Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    maz mial badanie nasienia takie porzadne robione?
    wiesz z drugiej strony moze to byc po prostu blokada psychiczna, za bardzo chcecie i stad takie siupy
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    zrobili mu tylko podstawowe i z tego co lekarz powiedzial byly dobre ale patrzac na to na jakich lekarzy nam przyszlo trafiac to juz sama nie wiem... kilka miesiecy temu juz myslalam ze jestem w ciazy poszlam do lekarza poleconego przez kolezanke to mi powiedzial ze on jak to okreslil tymi palcami nie stwierdzi czy jestem w ciazy i po co wogole przyszlam ze jestem za mloda itp, wiec wyszlam z gab poszlam prywatnie zrobilam hcg i niestety falszywy alarm... a do tego specjalisty juz napewno nie wroce...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    majka niestety taka ignorancja lekarzy jest częsta. Na razie załóż wykres i zobaczymy co się u Ciebie dzieje.
    Jednak poszukaj innego lekarza. Ja też długo szukałam i w końcu znalazłam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    Na początku ciąży lekarz nie jest w stanie jej potwierdzić przy badaniu palpacyjnym.
  1.  permalink
    lekarze sa rozni, czasem sa mili probuja pomoc, ale nie potrafia, a czasem oschli a za to rzetelni... ja dzien po odstawieniu luteiny zrobilam sikanca i nic, ale brzuchol mnie juz od kilku dni boli a dzisiaj bylam przekonana, ze juz @ dostane takie skurcze mialam. wiec pare min. temu z ciekawosci sprawdzilam szyjke(zwykle 1 dzien do kilku godz. mam juz wyraznie miekka), a tu twarda jak kamien:shocked: i zamknieta jak nigdy, wydawalo mi sie ze nisko, ale skierowana w lewo tak jak zwykle dniu szczytu szyjki...to zamkniecie mnie zszokowalo byla dokladnie zamknieta, wiec albo przedtem sie nie domykala(jakos dziwne mi sie to wydaje) albo ta luteina jakos tak zadzialala albo sama juz nie wiem co...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    umowilam sie na wizyte u innego lekarza i zobacze co mi powie, mam nadzieje ze w koncu trafie na jakiegos kompetentnego.... a jak na raZie pozostaje mi czekac i miec nadzieje ze tym razem @ sie nie pojawi przez najblizsze 9 miesiecy....
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    Trzymam kciuki Majka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    najgorsze jest to rozczarowanie ktore przychodzi razem z @ ale jeszcze mam nadzieje nie wiem ile jeszcze rozczarowan mnie czeka ale na razie mysle pozytywnie...
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    Dużo piszecie o termometrach owulacyjnych , ja temperaturę mierzę termometrem rtęciowy , gdzieś wyczytałam że najlepiej nim mierzyć , proszę o wasze opinie . Czy te owulacyjny są lepsze ?
    Jeśli ktoś gmera na wątku powitania , jest tam to samo , ale stwierdziłam że chyba tu jest lepsze miejsce dla tego pytania
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    Ja sobie chwalę owulacyjny. Pomiar szybki, wiarygodny (tak, sprawdzałam powtarzalność wyników) i co najważniejsze, nie boję się, że go rozłamię jakbym zasnęła, a raz mi się zdarzyło. Wolę stracić pomiar niż narobić sobie ran i zatrucia rtęcią.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorPawlina
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    witam
    to mój pierwszy obserwowany cykl, dzisiaj 27dc, temperatura dosyć wysoko a tu pojawiło się takie pojedyńcze plamienie, gdzie jak zawsze mam okres to odrazu było krawienie bez plamień, moze coś podpowiecie? dodam jeszcze że to pierwszy cykl z bromergonem. zapraszam do wykresu i pozdrawiam:)
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Witam was, jestem pierwszy raz na tym forum, tak jak wy staramy się z mężem o dziecko :-) ale jak narazie cisza, przychodzi ta wstrętna @ jutro wypada owulacja u mnie więc z mężem dzisiaj przytulanko . Nie zabezpieczamy się od roku czasu, z mężem zrobiliśmy badania podstawowe i są prawidłowe :-)
    • CommentAuthorklarcia83
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    hej,ja jak większość z Was również staram się z mężem o dzidzie od jakiegoś pól roku i nadal daremnie :sad: Ale zawsze obliczałam dni płodne za pomocą internetowych kalendarzyków,bo miałam regularne @ ale w ostatnim czasie mam rozregulowane,myślę że spowodowane to jest ogromną chęcią bycia mamusią.
    Dziś dostałam @ i jestem zawiedziona wręcz rozpaczona,bo spózniała mi się dobre 7 dni i miałam ogromne nadzieje,mimo że test wyszedł od razu negatywny :-( Zalogowałam się na tej stronie,żeby nauczyć się obserwować swój organizm i może z tą metodą pomyślnie zajść w ciążę...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    powodzenia :wink:
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Witam

    Dziewczyny czy orientujecie sie czy po prześwietleniu rtg kręgoslupa i miednicy plemniki mogly zostac uszkodzone. Niby lekarze twierdzą że w obecnie stosowanym aparatach promieniowanie jest zdecydowanie mniejsze i nie szkodliwe. Mój M zostal 4 razy przswietlony w tym raz miednica i bez okrycia jego narzadów rodnych.
    podjelam decyzję że chyba odłożymy starania na 3 cykle, z jednej strony sie obawiam czy promieniowanie moglo w jakis sposób wpłynąc na plemniki, lecz z drugiej to az 3 cykle. wszyscy dookoła uspakajają że wystarczy tydzień przerwy, ale obawiam sie o zdrowie dzidi.
    Może wy dziewczyny posiadacie jakąś wiedzę na ten temat ??
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Pamiętaj, że plemniki, które Twój eM "wydalił" teraz powstały 3 miesiące wcześniej, więc jeśli chcesz się upewnić, że nie będzie to miało wpływu na ciąże - trzeba by poczekać PONAD 3 miesiące.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    [quote=AniaBB][/quote]
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    AniaBB - " Ja sobie chwalę owulacyjny. Pomiar szybki, wiarygodny .." tzn.? normalny to 5 min , a owulacyjny ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Ani chodzi o Microlife - elektroniczny. Są jeszcze owulacyjne bezrtęciowe.
    --
  2.  permalink
    a ja sobie czekam na @ dalej...wieczorem szyjka i moze cos sie wyjasni, chociaz ta jedza pewnie bedzie mnie trzymac w niepewnosci do konca.brzuchol dalej boli, ale udalo mi sie komode zlozyc.skaldanie mebli z ikei to dla mnie jakas terapia relaksujaca;)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Marzycielka oby @ nie przyszła :smile: Trzymam kciuki
    --
  3.  permalink
    hej Hussy co slychac u Ciebie? u mnie to watpliwe, zuuuupelnie sie nie nastawiam:cool:
    --
    • CommentAuthorPawlina
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    hej dziewczyny, pewnie gdzieś już jest poruszony ten temat, ale nie mam siły szukać, jak interpretować mój wykres? pomóżcie, temperatura mi nie spadła a dzisiaj mam silne krwawienie o co chodzi???tak być chyba nie powinno?:cry:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    witajcie nowe starczaki! :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    oj katy katy fluidki bardzo prosze, moze uda sie odgonic @, ktora gdzies sie zapodziala:D
    --
  5.  permalink
    fluidki na nowy cykl.jutro zakladam nowa karte. powodzenia innym czekajacym na @, abyscie sie nie doczekaly;)
    --
  6.  permalink
    Witam, ja równiez staram się z mężem juz czas jakiś i cały czas się zastanawiam, gdzie jest granica między nadmierną chęcią zaciążenia a takim normalną potrzeba kochania małego człowieczka. Juz tyle się mówi o blokadzie psychicznej (że się za bardzo chce, a organizm z jakichs względów psychosomatycznych odmawia współpracy), a ja sie pytam - gdzie jest ta granica? Potrafie myslec o czymś innym, cieszyc się z życia i miec inne kłopoty, ale z tyłu głowy mam PRIORYTET. Co o tym myslicie dziewczyny?
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Witajcie wszystkie staraczki- marzycielko ja za 2 dni mam dostać @ zobaczymy jak te fluidy działają :)
    --
  7.  permalink
    Hej ja także chcę dołączyć do grona starających się ...już 6 mies za mną bez widocznego rezultatu. W tym cyklu dołączyłam wiesiołek na poprawę śluzu ale efekty niewielkie poczekam jeszcze u niektórych zaczyna działać od 2-3 cyklu starań
    • CommentAuthorangelika2
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Witam jestem tutaj nowa i mam pytanie. Od stycznia w raz z mężem staramy sie dzidziusia i @ miałam 8.01. i mój cykl trwa 33 dni czyli nastepny powinam dostac 9.02. ostatnio współżyłam 16.01 i 19.01 a 26.01 strasznie mnie bolały piersi przez pierwsze 3 dni bardzo mocno a nastepne juz tak mnie nie bolały tylko troche do tej pory bola po bokach no i od 2 tygodni zauważyłam na brodawkach takie maleńkie wypuski wokłół( czytałam gdzieś ze to z gruczoły łojowe ) i takze zauwazyłam od ponad tygodnia mam temperatutre 37- 37,1 czasami 37,2 i bardzo czesto boli mnie głowa i gdy kładłam sie spac zawsze miałam problem ze zaśnięciem a teraz zasypiam jak suseł nawet po 21:00 i czasami tez jest mi strasznie zimno choc w pokoju jest temp. 23st c a ja sie trzese. okres powinam dostac za 4 dni Czy to moze być ciąża POMOCY dziekuje za odpowiedzi :)
    -- :*:*:*
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny. mam pytanie i może będziecie mogły mi pomóc, jakoś rozwiać wątpliwości- będę wdzięczna:) otóż jestem teraz w trakcie pierwszego cyklu z clo.od początku fazy lutealnej moja temperatura to 37,2 i więcej. dziś jest 7 d fl (22 dzień cyklu) i rano na majteczkach zauważyłam czerwone zabarwienie- najwidoczniej w nocy miałam niewielkie plamienie. to dla mnie dziwne, ponieważ dotąd nie miałam plamień sródcyklicznych. ponadto mam powiększone piersi ( nie bolą), ból krzyża i podbrzusza, czasem nieznośny, raczej stały, z niewielkimi przerwami. zastanawiam się, czy to clo może być przyczyną tych "dolegliwości?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    angelika, prowadzisz obserwacje? Bez nich trudno odpowiedzieć, na ile "serduszka" wstrzelone w okres płodny. Objawy które wypisałaś mogą świadczyć i o ciąży i nie...Niestety. Najprostsze rozwiązanie - za 4 dni test ciążowy...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Marzycielko u mnie na razie wszystko w porządku.Chociaż dziś właśnie chciałam zapytać czy któraś z Was miała kiedyś coś podobnego,a mianowicie okres zakończył mi się 31 stycznia,dziś jest 5 luty,a więc całkiem nie dawno.Od wczoraj przeżywam koszmar :confused: zaczęło się od lekkiego bólu brzucha (jajniki i jakoś środek brzucha) ,wzięłam dwa proszki przeciw bólowe i nic.. 3 godziny przesiedziałam w toalecie i wymiotowałam,nie miałam zupełnie sił nie wspominając o tym,że nie mogłam leżeć ani stać,każda pozycja doprowadzała do okropnego bólu.Wieczorem ból odszedł,a dziś od rana czuje straszliwe kłucie w lewym jajniku ,lekki ból brzucha,i cały czas mi nie dobrze.Czytałam na internecie wypowiedzi kobiet,że albo to świadczy o owulacji,albo o tym,że doszło do zapłodnienia.W sumie każda kobieta pisała co innego,i już zgłupiałam :shocked:.Przez te wszystkie dni od zakończenia okresu kochałam się do końca,przed okresem również.
    Co to może być,czy faktycznie prawdopodobieństwo zbliżającej się owulacji ?
    Dodam jeszcze,że obserwowałam śluz od zakończenia @ i był cały czas wodnisty raz nawet był rozciągliwy na około 2 cm.Dziś było to samo-wodnisty.
    Aby nie popaść znów w paranoje,dlatego pytam.Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz.
    --
  8.  permalink
    peggyB, a moze to plamienie to znak, ze zarodek sie zagniezdzal? chcialam spojrzec na wykres,ale nie moge...
    --
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    skończył mi się czas ważności konta, więc obserwacje prowadzę w zeszyciku... :/ tak jak pisałam, tempka wysoko, nie było tego magicznego spadku, o którym niektóre dziewczyny mówią, że jest oznaką implantacji... Ale strasznie bym się cieszyła gdyby to wreszcie było zagnieżdżenie :) :)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Czy ktoras brala Wiesiolka? Czy to cos daje? My sie staramy juz pol roku. Naczytalam sie wszystkiego i normalnie sama juz nic nie wiem (mimo ze skonczylam szkole Medyczna i jakos wiedze mam) :tongue:. Niby dziala bo sluzu jest wiecej i luzniejszy (bardziej wodnisty) a fasolki dalej nie ma :sad:achhhhh trzeba opanowac sztuke cierpliwosci :smile: :confused:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Jade: brałam wiesiołka i dodatkowo siemię lniane. po pierwszym mój śluz był raczej bez zmian, za to po siemieniu było go więcej i lepszej jakości- co z tego wyniknie, zobaczymy. ale to prawda, cierpliwość jest niezbędna, nic nie działa od razu. poza tym, o tym czy się zajdzie w ciążę nie decyduje przecież tylko śluz. trzymam kciuki i życzę szybkiego zafasolkowania:)
  9.  permalink
    hmmm peggyBe jedynie co moge doradzic, ale nie chce Cie niepotrzebnie nakrecac, to moze jutro bete zrobic, nie wiem tylko czy w takim krotkim czasie od osiedlenia sie nowego lokatora beta juz by wyszla pozytywna...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Jade, ja przed ciążą nie zaobserwowałam u siebie nigdy "książkowego" śluzu - przezroczystego, rozciągliwego. Podczas starań - w cyklu,w którym się udało, brałam wiesiołek OEPAROL. DO połowy cyklu (tak należy brać). EFEKT: po raz pierwszy miałam wtedy porządny płodny śluz - aż byłam zaskoczona:) Zaszłam w ciążę w tym cyklu. Teraz - po porodzie mam już taki ładny, bardzo oczywisty do rozpoznania śluz - jak przy tym wiesiołku.
    Uważam na podstawie swojego przykładu, ze warto spróbować. Swoją drogą - pół roku starań to niedługo. A prowadzisz obserwacje? Bo może "celujecie" nie w te dni co trzeba. Ja, gdybym nie zaczęła sie obserwować dokładnie, też stresowałabym sie najpewniej dłuższymi staraniami i "celowalibyśmy ciagle kulą w płot".
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Tez biore OEPAROL :bigsmile: wiem ze pol roku to nie dlugo ale.... tak to jest (niestety) ze jak sie na cos czeka to czas sie srtaaaaasznie dluzy. Co do celowania to z poczatku jak bylo wiecej zapalu serduszkowaliscmy tak co dwa - trzy dni (zeby trafic) ale nic z tego nie wyszlo. Teraz wlasnie prowadze obserwacje od jakiegos czasu ale wykres robie dopiero od tego cyklu. No zobaczymy co z tego wyniknie :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    taki mam niecny plan, żeby zrobić sikańca w walentynki :D to już będzie 16 d fl więc powinien być wiarygodny:) o ile wytrzymam jeszcze ponad tydzień ;/
  10.  permalink
    peggyBe to jak juz planujesz dzidzi jako walentynke, to polecalabym bete, zeby bylo wiarygodnie.sikaniec na taka okazje to za malo;)
    --
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    racja:D to 13 beta, 14 odbiór wyników i oby oby;)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Dziewczyny nie nakręcajcie się z tą betą. ja zrobiłam bete w dniu spodziewanej miesiączki i wyszła pozytywna po dwóch dniach spadła i zaczął się okres a po kolejnych dwóch była już negatywna. Dopiero po ok 18 dniach podwyższonej temperatury przy cyklach ok 28 dniowych można przypuszczać ciążę w przeciwnym razie po co się niepotrzebnie rozczarowywać.
    od jakiegoś czasu zaglądam na to forum bo też planuję ciążę i mam wrażenie, że część w was jest zablokowana psychicznie poprzez nadmierne obserwacje wlasnego cyklu. Wyluzujcie i na pewno prędzej czy później każda z nas będzie w ciąży czego sobie i wam życzę z całego serca.
    Pozdrawiam wszystkie starające się i już zaciążone:bigsmile:
    --
  11.  permalink
    no to wspolczuje takiego obrotu sprawy z beta, bo dla mnie to wyglada na poronienie. beta sama z siebie wysoka nie wychodzi...(chyba ze jakies powazne zaburzenia hormonalne, ale to spasc sama by tak szybko tez nie spadla). beta wykazuje ciaze na pewno lepiej niz siakniec, dlatego my sie nie nakrecamy beta tylko normalnie testujemy:)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Wiele ciąż kończy się naturalnym poronieniem w pierwszych dniach i może lepiej nie robić sobie złudnej nadziei zbyt wcześnie?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 6th 2011 zmieniony
     permalink
    aggnieszka: Wiele ciąż kończy się naturalnym poronieniem w pierwszych dniach i może lepiej nie robić sobie złudnej nadziei zbyt wcześnie?
    dokładnie - to dotyczy bardzo dużego odsetka ciąż. Samoistne poronienie w w pierwszych dniach. Gdyby nie czułe testy które teraz sa dostępne, o wielu ciążach w ogóle nie byłoby nam wiadomo - kilka dni spóźniony okres i tyle. Sama miałam kiedyś, wiele lat temu opóźnienie i potem bardzo intensywna, jak nigdy miesiączke. Wtedy nie miałam takiej wiedzy (i lepiej akurat), a teraz jestem prawie pewna, że właśnie to mi się przydarzyło. Okres był obfity i z elementami skrzepowymi... Sama mam nadzieję, że jeśli będę się kiedyś starać o drugie dziecko, nie dam się wkręcić w przedwczesne testowanie. Choc wiem, jakie to trudne
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    pod koniec tego materialu jest troche o mikroporonieniach
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    O to mi właśnie chodzilo, że wiele ciąż kończy się poronieniem, co wygląda jak spóźniona miesiączka. Dlatego moim zdaniem nie ma co testować w dzień spodziewanej miesiączki czy dzien po tylko odczekać, bo potem jest rozczarowanie. Takie jest moje zdanie poparte przejściami wielu, wielu kobiet które się starały o ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Sara napisała:Dopiero po ok 18 dniach podwyższonej temperatury przy cyklach ok 28 dniowych można przypuszczać ciążę
    przy dłuższych cyklach też:).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.