Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    kurcze tylko juz nie ma lekarza u ktorego nie bylam i albo chca leczyc nadzerke ktorej nie mam prywatnie (robilam cytologie i nie mam nadzerki) albo twierdza ze jestem za mloda na ciaze al;bo wogole udaja ze nie sluchaja, jeden u ktorego bylam stwierdzil ze nawet gdybym byla w ciazy to on nie umialby jej znalezc;/
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Majka - dobra cytologia wcale nie wyklucza nadżerki. Czasem nadżerka zalecza się sama więc może stąd te rozbieżności w diagnozie. Skonsultowałabym to jeszcze.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Na pewno znajdzie się taki lekarz, u którego jeszcze nie byłaś ;-). Poza tym spróbuj podejśc spokojnie do kolejnej wizyty i przygotuj się do niej. Wszystkie pytania i wątpliwości spisz sobie na kartce i czytaj je z niej, zebyś o niczym nie zapomniała. Jesteś na ciążę wystarczająco dorosła więc nie pozwól sobie na tego typu uwagi.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    jeden widzial nadzerke a nastepny jak go zapytalam twierdzil ze jej nie ma wogole
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    wiekszosc ginekologow kobiet tak podchodzi do tematu ze skoro mloda to ma czas na ciaze i wg niej to ze nie mozna zajsc w nia to nie jest problem ktorym nalezy sie martwic.... ehhh chyba poszukam jakiegos lekarza prywatnie...
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Może to było jakieś otarcie i zagoiło się do kolejnej wizyty.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
  1.  permalink
    kodama a mialabys jakas rade dla mnie? bo nie znalazlam na forum za duzo o srodcyklicznym, oprocz tego o temp.ze nie ma spadku jak na @. tylko, ze ja nie mierzylam w ostatnim cyklu. mama mnie nakreca, ze moze jednak ciaza, ale ja nie wierze, nie mam jakis szczegolnych objawow.tylko ta slaba @ mnie martwi i zastanawiam sie czy luteina mogla na to miec wplyw...boje sie, ze znow cos sie przypaletalo do moich jajnikow...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Wiesz Majka, z mojej perspektywy patrząc to ja się nawet z tymi lekarzami zgadzam tzn jesteś na tyle młoda, że nie powinnaś się przesadnie martwic, bo nawet jeśli coś by nie grało (tfutfu), to masz czas na leczenie. Zupełnie inaczej niż ja ;-)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Majka - wg mnie to Ty jesteś w środku płodności :wink:
    Więcej napiszę Ci pod wykresem
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Trudno mi wejśc w rolę lekarza. Skoro okres masz naturalnie (bo rozumiem, ze bez luteiny też) to jest to dobra wiadomośc i tego bym się trzymała. Zrobiłabym badania hormonów, w razie problemów zwróciła się do endokrynologa. Dużo dziewczyn zachodzi w ciążę na zółkach lub podczas kuracji castagnusem, ale przy tej Twojej miesiączce raz na 2 m-ce, to bym najpierw jednak zrobiła badania i pogadała z odpowiednim lekarzem, a jeśli wszystko będzie okej, to wtedy spróbowałabym tymi zielarskimi metodami. Mówi się też o cudownym działaniu akupunktury :). Można umówic się na taką ukierunkowaną na płodnośc, ale to finansowo trochę uciążliwe jest. Mnie akupunktura w ciążę zajśc nie pomogła, ale dobrze mi robiła na psychikę i samopoczucie fizyczne też. Może jak się cieplej zrobi to sobie jeszcze zafunduję.
    edit - pomyliłam Cię Marzycielko z Majką :)), ale właściwie to samo mam do powiedzenia :D
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    kodama: ale przy tej Twojej miesiączce raz na 2 m-ce

    Kodziu pomyliłaś osoby - to majka ma @ co 2 mc.

    hihih sama się poprawiłaś :devil:
    --
  2.  permalink
    ech moja @ wlasnie po luetinie zjawila sie w koncu(po prawie roku) punktualnie co do dnia(zawsze mialam cykle 30 dniowe)... a akie slabiutkie 'cos' trafilo sie 1 raz, nawet z odstawienia pigulek(bralam 3 lata temu tylko i az 6 miesiecy) takiej slabej nie mialam..... no coz od jutro termometr to sie zobaczy jak temp. sie zachowuje...dzieki:) a ja mam planach zafundowanie sobie aguaerobiku w ramach odstresowywania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Może słabe endometrium wyhodowałaś w poprzednim cyklu. Orzechy (podobno brazylijskie najlepsze) i czerwone winko zalecam jakem doktor kodama ;-). A tak poważnie gdzieś tam w necie jest wątek dotyczący diety propłodnościowej, co i kiedy jeśc, żeby zwiększyc szanse.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
  3.  permalink
    hehe poszukam tego watku pozniej, szkoda, ze jestem dosc poddatna na czerwone wino w nawet minimlnych ilosciach, raczej nie ja tylko muoj zoladek;) ale na pewno cos innego dla siebie znajde...narazie ide w koncu pod prysznic, a pozniej musze wsadzic cebulki kwiatkow, ktore moj psio znow wykopal;)
    --
  4.  permalink
    Witam dziewczyny , od dłuższego czasu czytam wasze wpisy na forum i wiem że tematów o testach ciążowych itp jest mnóstwo . Ja z mężem staramy się o dziecko w tym miesiącu myślałam że może się udało , bo kochaliśmy się w prawie każdy dzień który należał do dni płodnych. Dziś termin okresu którego nie dostałam więc z samego rana zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny . Cycki mnie od tygodnia bolą strasznie ( przed kresem też bolą ale troche mniej)brzuch boli chwilami jakbym miała dostać okres, mam biały śluz na bieliżnie, często chodzę do toalety na ustach mi wyskoczyły w tym tygodniu 3 opryszczki na ustach, a nigdy wcześniej nie wyskakiwały a jednego dnia z rana strasznie mnie mdliło , nie wiem czy ja sobie to wszystko wyolbrzymiam ale miałam ogromną nadzieje że jest we mnie już nasze małe szczęście a jak zobaczyłam negatywny wynik testu to się strasznie poczułam :( w tygodniu zarejestruje się do ginekologa ale pewnie na wizytę trochę poczekam więc pierw chciałam się z wami tym wszystkim podzielić jak myślicie jest szansa jeszcze że jestem w ciąży jakie wy miałyście pierwsze objawy ??
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    julitka1990: jak myślicie jest szansa jeszcze że jestem w ciąży jakie wy miałyście pierwsze objawy ??

    julitka czytaj tytuły wątków! Tu jest mowa o starających się... nie o pierwszych objawach. Kodama podała Ci potrzebny link.
    --
  5.  permalink
    przecież należę do starających się...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Ok, ale pytasz o pierwsze objawy ciąży... :confused:

    tu pytaj
    --
  6.  permalink
    a więc teraz napisze jako starająca się o dzidzie dziś mam 32 dzień cyklu od wczoraj mniej więcej powinien pojawić się okres ale nie ma co chwilke wydaję mi się że mam jakieś objawy ciązy ale sobie pewnie wszystko wyolbrzymiam , rano zrobilam test i wyszedł negatywny :( jeżeli do czwartku nadal nie bede miała okresu to w piątek z rana zrobię następny mam nadzieje że będzie pozytywny bedę najszczęśliwsza na Świecie :))
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Powodzenia Julitko!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    poprawka bo nie zalapalam na poczatku o co chodzi ja mierze codziennie o 11 temp ale o roznych porach nanosze ja na wykres i zapominam zmienic dlatego tak czytelne jest na wykresie juz to zmieniam;)
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Powodzenia kobitki :wink: Ja jeszcze około dwa tygodnie i się okaże,ale nie jestem jakoś specjalnie podekscytowana,bo pewnie znów wyjdzie to co zawsze.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Jakaś kobitka napisała tutaj że była załamana,bo jej koleżanka zaszła szybko w ciąże a ona się stara i nic.Ja za to miałam koleżankę,która zaszła w ciąże(nie planowaną) po 1 nocy spędzonej z chłopakiem.Dowiedziała się o niej w 2 miesiącu.Ciążę usunęła "specjalnymi" proszkami jak to nazwała i nastąpiło poronienie,a inne pary się starają,starają i nic.. To jest dopiero nie sprawiedliwe :confused: Tyle par czeka na dziecko,stara się a ktoś " tak po prostu" zachodzi w ciąże i się jej pozbywa.
    --
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    niestety nie zawsze jest latwo czasem wogole sie nie udaje niestety takie jest zycie... ale trzeba miec nadzieje
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Moja znajoma byla w ciazy piec razy z czego dzieci ma 3 bo dwa razy usunela... ale to nie znaczy ze ja mam sie zalamywac :tongue: Moze to lepiej poczekac, bo jak na cos dlugo czekasz bardziej sie z tego cieszysz jak juz to osiagniesz i bardziej to doceniasz:bigsmile: Trzymam kciuki za wszystkie staraczki (w tym siebie oczywiscie tez) :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  7.  permalink
    Witam!
    Ja juz tu pisalam dzien wczesniej...Moj nik to byl RoxEwa...Usunelam tamte konto,poniewaz cos sobie namyslilam ze sprawdez jeszcze inne strony,ale po dlugim szukaniu doszlam do wniosku,ze nie ma lepszej stronki z wykresami cyklu i zostaje jednak tutaj;)Jest ktos moze teraz?co prawda dosc nietypowa pora bo wszyscy do pracy lub szkoly sie wybieraja....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Porównywałaś też inne strony wspomagające rozpoznawanie płodności? Dużo ich znalazłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    ja ostatnio na taką trafiłam, ale mam zapisaną na kompie w domu, najwyżej potem podam link. Też z możliwościa wykresu, analizy.
  8.  permalink
    Amazonka: Porównywałaś też inne strony wspomagające rozpoznawanie płodności? Dużo ich znalazłaś?


    Tak,znalazlam ze dwie ale nie byly tak dokladne....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Jakie to były? Fertility Friend i nmpr.bfe.pl?
    --
    •  
      CommentAuthormarzycielka7
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    amazonko, faktycznie 28dni jest baaardzo dokladne,np. zapisy dotyczace szyjki. wiem, bo na co dzien korzystam z innej str. i prowadze aktualnie wykresy tu i tam. tamta str. jest miedzynarodowa, pewnie wiesz o ktora chodzi, no wlasnie FF;) a duzym plusem jest dla mnie forum prowadzone po polsku, z ktorego wiecej zostanie w mojej glowie niz po przeczytaniu naukowej ksiazki(chodzi mi o to co sie zapamieta, nie o ilosc i jakosc materialu).

    dzis temp. jak z fazy luetalnej z poprzednich cykli.nic mi to niestety nie powiedzialo.musze czekac przynajmniej do skoku,zeby sie cos wyjasnilo. moze to faktycznie srodcykliczne bylo.musze popracowac nad endo, chociaz 2 cykle temu bylo w porzadku. czekam dale na rozwoj wydarzen...:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Amazonko - jeśli mnie pytasz - nie, jeszcze inne, choc tą FF znam, ale mi nie pasowały.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Tamara, jakie Ci nie pasowały?
    --
  9.  permalink
    czesc dziewczyny,
    jestem bulimiczka , od kilku miesiecy przestalam wymiotowac , mam pytanie czy ktos wie czy bulimia wplywa na nieplodnosc?
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Nie pasowała mi FF i jeszcze jedna, ale link mam w ulubionych w innym komputerze, podam jak wrócę do domu.
    Martasala85 - chodzi Ci pewnie o to, czy bulimia może zaszkodzić w zajściu w ciążę? Może ale nie musi, nie dowiesz się, póki nie zaczniesz starać się o dziecko, póki nie zaczniesz badań robić.
  10.  permalink
    martasala to watek dla starajacych sie o dzidzi.poszukaj w dziale o zdrowiu. jesli zla dieta nie sprzyja plodnosci, a wrecz wplywa na nieplodnosc, to jak Twoja choroba mialaby nie wplynac? wymiotujac pozbywasz sie wszystkiego co Ci potrzebne. wiem, ze u anorektyczek jedna z konsekwencji niejedzenia jest nieplodnosc, czesto nieodwracalna... skonsultuj sie z lekarzem!
    --
  11.  permalink
    dzieki za odpowiec, bylam bulimiczka od 12 lat ,okolo rok temu zdecydowalam ze chcialabym zostac matka , i tak zaczelam walke z moja choroba , dbajac o moje cialo , o moje zdrowie . w styczniu 2010 zaczelam zazywac kwas foliowy,w czerwcu zaczelismy starac sie o dziecko, minelo 8 miesiecy a ja nie jestem jeszcze w ciazy. zrobilam sobie wszystkie badania,nie wykryli zadnego problemu. probowalam kazdego sposobu (stosunki przed owulacja , w dzien i po owulacji).JESTEM ZDESPEROWANA i dlatego boje sie ze bulimia mogla zle wplynac na moja psychike, i stad moje trudnosci z zajsciem w ciaze. sorki za bledy!! milego dnia
  12.  permalink
    martasala to do tego kwasu foliowego dorzuc jakis kompleks witamin, najlepiej falvit:) bo nie wiadomo, ktorych wit. moze brakowac, zaszkodzic na pewno nie zaszkodza. poczytaj ten watek i ten o weterankach ile zdrowych dziewczyn nie moze zajsc. zacznij prwadzic obserwacje wlasnego ciala, one duzo Ci powiedza:) powodzenia:smile:
    --
  13.  permalink
    cześć dziewczyny moje starania muszę zacząć od nowa bo dziś dostałam okres :((( ale to początki starań więc mam nadzieję że nie długo się uda za was też trzymam kciuki :*
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Tamara74: Dziewczyny, jak można być złym na plusa po tylu latach starania, po tylu próbach? No jak? Bo ja nie umiem sobie tego wyobrazić. Pomimo, że czekamy na dzieciątko adopcyjne, pomimo, że odpuściliśmy leczenie, to bym szalała z radości jakbym plusa zobaczyła.


    tamara pisałam o sytuacji kiedy układasz sobie życie w dwójkę, bez dziecka. Masz plan a tu pojawia się wizja małego człowieka i wszystko bierze w łeb. Oczywiście to była pierwsza reakcja.
    Z tego co piszesz Wy nie pogodziliście się z bezdzietnością
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Pogodziliśmy się, już dawno. Pierwsze leczenie trwało od 2001 do 2004r kiedy to postanowiliśmy, że koniec, że zostawiamy tak jak jest. Dopiero jak w 2008r zaszłam w krótką ciążę, troszkę nadziei to nam dało. Ale jak widac następne starania nic nie dały. Rozpaczy nie ma bo brałam pod uwagę, że się nie uda. Powróciliśmy do stanu sprzed ciąży. Adopcja to plan B:). Przecież jeszcze nie zakwalifikowali nas, możemy nie dostac pozwolenia i też to bierzmy pod uwagę. I nie wpadamy w panikę, przyjmiemy to co los nam da. Razem nam dobrze, mamy plany na wypadek pozostania tylko we dwójkę.
    Wydaje mi się, że nawet mając już plan innego życia, tylko we dwójkę , kobieta do końca nie będzie marzyc o dziecku.
    Ja wyobrażam sobie, że w takiej chwili mogę byc zła na to, że czemu nie wtedy jak się starałam tylko teraz.
    Ale ok, każda z nas jest inna i Ty piszesz już z innej pozycji.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Tamara74: Ty piszesz już z innej pozycji.

    to fakt

    miałam taki moment że czułam sie winna że tyle ludzi czeka na swojego małego człowieczka a Ono pojawiło się akurat u nas. Tak wile emocji towarzyszy staraniom, ciąży czy jej braku że czasem nie sposób do tego racjonalnie podchodzić.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    No oczywiście. Tak to jest z marzeniami. Jak coś bardzo pragniesz ciężko racjonalnie podchodzic do tego. A jak się nie spełniają - jest rozpacz, łzy, niedowierzanie. Ciężko w tym wszystkim zachowac zdrowy rozsądek. Do kiedy marzyc, do kiedy się starac. Czasami sami do tego dochodzimy, czasami ktoś z zewnątrz nam oczy otworzy. Ważne, żeby nie zatracic się w tym wszystkim.
    Ale mi się na filozofię zebrało wieczorem:)
  14.  permalink
    no wlasnie dziewczyny...kilka stron wczesniej jest moj wpis o tym, ze nie chce(wlasciwie, ze boje sie, zeby to sie nie stalo), zeby moje marzenia stracily swoj blask i starania o dzidzie zamienily sie w cos mechanicznego, z czego pozniej nie bede umiala sie cieszyc... narazie z optymizem, a jak bedzie jutro to sie okaze co zycie przyniesie;)
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    marzenia to marzenia - każde inne, każde ma swój blask. Starałam sie o dziecko biologiczne - była radośc i nadzieja, staram się o dziecko adopcyjne - też jest radośc, też nadzieja. Znalazłam ciekawe zdanie w książce "Dziecko z chmur" : "Czasami pukamy do niewłaściwych drzwi, czasami widzimy tylko te zamknięte. Nie dostrzegamy innych możliwości, bo przecież nie wszystkie drzwi mają klamki. Niektóre ustępują pod lekkim dotknięciem, a my tymczasem walczymy ze stalową kłódką"
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    chyba coś ze mna nie tak ostatnio zrobilam się placzliwa to chyba hormony? chyba trzeba powtórzyć wyniki już sama nie wiem...
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Swietne zdanie :bigsmile: Ja czekam cierpliwie co los przyniesie. Jak Bog da bede sie cieszyc swoim dzieciatkiem, jak nie, bede sie cieszyc swoim przybranym dzieciatkiem (ale u mnie jeszcze za wczesnie na takie rozwazania, najpierw obserwacja, potem badania a na koncu rowazanie adopcji :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Majka, po tym co Talka zauważyła na wykresie, czyli po obserwacji śluzu i szyjki to za wcześnie na badania... Nie nakręcaj się. Korzystaj z życia i ciesz się seksem, a sprawdzac będziesz za jakiś czas. Płaczliwośc w czasie starań jest normalna ;-) zwłaszcza jak się jakiś czas nie udaje. Gdybym na tej podstawie miała podejrzewac ciążę to byłabym w niej już 30kilka razy ;-).
    ___
    Podziwiam Was Dziewczyny, te, którym łatwo przychodzi decyzja o adopcji. Trzymam kciuki :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.