Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    akirka: Lopeziatko - zgadzam sie z Toba-kobiety maja intuicje. Ja gdy tylko zobaczylam 2 kreski wiedzialam,ze jeszcze nie ma sie z czego cieszyc,ze to za wczesnie.


    akirka ja miałam też takie przeczucie!! Od samego początku w głowie mi się myśl ciągle przewijała, że "różnie to może być", zeby się nie cieszyc jeszcze , bo to za wczesnie. jakos tak ciągle mi to uczucie wracało, że zawsze moze sie cos zdarzyc i trzeba z rezerwą do sprawy podejść...
    no prosze....
    kobiety jednak mają intuicje :wink:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Ja pod wykresem kiedy udało mi się zajść, przed drugą betą napisałam, że po głowie chodzi mi myśl ciąży biochemicznej...dziewczyny mnie ochrzaniły żebym w koncu uwierzyła i zaczęła się cieszyć, a ja po prostu wiedziałam, że nie mam z czego...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Eveke, a u endokrynologa bylas z tym wynikami?
    Przy probach zajscia w ciaze TSh powinno byc ponizej 1. Radzilabym zrobic sobie usg tarczycy, bo czasem choroba ma postac utajona. I poszukac specjalisty ginekologa-endokrynologa.
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Z innej beczki- mi bardzo wypadały włosy i w czasie ciąży i po poronieniu. Fryzjerka poleciła mi szampon Joanna z apteczki babuni i ciężko mi samej uwierzyć, ale prawie z dnia na dzień liczba wypadających włosów drastycznie zmalała- także polecam ( http://esentia.pl/Joanna_Z_Apteczki_Babuni_Szampon_wzmacniajacy_p31615.htm ). Dodatkowo od półtora miesiąca biorę multiwitaminę.
    Lopeziatko: W okresie okołoowulacyjnym oraz w fazie lutealnej często bolą mnie jajniki i podbrzusze. Co miesiąc w FL mam zgagi.

    Też mam takie objawy- może nie zgagę, ale niesmak i uczucie zimnego powietrza w przełyku, wyniki hormonów tez w normie. Kurka co się uspokoję, to się pojawia następna wątpliwość:P

    Moje wyniki:
    TSH 1,75 (norma 0,27-4,2)- czytałam, że dla starających się do 2 jest ok?? *
    FT3 5,51 (norma 3,9-6,7)
    FT4 15,27 (norma 12-22)

    *P-ciala p-tarczycowe, czyli ATA - czyli p-ciala TPO i TG razem (to wszystko to samo tylko nazwy inne) - warto je zrobic jezeli w rodzinie mamy osoby chore na tarczyce lub nasz wynik TSH był poza granicami 1-2 (normy ktore pokazują wynik 0,25-5,00 są dla doroslych ktorzy nie staraja sie o dziecko. (http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/23/49/)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Jak poczytałam o tarczycy, to wydaje mi się, że mam te wszystkie objawy... :/ Ale tak czy siak muszę zrobić badanie na tarczycę, bo po zabiegu moja gin mi je zasugerowała.
    Nie wiem, czy tarczyca może być dziedziczna ale moja ją ma od młodości (paradoksalnie: bez problemu zaszła w ciążę i urodziła dwie zdrowe baby). :)
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też od dłuższego czasu myślę o wizycie u endokrynologa, tylko jestem przerażona szukaniem dobrego specjalisty, szczególnie, że nie ma mi go kto polecić, bo koleżanki nie mają takich problemów. Niby moje wyniki są w normie ale przecież zlecał je gin pod kątem ciąży i zdaję sobie sprawę, że wszystkiego (czy tak w ogóle się da?) i tak nie przebadam. Wyniki z zeszłego roku uspokoiły mnie na jakiś czas a teraz znowu odczuwam niepokój. No i jeszcze Wy o tym wspomniałyście - teraz nie da mi to spokoju.
    To co mnie najbardziej niepokoi to: ciągłe uczucie zimna, osłabienie i brak koncentracji, nadmierne owłosienie.


    Aktualna lista (pamiętajcie o wpisywaniu się wg daty poronienia)

    Sukcesy:
    cheriniatko - I poronienie 28.02.2011 w 8tc (obumarcie płodu 6tc), sukces po 4 miesiącach
    madzinka83 - I poronienie - samoistne 23.10.2011 w 6 tc, sukces po 2 miesiącach

    Czekają:
    lopeziatko - I poronienie - samoistne 08.05.2011 - pierwsza @ po 28 dniach, po @ starania, aktualnie w trakcie leczenia – tarczyca
    basia_87 - I poronienie - łyżeczkowanie 02.08.2011 w 6tc - pierwsza @ po 33 dniach - starania zaraz po,
    igisowa - I poronienie - łyżeczkowanie 14.10.2011 w 11tc (obumarcie płodu 9tc) - pierwszy @ po 43 dniach, po nim zielone światło, staram się
    techniczne - I poronienie - samoistne całkowite 27.11.2011 w 6tc (obumarcie płodu)
    esteban - I poronienie - łyżeczkowanie 12.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 5/7tc) - pierwsza @ po 31 dniach - staram się od już
    monika3334 - poronienie - samoistne 17.12.2011 w 5tc - czekam na @i zielone swiatlo
    akirka - I poronienie - samoistne 23.12.2011 w 5tc (ciąża biochemiczna) - mamy zielone światło od razu, ale czekam jeszcze na pierwszą @
    aniabb - I poronienie - łyżeczkowanie 23.12.2011 w 8tc (obumarcie płodu w 8tc) - czekamy na @ i na zielone światło
    bilia - I poronienie - łyżeczkowanie 30.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 8tc) - czekam na @ i na zielone światło
    eveke - I poronienie - łyżeczkowanie 09.01.2012 w 7tc (obumarcie płodu 6tc) - czekam na pierwszą @
    blubiś - I poronienie - samoistne 13.01.2012 w 5/6tc - czekam na kolejną @ i staram się
    ewelina2600 - I poronienie - łyżeczkowanie 19.12.2011 w 10tc.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Esteban, a mialas robione badanie na testosteron, usg jajnikow? czasem nadmierne owlosienie wskazuje na hirtucyzm.
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Wiadomo, że warto się badać, ale nasza rasa ma to do siebie, że wraz z wiekiem owłosienie niestety wzrasta i się rozrasta i lezie coraz dalej.. Sama jestem brunetką i mam wrażenie, że moje bikini, to już nie bikini tylko uda-bikini-pośladki w jednym, a wąsik mam ciekawszy niż niejeden nastolatek;/ Uczucie zimna u mnie akurat jest od dziecka- wszystkie wystające części ciała są chłodne (stopy, dłonie, nos), ale związane jest to raczej z krążeniem i niskim ciśnieniem. Ze mnie już też się śmieje rodzina, że na siłę szukam uzasadnienia dla poronienia- wiadomo chciałoby się zidentyfikować i usunąć przyczynę.. Statystyki są jednak nienaginane- na większość nie mamy niestety wpływu, warto zrobić podstawowe badania, ale nie oszukujmy się, że po 20 badaniach się uspokoimy, bo pojawi się 21 na tapecie w kolejce do zrobienia..
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    JA w Krakowie mogę polecić świetną endokrynolog jakby ktoś chciał i w Warszawie :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    montenia: Esteban, a mialas robione badanie na testosteron, usg jajnikow? czasem nadmierne owlosienie wskazuje na hirtucyzm.

    03.08.2011 (22dc) - Testosteron <20 (max 73)
    montenia usg miałam wielokrotnie ale samych jajników... robi się takie coś?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Esteban, chodzi mi o to czy janiki nie sa policystyczne, bo wtedy to owlosienie moze byc nadmierne. To pewno jak mialas usg to wszytsko robili. No i testosteron tez w normie, wiec moze taka Twoja natura.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    montenia ale testo może być w normie a zaburzone inne androgeny jak DHEAS, SHBG, kortyzol, 17-OH progesteron
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    i wtedy też mamy do czynienia z hiperandrogenizmem a może on występować bez PCOS
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Sukcesy:
    Agunia05 - I poronienie 17.06.2006 w 19tc sukces w listopadzie 2006 plus kolejny sukces w marcu 2008; poronienie samoistne 01.2010 i sukces w marcu 2010
    cheriniatko - I poronienie 28.02.2011 w 8tc (obumarcie płodu 6tc), sukces po 4 miesiącach
    madzinka83 - I poronienie - samoistne 23.10.2011 w 6 tc, sukces po 2 miesiącach

    Czekają:
    lopeziatko - I poronienie - samoistne 08.05.2011 - pierwsza @ po 28 dniach, po @ starania, aktualnie w trakcie leczenia – tarczyca
    basia_87 - I poronienie - łyżeczkowanie 02.08.2011 w 6tc - pierwsza @ po 33 dniach - starania zaraz po,
    igisowa - I poronienie - łyżeczkowanie 14.10.2011 w 11tc (obumarcie płodu 9tc) - pierwszy @ po 43 dniach, po nim zielone światło, staram się
    techniczne - I poronienie - samoistne całkowite 27.11.2011 w 6tc (obumarcie płodu)
    esteban - I poronienie - łyżeczkowanie 12.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 5/7tc) - pierwsza @ po 31 dniach - staram się od już
    monika3334 - poronienie - samoistne 17.12.2011 w 5tc - czekam na @i zielone swiatlo
    akirka - I poronienie - samoistne 23.12.2011 w 5tc (ciąża biochemiczna) - mamy zielone światło od razu, ale czekam jeszcze na pierwszą @
    aniabb - I poronienie - łyżeczkowanie 23.12.2011 w 8tc (obumarcie płodu w 8tc) - czekamy na @ i na zielone światło
    bilia - I poronienie - łyżeczkowanie 30.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 8tc) - czekam na @ i na zielone światło
    eveke - I poronienie - łyżeczkowanie 09.01.2012 w 7tc (obumarcie płodu 6tc) - czekam na pierwszą @
    blubiś - I poronienie - samoistne 13.01.2012 w 5/6tc - czekam na kolejną @ i staram się
    ewelina2600 - I poronienie - łyżeczkowanie 19.12.2011 w 10tc.
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    abortaW: montenia ale testo może być w normie a zaburzone inne androgeny jak DHEAS, SHBG, kortyzol, 17-OH progesteron
    abortaW: i wtedy też mamy do czynienia z hiperandrogenizmem a może on występować bez PCOS

    abortaW Ty to normalnie jesteś kopalnią wiedzy. Już dawno miałam zapytać skąd Ty to wszystko wiesz?
    W moim opisie są wyniki wszystkich badań z zeszłego roku. Co do policystycznych jajników były podejrzenia, że mają skłonności do tworzenia większej ilości pęcherzyków - nie był to stan alarmujący i przy podawaniu clo wszystko się uspokoiło. Ciekawa jestem co będzie teraz. Na ten cykl nie mam zaplanowanej wizyty ale dobrze byłoby to wiedzieć. Tyle miałam monitoringów w zeszłym roku, że nie wiem jak dam sobie radę w tym cyklu :wink:
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    abortaW kopalnio wiedzy, to ja tez wkleję moje wyniki bo ja się nie znam na interpretacjach, a gin twierdzi niby że ok, ale pare wyników jest blisko granicy normy, cykle długie przed poronieniem 30-37, teraz 43 dni około:
    TSH 1,75 (norma 0,27-4,2)
    FT3 5,51 (norma 3,9-6,7)
    FT4 15,27 (norma 12-22)
    ESTRADIOL 37 (norma dla folikularnej 12-165)
    PROLAKTYNA 22,23 (norma 4,79-23,3)
    LH 9,94 (norma dla folikularnej 2,4-12,6)
    FSH 7,3 (norma dla folikularnej 3,5-12,5)
    TESTOSTERON 1,53 (norma 0,29-1,67)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    igisowa w którym dc robiłaś badania ?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    esteban stymulanty tzn leki stymulujące owulację z zasady poprawiają wygląd jajników tak samo jak antykoncepcja hormonalna zalecana kobietom z pcos w czasie gdy się nie starają, dlatego usg jajników może być prawidłowe, ja bym w odpowiednich dc sprawdziła pozostałe androgeny ale najważniejsze by były badane w jednym cyklu i skonsultowała wyniki z dobrym gin-end
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    AbortaW, ja mialam takie badania robione wlasnie jak testosteron i te usg janikow, a to bylo juz ho ho jakies 16lat temu:).
    Tak mi sie przypomnialo, jak Esteban napisala o tym owlosieniu, bo niestety tez mialam z tym problem (teraz tez mam troche). Dostalam wtedy Diane 35.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    abortaW: JA w Krakowie mogę polecić świetną endokrynolog jakby ktoś chciał i w Warszawie :)

    Poproszę namiary na lekarza warszawskiego. Z góry dziękuję!
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    abortaW: igisowa w którym dc robiłaś badania ?

    3dc
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    montenia: AbortaW, ja mialam takie badania robione wlasnie jak testosteron i te usg janikow, a to bylo juz ho ho jakies 16lat temu:).
    Tak mi sie przypomnialo, jak Esteban napisala o tym owlosieniu, bo niestety tez mialam z tym problem (teraz tez mam troche). Dostalam wtedy Diane 35.



    Wiem na mnie też kiedyś to testowano, sama to przechodziłam stąd może i dlatego nacisk na zbadanie pozostałych androgenów :) No z owłosieniem nadal mam problem choć już mniejszy niź kiedyś a ciekawe jak będzie po odstawieniu antyków


    bewe82: Poproszę namiary na lekarza warszawskiego. Z góry dziękuję!


    Już wysyłam Pw :)
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Dziewczynki, ja tu tak wyskoczę troszkę z zupełnie innej beczki (bo na wynikach niestety się nie znam; hormonki muszę dopiero przebadać...).
    Ale czy TSH męża jest istotne przy starankach czy nie ma udowodnionego wpływu? Mojemu mężowi, na badaniach okresowych doktorka kazała przebadać TSH. Przebadał (TSH = 1,489 µIU/ml, norma: 0,400 - 4,000). Wygląda na to, że ok. Ale zaczęłam się zastanawiać jak to jest z facetami?

    I jeszcze jedno pytanie? Czy TSH mogę już przebadać (jestem 3 tygodnie po łyżeczkowaniu)? Czy lepiej odczekac jak hormonki dojdą do siebie po ciaży?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Igisowa, a więc po kolei

    TSH ciut ponad dopuszczalne 1,5

    FT4 32.70% [wynik 15.27, norma (12 - 22)]

    FT3 60.36% [wynik 5.59, norma (3.9 - 6.7)]

    ft4 poniżej dopuszczalnych 50 % można by pokazać endokrynologowi, ale nie sądzę by coś z tym robił, a przeciwciała anty-TPo, anty-TG i TRAb badałaś ? Można by dorobić usg tarczycy by się upewnić, że z nią wszystko ok, bo przypadki ukrytych zaburzeń tarczycy są dość powszechne mimo wszystko...


    estradiol jak na 3 dc ładny niski bo za pewne owulacja była dość późno w tym cyklu ( im wyższy w 3 dc tym szybciej można się owu spodziewać, ale nie jest to jedyny wyznacznik)

    Prolaktyna ok w górnej granicy, niby pokutuje mit, że powinno być 10 do zajścia w ciąże, ale wynik jak najbardziej prawidłowy

    LH i FSH ok

    Testosteron w górnej granicy, jeśli masz objawy podobne do Esteban czyli problemy z nadmiernym owłosieniem zbadałabym i pozostałe androgeny żeby wykluczyć problem z nadnerczami, bo jak wiecie androgeny są produkowane przez nadnercza
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    bilia nadczynność albo niedoczynnośc tarczycy ma wpływ na nasienie,ale wynik Twojego męża jest w porządku
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    abortaW: przeciwciała anty-TPo, anty-TG i TRAb badałaś ?

    Dzięki za analizę, nie więcej nic teraz nie robiłam. Wysłałam wyniki mojemu gin i lekarzowi og. ale oboje nie bardzo chcą z tym ruszyć dalej. Moja babcia ma całe życie problemy tarczycowe, ale skoro wyniki są w normie, to pewnie ciężko będzie mi wydusić skierowanie do endo;/ A problemy z owłosieniem mam- zwiększyły się po odstawieniu kilka lat temu antykoncepcji +brak energii i senność, zimne dłonie i stopy.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    senność, zimne dłonie i stopy to objaw np niedoczynności zbadaj sobie jak możesz te przeciwciała i umów się na usg tarczycy będziesz mieć więcej danych
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Aborta ja też poproszę o namiar na warszawskiego endo:)

    oczywiście jak tak poczytałam od wczoraj co napisałyście, to też chyba zrobię usg tarczycy, bo nigdy nie miałam. TSH zbadałam tydz po poronieniu i było 1,8, wiec może zaburzone. Przed zajściem wynosiło 1,0, odstęp między badaniami to ok.4m-ce. i mam lekko podwyższone p/ciała anty TG. antyTG 123,5 (<115)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Sukcesy:
    Agunia05 - I poronienie 17.06.2006 w 19tc sukces w listopadzie 2006 plus kolejny sukces w marcu 2008; poronienie samoistne 01.2010 i sukces w marcu 2010
    cheriniatko - I poronienie 28.02.2011 w 8tc (obumarcie płodu 6tc), sukces po 4 miesiącach
    madzinka83 - I poronienie - samoistne 23.10.2011 w 6 tc, sukces po 2 miesiącach

    Czekają:
    lopeziatko - I poronienie - samoistne 08.05.2011 - pierwsza @ po 28 dniach, po @ starania, aktualnie w trakcie leczenia – tarczyca
    basia_87 - I poronienie - łyżeczkowanie 02.08.2011 w 6tc - pierwsza @ po 33 dniach - starania zaraz po,
    igisowa - I poronienie - łyżeczkowanie 14.10.2011 w 11tc (obumarcie płodu 9tc) - pierwszy @ po 43 dniach, po nim zielone światło, staram się
    techniczne - I poronienie - samoistne całkowite 27.11.2011 w 6tc (obumarcie płodu)
    esteban - I poronienie - łyżeczkowanie 12.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 5/7tc) - pierwsza @ po 31 dniach - staram się od już
    ally1318- I poronienie - farmakologicznie 12.12.2011, 7tydz ciąży wg USG- pierwsza @ po 33 dniach, czekam na wizytę u gin.
    monika3334 - poronienie - samoistne 17.12.2011 w 5tc - czekam na @i zielone swiatlo
    akirka - I poronienie - samoistne 23.12.2011 w 5tc (ciąża biochemiczna) - mamy zielone światło od razu, ale czekam jeszcze na pierwszą @
    aniabb - I poronienie - łyżeczkowanie 23.12.2011 w 8tc (obumarcie płodu w 8tc) - czekamy na @ i na zielone światło
    bilia - I poronienie - łyżeczkowanie 30.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 8tc) - czekam na @ i na zielone światło
    eveke - I poronienie - łyżeczkowanie 09.01.2012 w 7tc (obumarcie płodu 6tc) - czekam na pierwszą @
    blubiś - I poronienie - samoistne 13.01.2012 w 5/6tc - czekam na kolejną @ i staram się
    ewelina2600 - I poronienie - łyżeczkowanie 19.12.2011 w 10tc.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    eveke: Dziewczyny ja pomimo tego , że bardzo chciałam się cieszyć z dwóch kresek, i nawet pochwaliłam się kliku osobom za dużo- bo ciągle chciałam wierzyć, że bedzie ok.
    Ale wewnątrz czułam , że coś nie gra, wiem , że to była intuicja...

    Przepraszam, że to tutaj napiszę, ale z całym szacunkiem... Sama byłam świadkiem ataku dziewczyn na Ciebie, kiedy po kropelce krwi na wkładce nie pojechałaś do lekarza, bo parę dni wcześniej na usg było wszystko ok... Bo przecież wiesz, że nic złego się nie dzieje. A jeśli tak, to przecież ciąży sobie nie przyszyjesz... Mam nadzieję, że Twoje skrajne wypowiedzi są efektem burzy hormonów...


    U mnie starania bardzo wątpliwe, więc nie dopisuję się do listy:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    martitap dziekuję serdecznie, za to chamskie przypomnienie w tak ciężkich dla mnie chwilach, dziękuję , że mimo iż dochodzę do siebie wywołalaś we mnei dziś ogromny płacz...

    po kropelce krwi czułam , że jest ok i miałam rację, bo kolejne usg pokazało wzrost dzidzi i serce!
    po tygodniu , po kolejnym plamieniu czułam , że jest źle i wtedy NATYCHMIAST udałam sie do szpitala... i jeszcze jedno- lekarz w szpitalu powiedział również , że na tym etapie oni i tak nie byli w stanie w żaden sposob mi pomóc , bo nawet leki miałam takie jakie oni by mi również dali.

    montenia: Eveke, a u endokrynologa bylas z tym wynikami?
    Przy probach zajscia w ciaze TSh powinno byc ponizej 1. Radzilabym zrobic sobie usg tarczycy, bo czasem choroba ma postac utajona. I poszukac specjalisty ginekologa-endokrynologa.


    Oczywiście byłam i na moje pytanie o TSH dla starających sie , że powinno być koło 1,5 powiedział , że to nieprawda, że ja mam wyniki w normie i nie ma co szukać problemu, także jestem na etapie szukania nowego endokrynologa.

    Apropo tego TSH, piszecie , że przy staraniach istotne jest by bylo 1- 1,5... no dobrze ja miałam 2,5 i zaszłam w ciąże czyli jakby tarczyca nie przeszkodziła w samym zajściu, ale w takim razie mogla później spowodować poronienie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Eveke, mogła - u mnie tak było, że niedoczynność była prawdopodobnym powodem poronienia (nieleczona niedoczynność i TSH powyżej 6).
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    No tak tylko ja mialam TSH 2,5 (normy lab są do ponad 4)

    Bardziej mi chodzi o to czy to rekomendowane 1,5 istotne jest do samego faktu zajścia czy bardziej po zajsciu daje możliwosc poronienia...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Powiem jak mi tłumaczyła endokrynolog - poniżej 2 jest zalecane zarówno do zajścia jak i do utrzymania ciąży...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Sukcesy:
    mooniia - I poronienie 1.06.2003 6tc poronienie samoistne sukces po 2 m-cach ur 20.04.2004
    Agunia05 - I poronienie 17.06.2006 w 19tc sukces w listopadzie 2006 plus kolejny sukces w marcu 2008; poronienie samoistne 01.2010 i sukces w marcu 2010
    cheriniatko - I poronienie 28.02.2011 w 8tc (obumarcie płodu 6tc), sukces po 4 miesiącach
    madzinka83 - I poronienie - samoistne 23.10.2011 w 6 tc, sukces po 2 miesiącach

    Czekają:
    lopeziatko - I poronienie - samoistne 08.05.2011 - pierwsza @ po 28 dniach, po @ starania, aktualnie w trakcie leczenia – tarczyca
    basia_87 - I poronienie - łyżeczkowanie 02.08.2011 w 6tc - pierwsza @ po 33 dniach - starania zaraz po,
    igisowa - I poronienie - łyżeczkowanie 14.10.2011 w 11tc (obumarcie płodu 9tc) - pierwszy @ po 43 dniach, po nim zielone światło, staram się
    techniczne - I poronienie - samoistne całkowite 27.11.2011 w 6tc (obumarcie płodu)
    mooniia - II poronienie - łyżeczkowanie 10 tc 15.12.2011 (obumarcie płodu) @ 13.01.2012 starania od tego dnia+ rozpoczeta procedura adopcyjna
    esteban - I poronienie - łyżeczkowanie 12.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 5/7tc) - pierwsza @ po 31 dniach - staram się od już
    ally1318- I poronienie - farmakologicznie 12.12.2011, 7tydz ciąży wg USG- pierwsza @ po 33 dniach, czekam na wizytę u gin.
    monika3334 - poronienie - samoistne 17.12.2011 w 5tc - czekam na @i zielone swiatlo
    akirka - I poronienie - samoistne 23.12.2011 w 5tc (ciąża biochemiczna) - mamy zielone światło od razu, ale czekam jeszcze na pierwszą @
    aniabb - I poronienie - łyżeczkowanie 23.12.2011 w 8tc (obumarcie płodu w 8tc) - czekamy na @ i na zielone światło
    bilia - I poronienie - łyżeczkowanie 30.12.2011 w 10tc (obumarcie płodu 8tc) - czekam na @ i na zielone światło
    eveke - I poronienie - łyżeczkowanie 09.01.2012 w 7tc (obumarcie płodu 6tc) - czekam na pierwszą @
    blubiś - I poronienie - samoistne 13.01.2012 w 5/6tc - czekam na kolejną @ i staram się
    ewelina2600 - I poronienie - łyżeczkowanie 19.12.2011 w 10tc.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    eveke: Apropo tego TSH, piszecie , że przy staraniach istotne jest by bylo 1- 1,5...

    Ja miałam 1,35 a i tak nie mogłam zajść przez 2,5 roku... dziewczyny nie ma żadnej reguły :sad: Można mieć złe wyniki a zajść, donosić bez problemów i urodzić zdrowe. A można tak jak ja mieć bardzo odporny organizm (przez całe żadnych chorób zakaźnych), wyniki w środku norm i nic. Ja przez całe życie dbałam o siebie: nie piłam, nie paliłam, zdrowo się odżywiałam, ciepło ubierałam, anty brałam góra przez 1,5 roku i dupa - że tak powiem. Ryczeć się chce na to wszystko. Szczególnie jak widzi się, że innym przychodzi to tak lekko :cry:
    Także nie kłóćcie się o jakieś drobne niuanse, bo to nie wyniki decydują o tym czy zostaniemy mamami a jakaś niezależna siła wyższa.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    No właśnie ciąża to nie matematyka, sztywne normy nijak mają się do rzeczywistości.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Esteban mnie tam nie chodziło o kłótnie a o sprecyzowanie, czy są takie badania ktore wskazują, że mimo tego iż udało sie zajść z TSH 2,5 czy to ono moze byc odpowiedzialne za poronienie...
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Hej, ja też poroniłam pierwsza ciążę, to było w listopadzie.
    Brałam tabletki anty przez 10 lat. W 2006 roku lekarz stwierdził PCO a niedługo potem niedoczynność tarczycy, ten sam wspominał że będą problemy z zajściem. Jakież było moje zdziwienie jak w 2 cyklu po odstawieniu udało się!. W 34 dc zrobiłam betę 366, no nie za dużo, ale może doszło późno do zapłodnienia i implementacji. Niestety następnego dnia dostałam plamienia pojechałam na izbę przyjęć i lekarka po pobieżnym rozpoznaniu przepisała duphaston 3x1. Miałam powtórzyć betę za kilka dni, niestety wyszła 155. Odstawiłam więc lek i czekałam na @, przyszła kilka dni później.
    Na kolejna ciążę czekałam 2 miesiące. 09.01 znowu zobaczyłam 2 kreski na teście, beta w 33 dc 658, progesteron 38, estradiol 460. Powiększyły sie piersi. W 36 dc znowu zrobiłam badania beta wzrosła do 2013 ale progesteron spadł do 29, estradiol również do 350 (wyniki w normie dolna granica to 9 i 100) ale zmniejszyły się tez piersi. Do tego się rozchorowałam. Teraz czekam na wizytę, ale mam złe przeczucia...:cry:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Oranda... trzymam kciuki żeby przeczucia Cię jednak zawiodły. Oby wszystko było dobrze...
    ***
    Aborta - jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy :)

    Dziewczynki a podpowiedźcie mi, ile po zabiegu najlepiej zrobić TSH? Czy dzień cyklu też jest tu ważny?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Oranda - nie trać nadziei.

    Tarczycę warto badać starając się, bo ma wpływ i na nasze zdrowie, i na zachodzenie, i na przebieg ciąży, i na zdrowie dziecka, i na poronienia - na wszystko.
    Mi zrobiono przez ciążą: T3, T4, TSH, przeciwciała anty TG i anty TPO, wszystko w normach, więc olewam tarczycę na razie. Paradoks: ja nie piłam jodu po Czarnobylu, i mam zdrową tarczycę, a siostra piła, i ma chorą :D

    Dzień cyklu nie jest ważny i chyba możesz robić kiedy chcesz, nie sądzę, aby zabieg i ciąża miały tu coś do rzeczy. No, może odczekałabym do po @, żeby po prostu nie zawracać sobie głowy, a po @ można i babskie zrobić.

    Dziewczyny, nie komentujcie nawzajem własnych emocji, co kto zrobił, a czego nie. To dość trudne dni dla każdej, która jest w tej sytuacji i nie ma co sobie dokładać, uśmiech proszę :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Aborta czy mogę Cie prosić o wyjaśnienie moich wyników? Robiłam je w październiku, 22 dc, 8dfl, gin powiedziała, że są ok. Jednak ja mam bardzo dużo objawów niedoczynności i już sama nie wiem czy sobie wkręcam. W razie czego jakie badania mogę jeszcze wykonać?

    TSH 2,762 uIU/ml – norma 0,55-4,78
    FT3 5,47 pmol/I – norma 3,8 – 6
    FT4 11,66 pmol/I – norma 7,85 – 14,4
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    akirka: Robiłam je w październiku, 22 dc, 8dfl, gin powiedziała, że są ok.

    wyjasnienia nie dam, ale pozwole sie wtracic: ginka ma racje, wyniki sa jak najbardziej ok! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Jestem tu nowa. Od prawie 3 lat leczę niedoczynność tarczycy, zdiagnozowaną z resztą w pierwszej ciąży (TSH 24,13- marzec 2009) zakończonej poronieniem. Zachodzić w ciąże się nie starałam, zwyczajnie "wpadłam" zaraz po ślubie, więc przed nie robiłam badań. Po stracie prawie dwa lata odpuszczaliśmy, do maja 2011 brałam tabletki, TSH w tym czasie udało się opanować, wyniki były zadowalające od ponad 8 miesięcy nie skakały. Moja endo od początku powtarzała, że dążymy do wyniku z zerem z przodu. Jestem w 12tc, wynik TSH sprzed miesiąca-0,91. Powtórzony wynik z 11.01.2012 to już 13,58. Moja endo wytłumaczyła mi, że ciąża jakby przekłamuje wynik TSH, więc 0,91 w bardzo wczesnej ciąży nie był wynikiem wymiernym. Dopiero ten, który wykonałam teraz daje wymierny obraz zapotrzebowania organizmu na hormon, a w ciąży to zapotrzebowanie może się zwiększać, ale to wg słów endo sprawa bardzo indywidualna. Tarczycy w ciąży trzeba pilnować. Inna sprawa, że sama niedoczynność daje takie objawy, które łatwo pomylić z zimową deprechą (tak było u mnie), brakami witamin etc. i gdyby nie ciąża z przypadku to nigdy bym nie wpadła na to, żeby badać się pod tym kontem. Rok po mnie zdiagnozowano z Hashimoto moją siostrę (12lat) a dwa miesiące temu druga siostra również Hashimoto (26 lat), także nawet jeśli wyniki są dobre warto je raz na jakiś czas powtarzać, bo sama choroba ujawnia się jak chce i kiedy chce. Trzymam kciuki za wszystkie starające się kobietki:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Esteban, tutaj się z Tobą nie zgodzę - mamy w rodzinie sporo dziewczyn / kobiet z niedoczynnością tarczycy i niestety - dopóki wyniki nie zostały uregulowane to były albo problemy z zajściem, albo z donoszeniem u każdej z nas... Wiadomo, że ciąża to nie matematyka, ale powiedz szczerze - czy ze złymi (ponad normę, nie mówię tutaj o wyniku poniżej 4) ryzykowałabyś? Ja już wiem, że nie.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    akirka TSH stanowczo za wysokie o czym już mówiłyśmy
    FT4 58.17% [wynik 11.66, norma (7.85 - 14.4)]

    FT3 75.91% [wynik 5.47, norma (3.8 - 6)]

    ft4 ok ale ft3 zbyt blisko górnej granicy powtórzyłabym te hormony ( wszystkie trzy wraz z przeciwciałami) i pokazała dobremu endokrynologowi zwłaszcza jeśli masz objawy niedoczynności tarczycy
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    dobrego endokrynologa niestety brak ;/ Może ktoś zna z Bydgoszczy lub okolic?
    Czy te badania robi się w określonym dniu cyklu? i Czy niecały miesiąc po poronieniu jest sens?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    ja bym odczekała do 6 tygodni po poronieniu z badaniami, nie tych badań nie robi się w określonym dniu cyklu a co do Bydgoszczy ja niestety z nią nie pomogę :(
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    abortaW, a u mnie?
    TSH 1,27 mIU/ml (0,27-4,2)
    FT4 13,81 pmol/l (12-22)
    anty TG i anty TPO było w normie, ale musiałabym poszukać wyniku.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Aborta - napisz nam jak Ty to liczysz... w sensie te procenty (jakie są normy), bo wogóle nie mogę się w tym połapać...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.