigdy nie pisze, ze można stosować w ciąży, najwyżej, że nie ma na ten temat badań.
    W każdym razie bez konsultacji z lekarzem niczego nie radziłabym brać.
    A planować najlepiej po zakończeniu kuracji.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    a ja odwrotnei niz Harp - mialam bromergon..i brałam go az do konca 4 miesiąca..inaczej moja prl mogła tak nagle skoczyc ze fasolka mogła byc zagrozona..więc tak naprawde wszystko nalezy skonsutlkowac z lekarzem!!
    --
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Czesc dziewczyny.
    Wlasnie mam ten sam problem odnośnie Castagnusa...
    Trzy dni spóźniał mi sie okres i zrobiłam test, potem betę (wynik 47,5), wiec wygląda na to że jestem w ciąży.
    Starałam sie wczesniej 5 m-cy, potem zaczęłam brac Castagnus (bo miałam krótką II fazę) i Wiesiołek (na śluz).
    Jest to mój drugi cykl z Castagnusem i szczerze mówiąc zawiesiłam starania na czas brania Castagnusa, wiec do tej pory nie mogę uwierzyć...
    Jutro mam wizytę u lekarza i zapytam o Castagnus...
    do tej pory go biorę bo boje się też odstawić
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    No właśnie.
    Bo z jednej strony prawda, że w ciąży należy wszystko konsultować (a ja mam skonsultowany tylko UroVaxom i Amertil których brać się nie powinno a wręcz MAM łykać i Furagin, który jak mnie złapie to powinnam łyknąć - jeśli zajdę oczywiście). Castagnusa nie konsultowałam, dlatego zadałam pytanie, czy ktoś to już konsultował :-)
    Niestety albo i stety - jeśli nie będzie zdecydowanej konieczności, to nie będę wiecznie odkładać starań, bo tak będzie w nieskończoność. Jedni są mniej, inni bardziej chorowici - ja odkąd pamiętam to zawsze coś... więc, jak nie mogę to przez nogę. A zdaje się, że Castagnus jako lek ziołowy nie jest lekiem kategorii C ani nawet B, ięc nie widzę powodu dla którego należałoby odczekać - bardziej problem stanowi dla mnie kończenie kuracji w ciąży - czy jest taka konieczność albo potrzeba.

    Trendy, to ja będę dźwięczna za info!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Trendy, to zawiesiliście starania czy nie? Masz wykres udostępniony?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Amazonka, nie mam wykresów na 28 dni, tylko w zeszyciku :)
    Staraliśmy się w "te" dni nie współżyc, przytulaliśmy się jakieś 5 dni przed prawdopodobną owulacją, po czym od razu wstałam i wzięłam prysznic...
    wcześniej robiliśmy to w "te" dni, potem leżałam przez pół godz i z podniesionymi nogami i nic :))
    wiec nie sądziłam że się uda...
    wiem, że w normalnych warunkach była szansa na zapłodnienie, ale nie sądziłam, że u mnie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Trendy, czy mogłabyś wklepać ten szczęśliwy cykl do programu specjalnie dla nas? Ku nadziei dla innych?
    Plemniki żyją do 7 dni, więc poczęcie jest możliwe. Widocznie masz wcześnie owulację i trafiliście w 10...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    ngL, jutro kolo południa będzie info :)
    chociaz niewiem czy moja lekarka będzie chciała się wypowiedzieć na temat Castagnusa, bo jak jej pytałam przed rozpoczęciem brania - to powiedziała że na temat ziół to ona sie nie wypowiada i nie jest ekspertem ziołolecznictwa....
    boję sie przestać brać, bo jeśli obniży mi sie progesteron to może byc kiepsko, chociaz dzis juz wzielam 1 tabletkę zamiast 2, moze jakos stopniowo odstawię....
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Amazonko, owulację miałam 21 dc, to raczej nie jest wcześnie (tak jak wspomiałam mam b. krótką II fazę)

    Ps: Wykres wklepie w wolnej chwili.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Dzięki. Czekam na info.
    Miałaś monitoring w szczęśliwym cyklu?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Amazonko, miałam.
    15 dc cyklu wyszedł mi pęcherzyk ok. 17 mm, a potem ok. 25 dc ślad ciałka żółtego
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Pęcherzyk gotowy do pęknięcia ma 18-22 mm. A więc owulacja mogła być już w 16dc, najpóźniej w 17, a na pewno nie w 21, bo pęcherzyk rośnie 3mm na dobę.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    w każdym razie skok temperatury miałam 21 dnia, a rośnięcie pęcherzyka to chyba indywidualna kwestia...


    Ps: mam pytanie z innej beczki, w dniu w którym nam sie udało mąż brał antybiotyki ... czy to w jakims stopniu wpływa na plemniki i może byc przez to gorzej?
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Raczej nie, gdyż plemniki dojrzewają do zapłodnienia przez 70 dni. Więc temu, który "dokonał tego dzieła" już nic nie mogło zaszkodzić.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Ufff, dzięki za info :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    ngL, byłam u lekarza i powiedział, żebym odstawiła Castagnus (nie powinno się nic stać), ale też nie stało sie nic złego że go brałam....wiec myślę, że nie warto przerywać starań na okres brania castagnusa :))))

    pozdrawiam
  1.  permalink
    Od tego cyklu zaczelam brac Castagnus.Kolezance pomogl zakielkowac juz po I m-cu stosowania.15 lutego mam termin @ i mam nadzieje,ze jej nie dostane (:
    Wiem,ze te tabletki sa ziolowe i nie powinny szkodzic,ale czy mozliwa jest alergia?Od 2 dni na twarzy mam dziwna 'kaszke' a na ramionach plamy jak po oparzeniu.

    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    dziewczyny, a ja mam pytanie o działanie castangusa na zbicie prolaktyny u mężczyzny, można?? jestesmy za granica, na dość długo wyjechalismy i nie mam kogo spytać:( a jak tak patrze na wyniki M, to się dopatrzyłam, ze ma dwukrotnie normę przekroczona!! pamiętam, ze androlog w Pl mu mówił o jakichś ziołach, zapisałam jakie, ale ani nie mam tej kartki, ani nie pamiętam... a wyjechaliśmy bez wykupienia tego leku:(
    poza tym ja tez mam jej trochę za dużo, bad. robiłam rok temu i było 24.47 przy normie do 24.1, myślicie ze to ma AZ takie znaczenie?? staramy się już ponad dwa lata i wyjaśniliśmy, ze plemniki utrudniają poczęcie, ale może ta moja prolaktyna tez coś ma z tym wspólnego... jak kupie nam te zioła, to mi chyba nie zaszkodzą, co?
    --
    •  
      CommentAuthoragutek78
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Hej
    Ja tez biorę castangus od tego cyklu i bardzo liczę że dzięki niemu prl spadnie. Madziq nie mam pojęcia czy można go stosować u mężczyzn, najlepiej by było gdybyś spytała lekarza, a jeżeli nie masz tam kogo, zadzwoń do kogoś do Polski, niech dowiedzą się u Twojego lekarza tutaj.
    Trzymam kciuki, powodzenia!
  2.  permalink
    hej,
    dziewczyny mam problem i pytanie :
    wczoraj wieczorem zauważyłam,że z obydwu piersi wypływa mi żółtawy,przezroczysty niekiedy białawy płyn (coś na styl siary) kropelki pokazuja się przy dotyku lub przy podnieceniu.leki które biore : castagnus,folik,luteina i calibrum.
    czy możliwe jest,że castagnus wywołuje takie objawy?
    o ile wiem w ciąży nie jestem (termin spodziewanej @ 15.02) urojonej też nie mam...
    troche się niepokoje
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    W którymś watku było ostatnio że to może być objaw wysokiej prolaktyny. Tak czy inaczej chyba powinnaś się skonsultować z lekarzem.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
  3.  permalink
    dzieki bardzo (:
    zaraz zaczne szukać tego wątku
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Agnieszko, Wilma ma racje. To moze byc wysoka prolaktyna. Niemozliwe, zeby tak wczesna ciaza miala az taki wplyw na piersi. Bola, powiekszaja sie TAK, ale plyn to juz chyba cos nie teges. Zapytaj koniecznie lekarza i daj nam tu znac zebysmy tez madrzejsze byly.
  4.  permalink
    w poniedzialek umowiona jestem do gina,bo to najwczesniejszy wolny termin.z tego co sie dowiedzialam telefonicznie takie objawy sa 'normalne' przy stosowaniu C.
    dam znac po badaniach
    --
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny ja od tego cyklu też zaczełam brać Castagnusa jak narazie pomógł mi oczyścic cere no i pozbyłam cię tego okropnego napięcia przedmiesiączkowego co do fasolinki to mam nadzieje że tez pomoże ......
  5.  permalink
    DAGII a jakies skutki uboczne masz?takie jak np. ja?
    --
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeFeb 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Nie mam skutków ubocznych czuje sie bardzo dobrze... :)
    Z tego co mówisz o tym wycieku z piersi to prawdopodobnie objaw wysokiej prolaktyny najlepiej jakbyś poszła z tym do swojego lekarza prowadzącego i zrobiła badania poziomu prolaktyny.
  6.  permalink
    bylam u lekarza,usg i piersi,na badania hormonow mam sie zglosic po @.
    Castagnus spowodowal u mnie wilczy apetyt,napiecie w piersiach,ból i wydzielanie sie plynu z piersi.
    odstawiłam go po 9 dniach brania.....
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 19th 2008
     permalink
    Hej, ja dziś zakupiłam Castagnus. Biorę też wiesiołek na poprawienie śluzu. Pod koniec cyklu mam okropne napięcie w piersiach, wrażliwość i wręcz ból. Podejrzewam zbyt wysoką prolaktynę (lekarz jeszcze nie zlecił badania). Czy któraś z Was miała podobną przypadłość?? Niby ma z tego leczyć, a jednak skutki odwrotne bywają...
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 19th 2008 zmieniony
     permalink
    ja brałam Castagnus przez 90 dni 2x1...no i pierwsze 2 cykle po 26 dni...a kolejne już po 19!!!!!! i bez owulacji!!!!! więc przestałam go brać...teraz czekam na @ i od nowego cyklu biorę CLO
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Ja jestem bardzo zadowolona z castagnusa napięcie przedmiesiączkowe się zmniejszyło a co najważniejsze to pierwsza miesiączka w której nie musiałam brać leków przeciwbólowach a normalnie nie obeszło się bez silnej dawki nurofenu :)

    Efiaa ja rozmawiałam z lekarzem na temat PSM i powiedział, że na to ma wpływ bardzo dużo czynników ....
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    Cykl mam regularny, ale te bolesności i stąd myśl o Castagnusie. Może powinnam zrezygnować, skoro aż tak skraca cykl?
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    na kazdego dziala inaczej...akurat na mnie podziałał skracając mi cykl...ale u ciebie moze być wszystko ok:)))...myślę ze to kwestia organizmu a nie tabletek:)))...więc nie sugeruj sie moją osobą......ja tylko dałam do zakomunikowania że i takie sytuacje się zdarzaja...są dziewczyny które biorą castagnus i cykle mają normalnej dlugosci:) :wink:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    U mnie Castagnus nie skrócił cyklu, ale pomógł na PMS.
    -- [/url]
  7.  permalink
    U mnie po pierwszym razie Castagnus:
    -nie spowodowal zadnych negatywnych skutkow
    -nie skrocil cyklu a....
    -wydluzyl cykl....na 9 miesiecy:))):bigsmile:
  8.  permalink
    Witam,
    madziaram81 gratuluję :)
    kobietki co możecie polecić na regulacje cyklu??? od końca września odstawiłam tabletki anty i "walcze" o regulacje cyklu, który już 2razy był 30 dniowy a teraz znów plata figle :( Po nowym roku chcemy zacząć staranka o dzidzie, więc fajnie było by gdyby uregulowało się wszystko. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Czyżby ten doskonały środek na regulację cyklu nie zadziałał zgodnie z ulotką?
    Fajnie by było, by uregulowało się wszystko także w celu odkładania i dla zdrowia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Witajcie ;-)
    Zastanawiam się nad kupnem Castagnusa,gdyż moje cykle nie są dosyć regularne,choć myślę,że nie jest też tak źle.Kiedyś miałam bardziej nieregularne.Jednak chyba każda z Nas chciałaby mieć cykle trwajace tyle samo dni,już nie mówie,że 28.Możecie mi Kochane doradzić,czy wspomniane zioła mogą mi pomóc...?
    Oto ostatnie moje 12 cykli i długość ich trwania: (1) 33dni,(2) 28dni,(3) 28dni,(4) 33dni,(5) 32dni,(6) 27dni,(7) 31dni,(8) 31dni,(9) 27dni,(10) 32dni,(11) 31dni,(12) 31dni.....?
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    Czarna, moje cykle to 28-49. Brałam Castagnus i pomógł na PMS.

    Masz prawo nazywać swoje cykle regularnymi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    Dzięki Amazonka.Podobnego zdania,że moje cykle są regularne jest tez inna forumowiczka ~ farmacetka:bigsmile:
    Dzięki dziewczyny za radę:wink:
  9.  permalink
    Hey, mam pyt dot castagnusa, od początku cyklu (26maja) zaczełam go stosować, do tej pory 2razy zapomniałam go przyjąć. Czy pomiędzy opakowaniami (po 30tabletek) powinnam zrobić przerwe czy kuracje kontynuować az do wybrania 90tabletek? czy ten lek ma wpływ na temperature? bo od początku cyklu zauwazam u siebie tempke na takim samym poziomie (wahania 36.5 - 36,7)??? pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi
    --
    •  
      CommentAuthorilaczek
    • CommentTimeJun 24th 2008 zmieniony
     permalink
    u mnie castagnus tak jak u madziaram wydłużył cykl na 9 miesięcy, żadnych skutków ubocznych!:cheer::cheer::cheer:
    --
  10.  permalink
    Hey ilaczek, no ja wolałabym zaczekać jeszcze kilka m-cy do chwili wydluzenia cyklu na 9m-cy :P przynajmniej tak do wiosny, a później to niech się dzieje co chce, oby było dobrze i dziecko zdrowe było :) pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 3rd 2008
     permalink
    Okazuje się, że wyciąg z niepokalanka stosuje się też u koni. Łagodzi burze hormonalne u klaczy i nadpobudliwość ogierów. :-)
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.