Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 31st 2011
     permalink
    jasne że na serio, czemu miałabym nie na serio pisać. Testy te sama sprawdziłam na sobie kiedyś ( tzn. takie same, nie TE same oczywiście;)) potem kupiłam z myślą o staraniach, ale staranek teraz nie będzie, więc po co mają leżeć.
    jak PRIORYTET to 11 zł i już. w razie zainteresowania, podaj swój mail, napiszę do Ciebie
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 31st 2011
     permalink
    Damazy, przeniosłeś czy usunąłeś mój wpis z tymi testami? Niestosowny?
    --
    • CommentAuthorModerator
    • CommentTimeJan 31st 2011
     permalink
    wszelkie oferty handlowe proszę umieszczać w dziale REKLAM bądź w wątku BAZAREK - Sprzedam, kupię, oddam
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 31st 2011
     permalink
    no tak, wiem, tlyko tutaj akurat o testach była mowa i przypomniało mi się. Jak przesuwacie/usuwacie posty, powinniście choć notkę wpisać, ze przesunięta...bo tak to od czapy trochę to wygląda...
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    Z tym czarnym jamnikiem to dobre bylo :bigsmile: ale sie nasmialam :tongue: Ja niestety jestem kiepska wrozka bo co miesiac sobie wroze ze napewno jestem w ciazy a tu nic :tongue: Ja sie pisze na wrozbe z jamnika :wink: i kieliszka z winkiem, po winku kazda wroba bedzie prawdopodobna :wink::tongue:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorkelciak9
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    mam pytanie czy którejś z was przydażyła się taka sytuacja że mimo że robiła test i wynik był negatywny była w ciąży? ja ostatni @ miałam 1 stycznia robiłam ostatnio test ale wyszedł negatywny a @ dalej nie widać
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    moze po prostu cykl Ci sie wydluzyl bo mialas pozno owulacje ale jesli uprawialas sex w okresie plodnym to ciaza nei jest wykluczona nawet przy negatywnym tekscie na chiwle obecna
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Moja znajoma zrobiła 3 testy i wszystkie były negatywne, a w ciąży była :wink:
    --
    • CommentAuthorkelciak9
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    no właśnie uprawiałam sex bez patrzenia czy to czas płodny czy nie a ostatnio przestaliśmy sie już zabezpieczać więc mam nadzieje że mimo negatywnego wyniku testu będę w ciąży :)
    •  
      CommentAuthorolciapa29
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Witajcie kobietki:bigsmile: borykam sie z takimi samymi problemami:angry: Otóż od stycznia tego roku staramy sie o dzidzie (po raz pierwszy) @ miałam 3.01. Jest 7.02 i @ nie ma! Oprócz tego objawy które mi towarzyszą są dosyć obce w moim życiu. Cyce jak donice nabrzmiałe wielgasne alee dopiero od 2 dni zaczęły pobolewać, wzdęty brzuch, bolący jak na @, biała wydzielina która towarzyszy mi już od 2 tyg. Ból głowy szczególnie po południu:/ Zrobiłam test dzien przed spodziewanym @ i NIC! Zrobiłam test przedwczoraj i NIC! Zrobiłam test wczoraj ii...sprawdziłam go nie po 3 min 15 min tylko h i zauważyłam dwie kreski jedna czerwona jak krew druga bladziuchna baardzo ale widać. Czy może to byc przyczyna tego, ze odczytałam test za późno??? i dlatego pojawiła się ta kreseczka??? bo juz sama nie wiem jak mam do tego podchodzić! Mieszkam w IRL, w kraju którym nie można sprawdzić ciązy przez badanie krwi oni tego nie robią !!!:/ ile mam jeszcze czekać?? help
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    A dlaczego w Irlandii nie robia takich badan?? Nie mozna ich zrobic prywatnie??:confused: Poczekaj jeszcze kilka dni zrob sikacza jeszcze raz i sprawdz wynik odrazu. Trzymam kciuki za pomysla wiadomosc :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  1.  permalink
    olciapa a ghdzie jestes w tej irl, bo w dublinie sa polskie kliniki i robia, tylko kosztuje sporo wiecej. poszukaj w necie.
    --
    •  
      CommentAuthorolciapa29
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    marzycielka7 na zachodnim wybrzeżu koło Limerick. Są tu dwie z kliniki PL i w żadnej nie robią badań krwi. Głupki! a Irlandzki gin wczesnej ciąży nie uważa za ciąże!! także nie ma co na nich liczyć. Nauczyłam się już jak oni tu do wszystkiego podchodzą!:angry:
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    no na wyspach tak jest, nikt nie zrobi badania z krwi , nikt nie robi badan dopochwowych usg( co w sumie chyba mi sie podoba,ale raz mogliby zrobic) a usg sie ma dopiero jakos ok 10 tyg ciazy..bo oni podchodzA DO TEGO tak,ze do 12 tyg mozna poronic i wiecie selekcja naturalna, wiec watpliwe aby nawet ewentualnie wspomagali luteina/progesteronem wczesna ciaze.. Pozdrawiam
    --
  2.  permalink
    uuuu wiem, ze dublinie robia, bo sama pytalam o cennik... a w prywatnej irlandzkiej klinice? wiem, ze publiczna opieka to takie minimum(dlatego zamierzam wykupic ubezpieczenie w avivie), wiec tam na pewno nie da sie tego zrobic. pozostaje Ci tylko poczekac pare dni i powtorzyc test albo jechac do dublina na bete albo szukac prywatnej irl i slono zaplacic za bete:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    olciapa29
    osobiscie uwazam,ze powinnas powtorzyc test z moczu za jakies 2 dni( ktory to Twoj dzien cyklu teraz jest? ), ja zmoim pierwszym dzieckiem tak mialam ze na 2 dni przed miesiaczka wyszla blada krecha a w dzien spodziewanej odrazu czerwona druga:) Powodzenia!!:))
    --
  3.  permalink
    Witam dziewczyny , od dłuższego czasu czytam wasze wpisy na forum i wiem że tematów o testach ciążowych itp jest mnóstwo . Ja z mężem staramy się o dziecko w tym miesiącu myślałam że może się udało , bo kochaliśmy się w prawie każdy dzień który należał do dni płodnych jestem młoda bo mam 21 lat więc większych chyba problemów z zajściem w ciążę nie powinnam mieć tym bardziej że nigdy nie chorowałam ani nie miałam problemów z narządami rodnymi. Dziś termin okresu którego nie dostałam więc z samego rana zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny . Cycki mnie od tygodnia bolą strasznie ( przed kresem też bolą ale troche mniej)brzuch boli chwilami jakbym miała dostać okres, mam biały śluz na bieliżnie, często chodzę do toalety na ustach mi wyskoczyły w tym tygodniu 3 opryszczki , a nigdy wcześniej nie wyskakiwały a jednego dnia z rana strasznie mnie mdliło , nie wiem czy ja sobie to wszystko wyolbrzymiam ale miałam ogromną nadzieje że jest we mnie już nasze małe szczęście a jak zobaczyłam negatywny wynik testu to się strasznie poczułam :( w tygodniu zarejestruje się do ginekologa ale pewnie na wizytę trochę poczekam więc pierw chciałam się z wami tym wszystkim podzielić jak myślicie jest szansa jeszcze że jestem w ciąży jakie wy miałyście pierwsze objawy ??
  4.  permalink
    chloe28 wlasnie troszke denerwuje mnie ich tok myslenia o ciazy:| bo np. jesli poronienie wystepuje z przyczyn hormonalnych u kobiety, ktore mozna leczyc , a nie wady genetycznej plodu to mozliwosc donoszenia ciazy bedzie bardzo znikoma... taki mankament irl sluzby zdrowia...echhh
    --
    •  
      CommentAuthorolciapa29
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    tak jak piszecie..poczekam jeszcze kilka dni i powtórzę test. Ja już mam dosyć tej niepewności i bezradności. Jak dostane @ to chociaż w domu posprzątam heheheh bo przed @ to nie ruszę palcem takiego mam lenia :D
    marzycielka7 a co do ich służby zdrowia to budzi kontrowersje. Porady i badania w czasie ciąży bardzo ubogie, ale za to porody są na wyspach chwalone. Ja dopóki nie doświadczę nie uwierzę. Jednak większość Polek decyduje sie na poród w IRL. pozdrawiam:bigsmile:
  5.  permalink
    ja jak cos sie tez porod w irl(jesli sie uda zafasolkowac), bo przyszly tata jest irl i narazie przyszlosc wiaze z tym krajem:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorolciapa29
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    http://www.youtube.com/watch?v=O8HwJaDIKe0 wczoraj ryczałam jak bóbr jak słuchałam tej pioseneczki hehehe miłego sluchania :P:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Olciapa, a prowadzisz obserwacje? Bo długośc fazy lutealnej sporo by powiedziała. Bo sama długośc cyklu niestety nie musi nic mówić - może się wydłużyć po prostu. Ale lutealne powyżej 18 dni to już niemal pewna ciąża. Poczekaj ze dwa dni i testuj z rannego moczu i odczytaj wynik o czasie. powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    Jak dobrze ze w USA nie jest tak zle. Moja kolerzanka jak byla w ciazy to tylko sobie wszysto chwalila (ale byla pod opieka amerykanskich lekarzy). A jak urodzila to jej sala (w ktorej byla z dzieckiem) wygladala jak pokoj w dobrym hotelu, wlasna lazienka a jedzenie z menu jak w restauracji. Tez pojde do tego szpitala rodzic ( jak juz zafasolkuje) :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  6.  permalink
    świetna pioseneczka słucham ją teraz 3 raz :) chciałabym mieć takie małe ziarenko w sobie ;)
  7.  permalink
    Witam dziewczyny , od dłuższego czasu czytam wasze wpisy na forum i wiem że tematów o testach ciążowych itp jest mnóstwo . Ja z mężem staramy się o dziecko w tym miesiącu myślałam że może się udało , bo kochaliśmy się w prawie każdy dzień który należał do dni płodnych. Dziś termin okresu którego nie dostałam więc z samego rana zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny . Cycki mnie od tygodnia bolą strasznie ( przed kresem też bolą ale troche mniej)brzuch boli chwilami jakbym miała dostać okres, mam biały śluz na bieliżnie, często chodzę do toalety na ustach mi wyskoczyły w tym tygodniu 3 opryszczki na ustach , a nigdy wcześniej nie wyskakiwały a jednego dnia z rana strasznie mnie mdliło , nie wiem czy ja sobie to wszystko wyolbrzymiam ale miałam ogromną nadzieje że jest we mnie już nasze małe szczęście a jak zobaczyłam negatywny wynik testu to się strasznie poczułam :( w tygodniu zarejestruje się do ginekologa ale pewnie na wizytę trochę poczekam więc pierw chciałam się z wami tym wszystkim podzielić jak myślicie jest szansa jeszcze że jestem w ciąży jakie wy miałyście pierwsze objawy ??
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Na jakiej podstawie ustalasz termin okresu? Obserwujesz się czy na oko? Jeśli na oko, to domniemany termin miesiączki może nim wcale nie byc. Zrób test ciążowy z krwi.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
  8.  permalink
    Na oko bo nie zawsze mam okres regularny , test z krwi chyba trochę kosztuję więc wolę może tak za 4 dni zrobić koljny test ciążowy a jak myślicie kiedy test powinien wyjść najpewniej ja dziś mam 32 dzień cyklu.Ostatni okres miałam 6 stycznia
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    mi to sie wydaje,ze to tez nie mozna generalizowac, pewnie mozna miec pecha i trafiac na zlych lekarzy (bez wzgledu na kraj); ja tam rodzilam w UK i nie chwale sobie:( aczkolwiek kolezanka byla zadowlona-jak mowie kwestia szczescia rowniez!
    Olciapa, KARKO ma racje zobacz ktory to dzien fl Pozdrawiam:)
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    julitka1990- zrob test jutro z rana:) ja jakos nie pamietam zebym miala jakies objawy podczas pierwszej ciazy ,dopiero jakos tydzien po zrobienu testu cos tam sie dzialo no a potem to zygalam non stop!
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 7th 2011 zmieniony
     permalink
    No właśnie nie da się ustalic po długości cyklu , kiedy tak naprawdę powinna nadejśc miesiączka, bo to zależy od tego kiedy była owulacja i, w którym dniu fazy lutealnej aktualnie jesteś. Testy z krwi nie są aż takie drogie - zależy od laboratorium.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2011
     permalink
    marzycielka-zgadzam sie; mysle ze jak juz raz sie poroni to moze wtedy zostana przeprowadzone badania hormonalne, ale pieerwsza ciaze (szczegolnie u mlodych kobiet) traktuja..niezbyt powaznie bym powiedziala. Zycze dobrych lekarzy, bo jka mowie- mozna dobrez i zle trafic:) (a zawsze mozna lekarza zmienic !!)
    --
    • CommentAuthorKsenia1984
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Mam cykle średnio 31 dniowe. Współżyłam 15 dc i Ehh nie wytrzymałam i zrobiłam test Oczywiście negatywny. dzisiaj 24 dzień cyklu bolą mnie jajniki, i piersi. Tempka mierzona w pochwie 37,2 może jednak jest jakaś szansa co myślicie? I dziwnie płaczliwa jestem
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Kseniu, raczej za wcześnie na test. Objawami typu drażliwe piersi, płaczliwość, pobolewanie brzucha nie sugerowałabym sie - przerobiłam je trzy razy - pewna, że jestem w ciąży;) natomiast w czwartym cyklu, jak zaszłam, nie miałam takich objawów.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Takie objawy przerabiałam co miesiąc przez prawie 3 lata :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 12th 2011
     permalink
    Mi tez co miesiac sie wydaje :tongue: Wszystkie objawy mi pasuja do ciazy, a tu co miesiac @ Dlatego nie nakrecam sie objawami. Mam w domu kilka testow (tak na wszelki wypadek)i zawsze mam zrobic w dniu spodziewanej @ bo moze... a tu @ nadchodzi i :tongue: Dlatego radze nie nakrecac sie i cierpliwie czekac na rozwoj sytuacji. :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Hej laski:)
    Ja wg testów (mocz i krew) jestem w 5 tyg ciąży. niestety usg mam dopiero 25 lutego i wtedy dowiem się czy wszystko jest ok. Moje objawy... Na początku tylko pobolewał mnie brzuch jak na @, co podobno jest normalne bo macica się rozpulchnia. Czuję większą wrażliwość sutków. A dzisiaj jest mi słabo i zaczyna mnie lekko mdlić. Zawsze byłam łasuchem na słodkie, a teraz nie mogę patrzeć na nic co zawiera cukier:)
    To w sumie tyle. Lekarz na usg jeszcze nic nie zobaczył, bo poszłam do niego zbyt wcześnie. Pytał mnie czy mam wrażenie częstego oddawania moczu. Podobno to typowy objaw ciąży - u mnie brak. Mam nadzieję, że to nie problem.... i nie świadczy o jakimś problemie:(

    Życzę wszystkim starającym się powodzenia:) i potwierdzenia Waszych objawów.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    myszerej: Pytał mnie czy mam wrażenie częstego oddawania moczu. Podobno to typowy objaw ciąży - u mnie brak. Mam nadzieję, że to nie problem.... i nie świadczy o jakimś problemie:(

    nie stresuj się, u większości kobiet to faktycznie jeden z początkowych objawów ciąży, ale zdarzają się wyjątki, takie jak Ty i ja :wink: sikałam tyle co przed ciążą, a zniosłam ją dobrze, bez większych problemów:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Do martitap: "ufff":bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny! Czy Was na początku też tak bolał brzuch jak na @. Momentami jest to dość silny ból:(
    Ponoć jest to normalne i lekarz faktycznie na pierwszej wizycie zapisał mi receptę na nospę forte. Jednak mimo wszystko dla mnie to coś niepokojącego :(
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Moja znajoma,która zaszła w ciąże też miała bardzo silne bóle(wtedy myślała,że zbliża się jej okres) chwilami miała wrażenie jakby za chwile miała dostać @,a była prawie w drugim miesiącu.
    Myszerej nie martw się.W ogóle gratulacje za fasolkę,że się udało,trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Takie bóle też są normalne:wink: z drugiej strony jeśli coś Cię niepokoi to lepiej to skonsultować z lekarzem.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    Dzięki, pogodziłam się z tymi bólami, bo faktycznie wszyscy mówią, że to normalne:) W piątek wizyta u Gina to się o wszystko dokładnie wypytam:)
    --
    • CommentAuthorolusia1985
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, dzisiaj postanowiłam się tutaj zalogować, ponieważ mam pewne podejrzenia, że mogę być w ciąży. Zwykle mój cykl ma 28 dni, dziś mam 34 dzień czyli 6 dni po tym jak powinnam dostać okres. Odczuwam bóle jakby ten okres miał za chwile nadejść, jestem strasznie senna od 2-3 dni, mogłabym ciągle spać i nic mi się nie chce. Kolejnym objawem jest śluz, który wygląda jak białe mleko, mam uczucie jakbym tam miała non stop mokro, bardzo mokro:) Poza tym temperatura 4 dni to 37-37,1. W okresie owulacyjnym zwykle podwyższoną mam 36,8 a standardowo 36,5-36,6. Zapomniałam dodać, że o dziecko staramy się już jakieś pół roku i mam nadzieję, że wreszcie się udało. Nie wiem tylko czy to nie moja wyobraźnia. Trzymajcie kciuki:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Który to Twój dzień lutealnej?
    --
    • CommentAuthorolusia1985
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Jeżeli dobrze policzyłam to dzisiaj jest 13 dzień, ale jeszcze dokładniej przeczytam o tej fazie i będę pisać:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    No to nic się nie spóźnia. Nigdy nie miałaś tak długiej lutealnej? Czy to rekord?
    --
    • CommentAuthorolusia1985
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Z tego co patrze w moich pomiarach to zazwyczaj było 6-8 dni. No nie wiem cykl 34 dni to raczej mi się nie zdarzał. Trzeba czekać, albo udać się po test
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Od skoku do ostatniego dnia cyklu mijało 6-8 dni i nie więcej?
    --
    • CommentAuthorolusia1985
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Z moich obliczeń owulację mam zazwyczaj od 20 - 23 dnia cyklu plus 6-8 dni , zazwyczaj mój cykl miał 28-29 dni. Może mogłabyś podejrzeć mój wykresik, może to ci coś podpowie, bo może też moja wiedza nie do końca odzwierciedla co piszę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Na czym polegają obliczenia?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.