Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Espiro GTX - jednak po przyjściu do domu sprawdzałam wymiary i wagi i jest zdecydowanie ciężki, i ma stosunkowo mała gondolę. Choć fajnie się i prosto się składał, duża budka w spacerówce

    Ja mam Espiro Atlantic - i najchętniej kupiła bym 2 i szczepiła je w jeden, byłam bardzo zadowolona pod kazdym względem , chociaż teraz inne obserwuję i bardzo cieszy mnie funkcja przekładania rączki i podnoszonego zagłówka w gondoli< i sugeruje się pomysłem jednej Kol. która chyba myśli o
    http://allegro.pl/mikado-aston-scandinav-3-w-1-nowosc-gondola-90-cm-i2217709770.html
    jest dosłownie prototypem mojego tylko większa gondola , przekładana rączka , podnoszony zagłówek i bardzo miła cena :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    kasiek ja zmaówiłam jedo fyn 4:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    edzia503: http://allegro.pl/mikado-aston-scandinav-3-w-1-nowosc-gondola-90-cm-i2217709770.html
    jest dosłownie prototypem mojego tylko większa gondola , przekładana rączka , podnoszony zagłówek i bardzo miła cena


    co do ceny - z przesyłką wyjdzie 50zł różnicy....choć niby ten Aston z fotelikiem ale nam drugi nie potrzebny....przekładanej rączki Aston nie ma tylko możliwość montowania spacerówki przodem lub tyłem. Opcję podnoszonego zakłówka w gondoli mają wszystkie przeze mnie wymienione (chyba poza navingtonem - nie pamiętam). No i Astona jeszcze nigdzie w KRK nie widziałam w sklepie :wink: A po przejściach z Toledo uparłam się, że muszę go wyroskładać na wszystkiego strony, a mimo podobieństw widzę różnice w stelażu
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    _kasiek_ -My mamy JEDO VEDI , i budka też jest jedna , ale mi to absolutnie nie przeszkadza :bigsmile:, jest przynajmniej spora i obszerna i dobrze chroni dziecko przed wiatrem czy deszczem :wink:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  1.  permalink
    A ja mam taki wózek po Natalce na dniach wypiorę sobie i bedzie jak nówka :)

    A łóżeczko zamówię takie:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    ja mam mikado aston wlasnie ten z gondola 90 cm i jak na razie jestesmy z mezem zadowoleni z zakupu, zobaczymy, jak sprawdzi sie w praktyce :D
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Vsti: ja mam mikado aston wlasnie ten z gondola 90 cm i jak na razie jestesmy z mezem zadowoleni z zakupu, zobaczymy, jak sprawdzi sie w praktyce :D
    --


    Tak myślałam, ale wolałam nie strzelac , ale właśnie u Ciebie popatrzyłam i powiem że gdyby nie miękka wkladka- gondolowa do spacerówki to bym kupiła go w wersji bliźniaczej , ale w głowie mam plan na taki coś , i właściwie też bardzo podobny do antantica

    http://allegro.pl/wozek-bizniaczy-freestyle-twins-gratisy-i2209626182.html:wink:

    Treść doklejona: 16.04.12 13:11
    leneczka8484: A łóżeczko zamówię takie:)


    śliczne są te łóżeczka

    Treść doklejona: 16.04.12 13:12
    _kasiek_: co do ceny - z przesyłką wyjdzie 50zł różnicy....choć niby ten Aston z fotelikiem ale nam drugi nie potrzebny....przekładanej rączki Aston nie ma tylko możliwość montowania spacerówki przodem lub tyłem. Opcję podnoszonego zakłówka w gondoli mają wszystkie przeze mnie wymienione (chyba poza navingtonem - nie pamiętam). No i Astona jeszcze nigdzie w KRK nie widziałam w sklepie :wink: A po przejściach z Toledo uparłam się, że muszę go wyroskładać na wszystkiego strony, a mimo podobieństw widzę różnice w stelażu


    Widzę temat masz w jednym paluszku :shamed: szkoda że nie pomogłam w ocenie i podpowiedzi :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    to w wersji blizniaczej jest ta wkladka gondolowa do spacerowki? my dostalismy to gratis, jako nosidelko, ale raczej nie bedzie nam potrzebne
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    edzia503: Widzę temat masz w jednym paluszku szkoda że nie pomogłam w ocenie i podpowiedzi


    oj gdybym miała w jednym paluszku to już bym wiedziała co kupić....ale generalnie chciałabym do 35tc wybrać ten wózek wiec muszę się jak najszybciej ogarniać, rozglądać i zorientować.

    My byliśmy wczoraj w takim Smyku w sklepie Factory jak się wyjeżdża z Krakowa na Oświęcim. Mają fajne ceny i generalnie nie opłaca się kupować przez internet bo ceny takie same lub niższe.

    No i jak ja się uprę (a uparłam się, że muszę widzieć wózek na żywo) to nie ma mocnych....ale to typowe dla Strzelca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    kasiek dla skorpiona tez :D Jak sie upre to tak musi byc!
    --
  2.  permalink
    a my juz jesteśmy prawie zdecydowani tylko czekamy na odpowiedni czas aby go kupic ale moze są jeszcze jakies opinie przeciw...? co sądzicie o wozku x-lander xa
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    ciasto on jest ładniutki, ale dla mnie ma małą gondolkę:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Vsti: kasiek dla skorpiona tez :D Jak sie upre to tak musi byc!


    Zgadzam się ja akurat typowy skorpion, nie daj Boże żeby nie szło po mojej myśli choćby plan dnia :bigsmile:

    Treść doklejona: 16.04.12 14:28
    Ja wiem że co kraj to obyczaj i może wymyślamy może wydziwiamy z tymi wózkami ale chcemy żeby dzieciątko dobrze się w nim czuło i nam było wygodnie, ale to ile w sb. w centrum handlowym zobaczyłam Dumnych Mamusiek najczęściej z0-3 msc maluszkami w fotelikach samochodowych, albo przerośnięte dzieciaki takie 4-5 lat w kubełkowych śmiesznych spacerówkach to aż zachciało mi się do PL jechać i zobaczyć normalny Kraj z Normalnymi Kobietami :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: a my juz jesteśmy prawie zdecydowani tylko czekamy na odpowiedni czas aby go kupic ale moze są jeszcze jakies opinie przeciw...? co sądzicie o wozku x-lander xa


    dla mnie jest jakiś właśnie taki.....jak to nazwać....niepewny. Jak nim jeździłam po sklepie to mi się wydawało że się rozsypie za chwilkę.....ale to mogło być tylko moje wrażenie (choć mąż też miał takie odczucia).
    --
  3.  permalink
    Kakai: ciasto on jest ładniutki, ale dla mnie ma małą gondolkę:bigsmile:


    a jaka jest optymalna długość jeśli chodzi o gondolki...?
    mam termin na początku pażdziernika... zakładam że po 7 miesiącach, akurat na wiosne przesiądziemy się na spacerówke...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: mam termin na początku pażdziernika... zakładam że po 7 miesiącach, akurat na wiosne przesiądziemy się na spacerówke...--


    tak naprawde nie ma optymalnej, każdy kupuje to co mu sie podoba, natomiast im wieksza gondola tym dłużej powozisz w niej dziecko, biorąc pod uwagę ubranie kocyk na zime itd.jeje długkość sie zmniejsza. Wiec moze byc tak ze po 5 miesiacach juz bedzie za mała. Mysle ze najlepiej kupowac z gondola powyżej 80cm a nawet 90cm jak vsti:smile:
    --
  4.  permalink
    hejo, ja mam juz w domku Jedo Fyn 4 ds...wg mnie i moich priorytetów w relacji z ceną-najlepszy wybór, ale tak naprawdę to się okaże bo własnie dobijam do mety tzn czekam juz na dniach na poród:)
    trzymajcie kciuki:)
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    _kasiek_: dla mnie jest jakiś właśnie taki.....jak to nazwać....niepewny. Jak nim jeździłam po sklepie to mi się wydawało że się rozsypie za chwilkę.....ale to mogło być tylko moje wrażenie (choć mąż też miał takie odczucia).


    zgadzam się, tez mi się tak zdawało:)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    dziewczyny z spacerówkami - macie coś na temat tego wózka:
    http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2042&%3CosCsid%3E
    to Plico - Peg-Perego
    Byłam dziś w sklepie, Staś zadowolony siedział już w wózku , a tu się okazało że hamulec nie działa prawidłowo...
    Czy one są często wadliwe?
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Lily najlepiej na google wbić nazwę wózka opinie - co prawda chyba nie ma wózka któryby nie miał pozytywów i negatywów ale średnia oeny i tak dużo daje : ) Widzę że x-landery przodują ale ich cena ...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Tu znalazlam dla podwojnych Mam:) (z innego forum). Moze sie przyda:). I w dobrej cenie:)

    http://allegro.pl/wozek-podwojny-tandem-kees-k-74-gratis-i2288204289.html
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    montenia: http://allegro.pl/wozek-podwojny-tandem-kees-k-74-gratis-i2288204289.html


    Wózek fajny, żeby jeszcze do mojej windy się zmieścił :(
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Zamówiliśmy wózek:) Jednak na Jedo Fyn się skusiłam;) O taki




    Ciekawe jak się będzie sprawował;)
    --
  5.  permalink
    Witam się i tu;)
    Nas niestety nie stać na wózek za ponad 2000 zł.
    Wybierać będę z tych czterech , mam nadzieję że będzie wystarczający.

    http://www.bambino.republika.pl/wozki/Eljot/vesper/el-81c.jpg

    http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/71/61/78/2271617840

    http://www.oltom2.jesto.pl/vector/gleboki.jpg

    http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/69/79/11/2269791184

    Treść doklejona: 23.04.12 11:47
    Ceny wszystkich to 1100 zł + wysyłka .
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    ten trzeci to Espiro ?? jeśli tak to ma małą gondolkę z tego co pamiętam

    A u mnie w temacie wózków kiszka :cry: aż mi się ryczeć chce (a wiadomo - o to w ciaży nie trudno). Nastawiłam się już na nową brykę, cieszyłam się jak dziecko, a tymczasem mój mąż był ostatnio u mojego teścia - centusia krakowskiego i ten podpowiedział, żebyśmy próbowali naprawić stary wózek :sad: tam się urwały sprężyny - obie i pękła rama z tyłu. Mąż chce te sprężyny wymienić a ramę zespawać.....jedyne o co mogę się modlić to o to, że to się NIE UDA.....
    --
  6.  permalink
    Kasiu to faktycznie ten i właśnie się zorientowałam że nie ma fotelika w komplecie , więc odpada.

    To ja trzymam kciuki żeby się nie udało!!!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    kasiek ja nie wiem, ale chyba bałabym się wozić dziecko w "zaspawanej ramie"...może argumentem bezpieczeństwa go przekonasz;)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Hanny: ale chyba bałabym się wozić dziecko w "zaspawanej ramie"...
    dokładnie też o tym pomyślałam! :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    ooo - myślicie !!! muszę ponegocjować - macie jeszcze jakieś fajne argumenty, bo mnie chyba dopadło odmóźdźenie ciążowe :shamed:

    Treść doklejona: 23.04.12 13:27
    napisałam do producenta wózka czy w ogóle taka naprawa jest możliwa i czy jest bezpieczna....3majcie kciuki za odpowiedź. Bo jeśli już mamy naprawiać to wolałabym, żeby to zrobili w jakimś serwisie.....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    NadziejeUmiera Ostatnia, ja mam cos podobnego jak ten pierwszy i drugi wozek. Jestem bardzo zadowolona! Ja mam Nestor Quenne. Corke wozilam w gondoli do 8 m-cy :smile:, wiec dluugo. W ogole bardzo fajny, super sie prowadzi i cena nie zabija :wink:
    Espiro, nie polecam. Mam spacerowke z tej firmy i jest do bani.

    Treść doklejona: 23.04.12 15:23
    Kasiek, powiedz mezowi, ze wozenie w pospawanej ramie jest niebezpieczne.. Przeciez nie chce ryzykowac zycia Waszego dziecka. Mysle, ze ten argument powinien dac Mu do myslenia. Ja bym sie nie zgodzila (a raczej balabym sie wozic dziecko w spawanym wozku).
  7.  permalink
    Montenia dzięki dodałaś mi otuchy ;)))
    Cena jest ok a za kolejny tysiąc można kupić jeszcze wiele innych rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    My odebralismy dziś brykę synka, jedo fyn:bigsmile:


    --
  8.  permalink
    A mialyscie do czynienia z firma Maked? Konkretnie chodzi mi o wozek Q 12 Maked.
    O taki
    --
    • CommentAuthorJessi
    • CommentTimeMay 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    A czy któraś z was spotkała się z Espiro Enzo Evo. http://www.oltom2.jesto.pl/enzo2012/kol02.jpg
    Dotychczas zastanawialiśmy się pomiędzy Jedo Fyn a Tako Acoustic
    http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/90/29/85/2290298576 http://www.tako.net.pl/zdj_big/acoustic_1.jpg

    Pojechaliśmy sobie ostatnio dokładniej obejrzeć Tako i Pan zaproponował nam Espiro, wcześniej na niego nie trafiliśmy w żadnym sklepie. Ma dużą gondolkę (czego właśnie poszukujemy, żeby maluszek jak najdłużej zimę przejeździł), duże siedzisko spacerówki, bardzo wygodne skrętne kółka. Ogólnie zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Czy któraś z was taki ma i może się podzielić opinią czy jest dobry :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny jak ktoras bedzie miala okazje zerknijcie sobie na v travel firmy baby world. Moge z czystym sumieniem polecic. Nie jest lekki ale prowadzi sie swietnie, po prostu plynie,ma duza gondole (moj syn ma 5i pol miesiaca i 70cm i nadal sie miesci) przejazdzilismy w gondoli cala zime. Fotelik wpina sie na stelaz wozka- to opcja jak dziecko chce juz cos widziec podczas spacerow a na spacerowke jest jeszcze za male.Koszt wozka 3w1 1100zl
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny zainteresowane wozkiem JEdo 4fyn ds, moge w ciemno polecic ten wozek. Nie zamienilabym go na zaden inny. Sprawdza sie w kazdym terenie, ma swietne zawieszenie i amortyzacje. Gondola obszerna, Filip bardzo dlugo w niej jezdzil. No i prowadzi sie swietnie tylko ciezki jest, no ale ja swoj przypinalam na klatce schodowej. Zero uszczerbku i bedzie na drugie dziecko jesli kiedys sie zdecydujemy :) To co mnie urzeklo, to to, ze moge spacerowke wpinac przodem i tylem do kierunku jazdy ;]
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Kochane, a czy któraś z Was używa/używała wózka Chicco? Ja sie zakochałam w Chicco TRIO LIVING Jasmine i ciekawa jestem opinii. Rozmawiałam z 2 osobami znajomymi, które uzywały wózków Chicco (nie wiem jaki model) i ich opinie były bardzo pozytywne.
    --
  9.  permalink
    Ul_cia ja uzywalam z chicco tylko spacerowki/parasolki chicco lite way i juz nie raz wypowiadalam sie na temat, ze w moim wypadku egzaminu ten wozek nie zdal (glownym powodem byly te malenkie koleczka z przodu - jedno z nich po kilku miesiacach sie najzwyczajniej w swiecie odlamalo a nie jezdzilam po nie wiadomo jakich terenach tylko po w miare rownych angielskich chodnikach, park tez odpadal bo bloto lub liscie lubily te kolka blokowac)...z wozkami tej firmy typu 2w1 lub 3w1 nie mialam do czynienia i tym samym nie mam zdania....
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    psycho_patka: CommentAuthorpsycho_patka

    Dzięki - właśnie jedyne co budzi moje obawy, to te nieduże kółka :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Zaczelam czytac watek, bo wozek sni mi sie po nocach, a raczej to, ze nie mam pomyslu jak rozwiazac problem transportu dwojki dzieci, gdzie roznica wieku jest 3 lata...

    Pomaranczko, powinnas mnie "trzepnac w leb", bo pierwsze dziecko wozilam w foteliku samochodowym az nie zaczelo siedziec. Powinnam juz udac sie chyba na pielgrzymke, wraz z przyznaniem sie do winy...Problem w tym, ze tutaj gdzie mieszkam wozki dostosowane do gondoli sa w zawrotnych cenach ( nie sa uzywane, czyli maly popyt na nie doprowadza, ze ceny dochodza do 4 tys. zlotych). Pewnie zostane potepiona, bo "oszczedzam" na dziecku, no ale tego nie przeskocze. Corka rozwija sie swietnie, nie ma zadnych problemow zdrowotnych, wrecz przeciwnie. Jak pisal pediatra, w foteliku dziecko nie powinno spedzac dluzej niz 3 godziny. Na spacery powyzej 3 godzinne nigdy sie nie wybieralam, co nie znaczy, ze nie spedzalam poza domem takiego czasu, ale zawsze dziecko bylo z fotelika wyciagane co jakis czas (chocby na karmienie). Piszecie ze dziecko jest w foteliku w nienaturalnej pozycji. A w jakiej jest dziecko pozycji w brzuchu mamy?? Wyglada jak osmy paragraf...Tak samo zaleca sie zawijanie dziecka zaraz po urodzeniu, bo dziecko scisnietye czuje sie bezpieczniej. Chusty- chyba mi nie powiecie ze dziecko w chuscie lezy na plasko?? Znam matki ktore praktycznie caly dzien tak swoje dzieci nosza.
    Takze rowniej w tej kwestii sprawdza sie powiedzenie "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

    Teraz, nawet gdybym chciala kupic wozek z gondola, to moja starsza nie ma gdzie siedzec, bo gondola jest wielka (bedzie ja miala zaraz przy nosie, bo tak te wozki sa skonstruowane). Chusta odpada, bo Maly bedzie skrepowany, nie bedzie lezal na plasko...Same wady. Nic tylko sie poplakac...
    Wniosek: powinnam kupic wozek z gondola, a Anielke wozic w spacerowce i zamowic ekstra dwie rece dla siebie....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    wg mnie chusta jest zdrowsza niż fotelik i ja nosiłam malucha
    Wg mnie rozwiązaniem dla Ciebie jest dostawka do wózka z gondolą - 3 latek długo nie pojeździ i powoli to czas usamodzielniania się
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Nawet jak sa upaly i dziecko "przyklejone" do mamy? W foteliku ma przynajmniej dostep powietrza do calego praktycznie ciala, no i nie jest wystawione na promienie sloneczne, bo mozesz je zaslonic budka od fotelika. Ja mowie o rozwiazaniu dlugodystansowym. Widzialas te dostawki do wozkow?? Moja corka jest na tym czyms dziwnie wygieta albo do przodu, albo do tylu. Wyobrazasz sobie dziecko stojace w takiej pozycji np. godzine?? Ja bardzo duzo spaceruje na dlugie dystanse. Corke mam bardzo samodzielna, ale niestety nie lubiaca chodzic za dlugo (mysle ze zaden 3 latek nie da rady isc 7 km non stop).

    Wychodzi na to, ze bede zmuszona robic spacerki na pobliski plac zabaw, a dla corki kupic smycz:devil:, w razie gdyby byl bunt pod tytulem "czemu wozisz tego rozowego robala a nie mnie"...:cool:.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    hmm nie wiem dlaczego na tym czymś córka jest wygięta - może kupić inne z dłuzszym mocowaniem?
    wielgosz: Wyobrazasz sobie dziecko stojace w takiej pozycji np. godzine??
    szczerze NIE bo moje dziecko nie wystoi godzinę i po 5min odpoczynku biegało dalej
    wielgosz: (mysle ze zaden 3 latek nie da rady isc 7 km non stop).
    no ale spacer to przecież nie non stop łażenie - można przysiąść na ławce na trawie złapać oddech i iść dalej... no chyba że faktycznie Twoje spacery to 7km biegu to sory ale nawet 5cio latek nie da rady poza tym ja wolę zrobić 2km ale by dzieć dreptał I od Tośki już powoli też wymagam chodzenia na dłuższe odcinki (jak dla niej) i Nat też drepta całkiem fajnie - a ze dłużej hmm to spacer a nie maraton
    Jak muszę szybko to 1 w wózek 2 chuste albo na 2 wózki jak mam męża do pomocy
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja sobie nie moge pozwolic zeby moja biegala puszczona w samopas przy ulicy, gdzie jada samochody. Zyjemy w innych swiatach, dlatego mamy inne problemy:). Ja ide np. 2 km. do parku, gdzie spedzam 2 godziny, a moja biega i robi co chce. Pozniej ide kolejne 2 km. ulicami, gdzie jest bardzo duzy ruch samochodowy, wiec moja MUSI byc w jakis sposob " usidlona". Nie da rady stac na takiej przystawce, bo wiem ze nie wytrzyma (dziecko mam bardzo ruchliwe, wiec pewnie bedzie chciala mi z tego czegos wyskoczyc, lub bedzie jej bardzo niewygodnie).

    Dobra, juz nie zatruwam powietrza na watku...:cool:.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    wielgosz: W foteliku ma przynajmniej dostep powietrza do calego praktycznie ciala,



    hmmm tu bym polemizowała bo np moja Nina miała całe mokre włoski z tyłu główki po 10 minutach spędzonych w foteliku w te upalne dni co były ostatnio......
    no chyba, że nasz fotelik jakimś szajsem pokryty...
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Potwierdzam. Ja Gabrysi podkładałam w foteliku pieluchę tetrową, bo inaczej była mokra jak szczur z kanału.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Ja nie pamietam jak to było u nas, ale mogę sobie wyobrazić jak wyglada mama i dziecko zamotani przy 30 stopniowych upalach. W foteliku dziecko ma odsłonieta przednia stronę ciała, natomiast w chuscie wystają mu tylko nogi. Jak jest gorąco i duża wilgotność, to nawet stojąc na otwartej przestrzeni człowiek sie poci. A dzieci w gondolach sie nie poca przy takich upalach?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Wielgosz, ja też miałam wózek z fotelikiem, a nie gondolą- z tych samych względów, co ty. Gondolę można było kupić tylko jako samodzielny wózek, nie zmieniany na spacerówkę i do tego za kwoty, które mnie zabijały. Na szczęście dziecko mi się nie uszkodziło w żaden sposób- choć fakt faktem u nas spacery były raczej błyskawiczne, bo Natala na dworze darła się w niebogłosy! Teraz zamierzam kupić na ebayu baby merc, albo coś podobnego, 3w1, sprowadzany z Polski lub Niemiec.

    Ale rzeczywiście przy dwójce dzieci w wieku "wózkowym" ciężko znaleźć złoty środek.

    A tak na marginesie- a propos smyczy:smile:- ja tez mieszkam w centrum, przy ruchliwych ulicach i moja Natka, dopóki nie nauczyła się ładnie chodzić za rączkę, śmigała na smyczy, jak większość brytyjskich maluchów ( chociaż moja rodzina w Polsce była zszokowana:shocked:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    wielgosz: W foteliku dziecko ma odsłonieta przednia stronę ciała, natomiast w chuscie wystają mu tylko nogi.


    no tak tylko zazwyczaj chusta jest z bawełny a foteliki pokryte bawełną nie są na pewno...:wink:
    fakt, że w foteliku bardziej odsłonięte, tego nie neguję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    wielgosz: W foteliku dziecko ma odsłonieta przednia stronę ciała, natomiast w chuscie wystają mu tylko nogi. Jak jest gorąco i duża wilgotność, to nawet stojąc na otwartej przestrzeni człowiek sie poci. A dzieci w gondolach sie nie poca przy takich upalach?


    Skorupa fotelika jest przecież solidna i gruba (biorąc pod uwagę, jakie jest jego pierwotne przeznaczenie, to nic dziwnego), chustę możesz zawiązać tak, że tylko jedna warstwa materiału jest na dziecku. Pod chustę po prostu ubierasz dziecko lżej (ja latem nosiłam młodą w samej pieluszce). Poza tym nie zgodzę się z tym, że pozycja jest identyczna w chuście i w foteliku.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.