Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    z tym uginaniem i "ściąganiem" na jedną stronę to prawda... u mnie podobnie było, ale myślałam, że to normalne w trzykołowcach, więc nie pisałam... a tu proszę... jednak to "uroki" espiro magic...
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    A u nas był eksploatowany bardzo intensywnie i nie mogę narzekać, przeżył nawet ogromne śniegi w Szwecji ;) Fakt nie jest to jakiś cud ale wiadomo za te pieniądze to czego wymagać. My go mieliśmy blisko 2 lata z czego 1,5 był dużo jeżdżony, moja przyjaciółka kupiła taki sam trochę przed nami i do tej pory go sporadycznie używa. Jej córka w sierpniu skończy 4 lata. Myślę, że wszystko zależy od egzemplarza.
    Tak to już bywa, że jednym coś pasuje a innym nie...
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    My mamy espiro magic 4 (czterokołowy) i nie narzekamy.
    Używany zarówno w mieście jak i na plaży/w lesie/ polnych drogach i dal radę. W trudniejszym terenie poprostu ciężej się go prowadziło i trochę telepał. Siedzisko bardzo szerokie, z hamulcami i amortyzacją nie mamy problemu- nie zauważyłam żeby się coś wyginało. Składa się szybko i do małych rozmiarów, prowadzi się leciutko i zwrotnie.
    Minusem dla mnie jest mały kosz na zakupy i małe/cienkie okrycie na nóżki.
    Przerobiliśmy też Chicco Multiway i X-landera XA (gondola, spacerowka,fotelik) jakby ktoś miał pytania na temat tych wózków :)
    Z tych 3 najbardziej zadowolona jestem z X-landera.
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Dokonaliśmy "chyba" wyboru czerowno-czarny
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    <strong>kasiek</strong>,
    my mamy navingtona corvet, nie chybocze się, a można dziecko bujać. Bardzo go sobie chwalę, lekko się prowadzi, ma dużą gondolę (nasze dziecię urodziło sie mając 62 cm), baaaardzo łatwo się go składa (w sekundę), dzięki czemu w bagażniku zajmuje niesamowicie mało miejsca.:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    To ja proszę o opinię, który lepszy doświadczone w wożeniu mamusie :)
    folky-s

    czy

    aston ?
    --
    • CommentAuthorWerka89
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Oj nie pomogę ,bo nie mam żadnego z tych wózków.Sama zdecydowałam się na wózek ORBIT BABY G2 .Dla mnie rewelacyjny .Łatwy w prowadzeniu ,nawet po bardzo krzywym chodniku .Ma wiele funkcji ,na przykład gondolę można zamienić na bujaczek .Naprawdę się sprawdza ,maluszek szybko zasypia .Jestem zadowoloną mamą .
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Viicki: my mamy navingtona corvet, nie chybocze się, a można dziecko bujać. Bardzo go sobie chwalę, lekko się prowadzi, ma dużą gondolę (nasze dziecię urodziło sie mając 62 cm), baaaardzo łatwo się go składa (w sekundę), dzięki czemu w bagażniku zajmuje niesamowicie mało miejsca.:cool:


    dzięki za opinie :bigsmile: ja muszę go jeszcze raz dokładnie wyoglądać, poskładać w sklepie - niech mi wszystko pokażą dokładnie.....ale generalnie póki co jestem zdecydowana na navingtona....tylko się waham między Cadetem (mega duży plus za wagę, nie wiem co myśleć o tym przednich kóleczkach) a między tymi z dużymi czterema kołami (minus to waga)

    Treść doklejona: 23.03.12 12:40
    Vsti: To ja proszę o opinię, który lepszy doświadczone w wożeniu mamusie :)
    folky-s

    czy

    aston ?


    a widziałaś je "na żywo" ???? bo według mnie to kluczowa sprawa, bo generalnie są bardzo podobne, ja chciałabym sprawdzić jak się prowadzą, składają, odpina gondola itp.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    astona widziałam i jak dla mnie wszystko ok, a tego 2 nie mam możliwości bo chyba jest tylko kilka sklepów i to w znacznej odległości od miejsca zamieszkania...
    --
  1.  permalink
    My jednak z baby merca przerzucimy sie na chicco


    zamiast 1600 zaplacimy 600 za prawie nieuzywany ze wszystkimi dodatkami...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Ja myslę o raon marita w takim oto zestawie
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    a co myślicie o Maxi Cosi Mura 4 ???
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    P_Madzia: a co myślicie o Maxi Cosi Mura 4 ???


    mnie odrzuca cena....i generalnie przyjaciółka narzekała, że spacerówka mała - tzn. ich synek dość duży jest i jak miał dwa latka to mieścił się ale tylko bez kurtki - w kurtce już było ciężko
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    myślałam jeszcze o emmaljundze ale ona jest tak wielka że mi się do samochodu nie zmieści ;/

    kasiek a ty jaki bys poleciła wózek ?
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    kakai my z m zamowilismy roana maritę i czekamy na dostawę, nie zdecydowalismy sie jednak na ich fotelik, czytalam duzo opini na forach i podobno jest kiepski. Jesli chodzi o wozek to czytalam ze wadą jest to ze skrzypią wachacze wiec my sie nastawiamy ze po prostu będziemy smarowac wd 40. A reszta opini jest pozytywna o tym wozku. a no i jest dosc ciezki, ale w moim przypadku nie ma to znaczenia bo mieszkam na parterze, jesli ktos wyzej to musi jednak byc tego swiadom
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    sigasiga79: kakai my z m zamowilismy roana maritę i czekamy na dostawę, nie zdecydowalismy sie jednak na ich fotelik, czytalam duzo opini na forach i podobno jest kiepski. Jesli chodzi o wozek to czytalam ze wadą jest to ze skrzypią wachacze wiec my sie nastawiamy ze po prostu będziemy smarowac wd 40. A reszta opini jest pozytywna o tym wozku. a no i jest dosc ciezki, ale w moim przypadku nie ma to znaczenia bo mieszkam na parterze, jesli ktos wyzej to musi jednak byc tego swiadom


    zamawialiscie w jakims sklpeie on-line? jaki jest czas oczekiwania?

    ja sie zastanawiam nad nim, nie wchodzi w opcje zebym go nosila-mieszkam na 2-gim pietrze ale to bedzie musial mąz nosic, co do piszczenia, da sie to zalatwic, natomiast tym fotelikiem dalas mi do myslenia, bo myslalam o calym komplecie. a co w fotelikach jest nie tak?jaki kolor zamowilas?
    --
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    My wybraliśmy taką wersję , tylko że z czarnymi kołami bez blotnikow, tak jak u ciebie. Jesli chodzi o te foteliki to czytalam że są kiepsko wykonane, dzieci się w nich ponoć pocą no i jesli chodzi o bezpieczenstwo to wygrywa maxi cosi :/ ktory niestety nie jest kompaktybilny ze stelarzem roana. Nam jednak nie zalezalo zeby fotelik byl przypinany do wozka wiec zdecydowalismy sie mimo wszystko na maxi cosi. NIe jestem pewna , ale chyba nawet nie ma adapterow do nich pasujacych , ale o to musialabys dopytac bo dokladnie juz nie pamiętam. Wozek kupilismy w sklepie "stacjonarnym" Mama i ja. Nie mieli jednak na stanie takiego koloru jak nam się podobal i wtedy trzeba czekac cztery tygodnie. Zostaly nam jeszcze dwa :P
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    sigasiga79: My wybraliśmy taką wersję , tylko że z czarnymi kołami bez blotnikow, tak jak u ciebie. Jesli chodzi o te foteliki to czytalam że są kiepsko wykonane, dzieci się w nich ponoć pocą no i jesli chodzi o bezpieczenstwo to wygrywa maxi cosi :/ ktory niestety nie jest kompaktybilny ze stalarzem roana. Nam jednak nie zalezalo zeby fotelik byl przypinany do wozka wiec zdecydowalismy sie mimo wszystko na maxi cosi. NIe jestem pewna , ale chyba nawet nie ma adapterow do nich pasujacych , ale o to musialabys dopytac bo dokladnie juz nie pamiętam. Wozek kupilismy w sklepie "stacjonarnym" Mama i ja. Nie mieli jednak na stanie takiego koloru jak nam się podobal i wtedy trzeba czekac cztery tygodnie. Zostaly nam jeszcze dwa :P

    ja chcialabym taka wersje jak Ty własnie, jeszcze msyle nad kolorem i wzorem:bigsmile:, co do fotelika to mi wlasnie zalezy zeby byl wpinany do wozka, ale zastanaowie sie, moze wezme osobno maxi cosi, a masz gdzies wyniki testow fotelikow?
    --
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    NIe, w foteliki jesli chodzi o bezpieczenstwo to bardziej moj M się wglębiał.Ja tylko troche opini poczytalam na forach o fotelikach roana. Jesli jednak zalezy ci zeby fotelik byl wpinany do wozka i mialby to byc maxi cosi to lepiej dokladnie to sprawdz czy jest taka opcja w tym roanie.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    juz nie wiem, moze oleje wpinanie do wózka, a postawie na fotalik z dobrymi testami, pracuje w branzy motoryzacyjnej i wiem jakie wazne sa crash testy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    P_Madzia: kasiek a ty jaki bys poleciła wózek ?


    nie czuję się autorytetem w tym temacie mimo, że już jedno dziecko weekslotowało swój wózek.....to zależy na czym ci zależy, ile chcesz na niego wydać itp.

    Kakai: nie wchodzi w opcje zebym go nosila-mieszkam na 2-gim pietrze ale to bedzie musial mąz nosic


    ja bym nie zakładała, że zawsze mąż będzie w domu jak będziesz chciała iść na spacer. U nas jak się córeczka urodziła było ok bo mąż pracował na miejscu, ale jak miała 13 miesięcy pracował pół roku w Rzeszowie i przyjeżdzał tylko na weekendy. Musiałam przecież chodzić na zakupy w tygodniu, wózek taszczyłam tylko przez pół piętra bo mieszkamy na parterze, ale było to mega uciążliwe. A że córeczka zawsze na spacerach mi zasypiała to nie było opcji, żeby najpierw wnieść ją a potem osobno wózek.....i tak sobie taszczyłam ten wózek z córeczką - razem ten zestaw ważył jakieś 25kg pewnie bo jeszcze miałam zakupy pod wózkiem....
    Nigdy nie wiesz co się w życiu przytrafi.....
    --
  2.  permalink
    Kakai z tego co mi mówili w sklepach z wózkami, to większość fotelików produkowanych w zestawach do wózków w crash testach niestety nie ma najwyższych not :sad:
    W dalszym ciągu na rynku przodują maxi cosi z bazą isofix i romer z bazą isofix (5 gwiazdek) oraz cybex bez bazy (4gwiazdki), przy czym trzeba pamiętać, że maxi cosi i romer bez bazy również otrzymały 4 gwiazdki.
    Poza tym ta ostatnia moda z zachodu, co by wozić malucha w foteliku na wózku, nie wiem czy to taki dobry pomysł. Chyba jedynie na jakieś krótkie wypady rodzinką do sklepu. Ja sama sobie myśle, że mojego malucha na prawdziwym spacerze w życiu nie będę wozić w foteliku, gondola jest najlepsza, ochroni przed słońcem, deszczem, wiatrem, a w takim foteliku wszystko odkryte. Poza tym dla zdrowia malca nigdy nie poszłabym na spacer w foteliku. Dlatego ja się nawet nie nastawiam na instalowanie fotelika na stelażu, przez co zostawiam zakup adapterów do wózka na później, jeśli okażą się potrzebne.
    W kwestii fotelika najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie, jeśli zamierzacie trochę z maluchem podróżować, a tych wypadów pewnie trochę będzie, chociażby do lekarza :tongue:
    Kakai: ja sie zastanawiam nad nim, nie wchodzi w opcje zebym go nosila-mieszkam na 2-gim pietrze ale to bedzie musial mąz nosic

    Nad tym bym się zastanowiła, chyba że będziesz wychodziła na spacery tylko, gdy mąż będzie w domu (chyba że w domu pracuje), a trochę szkoda gdy ładna pogoda w ciągu dnia i nie wyjść z dzieckiem, bo wózek ciężki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    P_Madzia: a co myślicie o Maxi Cosi Mura 4 ???


    A widziałaś go na żywo?
    To był mój absolutny nr 1 jak byłam na etapie wybierania wózka w necie przed pierwszym dzieckiem. Jak obejrzałam go w sklepie okazało się, że jest strasznie ciężki, wielki (stelaż) a gondola i spacerówka w cale nie są duże... Do tego spacerówka kubełkowa a to był dla mnie spory minus. Nadal wizualnie mi się super podoba ale nie zdecydowałabym się.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    _kasiek_: ja bym nie zakładała, że zawsze mąż będzie w domu jak będziesz chciała iść na spacer. U nas jak się córeczka urodziła było ok bo mąż pracował na miejscu, ale jak miała 13 miesięcy pracował pół roku w Rzeszowie i przyjeżdzał tylko na weekendy. Musiałam przecież chodzić na zakupy w tygodniu, wózek taszczyłam tylko przez pół piętra bo mieszkamy na parterze, ale było to mega uciążliwe. A że córeczka zawsze na spacerach mi zasypiała to nie było opcji, żeby najpierw wnieść ją a potem osobno wózek.....i tak sobie taszczyłam ten wózek z córeczką - razem ten zestaw ważył jakieś 25kg pewnie bo jeszcze miałam zakupy pod wózkiem....Nigdy nie wiesz co się w życiu przytrafi.....


    To prawda, ale gdy go nie będzie to bede chować wózek do piwnicy, a tam jest zaledwie kilka stopni:smile:jak w praniu będzie to sie okaze:bigsmile:

    Treść doklejona: 29.03.12 08:40
    cheriniatko: Kakai z tego co mi mówili w sklepach z wózkami, to większość fotelików produkowanych w zestawach do wózków w crash testach niestety nie ma najwyższych not W dalszym ciągu na rynku przodują maxi cosi z bazą isofix i romer z bazą isofix (5 gwiazdek) oraz cybex bez bazy (4gwiazdki), przy czym trzeba pamiętać, że maxi cosi i romer bez bazy również otrzymały 4 gwiazdki. Poza tym ta ostatnia moda z zachodu, co by wozić malucha w foteliku na wózku, nie wiem czy to taki dobry pomysł. Chyba jedynie na jakieś krótkie wypady rodzinką do sklepu. Ja sama sobie myśle, że mojego malucha na prawdziwym spacerze w życiu nie będę wozić w foteliku, gondola jest najlepsza, ochroni przed słońcem, deszczem, wiatrem, a w takim foteliku wszystko odkryte. Poza tym dla zdrowia malca nigdy nie poszłabym na spacer w foteliku. Dlatego ja się nawet nie nastawiam na instalowanie fotelika na stelażu, przez co zostawiam zakup adapterów do wózka na później, jeśli okażą się potrzebne.W kwestii fotelika najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie, jeśli zamierzacie trochę z maluchem podróżować, a tych wypadów pewnie trochę będzie, chociażby do lekarza


    to fakt, cenna uwaga, dzięki, chyba zdecyduje sie na te porządne foteliki, bo bedziemy duzo jeździc z malcem-teście mieszkają 30km od nas

    Treść doklejona: 29.03.12 08:40
    cheriniatko: Nad tym bym się zastanowiła, chyba że będziesz wychodziła na spacery tylko, gdy mąż będzie w domu (chyba że w domu pracuje), a trochę szkoda gdy ładna pogoda w ciągu dnia i nie wyjść z dzieckiem, bo wózek ciężki

    mąż pracuje w domu, stąd ta moja pewność:wink:
    --
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Dla ścisłości roan, tj stelarz z gondolą wazy 15 kg. Moi znajomi z kolei mają wozek bugaboo i on jest mega lekki. NIe chcę sklamac ale chyba 6kg. To z kolei dla mnie przegięcie w drugą stronę. Strach zostawic na chwilę ten wozek bez trzymania gdy wieje wiatr. Wrazenie jakby mial zaraz się przewrocic:/

    Treść doklejona: 29.03.12 08:47
    A jesli chodzi o mura 4, na początku bardzo chcialam go miec. Jednak ta mala spacerowka zdecydowanie przewazyla na nie. Potem bardzo spodobal mi się navington, o nazwie chyba convert czy cos takiego. W sumie to moj faworyt, ale cenowo wygrala marita. Choc wizualnie navington jest moim faworytem.
  3.  permalink
    Kakai: mąż pracuje w domu, stąd ta moja pewność


    No to fajnie, zatem ciężarem wózka martwić się nie musisz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    cheriniatko: No to fajnie, zatem ciężarem wózka martwić się nie musisz


    tak za to teraz mysle o foteliku, poiwedz maxi cosi jest wiele rodzajow, czy kazdy z nich ma takie dobre noty?
    zastaanwiam sie może jednak wózek jedo fyn i fotelik maxi cosi:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeszcze nie szukamy bryki dla nas ale przypadkiem widzielismy i poprobowalismy ABC rodeo trzykolowy.
    Ktos wie cos o tym wozku. Jestem nim zainteresowana mezowi bardzo sie podoba. Jest bardzo lekki jeden z najlzejszych na rynku ale czy to nie jest wada? Te kola troche mnie przerazaja bo widzialam ten wozek uzywany i byly baaaaardzo zdarte i zniszczone.


    Opinie ogolne na temat wszystkich trojkolowcow mnie nie interesuja:) mi sie nimi po prostu lepiej jezdzi.

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  4.  permalink
    Kakai: tak za to teraz mysle o foteliku, poiwedz maxi cosi jest wiele rodzajow, czy kazdy z nich ma takie dobre noty?


    Maxi cosi cabrio fix to ten z najlepszymi wynikami testów
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    cheriniatko: Maxi cosi cabrio fix to ten z najlepszymi wynikami testów

    dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    cheriniatko: Maxi cosi cabrio fix to ten z najlepszymi wynikami testów


    Potwierdzam:) taki też mamy jeszcze po synku:) Z tego co wiem, ten nowy model Pueble też bardzo dobrze wypada w testach. W ogóle te foteliki są super bo są bardzo popularne i prawie każdy wózek wypuszcza do niego adaptery więc nie ma problemu:)
    --
  5.  permalink
    cheriniatko: Kakai z tego co mi mówili w sklepach z wózkami, to większość fotelików produkowanych w zestawach do wózków w crash testach niestety nie ma najwyższych not


    A ja sprawdzilam nasz Chicco Synthesis Auto-Fix i posiada aż cztery gwiazdki w testach bezpieczeństwa ADAC. Wiec jeden mit jakby obalony przynajmniej jesli chodzi o ten typ fotelika.

    cheriniatko: Poza tym ta ostatnia moda z zachodu, co by wozić malucha w foteliku na wózku, nie wiem czy to taki dobry pomysł. Chyba jedynie na jakieś krótkie wypady rodzinką do sklepu.


    Jezeli mieszkasz w mescie to nie ma takiej koniecznosci,ale my mieszkamy 15 km od miasta wiec jadac gdzie kolwiek to chodzac po miescie wszedzie trzeba sie nachodzic i wozic sie jeszcze z gondolami itd to strasznie nie wygodne.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    sliwson: Do tego spacerówka kubełkowa a to był dla mnie spory minus


    ta spacerówka nie jest kubełkowa - ona się normalnie rozkłada na płasko, podnóżek jest ruchomy u regulowany i dziecko może w nim normalnie leżeć.....ale tak jak pisałam - jest mała. Gondola jest szeroka za to ale raczej z tych krótszych.

    Kakai: tak za to teraz mysle o foteliku, poiwedz maxi cosi jest wiele rodzajow, czy kazdy z nich ma takie dobre noty?
    zastaanwiam sie może jednak wózek jedo fyn i fotelik maxi cosi


    Kakai - zaglądaj tutaj Testy fotelików niestety strona od dawna jest nieaktualizowana i brakuje trochę modeli, ale to najbardziej wiarygodne źródło jakie znalazłam kiedyś. Mają też sporo fajnych informacji o wyborze fotelików, kiedy należy przesadzać dziecko do większego itp.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    _kasiek_:
    ta spacerówka nie jest kubełkowa - ona się normalnie rozkłada na płasko, podnóżek jest ruchomy u regulowany i dziecko może w nim normalnie leżeć.....ale tak jak pisałam - jest mała. Gondola jest szeroka za to ale raczej z tych krótszych.


    A to sorki za wprowadzanie w błąd. Musiałam coś pokręcić!
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Cobraczek: A ja sprawdzilam nasz Chicco Synthesis Auto-Fix i posiada aż cztery gwiazdki w testach bezpieczeństwa ADAC


    tak zgadza się, ale potem do Chicco nie dopasujesz innego wózka niż właśnie tej firmy - tzn. oni nie mają adapterów do innych wózków. My mamy właśnie po córeczce fotelik Chicco bo nie zależało nam na tym, żeby się wpinał w stelaż a cenowo wychodzi korzystniej niż Maxi Cosi i ma tyle samo gwiazdek - bo żaden Maxi Cosi nie ma 5 gwiazdek jeśli nie dokupisz do niego bazy pod Isofixa.

    Treść doklejona: 29.03.12 09:28
    sliwson: A to sorki za wprowadzanie w błąd. Musiałam coś pokręcić!


    bo ona na pierwszy rzut oka może wyglądać na kubełkową, ale jestem 100% pewna, że nie jest - ponad 1,5 roku chodziłam prawie codziennie z przyjaciółką na spacerki a ona miała właśnie ten wózek, stąd sporo o nim wiem
    --
  6.  permalink
    _kasiek_: tak zgadza się, ale potem do Chicco nie dopasujesz innego wózka niż właśnie tej firmy - tzn. oni nie mają adapterów do innych wózków. My mamy właśnie po córeczce fotelik Chicco bo nie zależało nam na tym, żeby się wpinał w stelaż a cenowo wychodzi korzystniej niż Maxi Cosi i ma tyle samo gwiazdek - bo żaden Maxi Cosi nie ma 5 gwiazdek jeśli nie dokupisz do niego bazy pod Isofixa.


    Baze mamy tak ze ten:wink:
    A czemu mialabym dopasowywac inny wozek bo nie zrozumialam ?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Nie ty tylko ja chciałam - mi się wózki Chicco nie podobają wcale....a chciałam na początku kupić taki wózek, żeby mieć możliwość wpięcia fotelika w stelaż, a kupować nowego fotelika nie widzę sensu. No i efekt tego u nas jest taki, że i przy drugim dziecku nie będę miała możliwości wpięcia fotelika w stelaż.....ale przeżyję bez tego.
    --
  7.  permalink
    _kasiek_: Nie ty tylko ja chciałam - mi się wózki Chicco nie podobają wcale....a chciałam na początku kupić taki wózek, żeby mieć możliwość wpięcia fotelika w stelaż, a kupować nowego fotelika nie widzę sensu. No i efekt tego u nas jest taki, że i przy drugim dziecku nie będę miała możliwości wpięcia fotelika w stelaż.....ale przeżyję bez tego.



    Aaaaa:wink: teraz rozumiem:tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    _kasiek_: Kakai - zaglądaj tutaj Testy fotelików niestety strona od dawna jest nieaktualizowana i brakuje trochę modeli, ale to najbardziej wiarygodne źródło jakie znalazłam kiedyś. Mają też sporo fajnych informacji o wyborze fotelików, kiedy należy przesadzać dziecko do większego itp


    o dzieki za link:)

    Treść doklejona: 29.03.12 09:57
    Po tych glebszych przemysleniach teraz myslę nad tym:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Kakai a jakiej firmy ten wózek?
    --
  8.  permalink
    Cobraczek: Jezeli mieszkasz w mescie to nie ma takiej koniecznosci,ale my mieszkamy 15 km od miasta wiec jadac gdzie kolwiek to chodzac po miescie wszedzie trzeba sie nachodzic i wozic sie jeszcze z gondolami itd to strasznie nie wygodne.


    Osobiście uważam, że to nie nam ma być wygodnie, a dziecku i przede wszystkim zdrowo dla jego kręgosłupa. Nie na darmo foteliki nazywaja sie samochodowymi, bo po to zostały stworzone, żeby przewozić dziecko bezpiecznie w samochodzie. Do tego w foteliku dziecko nie powinno przebywać dłużej niż 2h.

    Ja nie mam nic przeciwko wypadowi do supermarketu w foteliku, ale nie na spacer, ale to moja opinia.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    cheriniatko: Ja nie mam nic przeciwko wypadowi do supermarketu w foteliku, ale nie na spacer, ale to moja opinia.
    Mam takie samo zdanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorcheriniatko
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Vsti to firma Jedo model Fyn:bigsmile: oceń:surprised:

    Treść doklejona: 29.03.12 11:11
    cheriniatko: Kakai znalazłam jeszcze jeden ranking i wbrew pozorom np. sławna firma Recaro (co potwierdzali tez w sklepach) w rankingach nie wygrywa. Romer rzeczywiscie słyszałam, że jest najbezpieczniejszy, posiada taka specjalna usztywniona, ruchomą wkładke w okolicach główki i karku, ale tez najdrozszy i podobno dzieci szybko z niego wyrastaja, ponieważ zapewnia dobre trzymanie na zakrętach dlatego siedzisko i plecki są dośc waskie.


    dzięki:smile: ide czytac, tymczasem powiem, że wlasnie wszyscy w moim otoczeniu tak sie podneicaja tymi recaro, nie wiem, czy to sama nazwa nie robi takiego wrazenia na nich
    --
  9.  permalink
    Kakai: dzięki ide czytac, tymczasem powiem, że wlasnie wszyscy w moim otoczeniu tak sie podneicaja tymi recaro, nie wiem, czy to sama nazwa nie robi takiego wrazenia na nich

    Bo sama firma jest super, jesli chodzi o bezpieczne sportowe fotele samochodowe, ale foteliki dla dzieci musza jeszcze dopracować :bigsmile: Już mam to potwierdzone przez kilku sprzedawców.
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Sliwson ja widziałam na żywo mure i kurcze fajna jest i skretna... Faktycznie ciezkawa a co do gondoli to kupowała nie będę bo mam wózek z gondola od siostry icoo :) muszę nic spacerowke z adapterem do fotelika i kurde nie widzę alternatywy :(((
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    cheriniatko: Bo sama firma jest super, jesli chodzi o bezpieczne sportowe fotele samochodowe, ale foteliki dla dzieci musza jeszcze dopracować Już mam to potwierdzone przez kilku sprzedawców.

    aa:bigsmile: a Ty na jakis sie zdecydowalas?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Kakai: a Jedo model Fyn
    a to oglądałam nawet na żywo i bardzo mi się podoba :D
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Vsti: a to oglądałam nawet na żywo i bardzo mi się podoba :D

    ulallaa:swingin:
    --
  10.  permalink
    Kakai: a Ty na jakis sie zdecydowalas?


    Ja sie jeszcze waham, ale typuję albo maxi cosi cabrio fix albo cybex aton, bo u nas i tak bedzie bez isofix używany, więc zarówno jeden jak i drugi bez bazy maja te same oceny. Z tego co wiem to cybexy sa wpinane w te same adaptery wózków co maxi cosi, ale musze jeszcze to sprawdzić :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.