Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 15th 2009 zmieniony
     permalink
    o Kako, ja sie nad chusta wciaz zastanawiam... :smile:
    Brombap - powodzenia!! jacie, to na liscie juz tylko Ineska przede mna :shocked::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 15th 2009 zmieniony
     permalink
    ja tego weza teraz tez uzywam, super do karmienia i wogole fajna, ale do spania jak sie ma wielki brzuch to za gruba, nawet zwykly jasiek sie nada:P byle nie za gruby,bo bedzie niewygodnie
    mialam takie nosidelko, ale moj Julek nie lubil w nim byc natychmiast plakal
    ktoras (nie wiem czy to tu na forum) kupila rozne rodzaje nasidelek (uzywane i za grosze) i probowala w ktorym najwygodniej malcowi, wtedy mozna kupic nowy, tak najlepiej podjac decyzje:) albo pozyczyc od znajomych na wyprobowanie, bom szkoda kase wyrzucic jesli nie bedzie sie uzywac,ja dalam ponad 50 funtow a nie uzylam ani razu:/
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeDec 16th 2009
     permalink
    Ja sobie w domku odpoczywam, nie chodze do pracy, chociaż pewnie po Nowym Roku będę się jakoś musiała pokazać w pracy bo podobno mają beze mnie ciężko :bigsmile: (ale to już zacznie się 7 miesiąc i jakoś sobie nie wyobrażam siedzenia przed komputerem po 8 godz z brzuszkiem :confused:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeDec 16th 2009
     permalink
    Chciałam się pochwalić wszystkim, iż dziś się dowiedziałam na wizycie u ginia że pod serduszkiem noszę córeczkę !!!!!:crazy:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeDec 16th 2009
     permalink
    tygrysek28, gratulacje :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 16th 2009
     permalink
    Córeczka :) super !!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 16th 2009
     permalink
    Tygrysku gratulacje:D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 16th 2009 zmieniony
     permalink
    Pandy, STANOWCZE NIE TAKIM NOSIDEŁKOM! Nieergonomiczne, dzieciątko wisi na kroku, niszczy stawy biodrowe - koszmar! Niestety rynek zalany takimi cholerstwami. No i jeszcze przodem do swiata - KLĘSKA :( DObrze że pokazałaś, warto ostrzec przed tym dziewczyny. Nie ma to jak dziecię wtulone w chustę:)
    nasze chustowe wspomnienia:) a mała nadal czasem noszona - po lesie np. - przez tatę:)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 16th 2009 zmieniony
     permalink
    Kako a czemu tak na kroku niedobrze żeby dziecko wisiało? Za duży nacisk? Bo niby jak nóżki trochę oddzielone od siebie to dobrze dla bioderek.
    Emek właśnie oświadczył że będzie nosił dziecko w chuście :) Tylko jak tu go za słowo przytrzymać żeby nie zmienił :)
    Aha - jakie fajne to zdjęcie z paluchem w buzi!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 17th 2009
     permalink
    W mojej mieścinie w sklepach z artykułami dla dzieci mają tylko takie beznadziejne nosidła :-( Jak zapytałam w jednym o chusty, to pani stwierdziła, że nie sprowadzają, bo nikt o nie nie pyta. Zastanawiam się nad uszyciem, tylko nie wiem, jaki materiał byłby najlepszy?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Hydrazine, jest oddzielny wątek o chustach na forum, tam już dziewczyny chyba kiedyś rozmawiały o materiałach.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 17th 2009
     permalink
    Kako to nosidelko jest w oba kierunki jazdy:P przodem moga byc dopiero po jakims czasie (nie pamietam juz)
    z tego co widze to w huscie tez mala ma rozlozone ma nozki
    ale jak powiedzialam Julek tego nie znosil, co do chust to sie nie wypowiadam bo nie mialam, a teraz Julek to chyba juz za duzy jest:) ale przy drogim dziecku chetnie sprobuje:wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 17th 2009 zmieniony
     permalink
    w chuście dziecko ma pozycję na żabkę, naturalną, bardzo dobrą na stawy biodrowe - wręcz zalecaną. Nie wisi na kroku, jest podtrzymywane na całej długości - przylega do rodzica, nie wisi na kroczku, jakby tak siedziało na pupci. Naprawdę - ułożenie jest zupełnie inne niż w nosidełku.Poszukacje w necie. Nie włozyłabym dziecka w nosidło tego typu - jak widzę, jak mamy noszą, to mi sie serce kraje:( Włożyłam raz mała w nosidło - na minutę tylko, by sama sie przekonać - masakra:(
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 17th 2009
     permalink
    hej czy jakies wieści ktoś ma od Brombap???????????
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 17th 2009
     permalink
    ja mam 6m chusty, sama uszylam, nosilam kilka razy bo synek szybko zrobil sie ciezki i ja 160wzrostu troche bylo mi ciezko. Tkanina w paski w kolorach bezowych-ekologicznych, mocna lekko sie rozciaga obszyta mocnym sciegiem elastycznym, zaineresowanych poprosze do mnie pod wykres :)
    --
  1.  permalink
    Ja mam nadzieję że uda mi się pożyczyć chustę od mojej szwagierki i ne będę musiała tyle wydawać, co do nosidełek to miałam przy pierwszym synku ale jakoś plecy mnie bolały jak go nosiłam i szybko z tego zrezygnowałam.

    Tygrysku super - ja też bym chciała usłyszeć taką nowinę od ginka w styczniu, choć wiadomo najważniejsze zdrówko maleństwa.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeDec 18th 2009
     permalink
    Cześć
    Tygrysku gratuluję córeczki :o)
    Ja natomiast wiem od tygodnia że we mnie siedzi Jaś - syneczek którego obydwoje z Mężem bardzo chcieliśmy!
    :cheer:

    Co do nosidełek - ostatnio w DD TVN było o chostach i o tym że nosidełka są beznadziejne dla dziecka.... więc i ja będę Mamą kangurzycą - muszę się tylko nauczyć wiązać chustę.
    :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Zuzolciu jeszcze raz gratuluję.
    Ja idę na zajęcia z Chustomanii - taki przynajmniej jest plan :)
    Bo wolałabym żeby ktoś mi dokładnie pokazał co i jak żeby się nie bać np że źle zawiązałam albo że coś zrobię dziecku w trakcie nieudolnego wiązania i pakowania go w chustę.
    Tylko jakoś nie mogę się zebrać do czytania o chustach i się zastawiam cały czas czy dam radę ogarnąć wszystko co trzeba kupić dla dziecka i żeby dom przygotować na jego przybycie finansowo.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 18th 2009
     permalink
    Gratuluję Jasia!
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 18th 2009
     permalink
    ja też mam chustę i byłam zadowolona chociaż za póżno kupiłam, Gabryś był ciekawy swiata zaczął sam wstawać i nie chciał w chuście być.
    Ale teraz sie cieszę bo dla drugiego będę miała..to jednak duza wygoda przy dziecku i obowiązkach domowych :) też mam 5m a jestem niska i szczupła więc mogę sie okręcić jak chcę ;))
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 18th 2009
     permalink
    tygrysku!
    corcia super :))) gratulacje!
    zuzolcia!!!
    gratuluje Jaska :))
    :jumping:
    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeDec 19th 2009
     permalink
    Zuzolciu gratuluję chłopaczka :)
    Aine, a gdzie na te zajęcia idziesz?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny co jeśli pierwszy raz zdarzyło mi się plamienie w ciąży(po stosunku)? Był to raczej brązowy śluz ale nie jedna plamka a więcej. Mam się niepokoić czy tylko obserwować? Oczywiście naczytałam się o odejściu czopa śluzowego i odklejaniu się łożyska i mi źle.
    Nie muszę mówić że seksu nam się odechciało ale ponad 6 mcy abstynencji to chyba nic fajnego :(
    No i dodam że mieliśmy chyba ze 2 tygodnie abstynencji bo podejrzewali u mnie infekcję pęcherza i czekaliśmy na wyniki posiewu...
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Aha Wilma tutaj:
    warsztaty
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 19th 2009
     permalink
    aine ja mialam plamienie w 26tyg,brazowy sluz,jesli to nie jest swieza krew to nie powinnno sie nic dziac:) a jesli sie powtorzy to idz do lekarza,zeby Cie uspokoil:)
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeDec 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Ale to było jednorazowe plamienie? Lepiej to skonsultuj, ale jeśli teraz nic się nie dzieje, to pewnie nic groźnego.
    P.S. Fajne te warsztaty. Tylko strasznie daleko...
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 19th 2009
     permalink
    Dzięki dziewczyny, to nie jest świeża krew na szczęście.
    Już niby ok na zewnątrz...napisze wiadomość do gina bo się trochę zestresowałam. Pewnie w tygodniu odpisze dopiero. Może to dlatego że Duphaston odstawiony mam...(wzięłam dla pewności tabletkę dziś, raczej krzywdy sobie tym nie zrobię a będę spokojniejsza).
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 20th 2009
     permalink
    Na odejście czopa to jeszcze za wcześnie...a plamienie lepiej skonsultować...ja po badaniu wnikliwym przez lekarza słyszę ze może pojawić sie plamienie więc to pewnie normalne po stosunku...nie martw sie i obserwuj :) a lekarzowi powiedz o sytuacji
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 21st 2009
     permalink
    dziewczyny teraz ja mam problem.. najadlam się dziś strachu, ze szok :(
    zaczęło się już w pracy, brzusio zaczął boleć, ale jakoś inaczej, niżej niż zwykle i mała boleśnie kopala :(
    droga do tramwaju, która zajmowała mi zazwyczaj 15 minut dziś zajęła mi 30 :( polozylam się w domu ale było tylko gorzej, bo jeszcze Maryska zaczęła się przeciagac a mnie to strasznie boli. W rezultacie brzusio zrobił się twardy i czułam jakiś nacisk w kroczu choć dzidzi czułam ze było nad pepkiem..dziwne to wszystko, ale się przestraszylam ze rodzic zaczynam :(( wzięłam no-spe, D zrobił mi ciepła kąpiel, ale przed tem pognalo mnie do ubikacji /sorki za szczegóły/ ..zrobiło mi się troszkę lepiej, po kąpieli już prawie dobrze..ciagle jakoś dziwnie mi się chodzi, bo boli w pachwinach..zupełnie nie wiem co to było..jutro mam lekarza może coś wymyśli :/ boje się bo to zdecydowanie za wcześnie na takie akcje :(((
    moze wiecie co to moglo byc? :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    Marianna według mnie to mogły byc jakies mocne dolegliwości żoładkowe które mała odczuwała ja niepokoiły. Ale ja się nie znam za bardzo więc może dziewczyny Ci coś podpowiedzą. nie jadłaś czegoś dziwnego wcześniej?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    marianna, daj znać po wizycie. Trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    Marianna wg powinnaś lecieć do lekarza bez zastanowienia! a najlepiej na izbę przyjęć... U mnie podobnie zaczął się poród w 32tc -> nie chcę Cie straszyć ale tak to wg mnie wygląda
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    Dziś czuje się bardzo dobrze, w nocy tez się super mi spalo jak nigdy..
    Lekarz nic madrego nie wymyślił (jak to w UK) kazał dużo odpoczywać, mniej pracować haha, a ja profilaktycznie biorę sobie no-spe
    podejzewam ze to mogło być coś z zoladkiem..
    W sumie to mam nadzieje ze to było to ..
    Dzięki dziewczynki!
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    Marianna no to super. Rozumiem że Cię zbadał i nie zauważył nic niepokojącego?
    Ja też mam nadzieję że to żołądek ale odpoczywać więcej nie zaszkodzi.
    Mnie dziś szefowa z kolei zapieniła na maksa udzielając mi "konstruktywnej krytyki"(zapierdzielam jak przed ciążą równe 4 mce ciąży, raz tylko byłam 2 dni na zwolnieniu jak się lekko rozłożyłam po chorobie emka). No i postanowiłam że ja już nie pracuję tak intensywnie jak dotychczas. Nie mam zamiaru denerwować się takimi pierdołami jak praca, żeby mi się to potem odbiło na zdrowiu a co gorsze na dziecku. Nie nie i jeszcze raz nie ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    no wiec dzis rano poczulam skurcze i nacisk na kosc ogonowa (?!) ..po poltorej godziny takich skurczy (nie bolacych raczej) zadzwonilam do poloznej. Kazala sie ubrac, wziasc notatki i pojechac do Delivery Siute- porodowka- zeby to sprawdzic. No i pojechalam. Panie polozne bardzo mile, posadzila mnie na KTG, obwiazala pasami -co malej sie w ogole nie spodobalo i zaczela w te pasy kopac ;) KTG nic nie wykazalo, Pani doktor stwierdzila skurcze Braxtona prawdopodobnie, wiec macica sobie cwiczy...zajrzala do srodka- wszystko ladnie zamkniete i bez zmian. Wziela probke wydzieliny, bo mozliwa infekcja, ale nic pewnego..No to teraz wszystkie jestesmy spokojne :)
    tylko Maryska nadal wierzga ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    bardzo dobrze, ze pojechałaś :) trzymam kciuki, żeby córeczka przyszła na świat w terminie
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    Nieźle ta macica sobie ćwiczy ale dobrze, że wszystko ok :)
    Wesolych Świąt wszystkim!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 24th 2009
     permalink
    marianna, dobrze że pojechałaś. w razie powtórki - jedź znowu. Penwie to Braxton, faktycznie. Parcie na "kosć ogonową" i generalnie na odbyt to moje główne odczucie z porodu. Zdziwiona byłam, by myślałam że będę miała poczucie rozrywania krocza,a to było poczucie jakby słoń chciał mi wyjść przez... pupę;) Ale to tak jest. Jakby mi miało biodra rozsadzić:) Ale ty masz jeszcze dużo czasu:)
    WSZYTSKIEGO NAJ PRZYSZŁYM MAMUSIOM!

    Dziewczyny o dobrych sercach, zapraszam pod mój wykres - jest prośba w sprawie synka mojej kuzynki.
    CMOK
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 25th 2009
     permalink
    Mamuski miłego swietowania!!
    Nam w wigilie lozeczko przywieźli -jest sliczne!
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 27th 2009
     permalink
    Witam po świętach :) Objedzone?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Kochane, niniejszyn informuję, że w srodę, 23.12 urodziłam przez cc piękną zdrową córeczkę Martusię. Dziś wróciłyśmy do domu i uczymy się nowej sytuacjji:)) Mąż przeszczęśliwy:))) To były niesamamowite dni:))) Mocno pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeDec 27th 2009
     permalink
    Gratulacje!
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 27th 2009
     permalink
    serdeczne gratulacje!!!
    Niech mala sie zdrowo chowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 27th 2009
     permalink
    Wow super wieści i super prezent na święta :)
    Gratulacje!
    --
  2.  permalink
    Brombap super - ja również gratuluję i życzę wielu radosnych chwil z małą.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 27th 2009
     permalink
    Wow, to chyba dostalas nacudowniejszy prezent pod choinke w zyciu ;] Dbajcie o siebie i duzo zdrowia dla Waszej trojeczki ;]
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    kako ale sie uśmiałam z tym słoniem wychodzącym przez pupę :))
    Marianna może to być jakaś bakteria wywołujaca objawy mylne ze skurczami,ja miałam w obydwu ciażach tak....w tej właśnie wylądowałam na kroplówkach w szpitalu żeby rozładować napiecie w brzuchu...często mam uczucie jakby mi szyjkę rozwierało a ona jest zamknieta,mam ból w kosci ogonowej w miednicy momentami ale nic narazie spokój.
    --
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    brombap - gratulacje! nowy rok w kolejnym aspekcie macie zatem nowy :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    Gratulacje - niech Marta zdrowo rośnie ;D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 28th 2009 zmieniony
     permalink
    brombap GRATULACJE ! ALeż prezent pod choinkę!
    Agnes, tez sie z tego śmieję. Ale słoń naprawdę - takie miałam odczucie;)
    W czasie produ mówię do położnej - ale ja czuję parcie na pupę... a ona - dobrze dobrze, wszystko w porządku :) I śmiała się ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.