Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hanny: Easy Fix do aut z systemem ISOFIX, montowana w samochodzie w zaczepy Isofix.. Co to kurde?


    Do Isofixów musisz mieć ten system w samochodzie. To są takie specjalne zaczepy na tylnej kanapie auta, które stabilizują bazę pod fotelik. Do niektórych fotelików są bazy nie wymagające Isofix, wtedy mocowana jest ta baza na pasach bezpieczeństwa.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Dzięki cheriniatko, a skąd można się dowiedzieć czy samochód to ma?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Nasz Jedo Fyn ma 80 cm długości i 35 cm szerokości. My wybieraliśmy wózek pod kątek wielkości gondolki własnie, a Jedo i Tako mają jedne z największych... My pewnie wielkoluda będziemy mieć :D

    Hanny
    - jak przejedziesz ręką pomiędzy tylnim siedzeniem a oparciem to powinny być tam takie "paseczki".
    --
  2.  permalink
    Hanny: w przeciwieństwie do cheriniatka po cichu liczę, że przynajmniej część przyszłej zimy przechodzimy jeszcze w gondoli.


    Hanny ja też bym chciała, ale nie wiem jak duży będzie wtedy mój maluch i czy się jeszcze zmieści :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    cherniatko a dużą masz tą gondole?
    --
    •  
      CommentAuthorcheriniatko
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: Po czym poznać czy samochód go ma?

    http://fotelik.info/isofix.html
    --
  3.  permalink
    Hanny: cherniatko a dużą masz tą gondole?


    Wymiar wewnętrzny 75x35cm
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    No to wielkiej różnicy nie ma...zaledwie 5 cm na długość:wink: Myślę, że jak wielkoluda nie urodzisz to da radę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    sushi nas jeszcze przed przesadzeniem do spacerówki wstrzymywał fakt,że Wojtek dość długo nie siedział(to kolejny punkt, dla którego gondola powinna być duża) Dopiero od 1-2 tyg jakoś mu to wychodzi.
    Tak więc my nauczyliśmy się tak planować swój dzień,żeby spacerować podczas jednego spania a porządki podczas drugiego:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Hanny: Dzięki cheriniatko, a skąd można się dowiedzieć czy samochód to ma?


    Praktycznie wszystkie nowsze auta to mają.
    pod linkiem wyszukiwarka modeli samochodów

    http://cybex-online.com/index.php?id=998&L=9
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Dzięki:) Właśnie patrzę, że nowsze w większości mają, ale z zakupem poczekam na męża;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Jahe, no właśnie, u nas było odwrotnie- Witek bardzo szybko usiadł i szybko zaczął wstawać- z gondoli po prostu by mi wypadł, znając jego możliwości ruchowe:devil:
    Na szczęście spacerówkę mam ogromną i nawet w gigantycznym kombinezonie mieści się w niej, do tego kocyk i pokrowiec, więc ciepło jest:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, a jaki wózek możecie polecić na częste spacery po lesie, łąkach, wertepach, itp.? Waga nie jest istotna, ważne żeby po paru miesiącach intensywnego eksplatowania w "trudnym terenie" nie trzeba było go wymieniać na nowy model. Mieszkamy przy lesie, więc chcemy zainwestować w porządny sprzęt na lata ;-)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Mi polecono Jedo Bartatina Classic. Właśnie "do zadań specjalnych" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Lepszy wg mnie do zadań na prawdę specjalnych to Emmaljunga ale cena dużo wyższa niż jedo
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    5 cm na gondoli choć wydaje sie niewiele to bardzo dużo. Nie wiem jak w Emmaljundze, ale w Jedo w gondoli jest podnoszone oparcie więc dziecko może siedzieć w niej
    Ps
    Mi z hamulcami nic się nie działo i jedyna "usterka" w Jedo gdy go oddawałam to był przytarty od spodu kosz na zakupy i tam dziurki - czyli tak naprawdę żadna wada
    --
  5.  permalink
    Hanny: No to wielkiej różnicy nie ma...zaledwie 5 cm na długość


    Hanny a w tym Jedo to wymiar zewnetrzny czy wewnętrzny gondoli. Producenci czesto podają tylko zewnętrzny, ja sama mierzyłam w sklepie
    --
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    O Emmaljunga dużo dobrego słyszałam. Jeżeli chodzi o wózki, to wolę drożej zapłacić i mieć na "kilka pokoleń" - dwojka dzieci, niż póżniej zmieniać, bo się nie sprawdzi :D . Jak zaglądam do sklepów z akcesoriami dziecięcymi, to każdy sprzedawca zachwala inny.....bądź człowieku mądry i wybierz ten najlepszy ;-)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Moja kuzynka woziła dwójkę swoich dzieci w jednej emaljundze ( a wózek kupili używany) :) wózek ciężki ale super się go prowadzi :) jej dzieci z cyklu wielkoludów ale nawet dziecko noszące 86 rozmiar ubranek wchodziło bez problemu do gondoli :) ( niestety nie wiem jaki ma wymiar wewnętrzny). Ja woziłam go parę razy po lesie i po śniegu w wąwozie w którym mieszkają jak i po wiejskich górskich drogach i był rewelacyjny sprawdził się tam jak żaden inny ( a mieli jeszcze trzy inne wózki) także wg mnie inwestycja warta świeczki.

    Agunia model który ma moja kuzynka ma podnoszone oparcie ( nie wiem jak obecne modele, ale chyba skoro stary sprzed 6 lat ma to chyba i nowsze modele powinny mieć ?)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    NOwe Jedo Fyn też mają podnoszone oparcie w gondolce.
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Bartatina też ma podnoszone oparcie, ale dziecka niesiedzącego bym nie sadzała w gondoli, a jak siedzi to bezpieczniejsza spacerówka, bo ma pasy. No chyba, że dziecię prześpi cały spacer :smile:

    Kubuś urodzony w sierpniu, a juz nosi ciuchy na 74/80 (a urodził sie niezbyt długi bo 54cm). W bartatinie w zimowym kombinezoniku ma miejsca na styk. W mniejszej gondoli by się nie mieścił. A w spacerówce nie wyobrażam sobie niesiedzącego dziecka.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    to też chyba zależy jaka spacerówka bo emmaljunga jest mocno zabudowana i ma możliwość włożenia nosidła chyba bodajże większego niż gondola nawet ( kładzie się go na spacerówce, która rozłożona na płasko na coś ponad 90 cm więc wydaje mi się to zawsze jakimś wyjściem )
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    te 80cm to w bartatinie bylo mierzone w srodku
    jedyna usterka u nas to przetarty koszyk
    uzywalam wozek prawie 2 lata, odsprzedalam i z tego co sie orientuje teraz jezdzi w nim liczac z moim trzecie dziecko
    moja kuzynka kupila jakis zwykly polski, niby tez na duzych kolach ale na wahaczach nie paskach, za kazdym razem jak sie widzimy wspomina jak zaluje ze nie dolozyla i nie wziela jedo.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    BlueCactus: Jeżeli chodzi o wózki, to wolę drożej zapłacić i mieć na "kilka pokoleń" - dwojka dzieci, niż póżniej zmieniać, bo się nie sprawdzi :D


    a ja właśnie na odwrót - wózki się zamieniają, udogodnienia się zmieniają no i mój gust też się zmienia....no i korzystam ze swojego doświadczenia, wiem co mi w wózku potrzebne a bez czego mogę się obyć. Dlatego ja bez żalu pożegnałam nasz pierwszy wózek po Iwonce i z radością i innym patrzeniem niż poprzednio szukam nowego :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    ktoś tutaj mówił o dziwnych wózkach ?!?!?!?!

    Mało tego - co cudo kosztuje od 9300 zł :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

    http://images.okazje.info.pl/p/inne/4215/silver-cross-balmoral-brown.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    kasiek biorę w ciemno;) Kosztuje tyle co niejeden samochód:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Wzięłabym ale tylko po to, żeby sprzedać... Rany, to wygląda jak wózek dla lalek!
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Kasiek w UK jeździ masa takich retro wózków ale kosztują taniej niż w PL bo około 1200 funtów nowy co daje 6 tysięcy złotych
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: Wzięłabym ale tylko po to, żeby sprzedać...


    ja też , gdyz mnie sie to zupełnie nie podoba :D
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Swoją drogą w PL kilka lat temu też była moda na wózki retro i nie wiem czy nie inglesina albo jakiś inny producent wypuścił też takie wózki i sporo w Krakowie jeszcze mieszkając widziałam takowych
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    O matko, co za wozek :devil:. Ja nawet nie mialbym jak sie ubrac do tego,zeby sie prezentowac :devil:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    montenia ja z nim widziałam mamy w dresach :D
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Dla mnie taki retro-wózek jest śliczny, zakochałam się w nim jak zaczęłam wybierać brykę dla małej. Jednak odpadł z wielu powodów :bigsmile:, cenę nawet można obejść bo są podobne a dużo tańsze u innych producentów. Za to za darmo nie chciała bym tych nowoczesnych modeli co wyglądają jak przerobiona łapa od odkurzacza z siedzeniem. (no chociaż może za darmo - to bym jeszcze to przemyślała) :wink:
    Właściwie to nie ma co dyskutować o gustach, który ładniejszy a który brzydszy, najważniejsze żeby być później zadowolonym z własnego wyboru.

    Ja chyba nawet z najlepszym wózkiem, który by sam jeździł, śpiewał i gotował źle bym się czuła, gdyby jego linia i kolor zupełnie mi nie podchodziły. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Hmmm...chyba jednak postawię na Emmaljunga. Korci mnie rownież Maxi Cosi Mura 4 - koleżanka jest nim zachwycona i bardzo namawia (też wykorzystuje go w ektremalnych warunkach). Hehehe...najchętniej wypożyczyłabym kilka modeli i sama przetestowała :D szkoda, że nie ma takich wypożyczalni :D
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    my jeździmy emmaljungą smart duo combi - wózek jest super, bardzo lekko się prowadzi, ma obszerną gondolę (młody jeździł w niej do ukończenia 8 m-ca, a urodził się długi, bo 63 cm :wink:) sprawdza się super
    ja chciałam klasyczny wózek z dużą gondolą - w emmaljundze się po prostu zakochałam i nie chciałam żadnego innego :wink: mężowi pozwoliłam tylko zaakceptować ten fakt :wink:
    dodam, że mniej mi się podobała cena - normalnie nie dałabym tyle za wózek, więc kupiliśmy wózek używany (po jednym dziecku)
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    to moje auto jest mniej warte :shocked: a taki wózek ma alarm, zeby nie ukradli? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Fausti86: a taki wózek ma alarm, zeby nie ukradli?

    he he, mój nie ma :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    u nas takie 3lata temu byly po 4,5tys jakiś czas temu widziałam mamuske w dresie z takim wózkiem ;D
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Fausti86: taki wózek ma alarm, zeby nie ukradli?

    Teraz to chyba wszystko powinno mieć alarm a najlepiej jak będzie jeszcze podłączone pod 230V. U nas z klatki (niby są domofony) kradną stare firanki, ostatnio zwinęli z 2 piętra stary taboret, który sąsiadka wystawiła, żeby usiąść po drodze na 4 piętro (sama z niego ostatnio korzystałam), więc stwierdzam, że w dzisiejszych czasach nawet wózek za 1500 pozostawiony bez zabezpieczenia może dostać nóg :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    jak w bloku mieszkalismy to nam zarowki kradli hehe :) z klatek :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    Gienia wersja smart to wersja tzw. podstawowa - normalnie w sklepie kosztuje ok 2tys., ta o której piszesz to jest wersja chyba edge, ze wszystkimi mozliwymi bajerami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Mam pytanie do mam posiadających Jedo.
    Jak prawidłowo zamontować budę na spacerówce?
    Przełożenie budy nie sprawiło problemu, dopięłam ten pas z gumą, ale ona się majta a mam wrażenie,że powinna być gdzieś zaczepiona.
    Będę wdzięczna za podpowiedzi:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorAntenusik
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    witam Was :)
    mam dylemat nad wyborem wózeczka... ciekawe czy któraś z Was może wyrazić opinie na temat tych dwóch:
    http://sklep.babymerc.pl/zestawy/98-3w1-najnowszy-zestaw-baby-merc-q7-x-kolekcja-2012.html
    i jeszcze ten
    http://www.borowkasklep.pl/ZIPP_3w1-108.html

    bardzo proszę, bo w internecie strasznie mało o nich znalazłam
  6.  permalink
    Jahe- ja miałąm Jedo i ta buda przy spacerówce była własnie taka od czapki :/
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny w lipcu będzie mi potrzebny wózek dla dwójki (2 lata różnicy). Myślałam o:

    http://www.babyjogger.com/city_select_lp.aspx

    lub

    http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2610&osCsid=d63da289526336df4fa0201fc804c648

    Co polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    ps. Będę też sprzedawać naszego wielofunkcyjnego I'COO Pii
    Fajny, mały stelaż (przy sporej gondoli i siedzisku spacerówki), leciutki. Bardzo zwinny ale ewidentnie miejski (nie nadaje się do lasu i w teren).

    Kolor czekoladowo brązowy o taki:
    http://www.swiaturwisa.pl/produkt-i-coo-pii-andorra-brown-30641.html

    Jakby któraś była zainteresowana to prosze na priv. Wyślę na malia foty.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    sliwson: Dziewczyny w lipcu będzie mi potrzebny wózek dla dwójki (2 lata różnicy)

    ja słabo w temacie, ale znam tą stronkę:
    http://www.everbaby.pl/nowa/phil&teds_glowna.html
    --
  7.  permalink
    sliwson, a na pewno będzie Ci potrzebny wózek dla dwójki? Może tylko dostawka do pojedynczego? Synek będzie już prawie dwa latka miał
    Ja mam taką nakładaną na gondolkę i się sprawdza. Są też takie fajne doczepiane z boku (tylko ja mam Roana, a akurat do Roana nie pasują)
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Cerise jestem na etapie myślenia i zastanawiania się.
    Kilka mam powiedziało mi, że z taką dostawką, że starsze jedzie na stojąco, to się strasznie umęczę. Ty mówisz chyba o takich dostawkach siedzeniach bardziej tak?
    Wrzucisz jakiś link?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    sliwson: Jakby któraś była zainteresowana to prosze na priv. Wyślę na malia foty.


    a możesz napisać tutaj albo na maila ile byś chciała za wózek i czy jest do niego możliwość wpięcia fotelika ?? poprzednio nie miałam takiej możliwości i szczerze - trochę mi tego brakowało.
    Generalnie szukam nowego wózka, ale jakby się coś fajnego trafiło to nie mówię nie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.