Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Pomarańczka25: Mysle ze sie nieprzydadza

    Dzięki za opinię, tak też myślę, a jak nagle poczuję potrzebę, to w każdej chwili mogę przecież domówić te adaptery.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny wiem, że dziecko nie powinno być za długo w foteliku w samochodzie, ale interesuje mnie od kiedy/ od którego miesiąca można jechać z dzieckiem w długą podróż (jadąc w nocy, 1100km, około 14 godz jazdy)? I czy jeździłyście ?
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Judka ja w pierwszą dłuższą (ale nie aż tak długą) podróż ruszyłam z młodym jak miał półtora miesiąca. Trzeba pamiętać, żeby często robić odpoczynek i to nie tylko siusiu na stacji. Dobrze jest dać dziecku przez np jakieś 30-40 min poleżeć na płasko na macie na przykład, żeby złapało trochę ruchu i rozprostowało kręgosłup. Poza tym dziecka nie wolno karmić w aucie. Karmienie butlą w czasie jazdy jest bardzo niebezpieczne a wyciąganie z fotela na cycka w ogóle niedopuszczalne więc dochodzą jeszcze przerwy na karmienie. Oczywiście warto wtedy dopilnować, żeby dziecko ładnie odbiło, żeby nie było zwrotu akcji:P
    Podróż z maleństwem jest o tyle fajna, że ono zazwyczaj ją całą przesypia i mało marudzi ale musicie się nastawić na dłuższą drogę no i wcześniej prześledzić trasę pod kontem miejsc przyjaznych dziecku.

    Odnośnie adapterów ja kupiłam i trochę używałam ale nie powiem, nie dużo. Zazwyczaj na szybki wypad do sklepu, jak jeździliśmy do dzieciowego kina lub w wyjątkowych sytuacjach, gdy gondola nie mieściła mi się do auta.
    Potwierdzam, że w większości przypadków rozłożenie gondoli nie zajmuje ani więcej czasu, miejsca ani wysiłku a dla dziecka jest o wiele bardziej komfortowe.
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Ja jechalam z mala jak miala 7 miesiecy do Zakopanego ,mieszkamy nad morzem wiec cala Polske na dol trzeba bbylo zjechac ,ale dokladnie przyjechalismy 5 h dluzej niz bysmy sami jechali ,co 1/5 godziny robilismy przystanek ,na jedzonko ,przewijanie ,nwet wlozylismy mala do wozeczka i poszlismy sie przejsc po lesie :)))
    Wiec da sie z malym dzieckiem podrozwac,nietrzeba sie zamknac w 4 scianach ,tylko trzeba robic to z glowa :)

    Treść doklejona: 06.04.12 13:00
    madzinka83: Pomarańczka25: Mysle ze sie nieprzydadza


    Dzięki za opinię, tak też myślę, a jak nagle poczuję potrzebę, to w każdej chwili mogę przecież domówić te adaptery.
    --


    Nie za co ,ja miaalm inny wozek ,adaptery byly w kazdym elemencie wozka a ,stelaz mial ta "drpoga strone do wpiecia" ze tak powiem .ale kilka razy wpielam fotelik :)))
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Ja mam adaptery do fotelika, kosztowały 130.zł może nie mało ale wolę je mieć, nie bede zawsze gondoli ze sobą wozila. Znajoma ma 8 mies syna i mówi ze to fajna sprawa, bo potem jak dziec swoje waży to ciężko taki fotelik nosić...

    Z tego co kojarze to fotelik mutssy sie rozkłada, mimo tego ze mamy urbanridera to wolalam kupić fotelik maxi cosi i adaptery:)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    dziewczyny ale nie popadajcie w paranoje w sumie to nawet higieniczniej jest dziecko w foteliku wpiac w stelaz i isc do sklepu niz wkładac fotelik do mega brudnego wózka marketowego, bo chyba nie wierzycie,ze one sa czyste ;) Poza tym sa rózne dzieci, jedne sie nie wybudza przy przekładaniu do gondoli a inne a i owszem i beda sie potem darły przez całe zakupy np. czasem trzeba tez gdzies pojechac dalej i oczywiscie mozna robic przerwy, ale sa rózne sytuacje. Potem bedziecie miec kolejne dzieci a te pierwsze beda np mega wymiotowac w aucie, jedziecie na wakacje np 800 km noca i modlicie sie aby starsze zasneło bo wtedy nie wymiotuje, czyli nie meczy sie i co tez robicie przystanki co godzine aby niemowle sie rozprostowało? Oczywiście, ze wożenie dziecka w foteliku zamiast w gondolii na stałe jest złe, ale jesli od czasu do czasu wepniecie ten fotelik i pojedziecie np na zakupy, albo ze starszym dzieckiem na zajecia i bedziecie na nie np czekac godzine na 4 pietrze bez windy to maluchowi tez sie nic nie stanie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    BlueCactus ja też jestem nastawiona na Mutsy Urban rider, mieszkam w domku gdzie nie ma schodków, a przed domem niestety brak jeszcze ulicy, więc duże pompowane koła u nas to podstawa, zimą niestety przedostać się dalej trzeba mieć porządne koła... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorShatinena
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    u nas decyzja zapadła.... wózek w domu :)
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/860/dsc2917.jpg/][/URL]
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny,

    Ja juz powoli ogladam wozki. Podobaja mi sie Mutsy i Casual Play S4. Zastanawiam sie jak z wielkoscia gondoli, jaka powinna byc, zeby dziecko zime przejezdzilo. Wstepna data porodu to 10 listopada. Ile takie malenstwo powinno byc w gondoli?

    Ogladalismy wozki w UK, jakos nic mi sie tu nie podoba.. jest tez maly wybor... chyba bedziemy sprowadzac wozek z Polski ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Shatinena bardzo fajne są x-landery też się zastanawialiśmy, ale przegrały kółka to nie na moje drogi, tym bardziej że naczytałam się opinii właśnie o tych przednich kółkach że klekoczą po jakimś czasie, a ja niemam drogi asfaltowej przed domem więc odpadło, ale też design mi się podoba:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Ja wozilam mala od lipca do marca w gondoli :). Ale mam duza gondole..baardzo.
    Z fotelika i adapterow tez korzystalam i jakos dziecku nic sie nie stalo. A ze starsza corka mielismy tylko travelsystem, zadnej gondoli i jezdzilam w foteliku na spacery, moze nie dlugie, ale jezdzila. Potem juz ja kladalam do tej spacerowki, bo byla rozkladana na plasko. Nie ma zadnych problemow z kregoslupem, zaczela chodzic jak miala 10.5 m-ca. Mlodsza juz sie zabiera do chodzenia a ma 9 m-cy. Napewno spacery w foteliku(nie mowie, ze jakies dlugie noie zaszkodza). A i nie wyobrazam sobie przekladac spiacego dziecka (bo z reguly zasypia ) do gondoli. Obydwie moje cory od razu byly rozbudzone i nici z jakiegokolwiek spaceru czy zakupow.

    Treść doklejona: 06.04.12 15:31
    Madziauk, moze normalnie na ebay zamowic wozek 3 w1(takie jak Polskie), bo napewno sa:)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Montenia - no tak, tylko, ze mi sie nie podobaja te na Ebayu. No nic, jeszcze mamy czas. W czerwcu bedziemy w Polsce, wiec tam pochodzimy po sklepach i poogladamy. Chacialabym jak piszesz kupic od razu 3 w 1. Narazie najbardziej porobaja mi sie Mutsy - choc na zywo nie widzialam. Fajnie by bylo porownac w sklepie wiecej modeli z roznych firm.
    Chce by wozek byl wygodny dla dziecka, dla mnie latwy w prowadzeniu. Nie za ciezki. :) Poza tym by latwo sie skladal.A! i nie podobaja mi sie blyszcace materialy na wozkach. Wiem, ze musi byc mat ;)
    --
  1.  permalink
    Madziauk

    Mutsy spokojnie kupisz w UK.
    Z kupowaniem wozkow w Polsce problem moze byc taki, ze jesli wszytsko dobrze, to dobrze, jesli jednak przytrafi sie usterka, to z reklamacjami bedzie zapewne wiele zachodu ( szczegolnie koszty transportu)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Fotki wrzucę później jak znajdę chwile czasu :) a adapter miałam gratis do wózka, więc mam w razie co ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Matylda - wlasnie tu w sklepach nie widzialam, widzialam w jednym sklepie internetowym, ale ja bym chciala na zywo zobaczyc, porownac.. poszukam, moze w Londynie jest jakis wozkowy sklep ;) wielki ;)

    Ogladalam wozki w Mamas and Papas, w John Lewis..nic ciekawego nie widzialam. W wiekszosci sa to wozki 4 kolowe. Ja bym chciala 3.. i wszystkie najlepiej pompowane zeby byly.
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    madzia jeeli ty chcesz mutsy 3 kola to ci odradzam ,mialam jak pisalam jeden i drogi i dla mnie 4 kola urban rider jest rewelacyjny tez 3 kolowy 3rider do d...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    u mnie Mutssy urbanrider stoi od ponad miesiaca, jeszcze nie wyprobowany... Madziauk jesli zalezy Ci na lekkosci to odpada, bo troche klocowaty jest poza tym nie umiem go skladac, chociaz jak ktos opanuje to jest banalnie proste, ja sie boje troche... Rozkladanie- za pomoca jednego ruchu, w ktory nie trzeba wkladac sily i ekspresowo demontuje sie kolka, sporo miejsca zajmuje stelaz no i jest dosc szeroki. Troche sie boje ze sie gdzies nie zmieszcze:p

    Treść doklejona: 06.04.12 17:24
    nie wiem jak wygladaja podjazdy/zjazdy na publicznych schodach/ chodnikach w UK ale 3kolowcem nie dasz rady, chyba ze na 2 tylnych:devil: nigdy nie wiesz co Cie na drodze spotka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dokladnie ejst ciezki ...i duzy ,ale zobaczycie jak jezdzi :)))) nieda sie go porownac z innym hehhe ,za reklame powinni mi zapalcic :D

    flavia ,najlepiej sie go sklada wciskajac ten przysisk na raczce i jednoczesnie ten drogi plastik do gory i opierac go o siebie ...jakos bylo mi najwygodniej i sklada sie w ciagu kilku sekund :)))) nabierzesz wprawy ,najlepiej moja szwagierka ,kiedys jechala taksowka ,a wozek trzyma w garazu ....
    I taksowkarz wyszedl i mowi pomoge Pani a za chwilke a jak go zlozyc ,ona niewiem ....hehhe on sie meczyl chyba z 20 minut ,po czym zadzwoili do mnie i zaraz go zlozyli heheheh :D

    Treść doklejona: 06.04.12 17:40
    Dokladnie zjazdy mam przerobione,tak samo jezeli bedziesz chciala wyjechac z autobusu ,czasmi czlowiek gdzies pojedzie ,wiekszosc jezdze autem ale byly dni ze autobusem i jak zjecchalam to tylne kola zblokowaly sie miedzy autobusem a ulica ,a w 4 kolowcu niebylo mowy o tym....Kwesta gustu mi sie bardzo podobal 3 rider i co z tego jak okazal sie do kitu ...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    a ja zamowiłam jedo fyn 4ds w kolorze 228 i teraz oczekiwanie o 1-2 miesięcy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Flavia - ten Urbanrider dla mnie za wielkie ma kola, patrzylam w necie na Transportera, albo 4Ridera. Bardzo mi sie podobaja. Widzialam, ze mozna sobie wybrac stelaz Ciekawe jak sie prowadza i jaka duza gondola. Co do ciezkosci, to ja mam nadzieje, ze jak bedziemy zmieniac mieszkanie na wieksze, uda nam sie znalezc albo na parterze, albo w budynku z winda ;) marzenia ;) hehe
    Te Casualplaye tez nie sa zle. Moja siostra miala i chwalila. Nic jej sie nie dzialo z wozkiem.

    Ten Tansporter mi coraz bardziej chodzi po glowie, widze, ze te koleczka z przodu sie skrecaja fajnie. Ciekawe jak w uzytkowaniu. Bo to ja glownie bede z nim smigac..

    Co do chodnikow w Uk, to mialam przyjemnosc prowadzic wozek kolezanki, z roczka Julcia w srodku. Chodniki w centrum Londynu sa w miare proste, ale pochyle.. i lecial mi ten wozek w jedna strone zawsze...

    Pomaranczka - a duza ma gondole ten urbanrider? chcialabym by dziecko moglo spokojnie w nim smigac przez zime.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    mutssy maja nie duze gondole, moim zdaniem strasznie plytkie...

    Mi na tym tak bardzo nie zalezalo, bo i tak na zime przesadac sie planuje do spacerowki- to juz bedzie taki czas gdzie mala bedzie siedziec zapewne wiec strach w gondoli takie dziecko wozic.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    montenia: Z fotelika i adapterow tez korzystalam i jakos dziecku nic sie nie stalo. A ze starsza corka mielismy tylko travelsystem, zadnej gondoli i jezdzilam w foteliku na spacery, moze nie dlugie, ale jezdzila. Potem juz ja kladalam do tej spacerowki, bo byla rozkladana na plasko. Nie ma zadnych problemow z kregoslupem, zaczela chodzic jak miala 10.5 m-ca. Mlodsza juz sie zabiera do chodzenia a ma 9 m-cy. Napewno spacery w foteliku(nie mowie, ze jakies dlugie noie zaszkodza).


    przepraszam ale złości mnie takie podejście !!!! skąd wiesz, że dzieciom nic się nie stało ??? to może wyjść dopiero jak zaczną intensywnie rosnąć w wieku dojrzewania czyli pewnie za jakieś kilka.....kilkanaście lat !!!!!! może trochę za dalekie jest moje porównanie, ale takie gadanie kojarzy mi się z moją koleżanką, która piła sobie "czasem" w ciąży piwo, winko, szampana i teraz twierdzi, że dzieci ma zdrowe (jedno ma niecałe 4 a drugie 2,5 latka). Tyle, że to jest jak granie w rosyjską ruletkę - i ona też nie może być pewna NIGDY, że dzieciom nie zaszkodziła, bo dopiero w wieku szkolnym mogą się zacząć problemy.

    A to, że dzieci zaczęły chodzić wcześnie chodzić wcale nie musi być dowodem tego, że wożenie w foteliku nie miało na nie żadnego wpływu !!!!!

    A jeśli któraś ma jakieś wątpliwości to nie pytajcie pediatrów a ortopedów co myślą na ten temat....
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Madzia gondolka niejest wielka ,moja mala urodzila sie w lutym, a w czerwcu juz byla w spacerowce ona sie rozklada prawie idealnie na plasko :)

    Treść doklejona: 06.04.12 20:13
    Co do transportera zobacz jak on sie rozklada w spacerowce i ide o wszytsko ze zrezygnujesz :)))
    Mialam okazje go prowadzic i kolka piankowe napewno sie gorzej prowadzi niz papowane :)
    urbanrider jest duzy ,ale jest fajny ten ,zaraz podam ci link rowniez mialam okazje prowadzic ,poniewaz moja szwagierka go miala :)
    Jest duzo mniejszy :)
    http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2003&%3CosCsid%3E
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Pomaranczka - czyli ten 4 Rider jest ok? A Transporter najgorszy z tych 3? Musze zobaczyc na zywo.
    Moja siostra miala corcie 59cm .. wiec urodzila sie dluga. Teraz sie zastanawiam jakie dziecko u nas bedzie ;) Zeby ta spacerowka byla dobra, dopoki dziecko nie bedzie samo siedziec. (wlasnie kiedy dokladnie dzieci siadaja?)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    _kasiek_: A jeśli któraś ma jakieś wątpliwości to nie pytajcie pediatrów a ortopedów co myślą na ten temat....


    popieram, te foteliki sa niezdrowe dla malutenskiego kręgosłupa
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Madzia zalezy od dziecka ,moaja mala siedziala majac 6 miesiecy ,jak nie mniej niepamietam ,ale kiedy sledze zdjecia to ma niecale 7 i juz siedzi w spacerowce :)))
    dokladnie 1*4 rider ,lub2* 4 rider single spoke next :)

    Treść doklejona: 06.04.12 21:51
    roznia sie tym ze stelaz 1 jest wiekszy od stelaza 2.
    Stelaz 1* -ma skretna os z tylu ,wbrew pozorom ,jezdzi sie swietnie .
    stelaz 2* ma przednie kola skretne .
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Kasiek, no nie badz smieszna. Gdyby foteliki byly takie niezdrowe, tak zle wplywajace na kregoslup to by byly zakazane! Ja nie pisze o calodniowym wozeniu dziecka w foteliku na spacer czy na wycieczke samochodowa kilkugodzina, ale o krotkich spacerach, wypadach na zakupy. W takim razie nie powinnysmy wogole uzywac fotelikow, lezaczkow itp.
    No i nie mow mi, ze wozenie w foteliku mialo wplyw na to, ze wczesnie zaczely chodzic .

    A porownanie do ciezarnej pijacej alkohol... lekka przesada.
    A przeciez nikt nikogo nie namawia do wozenia dziecka w foteliku.:wink:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    A co myślicie o ABC Design Turbo 6S Magic kolekcja 2011.?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    montenia: No i nie mow mi, ze wozenie w foteliku mialo wplyw na to, ze wczesnie zaczely chodzic .


    przecież ja tego nie napisałam.....napisałam, że to, że zaczęły wcześnie chodzić nie dowodzi, że foteliki im w tym nie zaszkodziły !!!! Coś tutaj przekręciłaś

    montenia: Kasiek, no nie badz smieszna. Gdyby foteliki byly takie niezdrowe, tak zle wplywajace na kregoslup to by byly zakazane! Ja nie pisze o calodniowym wozeniu dziecka w foteliku na spacer czy na wycieczke samochodowa kilkugodzina, ale o krotkich spacerach, wypadach na zakupy.


    ani w jednym zdaniu nie jestem śmieszna !!!! i ja nie pisałam tylko o tobie, ale była dyskusja o spacerach z dziećmi w ZOO czy po lesie czy też w parku (a i takie mamy widywałam dzień w dzień). Nie mów mi, że to nie są długie wypady i że są odpowiednie dla maluszka !!!! I nie popadaj w skrajności pisząc od razu o zakazaniu używania fotelików....powinny być używane, ale ZGODNIE z ich przeznaczeniem czyli do samochodu (jak sama nazwa wskazuje - fotelik samochodowy) i ewentualnie właśnie w takich wypadkach jak wyjście do lekarza, na szybkie zakupy, bo racja - o ile można nosić dziecko w foteliku jak waży 4-5kg to już nie da się go nosić jak waży 10kg.

    tyle w tym temacie.....
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    madziauk wózki z małymi gondolami mogą się nie sprawdzać u mam które rodzę np w lecie, bo taki maluch do zimy i wczesnej wiosny może wyrosnąć z takiej gondolki, ty masz termin na listopad, więc myślę że spokojnie pojeździ całą zimę i wiosnę, a w maju bez problemu będziesz mogła przesadzić dziecko do spacerówki i nie będzie to miało negatywnego skutku dla dziecka
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Kacha - dzieki :)) czy te dzieciaczki tak szybko nie rosna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    rosną, rosną ale w zimie dochodzi jeszcze kombinezon, kocyk lub kołderka i wtedy może być już ciasno dziecku, ale myślę że twój maluch będzie się czuł komfortowo
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dzieki Kacha, uspokoilas mnie troszeczke :) Bo tak czytam rozne fora i dziewczyny panikuja, ze gondola musi byc duza.
    Jednak tak jak napisalas, pewnie niektore rodza np. w wakacje, wtedy juz ich maluszek wiekszy jest :))

    Jak narazie obstawiam 4ridera z Mutsy z pompowanymi kolami i skorzana raczka :) Zobaczymy czy mi nic innego w oko nie wpadnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    nie wypowiem się, nie znam tego wózka, ja osobiście miałam wózek z dużą gondolą jedo bartatinę, ale u mnie przemawiało za tym wózkiem wiele innych argumentów
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    Kasiek, na 100% moim dzieciom nie zaszkodzilo wozenie ich w foteliku na krotkie wypady! Bo zeby do tego doszlo musialbym wozic swoje dzieci po kilka godzin w foteliku ,kazdego dnia. Od tego moglby sie znieksztalcic kregoslup.

    Ja nigdzie nie napisalam, zeby wozic dzieci tylko w fotelikach i nie kupowac gondoli itp.. Nie mozemy jednak demonizowac fotlikow, bo po takim czyms ktoras mloda mama, bedzie bala sie zabrac dziecko na krotki wypad w foteliku od czasu do czasu i bedzie sie winila , ze zrobila cos zlego dziecku. Bez przesady.
    Co do nazwy ,,fotelik samochodowy, jak napisalas, ze sluzy do przewozenia samochodem to oznacza, ze w samochodzie mozna dziecko wozic i to nie wplywa na kregoslup? A zdarza sie przeciez, ze jedzie sie gdzies dzieckiem w kilkugodzinna podroz, prawda i co wtedy? Tez nie wolno?
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    elfika: pierwsze slysze... 1,5 roku maltretowalam wozek na wszystkich mozliwych terenach,


    Wszystko możliwe nie miałam tego wózka, więc polegałam tylko na opiniach w internecie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    montenia: sluzy do przewozenia samochodem to oznacza, ze w samochodzie mozna dziecko wozic i to nie wplywa na kregoslup? A zdarza sie przeciez, ze jedzie sie gdzies dzieckiem w kilkugodzinna podroz, prawda i co wtedy? Tez nie wolno?


    oczywiście, że wpływa na kręgosłup dlatego też jak się jedzie z dzieckiem w długą podróż to nie można zakładać, że dziecko jak będzie spało całą drogę to się nie zatrzymujemy albo tylko na siku !!! już tutaj dziewczyny pisały, że trzeba robić często przerwy, wyciągać dziecko z fotelika itp. Nie będę się powtarzać. My jechaliśmy z 8-miesięczną córką nad morze (a mieszkamy w KRK-owie) i mimo, że jechaliśmy w nocy i Iwi ładnie spała to się zatrzymywaliśmy. Zresztą nawet dorosły nie jest w stanie wysiedzieć długo w aucie w jednej pozycji, a co dopiero dziecko, gdy jest w tym foteliku tak dziwnie zgięte bo nózki ma wyżej niż pupkę.

    Ja nie napisałam, że ty - ale uwierz mi - znam przypadki, że np. mama bliźniaków, chcąc zaoszczędzić na gondolkach nie kupiła ich tylko dzień w dzień na spacery woziła przez kilka miesięcy te dzieci w fotelikach samochodowych. Co z tego, że było lato.....mi chodzi właśnie o takie przypadki, bo wiem, że niestety się zdarzają.

    madziauk: Bo tak czytam rozne fora i dziewczyny panikuja, ze gondola musi byc duza.
    Jednak tak jak napisalas, pewnie niektore rodza np. w wakacje, wtedy juz ich maluszek wiekszy jest :))


    ja urodzę w I połowie czerwca ale mimo to nie zakładam, że synek przesiądzie się do spacerówki dopiero na wiosnę. Raczej wątpię aby było to realne. Wolę poszukać spacerówki, która będzie porządny śpiworek i dużą budkę ochraniającą przed wiatrem. Wszystko też zależy od dziecka jak się rozwija i czy chce leżeć długo w gondoli....bo jeśli nie to mi się wydaje niebezpieczne wożenie 7 czy 8 miesięcznego bąbla, który już czasem raczkuje i podnosi się do stania w gondoli.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    Moja corka w gondoli jezdzila do 8 m-ca, co prawda z reguly od razu usypiala, wiec nie mielismy problemu z jej wstawaniem w wozku. Ale wiem,ze to moze byc duzy problem :wink:
    Od miesiaca jezdzi juz w spacerowce. Cale szczescie , ze zimno sie juz skonczylo, bo mimo, ze mam wiatrolap i jest gleboka ta spacerowka ( w wozku 3w 1) i solidna to i tak wydaje mi sie taka jakas zimna. Gondola taka bardziej przytulna mi sie wydawala. Wiec warto zaiwestowac w porzadna spacerowke.
  2.  permalink
    ja kupilam wózek
    grander

    http://www.wozkidzieciece.net.pl/grafika/wozki/1331733598.jpg

    jest lekki wygodny w prowadzeniu i cena bardzo przystepna.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    Nie można popadać w skrajności, moim zdaniem możliwość wpięcia fotelika w stelaż to rewelacyjna spraw. Na wyjście do sklepu czy do lekarza jest to po prostu rewelacyjne. Zdarzyło mi się wpinać fotelik w koła jak daleko zaparkowałam i miałam kawałek do przejścia a koła i tak trzymałam w piwnicy. Na początku dziecko jest lekkie ale bardzo szybko przybiera i mój kręgosłup też jest ważny. Mój wózek ma tą zaletę, że i fotelik i gondola wpinają się i wypinają praktycznie jednym ruchem :) Gondola jest dodatkowo z możliwością montowania na tylnym siedzeniu, ma specjalne zaczepy do pasów a dziecko jest zapięte specjalnym pasem :) Czasami jak spał a nie chciałam go budzić wsadzałam całą gondolę a fotelik wędrował do bagażnika ;) Jak Jasiek był malutki mieliśmy Peugeota 206 i wszystko się doskonale mieściło, ba nawet na dwutygodniowy wyjazd byliśmy w stanie się zapakować z całym wózkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    podoba mi się:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Karolcia ladny ale jak dla mnie za czarny :))))

    Vsti ja nie widze! :(

    Kakai: podoba mi się

    pokoj pradziadkow czy wozek :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: pokoj pradziadkow czy wozek --

    :rolling: pokój niczzego sobie:crazy:jednak wózek bardziej:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    u mnie pod kartą jest wózek, jakby co :P
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    całkiem fajną stronkę znalazłam przez przypadek - głównie są tam wózki, ale są też oceny fotelików i ich testy...zawsze można coś podczytać

    wózki i foteliki
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    _kasiek_ dzeki ... zapisalam w ulubionych... jak bedziemy zminiac fotelik na wiekszy napewno sie przyda :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    a ja po wczorajszym oglądaniu wózków mam mętlik w głowie.....co nam się w jakiś tam sposób spodobało ??

    Espiro GTX - jednak po przyjściu do domu sprawdzałam wymiary i wagi i jest zdecydowanie ciężki, i ma stosunkowo mała gondolę. Choć fajnie się i prosto się składał, duża budka w spacerówce

    http://dino.sklep.pl/nowy/images/wozki_z_gond/espiro_gtx_12_d.jpg

    Bebetto Fabio - fajnie się składa, po ściągnieciu kół (co robi się bardzo szybko i prosto) stelaż jest naprawdę nie duży, gondola jest fajna i co w przypadku podróży jest plusem - jest składana, spacerówka też ma fajną, dużą budkę, przy gondoli jest takie okrycie, że można całkowicie zasłonić dziecko np. przed wiatrem. Waga standardowa mimo metalowego stelaża - stelaż+gondola 14kg, stelaż+spacerówk 14,5kg. No i generalnie wszystko mi się podoba i odpowiada tylko nie wiem jak zachowują się takie koła np. na śniegu i tego się obawiam

    http://dino.sklep.pl/nowy/images/wozki_z_gond/bebetto_fabio_2w1_d.jpg

    Jedo Fyn 4 - mimo, że w necie jakoś mnie nie przekonywał ten wózek to po obejrzeniu jednak ma swoje plusy. Pisałyście jednak (chyba o nim), że budka jest jedna do gondoli i spacerówki i nie koniecznie się to sprawdza.

    http://swiatdziecka.home.pl/allegro/WOZKI/JEDO//FYN%204DS%20Extreme/min5.jpg

    No i cały czas pozostaje jeszcze ten Navington Cadet.....plusy - niewątpliwie waga - spaceróka 11,4kg, gondola 12,6kg, bardzo malutki stelaż po złożeniu, zresztą rozłożony wózek też nie jest duży co w małym mieszkaniu ma też dla mnie znaczenie. Nie wiem jak te przednie malutkie koła i o to się martwię.....

    http://www.bebe-best.com/images/navington-cadet-adriatic-sea-2v1.jpg

    .....:confused: no i jestem w totalnej kropce !!!!!!!! a jeszcze teść moje M. w sobotę mu namieszał w głowie, że może naprawilibyśmy jednak stary wózek....ja jestem zdania, że się to nie opłaca - stelaż jest w totalnej rozsypce - no i ten Toledo jednak ma troszkę wad, po tym jak się wczoraj naoglądałam tych nowych wózków.....NIE WIEM CO ROBIĆ ???????? chyba ucieknę i niech ktoś za mnie kupi ten cholerny wózek !!!!! :crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Bebetto Fabio
    Kasiu oglądałam go na żywca w smyku- faworyt mojego, już braliśmy ( tylko szary)
    wszystko ładnie pięknie tylko wywrotny mi się wydawał
    spacerówka montowana w 2 strony, rozkłada się na płasko (+)
    brak adapterów do fotelika (-)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    flavia: wszystko ładnie pięknie tylko wywrotny mi się wydawał


    też właśnie go oglądałam i jeździło mi się fajnie...może ten który oglądałaś w sklepie był już długo na wystawie....a może to subiektywne uczucie.

    flavia: brak adapterów do fotelika (-)


    to mi nie przeszkadza właśnie bo i tak nie zamierzamy kupować z fotelikiem - mamy fotelik Chicco po Iwonce a to niego nie ma adapterów i pasuje tylko do wózków Chicco, które nam się nie podobają.

    Treść doklejona: 16.04.12 10:59
    Generalnie ja biorę pod uwagę zakup tylko takiego wózka jaki będę mogła obejrzeć, dotknąć, rozłożyć i złożyc.....nie wyobrażam sobie kupować w ciemno przez internet.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    rozumiem, kazdy ma inne potrzeby i oczekiwaia:smile::smile::smile:
    a bebetto przy okazji jest sliczny:tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.