Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Trzymamy kciuki. U mnie jeszcze nic. Nawet brzusio mi twardnie mniej niz wcześnej, mały wierci się od samego rana. :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Hm... jak sobie przypomnę jak wyczekiwałam maleństwa :wink: Życzę Wam mamusie cierpliwości, te ostatnie dni tak się ciągną i byle jakie kłucie to zadajemy sobie pytanie "czy to już???" :surprised: Ale już niedługo przytulicie swoje maleństwa, trzymam za Was kciuki :bigsmile:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    blask_gwiazdy
    jak patrzę na twój brzunio, to przypominają mi się czasy twojej pierwszej ciąży. A już nasze dzieciaczki roczek i przed roczkiem. Jak wogóle jest z twoją drugą ciążą? Ty chyba jesteś po cc o ile pamiętam? Z tego co słyszłam należy odczekać jakiś czas, ale dokładnie nie wiem ile.
    Ja też już myślę o drugim, ale rozsądek narazie mi nie pozwala, więc jeszcze z roczek, dwa lata poczekam sobie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    U mnie tez nadal cisza...i zgadzam się,że przy każdym ukłuciu się zastanawiam czy to to;)))) a cierpliwość....hmmmm....a co to?:))
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeMay 12th 2009 zmieniony
     permalink
    Ciekawe z tymi mdłościami porannymi. Ja miałam wieczorne mdłości codziennie, przez 3 miesiące i o godzinie 18-tej byłam nie do życia. Z moją Kornelią też było podobnie tylko siła mdłości lżejsza a nie wydaje mi się żeby była głupiutka :wink: Dzisiaj byłam na wizycie i moje dziecię stwierdziło, że trzeci raz płci nie pokaże, bo zasłoniła pupcię rączką i tyle widziałyśmy. Pozdrawiam gorąco Was wszystkie :-))) Ciekawe co Misi powie dzisiaj lekarz :-)))) :bigsmile: Aha zauważyłam, że zgagę mam głównie po ....... mleku. Im więcej go piłam na złagodzenie zgagi tym ona była bardziej dokuczliwa. OD 3 dni nie piję mleka i jest znacznie lepiej :cool: Jakiś odwrotek ze mnie :wink:
  2.  permalink
    Niby wszędzie piszą i mówią że trzeba odczekać min. rok po porodzie cc, ale jak chodziłam do gina na kontrole to nam dał zielone światło już po pół roku :wink: my jednak odczekaliśmy solennie 8 m-cy, i zaczęliśmy starania (brałam pod uwagę więcej cykli starań bo poprzednio nam się udało w 7 cyklu dopiero) a tu udało się za 1 razem :bigsmile: Podbrzusze trochę kłuje, ale nic poza tym się nie dzieje z raną, jest ok. :smile:
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Witajcie dziewczynki. U mnie brzunio twardniejący od czasu do czasu, ale gin wczoraj nic nie stwierdził - szyjka zamknięta, trzyma się mocno, a ja mam przeczucie, że jeszcze tak pochodzę. Więc czekamy swoje. W końcu dwa tygodnie mamy jeszcze. Idę się porelaksować, a co mi pozostaje :) Trzymam kciuki majóweczki, chyba pierwsza nie będę
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Ciekawe jak misia ludek?????


    Blasku zapomniałam, że Ty po cesarce - ja tez mam odczekac rok i starac sie o następną pociechę - ale chyba też zaczniemy wcześniej:)
    Chyba nie powinno nic się dziać??
    --
  3.  permalink
    Melduję się po wizycie:bigsmile:
    Ginek mnie zbadał i stwierdził, że chyba nie zacznę jeszcze rodzić, niby palec wchodzi w szyjkę, no ale to o niczym nie świadczy. Łożysko wydolne, wód też nadal jest dużo., a dzidzia nieduża wg dzisiejszego USG ok. 2950 (wiadomo, waga zależy od tego jak dzidzia się ułoży, bo przecież rozmiar brzuszka jest brany do pomiaru wagi), no i wg lekarza może być dziewczynka choć też maluszek leżał tak, że ciężko było stwierdzić, więc nastawiać się nie każe bo to może różnie być:wink: (dziś mąż wszedł i pierwszy raz widział dzidzię, no ale za dużo nie zobaczył bo ten mój maluszek to już wielkolud i nie mieści się w kadrze, hihi).
    Jutro rano jadę na przepływy i KTG. Jeśli będzie wszystko dobrze no i nie urodzę do 20.05 to mam ponownie jechać na KTG i prawdopodobnie wtedy już zostanę w szpitalu.
    Dam znać jak będę jutro po KTG, a jak mnie zostawią to Kamusia Was poinformuje, choć wątpię, że coś się ruszy w najbliższych dniach;-)
    Buziaki:-*
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMay 12th 2009 zmieniony
     permalink
    No i pierwsza majóweczka już urodziła:bigsmile:

    maj
    aneczka115a 10.05.09 11.05.2009 o godz. 22.05 Ania urodziła córeczkę, waga 3400, długość 54cm
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    kamusia132 22.05.2009 /DZIEWCZYNKA/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    t-w-c 30.05.2009/ DZIEWCZYNKA


    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/

    październik
    blask gwiazdy 06.10.09
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    Aksa78 25.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009

    Ogromne gratulacje Aniu:tongue:

    No i teraz moja kolej:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    nie chcę się wpychać w kolejkę :wink: ale niespodzianka. Odszedł mi czop. Zadzwoniłam do gina, powiedział, że to kwestia kilku dni, sugerował wybrać się na KTG w tym tygodniu. hmmm zaskoczyło mnie to przyznam
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Rozpakowane mamusie, jak tam wasze czopy? Wyszły wcześniej? Ile wcześniej?
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    To na reszcie się ruszyło. Już nieługo moja kolej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Aneczko - gratki :flowers: Duzo zdrowka dla coreczki :rainbow:

    Mell z tego co pisaly dziewczyny to kwestia od kilku dni do 2tyg. powodzenia jakby co ;)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    gratulacje dla Aneczki i jej coreczki:bigsmile:
    ja mam pytanie moze ktoras z Was odpowie,mialalam wczoraj wypadek poslizgnelam sie w wannie,spadlam na tylek troche boli,ale wstalam rano i caly dzien mnie boli w dole brzucha,kosci spojenia lonowego mnie troche bola nie wiem czy po prostu sie poobijalam czy to moze przyspieszyc porod?czuje jakby parcie na kosc lonowa...
    i ponawiam moje wczesniejsze pytanie czy ktoras miala szczekoscisk w czasie ciazy bo mi to troche przeszkadza nie wiem czy to moze byc z niedoboru witamin?
    prosze was bardzo o odpowiedz
    z gory dziekuje
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Gratulacje Aniu;)))) Miśka jesteś kolejna;)))) Pozdrawiam, u nas nadal nic;)
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    pandy taka wywrotka może być groźna, zwracaj uwagę, czy wody nie odchodzą. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ja ok. 5 m-ca upadłam na pupę na śniegu, ale lekko i nic się nie stało. Czytałam o tym, że kompanie w wannie może być niebezpiecznie właśnie ze względu na dużą ilość wypadków ciężarnych podczas wychodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Pandy ja dla wszystkiego podjechalabym na izbe przyjec. mam nadzieje ze maluch rusza sie tak jak wczesniej i zadne czestsze skurczybyki sie nie pojawiaja
    szczekoscisk nie pamietam czy w ciazy mialam ale zdarza mi sie sporadycznie takie "watpliwe" doznanie na tle nerwowym
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Aneczka gratuluję - zdrowia dla córeczki :P
    Pandy ja też radzę podjechać do szpitala i sprawdzić czy łożysko "funkcjonuje" i czy nie sączą się wody ...
    Jeszcze przetrzymaj malucha w brzuchu, macie czas do spotkania :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Ja też jestem po cc, jednak mój gin doradził odczekać z kolejnym poczęciem 1,5-2 lat ...może powodem była ciąża bliźniacza i macica mega rozciągnięta - nie wiem, nie dopytywałam ... Hmm jednak ja sobie jeszcze odczekam :D
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny za odpowiedz
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Pandy podjedz dla spokojności

    Aneczko - wielkie gratulacje:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    --
  4.  permalink
    Aneczko gratuluję córeczki :)
    Pandy lepiej jechać do lekarza sprawdzić czy wsio ok...
    mell pierwsza oznaka zbliżającego się porodu już za Tobą :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    hej dziewczyny! ale gorąco tutaj - widze, że sporo majowych dzieci sie szykuje:) sama w maju sie rodziłam:)
    a ja polecam nową ksiazke dla przyszłych mam i mamuś karmiących piersią. Tytuł zachęca - PYSZNA MAMA:) Obejrzyjcie

    pozdrowienia i do zobaczenia na MAMUSIACH ROZPAKOWANYCH :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    aneczka gratuluje:))
    a ja dziewczyny mam problem z dziaslami:/ mam je bardzo napuchniete,przy jedzeniu czegos twardegono np.jablka,albo myciu zebow strzasznie krwawia:( czy ktoras z was tak miala?
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    aneczka_85 ja miałam; dentystka zaleciła płukanie naparem z szałwii, pomogło.
    Pierwsza majóweczka? To teraz już poleci ;)
  5.  permalink
    Melduję się z rana, noc bez rewelacji w miarę przespana. Dziś dziwne uczucie w szyjce znowu, może się powoli rozwiera:wink:

    pandy dziewczyny mają rację jedź do szpitala aby sprawdzili czy wszystko jest dobrze

    aneczko_85 polecam pastę do zębów Elmex w zielonym opakowaniu.

    Jak będę po KTG to się odezwę.
    Buziole:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Misia troche poszalej z mezem to moze dziec sie ruszy :)


    btw -jesli ktoras z was ostatnio malowala mieszkanie/dom to prosze zajrzyjcie TUTAJ
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Aneczka_85 mnie też strasznie dziąsła krwawiły - po porodzie ustąpiło.
  6.  permalink
    Witajcie wszystkie Mamusie :bigsmile:
    Ja znowu mam problem z tym spojeniem, normalnie nie mogę chodzić, przeszłam się wczoraj do szkoły mojego dziecka i z powrotem (razem ok 3 km) i boli mnie jak jasna cholera, nawet w łóżku nie mogę się ruszać, tak to boli, jakby ktoś mi młotkiem przywalił w te kości :cry: Całe szczęście idę jutro do gina to się dowiem może czegoś konkretnego...
    Majóweczki bierzcie się za serducha z małżami, może szybciej wam pójdzie :) pozdrawiam
    --
  7.  permalink
    aneczka115a gratuluję córci :clap: oby zdrowo rosła :bigsmile:
    Jeśli chodzi o odczekanie po cc ja całkowicie zdałam się na lekarza, każdy organizm jest inny i każdy inaczej dochodzi do siebie po porodzie operacyjnym, czasem trzeba odczekać więcej.
    Mi czop odszedł w nocy w której zaczęłam rodzić, więc może to już blisko mell :bigsmile:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Mi czop wogóle nie odszedł, pewnie dopiero jak rodziłam, bo wcześniej nie zauważyłam. Zresztą Hania była uparciuszkiem i przetrzymała mnie troszkę. Poród miałam wywoływany.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    gratulacje dla aneczki115a:flowers:

    aneczka_85 krwawienia dziasel lub z nosa sa dosc powszechne w ciazy, plukanie szlwia moze zlagodzic opuchlizne, niebieski plyn elmexa do lukania jamy ustnej jest tez dobry... moze w Bootsie cos jeszcze by sie znalazlo...

    pandy zadzwon do poloznej lub jedz do szpitala lub walk-in centre jesli macie jakies w poblizu, tak dla pewnosci
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Pandy - odezwij się co u Was????
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Gratulacje dla aneczki115a :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    dziekuje dziewczyny:) jutro wysylam meza na poszukiwania:) teraz majoweczki Wam poleci szybciutko:) Ja juz czekam na pazdziernik:)
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    maj
    aneczka115a 10.05.09 rozpakowana 11.05.2009
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    kamusia132 22.05.2009 /DZIEWCZYNKA/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK/ rozpakowana 13.05.2009
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    t-w-c 30.05.2009/ DZIEWCZYNKA


    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/

    październik
    blask gwiazdy 06.10.09
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    Aksa78 25.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Wielkie gratulacje dla sylwuni!!!!!!!!!!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    O raju :) Gratulacje :)
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Aaa, zbliża się mój termin :cool:
    --
  8.  permalink
    No i melduję się jeszcze w domciu:-)
    Przepływy prawidłowe, a dzidzia wierci się od czasu do czasu. Dziś czuję mocniejsze skurcze i po wizycie w szpitalu często twardniał mi brzunio, ale się troszkę uspokoiło, choć podbrzusze pobolewa.
    No i KTG też wykazało lekkie skurcze, więc powoli coś się zaczyna dziać.
    Jeśli nie urodzę do przyszłej środy to mam się zgłosić na kolejne KTG i może mnie już w szpitalu zostawią

    Gratulacje dla sylwuni.
    Jak moja dzidzia będzie uparta to wszystkie majówki mnie wyprzedzą:wink:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Opowieść przedstawiona przez męża jak to było z sywlwunią na rozpakowanych:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    no to sie dziewczyny posypaly hurtowo:)
    gratulacje:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Gratulacje Sylwunia - zdróweczka dla Szkraba :D
  9.  permalink
    Sylwunia, to niesamowite :bigsmile: gratuluję rozpakowania :clap: Jeszcze wczoraj pisałaś na forum, a tu już jesteś po porodzie :bigsmile: Super!:thumbup:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    to dopiero niespodzianka - gratulacje SYLWUNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    MELL - może jakieś masz newsy od Sylwuni ????
    --
  10.  permalink
    Gratulacje dla Sylwuni :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    tylko tyle co mąż podrzuci pod wykres. Mam nadzieję, że wkrótce sama nam tu wszystko opowie.
    Swoją drogą to tak jest, że jedna będzie dwa tygodnie z objawami chodziła, a druga zniknie na jeden dzień i rozpakowana!
    --
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Witajcie...u mnie nadla nic...jutro KTG ale nie nastawiam się na żadne rewelacje..
    Miśka nie będziesz ostatnia...mnie to czerwcowe mamy wyprzedzą....ale z tymi podtrzymywanymi tak jest,,,no cóż trezba czekać..
    Sylwunia wielkie gratulacje!!!!!!!!!!
  11.  permalink
    gratulacje dla Sylwuni!!!!!!!!!!!!!

    dziewczyny mam pytanko może troszke Was rozśmieszy, ale zapytam się!!:shamed: jestem w piątym miesiącu, a prawie po mnie nie widać, ogólnie przytyłam 4 kg ale brzuszek mam bardzo mały (tak jakbym sie tylko najadła) jak nie powiem, że jestem w ciązy to nie ma szans aby ktoś poznał.... CZY TO NORMALNE, czy tak może być? bo troszkę się boję (na USG serduszko biło a dzidziuś skakał, ale następne usg dopiero 3 czerwca i ja się martwię!).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.