Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    Tak sobie pomyślałam , że moze koleżanki , które noszą pod sercem swoje dziecko oraz te które juz są mamusiami podzielą się z nami wiedzą dotyczącą poczatkowych objawów ciąży . Czytałam , że niektóre kobiety już krótko po owu wiedzą , że są w ciąży . Mają objawy , które dostrzegają już przed zrobieniem testu. Może niech wpiszą , jakie to objawy , oraz jakie objawy towarzyszyły ciąży w okresie do I trymestru.
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    A my będziemy sie łudzić co miesiąc, bo jakis objaw nam podpasuje :wink:
    Ale oczywiście sama chętnie poczytam. Ciekawa jestem, czy faktycznie można juz "czuć" ciążę w tych pierwszych dniach ?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Ja w pierwszych dniach ( gdy nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciąży) nakrzyczałam na mojego męża że przesłodził mi herbatę on zrobił wielkie oczy twierdząc że posłodził tak jak zawsze i to mnie trochę zastanowiło i faktycznie nie minął tydzień gdy na teśćie zobaczyłam dwie kreski.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    JEMMA może i masz racje , ze sie trochę bedziemy łudzić , ale może też nas czasami dziewczyny sprowadzą na ziemie .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Tak, przecież wiele osób nie czuło absolutnie NIC, ew. objawy zbliżającej się @, he he, a potem okazało się, że to nie to.
    --
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    za nim zobaczyłam na tescie 2 krechy (w ubiełym roku we wrzesniu poroniłam) to nie smakowała mi kawa i nawet jednego dnia powiedzialam mojej mamie ze chyba kupila zepsuta kawe bo nie mozna jej pic (oczywiscie wszystkim smakowała oprócz mi :wink: )dzień poźniej okazało sie że jestem w ciąży. Niestety radość nie trwała dlugo, bo dwa tygodnie poźniej poroniłam :sad:
    •  
      CommentAuthormagdalenkakol
    • CommentTimeAug 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    mnie tez nie smakowalakawa. smierdziala i od razu mnie zemdlilo. Za 2 dni zrobilam test no i juz wiedzialm czemu mi kawa nie smakowala.
    --
    • CommentAuthoraliccee_
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    A ja kiedy byłam w ciąży (też poroniłąm) to miałam bardzo dużo energii. I to od samego początku. Sprzatalam, okna myłam, ćwiczyłam... no pożniej to sie zle skonczylo, ale inna byla przyczyna niz te moje aktywności.
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeAug 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    mi również nie smakowała kawa, drażniły mnie różne zapachy i mnie mdliło, a wogóle czyjeś nowe perfumy wyczuwałam na kilometr, gdy inni mówili że nic nie czują; teraz schemat się powtarza, narazie z kawą nie jest tak żle, czasem upiję 2 łyki :)
    w początkowym okresie bardziej w południe i wieczorem miałam nudności i czułam się bardzo zmęczona, później już też rano np. gdy robiłam takie 10 min. ćwiczonka dostawałam zawrotów głowy i osłabienia, no i ćwiczonek rano musiałam zaprzestać, teraz też często bywam zmęczona i senna i wieczorem moje objawy każą mi się wcześniej położyć :) (dziś już spałam)
    Nie miałam apetytu, schudłam chyba 3 kilo, nie wiem dokładnie ale z rozm.38 zeszłam na 36. Czasem dopadało mnie ostre ziewanie i duszności, tak jabym miała za mało powietrza.
    Kiedyś wieczorem mój luby dotykał moich piersi, skoczyłam jak oparzona bo gdy dotknął moich sutków to tak dziwnie zabolało, aż promieniowało. Piersi zrobiły się twardsze i ciężkie jak kamienie.
    No i chyba to tyle, chyba że coś mi się jeszcze przypomni :bigsmile: Ogólnie dziewczynki czułam się podle, ale ile bym dała żeby czuć się tak znowu, oczywiście z potywnym efektem. Trzymajcie kciuki. :flowers:
  1.  permalink
    może dodam że testu pozytywnego nie ujrzałam :cry:
  2.  permalink
    Kciuki zacisniete.
    --
    • CommentAuthortolala
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Bardzo fajny wątek :)

    A co z tempką?
    Słyszałam, że dzięki pomiarom możnajuż kilka dni po owu
    stwierdzić ciążę...
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Ekhm... Jedynym potwierdzeniem jest USG lub wyczucie ruchów płodu (ale uwaga na tasiemce :bigsmile:)
    Z tymi tempkami to bywa różnie. Zakłada się, że o ciąży świadczy dopiero 18 wyższych temperatur ale tu założenie, że trzeba mierzy ć cały cykl, żeby znać jego przebieg i sprawdzić czy w ogóle był skok wraz ze śluzem (+ ew. szyjka). Niektóre kobiety po wielomiesięcznych czy wieloletnich obserwacjach mogą ciąże podejrzewać ale i wiele takich podejrzeń bywa nieprawdziwych więc nie warto kierować się pierwszymi wyższymi tempkami po owu bo wyższe temperatury po owu są zawsze.
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    Kawę odstawiłam razem z tabletkami :bigsmile: także w tej kwestii się nie wypowiem. Ja właściwie od samego początku byłam bardzo senna i rozkojarzona. Spać mi się chciało prze okrutnie ledwie wytrzymywałam w pracy . I tak do połowy drugiego miesiąca to była właściwie jedyny objaw. Potem doszły nudności. Radziłam sobie z nimi zjadając kanapkę jeszcze przed podniesieniem się z łóżka, ale i tak umycie zębów było nie lada wyczynem, nawet dziecięcej pasty używałam, bo mięta i wszelkie takie potęgowały odruch wymiotny. A i jeszcze cały I trymestr nie miałam apetytu, właściwie odżywiałam się tylko mandarynkami i zupami.

    blask_gwiazdy trzymam kciuki.
  3.  permalink
    dziękuję za wsparcie, za 10 dni będę wiedzieć czy się udało :bigsmile:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    osłabienie, zaćmienia, duszności, nie smakowała mi herbata ani kawa, a tak po za tym to intuicyjnie wyczuwałam że jestem w ciąży
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Ja tam nigdy nie lubiłam kawy, więc po tym objawie nie poznam, że będę, o ile to mi się przytrafi, he he. Wypiję tylko w proporcji 1:1 ze śmietanką 30%.
    --
  4.  permalink
    Amazonka najlepiej to nie widziec objawow .Jak ktos pragnie dziecka to zwsze cos znajdzie nakreca sie a pozniej jak nic nie wyjdzie rozpacza. Jak zobaczysz test z 2 krechami to wtedy dopiero zacznij obserwowac objawy.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Ja tam się nie nakręcam. Nie potrzebuję testu na razie. Do tej pory III faza nie zawiodła, choć mam problem z suchością.
    --
  5.  permalink
    No ja tez mam problem z suchoscia. Jeszcze co do objawow ciazy wlasnie dziewczyny pisaly ( na innych forach)ze mialy tuz przed oczekiwana @ duzo bialego sluzu.
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    No ja też mam jeszcze troche czasu , zanim zacznę sie nakręcac :bigsmile:. Ale dzięki 28 dni zaczełam lepiej obserwować swój organizm , zapisuje sobie pozostałe objawy ( nie wiadomo czego ) w kalendarzyku papierowym i dzieki temu w następnych cyklach ,bede umiała je powiązać albo z @ albo z ........ ( nie zapeszam ) . Pozdrawiam Was bardzo mocno.
    -- gg 6155390
    • CommentAuthormadzik
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Dziewczyny a słyszałyście o takm czymś że przez pierwsze miesiące ciąży można mieć @ tylko podobno troche się różni od normalnej, moja koleżanka tak miała przez pierwsze 3 miesiące :shamed::shamed::shamed:
  6.  permalink
    tak mozna miec i nie zawsze rozni sie od noramlnej. Moze byc tylko ciut slabsza ale to nie regula.
    --
    • CommentAuthormadzik
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    no właśnie więc @ jeszcze o niczym nie świadczy:swingin::swingin::swingin:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 24th 2006 zmieniony
     permalink
    oj madzik , Ty to dopiero nakręcsz dziewczyny . Nie dosć że pojawi sie @ , to będą patrzyły czy czasami nie jest słabsza :bigsmile: Ja za to już czuje sie jak przed @ . Dziwne czucie w dole brzucha , strasznie duzy biust i na dodatek strasznie mi zimno . A @ ma być dopiero 03.09, oczywiście jeśli mi się cykl nie poprzekręcał.
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Mojej znajomej siostra miała już dwóch chłopaczków, normalnie @ kiedy zauważyła że trochę przytyła i nie pojawiła się @ poszła do gina a tu diagnoza : 22 tydzień !!! Macie pojęcie ? no i urodził się trzeci chłopczyk :shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    o jaaaaaa , no to rzeczywiście niespodzianka i o tyle miesiecy wcześniej .
    -- gg 6155390
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    zazwyczaj te krwawienia, bo nie można ich nazwać @ to są jaśniejszego koloru tzn. nie ma ciemniejszej krwi.
  7.  permalink
    przypomniałam sobie i od razu dopisuję że wszystko zaczęło się od bólu głowy -1 dzień, drugi, trzeci...
    później nastąpiły dziwne wahania nastrojów, właściwie skrajne, raz byłam wniebowzięta i patrząc w lustro poprostu wiedziałam że będę mamusią, wtedy miałam dzień dobroci ogólnej; natomiast innym razem byłam tak rozdrażniona że płakałam z niczego, raz zebrało mi się na płacz gdy zobaczyłam córeczkę koleżanki, chociaż widziałam ją wcześniej mnóstwo razy :shocked:
    często miałam czerwone powieki, noszę szkła kontaktowe, więc może pod wpływem hormonów skład łez mi się zmienił, oczy mnie piekły i szybko się w soczewkach męczyły
    no i niemiłe uderzenia gorąca, raptownie robiło mi się gorąco, które czułam po czubki palców, robiłam się czerwona jak burak, a dosłownie po chwili wszystko mijało :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Ja miałam czasem ciemny, czasem jasny kolor @ w ciągu 30 lat dziewictwa i co z tego? To też nietypowy objaw.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    30 lat dziewictwa, hmm.. jak mogłaś tak długo czekać ? :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Normalnie. Wolałam poczekać do ślubu. Czy to coś dziwnego?
    Pamiętam, że w wieku ok. 25 lat mnie roznosiło. Ale to minęło i było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 24th 2006 zmieniony
     permalink
    No, Amazonko jestem pod wrażeniem :smile:
    Niezła dyskusja mogłaby się na ten temat wywiązać :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Eee tam. Normalne.
    --
  8.  permalink
    Amazonka moze dla Ciebie .Ja w wieku 25 lat juz bylam matka.
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Może jednak nowy topik założymy, bo chociaż utrata dziewictwa jest wiązana z ciążą, to jednak nie bardzo ma wpływ na początkowe objawy ciąży :wink:
    To jak otwierać dyskusję nt: "Najlepszy moment, aby stać się "kobietą" ;)"?
    •  
      CommentAuthorjagoda
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Wiecie co, ja jak byłam w ciązy z synkiem, i jeszcze nie wiedziałam o tym, a żeby zrobić test to było za wcześnie, odczułam silniejszy, intensywniejszy zapach moczu i to był dla mnie znak. czy Wy tez to u siebie zauważyłyście????

    Pozdrawiam serdecznie.
    •  
      CommentAuthorblue
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    To ja się też dopiszę, w 1. ciąży nie miałam objawów do 7tc, kiedy to zaczęły się wymioty:wink: A teraz nudności mam juz od 23dc (cykle 28 dniowe):cool:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Blue - słyszałam, że wczesne wymioty są bardzo charakterystyczne dla dziewczynki ;-)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    to i ja wtrace swoaj trzy grosze
    w ciazy bylam dokaldnie 5 lat temu (corka ma 4 latka z hakiem teraz) no i z objawow najwczesniejszych - po jakis niecalych 3 tyg od zaplodnienia dostalam okropnej biegunki, trwala chyba z 4 dni a pozniej przyszly nudnosci, nic tylko sie zatrulam, w ruch poszla smecta krople zoladkowa nawet wodka z pieprzem, wymiotowalam kilka razy dziennie i stwierdzilam ze w ogole czuje sie dziwnie, okres mi sie spoznial ale nie liczylam ze sie udalo, lekarka mowila ze u nas to bedzie dlugo trwalo (zw wzgledu na moja budowe) i co... udalo sie przy pierwszej probie... teraz juz nie jest tak latwo, ale bede cierpliwie czekala
    dodam ze wymiotowalam do dnia na porodowce, w pierwszym trymestrze schudlam 9kg, w drugim miesiacu smakowaly mi tylko tic taci i sucha bulka a pozniej to juz nawet woda wymiotowalam...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    magdalenkakol, każdy ma swój czas.
    --
  9.  permalink
    Amazonka oczywiscie ze tak. Ja Ciebie jednak podziwiam.I chyle glowe.:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Amazonka, tez cie podziwiam, ja wytrzymalam tylko do 25 lat.
    Ciaze rozpoznalam po zmiennosci nastrojow i to dwa dni po "zajsciu", ale niestety ta histora skonczyla sie w 8 tygodniu.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    czesc wszystkim jestem tu nowa, od 1 sierpnia staram sie o dzidzie, mam mdłości od poniedzialku ale zaczynaja się koło 10 rano i trwaja do wieczora, dzis boli mnie głowa, jestem rozdrazniona, piersi tez troszke bola, w srode nie wytrzymalam i zrobilam test ale wyszedl negatywny. Nie robie sobie nadziei ze jestem juz w ciazy, ale po przestanniu brania tabletek anty nie znam sowjego organizmu na tyle czy są to oznaki miesiączki, ostatni okres miałam 27 lipca i teraz czekam. czy któraś z Was tez miała taką sytuację??
    --
    • CommentAuthorkasik26
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    witam
    Ja dowiedziałam sie ze jestem w ciazy własnie dzis!!!I jestem strasznie szczesliwa:cheer:
    Objawy: ciagle mi sie pic chce i siusiu. A tydzien temu zmobilizowałam mame by mi zrobiła zimne nózki:cheer: Nie mam zadnych mdłosci,zawrotów głowy i ogólnie dobrze sie czuje:)
    Myszorka ja miałam ostatnia @ 24 lipca. Test robiłam 4 dni temu popoludniu i był ujemny.Dzis rano zrobiła Quik Vie i był pozytywny:cheer: zrobiłam hcg i mam 617. Wiec lec do laboratorium i zrób badania i bedziesz wiedziec. Powodzenia!! To był mój pierszy cykl staran:jumping:
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    Kasik26 wielkie gratulację i życzenia zdrówka dla Ciebie i fasolki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    Kasik26 to się masz świetnie, poczekam jeszcze trochę jak @ nie przyjdzie to zrobię test z krwi, a czy się go robi na czczo? ile się czeka na wynik?
    --
    • CommentAuthorkasik26
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    ja byłam po śniadaniu:bigsmile: w koncu to hormon to mysle ze jedzenie nie ma wplywu na wynik. Ale trzeba chba zrobic rano. Ja byłam o 12 na pobraniu krwi a o 14 był wynik:bigsmile:
    A moze zrób najpierw z moczu..ale zrób Quik Vie bo ten jest najlepszy
    • CommentAuthorkasik26
    • CommentTimeAug 26th 2006 zmieniony
     permalink
    ja zapłaciłam za hcg z krwi-30zł
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    ok dzieki za informacje, poczekam jeszcze pare dni i wtedy zrobie jeszcze raz, no chyba ze przyjdzie@ ale mam nadzieje ze nie przyjdzie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.