Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Ja myślę, że to biedna dziewczyna, której się wydawało ze jest na tyle dorosła by uprawiać sex. A działacze za i przeciw aborcji próbują ją wykorzystać żeby "upiec swoje pieczenie"
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Zdecydowanie za dużo szumu wokól tej sprawy. Robi się z tego coś w rodzaju bigbrothera. A dziewczyna jakąkolwiek podejmie decyzję (o ile umożliwi się jej samodzielne decydowanie o sobie i o tym maleństwie) poniesie jej bardzo poważne konsekwencje. Chciała być dorosła to proszę! ma! Szkoda tylko tego dzieciaczka, który jeli będzie dane mu się urodzić, usłyszy od życzliwych, że mama go nie chciała...Ech, ironia losu cholera jasna...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Julia Tysiąc pewnie już o tym wie.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    dałabym sobie za to coś uciąć
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    swoją drogą nie zdziwię się, jeśli nastolatka + jej chłopak poszukają sposobu na pozbycie się "problemu" na własną rękę jak szum medialny wokół nich ucichnie
    tfutfu obym nie wykrakała

    zawsze był jakiś tam odsetek przypadków ciąży u nastolatek, ale to co teraz się dzieje z dzieciakami to szok, ostatnio pooglądałam zdjęcia takowych na naszej-klasie, wyzywający ubiór, makijaż i pozy, a potem nagle zdziwione...

    idę spać, nie będę się nakręcać
    dobrej nocy wszystkim!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Kodama, ten odsetek systematycznie rośnie dzięki promowaniu i wspieraniu niebezpiecznych zachowań.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    No tak Ama, tv, prasa dla młodzieży przez bardzo małe "p", ale gdzie rodzice? Przecież to oni powinni być autorytetem... :/
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Tak, i tędy droga, ale jak widać przerzucają własną odpowiedzialność za wychowanie na szkołę i podwórko + wyspecjalizowanych "fachowców" - seksedukatorów, którzy już odpowiednio ukierunkują, zachęcą i nauczą odpowiedzialności inaczej.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Wprawdzie dziwi mnie to, że w obecnych czasach nie zmieniło sie podejście rodziców do tych spraw i rozmowy o nich ze
    swoimi dziećmi, ale okej nawet jeśli nie rozmawiają, moja Mama też ze mną nie rozmawiała, ale na tyle byłam karnie wychowywana, że nawet do głowy by mi nie przyszło takie zachowanie... Dlatego jestem za edukacją seksualną w szkołach, ale prowadzoną w profesjonalny sposób i przez odpowiednich ludzi.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Mnie się wydaję, że ta cała edukacja to bzdura. Nić to nie da. Zanikają normy moralne i jakakolwiek obyczajowość. Jak dzieciaki nie wyniosą odpowiedniej wiedzy z domu, to jakakolwiek edukacja szkolna nic nie da. Szkoła też już straciła swój autorytet. Historia tej dziewczyny jest po prostu wstrząsająca. Szlachetni i etyczni lekarze nie chcą zrobić zabiegu. Jakie to wzruszające. Wrócą do swojego prywatnego gabinetu i bez szumu medialnego zrobią go kilku innym za parę tysięcy pewnie. w tym kraju panuje jedno wielkie bezprawie. Wiadomo, że aborcja jest dozwolona tylko w skrajnych przypadkach. Jej przypadek wg prawa do takiego należy i koniec kropka. Reszta powinna należeć do niej i jej rodziców, bo zapewne to oni będą wychowywać to dziecko. Ależ mnie ten temat wkur....:devil:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Tylko, że jak widać z domu takiej edukacji nie wynoszą... Ktoś im powinien powiedzieć o konsekwencjach inicjacji seksualnej w zbyt wczesnym wieku takich jak niechciana ciąża, zakażenie wirusem hiv, hpv i innymi chorobami czy problemach z późniejszą dorosłą ciążą (jak przeczytałam w którymś artykule dzięki uprzejmości Amazonki).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Odnośnie wychowania młodzieży to sporo zawsze do powiedzenia ma moja Teściowa - jest nauczycielką , wiec z licealistami akurat przebywa częściej niż z rodzina. Ogólnie zawsze ja irytuja zebrania z rodzicami. Syn się źle uczy - to jak go Pani nauczyła, córka ma problemy - to czemu Pani nie przypilnowała. A spróbowałaby tylko powiedzieć Rodzicom ze moze by sami sie wzieli za wychowywanie własnych dzieci - to usłyszała kiedys - my nie mamy czasu bo praca i dom a od wychowywania to jest szkoła, bo na pani Pense to my podatki płacimy. Oczywiscie nie kazdy rodzic tak postępuje ale tak wygląda np w jednym z lepszych liceów w mieście
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Porażka...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    MegB, taka edukacja seksualna była przez pewien czas w szkołach wg podręczników Starowicza i innych seksedukatorów z Towarzystwa Rozwoju Rodziny.

    Ona rzeczywiście działa:
    - zachęcając dzieciaki do większego zainteresowania seksem,
    - tworząc sprzyjający klimat do takich zabaw,
    - objaśniając, że norm moralnych nie ma, a seks nigdy nie jest zły, jeśli 2, nawet nieletnie, osoby godzą się na to,
    - przedstawiając współżycie wśród dzieciaków jako coś normalnego, a nie niestosownego i szkodliwego,
    - obiecując brak konsekwencji dzięki anty,
    - nazywając samo stosowanie anty odpowiedzialnością,
    - kusząc i niepotrzebnie pobudzając wyobraźnię opisami pozycji i technik.

    Czy kogokolwiek dziwi, że w Stanach ten typ seksedukacji jest sponsorowany przez firmę Durex? Demoralizacja młodzieży to złoty interes.

    Nives, b. wymowny przykład.
    --
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Zgadzam się! wiem coś na ten temat! Mało tego ... dla mnie porażający jest fakt że dziewczyny 16-17letnie nie potarfią określić początku cyklu menstruacyjnego, a już nie wspomnę o znajomości własnej anatomii! Chłopaki to samo - nawet poprawnie nazwać swoich genitaliów nie potrafią, a przecież już w gimnazjum jest wprowadzana anatomia człowieka. Dla mnie to szok!!! :shocked: Potem się dowiaduje, że 19-latka ma 6-letnie dziecko.... bez komentarza! Edukacja seksualna - jestm ZA! Dawno powinno to być, mowa o tego typu edukacji już była kiedy ja chodziłam do podstawówki, a było to hoho
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Koda wielu rodziców uważa że ich dzieci są już uświadomione (przez kolegów, zajęcia w szkole etc), więc nie widzą potrzeby, a wręcz wygodniej im że nie muszą o tych 'trudnych' sprawach rozmawiać. A często gdy się już na taką rozmowę decydują jest już za późno. Ponadto zobacz jak to wszystko dziś wygląda, dzieciak wraca ze szkoły założmy o tej godzinie 14-15 i wielu przypadkach siedzi sam do wieczora, bo rodzice harują żeby dzieciakowi nieba przychylić: zajęcia sportowe, korepetycje, szkoły językowe, do tego atrakcyje wyjazdy na wakacje, modne ciuchy, komputery, komórki itd. Ponadto wiele osób MUSI zostawać po godzinach z obawy przed utratą pracy, nie każda praca trwa 8 h, niczym w urzędzie. A jak było kiedyś? Kiedyś owszem pracowało się w soboty, ale w tygodniu było to tylko te 8 godzin. Nie było komputerów, takiego wyboru programów w TV, nie było takiego propagowania golizny, intymności, seksu. Teraz nawet na okładkach pism dla pań można zobaczyć roznegliżowane panie (np.w bikini), nie mówiąc już o blibordach z reklamami bielizny, czy o gazetkach czy stronach www dla panów. Kiedyś dzieci miały inne rozrywki, grały w klasy czy w gumę, same wymyślały sobie gry i zabawy adekwatnie do swojego wieku. Teraz prawie każde dziecko ma dostęp do Internetu, ma telefon komórkowy, uczniowie chodzą do szkół ubrani niczym modele/modelki na wybieg, wcześnie wkraczają w świat dorosłych. Psychologiem nie jestem, to są tylko moje obserwacje. Czasem żałuję, że nie urodziłam się kilkadziesiąc lat temu, bo mam wątpliwości się czy w obecnych czasach będę potrafiła dobrze wychować swoje dziecko. Nie wiem czy będę miała taką siłę przebicia :neutral:
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    No... ale nie mnie o tym decydować :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Kopia z wątku "Młodzież na forum":

    2008-01-03
    Zgubne skutki edukacji seksualnej
    Wielka Brytania: rząd przyznaje się do porażki

    Ministrowie rządu Wielkiej Brytanii po raz pierwszy przyznali, że inicjatywy związane z wczesną edukacją seksualną i rozpowszechnianiem środków antykoncepcyjnych nie przyczyniły się do zahamowania licznych ciąż wśród nastolatek. Co więcej, liczba niechcianych ciąż wśród dziewczynek w wieku szkolnym wzrosła w porównaniu do stanu sprzed 10 lat – informuje „Daily Telegraph”.

    Każdego roku w Wielkiej Brytanii prawie 50 tys. dziewcząt poniżej 18 roku życia zachodzi w ciążę. Krytycy polityki rządu podkreślają, że podjęte działania związane z propagowaniem „bezpiecznego seksu” przyniosły skutek odwrotny. Ich zdaniem liczba dzieci poczętych przez nastolatki jest znacznie wyższa niż 10 lat temu.

    Wielka Brytania prowadzi w rankingach pod względem ilości młodych matek w Europie Zachodniej, mimo że odnotowuje się tutaj także najwyższy wskaźnik aborcji wśród młodzieży szkolnej. Dzieje się tak pomimo, że rząd wydał ponad 150 milionów funtów w celu zahamowania wzrostu liczby poczęć i obniżenia jej o połowę.

    Jeszcze przed Bożym Narodzeniem minister zdrowia Alan Johnson przedstawił w Izbie Gmin raport, w którym przyznał, że jest wielce prawdopodobne, iż nie uda się obniżyć liczby ciąż wśród dziewczynek poniżej 18 roku życia do końca 2010 r.

    W rosnącej populacji nastolatek ilość poczęć spadła od 1998 r. o 11 proc., mimo że zakładano spadek o 50 proc. Jednocześnie liczba wszystkich ciąż wśród nastolatków wzrosła do ponad 47 tys. rocznie.

    W latach 70. wskaźniki te były podobne w całej Europie Zachodniej, przy czym niektórym państwom udało się je obniżyć. Obecnie Wielka Brytania odnotowuje największy odsetek liczby poczęć wśród dziewczynek – sześć razy większy niż Holandia, cztery razy większy niż Włochy i trzy razy większy niż Francja.

    Rząd, chcąc osiągnąć zamierzone rezultaty, zezwolił na podawanie dziewczynkom w szkołach standardowych środków antykoncepcyjnych, a także pigułek poronnych „dzień po” bez konieczności uzyskania zgody rodziców. Nowa propozycja idzie dalej – dopuszcza uzyskiwanie takich środków bez recepty także w aptekach.

    Opozycja twierdzi, że polityka obecnego lewicowego rządu odniosła odwrotny skutek, przyczyniając się do przymuszenia dziewcząt, wskutek zewnętrznej presji, do rozpoczęcia bardzo wcześnie aktywności seksualnej.

    Norman Wells z organizacji zajmującej się promocją edukacji rodzinnej stwierdził, że nie było żadnego istotnego powodu, dla którego można byłoby sądzić, że łatwa dostępność środków antykoncepcyjnych, zredukuje odsetek niechcianych ciąż wśród nastolatek. Zamiast tego polityka rządu przyczyniła się do wywierania presji na młodych, zwiększając aktywność seksualną nieletnich.

    Wells dodał, że „problemy związane z niechcianymi ciążami nieletnich nigdy nie będą rozwiązane, dopóki rząd będzie uporczywie trwał przy założeniu, że należy położyć jeszcze większy nacisk na antykoncepcję i edukację seksualną”. – Potrzebujemy radykalnej zmiany, odejścia od kultury, która zredukowała seks do przypadkowej aktywności rekreacyjnej. Jest wielce prawdopodobne, że dziewczynki, które mają łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych, staną się bardziej aktywne seksualnie, zwiększając odsetek niechcianych ciąż, przenosząc choroby płciowe i dokonując aborcji – stwierdził Norman Wells.


    Źródło: The Daily Telegraph, AS
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    A ja mam nadzieję, że dam radę zawalczyć i być autorytetem dla swojego dziecka. Pomimo mody na tzw bezstresowe wychowanie, nie wyobrażam sobie wychowania bez nakazów, zakazów, kar i nagród, myślę, że poza zainteresowaniem, rozmowami i zaufaniem do swojej pociechy powyższy model o ile stosowany konsekwentnie od samego początku wykształaca w dziecku poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
    Oczywiście nie mam zamiaru być matką heterą, ale porządek musi być ;).

    Ps. Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi i nie zostanę zaraz zjechana ;)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Kodama, dobrze mówisz. Krytykujemy przecież odwrotne podejście rodziców. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    No coż Amazonko to mało pokrzepiające, ale ja uważam, że dzieci muszą być uświadomione, może zamiast podsuwać hormony nauczyć stosowania NPR (mi tego np zabrakło) plus świadomość zagrozenia chorobani zakaźnymi... okres "ciemnoty" musi się skonczyć. Młodzież dyspomuje wiedzą zdobytą z gazet, a naturalnych metodach w świerszczykach raczej nikt nie pisze...
    Sorki ale muszę lecieć do pracy - chętnie bym z Wami jeszcze posiedziała ale nie mogę
    Pozdrawiam :wink:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Ama, bo własnie bzdurą jest edukacja seksualna, która rozbudza w dzieciakach zainteresowanie seksem. Natomiast wg mnie już nastolatki powinny wiedzieć co się dzieje z ich ciałem, że dziecko nie bierze się z powietrza oraz, że współżycie to bardzo ważna decyzja i piekna sprawa, w wyniku której dochodzi do poczęcia jak to obmyśliła natura i że warto na nią zaczekać. Że nie jest to chwila przyjemności, po której wraca się do domu i odrabia zadanie z polaka. Tym bardziej, ze może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje, poważniejsze niż niezaplanowana ciąża. I jeśli rodzice z dziećmi nie rozmawiają, a myślę Esia, że być może nie dlatego, ze wiedzą, że ich dzieci są już uswiadomione, a odwrotnie wmawiają sobie, że ich dziecko to jeszcze dziecko i na pewno nie jest zainteresowane "tymi sprawami", bo tak jest wygodniej, to ktoś gdzieś powinien niestety "odwalić tę czarną robotę" za nich. Byle profesjonalnie i adekwatnie do wieku słuchaczy.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Miałam to szczeście że uświadomili mnie Rodzice i podsuneli odpowiednią lekturę zanim mi odbiły hormony :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Bett173, mamy cały wątek ze spisem bzdur o NPR w podręcznikach, książkach, czasopismach, w wypowiedziach ginów. Gdybyś gdzieś kiedyś znalazła jakieś kwiatki, to daj znać.
    Był kiedyś podręcznik do WDŻ "Zanim wybierzesz". Tam była opisana metoda Rotzera i b. logicznie pokazane różnice między nastawieniem anty a NPR. Wg mnie ta sprawa była pokazana b. przekonująco.
    Podręczniki polecane przez Federę zawierają kłamstwa i typowe kalendarzykowe mity o NPR, wrrr...
    Kodama, nic dodać, nic ująć.

    Jedna dobra wiadomość:

    Pokolenie JPII atakuje
    „Dziennik” ogłosił wyniki raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy Stratosfera.
    Wynika z niego, że Polki w wieku 18–25 lat są „bardziej konserwatywne” niż ich starsze o 10 lat koleżanki. Po raz pierwszy od dawna większość młodych kobiet za priorytet uważa założenie rodziny, bezpieczeństwo i stabilność, a nie „karierę”. Róbcie coś, towarzysze, bo inaczej światłym Polakom będzie wstyd pokazać się Prawdziwym Europejczykom!
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Nives, to faktycznie miałaś szczęście. Ja w sumie też mimo braku uświadomienia :). Za wychowanie w rygorze teraz jestem wdzięczna mojej Mamusi :)

    Ama, to faktycznie pozytywny trend :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    te książeczkę "zanim wybierzesz" miałam kiedyś, ale wiele z niej nie pamietam.
    dostałam ją od rodziców.

    szczerze mówiąc jednak uświadamiałam się sama, czytałam wszystko co mi wpadało w ręce, temperaturę sama mierzyłam i robiłam obserwacje jak miałam 17 lat (szkoda ze nie mam tych notatek)
    a pigułki zaczęłam brać pod presją starszego o 6 lat faceta.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Cortunia, sama znalazłaś info o NPR w wieku nastoletnim? To wyjątkowe.

    Nie byłaś przekonana co do tabletek? Facet wiedział o Twojej samoobserwacji?
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    anias-84 ja Ci polecam dr Alicję Mikłasz Kupis. Przyjmuje tylko w Atrium. Zdaża jej się gorszy dzień, ale ogólnie jest bardzo konkretną i ciepłą osobą.
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    A mnie chyba nikt nie uświadamiał, nie pamiętam. Ja zawsze rozmawiałam o wszystkim z mamą i może jakoś ta wiedza przyszła sama w rozmowach na różne tematy. Jakoś nie zazdrościłam koleżance z podstawówki, która opowiadała o swoich "przygodach" z chłopakami i jakoś w liceum też inne rzeczy miałam w głowie. Jejku myślałam o spacerach i trzymaniu się za ręce, no marzyłam tez o pocałunkach ;)) A przecież nie jestem taka stara, to było 10 lat temu!!! Może ja byłam jakaś nienormalne, ale uważałam, że trzeba czekać na tego jedynego. Fakt, że nie zaczekałam , (nie mogłam się doczekać);), ale miałam 23 lata, a nie -naście. Chyba po prostu zostałam wychowana tak a nie inaczej. I znowu - początek jest w domu, stąd się bierze cała reszta...
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Amazonka - ja czytałam wszystko co mi wpadło w rece, a przy okazji mocno interesowałam się biologią.
    Więc jak gdzieś przeczytałam ogólne zasady - to zaczęłam obserwować, żeby sprawdzić, czy to działa i czy wykres będzie tak jak w książce wyglądał :D (wyglądał z tego co pamiętam)

    a co do tabletek - to on mnie przekonał, że to lepsze (o losie.. teraz to mi się w głowie nie mieści :D ) zdrowsze (sic!) i bezpieczniejsze.. to mu zaufałam (należy też dodać, że byłam w nim zakochana jak głupol i ślepo mu wierzyłam)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    MegB, wychowanie w domu to podstawa.

    Cortunia, dla niego na pewno 100% zdrowe, bezpieczne, wygodne itd., ale czy pomyślał o Tobie?
    Reklama anty pewnie dobrze trafia do mężczyzn, wspierając ich słabości.
    --
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Amazonka - on sie okazał takim draniem później, ze nie sądzę, żeby pomyślał o mnie :)
    potem brałam już siłą rozpędu i z przyzwyczajenia.. a niepokojące objawy dotarły do mnie dopiero niedawno. dobrze, że w ogóle ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    i tego się trzymajmy cortunia. zawsze lepiej późno niż wcale :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
  1.  permalink
    Hej a mnie kto uświadomił :))) hmm no nie stety sama musiałam się uświadomić przez różnego rodzaju lektury.

    Teraz tyko mocno żałuję że wcześniej nie znalazłam nic o NPR :(((( szkoda...

    A co do tego co napisała Cortunia to mnie też mój były (dodam)namówił do brania tabletek że są super i wogóle takie tam a później jak chciałam odstawić to mówił jeszcze trochę, jeszcze trochę .... głupta moja nie zna grnic :((
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Ooo, ciekawe, czemu ci wybrankowie tacy chętni do namawiania podobno ukochanej osoby do ryzykownej metody. :-(

    Ja też b. żałuję, że tak długo żyłam w nieświadomości, czym tak naprawdę jest NPR.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Amazonka - dla nich wcale nie ryzykowne :)
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Dla nich to poprostu bezpieczne i zrzucenie odpowiedzialności na kobietę....
    ..... No i mam efekt brania 5 lat pigulek - TSH mam za wysoki. Co prawda nikt mnie do brania pigulek nie zmuszal, ale też nikt nie proponował alternatywnego wyjścia. Moja starsza siostra też brała pigulki i wydawało mi się że dobrze robię. Coś tam nawet pamiętam, że czytałam o npr ale nie przemawiało to do mnie, bardziej się bałam, że bez pigulek zajdę w ciąże. A teraz się boję że nie zajdę.....
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    ja tez bralam, przez prawie 7 lat....a to na cere, a to na regulacje cyklu, potem juz po prostu anty....porazka, teraz jak mam slabszy dzien, tez boje sie ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze:/
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    hehe Karmi ja tak samo mam, tylko ja mam często słabsze dni ;)
    ja brałam ostatni raz niecałe półtora roku, a wcześniej, przed przerwą, podobnie
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    a ja ostatnie opakowanie wzielam dawno dawno temu, ale też się stresuje
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Ooo ale musiałam nadrabiać :bigsmile:
    Widać temat większość poruszył... Chciałbym jeszcze na jedno zwrócic uwagę...
    Najwięcej na temat NPR w szkole mówi ksiądz (nie żebym miała coś przeciwko) tylko wydaje mi się, że młodzież nie traktuje tego poważnie "a niech sobie gada co on tam może wiedzić" Gdyby tak było wsparcie ze strony pedegoga, biologa, rodziców itp może coś dobrego by z tego wyszło. Młodzież jest zainteresowana tylko jednym..."kiedy są dni płodne a kiedy nie?" nie rozumieją że sam kalendarzyk to nie wszystko. Nie da się w 45minut wyjaśnić wszystkiego... nistety. Poza tym do tego trzeba dojrzeć, a z tym bardzo ciężko...
    Sama wiedzę na temat seksualności i antykoncepcji, jak więszość z nas, czerpałam z gazet o NPR dowiedziałm się dużo później (i tutaj brawa) od mojej mamy. Potem zaczęłam szukać... no i znalazłam... Hehe i tak mi już zostało, że ciągle szkam aż trafiłam tutaj.
    Bardzo fajnie że możemy wymieniać się doświadczeniem... a może kiedyś ta stronka bedzie równie popularna jaj GG?
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Betty - brawa dla Mamy!
    Niestety u nas w szkole ksiądz nic nie mówił o NPR, a jedna lekcja wychowawcza, na którą zaproszona została jakaś pani mająca nas wprowadzać w te sprawy przebiegała na nauce zakładania prezerwatywy na banana :/
    hehe tragedia

    "Bardzo fajnie że możemy wymieniać się doświadczeniem... a może kiedyś ta stronka bedzie równie popularna jaj GG?"
    i tego życzmy stronce :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Masakra.. jakaś nawiedzona kobieta czy co?
    już to sobie wyobrażam... na pewno wszyscy płakali ze śmiechu... ja bym nie mogła :smile:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    ogólnie była konsternacja, trochę śmichów chichów, wiele osób między innymi ja się wyłamało i nie nakładało :)ale były i takie co męczyły te banany
    śmiać i zarazem płakać się chce jak sobie to przypomnę :/
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    niezły czad z tym bananem, masakra :))))
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Kodama, to było w Wawie albo w okolicach Wawy?
    W takich seksprezentacjach specjalizuje się grupa młodych seksedukatorów przy Federze. Na jej stronie są zdjęcia lekcji, w których gwoździem programu jest banan. Mają czas, wolontariuszy, sponsorów i poczucie misji do demoralizowania młodzieży.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Nie Ama, ja pochodzę z Krakowa. No i to było przysłowiowe 100 lat temu, w liceum.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    ja jestem ze Sląska i też w liceum miałam takie zajęcia z pewna panią, która zamiast nas zachęcić wywołała ogólny smiech i zero zainteresowania tą metodą, a szkoda....
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    no i banan również był, co wywołało chichoty całej klasy.... niestety gorsze było to, że była do nas negatywnie nastawiona, a dziewczyny, które przyznały się szczerze do brania tabletek zostały prawi nazwane puszczalskimi.....gdyby miała do tych dziewczyn inne podejście i na prawde chciała je zachęcić do NPR i przekonać, ze tabsy są szkodliwe to myśle, ze by sie laseczki zastanowiły chociaż przez chwile, ale z takin nastawieniem prowadzącej to wiadomo, że się jest od razu nastawionym na nie albo totalnie niezainteresowanym ....
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 13th 2008
     permalink
    jestem zbulwersowana wczorajszą sytuacją na stadionie w Wiedniu ! zbulwersowana to mało powiedziane!:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.