Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Cementowe Man i po dwóch latach mieszkania na tym mieszkaniu chyba je wyskrobiemy pewnego dnia . W ogóle dziś oglądaliśmy z partnerem dwa domy do kupienia . Ludzie pogłupieli chcą za dom 4360tys gdzie muszę w niego włożyć drugie tyle . Całe szczęście wzięliśmy fachowca i wyleczył nas z kupowania domu z lat 60tych bi to studnia bez dna .
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Oj, Saba, tak, to prawda. Wiem, ze mozna kazdy dom ładnie wyprowadzić, ale te starsze to czasami straszn ebuble. I sie okazuje, ze poza ścianami to wszystko do wypierdzielenia.
    Wiem, bo jakis czas szukaliśmy domu i z większości rezygnowaliśmy przez strach przed niespodziankami wlasnie :/
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Libra1610 przy dwójce dzieci i mężu brudasie

    hahhahha :-)
    Przy fugach to chyba mało co zastąpi systematyczność.... mówię to bijąc się w piersi, bo i u nas nieźle zaszły, nigdy nie ma czasu dopieścić, moze na emeryturze.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Laski, parownica kerchera? ktoś, coś?
    bo mi stary się napalił na sprzęt po tym jak pożyczył od szefowej i mi dziś pół chałupy wysprzątał ;) na myjkę do okien też się napalił ;)
    -- [/url]
  1.  permalink
    Elfika my kupiliśmy jedno i drugie :-) że dwa razy uzylismy po zakupie a teraz leży :-) jakoś wolę tradycyjnie myć. Kupiliśmy myjki do okien rodzicom i ogólnie to średnio tego używają. To jest moje zdanie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorToonney
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    elfika: Laski, parownica kerchera? ktoś, coś?
    bo mi stary się napalił na sprzęt po tym jak pożyczył od szefowej i mi dziś pół chałupy wysprzątał ;) na myjkę do okien też się napalił ;)
    --



    Mam nie Karcher a Vax I uzywam codziennie do podlog, lazienki i kuchni ale czyscimy wszystko I nie wyobrazam sobie zycia bez
    •  
      CommentAuthorslivka
    • CommentTimeJul 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Elfika parownicy nie mam, tylko mopa parowego którego rzadko używam. Co do myjki do okien to mam używam i wg mnie owszem dużo szybciej się myje, mimo iż przy ramach trzeba docierać, ale okna też szybciej sie brudza.Wg mnie po normalnym myciu, po docieraniu papierem czy szmatka są bardziej gładkie, po myjce już takie nie są i mam wrażenie że szybciej przyciągają brud, ale mimo to z myjki jestem zadowolona-latem po prostu częściej myję okna a że łatwiej z myjką więc same korzyści.
    Ja z kolei poszukuje blendera kielichowego, szczególnie do zielonych koktajli, zielone liście- jarmuz, seler, pietruszka, zeby mi ladnie je miksował, możecie mi coś polecić?
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    slivka: Ja z kolei poszukuje blendera kielichowego, szczególnie do zielonych koktajli


    My mamy od pół roku blender russell hobbs mix & go i dla mnie super, są dwa pojemniczki, świetnie miksuje wszystko i można myć w zmywarce, co dla mnie jest totalnym must have :) i cena przystępna, bo coś ponad 100 zł tylko
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Dziewczyny, ile Was kosztowała budowa domu? Jestem bardzo ciekawa, jakie to są koszty.
    Za rok wracamy do Polski i mieliśmy się budować, ale teraz ten mój mąż coś wymyśla, że jednak mieszkanie. Mówi, że 200 tys zł nie wystarczy(działka osobno), a kredytu nie bardzo chce dobrać:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Melisiek, to zalezy od regionu Polski i tez czy to wies czy miasto, ale obawian sie ze 200tys to za malo nawet na maly domek w moim, tanszym regionie niestety. Tzn zalezy czego oczekujesz, ale 200tys to u nas kosztuje mieszkanie 3 pokojowe z rynku wrornego, ok 60m.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja domu nie budowałam, ale też uważam, że 200 tys. to za mało. U mnie (Zielona Góra) ok. 250 tys. to właśnie kosztuje mieszkanie w stanie deweloperski o pow. 60-65 m2 (3 pokoje)...

    Ewentualnie możecie pokusić się o kupno domu z rynku wtórnego - u mnie w regionie na przykład można znaleźć ciekawe oferty kilkuletnich domów w dobrej cenie, bo małżonkowie się rozwodzą i zależy im na szybkiej sprzedaży. Znajomy tak kupił fajny domek - za 370 tys. a pierwotnie cena była >500 tys.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Malisiek, Jeśli chcecie budowac dom od podstaw w bardzo prostej bryle to 300 tys Wam powinno wystarczyć (ale bez burżujstwa, same podstawowe rzeczy, domek parterowy 100 m), sąsiad teściów budował i mu stykło i w tej kasie była nawet kostka i trawnik. Ale domek jest bardzo prosty.

    Z kolei teściowie maja domek ponad 120 m, na wysokim standardzie raczej wszystko i przerzucili 500 tys. plus działka

    Mój brat domek z poddaszem 125 m, wziął kredyt 280 tys i mu wystarczyło na wsyzskto, ale było to okupione rokiem pracy całej rodziny, zaangażowani wszyscy bracia, szwagrowie, teściowie, rodzice, wujkowie - każdy kto cokolwiek potrafił zrobić z budowlanką. A teraz spłacanie długów wdzięczności... Najgorsze, bo nie wiesz ile ten dług wynosi :P

    My kupiliśmy mieszkanie w bloku, 52 m - płaciliśmy 240 tys, urządzenie nas wyniosło prawie 60 tys, wiec 300 tys trzeba było liczyć
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Libra1610: ale bez burżujstwa, same podstawowe rzeczy, domek parterowy 100 m

    No właśnie - bez wszelkich udziwnień, odkurzaczy centralnych, wanny z hydromasażem itp.. Dla przykładu - nawet dach może mieć bardzo różną cenę: prosty dwuspadowy będzie najtańszy, ale przy domu w kształcie L i dachu o różnych wysokościach plus daszki nad lukarnami, cena będzie wysoka.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Malisiek ja w tej chwili buduję dom lekkiej konstrukcji, tj. system podobny do kanadyjskiego (nie murowany), bardzo prostej konstrukcji, dach dwuspadowy o powierzchni ok 130 m i powiem Ci, że 300 tyś to mało... niestety...
  2.  permalink
    No tez sadze ze 200 000 malo.... No chyba, ze bez robocizny bo samemu sie zrobi.
    U nas 3 pokoj - 63 m, rynek wtorny ok 200-250.000 i wiecej
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Będziemy mieszkać w świętokrzyskim. Mieszkania patrzylismy i 70m mają ceny ok 190 tys. Według mnie lepiej dobrać te 50-100tys kredytu i budować dom, a później zamiast czynszu spłacać kredyt. Tylko ten moj mąż kreci nosem.
    Wykończeniowkę zrobiłby z moim tata, bo są fachowcami i nawet mają zakładać własną firme po powrocie. Poza tym rodzice się oferują, że sprzęty np kuchenne mogą nam wziąć na raty, wiec trochę taniej by nam to wyszło.
    Na samą myśl o tych wydatkach, załatwianiu i wybieraniu wszystkiego coś mi się robi, czy to dom, czy mieszkanie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Malisiek, weź jeszcze pod uwagę czy dom byłby w mieście czy pod- jeśli pod miastem robisz za taksówkę. czy będzie komu zajmować się domem i działką- głupie koszenie trawy.
    jak mąż z ojcem Twoim mają zakładać firmę to mają do wyboru albo zarobek albo wykańczanie domu..
    jaki metraż, co jak dziewczyny się wyprowadzą?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Malisiek dobra uwaga Elfiki - jeśli będzie Twój mąż robił wykończeniówkę - nie zarobi w tym czasie... choć myślę, że to nie jest zły pomysł, bo skoro się zna na rzeczy to bardzo dobrze ;-)
    W świętokrzyskim jest rzeczywiście chyba najtaniej, z tego co się orientowaliśmy, ale jednak za 200 tyś moim zdaniem nie uda Wam się postawić i wykończyć domu... niestety...
    Co do Twoich rozterek, to rozumiem doskonale... sami decyzję o budowie odwlekaliśmy i rozkminialiśmy prawie przez 4 lata... i w końcu się zdecydowaliśmy. Teraz głowa boli od wszystkiego... Choć dlatego załatwiliśmy jedną firmę, która robi nam praktycznie wszystko. Taki był mój warunek. Chciałam znać cenę i mieć ją zagwarantowaną oraz pewność, że aby jedna ekipa nie będzie zrzucać na kolejną... no i aby wszystko szło bez zbędnych opóźnień przy przychodzeniu kolejnych majstrów...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Dom w mieście. Z ogródkiem problemu nie będzie - teraz też go mamy i mężu ogarnia, czasem ja.
    Wykańczać można w weekendy, ściany odmalować na tygodniu, da rade pogodzić prace z wykańczaniem, tyle że dłużej by to zajęło.
    Metraż do 100m. Jak się dziewczyny wyprowadzą, to cała chata nasza :cool:

    Wykończenie i meble liczę osobno. W 200tys ze wszystkim na pewno byśmy sie nie zmieścili.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    działkę już macie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Nie mamy, rozglądamy się. Ale i tak najpierw musimy zjechać do PL i wtedy pojeździć, popatrzeć. No o ile stanie na budowie, a nie kupnie mieszkania.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Dla mnie 200 tys to nierealna kwota. A sprawdzałas ceny domów z rynku wtórnego w tym regionie?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    SLIVKA, kazdy blender o mocy powyzej 1500W. To kest kluczowe.
    I polecam kielich szklany. Ja mam plastik i on jednak z czasem sie rysuje i brzydko wyglada.
    .
    MALISKU, zgadzam sie z przedmowczyniami, ze 200nie wystarczy. Zerknij sobie na archin czy inne projekty domow. Tam sa orientacyjne wyceny. Ostateczna cena moze sie roznic, ale raczej bym nie liczyla na minus. Mozna zrobic taniej na robociznie, ale materialy sa strasznie drogie. Tez te drobne, a castorama wszedzie ta sama przeciez. Na same zezwolenia, zgloszenia i podpięcia mediow pojdzie z 20tysi.
    Proponuje Ci zrobic sobie szacowany bidzet. Zobaczyc roznice miedzy blachodachowką a ceramiką, miedzy rynnami, piecami, oknami. Bo potem bedziecie stali przed wyborem przyoszczedzenia czy zrobienia czego porzadnie, na dluzej, ale drozej. Bo czesto "co tanie to drogie".
    Ja sie przymierzalam do budowy domu ok 180m to mi wychodzilo ok 450k stan surowy zamkniety.
    Patrzac po wykonczeniu mieszkania, budzet mi wzrosl o 50%, bo nie wzielam pod uwage bzdetow w stylu kleje, walki, duperele, ktore sie skladaja razem na spora sume.
    Moge sie domyslac, ile tego "wyskakuje" przy budowie.
    Zreszta, SLIVSON wlasnie zasiedlila dom, ktory zbudowala (respect!). 120m, wiec ma najswiezsze info.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJul 10th 2017
     permalink
    Malisiek, jak tylko złapię tatę na skypie,zapytam się Go ile nas kosztował dom w stanie surowym. Tato, się tym zajmuje, bo nasza budowa odbywała się podczas naszej nieobecności (też jesteśmy za granicą). My budowaliśmy projekt Kolorowa tęcza. Dam Ci znać jak najszybciej.
    Ale myślę,że 200tys będzie jednak trochę mało.
    A nie myśleliście o domu z rynku wtórnego,tak jak dziewczyny pisały wcześniej?
    Ja bym się już nie budowała...
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Basita: A nie myśleliście o domu z rynku wtórnego,tak jak dziewczyny pisały wcześniej? Ja bym się już nie budowała...

    Ostatnio dom z rynku wtórnego kupiła eveke - mieli się budować, ale odpuścili. Była mocno sceptyczna co do domu "używanego", ale zaraz po przeprowadzce zakochała się w nim od razu miłością wielką :bigsmile:
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    A jak masz dwóch Panów w domu, którzy mogą ogarnąć remont to przy rynku wtórnym jesteś juz na lepszej pozycji
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Oczywiście nie mamy tu na myśli rudery do jakieś mega generalnego remontu, bo to się zazwyczaj nie opłaca.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Jak oglądaliśmy domy na sprzedaż to nic nam się nie podobało. Wybredne z nas typy :P
    Raczej wolimy budować sami, żeby rozkład pomieszczeń był taki, jak nam pasuje. Chcemy mieć otwarty plan, salon z jadalnią i kuchnią. W kuchni chciałabym mieć spiżarkę, bo jako miłośniczka pichcenia i pieczenia mam multum gadżetów i chciałabym gdzieś to upchnąć bez robienia burdelu w szafkach. Marzy mi się też wyspa.. ;) Na samą moją kuchnie pójdzie minimum 20k! :P
    No nic, zobaczymy. Może jednak zdecydujemy się dobrać 100k kredytu i będziemy budować. Jeszcze trochę czasu mamy do zjazdu i decyzji.

    Znajomi mamy budowali się chyba dwa lata temu i kosztowało ich to 250k(działka osobno). Tyle, że sami robili malowanie, płytki i inne, dlatego jestem nastawiona raczej pozytywnie.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Właśnie marion,masz rację z Eveką .
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    No na budowę to trzeba naprawdę kasy sporo przeznaczyć...
    Kiedy my zaczynaliśmy budować, przyjechał kierownik budowy i mówi do mnie - o, to pani dom marzeń - a ja na to - nie, to dom moich możliwości...
    I tak to niestety jest...też marzyło mi się i to i tamto...ale na wszystko kasy brak... a i tak poszło jej, że hohoh
    moim zdaniem za 200 tyś to chyba same gołe ściany... a gdzie jeszcze wszystkie formalności, pozwolenia, notariusze...
    aczkolwiek jeśli miałabym decydować drugi raz, to nie zmieniłabym decyzji o domu ;-) przynajmniej na razie :-)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Jak oglądaliśmy domy na sprzedaż to nic nam się nie podobało. Wybredne z nas typy :P

    Ale oglądaliście fotki z internetu - a to nie to samo, co na żywo. Trzeba obejrzeć osobiście - można się często rozczarować, ale i pozytywnie zaskoczyć.

    Zaletą domu nowobudowanego jest możliwość wybudowania czegoś, co nam się podobna - w sensie wybór projektu. Ale minusem jest czas oczekiwania. Dom z rynku wtórnego kupujesz i szybko się wprowadzasz.
    Wspomniana tu przez mnie Eveke kupiła dom i zamieszkała w nim po miesiącu czy dwóch. Kilka drobnostek oczywiście się znalazło, które jej nie odpowiadały, ale zniknęły po zakupie meble i dodatków, czyli urządzeniu po swojemu.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Czy to mieszkanie, czy dom, to kasy idzie w cholerę...

    Według mnie lepiej budować, nawet mimo, że to zajmuje czas. Ostatnio często ogladam programy, gdzie ludzie kupują domy, a przy remoncie im wychodzi multum wydatków, bo trafiają na różne rzeczy. A tak wybudujesz i wiesz, co masz.

    Ja się zakochałam w TYM projekcie. Tyle, że metraż jakby był mniejszy. Ale jeśli chodzi o wygląd, to właśnie taki styl mi się podoba.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Malisek ja chciałam budować ale kasy tyle nie było. Ostatecznie postanowiłam kupić stary dom do remontu z dużą działką ponad 2000 m plus studnia do podlewania ogródka . Remont trwał 3 mies . Ale u nas nie było niespodzianek bo z góry założyliśmy ze
    Zwalimy tynki
    Zrobimy nowe wylewki
    Nowe instalacje
    Okna były nowe więc tylko one zostały. Resztę doprowadzilismy do stanu surowego
    Wszystko w środku mamy jak chcieliśmy
    Ogrzewanie podłogowe plus nowe instalacje oraz resztę rzeczy wszystko we własnym zakresie oraz z pomocą znajomych.
    Mieszkanie tu a w blokach to jak niebo a ziemia.
    Do tego niby wieś. A tak naprawdę obrzeze miasta i do centrum 10 min. A świeże powietrze i cisza spokój..
    • CommentAuthorkatkak
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Jeśli nie macie działki to budowa domu sporo wyniesie, zwłaszcza jak piszesz chcesz działkę w mieście. Nas stan surowy zamknięty będzie kosztował jakieś 150 tys. Potem wykończenie tez ok. 150 tysięcy. Działkę na szczęście już mieliśmy. Domek niezbyt duży 134m2 plus garaż w Małopolsce.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    o Kochana, przy tym projekcie zapomnij, że 200 Ci wystarczy. strop i powierzchnia dachu zajebiście obciążą budżet. no i wg mnie taki projekt ma się nijak do "Metraż do 100m."
    co do reszty to działka w mieście jest średnio 2x droższa niż na obrzeżach. jak kupisz najpierw projekt to znalezienie działki pod niego może graniczyć z cudem.
    już nie wspomnę o tym, że budowa w weekendy to nie budowa. no chyba, że możesz się babrać tak dwa lata i przy okazji chłopa zajechać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Działke w mieście, ale jest to małe miasto i ok 600m kosztuje 40-50 tysięcy.

    Mówię, że ten projekt mi się podoba jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz i ta otwarta przestrzeń na dole, ale metraż za duży ;) Niepotrzebny mi gabinet na dole i 2 łazienki na górze. Taki byłby fajny, ale do 100m. Podoba mi się jeszcze TEN i był pierwszym, który wpadł mi w oko. Ma spiżarnie przy kuchni :) Tyle że garaż nam niepotrzebny.
    Projektu przed działką na pewno kupować nie będziemy. I budować w weekendy też nie ;P Ja mówię o wykończeniach, typu położenie płytek, paneli, malowanie ścian, złożenie mebli itp.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Malisek - zobacz sobie te projekty LINK.

    My budowalismy pod Opolem, koniec budowy w 2011r. Dom 140m. Moj Tesc w budowlance od lat, wiec sporo ekip mielismy po super cenach. Dom prawie ukonczony - jedynie bez zabudowny kuchennej, lazienek i drzwi wewnetrzynch to byl koszt 650tys zl+ 90tys zl dzialka 10 arow. Wybieralismy produkty dobre jakosciowo - fakt, ale dom buduje sie na lata.
    Tak myslelismy. Pozniej sprzedalismy dom ze strata - po pol roku od wystawienia. Obecni wlasciciele wniebowzieci. Zrobili deal zycia. Moze czegos takiego poszukajcie Malisek?
    Duzo osob budowalo sie w Polsce i niektorzy postanowili zostac za granica.

    Treść doklejona: 11.07.17 20:43
    Dodam, ze nasz byly dom byl czesciowo podpiwniczony. Robilismy zmiane projektu, bo nie chcielismy miec kotlowni na parterze. Z piwnica i garazem to cos 200m bylo.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisek a musicie mieć garaż w bryle domu? To podnosi cenę dachu. My mamy w planie garaż postawić osobno jako pomieszczenie gospodarcze ale u nas jest działka 26 arów więc tu możemy sobie pozwolić. Druga sprawa to piwnica, to też dodatkowy koszt. My z tego rezygnujemy bo jak tu któraś z was napisała nie budujemy domu marzeń a na taki jaki nas stać...ale no życie i nie można mieć wszystkiego.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Madzia dzięki za stronkę popatrzę. A koszty u Was ogromne :O

    Agata my w ogóle o garażu nie myślimy.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Tak tak właśnie doczytałam ;)

    Edit. A chcecie budować tradycyjny dom murowany czy np interesowałby Was dom szkieletowy?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisek - no ogromne wyszly. Budowalismy dla siebie, na lata. Jednak pozniej stwierdzilismy, ze nie bedziemy tam mieszkac i sprzedalismy calosc. Takze w plecy sporo jestesmy. No ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach, nie?

    My planujemy jak cos kupno mieszkania, bo nie wiemy czy w danym miejscu nam sie spodoba, a jednak mieszkanie latwiej sprzedac niz dom. Plus, w dom jak wlozysz wiecej to malo kto doceni. A posrednicy nieruchomosci porownywali nam nasz dom do takich sprzedawanych i wybudowanych przez dewelopera. Chcieli bysmy wystawili za tyle co deweloper ma (bez komentarza).
    Tyle tego dobrego, ze udalo nam sie go sprzedac bez posrednika.
    Takze dom bym kiedykolwiek budowala jak bede w 100% pewna, ze chce w danym miejscu mieszkac przez dlugi okres.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    U nas sama budowa bez działki to ok 400tys a dom parterowy (110m) i bez żadnego szału co do wnętrz
    --
  3.  permalink
    KOlezanka budowala 15 km od duzego miasta - dom 200 to wyszlo ich jakies 500 000 plus dzialka.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 12th 2017
     permalink
    madziauk: Malisek - zobacz sobie te projekty LINK.


    Mój projekt! ekonomiczny 4 :) ideał. Jestem bezgranicznie zakochana.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 12th 2017 zmieniony
     permalink
    serratia: Mój projekt! ekonomiczny 4 :) ideał. Jestem bezgranicznie zakochana.

    W środku fajny, ale z zewnątrz jakby zaadaptowana stodoła. Nie widziałam jeszcze osobiście takich w Polsce - bo na Zachodzie Europy to wiem, że są.
    Oglądam czasami na kanale Domo serię 'Wielkie projekty' - tam dopiero są nieoczywiste rozwiązania.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 12th 2017
     permalink
    Marion - odkąd mam dzieci, które wprowadziły w moje życie element chaosu, moja psychika dąży do uproszczenia otoczenia. Kiedyś byłam fanką stylu shabby chic, teraz odwrót i proste rozwiązania dają mi komfort :)
    Właśnie w komentarzach wyczytałam, że można ten projekt zaadaptować do konstrukcji szkieletowej.
    ech.. tylko ta kasa
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 12th 2017
     permalink
    Agata, nie mam pojęcia jaki, bo jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Nie wiemy nawet, czy stanie na budowie :P

    Mi też się ten ekonomiczny kojarzy ze stodołą. I już go wcześniej widziałam, ale nawet nie przyglądałam mu się bliżej, bo mi się nie podobał. Ale jak zobaczyłam wnętrze - CUDO. Ten wysoki, drewniany sufit. Marzenie! I może bez garażu prezentował by się trochę lepiej.
    Serratia, mozesz powiedzieć, ile kosztowała Was budowa? :)

    Z tej strony podobają mi się jeszcze projekty: Przytulny 1 i Dostepny 4A O tym drugim mogę sobie pomarzyć :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Serratia, mozesz powiedzieć, ile kosztowała Was budowa? :)

    Ale ten dom to chyba Jej marzenie na razie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 12th 2017
     permalink
    Aha! Po pierwszym komentarzu myślałam, że już mieszkają :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 12th 2017
     permalink
    To ja dodam tylko,ze dla mnie garaż poza bryła budynku to :
    - niepotrzebne płacenie wysokiego podatku rocznego
    - lepiej mi wyciągać dzieci w ciepłym garażu i pokonując jedne drzwi byc w domu niz ubierać dziecko w aucie w zimie żeby przeszło do domu czy np targać zakupy przez podwórko

    Ale to moj punkt widzenia :smile:

    Malisiek, garaż to akurat najmniejszy koszt w całym budynku a przynajmniej nie odśnieżasz samochodu u zimie, chyba ze nie macie samochodu
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.