Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    doskonałe
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Muszę przyznać, że bardzo ciekawa oferta :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    mIejsce jest naprawdę świetne, chociaz dośc drogo wg mnie
    2 tygodniowe wczasy dla mojej rodziny to koszt w sezonie 8540. Sporo
    Ale na tydzien warto się skusic :)

    Treść doklejona: 16.07.12 12:07
    Dziewczyny- widziałyscie jaki bajerancki pociąg jeżdzi nad morze?
    Az chce się jechac!
    as
    gh
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny może któraś z Was wie:mamy zamiar jechać do Zakopanego i wyskoczyć na Słowację.Czy na granicy potrzebny jest dowód ososbisty dla 16-miesiecznego dziecka???
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    na granicy to nie ale przy ewentualnej kontroli na terenie słowacji to już chyba tak
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    CZyli tak czy siak trzeba mieć dowód.??
    A akt urodzenia nie wystarczy???
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    trzeba mieć DO albo paszport, jeśli dziecko takowy posiada, ale nikt tego na przejściu nie sprawdza,natomiast jak was tamtejsza policja zatrzyma to łoją mandat za brak DO po 500 euro i są dodatkowe problemy, bo musisz udowodnić, ze dziecko jest Twoje, zatrzymują rodzinkę do wyjaśnienia jak się upierdliwiec znajdzie :/ także chyba warto zrobić DO
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    O dzięki Scorpi...
    Zobaczymy jutro czy uda się w dwa tygodnie wyrobić ten dowód...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.07.12 09:48</span>
    Na dowód czeka się trzy cztery tygodnie :///
    Może ktoś wie czy wystarczy akt urodzenia???
    W końcu to też dowód że dziecko jest nasze.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    My w tym roku byliśmy nad morzem w Świnoujściu i powiem szczerze, że ja i mój mąż zakochaliśmy się w tym mieście. Nocleg to kawalerka którą nam wynajęła koleżanka (90zł za noc), jej minusem a zarazem plusem było to że do plaży trzeba było iść pół godziny na piechtę. Ogromny minus - parking blisko plaży to wychodziła za chyba 3 godz z 20zł koszmar.
    Mam 4 letnią córkę i też nie wyobrażam sobie jeździć z nią na zadupię, ona potrzebuje kontaktu, atrakcji, placów zabaw kolorowych warkoczyków i Świnoujście ich dostarcza. Wybierając miejsce nad morzem brałam również pod uwagę ilość atrakcji do zwiedzania, gdyby np pogoda nie dopisała i wyjście na plaże i kąpiel w morzu nie wypaliłaby a nad naszym morzem nie ma gwarancji pogody.
    W świnoujściu są fajne forty(mój mąż ma świra na punkcie II wojny światowej), muzea, parki.
    Blisko jest do granicy niemieckiej, można na piechotę iść na spacer, blisko do wolińskiego parku narodowego i żubrów blisko do Międzyzdrojów (Międzyzdroje mniej mi się podobały)
    Fajne jest to że można wypożyczyć rower i wszędzie jeździć na nim, jest sporo dróg rowerowych
    Ceny myślę jak wszędzie, na plaży najdrożej, na promenadzie trochę taniej w centrum blisko portu już najtaniej, ale ja pochodzę z Opola, u nas ogólnie jest drogo porównując do tego ile zarabiamy, więc ja się czułam jak w domu.
    Za rybkę z frytkami, którymi najadaliśmy się w trójkę i do tego piwo 50zł, w centrum pizza lub makaron do tego piwo lub sok to już 40zł za obiad dla 3 osób
    Aga moim zdaniem trzeba mieć dowód lub paszport dla dziecka akt urodzenia to przecież dokument bez zdjęcia po polsku więc w Czechach i Niemczech nie wypali. Można dostać niezły mandat za brak dokumentu dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Aga19782: Na dowód czeka się trzy cztery tygodnie :///

    dobrze wiedzieć. we wrześniu jedziemy do zakopca, ale kto wie czy nam do łbów nie strzeli, żeby pojechać na słowację.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    ja na dowód czekałam niecałe 2 tyg, jest napisane że się tyle czeka, ale jak nie ma ruchu to szybciej przychodzi z Warszawy, trzeba pamiętać że muszą być oboje rodzice podczas składania wniosku, bo muszą osobiście podpisać
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    dzięki za info :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Właśnie się dowiedziałam że nawet jeśli nie sprawdzili by nas na "granicy" czy na drodze juz w słowacji to na basenach(tatralandia) każą okazywać dowody dzieci by ich zakwalifikować do odpowiedniej grupy to raz a dwa by właśnie sprawdzić czy dziecko jest nasze.Także chciał nie chciał dowód bardzo potrzebny.
    Co do czekania to owszem kachaw może i dwa tyg to być ale teraz sezon urlopowy a dowody wydaje tylko wawa więc trwa to trochę dłużej:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Aga19782: Może ktoś wie czy wystarczy akt urodzenia???
    W końcu to też dowód że dziecko jest nasze.

    nie wystarczy niestety, bo nie ma tam zdjęcia dziecka,
    ale jak się nie ma DO, to lepsze to niż nic, tylko pamiętaj, że możesz wrócić szczuplejsza o 500 euro
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Wniosek już złożony nie chcę ryzykować.Może cudem przyjdzie za 2,5 tyg .A jak nie trudno termy poczekają:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    super termy masz w Bukowinie Tatrzańskiej i w Białym Dunajcu też
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Tak wiem ale ze znajomymi jedziemy i chcieliśmy właśnie te słowackie zahaczyć.Jeśli się nie uda z tym dowodem to oni pojadą tam a my do Bukowiny.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Byliśmy w Tatralandii w maju,
    dla dorosłych jest OK, atrakcji dużo, ale dla małych dzieci do bani, po za tym wszędzie straszny syf, nie polecam z małymi dziećmi,
    jest jeden brodzik, do którego nie mogłam wejść razem z dzieckiem i usiąść, żeby móc się z min bawić, siedzieć można na ławeczce obok baseniku, dla mnie porażka, łazienki usyfione chyba od wieków, a knajpa już nawet nie komentuje....
    Skoro nie mogliśmy się bawić w brodziku, to wsadziliśmy młodego do pływaka i poszliśmy na basen zewnętrzny, ratownik nas wyprosił, bo dziecko za małe, skończyło się na bawialni z piłeczkami i tyle z Tatralandii.... niesmak pozostał długo tam nie pojedziemy
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    O jacie....no to juz mi się odechciało z małą jechać.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    z maluchem nie ma po co, jeden brodziczek dla nich, gęsto jak w zupie i przekrzykujący się tłum rodzców
    ----
    uważam, ze warto sie wybrać, bo to miejsce jest naprawdę z wieloma atrakcjami, ale dziecko musi mieć tak conajmniej 6-7 lat i być trochę pływające, wtedy zdeżdżalnie i inne atrajcje stoją otworem, z maluchem bym sie już nie wybrała, pomimo tego, ze moje 2,5 ketnie dziecko przejawia juz symptomy samodzielnego pływania.
    ----
    po za tym do 7 roku życia dziecka nie sa wskazane jackuzzi i solanki oraz termy, gdzie woda ma więcej jak 34 stopnie.
    ----
    mogę polecić park wodny we Wrocławiu ze super w tym roku otwartą strefą malucha,
    jest też brodzik dla mniejszych dzieci i wydzielona niecka dla maluszków, woda ma 32-33 stopnie,
    my jeździmy conajmniej 2 razy w mcu.
  3.  permalink
  4.  permalink
    Jezeli będziecie w okolicach Łeby to gorąco Wam polecam PARK DINOZAURÓW
    Mnie rzadko kręcą takie przybytki ale to miejsce bardzo mi się podobało i spędziliśmy tam pół dnia :)
    eryt
    oip
    fds
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Potwierdzam - genialne miejsce! Byliśmy w zeszłym roku. I gdyby nie taki problem z dojazdem (w pociągu maaaaaaaaasak ludzi) to pojechalibyśmy i w tym.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, pewnie padło już takie pytanie, ale nie mam czasu prześledzić cały wątek. Jak radziłyście sobie z komarami i innymi robalami w trakcie wakacji z takim maluszkeim jak mój? Kuba będzie miał 3 miesiące jak będziemy jechać nad jeziorko i kompletnie nie wiem co stosować (chyba te elektryczne odpadają?) żeby go kaomarzyska nie zjadły:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    ja przypinalam do wozka plasterki ale kiepsko dzialaly, mysle ze moskitiera to minimum ktoregto potrzebujersz, no i ewentualnie wozek czyms opryskac
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    do wózka plasterki? Jakie plasterki? Moskitierę mam, ale boję się, że jak będzie upał (choć może w sierpniu już tak źle nie będzie) to pod tą moskitierą się ugotuje, bo bądź co bądź przewiew mniejszy...ehhh
    --
  5.  permalink
    Hanny, ja miałam takie zółte okrągle plasterki, nasączone olejkiem zapachowym, kupiłam w aptece. Ale średnio działały.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Mi do Łeby za daleko ale byłam kiedyś w Bałtowie i park mały fajny może ale tak jakoś wszystko na kupie...za to część rozrywkowa(czytaj naprawdę zarabiająca) wielka że aż szok...także nie spełnił moich oczekiwań.
    Co do term to ponoć w Zakopanym jest fajny aquapark...pojedziemy zobaczymy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Wróciłam z tych Skowronek.
    Ogólnie- jestem baardzo zadowolona. Wg mnie to idealne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy nie lubią tłoku. Moje dziecko też było uszczęśliwione, bo naprawdę miało pole do popisu- przeogromny plac zabaw oblegany był przez takie własnie szkraby.
    Domki- czyściutkie i wygodne.
    Jedzenie w restauracji- bardzo smaczne (boje się wejść na wagę:wink:), zarówno jeśli chodzi o śniadania, jak i obiady.
    Fajna wiata do grilla i posiedzenia w razie deszczu. Przy restauracji- bilard, piłkarzyki, więc znudzone latorośle też mogły się odnaleźć :-)
    Jedyny minus- daleko do plaży. Trzeba było przejść jakieś 600m przez las. Niby nie jest to ogromna odległość, ale jak się idzie z dzieckiem i tobołami, to się wydłuża ;-)

    Treść doklejona: 02.08.12 18:49
    Zapomniałam dodać- w łazience prysznic z kabiną był :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A ja jeszcze mam pytanie o ten paszport czy dowód dla dziecka.
    Gdzie się to załatwia? I co trzeba mieć przy sobie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dowod zalatwiasz w Urzedzie Miasta, musi byc osobiscie ojciec i matka dziecka, z wypisem z USC, trzeba miec 2 zdjecia do dowodu
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    w sensie z aktem urodzenia?

    dzięki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny odgrzewam wątek . Za 3 tyg. jedziemy w góry co powinnam zabrać do walizki malucha ? wyjazd na 7 dni .
    Zgłupiałam zupełnie i nie wiem co mam zapakować ile tego wsiąść :/
    - łóżeczko
    - wanienka dmuchana
    - wózek
    - podgrzewacz
    - kombinezon
    ale ile sztuk tego wszystkiego
    - body
    - piżamki
    - rajtki
    - spodnie
    - bluzy
    - bluzki
    - skarpety
    - zabawki / mata
    - dwa kocyki
    Jakie leki ?
    -dentinox
    -parcetamol/ibuprofen
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Podpinam się pod pytanie czerwinki, bierzesz podgrzewacz, kurcze nie posiadam jeszcze... Czajnik chyba wystarczy co?
    A ten dentinox to na zębole?
    Pewnie jeszcze pieluchy, chusteczki nawilżane, fridę, do nosa jakiś psikacz, trochę wacików, myjka, kosmetyki do kąpania.
    Oj coś czuję, że ledwo się pomieścimy...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: Czajnik chyba wystarczy co?

    Madzia o ile dobrze pamiętam, to w każdym pokoju jest taki mały czajnik.
    Ale dla pewności zadzwoń i zapytaj :wink:

    Ubranek wzięłabym dużo, bo przecież nie będziecie tam prać :wink: i pieluchy tetrowe :wink:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Biore podgrzewacz bo trzymamy tam zawsze picie ;) w nim i do podgrzewania objadków i deserków.
    na zębole gdyby tragedia się stała;) i zaczeły wyłazić ;)
    Kosmetyki to tak tyż są na mojej liscie ...
    najbardziej tylko zastanawiają mnie te ilości ciuchów :/
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    czerwinka co do ciuchów to najwięcej zawsze biorę bodziaków z długim rękawem- mój młody skutecznie opluwa nawet 3-4 dziennie- i bluzeczek z długim rękawem. Co do piżamek to ja ubieram synka w pajacyki na noc. Z cieplejszych rzeczy na wyjazdy zabieram 2-3 pary spodenek takich dresowych i rajty+ ze 2 pary ocieplanych spodenek (jak nie biorę kombinezonu)+kurtkę i ze dwie czapy.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Ja planuję po 2/3 bodziaki na dzień, na każdą nockę pajacyk, dwa dresiki, kombinezon, ze 2 czapy, ze 2 sweterki, trochę legginsów, rajtki (kilka sztuk) i chyba tyle. W razie katastrofy przepiorę.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    czerwinka, moja pediatrzyca kazała mi zabrać paracetamol i ibuprofen jednocześnie (gdyby jedno nie działało zadziała inne). Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba zabezpieczyć się przed biegunką. (Przekonałam się o tym przy pierwszym wyjeździe niestety...) Koniecznie weź chociaż parę saszetek smecty, enterol albo jakiś inny probiotyk, oraz elektrolity do rozpuszczenia w wodzie, zapobiegające odwodnieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Fran też śpi w pajacach jako pidzamach;)
    dzieki azja dopisuje do listy;)
    no właśnie te plucie na odległość :-/chyba kopsne sie do IKEA po śliniaki ;-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Co do ilości, to my jadąc na tydzień w góry wzięliśmy bodziaków o 2 więcej na głowę niż ilość dni (w ostateczności można przeprać w ręku kilka sztuk), a resztę tak jak do normalnego noszenia.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    My na wyjezdzie ze wzgledu na mala pojemnosc auta zrezygnowalismy z wanienki i lozeczka, lozeczko zalatwione na miejscu a mycie w lazienkowej umywalce prowizorycznie. Troche prowizorka byla, no ale dalismy rade :-) Dla mnie wazne bylyby jeszcze z dwa podklady jednorazowe w razie W i jakis dowod ubezpieczenia malucha.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Lozeczko wyporzyczone na miejcu to koszt 30-50 zl:/ więc sie nie oplaca:/ my mamy dość duży samochod ale...4 osoby do spakowania :/ i pies. ..o wlasnie podklady dopisane do listy:-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    A wiesz, że tam gdzie jedziemy na Wielkanoc łóżeczko będziemy mieć w pokoju? Co prawda jedno, więc my i tak musimy wziąć swoje (albo kojec, żeby mieć gdzie dzieci w dzień uwięzić :))
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    No właśnie jak bedziemy grac w karty gdzies bedzie trzeba dzieci uwięzić:-)
    A tu w Roztoce płatne jest :/
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    czerwinka a ręcznik dla małego wpisałaś na listę ???
    Jeszcze co mi się przydało to folia na wózek.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    tak recznik mam na liscie :-) folie zawsze w plecaku pod wozkiem:-) dzieki tez i za takie przypomnienia :-) bo upewniam sie że nie zabieram za dużo :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, poradzcie proszę. Mieszkamy w Niemczech, ale chcemy urlop spędzić w Polsce - znacie jakieś fajne miejsca, gdzie możnabyłoby pojechać z małym dzieckiem - raczej tak w południowej części Polski, bo przy okazji będziemy też na Śląsku u rodziny. Misia ma 20 miesięcy, więc na pewno gdzieś, gdzie mogłaby sie wybiegać i wyszaleć do woli:-)Byłabym wdzięczna za wszelkie pomysły:-)))Miłej niedzieli:-)
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy byłyście z dziećmi na wakacjach w Chorwacji, konkretnie rejon Dalmacja ?
    Chcemy jechać z rocznym maluchem na początku wrześniu na 8 dni (wypoczynek +zwiedzanie).
    Jadę z Austrii, więc mam bliżej niż z Pl.
    Czy któraś z Was była z tak małym dzieckiem ? Co o tym myślicie ?
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    judka25: Czy któraś z Was była z tak małym dzieckiem ? Co o tym myślicie ?

    judka, ja byłam z 7-miesięcznym dzieckiem 2 tyg. na Wyspach zielonego Przylądka (bardzo długi lot), a niedługo później w Izraelu. Było rewelacyjnie, ale zwiedzaliśmy w ograniczonym zakresie... Tzn. byliśmy na wyspach na jednej objazdowej wycieczce całodniowej i na rejsie - i dziecko spisywało się na medal. Z nami była 15-miesięczna dziewczynka - ona bardzo marudziła i trochę popsuła rodzicom wypoczynek a zwłaszcza zwiedzanie, na wycieczkę wybrał się sam ojciec, bo mała dała im popalić w nocy. Myślę, że zależy od charakteru dziecka... Nasz jest bardzo przyzwyczajony do wyjazdów, do przemieszczania się, zasypia wszędzie i jest bardzo towarzyski, nie bał się nigdy obcych. To jest moim zdaniem najważniejsze - czy dziecko łatwo się aklimatyzuje, czy nowe miejsce to dla niego stres. Jeżeli nie, to w ogóle się nie zastanawiaj, będzie rewelacyjnie!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.