Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    A w tym dziale ucichlo... Moze przyszle mamusie dorzuca jakies objawy? Moze mialyscie jakies nietypowe? A moze ktorejs sie zdarzylo ze zadnych objawow nie miala?:smile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Witam, jestem tu nowa z mężem staramy się o dziecko od 6 miesięcy bez efektów;( ale jest to utrudnione z mojej strony ponieważ życie utrudnia mi tarczyca...co prawda jestem już po operacji i niby wszystko z nami ok ale jakoś nie mogę zajść.
    Każdy cykl to nowe nadzieję i rozczarowania, natomiast w tym cyklu jest inaczej, ale nie wiem na ile sama sobie to wmawiam, a na ile to może być rzeczywistość.
    Myślę, że to na takiej zasadzie, że jak któraś oczekująca mama napiszę, że ją uszy swędzą to każda będzie się doszukiwać u siebie tych objawów.
    Jednakże mam pewne przesłanki, że może tym razem nam się udało, a mianowicie lekkie rwanie w lewym jajniku czasem w prawym, w dole brzucha uczucie rozpulchnienia, powiększenie piersi, zasinienie narządów płciowych, dużo białego śluzu, ból w krzyżach, w dzień senność a w nocy niemożność zaśnięcia...może to ciąża, ale z drugiej strony dolegliwości mogą być od czegoś innego...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    W najbliższych dniach zrobię test z moczu, a jak on mnie nie uspokoi to zrobię sobie bete w pracy...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Powodzenia! Życzę dwóch kreseczek!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    a jezeli chodzi o bete to można ją robić już po 10 dniach od potencjalnego zaplodnienia
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Dzięki Myszerej:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    basia_87 powodzonka :) daj znac jak zrobisz tescik :) 3mam kciuki :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Jakby mi tak wyszedl pozytyw w poniedziałek...:bigsmile: to teściowa ma urodziny i byłybysmy dwiema najszczęśliwszymi kobietami:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Witaj basia:) czemu już nie zrobisz bety?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Jest trochę za wcześnie poczekam do poniedziałku i zrobię test z moczu...a jak wyjdzie negatywny to wtedy poczekam do terminu @.
    Ciekawe czy będę się śmiać z własnej głupoty...:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Chodź męża trochę wykorzystałam więc myślę, że może coś jest na rzeczy...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    No, no.. widziałam to wykorzystywanie na Twoim wykresiku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    o matko jaka ja niecierpliwa:shamed:
    i dużo piszę...może za dużo:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    basia, z tego co mi wiadomo, to szybciej beta potwierdzi ciążę niż sikaniec. Tym bardziej, że na co dzień masz możliwość zrobienie bety :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Oczywiście że wiem o tym, ale jak sikaniec potwierdzi to i beta będzie pewna...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    wiem, że beta jest lepsza, ale jak moj organizm łącznie z psychą robią mi taki kawal to wole żyć w nieświadomości jak najdlużej( czyt, do @).
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Pogubiłam się w Twoim toku myślenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    beta daje prawie 100% pewność, a ja nie chce się jeszcze rozczarować, po 1 za wcześnie, a po drugie do 10 dni się okaże...
    sama się gubie we własnych myślach bo za bardzo bym chciała być w ciąży i czasami myślę, że juz tak jest a czasami że to niemożliwe
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    basiu, musisz wyluzować. Tak jak CI napisałam - jestes jeszcze w okresie płodnym (tak wnioskuję z objawów śluzu), możliwe, że jeszcze przed owulacją!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    może z tego te objawy...chociaż wyniki z hormonów z krwi mowiły by coś innego i gino też...:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    no dokładnie! masz objawy okołoowulacyjne. Czy znasz choć podstawy którejs z metod NPR? Bo chyba nie, skoro tak interpretujesz objawy? Śluz mega płodny, objawy okołoowulacyjne - wszystko się zgadza. teraz jest czas na starania, a nie na testowanie, Basiu;)
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Basiu, jeśli chcesz się być pewniejsza testowania to lepiej zrób betę, bo zdarza się, że sikaniec może nie być wiarygodny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Nie żadnej z metod nie znam...nigdy się nawet tym nie interesowałam.
    A jeżeli chodzi o medycyne to w 9 dc robilam usg i gino powiedział, że jest czysto poza pęcherzykami wzrostowymi k.jajowych prawie gotowych do pęknięcia, a wszystkie hormony robione 14 dc określił po normie jako środek owulacji...poza dhea so4 za nisko, prolaktyna troszkę za wysoko a tsh nisko ale w normie, czy to wszystko może tak od siebie odbiegać...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Czemu nigdy się nie interesowałaś? Teraz masz okazję nadrobić stracony czas.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    wyniki badań moga być neimiarodajne... Obserwacja własnego organizmu bardzo ci pomoże. Naprawdę raczej niemożliwe, byś była w okresie do testowania. Masz dni płodne TERAZ BASIU
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    basia_87: gino powiedział, że...

    cóż, nie musi tak być w tym przypadku, ale o ignorancji lekarzy nie jeden raz słyszałyśmy... Przykre, ale prawdziwe.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Pewnie tak chodź myślę, że teraz trafiłam do fajnego lekarza z dużym doświadczeniem, wszystko dokładnie tłumaczy i odpowiada na wszystkie pytania. Powiedział żeby się postarać jeszcze z dwa cykle, a jak nic się nie wydarzy to skieruje mnie na drożnośc jajowodów.
    Nigdy się nie interesowałam bo nie było mi to potrzebne (wtedy tak myślałam), kiedy nie chciałam zajść w ciąże były tabletki i myślenie, że jak będę chciała dziecko to wystarczy odstawić... Lekarz (wczesniejszy) przepisal mi tabletki bez badań przed w trakcie i po, a gdy zapytalam czy nie powinnam zrobić przerwy to mnie ochrzaniła, że to ona jest lekarzem, a branie w niczym nie przeskadza, później zrobiłam sobie sama badania wszystkich kobiecych hormonów i były w ilościach śladowych, zmienilam lekarza na obecnego porobił badania czy przysadka mózgowa nie jest przyblokowana. Wszystko okazało się w porządku ale pół roku potrebowałam na dojście hormonow do właściwego poziomu
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    basia_87: drożnośc jajników

    drożność jajowodów :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    No tak moj błąd:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Przed rozpoczęciem brania miałaś takie cykle jak teraz?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Przed rozpoczęciem brania nie zwróciłam nawet na to uwagi albo nie pamietam, później pojawiła się u mnie ogromna nadczynność tarczycy i anty była brana jako lek i cykle z anty były po 29-30 dni, odstawiłam w czerwcu tamtego roku i tak się też utrzymywały aż do października. W październiku cykl był krótszy ze względu na okropny stres przed operacją, skrócił się do 27 dni. W listopadzie, grudniu i styczniu były po 33-34 dni a w lutym dostałam @ po 26 dc. Obecnie jestem w 20 i myślę że do 10 dni dostanę @.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011 zmieniony
     permalink
    A na tarczycę choruję od końca 2006 r, ale wyszło że to tarczyca pół roku później w 2007r
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Jeśli masz na myśli anty hormonalną, to wtedy nie miałaś cyklu wcale.
    Za jej pomocą leczyłaś nadczynność tarczycy? Co ma jedno do drugiego?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Basiu, a moze warto z tym lekarzem właśnie porozmawiać o metodach naturalnych - poznawaniu własnego cyklu. Jeśli naprawde takiz powołania i dobry - powinien być przychylnie nastawiony. Moja Pani dr z xzaniteresowaniem ogladała moje wykresy. miałąm swegoczasu długi cykl, dziwny, z kilkoma podejściami do owulacji. W końcu poszłam do dr, ale własnie wtedy nastąpił szczyt sluzu i skok temperatury - wiedziałam więc, że okres powinnam dostać w ciagu 12 dni. Powiedziałam jej o tym, słuchała zainteresowana, potwierdziła i powiedziała, że w takim razie moge poczekać te 12 dni na @. jak nie przyjdzie, wziąć luteinę. Oczywiście co do dnia @ przyszła i luteiny na wywołanie @ nie musiałam brać.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Brałam żeby dostawać @ tak mi lekarz zalecił...
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    a ama znowu swoje...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Skoro prawda w oczy kole...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    To teraz uświadom mnie jaka prawda...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    KARKO dzięki, zapytam przy najbliższej okazji.
    --
  2.  permalink
    Witam was. Macie już spore doświadczenie w tych sprawach więc może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Jestem świeżo po zapaleniu pęcherza, dalej przyjmuje antybiotyk na polecenie lekarza, badania moczu wyszły ok. Czy taka infekcja pęcherza może wpłynąć na opóźniającą się @? plus stres, kilkudniowa głodówka ( i ogólnie marne odżywianie)? Nie wiem czy robienie testu ma teraz sens bo ponoć przy takich "akcjach" z pęcherzem i antybiotykach wynik może być fałszywy
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak mogą mieć wpływ.
    --
    • CommentAuthormielikki
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Basiu, trzymam kciuki za dobre wieści, może w końcu się uda.

    U mnie teraz czas owulacyjny i już bym chciała wiedzieć czy się udało :wink: ach to czekanie

    A co do objawów, w obu ciążach zaczęło się od specyficznego odczucia (bólu) w brzuchu. W drugiej ciąży, gdy to poczułam (przed testem) już wiedziałam, że się udało.
    -- Mama aniołka i córci :*
    • CommentAuthorAnowiii
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny. Ja w poprzednim cyklu mialam wczesne poronienie na początku 6tc, całkowite. Teraz zdaje się, że znowu coś się kroi:) Mam nadzieję bo staramy sie z narzeczonym o to. Kilka dni temu z dnia na dzień zaczęła rwać mnie lewa pachwina, tak, że utrudniała mi normalne poruszanie się. A kolejne dni to ból w okolicach lewego jajnika i kłucie w podbrzuszu. Od wczoraj odczuwam też tępy ból po bokach. Piersi bolą mnie i nabrzmiały od kilku dni, jestem 3 dni przed spodziewaną @. Dzisiaj rano zrobiłam test- negatywny. Ale może jeszcze za wcześnie. Choć skoro mam już takie odczucia w podbrzuszu to czy poziom HCG nie powienien być już na tyle wysoki żeby dał o sobie znać w teście?? Czekam niecierpliwie na ten wtorek żeby okazało sie, że się udało... Czytałam, że te bóle to może być rozciąganie macicy i działanie ciałka żółtego na jajniku, wiec mam nadzieję, że to nie powód do zmartwienia, chodź przez myśl przechodzi mi też czy to nie wróży czegoś nie dobrego i że skończy się jak poprzednio albo na podtrzymaniu...
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Ja mam takie odczucia 10-12 dni przed @ i dziewczyny nasuneły mi myśl, że może dopiero to czas owulacji także różne moga być tego przyczyny:neutral:
    Ale życzę ci dobrych wieści :rolling:
    Napisz czy coś się u ciebie zmiania
    --
    • CommentAuthorAnowiii
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    nie no owu chyba nie... jak ja mam owu to odczuwam czasami jednego dnia lekka tkliwosc w okolicy jajnika, a teraz to juz trwa 4dni:] i nigdy nie mialam kłucia w podbrzuszu... No ale czas pokaże. A nie wiesz może czy z krwi Beta żeby zrobic to trzeba byc na czczo?
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Betę można zrobić o dowolnej porze:) Nawet późnym wieczorem. Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Nie na czczo nie musisz być ale bezpośrednio po posiłku też nie, taki 3 godz przerwy.
    Wiem że u ciebie raczej to nie owu chodziło mi o różne przyczyny.
    Ja nigdy nie odczuwałam niczego podczas cyklu nawet czas @ bez dolegliwości, a to kucie w lewym boku trwało 3 dni a teraz w podbrzuszu i też nie wiem co to może oznaczać...może nic
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn z doświadczeniem. Czy ten termometr microlife jest dobry?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Nie ma wielkiego doświadczenia, ale dobry. To już zdążyłam wyczytać;) też go zamawiam w przyszłym tygodniu:)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Mój entuzjazm, że może się udało jakoś opadł i się już nie łudzę i przez to jakoś mi lżej. Wolę się miło zaskoczyć niż niemiło rozczarować i przestaje nad tym myśleć.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.