Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    witam! dolaczylam dzisiaj ale wasze posty czytam juz od jakiegos czasu! mam pytanie ktore mnie nurtuje, byly ponawiane kilkakrotnie ale odpowiedzi nie uzyskalam. staramy sie z mezem o dziecko od 4miesiecy i niemam uregulowanego okresu. Mieszkam w UK i kupilam dzisiaj AGNUS CASTUS 400mg i nie wiem juz sama jak mam go brac-tak jak wiekszosc z was pisze 2x100mg dziennie czy tak jak jest na ulotce 2 razy dziennie po 2 tabletki 400mg czyli 1600mg dziennie. chce zeby bylo jak najlepiej i zeby pomoglo mi zajsc w ciaze! pomozcie prosze
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    iza1988 O dawkach nie moge nic napisac bo sie nie znam, ale na Twoim miejscu najpierw poszukałabym przyczyny nieregularnych okresów. Zbadaj moze sobie najpierw podstawowe hormony, bo moze jakies leczenie bedzie tu potrzebne.
    castagnus- fajna rzecz, mnie naprawde ulżył w PMSie, na długość cykli wprawdzie nie miał wpływu.
    Ale to nie jest lekarstwo na wszystko. Najpierw wyklucz powazniejsze przyczyny.
    No i 4 miesiace staran to nie jeszcze jest długo :wink:
    pozdrawiam
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    No własnie z kąd takie rozbieżnosci w dawkowaniu hmm,tutaj i ja nie pomogę bo pamiętam jak sama zastanawiałam się czy aby dawka 400 mg nie jest za duża po tym jak przez 2 pierwsze miesiace brałam 45 mg.U mnie na ulotce jest podane 1 kapsułka dziennie (400 mg) i przestrzegają aby nie przekraczać dawki hih...i tak brałam obserwując siebie bacznie czy przypadkiem nie dzieje sie ze mną cos ,,dziwnego,, hih...teoretycznie, jesli nie przekraczamy dawki podanej na ulotce,to nie powinna nam zaszkodzić.
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Przyjmuj tak jak jest zalecone na ulotce, w koncu to lek...ziolowy ale lek...
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    No u mnie napisane jest 2razy dziennie po 2tabletki czyli 1600mg dziennie, chyba strasznie duzo skoro czytalam ze dziewczyny biora po 200mg dziennie I to powyzej wagi 60kg. Nie wiem juz sama:( narazie biore jedna rano I jedna popoludniu-zobaczymy w koncu to leki ziolowe wiec moze nie zaszkodza. Nie wiem skad taka rozbieznosc, na pl ulotce inaczej w uk inaczej a przeciez to ten sam lek! Dziwne! Co do badan to robilam badanie krwi, usg zwykle I od srodka:) czekam na wyniki bo w uk trzeba az 2-3tygodnie:( nie mam okresu przez tabletki antykoncepcyjne ktore bralam 5lat :( (nigdy juz nie zaczne brac!!) I teraz mam okres co jakies 70dni:( no ale zobaczymy jakie wyjda wyniki..oby dobre bo marzymy o dzieciaczku:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Cudowne tabletki, które tak skutecznie działają na organizm kobiety,że jak juz chce zajsc w upragnioną ciąże bo jest powiedzmy ,,gotowa,, to nie może! Brrr współczuje,mnie także chciano ,,faszerować,, i oczywiscie dostałam tab.antykoncepcyjne na oko od pani ginekolog ale po miesiącu tak zle sie czułaam że powiedziałam nigdy więcej.Mysle sobie ze gdymym je przyjmowała przez ostatnie 10 lat to w moim wieku 35 lat miała bym duze problemy z zajsciem w ciąże.Ja jestem także zdecydowanie na ,,NIE,, jesli mówimy o tabletkach antykoncepcyjnych.
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    zozolek: Cudowne tabletki, które tak skutecznie działają na organizm kobiety,że jak juz chce zajsc w upragnioną ciąże bo jest powiedzmy ,,gotowa,, to nie może!

    To mocne uogólnienie. jedne kobiety zachodzą od razu w pierwszym/drugim cyklu po odstawieniu anty, innym sie cykle rozjeżdżają.
    Zalezy od tego, jak tabletki są dobrane. Trzeba było poprosic o inne lub zmienić gina.
    Ja brałam anty ponad 10 lat i zajsciem nie było wiekszych problemów.
    Nie wieszajcie wiec psów na antykoncepcji horm., bo to ze Wam nie posłużyła nie znaczy, ze ogolnie jest złem.
    Zresztą to nie jest wątek o antykoncepcji hormonalnej :cool:
    iza1988 poczekaj na wyniki badan hormonow i działaj.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    No czekam z niecierpliwieniem! Mam nadzieje ze beda ok, a z mezem dzialamy caly czas, moze cos wyjdzie:), tylko kurde od 2dni biore agnus castus I mam napady goraca:( no juz dzisiaj chyba z 10raz az cala sie gotuje od srodka, czy to normalne?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    hmmm.. nie wiem.. ja nie miałam takich objawów, brałam castagnus (45 mg) 2 tabl/dzien .
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    ,,kokoszkam,,nie wątek o antykoncepcji a jednak ,,swierzbi,, cie język żeby wziąć udział w dyskusji po co???
    Jesli chodzi o mnie, to zaden gineokolog ani ,,Pani,,której nie zaszkodziły, do tabletek antyk.mnie nie przekona,wyraziłam swoją opinie i tyle.Pozdrawiam.
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 24th 2012 zmieniony
     permalink
    zozolek: ,wyraziłam swoją opinie i tyle


    ja również.
    nie widze ani jednego zdania w moim poście, które miałoby na celu przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek.
    I prosze, włącz "ignora" na moje posty.
    ja włączam na Twoje.
    bez odbioru.
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Cytuje ,,Zależy od tego jak tabletki są dobrane.Trzeba było poprosić o inne lub zmienić gina,, chyba że mam problem ze zrozumieniem tekstu.Tak teraz moze byc jak najbardziej bez odbioru.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Muszę, bo nie daję rady, ale drogi "ZOZOLKU" wrzuć na luz ... Bo zaczynasz trochę przeginać z tą reklamą Castagnusa i rzucaniem się do gardła każdej dziewczynie, która ma odmienne zdanie od Ciebie, szczególnie jeśli mówi ona cokolwiek dobrego na temat tabletek antykoncepcyjnych ! Są jednak osoby na tym forum, u których lekarz ewidentnie wskazał negatywne efekty brania Castagnusa.
    --
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Już wiem, to nie ja mam problem ze zrozumieniem tekstu,pozdrawiam :) hih...
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    normalnie teraz sie bede zastanawiac bo ja mam amerykanska wersje Castagnusa - Vitex (Agnus-Castus) i dawka jest 40 mg w 1 tabl i zalecana jest 1 tabl dziennie to ja ze wzgledu ze waze ponad 60 kg biore dwie czyli 80 mg dziennie... a wy macie 400 mg w jednej kapsulce :shocked:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    No kurde nie wiem sama:cry: ja mam angielska wersje agnus castus w takim zielonym plastikowym opakowaniu z zielona nakretka I napisane jest 1kapsulka 400mg, w zastosowaniu 2tabletki rano czyli 800mg I 2popoludniu do jedzenia czyli w SUMIE 1600MG dziennie!!!!!nie wazne na jaka wage. Ja waze 65kg I biore 1kapsulke dziennie rano czyli te 400mg. Nie stosuje sie do ulotki bo nie chce przedobrzyc I niechce zebym miala jakies skutki uboczne, wiec sama nie wiem juz jak brac? :(
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Bierz jak piszą, a potem pisz jak się czujesz. Może to tylko Polska taka jest ostrożna.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Myslisz? Warto sprobowac? Troche sie boje tej ilosci tego srodka, ale sprobuje w sumie co mi szkodzi to tylko ziola....:confused:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    To zioła, które działają, więc nie są obojętne. Jednak jeśli na ulotce jest podana taka dawka, to jest to zatwierdzone i przebadane. Możesz dla pewności zapytać farmaceutkę, w aptece, w której kupiłaś lek.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Kupilam je w sklepie ze zdrowa zywnoscia I z ziolami, aptekarka mi powie, ze mam brac jak na ulotce-no I bym brala, zeby nie to ze TEN SAM lek w Polsce jest brany o polowe mniej, nawet wiecej, wiec cos jest nie tak podane- z Polskimi lekami albo zagranicznymi, bo skoro jest podane zeby brac 100mg dziennie do 60kg a u mnie 4razy wiecej I to ten sam lek wiec moze mi zaszkodzic, nie wiem skad taka rozbieznosc! :sad:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Może w PL jest inny sposób produkcji tego leku?
    Że inaczej wychodzi "jego stężenie"?
    Zawsze możesz zadzwonić, napisać do producenta.
    Nie ma co porównywać ze sobą leków...z innych krajów i innych producentów.
    Mnie Castagnus raczej nie pomógł i też nie zaszkodził.
    Eposów o tym leku nie zamierzam pisać..
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    no właśnie .
    na ulotce castagnusa jest napisane :
    "Skład: tabletka zawiera :
    • Substancja czynna : Agni casti fructus extractum siccum - 45 mg (DER 7-13:1, etanol 60 % m/m, wyciąg natywny 10 %, glukoza 90 % ) "

    moze w zagranicznych odpowiednikach te stosunki % są inne.
    iza1988 sprawdz na ulotce.
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    iza1988 też brałam agnus castus tylko, że ja z kolei miałam tabletki po 1000mg, które należało brać po jednej i nie przekraczać tej dawki. Myślę, ze może rzeczywiście chodzi tu o proces produkcyjny i dlatego te dawki tak się z sobą rozmijają. Ja ważę 52kg, a jak brałam castagnus to ważyłam jakieś 49 i mi te 1000mg nie zaszkodziło (ale pomóc też niestety nie pomogło).
    --
  1.  permalink
    Mam pytanie. Czy któraś z Was jak piła zioła ojca sroki to brała duphaston? Można to łączyć?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    malutka ja brałam luteine
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    A może to właśnie zależy od dawki dlatego nie pomaga bo za mało albo za dużo ? Normalnie farmaceuta by sie przydał :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  2.  permalink
    MOONIIA i piłaś cały czas ziółka? Cały cykl? Jak na Ciebie działały?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    No masz racje JADE farmaceuta by sie przydal hihi nie wiem juz sama-mysle ze rzeczywiscie moze zaleznosc tej dawki wplywa na to czy to pomaga czy nie, bede brala po 1 rano 400mg i jednej popoludniu 400mg i zobacze co bedzie sie dzialo, narazie sie czuje jak by mnie choroba brala, wczoraj mialam napady goraca (az sie przestraszylam) ale dzis jest ok. Jakby ktos mial jeszcze opinie na temat agnusa castusa i ilosci jego brania to prosze o komentarze, albo jak ktos sie zna to prosze pisac:) grunt zeby pomoglo cos
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Iza- podobnie, jak Ty opieram się na dawkach dostępnych w UK. Biorę preparat skoncentrowany-100mg zawierające 800 mg czystego wyciągu i chociaż zalecają brać 4 takie kapsulki ja się zdecydowałam na jedna sugerując się dawkami polskimi. Tak jak pisałam na razie szału nie ma i PMS miałam nawet gorszy w tym m-cu, ale wydaje mi się, ze ładniejsza miałam miesiaczke, także to chyba sprawa indywidualna. Tak, jak dziewczyny pisały, jednym pomaga innym niekoniecznie...
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeApr 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Przecież ulotka stosowania danego leku powstaje pod wpływem ludzi, którzy się na tym znają...
    Tj. Kwestia procesu produkcyjnego i jak pisałam wcześniej stężenia subst.działającej w tabletce - to tak..na logikę..
    Po tj. ulotka, żeby się do niej stosować. Brałam tez jakiegoś francuskiego Castusa Agnusa, ale wg. francuskich zaleceń a nie polskich. przecież tj. inna firma i inne stężenie i rodzaj substancji czynnej i metody produkcji itp.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    A nie wiem juz sama! Bylam u farmaceuty to mi powiedzial, zebym brala tak jak na opakowaniu, jak jemu powiedzialam, ze w Polsce sa inne dawki to sie bardzo zdziwili I powiedzial ze widocznie sa inne proporcje skladu I dlatego pewnie. Ja I tak biore jedna rano I jedna popoludniu. Nie zaszkodzi na pewno brac troche mniej. A jesli ma pomoc-to pomoze, grunt zeby w glowie pozytywnie myslec:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Iza. Farmaceuta ma rację. Gdybyś nie wiedziała, że coś takiego jak Castagnus istnieje w PL - stosowałabyś lek wg. ulotki. ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    no pewnie ma racje:) wiec zaczne brac jak mowil farmaceuta i jak jest na ulotce:) zobaczymy jakie beda rezultaty:) cos mnie ostatnio brzuch pobolewa moze wreszcie okresu dostane!!!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    malutka2105: MOONIIA i piłaś cały czas ziółka? Cały cykl? Jak na Ciebie działały?

    tak cały cykl, ale nie tylko ziółka co dokładnie to wejdź w mój profil i sobie poczytaj :) jak działały - nie wiem co podziałało, ale w ostatm półroku jestem 2 raz w ciazy co wczesniej było niemozliwe bez bardzo inwazyjnej pomocy medycznej. Coś pomogło , co? nie wiem. :)
    -- mama piątki :)
  3.  permalink
    Dzięki :) podejrzałam u Ciebie. Sporo tych wspomagaczy masz :) Popiję jeszcze :) Ale wydaje mi się że ten cykl jest bez owu... :(
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeMay 5th 2012
     permalink
    Cicho na tym wątku, to napiszę parę słów. Jestem w trakcie pierwszego cyklu z castagnusem - dziś 21 dzień zażywania. Jak już pisałam, postanowiłam zacząć łykać castagnus z uwagi na bardzo wrażliwe, wręcz bolesne piersi przed okresem. Jak narazie muszę powiedzieć, że castagnus na mnie nie działa, lub wręcz działa odwrotnie. Zawsze cięzkie piersi pojawiały mi się około 20 dc, a teraz już w 17 dc były wrażliwe, a ponadto czuję rozpieranie podbrzusza od wczoraj jak na okres, który powinien pojawić siędopiero za tydzień. Zatem jestem tym przypadkiem, na któego casta nie działa odpowiednio ;-) Ale oczywiście nie przestanę go łykać, aż do zakończenia kuracji czyli 90 dni. Zobaczymy, może dopiero w przyszłym miesiącu będą jakieś efekty. Dodam, że te piersi to odkąd pamiętam mnie męczyły i jak byłam na studiach to lekarz przepisał mi jakieś krople, ale jak się okazało ich efektem ubocznym było przybieranie na wadze i trądzik, więc zrezygnowałam, a teraz dowiedziałąm się o castagnusie i pokładałam w nim duże nazieje. Zobaczymy.
  4.  permalink
    Dziewczyny dziś mam 26 dc i jak na razie nie ma plamień. Chyba moje ziółka działają :)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeMay 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja kończę 3 cykl z casta i u mnie po prostu rewelacją. Za dzień może 2 będzie @ a ja nawet ociupinke nic nie czuję. Ani piersi, ani podbrzusza, ani nerwowa nie jestem a wcześniej PMS miałam od samej owulacji i to taki, że najlepiej by było mnie zamknąć i do ludzi nie puszczać hehehe.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Anderka ja to samo:D ale ja dopiero pierwszy cykl z castagnusem i efekt chyba jakiś jest...choć nie do końca zadowalający więc biorę dalej i czekam aż PMSy przestaną mnie nękać:smile: a piersi dziś zaczęły pobolewać bo że bolą to nie mogę powiedzieć:tongue: Przynajmniej na razie:wink:
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Na mnie chyba nie działa bo kilka dni temu o mało nie zabilam męża, taka byłam zła na wszystko ze nie wiem, jeszcze gorszy pms niz zwykle. Cycki bolą jak głupie (ale nie są powiększone) co chwile boli mnie lewy jajnik tzn. bardziej ciągnie niz boli a o kregoslupie nie wspomnę :) Chyba mój jest zepsuty ;)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorboskabogi
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    mam pytanie musiałam zmienić godzinę pomiarów czy można to jakoś skorygować w temperaturze bo wiem, że temperatura się zmienia w czasie
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Tylko w metodzie angielskiej i tylko w wyjątkowych przypadkach. Zaznacz po prostu na wykresie nową godzinę.
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    U mnie minął miesiąc od kiedy zażywam Castagnusa. Gin zaleciła mi 2 tabletki dziennie, rano. Miał pomóc w wyciszeniu się i obniżeniu prolaktyny. Jak na razie to nie zauważyłam żadnych zmian. Miałam nadzieję, że pomoże mi w ograniczeniu dolegliwości PMS, ale zarówno w poprzednich jak i w tym cyklu już praktycznie od ok 16 dc boli mnie podbrzusze i tak mam na ogół do końca cyklu. Plamienia po @ jak były tak dalej są. Badanie prolaktyny robiłam w poniedziałek, ale wyniki dopiero będę miała na wizycie u gina, czyli 25 kwietnia.
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    dziewczyny, mysle,ze po miesiacu nie ma co oczekiwac cudów. to lek ziołowy, raczej nie za mocny, wiec troszke czasu trzeba zeby zadziałał. Dajcie mu szanse! :wink: Ja tez po pierwszym miesiacu zażywania dalej miałam plamienia przed @, ale w drugim znikneły i PMS sie osłabił. Tak wiec troche cierpliwosci.:bigsmile:
    Oczywiście nie jest powiedziane, ze na 100% castagnus na Was podziała, no bo wiadomo jak to jest z lekami... no ale warto sprobowac:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    U mnie zadziałał już w pierwszym cyklu brania.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    Ja biore agnus castus juz (dopiero) 15dni I przytylam od niego 1.5kg! :( tragedia jakas! Jem tyle samo, nawet zaczelam na basen 2razy w tygodniu chodzic a wygladam jakbym byla we wczesnej ciazy bo wszystko sie na brzuch odklada I teraz wszyscy mysla ze jestem w ciazy tylko powiedziec nie chce. Nie wiem czy brac dalej czy przestac? :(
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    No co Ty mówisz...ja właśnie wyjątkowo zamiast przybrać 2 kg przed @ ważę jeszcze kilo mniej niż na początku cyklu...Pewnie woda mi się nie zbiera:smile:Jesteś pewna że to od Castagnusa?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    No kurde pewna jestem! Wazylam sie 2tyg temu I wazylam 65kg przy 169cm, za rada ktorejs z dziewczyn zmienilam troche diete I jem bardziej zdrowo, chodze na basen I piechotka do pracy I ku mojemu WIELKIEMU zaskoczeniu przytylam! Myslalam od czego moze to byc ale nic innego mi nie przyszlo do glowy. Biore tylko agnus castus I kwas foliowy (ale to drugie to juz od 5miesiecy) I zalamalam sie! :-( zazdroszcze ci ze ty schudlas nawet to 1kilo!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    ale tu gorąca dyskusja:) jak to zawsze bywa są głosy za i przeciw:) więc tak ja nie będę zachwalać ani psioczyć tylko opisze jak jest u mnie. Miałam podwyższona prolaktynę i gin przepisała mi bromergon zaczęłam od 1/4 potem pół i cała. Prolaktyna spadła znacząco, jednak wystarczyło że zapomniałam 2 dawek i już cykl się schrzanił:( Dodatkowo w II fazie mam brać luteinę i castagnus jako wspomagacz przez cały cykl. Wypytywałam czy to aby nie za dużo, gin powiedziała, że castagnus to zioła wydawane bez recepty, jednak mają spory wpływ na nasz organizm a ja potrzebuje takiego wspomagacza:) Skutków ubocznych nie powinnam czuć bo organizm przyzwyczaił się już do bromergonu i faktycznie nic nie czuję. Zanim brałam bromergon gin już mi o castagnusie mówiła. Skutki uboczne początkowo czuje wiele dziewczyn ale dlatego, że to działa na hormony, castagnus rzadko pomoże w pierwszym miesiącu. Przetrwać trzeba jakieś 2 tygodnie i wszystko powinno wrócić do normy. Od dawek zaczęłabym mniejszych bo z bromergonem było podobnie, wszyscy się dziwili że biorę 1/4 a dzięki temu okropne skutki uboczne minęły po jakichś dwóch tygodniach. Uważam, że wszystko co bierzemy powinniśmy konsultować z lekarzem, nie jest to lek na receptę ale ma wpływ na hormony więc gdy bierzemy dodatkowo inny lek hormonalny konsultacja jest chyba niezbędna. Najlepiej brać go przed pójściem spać, skutki uboczne nie zepsują nam dnia:) a co do olewanie przez lekarzy wyników prolaktyny, nie dajcie się to bardzo ważne by jej poziom był prawidłowy dla nas staraczek. Powodzenia wszystkim życzę:)
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    kurde nie wiem czy brac dalej!!!??:sad: nie biore tego zeby miec "spokojniejszy" okres tylko zeby "wspomoglo" zajsc w ciaze i nie wiem czy warto brac dalej czy poczekac te 4 tygodnie i brac leki od gin?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.