Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJun 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Ja mam myjkę do okien i luster Karcher. Co prawda myłam nią okna dopiero dwa razy, ale poszło sprawnie i dokładnie. Trzeba się tylko szybko uwijać z machaniem na bardzo dużej tafli szyby, bo płyn raz dwa wysycha na oknie i mogą zrobić się pionowe paski od myjki.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    No właśnie o takiej myślałam, nawet już znalazłam zestaw. A jaki model posiadasz? Coś z WV? Bo jestem ciekawa jak pracuje na akumulatorku, czy szybko się rozładowuje.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Jedyny bialy zlew, ktory sie nie przebarwia, to zlew ceramiczny. Taki jak umywalki są.
    Wszystkie inne kompozytyw, granity, -sryty chocby wbtechnologiach kosmicznych będą sie przebarwiać. Bez względu na firmę.
    My chcielismy bialy. Wzielam z villeroy&boch ceramiczny wlasnie.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Biały ceramiczny zlew z ikea mieliśmy w poprzednim mieszkaniu. W sumie przez 6 lat. Wszystko fajnie, poza jednym - po paru latach pojawiły się na szkliwie bardzo delikatne, ale jednak rysy. Nie wiem, z jakiej przyczyny.
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeJun 24th 2017
     permalink
    Bea86 ja też mam z karchera i suszę nim codziennie szybę w prysznicu i wytrzymuje mi ok miesiąca spokojnie. Myje również okna ale nie korzystam wogole z tej myjki z gąbka myje tradycyjnie woda z płynem do mycia naczyń plus clean i tylko z osuszacza korzystam i powiem Ci dla mnie to strzał w 10 bardzo szybko umyjesz okna wytrzymuje spokojnie 12 okien i po nich też od razu nie trzeba go ładować wiec pewnie wytrzymałby więcej.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJun 26th 2017 zmieniony
     permalink
    Kurczę taką mam ochotę na ten biały zlew... w ogóle na białe sprzęty - lodówkę, piekarnik, mikrofalę i płytę... ale mój M. jakoś nie daje się przekonać...
    Annie_86 a jaki macie piekarnik?
    Lodówkę chciałabym podwójną i bez zabudowy więc nieduży wybór w bieli...
  1.  permalink
    Ja też mam chęć na wszystko białe :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJun 27th 2017 zmieniony
     permalink
    Mazda, mam Electroluxa, z wyglądu taki jak na zdjęciu w linku poniżej. Numeru na tą chwilę Ci nie podam, bo jestem 200km od domu a sprzęty i tak już u stolarza są. Nie wiem czy nie mam jakiejś innej wersji, bo nasz był 4 stówki droższy, chyba że tak ostro przepłacilśmy ;-). Jeśli chodzi o biały piekarnik na rynku to tragedii nie ma, stacjonarnie w sklepie było z 7 modeli różnych producentów. Electroluxa wzięliśmy głównie ze względu na prosty design, pasujący do naszej minimalistycznej kuchni, ale zwracałam uwagę, żeby były m.in. prowadnice teleskopowe, bo jak się okazuje nie jest to jeszcze standard w piekarnikach, oraz dwie opcje samoczyszczenia. Funkcje pieczenia też ma fajne, generalnie wszystko mi w nim pasuje. Ciekawa jestem pieczenia z sondą. Z białą lodówką jest większy problem, też szukaliśmy wolnostojącej dwudrzwiowej lub wysokiej pojedynczej, ale bez rezultatu, wzięliśmy więc standardową do zabudowy.
    piekarnik
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 2nd 2017
     permalink
    Mój bialy zlew wyglada tak:
    https://28dni.pl/pictures/2683493.PNG
    I jestemw nim totalnie zakochana.
    .
    Dziewczyny, tymczasem potrzebuje rady.
    Zamowilam stol w firmie quadre.pl - znalazlam ich stol w ofercie w sklepie stacjonarnym i to wzbudzilo moje zaufanie. Na dodatek kosztowal 2900, a tego typu stoly u stolarzy i innych firm fafarafa byli po 3500 i wiecej.
    Dostarczyli mi stol i sie okazalo ze sie lepi olej. To wzbudzilo moj niepokoj. Szybkoe sledztwo wykazalo, ze uzywają Altaxu.
    To olej do mebli ogrodowych - stolow takze, ale jednak ogrodowych, a nie typowo jadalnianych. Producent oleju napisal mi, ze nie maja atestu na kontakt z zywnoscia, bo nie potrzebowali. Ale tez ze jedynym nie naturalnym skladnikiem jest benzyna, ktora wszak wyparowuje po 24h.
    No i teraz mam dwa wyjscia -
    1) Zwracac lub reklamowa, tj. ryzykowac, ze mi nie uwzglednia reklamacji, ponosic koszty kuriera do stolu ktory pewnie ze 100kg wazy; zostane bez stolu i pieniedzy na pare tygodni pewnie. Firma slabo responsywna, nikt nie oddzwonil mimo moih wielu maili etc.
    2) oddac blat do "naprawy" stolarzowi od blatow kuchennych, ktory zeszlifuje lekko ten olej i zaolejuje atestowanym olejem do kontaktu z zywnoscia. Pewnie mnie skasuje na jakies 500xl, ale to niewiele wiecej niz za kuriera, za to na pewno dostane ten produkt z powrotem.
    Sklaniam sie ku rozwiazanou numer dwa.
    A z firma Quadre.pl trzymajcie sie z daleka! Ja jutro robie na nich zgloszenie do samepidu, ze stosuja oleje nie atestowane do kontaktu z zywnoscią.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 2nd 2017
     permalink
    opcja nr. 2.
    .
    a zlew super. tylko czy nie za mały jak Ci przyjdzie umyć jakiś gar? ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Anna_86 - piekarnik bardzo fajny, taki w moim stylu ;-)
    Funkcje, o których piszesz są w zasadzie bezwzględne i u mnie przy wyborze. Także na pewno wezmę te, który pokazałaś pod uwagę ;-) Dzięki ;-)
    .
    Magdalena - zlew śliczny. Tylko właśnie nie wiem czy komora nie za mała... przepięknie się prezentuje!
    A poza tym, tak patrzę Magdalena na Twoją kuchnię i widzę, że kolory będę miała podobne. Proszę, napisz z czego masz ten blat?? Drewniany??
    U nas chcemy połączyć biały połysk z elementami drewna a blat zrobić w kolorze drewna... To narazie projekt, ale musimy się w końcu zdecydować... Twoja kuchnia, widzę jest biała i ma po prostu jedynie drewniany blat...
    .
    Co do stołu to po prostu niewyobrażalne jakie ludzie stosują praktyki... W zasadzie powinni się dociekać swoich roszczeń i odesłać im ten stół... ale, jak mówisz, trwało będzie to wszystko kupę czasu i oczywiście nerwów... więc nie wiem, czy ja nie zdecydowałabym się na drugie rozwiązanie...
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magdalena, jeśli ta firma nie odpowiada to ja bym zdecydowała się na opcję numer dwa ale sprobowlaabym ich potem obciążyć kosztami całej operacji. A nuż się uda odzyskać pieniądze?
  2.  permalink
    No ja tez opcje nr 2 bym wybrala zwazajac na to, ze moga nie uwzglednic reklamacji i kuriera w dwie strony bedziesz musiala brac :( A firme obsmarowac gdzie sie da..
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Ja bym oddała stół. To niedopuszczalne.
    Fakt niewygodnie bez stołu ale nie małe pieniążki kosztował a po drugie jest nowy i chcesz ponosić kolejne koszty. Nie mówię odnowic stary stół ale nowy robić tak jak powinno być.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Dzieki za rady!
    elfika: ew super. tylko czy nie za mały jak Ci przyjdzie umyć jakiś gar? ;)

    Kochane, ten zlew ma 110 cm a sama komora prawie 50x48 czybjakos tak. Jest tez glebszy niz normalne zlewy. Zwracalam specjalnie na to uwage. To tylko an zdjeciu wyglada na maly. Jest naprawde hjudż.
    .
    MAZDA to jest drewniany debowy blat olejowany. Meble są biale matowe.
    Wrzuce Wam zdjecia jak juz powieszę tam lampki i żaluzje. Na razie poglądowo taka dotka z tyłkiem Mikołajka ;)
    https://28dni.pl/pictures/2683288.PNG
    A tymczasem polecam z calego serca firme Meble Wach www.meblewach.pl. Robili mi kuchnie. Wszystko wedlug mojego projektu, terminowi, fachowi, kulturalni. Mega profesjonalni. I cenowo bardzonok. Są z Radomska.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magdalena piękna kuchnia. Taka w moim stylu. Lekka :-)
    Z niecierpliwością czekam na więcej fotek (z tymi lampkami i żaluzjami ;-) ale z taki Modelem wygląda chyba najbardziej uroczo, hahha.
    .
    u nas płytki w szarościach ale błyszczące... dlatego meble też na połysk. poza tym właśnie trochę drewna lub coś drewno podobnego. Ale generalnie zamysł podobny.
    A jeśli mogę spytać - lodówka pod zabudowę czy wolnostojąca?
  3.  permalink
    Magdalena przepiękna
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magda jako specjalista od technologii chemicznej absolutnie nie dopuszczalne jest by na stole na którym spożywa się jedzenie była tego rodzaju farba z uwagi na to że są w niej związki które się utleniają . Zatem rozwiązanie numer 2. popieram a ponad to prosiłabym o zwrot kosztów szlifowania i nałożenia nowego lakieru.
    Co do kuchni super świetne kolory i jest duża.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magdalena: Kochane, ten zlew ma 110 cm a sama komora prawie 50x48 czybjakos tak.

    e, no to bajki. aż z ciekawości zmierzyłam swojego mikrusa ;)
    kuchnia rewelacja, zdecydowanie moje klimaty :)
    a Mikołaj jaki już duży! dawaj dzieciaki na galerię! ;)
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magda, napisz im jakie widzisz rozwiązania sprawy ale w opcji nr 1 napisz ,zeby sobie sami odebrali stół na ich koszt (mail z potwierdzeniem odczytu najlepiej na kilka adresów mailowych).

    Rownocześnie wyślij korespondencje listem poleconym (co tez napisz w mailu). Zaznacz czas do kiedy mogą ustosunkować sie do Twojej korespondencji oraz jakie instytucje powiadomisz/skierujesz do nich i poczekaj na odp. Nie sadze, zeby to olali.

    A w ogóle nie ma u Ciebie federacji konsumentów? Jesli nie odpisują to możesz poprosić federacje -Oni tez piszą takie pisma w Twoim imieniu i sami wysyłają - wierz mi,ze reakcje sklepów sa błyskawiczne.

    Zlew jest piękny, kuchnia super ale model jest najwspanialszy ze wszystkiego . :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Gabcia_I: wierz mi,ze reakcje sklepów sa błyskawiczne.

    Gadcia nie wszystkie sklepy.
    Ostatnio sprawa dotyczyła sklepu Gino Rossi... Sprawa jest już w sądzie...A sklep... no cóż... żenada, zero kontaktu... olewka totalna...
    Wygraną konsument ma już praktycznie w reku... ale ile czasu bez butów!!!
    Te wszystkie triki i nieprawidłowości, które stosują nieuczciwi sprzedawcy to masakra!
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Niestety tego nie przewodzisz. Zakupy w necie obarczone sa większym ryzykiem.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Magdalena w kazdym urzedzie miasta powinien byc rzecznik prawa konsumentow. Mozna do niego isc i on w Twoim imieniu napisze im co i jak. Moja kuzynka kiedys kupila sobie droga skorzana torebke. Skora po 2 tygodniach sie wytarla. Zlozyla wiec reklamacje ktorej sklep nie przyjal i powiedzial ze to jej wina. Rzecznik tak im napisal, postraszyl ze sami sie odezwali od razu i kase oddali.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Dzieki za rady, Dziewczyny.
    Dzisiaj zrobilam zgloszenie do sanepidu. Ale sklep z meblami Quadre.pl nagle zaczal wydzwaniac jak napisalam opinie na opineo o tym stole Dąb line.
    Upierają sie, idioci, ze ten olej jest wlasciwy. Nawet przyslali mi zdjecie puszki, dokladnie tej, o ktorej sam producent napisal mi, ze nie ma atestu do kontaktu z zywnoscia. Wiec ich oswiecilam, ze atest higieniczny to nie to samo co atest do kontaktu z żywnoscia.
    Niestety mi zalezy na czasie. Nie chce teraz kolejnych tygodni odganiac dzieci od stolu i czekac na rozpatrzenie sprawy. Stolarz od blatow kuchennych, technolog drewna, powiedzial, ze sam blat wykonany jest mega pro, glownie z twardziela drzewnego (najtrwalsza czesc), porzadnie posklejany etc. I ze jedyny problem to ten olej, ktory ciagle sie klei. Odbierze ten blat, wyszlifuje i naolejuje. Zabawa kosztuje 600zl. Koszt kuriera do zwrotu do sklepu to 500zl. Nie chce mi sie w to bawić, szczerze mowiac, po calych akcjach remontowych nie mam juz sily.
    Natomiast oczywiscie sprobuje obciazyc sklep Quadre kosztami, ale biorac pod uwage, ze maja to w dupie, to zapewne pieniedzy nie oddadza. Bo niby czemu skoro sie nie pofatygowali sprawdzic stanu rzeczy.
    Nie odpuszcze sobie poinformowania roznych instytucji, o ktorych wspomnialyscoe oraz zrobieni im kolo piora w internecie.
    Calkiem mozliwe, ze wykonawca blatu Scarro jest w porzo, a tylko sam dostawca czyli sklep internetowy Quadre olejuje go byle jak. Trzeba jednak dac im popalić. Wybaczcie wiec naszpikowanie posta nazwą sklepu ;)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Magdalena, uderzaj do rzecznika konsumenta z tym, oni naprawdę znają się na tej robocie.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Zesc dziewczyny, mam do Was pytanie.
    Czy używacie mopa parowego?
    Co o takim sądzicie? Warto?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Iwonka, ja używałam. Mi się "podobało", ale niestety nie zainwestowałam w dobry sprzęt. Kupiłam jakąś tanią tandetę i szybko sie rozpadła. Więc jeśli już to trzeba popatrzeć za czymś dobrym. Ja nawet dywany tym odświeżałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Ja swego czasu kupiłam nawet odkurzacz parowy z Karchera. Masakra. ciężki kombajn. po kazdym użyciu trzeba suszyć. Dzieki Bogu, że go dostarczyli w upały, to po jednym użyciu wysuszyłam i odesłałam. Straciłam tylko 60 zł za kuriera, ale lepsze to niż miałby stac w szafie sprzetza 2 koła.
    mop parowy chyba poręczniejszy, więc pewnie i cześciej używany. Tylko zdaje się, że do drewna nie wolno. i chyba nie do wszystkich paneli.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Dziewczyny a płytki czy czyścicie? Chodzi mi o te podłogowe... Ręcznie polerujecie czy może jakieś sprzęty polecacie?
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Ja na płytki nie mam dobrego sposobu. Mam gres szkliwiony którego ni chu... nie mogę doczyścić normalnym mopem. Najlepiej to coś żrącego i szczotka do paznokci. No oszaleć idzie! Gdybym nie miała stałej zabudowy na kaflach to już dawno bym miała nowe...A tak ty się męczę i wściekam :devil:
    Zastanawiałam się nad mopem parowym ale on głównie ma za zadanie zabijać bakterie bez użycia mocnych środków a mi chodzi oto, żeby doczyścić gres i jego pory:devil: to się wygadałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJul 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Własnie co robić z białym fugami podłogowymi , mam w łazience mają już kilka lat i stale żółkną:(
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    sprobuj moze ACE/domestosem, bo to chlor zawiera
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Dziewczyny, wpadam Wam podziękowaćć! Stół dzisiaj zabrany do naprawy przez... sklep Quadre!
    A było to tak. Od czwartku milczeli, infolinia nieczynna.
    W poniedziałek zrobiłam zgłoszenie do sanepidu oraz napisałam opinię na opine. W pół godzi odzwonił pan handlowie-magazynier-dostawca zapewniając mnie, że olej jest właściwy. I wysłał mi puszkę oleju na zdjęciu, frajer. Odpisałam wiec, że dokładnie tego oleju dotyczyła opinia producenta i że atest higieniczny to nie atest to kontaktu z żywnością.
    Pan więc podał mi mail do "szefa".
    Do szefa napisałam przesyłając całą moją korespondencję, którą zostawili bez odpowiedzi oraz dając na kppii mail do rzecznika ochrony konsumenta u nas w Warszawie.
    Opisałam całą sprawę, również to, że zamówiłam renowację blatu u technologa drewna i że oczekuję opłacenia rachunku na 600 zł. Zostawiłam tez opinię na Facebooku.
    Pan Szef oddzwonił w trymiga. Bardzo potulnie wysłuchał opierdzielu, całej żewnej historii o tym jak mnie oszukiwali z dostawą i olejowali na ostatnią chwilę. Poprosił o mmsy pokazujące, że stół się klei (sic!). I obiecał się rozeznać u producenta.
    No i dziś stół odebrali. Mają zdjąć tę warstwę oleju i naolejować olejowoskiem, z atestem do kontaktu z zywnościa.
    A koleś odbierający blat (ten, który go dostarczył i jeszcze kazał tym Altaxem wieczorem zaolejowac jeszcze raz!!!) powiedział mojemu męzowi, że on to mówił, ze tym olejem nie wolno, tylko szef mu kazał.
    No ja pierdzielę, co za banda oszustów.
    Tak więc teges, grunt, że blat zabrany i nie zamierzam go przyjąć bez wiedzy o zastosowanym olejowosku oraz nie pozwolę go wnieśc na górę, jesli nie sprawdze pod domem, że wszystko z nim ok.
    Oszukana Magda to zła Magda :devil:
    Ale gdyby nie Wasze rady, to pewnie bym się nie wzieła za to tak ostro.
    Więc wielkie wielkie dzięki!!!!! :grouphug::flowers::rainbow::whorship:
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Magda super!!!
    Jednak twardym trzeba być ;_)))
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    dobre, zdjecie, ze stol sie klei, buhaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Co do tych fug to próbowałam już nawet żrącą chemią...i powiem Wam, że nie jest łatwo. Po prostu zaszły niemiłosiernie...
    Teraz dumam, jak ustrzec się czegoś takiego w nowym domu, bo nie chcę znowu psioczyć na te fugi, tak, jak w mieszkaniu...
    .
    A jeżeli chodzi o ten mop parowy to myślałam, że do płytek będzie super...
  4.  permalink
    Ja coś jakiś czas biorę tytan do wc i jadę dziubkiem po fugach .zostawiam na jakiś czas i zmywam...schodzi wszystko tylko ciężko to zebrać.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    To ja jeszcze raz napisze to co juz kiedyś pisałam- do mega brudnych, odbarwionych fug stosuje Płyn anty kamień z Lidla (niebiesko żółty z czerwona nakrętka).
    Dziubkiem leje żel po fugach, czekam 10 min i ściereczka ściągam cały brud. Raz odkryłam dzięki niemu,ze fugi w sklepie nie sa ciemno szare tylko różowe (to akurat nie było pozytywne). Stosuje juz od kilku lat i nigdy, podkreślam nigdy nic nie stało sie z żadna fuga.

    Ten sam środek stosuje do odkamieniania baterii (nasączony wacik przytwierdzam w okolicy sitka za pomocą gumki recepturki i zostawiam na noc, rano ściągam razem z kamieniem) ale tu zalecam ostrożność bo baterie z rożnych tworzyw mogą sie odbarwić. Chociaż z Lilowym płynem mi osobiście sie to nie zdażyło. Albo mam juz baterie lepsze gatunkowo, kto wie.

    Treść doklejona: 06.07.17 16:40
    Taki: http://bangla.babyonline.pl/opinie/p32192/lidl-w5-plyn-anty-kamien-do-tworzywa-sztucznego-stali-nierdzewnej
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Fugi fajnie też czyści parownica z odpowiednią przystawką.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Płyn z lidla zakupię na bank :-)
    A o tych specjalnych przystawkach to nawet nie wiedziałam... ale teraz jak będę rozglądać się za parownicą czy mopem parowym to muszę na to zwrócić uwagę.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Mazda, a jaki e masz teraz fugi? Bo w nowym domu będziesz mogła wybrac, czy zrobisz cementowe (szybciej się brudzą) czy ekspozydowe (nie wiem czy nie przekręciłam nazwy). Wzieliśmy teraz te drugie, chociaż oczywiście nie mam pojęcia czy to tylko marketing, czy rzeczywkiście łatwiej się będą czyścić. Zobaczymy po dłuższym czasie. na razie po miesiącu remontu i tygodniu z moimi dziećmi jest ok, nic nie wchodzi. One jakby nie wilgną tak jak moje stare fugi.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Mamy fugi cementowe... i w nowym domu również...
    O epoksydowych słyszałam, ale szczerze, jakoś nikt wcześniej o tym nie pomyślał aby w domu je zastosować... Z tego, co słyszałam, to są one bardziej odporne na wodę i przybrudzenia, ale czy łatwiejsze w czyszczeniu... to nie wiem ;-)
    A jaki macie kolorek tych fug?
  5.  permalink
    Gabcia dzięki bardzo :) ozłocę Cię jeśli nie będę musiała tytana stosować ;)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Jak od razu nie zejdzie to potrzymaj troszke dłużej niz 10 min. Moja mama ma białe kafle na podłodze i biała fugę. Nienawidze ich. Co jakiś czas jadę z tym odkamieniaczem bo nie mogę patrzeć na te brudzace sie fugi. Trzymam kciuki Agnieszka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Dziewczyny fugi epoksydowe są jakby bardziej śliskie , mniej porowate .
    Ja zrobiłam sobie w łazience białe fugi niech je pieron ognisty pochłonie.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Sabakuma: Ja zrobiłam sobie w łazience białe fugi niech je pieron ognisty pochłonie.

    ale epoksydowe czy cementowe??
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Ja mam jasne szare te ekspozydowe. Ale fakt, ze one sa chyba z dwa razy drozsze niz cementowe. I o ilewmieszkaniu to sobie czlowiek moze pozwolic, o tyle w domu to juz robi duza roznice :/
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 7th 2017
     permalink
    Magdalena, napisz za jakis czas o tych fugach, jak Ci sie uzytkuje to i jakie wnioski, bo ja wlasnie musze o tym pomyslec. Za miesiac plytki kladziemy.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Ja robiłam w całym domu epoksydowe fugi. W większości są jasno szare,białe, czarne albo jasno beżowe. Ale jak się je myje na dłuższą metę to jeszcze nie powiem bo mieszkany od 2 tygodni 😉
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Ja mam w łazience cementowe fugi w kolorze jaśminowym Mapeia (czyli jasny beż :P) i przy dwójce dzieci i mężu brudasie czyszczę fugi raz w miesiącu soda oczyszczoną. Dolewam do niej trochę wody i taką pastą szoruję szczoteczką, schodzi lepiej niż po chemii do WC
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.