Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeOct 17th 2016
     permalink
    Libra u nas tak samo było mąż nie chciał za żadne skarby a w tym roku mu się odwidzialo i jednak sam zagadal o 3 dziecku i tak się staramy już od maja :) trzymam kciuki by mąż zmienił zdanie:)


    Doti powolutku i cichutko gratuluję dwóch kresek na teście :)
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Doti co byśmy tu dały za dwie krechy:) powoli ciesz się kochana:)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Libra, mój nie chciał drugiego (chciał, ale max po roku od 1szego, a ja ze względów psychicznych kategorycznie nie chciałam, nie mogłam tak szybko), ale ostatecznie zgodził się, jeśli się uda zanim skończę określony wiek. Ale na drugie łatwiej się zdecydować, bo to dla dobra tego 1szego, a trzecie to taki trochę "luksus" ;)
    --
    • CommentAuthormouna
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Doti, gratulacje :)

    Co ja bym dała, aby zobaczyć 2 kreseczki...:shocked:
  1.  permalink
    Doti ale fajnie gratuluję
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Doti super:) zazdroszczę ja już nie mogę się doczekać kiedy będę miała zielone światło na starania, chociaż powiedziałam sobie, że tym razem na spokojnie bez stymulacji
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Doti gratulacje, mam nadzieję, że będziesz mieć nudną ciążę z szybkim porodem i przywitasz wymarzone dziecko :* Liczę, że niedługo do Ciebie dołączę :)
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    I ja gratuluje.Dbaj o siebie:bigsmile:my ustawiamy sie w kolejce za Toba
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 19th 2016
     permalink
    Aguśka a czemu bez stymulacji?
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 19th 2016
     permalink
    jasmina, chciałabym te pierwsze miesiące spróbować bez stymulacji może akurat mi się organizm po poronieniu wyreguluje, a jeżeli nie to pomyślę znowu o stymulacji
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    EQA ja co prawda jeszcze nie mam długiego czasu w staraniach, ale może mąż jest zmęczony tym wszystkim? skoro złożyliście już papiery adopcyjne to on całkiem inaczej teraz do tego podchodzi. Faceci to jednak mają proste myślenie i dla niego fakt złożenia papierów to nowy rozdział w życiu, który nie koniecznie się opiera na staraniach.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    EQA, właśnie może Twój mąż ma dość starań. Wiesz, obserwacje, lekarze, owulacje, brak owulacji, seks z kalendarzem i zegarkiem w ręku. Może czuje się zmęczony, a nawet współwinny, że nie wychodzi.
    Czytam właśnie książkę pt "Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku." Napisana przez 3 kobietki, z których dwie też mają za sobą długie historie staraniowe. Opierają się na swoich doświadczeniach, na psychologii (wszystkie 3 są psychologami). W tej książce pokazane jest także spojrzenie faceta na starania. Że czasem kobieta tak się "zafiksuje" na punkcie starań, że związek tego nie wytrzymuje i się rozpada. Piszą też, że również mężczyzna przeżywa na swój sposób wszystkie niepowodzenia i to, że jego kobieta nie jest szczęśliwa i że on nie umie jej dać szczęścia.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    EQA jeśli potrzebujesz się wypisać to pisz, gdzie jak nie przy osobach przechodzących przez to samo. Po wyniku zerowym w niedziele, załamałam się, wyłam strasznie i krzyczałam do męża "dlaczego ciebie to nie obchodzi!!!! czemu masz to w dupie!!" gdy w końcu pogadaliśmy na spokojnie u słyszałam "nie mam tego w dupie, ja wiem, że będziemy mieć dziecko, dzieci!". Aguśka ma racje coś co nam wydaje się proste dla nich jest jak fizyka kwantowa, jeśli dla nich jest proste to dla nas to tak przyziemne jak oddychanie, nawet nie pomyślałybyśmy, by nie oddychać:):):D:D
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    EQA często to przychodzi w niespodziewanym momencie. Zna takie przypadki, znajomi już mieli podchodzić do in vitro i nagle cud.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    EQA ja po in vitrach zdecydowałam się 3 dzieciatko adoptować i po tej adopcji mam dwoje kolejnych zupełnie naturalnych :) także trzymam kciuki - adopcja to cud taki sam.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    EQU trochę rozumiem (a przynajmniej tak mi się wydaje) Twojego męża. Uważam, że jeśli nie będzie dzieci, to nic złego się nie zdarzy. Ja sama nie mam na to ciśnienia. Owszem chcę, ale to nie jest mój sens życia. Mam wrażenie, że inaczej widzi to mój Małż. On chce bardzo.

    Druga sprawa, że tak jak dziewczyny piszą, cuda się zdarzają.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Prawda jest jednak taka, że cuda naturalnej ciąży po wielu latach starań to sporadyczne przypadki... Nie warto się łudzić. Ale EQA nie myśl o tym, że Was nie zakwalifikują, zrobią to! A po kursie trafi do Was dziecko, któremu nieba uchylicie. To nie złudne nadzieje, to fakty!:) Jeśli dopada Cię zwątpienie to my tu wierzymy za Ciebie:):)
    --
    • CommentAuthormysia82
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam dziś kryzys.właśnie się dowiedziałam ze kolejną kuzynka jest w ciąży i to wpadka. Dlaczego to takie cholernie niesprawiedliwe!!! A najlepsze jest to ze to już 6 m-C tylko ukrywali to przede mną żeby mnie nie dolować. jestem zła i rozżalona !!!
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Mysia82 - nie wiem co Ci napisać. No nie fair jest to, że jedne chcą i się starają, walczą, a inne bach - chwila bezmyślności i jest. Gdyby u nas tak łatwo można było te chęci wyłączyć... Jeszcze to ukrywanie, coś czuję że chyba to Cię najbardziej dotknęło?
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja w takich chwilach powtarzam sobie do znudzenia, że czekanie uczyni mnie lepszą mamę, bo doceniającą, bo jak przyjdą chwile "mam dość" nie oddam dziadkom tylko przypomnę sobie te wszystkie potknięcia i czekanie a siły na malowanie, czytanie wynajdę choćby spod ziemi. Nasza cierpliwość w dążeniu do celu uczyni z tego świadome macierzyństwo:) czasem ciężko sobie to przetłumaczyć, ale mocno mocno się staram!
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Ciężko jest nie myśleć. Tak sobie człowiek mówi, że teraz na luzie na spokojnie, zajmie się czymś innym, ale i tak są takie chwile w ciągu dnia,że o tym myśli.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    • CommentAuthormysia82
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Dokładnie! Najbardziej mnie wkurzyło to ukrywanie. Przecież to mi nie pomaga A nawet odwrotnie.strasznie mnie drażni gadanie za moimi plecami i te współczujace komentarze! I tak nikt mi nie pomoże i co najważniejsze nie zrozumie. Dobrze ze Wy jesteście. ..
    Jasmina6 od dziś biorę z Ciebie przykład, oby nam wszystkim się udało.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 29th 2016
     permalink
    Ja zgadzam się z Jasmina. Na Ludwika czekaliśmy 7 lat. I n najmniej spodziewanym i odpowiednim momencie się udało. I jednak to czekanie sprawiło że bardziej doceniam ten dar. A jak widzicie czekam juz na trzeciego szkraba.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 29th 2016
     permalink
    Ostatnio poznaliśmy 2 pary.
    Jedna starała się o pierwsze dziecko 5 lat, teraz mają już 3 chłopców co dwa lata.
    A druga para spodziewa się pierwszego dziecka po 16 latach małżeństwa...

    To mnie podbudowało, nie powiem.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    Alfaromeo za takie wiadomości wielkie dzięki:)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeNov 1st 2016
     permalink
    Hejka jak tam wasze starania? Ja w tym cyklu teraz luteina a jak dalej nic to w następnym clo może wkoncu się uda trzymajcie kciuki
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Gosik u mnie pierwszy cykl c clo, bardzo bałam się o edno a jest piękne 10 mm. Dwa pęcherzyki, na prawym 22 mm a na lewym 26 mm i chyba już po owulacji. Testować mam wcześniej bo jeśli będzie ciąża biochemiczna lub przestanie się rozwijać to czeka nas immunolog w Łodzi.
    Powodzenia z tym clo.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Hey gosik. U mnie póki co czekam na pierwszą @ po łyżeczkowaniu więc starania jakby wstrzymane
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Aguśka już niedługo:)
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    wiem wiem jasmina, ale te czekanie jest najgorsze :P
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    U mnie kolejny cykl się kończy i bez plusika. Za to chyba skraca mi się faza lutealna i szwankuje poziom progesteronu... Szukam innego ginekologa-endokrynologa i jestem w kropce. Bo albo wizyty u specjalistów z wyższej półki kosztują miliony monet, albo tych specjalistów w Warszawie za dużo nie ma. A podobno zajście w ciążę to taka łatwa i przyjemna sprawa.... wrrr

    Poza tym, próbuję znaleźć pracę i też póki co cisza. Ehh dziś mam tak podły nastrój, płakać mi się chce na to wszystko.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Ewa też mnie to drażni jak ktoś mówi, że zajście w ciążę to łatwa i przyjemna sprawa. A co do lekarza to naprawdę ciężko znaleźć dobrego, ja właśnie idę do innego.Poznałam dziewczynę, której pomógł i teraz ma dzidzię. Stary lekarz, ale ponoć bardzo doświadczony i cały czas na bieżąco.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    My czekamy do końca cyklu i do roboty :-)))))
    Trzy miesiące na encortoie to spore wyzwanie dla mojego organizmu.
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Ewa przychodzą takie dni, jeśli czujesz się przemielona i wypluta to nie walcz i nie staraj się być super dzielna, popłacz sobie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Jasmina, jak jestem sama, to czasem sobie pozwalam. Wtedy też na ogół mam powiedzmy rozmowę z Bogiem. Wierzę, ale czasem są trudne chwile kiedy nie widzę sensu. Teraz jestem na takim etapie życia, że coś powinno się już powoli układać. A u mnie nawet wstępu do tego nie widać. Chciałabym żeby coś się zmieniło, ruszyło. Wiecie, albo dzieć, albo praca. Coś co by mnie wypełniło w pewien sposób. A tu nic... Więc tak, są chwile pretensji i żalu do Tego na górze, no i łez. Ale też staram się ufać, że On wie co dla mnie najlepsze i czekam.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja rozmowę z Bogiem już dawno odpuściłam..nie to, że jestem niewierząca..ale bardzo mnie doświadcza w tym życiu. Kiedyś mówiłam sobie, że jest w tym jakiś cel, ale patrząc dookoła na swoich znajomych stwierdziłam, że nie ma w tym celu i tak po prostu Lubi chyba gdy cierpię.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    W tematy religii ciężko się zapuszczać jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy, ale wiem, że każdy dobry chrześcijanin (jeśli takowej wiary jesteście) przechodzi zwątpienia i kryzysy, i z tych ludzi ten u góry cieszy się najbardziej, ślepo wierzą stare dewoty! Ja mam tak, że potrafię omijać kościół szerokim łukiem dłuuuuuugo, a potem przychodzi moment, chwila natchnienia, że potrzebuje iść i robię to w poniedziałek czy środę, dla mnie to taki dzień jak niedziela. Więc życzę Wam tych momentów w których czujemy, że ktoś wyższy nam pomaga a nie przeszkadza:)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    U nas kolejny cykl bez plusika.
    Ja często rozmawiam z Bogiem, akurat w tej dziedzinie nie mam wątpliwości. Choć sił brakuje, nie powiem...
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Alfa bardzo przykro na końcu lutealnej nic nie zobaczyć, rozumiem Cię.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Dzięki.
    A lutealna w tym cyklu aż 15 dni... To dopiero jest.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    U mnie coś tego skoku nie widać ;/

    Treść doklejona: 08.11.16 05:57
    Hey dziewczyny dostałam skierowanie na hormony : tsh,ft3,ft4,fsh,lh,estriadol,progesteron,prolaktyna ,beta, testpsteron. Kiedy najlepiej robić te badania? słyszałam, że najlepiej w pierwszych dniach cyklu.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    • CommentAuthormysia82
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Tak,do 5 dc.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Najlepiej zmieść się do 3dc
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Każdy lekarz inaczej mówi. Moja endo kazała mi zrobić te badania pomiędzy 3 a 6 dc.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Ze wszystkich podpowiedzi wychodzi 3 dc jako opcjonalny dzień:)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeNov 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Agusia ja np prolaktynę robiłam w 10 dc. Nie wszystkie hormony da się zbadać w 3dc. Na necie jest sporo tabelek informujących kiedy dany hormon powinno się zbadać.
    --
    • CommentAuthormysia82
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy badanie drożnosci refunduje NFZ? chodzę prywatnie ddo ginekologa i u niego koszt to1500 zł.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    mysia82, tak nfz refunduje hsg ale bez znieczulenia.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthormysia82
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    A bardzo bolesne?

    Treść doklejona: 10.11.16 11:16
    A bardzo bolesne?
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    A może zamiast hsg histeroskopię diagnostyczną zrobisz. Też nfz refunduje. Ja miałam 3 razy i bardzo sobie chwalę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.