Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hmm.. ja tez myśle o X-Landerze ale XA, rodzę w październiku.. Może dotrzyma do końca zimy...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Oglądałam dziś xa, fajny wózek, ale nie dla nas. Raczej dla kogoś, kto mieszka w mieście, super lekki, zwrotny, w ogóle podobają mi się te x-landery. Tylko kolorystyka taka 'oczojebna', nie dla mnie w ogóle. Jeśli już, zdecydujemy się na kolor Europa, najmniej inwazyjny.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam Classica - wg strony (nie mogę skopiować :confused:) gondola dł/wys/szer 80/20/35 a centymetrem zmierzyłam 83.
    http://www.jedo.pl/pl/#/fyn/classic/

    Myślę, że spoko mozna sobie też poradzić z troche mniejszą gondolą - tak jak napisałaś pół roczne dziecko to już nie taki maluszek, ale doswiadczenia jeszcze nie mam :shamed:
    Ważne też żeby patrzeć właśnie na to, czy spacerówka rozkłada sie zupełnie na płasko - tak przynajmniej wiem od bardziej doświadczonych koleżanek :wink:
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    To ja patrzyłam na fyn cc :wink:

    Dobra, im dłużej się zastanawiam tym mniej zdecydowana jestem.
    Znaczy się, że czas odpuścić, w końcu mamy jeszcze trochę czasu.
    A x-landery mają gwarancję na 3 lata, więc poczekamy chyba do ostatniej chwili z zakupem, żeby nam nie uciekała bez sensu.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    jak piszecie o jedo to tu moj wózeczek:


    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    a ja się właśnie waham między jedo bartatina a jedo fyn.....choć kurcze oba wydają mi się ciężkie i szukam jeszcze jakiejś lekkiej alternatywy (niby mieszkam na parterze, ale muszę wnosić wózek na tzw. "półpiętro" :confused:)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    PolusiowaMama: To widzę, że Mutsiaki górą :)

    chyba jednak Jedo wygrywa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Jedo bartatina na paskach wciągniesz po schodach bez noszenia podobnie zjedziesz - nie wiem jak te inne modele Jedo
    Gondola ma plus taki ze może możesz posadzić w niej dziecko i choc coraz wiecej wózków to ma to Jedo ma jedna z większych gondoli - która jest lekka! (tachałam ją z dzieckiem na wysokie 2 piętro! (tyle że nie za uszy a brałam "na biodro" a stelażem zjeżdżałam 10 schodków do piwnicy)
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    flavia: chyba jednak Jedo wygrywa :wink:


    miejsca na podium chyba starczy na dwa wózki ;-)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Hej, znalazłam dziś w nocy jeszcze kilka modeli przeznaczonych dla bardziej aktywnych rodziców:

    Spirit S3 Teutonia
    Hartan Skater S
    ABC-Design Cobra

    Niestety nigdzie,nawet na stronie producentów nie znalazłam informacji, jakie wymiary mają gondole dostępne dla tych wózków.
    Może któraś z Was interesowała się tymi wózkami i ma takie info?
    --
  2.  permalink
    madziauk: My podczas pobytu w Polsce, chodzilismy po sklepach z wozkami. I jak narazie bardzo nam sie podoba Mutsy 4 rider z pompowanymi kolami, skorzana raczka w kolorze szarym a wewnetrzny kolor to taki ciemny turkus. :) W sierpniu bedziemy go zamawiac :)


    Madzia. Wrzuć poproszę link do swojego wózka, bo zaciekawiłam mnie ta super kolorystyka, którą wybrałaś... :bigsmile:

    Treść doklejona: 16.06.12 13:12
    elfika: spokojnie dojedziecie. my jezdzilismy xa :D
    moja jak sie urodzila to od razu o wymiarach 3miesieczngo dziecka (4960g/59cm). 5 miesiecy jezdzila w gondoli, ale tylko dlatego, ze latem byla przesiadka na spacerowke


    Elfika, czy zadowolona byłaś / jestes z x-landera xa, bo mi ostatnio chodzi po głowie...
    -- ___
  3.  permalink
    elfika: bardzo bylam zadowolona! dla samego wozka chcialabym kolejne dziecko ;) zlaszcza po tym jak zobaczylam nowy move
    jednakze na tym jednym poprzestaniemy.
    z reszta juz tu pisalam o jego zaletach.


    Wielkie dzieki Elfika. Mnie tez sie podoba teraz ten nowy typ x-landera czyli MOVE ale dla nas cenowo nieco za dużo. Planujemy kupić x-lander xa uzywany na allegro, a move nie ma bo za nowy model...
    -- ___
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    easyshare jesli chodzi o hartany i ABC Desing to maja spora gondole i spacerowke,ale odradzam trzykolkowca bo sa niestabilne.
    Wozek trzeba prowadzic dwoma rekoma bo moze sie przechylac.Nawet pani w sklepie odradzala.
    Ja mam ABC Desing Comet 6S.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Spidermanka - tu jest link do wozka, my chcemy kupic sama gondole jak narazie :
    http://www.wozki-mutsy.pl/pl/p/4Rider-gondola-spacerowka-2012/75
    kolorku na stronie nie widze, ale na allegro w tym samym kolorze znalazlam teraz spacerowke i widac dokladnie jak wyglada (jest duzo zdjec):

    http://allegro.pl/mutsy-4-rider-spacerowka-idealny-stan-polecam-i2420431365.html

    A spacerowka spodobala mi sie Bugaboo Bee +, dzis bylismy z centrum i jest rewelacyjna, kolka kalczukowe, prowadzi sie lekko i wazy tylko 7,7kg :) juz sie nie moge doczekac jak sie bedziemy przesiadac z Mutsiaka na spacerowke ;) tak sie napalilam na ten wozek Bugaboo Bee + :) Mojemu mezowi tez sie bardzo spodobal :)

    Link do Bugaboo:
    http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=537&%3CosCsid%3E
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    o matko jaki kosmiczny ten wozek :shocked: a cena jeszcze bardziej :shocked:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Mooniia - mysle, ze na polskie warunki to niestety tak. Jak na nasze warunki cena do przelkniecia. z reszta zawsze ta spacerowke mozna kupic uzywana na ebau angielskim aukcje zaczynaja sie od 100/150 + funtow , mozna cos czasami wyhaczyc za w sumie niewielkie pieniadze :)
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    mooniia: o matko jaki kosmiczny ten wozek :shocked: a cena jeszcze bardziej :shocked:


    faktycznie dziwny..jakoś tak źle mi się kojarzy..
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 16th 2012 zmieniony
     permalink
    PolusiowaMama - a z czym Ci sie kojarzy?

    Jak ja zobaczylam pierwszy raz w sklepie te wozki, to mi sie nie spodobaly.
    Pozniej bylismy w Polsce, chodzilismy po sklepach z wozkami, faworytem byl 4 rider z Mutsy , z pompowanymi kolami :) jednak dzis pojechalismy tu na Oxford Street - poszlismy do sklepu raz jeszcze zobaczyc, jaki wybor wozkow jest tu i ta spacerowka jest mega leciutkia. Jako gondola to dla nas odpada, bo niby nadaje sie dla niemowlaka, ale jest tylko do niego spiwor. Teraz zaczynam ogladac na necie model Cameleon - przypomina mi troszke mala trumienke :shocked: ale i tak chyba podjade po pracy do sklepu i pobawie sie nim, zobacze jaki jest skretny itd.

    Chcialabym wozek miejski, by spokojnie sobie smigac po centrum Londynu na spacerki. Ten Mutsy jest dosc ciezki w porownaniu do Bugaboo Bee - chodzi mi o spacerowke.
    Narazie chcemy zdecydowac sie na sama gondole.
    Chetnie bym znalazla jakas mega lekka, w sklepie tu w Londynie, na kauczukowych kolkach i ladna gondolke okragla. Jezeli znacie jakies takie wozki to napiszcie. Ja narazie mam manie szukania wozka ;) i dzis zamiast sie pakowac (za tydzien przeprowadzka), to poza tym, ze bylismy w centrum i ogladaniem meczu to siedze i szukam wozka. Narazie Mutsy 4 rider z gondola prowadzi :) jeszcze mamy kilka miesiecy na wybor.
    --
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    madziauk a widziałaś Britax b mobile ,albo b smart ??
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Alimama - nie, nie widzialam. Zaraz obczaje sobie na necie, dzieki :)

    B-smart wazy 12kg, za ciezki. Bugaboo Bee plus to tylko 7,7kg.
    Musza byc jakies inne spacerowki takie lekkie przeciez.. jakas konkurencja czy cos.

    Ten britax juz lzejszy 8kg :) lece szukac informacji, recenzji i poczytac troszke o nim :)
    --
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Madziu, ja nie znam sie na wozkach ale ostatnio kupowalam siostrze wozek i wysylalam do Polski na kiddicare.com tam maja dobre ceny, sprawdz sobie. Mi wpadl w oko firmy Jane Muum jest lekki i taki miastowy ale ja go nie kupowalam, kupilam jej Maclarena. Z doswiadczenia mojej siostry wiem ze waga wozka jest wazna, szczegolnie jak mieszka sie w miescie i korzysta z transportu miejskiego :))
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Tilly - dzieki, znam ta stronke, ale szczerze mowiac jeszcze wozkow na niej nie obczajalam :) przegladne sobie - dziekuje :) dla mnie wozek musi byc lekki, jak nie znajde fajnej lekkiej gondoli to zostajemy przy Mutsy 4 riderze (mamy winde w budynku,wiec do pokonania tylko dwa schodki). Spacerowke chce bardzo lekka, bo czy do metra z nia wejsc czy gdziekolwiek indziej - musi byc lekka.
    --
  4.  permalink
    madziauk: Tilly - dzieki, znam ta stronke, ale szczerze mowiac jeszcze wozkow na niej nie obczajalam :) przegladne sobie - dziekuje :) dla mnie wozek musi byc lekki, jak nie znajde fajnej lekkiej gondoli to zostajemy przy Mutsy 4 riderze (mamy winde w budynku,wiec do pokonania tylko dwa schodki). Spacerowke chce bardzo lekka, bo czy do metra z nia wejsc czy gdziekolwiek indziej - musi byc lekka.


    Madzia - jeśli chodzi o lekkość wózka i taki oryginalny wygląda to może zobacz wózek STOKKE. Podobno tez jest mega praktyczny, a w miescie niezastąpiony bo jest bardzo lekki + ma jeszcze jakiś patent na wciąganie go po schodach...
    -- ___
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Spidermanka - widzialam te wozki Stokke - sa ciezsze o 3kg od Bugaboo - chodzi o spacerowke, bugaboo ma 9kg calosc a sttoke bodajze 12kg. Poza tym Sttoke mi sie nie podoba wizualnie. Widzialam tu babki w parku z tym wozkiem i jakos tak dziwnie to wygladalo, poza tym nie dosc, ze mi sie nie podoba to jeszcze jest drozszy niz Bugaboo Cameleon.

    Narazie plan jest taki; Mutsy 4 rider spacerowka (15kg), badz Cameleon Bugaboo (9kg) - ten drugi albo nowy z US, bo jest tam taniej, albo uzywany. Jeszcze ten temat jest do przemyslenia.
    --
  5.  permalink
    Ja tylko słyszałam o tych wozkach, że są lekkie ale sama jeszcze na wlasne oczy ich nie sprawdzałam. A co do wyglądu to mi też nie przypadł do gustu bo jest taki... kosmiczny :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny ma któraś spacerówkę Baby Design Sprint?? Możecie ją polecić? Dla mnie ważne żeby lekko się prowadziło. Jak to wogóle jest z kołami skrętnymi? To ułatwia czy przeszkadza? Przyznam, że nie wiem, bo nigdy na skrętnych nie jeździłam
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Wg mnie skrętne koła pomagają, ale pokolenie starsze np. moja mama uważa że za łatwo te wózki się prowadzi, i same skręcają. Nie dogodzisz :-)
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny mam problem z wozkiem chicco trio for me....Wsadzilam gondole w stelarz,kliknelo z jednej i z drugiej strony co w intrukcji oznacza,ze jest wpieta,ale buja sie do przodu i do tylu lekko.To tak ma byc???Moze ja cos zle robie???
    Bede wdzieczna za odpowiedz....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    PolusiowaMama: Wg mnie skrętne koła pomagają, ale pokolenie starsze np. moja mama uważa że za łatwo te wózki się prowadzi, i same skręcają. Nie dogodzisz :-)
    dogodzisz dogodzisz :) wystarczy pojeździć wózkiem z przed kilkunastu lat a dzisiejszym a zrozumiesz mamę :) 15 lat temu klęłam na skrętne kółka (ok 10cm bez amortyzacji, piankowo gumowe - wooow jeden z lepszych wózków spacerowych bo składany jako parasolka z rozkładanym siedziskiem i budą której nie trzeba było odpinać przed złożeniem) a teraz? najtańszy i najgorszy made in china ma amortyzacje lepsze koła itd
    Ja jestem za skretnymi - wygodniej We wszystkich możliwych wózkach mam odblokowane i się kręca :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Cobraczek: buja sie do przodu i do tylu lekko


    hmmm to zależy jak bardzo się buja mój używany Mutsy Urban Rider też bardzo minimalnie rusza się, ale to jest naprawdę minimalnie, słyszałam że czasem tak może być zwłaszcza jak wózek nie jest nowy, jeśli twój jest nowy to zadzwoniłabym do producenta i się zapytała o to.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    sysiajaw: hmmm to zależy jak bardzo się buja mój używany Mutsy Urban Rider też bardzo minimalnie rusza się, ale to jest naprawdę minimalnie,


    my mamy nowego Mutsiaka i buja się strasznie, od początku- myślałam, że taki jego urok
    w końcu gondola nie ma wyjątkowo stabilnego podparcia.
    chociaż mój P twierdzi, że na początku "AŻ TAK" nie latało, może spróbuję zgłosić na gwarancje ( 1200zł za stelaż- piechotą nie chodzi) bo szkoda jak nam się rozleci (twu- twu) miesiąc po upływie gwarancji...

    Treść doklejona: 18.06.12 22:33
    dopiero dojrzałam, że to nie wózkowy wątek...

    ale na upartego- wózek też wyprawka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    flavia:
    ale na upartego- wózek też wyprawka:wink:


    jakby nie było :devil:, mój buja się naprawdę minimalnie no ale tam jeszcze żadnego ciężaru nie ma... gwarancja jest po to żeby z niej korzystać zawsze powtarzam to moim klientom :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    sysiajaw: gwarancja jest po to żeby z niej korzystać zawsze powtarzam to moim klientom


    taka prawda, tylko przez miesiąc nie wytrzymam bez wózka :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    flavia: taka prawda, tylko przez miesiąc nie wytrzymam bez wózka :confused:


    najpierw zadzwoń i się upewnij jak to wygląda i jak długo trwa, w gwarancji powinno być opisane ile czasu to może potrwać standardowo jest 14dni roboczych (bez weekendów i świąt) to wychodzi max 3 tyg. ale w tym wypadku to i tak dużo....
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012 zmieniony
     permalink
    a weź i teraz znajdź te gwarancje:devil: Sysia ile dałaś za wózek??
    na całe szczęście( w tym wypadku) Luśka wózkowa- spacerowa ( bo w domu potrafi komara zaliczyć w gondoli) nie jest
    a stelaża używamy w tesco, jak się na szybkie zakupy po pieluchy wybierzemy albo do lekarza pojedziemy...

    nie pamiętam kiedy ostatnio na spacerze byliśmy tak żeby się histerią nie skończyło i prowadzeniem pustego wózka.
    w ogóle się złapałam w tesco waśnie- zamiast bujać Mutsiakiem, bujałam wózkiem z zakupami który trzymałam drugą ręką... co jest GAMOŃ!:shocked::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    flavia: a weź i teraz znajdź te gwarancje:devil: Sysia ile dałaś za wózek??


    mąż przypadkowo wylicytował za całe 750zł :cool: i jest w stanie faktycznie idealnym pod moją karta ciąży parę stron wcześniej są jego fotki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    sysiajaw: mąż przypadkowo wylicytował za całe 750zł

    o jaaaaaaaaaa!:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked: pogratuluj ode mnie mężowi i lepiej żeby mój o tym nie wiedział:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    No właśnie nie dogodzisz, bo np. jak jechałam bartatiną na skórzanych paskach, to za cholerkę nie prowadziło mi się dobrze tego wózka.. Dla mnie tylko skrętne wchodzą w grę.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    ulcia, a ja mam jeszcz epytanie z innej becski troche - opowiedz cos o tych targach ... we Wrocku sa w polowie sierpnia, wiec pewnie sie wybiore, akurat terminowo mi bardoz pasuje.
    Powiedz mi prosze czy jest tam duzo wozkow, łózeczek materacykow- czy tam sie porobi zakupy taniej? czy nie warto i lepiej w sklepie.
    Widze ze targi sa dla dzieci w wieku od 0do 9 lat, wic pytanie ile tych rzeczy dla 0- zero letnich dzieci jest...
    moge liczyc na krociotka relacje?
    --
  7.  permalink
    ramatha: ulcia, a ja mam jeszcz epytanie z innej becski troche - opowiedz cos o tych targach ... we Wrocku sa w polowie sierpnia, wiec pewnie sie wybiore, akurat terminowo mi bardoz pasuje.
    Powiedz mi prosze czy jest tam duzo wozkow, łózeczek materacykow- czy tam sie porobi zakupy taniej? czy nie warto i lepiej w sklepie.
    Widze ze targi sa dla dzieci w wieku od 0do 9 lat, wic pytanie ile tych rzeczy dla 0- zero letnich dzieci jest...
    moge liczyc na krociotka relacje?


    Też miałam się o to spytać, bo jak na początku pamietałam o tych targach w W-wie, tak potem wypdało mi z głowy i zorientowałam sie wieczorem w niedzielę... :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    No więc targi...
    Sporo było firm - i właśnie mam wrażenie, ze głównie "sprzęty" były dla Maluszków - a atrakcje dla starszych dzieci (zresztą chyba to normalne, bo jakie atrakcje zrobić dla Dzidzi w brzuszku albo w wózeczku.... :wink:).
    Były 3 duuuże namioty, w których były stanowiska róznych firm, oddzielny namiot Chicco, oprócz tego scena z wystepami i zawodami, kącik kulinarny, sporo małych namiocików z oderębnych firm i jeden duzy namiot - nazwijmy go medyczny.
    W namioce medycznym mozna sobie było zrobić USG 4d za darmo zasiegnąć porady położnej, ginekologa, dietetyka, psychologa... pewnie jeszcze wielu innych, ale nie pamietam wszystkich - natomiast WAŻNE, czego ja nie wiedziałam i dlatego przegapiłam :sad: na to USG to panie zapisywały się chyba już rano albo w sobotę, bo jak ja przyjechałam w drugiej cześci niedzieli, to już kolejka była zapełniona- ja sobie grzecznie stanełam w tej kolejce ku przerażeniu mojego M, ze bedziemy tu stać do usmiechnietej smeirci - ale jakaś dziewczyna sie zlitowała nademna i powiedziała mi, ze generalnie moj bue stanie to na nic - bo jest już wczesniej ułożona lista i one są zapisane na tej liscie, a ja jak nie jestem na liscie (a lista juz zamknieta) to mogę tylko liczyć na to, ze ktoś się nie zgłosi... Rzeczy różnych sporo - sporo wózków, łózeczek, wogóle wyposażenia całego pokoiku, łacznie z podłogami i farbami :wink: buteleczki, kocyki, ozdóbki, ciuszki, kremy na rozstępy, zabaweczki, foteliki do samochodów, szpitale chyba 2 sie wystawiały namawiając do porodów u nich itp - więc naprawdę sporo takich spraw, ja tak naprawdę sfocusowałam się na wózki - dlatego tylko za tym isę rozgladałam i akurat trafiłam promocje na wózek z fotelikiem Recaro w cenie o 200 zł mniejszej niż w sklepie z fotelikiem MaxiCosi - wiec byłam zadowolona - ale wiele pań rozdawalo ulotki róznych typów z rabatami targowymi do wykorzystania po targach - wiec chyba warto - ja sobie zachowałam tylko jedną - takie literki wieszane na ściane na wstażeczkach, z których mozna ułożyć imię dziecka :-) Takze generalnie było warto - co prawda, jak sie ma juz jakąś pociechę, która mogłaby tam jeszcze poszaleć na atrakcjach to dzień byłby dopełniony - no i to USG mi sie nie udało ...
    --
  8.  permalink
    sysiajaw: hmmm to zależy jak bardzo się buja mój używany Mutsy Urban Rider też bardzo minimalnie rusza się, ale to jest naprawdę minimalnie, słyszałam że czasem tak może być zwłaszcza jak wózek nie jest nowy, jeśli twój jest nowy to zadzwoniłabym do producenta i się zapytała o to.



    Nasz jest uzywany moze wlasnie dlatego tak lekko sie rusza...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    witam dziewczyny, mam pilne pytanko i bardzo liczę na Wasze opinie. Otóż zastanawiamy się nad wyborem wózka i wahamy się pomiędzy: TAKO LARET a JEDO FYN 4DS. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi firmami/wózkami? Z góry dziękuję za wszystkie opinie :)
    P.S. Oczywiście czytałam opinie na stronach internetowych ww firm ale nie wiem, czy oni tam nie kasują tych komentarzy mniej dla nich wygodnych ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    katka_81 na tym wątku o wspomnianych wózkach była mowa, na pewno znajdziesz coś, co Cię interesuje ;-)
    Miłej lektury!
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Jako matka 2 dzieci z Twojego miasta proponuję poszukać wózka na gumowych kołach, bo wyjście do centrum z dzieckiem w wózku z takimi kółkami może okazać się dla Ciebie prawdziwą udręką, a dla dziecka wstrząśnieniem mózgu. Pozdrawiam ;-)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    hehe, jadwiga ale one mają gumowe pompowane koła :) Poszukam i poczytam na wątku opinii na temat tych wózków :)
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    ulcia dzieki sliczne za odpowiedz... szczegolnie to o usg cenna inforamcja jakbysmy sie chcieli wybrac...a powiedz ile kosztował wstep?
    katka81 - az ciezko mi uwierzyc ze ta odpowiedz o kołąch gumowych byla do Ciebie, bo... no bo oznaczaloby to kompletna nieznajomosc obu wozkow...
    Ja nie mam doswiadczen z wozkami - wybieram rowniez miedzy tymi dwoma - dorzuucam do tego jeszcze captive tako, bo mi sie bardziej od lareta podoba...
    ale duzo rozmawailam z uzytkowniczkami tako i szukam andal opini.. malo niestety jest o samym larecie.
    W kazdym razie - minusem ogromnym lareta jak i innych tako jest koszyk, do ktorego nic nie mozna wsadzic prawie - wiec zakupy dziewczyny wsadzaja w torbe i wiaza na raczce, albo niosa w rece.Tak wiadomo koszyk jest na rzeczy dziecka a nie na zakupy, ale w praktyce uzywa sie go do teog i tego... poza tym ja akurat wiem ze taki koszyk by mi sie przydal, bo korzystam z niego nawrt teraz tyle ze nie w swoim wozku...
    Wiec problem jest z koszykiem, ponoc gondola w larecie jest tez nie za duza w praktyce. Jedna z dziewcyzn mowila ze w sumie dziecko urodzilo sie nieduzo, a szybko wyroslo i zostalo dziecku niewiele mijsca...
    w tako czesto sa problemy z kołkami...
    ale tako tez wszystko co potrzebuje zawiera, ma bardzo fajna spacerowke z wysciolka frote, wiec dziecko sie nie zsuwa, ni trzeba mu podkladac kocyka itd. Gondola ma uchwyt do przenoszenia i łatwo si montuje...
    gondola ma tez funkcje kołyski.
    Jedo natomiast - gondola jet ponoc rewelacyjna, duza, wygodna, wszyscy ja chwala, ale nie ma uchwytu do przenoszania czy przytrzymania - ma tylko uszy po bokach - strasznie wielkie i nieporeczne - nawet sama gondola po podnoszeniu za nie lata albo w dol glowa, albo nogami, strach pomyslec co bedzie jak sie za te uszy chwyci gondole z dzieckiem...
    Skladanie budki w jedo jest fajne, bo ciche i skokowe, moznanp tylko troche uchylic - poza tym nie wymaga dwoch rak tak jak w tako. Mozesz trzymac dziecko an rece i odchylic sobie budke np... w larecie tego nie zrobisz.
    No i spacerowka jedo jest tez zle oceniana przez uzytkownikow - to tez czesta opinia ze spacerowka zla, ale nie pamietam dlaczego dokladnie...


    Ja nadal nie zdecydopwalam sie an zaden wozek, ale mam czas wiec bede szukac dalej
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    A chyba że tak. Zwróć uwagę przede wszystkim na funkcjonalność czy koła można zablokować żeby same nie skręcały bo to utrudnia prowadzenie. Podobają mi się Babyactive Ballerina. Miałam podobny gdybym miała teraz wybierać to bym kupiła taki rodzaj. Leciutki w prowadzenie koła same wskakują na krawężnik itd, no i nawet w lesie na spacerze nie było problemu.
    A spacerówkę kupowałam Peg Perego Centro z podstawką dla drugiego dziecka. Też polecam.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 20th 2012 zmieniony
     permalink
    ramatha, bardzo dziękuje Tobie za super opis, tego własnie potrzebowałam :hugging: My prawdopodobnie wybierzemy tako laret... a w praniu wyjdzie jak to z nim będzie ;) Pewnie i tak na rynku nie ma idealnego wózka... zawsze jest jakieś "ale". Z tego co mi babka mówiła, to fotelik do lareta nie ma atestu i wkładki pod plecki... więc trzeba będzie dobrać inny, bo bezpieczeństwo i wygoda Maluszka są priorytetowe. Captive tako - rzeczywiście ciekawy, muszę się jemu lepiej przyjrzeć :)
    jadwiga koła jak najbardziej można blokować, poza tym w tako koła są szerokie, dzięki czemu spacery po śniegu będą dla Nas bardziej znośne ;) A ja Michalinkę urodzę we wrześniu, także zima Nasza ;) Boje się bardziej o tę gondolę - tak jak wspomniała ramantha, ona rzeczywiście jest ciut wąska... No cóż - zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    ramatha: a powiedz ile kosztował wstep?

    12 zł :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.