Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgnese_
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Witam porannie, ale napisałyście stron. Ja po pracy niestety nie mam kompa w domku.
    Bardzo mi się podobało zadawanie pytań waszym partnerom, ale się uśmiałam :bigsmile:. Ciekawe jaki mój byłby mądry :wink:. Muszę przeprowadzić test :cool:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny!:swingin:
    Ale się wczoraj rozgadałyście - miło było poczytać wasze posty!:clap:
    Mnie niestety wczoraj nie było, bo zabrakło mi czasu!
    Ale za to mam inne dobre wieści: ponieważ już za bardzo denerwowałam się tym bólem podbrzusza z prawej strony i za bardzo bałam się ciąży pozamacicznej (już kiedyś miałam takie podejrzenie) udałam się wczoraj do ginka na pierwszą wizytkę! I wiece co zobaczyłam - śliczną malutką kropeczkę na monitorze usg która do mnie mrugała - to oczywiście moje piękne maleństwo i jego malutkie serduszko!!!!:cheer::cheer::cheer:
    Ale byłam pod wrażeniem! Niesamowite przeżycie!:rainbow:
    Moje maleństwo ma 5 mm i bije mu już serduszko, jest pięknie zagnieżdżone w macicy a więc tam gdzie powinno i niczym nie muszę się martwić bo jest OK!!!:cheer::clap: ciąża weszła w 8 tydzień, a termin mam na ok. 4-5 czerwiec 2007r.Będzie tak jak mamusia bliżniaczek!:cheer::clap::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    to wspaniale, ja też nie zapomnę tego niesamowitego uczucia jak przy pierwszej ciąży widziałam moją niunię na USG :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnese_
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Iwa super wiadomości :cheer::cheer::clap::jumping::jumping::swingin::rolling:
    Ale fajnie że zobaczyłaś swoją kropeczkę i że wszystko jest ok.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Mloda_zonko fotosek MALUSZKA ślicznusi - dziękuję - wszystkiego dobrego :kiss::kiss::kiss:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Jaki ten watek radosny . Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich przyszłych mamusiek.Postaram sie do was jak najszybciej dołączyć . A gdzie to zdjecie dzidzi młodej żonki? Też chciałabym zobaczyc .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Mona to jest nas już dwie z chęciami szybkieko dołączenia do SZCZĘŚCIAR - ale z doświadczenia wiem, że cierpliwość popłaca - szkoda, że ja taki narwaniec i szaleniec [jak mówi moja mama hahaha] :crazy::crazy::crazy:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Izuniu dodałam Cie do moich przyjaciółek . Udostepnisz mi swój wykresik? :wink:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorAgnese_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Mona młoda_żonka wysyła zdjęcie dzidziołka na e-malia. Podaj jej go a pewnie ci wyśle
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    W takim razie młoda_żonko prosze , mój adres meila jest w moim profilu . z góry dziekuje.
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorAgnese_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Pszeprowadziłam ankietę z moim panem mężem. Usmiałam się Oto jego odpowiedzi:
    1. co to jest owulacja?
    odp: to to że jest tam jajeczko, pwadam tam i jest ten no okres
    2. co to jest cytologia?
    odp.: jakieś tam badanie, badanie, badania (mowię do niego wydusisz w końcu to z siebie) - po kolenych razach powtarzana słowa "badanie" mówi badanie woreczka z jajeczkami
    3. co to jest mammografia?
    odp.: badanie cycków
    Pyt pomocnicze: na czym polega?
    odp.: wsadza się cycek między płytki i bada się czy nie ma guzków
    4. co to jest toksoplazna?
    odp.: badanie czy w kuciapce (tzn w waginie) są toksyny.

    I co wy dziewczyny na to? Ja się ubawiłam. Szkoda że nie widziałam jego miny jak to mówił, pewnie była niezła. Wywiad przeprowadzałam telefonicznie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Mona już jesteś moją FREND :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  1.  permalink
    mona wysłałam ci fotke
    agnese a do ciebie doszło?bo wróciło że masz nieaktywnego maila
    iwa wytłumacz mi jak to jest mozliwe że jesteś w 8 tyg i masz termin na 4 czerwca jak mój dzidziuś jest w 6 tyg (no prawie 7) i mam termin na 26 maja?
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    młoda żonko - jaka cudowna fotka :peace::jumping: Dziekuje że mogłam zobaczyć .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Agnese ja przeprowadziłam wywiad osobiście w domu. Szkoda, że tego nie mogłyście zobaczyć bo opisać się nie da.
    Zapytałam, czy mogę mu zadać kilka pytań , taki mały test. Pewnie! Od razu się zgodził.
    Po pierwszym pytaniu , stwierdził, że teraz nie może odpowiadać bo ogląda mecz:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgnese_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    młoda_żonka a spórbuj na ten e-mail co jest teraz w profilu. Na tamto konto dawno nie wchodziłam :shamed: może je zamknęli.
    Obiecuję dziewczyny ze w poniedziałek w końcu zrobię skan i wam powysyłam moją dzidzię. Dzisiaj zaspałam na autobus i nie zabrałam fotki ze stołu.
    Mi też jakoś termin iwy nie pasuje. ja jestem w dziesiątym tygodniu i mam termin na 10.05 więc iwa powinna mieć jakieś dwa tygodnie po mnie.
    Babyphat - ja i tak rozmawiając przez telefon z moim miałam niezly ubaw, pewnie jeszcze lepszy byłby jakbym go widziała :smile:.
    To ja się z wami pożegnam do poniedziałku. Jutro mam urlop szkolny - szkoło witaj :sad:, no chyba że się dorwę do kompa u mojej mamuśki.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    wracaj szybko
  2.  permalink
    nie ma sprawy mona
    agnese spróbuje jeszcze raz
    własnie z tym terminem to coś nie tak Iwa musisz dopytac się lekarza
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Otóż dziewczyny ze mną to jest tak!
    Po pierwsze ostatnią @ miałam 23.08.
    Po drugie owulację miałam jak widać na wykresie ok. 10.09 + - (18 - 19 dc - prawdopodobnie
    Po trzecie miałam bardzo nieregularne cykle, duże rozbieżnoości od 28 dni do nawet 50 dni zwłaszcza ostatnio.
    Tak więc ustalenie jednoznaczenego terminu porodu jest u mnie niemożliwe narazie!
    Jestem w 8 tygodniu ciąży ale licząc od ostatniej @, natomiast mój dzidziuś ma dopiero 5 mm tak więc jest ledwie w 5 tygodniu! Troszjkę inaczej niż u innych dziewczyn - odejmuje się 2 tygodnie ,a u mnie aż trzy, bo mam później jajeczkowanie!
    Lekarz określił termin narazie bardzo szeroko - pomiędzy 30 maja, a nawet 8-10 czerwca, ale obiecał określić termin w miarę wzrostu ciąży! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    A powiedzcie jak duże są wasze maluszki???:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    ja ostatnią @ miałam 19 sierp cykle tez miałam nieregularne bo nawet 43 dni
    ja jestem prawie w 8 tyg a owu miałam na początku września a moja dzidzia w pon nie miała nawet 3 mm
    może coś u mnie jest nie tak jak twoja jest taka wielka 5mm?????
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    IWA fantastyczna wiadomość, że Twoje Maleństwo rozwija się prawidłowo. Ja też muszę pójści do gina ale czasu mi brakuje, chyba będę musiała się zwolnić z pracy na 1 dzień:confused:
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Dziweczyny, żeby tak porównywać wielkość Waszych pociech trzeba wykonać usg tym samym aparatem i przez tego samego lekarza. Nie martw się młoda_żonko
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    3mm w 8 tygodniu to niemożliwe!!!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    z tym usg to się zgadza!:bigsmile:chociaż i tak wydaje mi się że na 8 tydzień to troszkę coś nie tak 3mm!
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    oki Dziewczynki mam tu bardzo mądrą książkę - położnictwo i tu jest napisane, że zarodek ma 3mm ok 6 tyg ciąży, pod koniec, średnio ok 4.5mm
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    młoda_żonko czy lekarz mówił coś o owodni, widocznej w usg?
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    w 6 tyg a nie w 8 tyg, ja też mam książeczkę i tak jest tam napisane!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    to znaczy ...???
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    pewnie ciąża jest młodsza, zobaczymy jak będzie się dalej rozwijać, narazie nie ma co panikować
  4.  permalink
    no dobra ale zarodek miał ok 5 tyg
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    A, to zamieszane wprowadziłaś - ciężarne wprowadziłaś w stan niepokoju, niedobra Ty ;) Było pisać, że 8 tydzień liczony od dnia miesiączki :tongue:
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    jeśli tak, to by się zgadzało
  5.  permalink
    p.ęcherzyk dookoła ma ok 3,5 cm
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    no to prawie tak jak u mnie 5 tydzień zarodek i 5 mm ( tatuś ma 2 m_0więc dzidziuś też nie może być mały) to tak na rozluźnienie atmosfery!:bigsmile::wink:
    --
  6.  permalink
    no własnie a u mnie 5 tydz i niecałe 3 mm dlaczego?my tez niscy nie jesteśmy
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    młoda_żonko nie zamartwiaj się tak, u Ciebie jest jak najbardziej prawidłowo a u IWY może Dzidziuś jest odrobinkę starszy, poza tym nie wiemy jak Wasi lekarze podali wymiary czy tylko zarodka czy całego pęcherzyka a tu będzie różnica ok 1-2mm
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    jakie usg miałyście robione: tradycyjne czy przezpochwowe ??
  7.  permalink
    tydzień 6 - długość od czubka głowy do krzyża około 2-4 mm (połowa paznokcia
    małego palca). WOrek owodniowy ma pojemność ok. 2-3 ml
    tydzień 7 - długość 5-13 mm (wielkość pastylki). Waga 0,8 g
    tydzień 8 - długość 14-20 mm (ziarnko fasoli). Waga 3g
    tydzień 9 - długość 22-30 mm (truskawka). Waga 4g
    tydzień 10 - długość 31-42 mm (śliwka węgierka). Waga 5g (tyle co ząbek
    czosnku)
    tydzień 11 - długość 44-60 mm (jak kurze jajo). Waga 8g (płaska łyżeczka
    cukru)


    oczywiscie że dopochwowe bo przez normalne to nic by nie było widać
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Iwa, gratulacje, możesz odetchnąć.
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Dziewczyny a jak we wczesnej ciąży należy się stosować do przepisów drogowych odnośnie zapinania pasów bezpieczeństwa w autach?? Wiecie coś na ten temat??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    We wczesnej należy zapinać pasy. Dopiero później jest dowolność.
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Dziękuje
  8.  permalink
    ja słyszałam że lepiej całą ciąże zapinać pasy tylko trzeba dbać żeby przechodziły w dobrych miejscach pomiedzy piersiami i pod brzuchem
    trzeba tak robic ponieważ urazy jakie można doznać beż zapiętych pasów są o wiele niebezpieczniejsze niz z zapiętymi
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    a są jakieś specjalne pasy dla przyszłych mam?
  9.  permalink
    nie trzeba uzywac normalnych
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Nie trzeba?
    --
  10.  permalink
    chodzi mi o to że nie ma specjalnych trzeba uzywac normalnych pasów
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    A ja słyszałam, że kobieta ciężarna nie ma obowiązku zapinać pasów gdyż ryzyko związane ze śmiercią dziecka przy ostrym hamowaniu przeważa nad ryzykiem wypadku.
    To jak to w końcu jest wg naszego Prawa?
  11.  permalink
    tak to prawda nie ma obowiązku ale mówili w telewizji że ryzyko urazu bez zapiętych pasów jest o wiele większe niz z zapietymi
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.