Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1.  permalink
    To i ja powracam na łono staraczek. Czas postarać się o rodzeństwo dla Czarusia ;-)
    --
  2.  permalink
    jagodalg84: Marcheweczka z jakiego miasta jesteś?

Z Hrubieszowa jestem.
    --
    • CommentAuthorCleanna
    • CommentTimeSep 2nd 2018
     permalink
    Witam wszystkich! Byłam na forum kilka lat temu :) szczęśliwie zaszłam w ciążę, mam już pięcioletniego syna i zaczęliśmy starania o nowego dzidziusia :)

Właściwie od początku od kiedy jest syn się nie zabezpieczamy ale jak widać nic nie wyszło ;) Teraz biorę Dostinex i Duphaston jak poprzednim razem więc mam nadzieje, że się uda. No i zaczęłam od tego miesiąca obserwację cyklu! Cykle mam dość krótkie bo 23-25 dni, teraz przy duphastonie udało się go nieco wydłużyć ale owulkę i tak mam szybko.

31.08:
    Ból owulacyjny rozpoczęcie g. 15.00
    Pik LH - g. 20.00
    zbliżenie wieczorem

01.09:
    LH - g. 10.00 kolor słabnie
    ból owulacyjny w dalszym ciągu

02.09: już bez żadnych objawów owulki.

Myślicie, że może coś z tego być? Niestety mąż często wyjeżdża więc nasze przytulanka są nieco ograniczone jak widać... Ale gdyby owulka rzeczywiście była 01.09 jak na to wskazuje zakończenie bólu owulacyjnego i koniec piku lh to może i by się udało.... ehhh jak ja wytrzymam tej niepewności tyle czasu...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2018
     permalink
    Ani zakonczenie bólu owulacyjnego, ani koniec piku LH nie wskazują na to.
    Udostępnij swój wykres, wtedy coś będzie wiadomo.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Przepraszam was, że tu, ale nie znalazłam lepszego wątku, a tu dużo z was ma wiedzę szerszą niż ja.
    Starć się nie zamierzam, al walczę z mega krótkimi cyklami, z plamieniami i innymi tego typu atrakcjami, mimo pozornie dobrego progesteronu.
    gin wysyła mnie na dokładne usg, które mam wykonać już po owulacji, żeby ocenić czy była, czy jest pęcherzyk, ciałko czy co tam jeszcze być powinno (ignorantka ze mnie w tym temacie) + ocena endometrium.
    Przy moich cyklach 21 dni 14-16 dc cyklu miał być idealny. Ale obecny cykl mi się wydłużył do 25, więc termin umówiony na 20.09 może być przedwczesny...
    Problem polega na tym, ze lekarka wykonująca to badanie przyjmuje tylko raz w tygodniu. Więc kolejny termin wypadnie 27.09, w 20 dc, czyli potencjalnie na samej końcówce. Czy wtedy nie będzie już za późno na ocenę?
    Oczywiście ten cykl będę szczegółowo obserwować i mierzyć, bo jeśli znów będzie mega szybka owu, to ten20.09 (14 dc) może się sprawdzi.
    Ale może być mi się ciężko wstrzelić we właściwy termin, zwłaszcza kiedy nie wiem, który czas jest dla podobnego badania najlepszy...
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeSep 11th 2018
     permalink
    U mnie cykle 24-25 dni , 2 razy w 12dc było już po owu A skok mam zazwyczaj 13-15dc (u mnie owu przed skokiem)
    Również mam plamienia i zawsze progesteron był ok ale ostatnio pierwszy raz wyszedł bardzo niski. Brałam luteine,duphaston jak i również zastrzyki ale plamienia i tak się pojawiały około 3 dni przed okresem choć słabsze ale ciemniejsze. Ja mam endometrioze więc to może mieć związek również z tym ciężko powiedzieć .
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 11th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja mam cykle 21-25dniowe (Z naciskiem na 21-23). Owu zazwyczaj w 12-13dc. Plemienia 2-3dni przed miesiączką. Wszystkie badania ok, żadnej endometriozy, w ciążę raczej zachodze bez większych problemów.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    A robiłyście takie "szczegółowe" usg? Bo ja mam problem z wyborem terminu, w sensie żeby za późno nie było...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Karola - ja myślę, że obecny cykl wydłużony, to jednorazowy efekt stresów i urlopu. Kolejny cykl powinien być "normalny", czyli znów krótki. Celuj więc w terminy biorąc pod uwagę minione cykle.

Jeśli z obrazu USG nic nie wyjdzie, to może diagnostyka w kierunku polipów szyjki (USG przezpochwowe), mięśniaków macicy lub chlamydiozy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    marion, ja wiem że kolejny cykl może być już "normalny" tylko, ze te 4 dni przesunięcia w tym cyku wymuszają na mnie przesunięcie wizyty o cały tydzień. I się zastanawiam, czy jeśli cykl będzie "normalny" to nie będzie już za późno, żeby ocenić ewentualne efekty przebytej owulacji. Bo pierwotnie umówiona wizyta wypadnie mi w dzień potencjalnej owulki, czyli może być za wcześnie.
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
     permalink
    Ja bym nie zmieniala terminu - jesli teraz bedziesz przed owulka, to najwyzej tydzien pozniej tez przyjdziesz na USG i bedziesz mogla sprawdzic potrzebne parametry
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Tylko że skierowanie mam na jedno badanie...
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
     permalink
    Moze lekarz wypisze tez na nastepne..
    No nie umiem doradzic - ja w takich "goracych staraniach" wiekszosc badan robilam prywatnie bez ograniczen
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Ale ja się nie staram :wink:
    W pierwszym poście napisałam, że nie o staranie tu chodzi, ale że wybrałam ten wątek, bo większość z was ma takie badania za sobą i liczyłam na poradę.
    A lekarz na urlopie do połowy października i miałam się zgłosić z kompletem badań jak wróci.
    Nic, będę obserwować cykl i pytać dalej...
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
     permalink
    To moze te badania zrob w nastepnym cyklu, a teraz odwolaj wizyte
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.