Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    To jest beby design rider
    Ja miałam taki:
    http://srvimg18.tablica.pl/images_tablicapl/13699391_2_644x461_wozek-baby-dreams-rider-zdjecia.jpg
    one ewuloawały do takiego wyglądu:
    http://img1.cokupicstatic.pl/c_big895119.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    Zyzia - Miki miał około 14 kg (w ciuchach, butach, itd), bo on raczej chudziak jest. A do ilu kg jest wózek, to nie mam pojęcia - też szukałam tej informacji. Może napisz do producenta? Ale moim zdaniem to jest solidna konstrukcja i powinien wytrzymać więcej niż 15 kg.
    Mój mąż ma ciut ponad 1,80m i jeździło mu się całkiem wygodnie, chociaż nie lubił tego wózka (wolał większe koła x-run'a).
    Naprawdę fajny wózek za niewielkie pieniądze.

    Ps. Poza tym, Zyzia, ile Ci te twinsy jeszcze pojeżdżą? Przecież oni coraz starsi (i chyba dość ruchliwi) są i niedługo oprotestują wózek, więc może nie szukaj czołgu do 20 kg? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    Wiesz co.. dziś widziałam babeczkę z dzieciakami fakt "rok po roku" gdzie starsze miało ze 3 lata młodsz ok 2 i jechała z nimi taką przyczepką z dużym kołem z przodu
    http://www.cubik.pl/allegro/przyczepki_rowerowe/croozer/kid1/przyczepka_rowerowa_croozer_kid1_wozek_dla_dzieci_lodz.jpg
    Babeczka była drobna a jechała 1 ręką (druga z tel przy uchu) podnosiła pod krawężnik 1 ręką i tylko 2ma zjeżdżała po schodach na tylnich kołach - czyli wydaje się patrząc na nią że lekko sie pcha...może to jest rozwiązanie?

    Treść doklejona: 20.09.12 23:19
    Tu z obciążeniem do 20kg
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    Agunia, może i rozwiązanie, ale:
    - taka przyczepka jest zazwyczaj cholernie droga
    - nie składa się jednak tak łatwo jak wózek
    - zajmuje dużo miejsca i ciężko wybrać się z nią np. do małego spożywczaka
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Livia no nie wiem ile pojezdza, jak chca jezdzic to nie bede im zabraniac, wg mnie moga jeszcze rok jezdzic albo i dluzej ;] to ich czas wozkowy ;] jeden jedyny, jeszcze sie nachodza w zyciu :] one duzo chodza i biegaja ale w koncu sie mecza i jak musimy wracac z dlugiego spaceru to oblepiaja nas zebysmy ich tachali pare km ;] a to nie wchodzi w gre bo sie juz sypiemy hahahaa dlatego chcialam im kupic wozki zeby kazdy mial dla siebie i mogl w koncu normalnie jezdzic i zeby starczylo do 3 lat bo jesli moj dwulatek ma 15 kg to ile moze miec majac 3 latka? hehe ;] wiec wole miec w zapasie czolg jednak ;]
    no i nie chce zadnych pompowanych kol to odpada to ma byc wozek na spacery wlasnie czyli ide z dziecmi one lataja a potem sie mecza i hyc do wozka-taki mam plan :P i nie ma byc podwojny wlasnie po to zeby kazdy mial swoj i w koncu wiecej miejsca a rodzice mniej do pchania, czemu jeden ma sie super meczyc jak ciezar dzieci mozna rozloyc dla kazdego (tata oczywiscie dostenie tego ciezszego do pchania :P)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    Livia: Agunia, może i rozwiązanie, ale:
    - taka przyczepka jest zazwyczaj cholernie droga
    - nie składa się jednak tak łatwo jak wózek
    - zajmuje dużo miejsca i ciężko wybrać się z nią np. do małego spożywczaka
    --

    Zyzia już napisała że nie chce podwójnego wiec nieaktualne ale pozwolę sobie napisać z mojego pkt widzenia ;)
    - cena patrzyłam właśnie na allegro bo spodobał mi się pomysł patrząc na moje dzieci i cena juz od 300zł za używana tą lepszą nowe widzę 2xtyle więc tyle co i 2 spacerówki lepsze
    - składa sie na pół plus zdejmowane koła
    - niestety to prawda ale do małego spożywczaka nie wiedziesz też czasami 1 wózkiem (te przyczepki mają ok 80cm szerokości) a ja dziś w Media ekspert miałam problem z małym wózkiem wymanewrować między regałem a słupkiem a sklep duzy :P
    2 wózki wchodza w grę gdy jest 2ka rodziców - jeden już ma problem. U mnie jak pisałam kilka tyg temu ta sytuacja mnie rozwaliła totalnie gdy nie miałam jak wyjść z Natem i Tosią :(
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 20th 2012 zmieniony
     permalink
    ja mam wozek ktory ma 78 cm szer. i pompowane kola (z tylu) kupowanie czegos podobnego czy to przyczepki czy wozka mijaloby sie z celem bo ja chce w koncu miec cos lzejszego ;] i wlasnie dla kazdego rodzica oddzielnie ;] uwazam ze ten kto prowadzil 2 lata wozek podwojny wie o czym ja mowie bo niby fajnie dwojka razem i z glowy ale to tak naprawde jest fizyczna mordega ;] dlatego zakladajac ze klopsy moga sie sklopsic jeszcze bardziej do tych 3 lat przypuscmy, nie chce z jezorem wywieszonym do pasa pchac podwojnego wozka tylko chce aby kazdy rodzic mial "swojego" dzieciaczka i bedzie mu lzej a dzieciom wygodniej bo zaden blzinaczy nie ma tyle miejsca w srodku dla jedngo dziecka co pojedynczy wozek
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    Agunia05: To jest beby design riderJa miałam taki:


    Ja mialam tez taki dla Marty i sprzedałam go po m-cu , mam181 cm i kopałam go jak szłam - koszmar to był a nie jazda.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    aha no to widze ze pewnie by sie nie nadawal bo ja z mysla tez o mezu, czyli dla kogos wyzszego, od kiedy sie zastanawiam nad spacerowkami to podgladam sobie dzieci na dworzu i patrze na firmy, dzis widzialam fajny wlasnie babydesign ale mial inna raczke taka w calosci i dzieciak fajnie siedzial i okrycie dobre, kola takie se ale ujdzie w tloku, widzialam tez jakis milly mallly czy cos tam ale jakos piszczal babce jak jechala wiec chyba jakas kiszka, w ogole mialam wrazenie ze jakis rozklekotany, ale nie wiem czy to zasluga zuzycia ilus tam dzieci po kolei czy taki wozek moze przezyc tylko jedno dziecko, stanowczo widze ze najlepsze sa takie stare wozki, starego typu, jakies niezniszczalne sa, laduja te matki wszystko na to i jeszcze jakis dodatkowyu dzieciak na doczepke i jada a te niektore nowej generacji to jakis syf, wlasnie mi kolezanka z 28 dni mowila ze ma jakis przechodzony hauck shopper to jest nie do zdarcia, juz po kims dostala, przejedzila jej corka, teraz syn., laduje w niego duzo i nic sie nie dzieje a od rodziny ma ktos cotobaby nowy i juz piszczy i klekocze
    ten babydesign co widzialam to taki BabyDesign Walker
    kurde ale teraz to juz nie wiem moze to byl baby design sprint aaaaaaaaaaaaaa ja oszaleje z tymi wozkami :jumping:
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    no właśnie ja się zastanawiam nad tym wózkiem....

    http://www.mooby.pl/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/a/babydesign_sprint_04.jpg

    jedna babeczka przychodzi z nim po swoje starsze dziecko do przedszkola, do którego ja chodzę po Iwonkę (w wózku ma młodsze). Wygląda całkiem fajnie....myślicie, że wyjdę na kretynkę jak zapytam ją o opinię, czy jej się wózek dobrze prowadzi itp ?? Mateuszkowi zostało w gondoli jakieś 5-7cm jak nóżki wyprostuje....jak ubiorę go w kombinezon itp. to raczej będzie miał niewiele luzu....no i myślę, że max pojeździ w tej gondoli do 5...może się uda do 6 miesiąca.....
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    walsnie ja tez bym sie spytala czy fajny ale nie mialam czasu wtedy, ja tam bym sie pytala hehe a jaki to jest rodzaj tego designa? ten walker? bo sprint ma nazwe wyszyta na podnozku
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    to jest sprint bo się już dokładnie temu wózkowi drugi tydzień przyglądam....co dzień się mijam z tą babeczką :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    aha to mi chyba on mniej odpowiada bo ma ta miekka nakladke ktora mi nie jest potrzebna w ogole a pewnie zabiera miejsce w wozku dodatkowo-chyba ze mozna zdjac, a ty chcesz dla starszej kupic czy dla malego?
    aha juz widze dla malego to chyba taki lepszy z taka nakladka wlasnie ;]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    dla małego...Iwonka już nie wózkowa jest - ponad 16kg waży zresztą już !!!!

    Tyle, że ten sprint ma chyba większe koła niż walker a ja szukam czegoś raczej z większymi kołami bo się będziemy na zimę przesadzać no i nie chcę w zaspach utknąć z mini kółkami....
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    no ale moje waza 15 kg kazdy i tez im szukam wozka, no twoja bedzie miala widze z suwaczka juz 3 latka to faktycznie moze juz nie, ale moje dopiero skonczyly 2 latka wiec mysle ze moze z rok by jeszcze pojezdzily, wiec dlatego szukam czegos czolgowatego co da rade duzym i ciezkim chlopakom, a po malej ci nic nie zostalo zadna sportowka?
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    jeszcze się nad tym zastanawiam - Tako Sportster

    http://nokautimg1.pl/p-82-98-8298cb8545fb02b674fe05dcb88c6dc3500x500/wozek-spacerowy-tako-sportster.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    a ten to juz nie dla mnie na pewno hehe ;] wydaje sie dosc kobylasty ;] ale jak kto woli
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    zyziaczkowo: a po malej ci nic nie zostalo zadna sportowka?


    mam taką zwykłą lekką parasolkę, z malutkimi kółkami, ale ona mnie kompletnie nie ratuje na zimę i dla tak małego dziecka jak pół roczku - jest płytka więc na zimę odpada, a poza tym nie rozkłada się na zupełnie płasko....kupiliśmy ją jadąc na wakacje i założenie było takie, że ma zajmować mało miejsca.

    A wózek spacerowy (ten co mamy na stelaż od gondoli bo to było 2w1) kompletnie się zniszczył - tapicerka się potargała, jest brudna i nie da się jej wyprać bo się nie ściąga, a mało tego - stelaż nam się rozpada. Nie kupowaliśmy już nowego 2w1 bo gondola była w bardzo dobrym stanie....no tylko ten nieszczęsny stelaż. Nie wytrzyma kolejnych 2 lat targania go po schodach bo już pęka :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    ja akurat nie widze problemu w jezdzacych w wozku 3-4 latkach, ale widze np po niektorych forach jak przegladalam ze ogolnie jakies oburzenie jest ze dziecko tak dlugo jezdzi hehe ja mam to gdzies w sumie jak chca niech jezdza, dlatego szukam bryczek dla moich maluszkow 15-sto kilowych haha
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    zyziaczkowo: a ten to juz nie dla mnie na pewno hehe ;] wydaje sie dosc kobylasty ;] ale jak kto woli


    no właśnie - lekki nie jest - 15kg - ale ja też nie widziałam go na żywo....prawda jest taka, że znalazłam mało wózków, które byłyby samymi spacerówkami i jednocześnie nie były parasolkami i miały normalne duże koła....:wink:

    Treść doklejona: 21.09.12 13:07
    zyziaczkowo: ja akurat nie widze problemu w jezdzacych w wozku 3-4 latkach, ale widze np po niektorych forach jak przegladalam ze ogolnie jakies oburzenie jest ze dziecko tak dlugo jezdzi hehe ja mam to gdzies w sumie jak chca niech jezdza


    ale nie chodzi o to, że ja nie chcę, żeby Iwi jeździła - po pierwsze ona za bardzo już nie chce jeździć, a po drugie ja ją odbieram z przedszkola i nie byłoby opcji, żebym dała radę prowadzić dwa wózki !!! więc musiałam ją troszkę od wózka odzwyczaić, żeby chciała przejść te 500m :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    mi nie chodzi o ciebie kasiek, tak sobie dygresje strzelilam ;] bo poszukajac takich wozkow na 18-20 kg od razu tysiac postow pod wypowiedzia widzialam-jak mozna takiego duzego dzieciaka wozic haha ;]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    zyziaczkowo: mi nie chodzi o ciebie kasiek, tak sobie dygresje strzelilam ;]


    nie no spoko :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    moje nie sa milosnikami wozka ale tez nie nienawidza go, jak jest to spoko jak nie ma tez spoko, jak juz siedza w srodku nie chca wyjsc a jak sa na zewnatrz nie chca z kolei do wozka wchodzic haha a taki wozek-spacerowka jest przydatny do dlugich wycieczek, bo noszenie ich to jakas masakra a takiemu dzieciakowi malemu jednak szybko nogi sie mecza i tak mi sie zamarzylo zeby osobno ich wozic, wyobrazam sobie ze musi byc nieziemsko lekko i nieziemsko wygodnie hahahahaha
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    a powiedz Ty chcesz dwa takie wózki czy jeden?? bo tak sobie mysle, czy jak jeden bedzie jechał a drugi nie to czy nie bedzie afery?? moje by sie zjadły natychmiast ;)
    a ja zazdroszcze mamom którycg dzieci chca jeździc w wzóku bo ja bym Cyske jeszcze chetnie czsem do takowego wsadziła, ale ona wyprawia takie histerie przy wkładaniu i tak sie wije, ze podadalismy sie jakos ok 3 urodzin . Do 2,5 roku jeźziła chetnie a potem cos jej sie odwidziało
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    monia u nas nie bedzie tak ze jeden bedzie jechal a drugi chodzil obok bo bysmy musieli latac za tym chodzacym bo moje dzieci nie chodza tylko biegaja hahaha juz sobie to wyborazam hahahah ja z wozkiem a drugi sobie uzywa i biega we wszystkie strony przed siebie, pod samochod itd to jest mala dzicz a jak sa razem to dostaja malpiego rozumu, ostatnio wyszlam z jednym na spacer z psem to w ogole inna bajka nie musialam go w ogole pilnowac bo sam sie pilnowal a jak sa razem to szalenstwo w oczach i maja nas gdzies ze tak powiem, wiec chce dwa osobne wozki, bede ja z mezem chodzic na spacery bo przewaznie jest tak ze sa dwie osoby w domu ktore sie nimi zajmuja bo jeden po jakiejs godzinei mialby ochote wystrzelic ich w kosmos hehe wiec jak ja pracuje to moja mama sie zajmuje nimi ze znajoma i zawsze sa dwie osoby ;] wiec nie ma problemu ze musi byc jeden podwojny, a spokojnie po sprzedaniu tego xlandera moge sobie pozwolic na kupienie dwoch spacerowek 300-400 zł za jedna ;] a potem je sprzedam jak przestana jezdzic, takze na pewno nie jest tak ze to jest nieoplacalne na rok, bo tego x-landera co mam teraz tez mam rok, bo wczesniej mialam od ich urozdenia jeszcze inny-matko co za burżujka co roku nowe wozki hahahaha ale to wszystko sie zamyka w becikowym ktore dostalismy dla nich od tesciow haha wiec ciagle transakcja wymienna jest, kupuje, sprzedaje, kupuje, sprzedaje itd ;] wiec dlatego dla mnie to warte przemyslenia jest, te 2 osobne wozki ;]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 21st 2012 zmieniony
     permalink
    zyziaczkowo: ny-matko co za burżujka co roku nowe wozki hahahaha

    ja juz nawet nie licze ile mialam wózków wiec spoko, zadna ilosc nie jest w stanie mnie przerazic :) jak dwa to ok, bo tak własnie sobie myslałam jakie fajne zgodne dzieci nie beda robic problemów - moje by sie pozabijały ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny! Witam się po raz pierwszy na tym wątku, chociaż podczytuję go od jakiegoś czasu :smile: Właśnie rozpoczynam 22 tc i poszukiwania wózka, który będzie spełniał oczekiwania moje, mojego M., a przede wszystkim naszego szkraba. :bigsmile:
    Po pierwszych wizytach w sklepach moje serce podbiła Teutonia Be You.
    Nie widziałam na żywo Be You, tylko Mistrala, ale wydaje się, że Be you ma zalety Mistrala i jeszcze kilka dodatkowych plusów:
    1. Można ją złożyć kompaktowo i nie rozjeżdża się po złożeniu (tylko Mutsy z obejrzanych przez nas wózków składało się podobnie). Nieby mieszkanie mamy niemałe, ale nie lubię, jak mi stoi i zawadza coś, czego się nie wykorzystuje w domu. Zakładam, że pomimo domofonu na bramie i klatce będę ją musiała wnosić na I piętro. Nie mamy wózkowni.
    2. Jest zwrotna, ma przekładaną rączkę i siedzisko, łatwo się nią manewruje. Mieszkamy w centrum miasta, gdzie lawirowanie między fantazyjnie zaparkowanymi autami to chleb powszedni mam z wózkami.
    3. Jako produkt niemiecki jest podobno nie do zdarcia. Ma 3-letnią gwarancję.
    4. W spacerówce jest 3 stopniowa regulacja pasów (czego nie ma np. inna ponoć bdb niemiecka marka – Hartan) i 4 stopniowa regulacja oparcia. Co więcej – można to zrobić jedną ręką.
    5. O ile w innych wózkach, żeby wypiąć gondolę, trzeba jednocześnie ją wyciągać i trzymać jakiś przycisk, to w Teutoni najpierw zwalnia się blokady, a potem bez problemu wyciąga gondolę/siedzisko.
    6. Kółka nie są pompowane, a piankowe, ale duże i bieżnikowane. Podobno „na Zachodzie” już się odchodzi od kół pompowanych, bo są awaryjne – dość łatwo złapać gumę, no i pompować trzeba… ;P
    7. Gondola nie jest tak duża jak w innych wózkach (75 × 36) ale nasz malec ma się urodzić na początku lutego i w zasadzie nie będzie długo jeździł okutany w ziomowe śpiworki…
    8. Last but not least – jest naprawdę ładna. Wygląd i wykończenie moim zdaniem biją na głowę inne wózki. To jest jednak kwestia bardzo subiektywna i podobno już po tygodniu użytkowania wózka zupełnie bez znaczenia ;) Aha, mój M. powiedział tylko, że jeśli kupimy ten wózek, to pierwszą rzeczą po montażu jaką zrobi będzie zaklejenie tęczowego fragmentu rączki... :devil:
    Wózek oczywiście ma jedną wadę – jest drogi… Bardzo.
    Czy któraś z Was miała jakieś doświadczenia z tym wózkiem?
    Czy np. ważne jest, żeby spacerówkę można było złożyć do przeniesienia w jednym kawałku (siedzisko + stelaż)? Przy założeniu, że wózek waży 15 kg, a trzeba go wnieść na I piętro.
    A może możecie polecić mi jakąś inną markę/model?
    Będę wdzięczna za Wasze sugestie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMea
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    My już dokonaliśmy wyboru i zakupu.. padło na lekki i jak dla nas praktyczny Boogaboo Bee Plus kolor piaskowy.. już się nie mogę doczekać tych spacerów :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Mea - ten Bugaboo Bee Plus tez zamierzamy kupic, ale jako spacerowke na wiosne. Bo mimo zapewnien producenta, to sie moim zdaniem nie nadaje dla niemowlaka, bo nie rozklada sie calkowicie na plasko. Kladziesz tylko spiworek na spacerowke i wozisz dziecko. Niezbyt bezpieczne mi sie wydaje te rozwiazanie. Moim zdaniem to jest to typowa spacerowka, bo nie ma gondoli. Wiem, ze w UK niektorzy woza w nim noworodki, ja bym sie jednak nie zdecydowala. My najpierw kupujemy Cameleona 3, pozniej sprzedamy i kupimy spacerowke Bee Plus ;) Bo Cameleon 3 ma kubelkowa spacerowke, ktorej fanka nie jestem.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Mea, Boogaboo ma odjazdowy design :bigsmile: Jak dla mnie trochę za nisko ma umiejscowioną gondolę.
    Madziauk, podobno to siedzenie kubełkowe ma uzasadnienie anatomiczne i zwolennicy takiego rozwiązania odpowiadają, że w brzuchu też dziecię nie leżało rozprostowane :cool: Piszę trochę jak adwokat diabła, bo sama chyba też bym się nie zdecydowała na takie rozwiązanie...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Olenka79: 7. Gondola nie jest tak duża jak w innych wózkach (75 × 36) ale nasz malec ma się urodzić na początku lutego i w zasadzie nie będzie długo jeździł okutany w ziomowe śpiworki…


    zastanów się jeszcze nad tym czy większa gondola nie będzie ci dłużej potrzebna. Zimy czasem trwają nawet do marca/kwietnia a jeśli trafi wam sie większe dziecię (ja urodziłam 4470g i mój 3-miesięczny synek już teraz ledwo mieści się w gondoli a aż boję się pomyśleć co będzie jak się zima rozkręci i będę musiała mu ubrać kombinezon....)

    Olenka79: podobno to siedzenie kubełkowe ma uzasadnienie anatomiczne i zwolennicy takiego rozwiązania odpowiadają, że w brzuchu też dziecię nie leżało rozprostowane


    tyle, że czasem niestety ułożenie dziecka w brzuchu też może spowodować lekkie wady, więc taki argument mnie nie przekonuje - siedzisko kubełkowe wymusza u dziecka podobną postawę jaką ma w foteliku samochodowych, a w nim nie powinno jechać bez wyjmowania dłużej niż 2h
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Olenka79 - bardzo mozliwe, ja jednak nie jestem zwolenniczka takiego kubelkowego siedzenia. Takze wymienimy Cameleona 3 na Bee Plus na wiosne, bedziemy rozkladac Bee (na prawie plasko sie rozklada - wiec synus bedzie mogl spokojnie sobie spac), uzywac tego wozka jako spacerowki. A Cameleona 3 sprzedamy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeSep 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    A mi tez ten cameleon wydaje sie za nisko plozony - mowie o gondoli. Wydaje sie prawie na ziemi...no ale to kwestia wlasnych preferencji.
    MAdzia a mi sie wydaje ze ty pisalas ze bedziecie chcieli mutsy kupic..:bigsmile:
    Ja jestestem za mutsy evo i podoba mi sie wysoosc gondolki w 4 riderze.

    Podobaja mi sie tez te kubelkowe typu Joolz, Quinny ale te kubelki nie do konca wygodne i waskie sa wg mnie. Ostatnio rozmawialam z dziewczyna ktora ma graco kubelkowy, ktory ma gondole, ktora sie przerabia na spacerowke wlasnie kubelkowa i mowi ze ten kubelek za waski jest dla dziecka.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Tak jak napisałam - sama bym się raczej nie zdecydowała na takie rozwiązanie.
    _kasiek_ - to ile teraz Twój synuś mierzy w cm? Słuszną miał wagę przy urodzeniu :bigsmile: Jaką gondolką teraz jeździ? Naturalnie, jest ryzyko, że trafimy na wielkiego małego człowieka, ale tak sobie liczę, że nawet gdyby miał 60 cm przy urodzeniu, to w 3 miesiące 15 cm nie urośnie... No chyba żeby urósł...? :shocked: Wybaczcie, ale jestem totalną dyletantką... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Addictive - bo my najpierw wozki ogladalismy w Polsce, i tam nam wpadl w oko Mutsy 4rider, ale byl bardzo ciezki - jak dla mnie. I jako typowy miastowy nie sprawdzil by sie. Zaczelam szukac wozka lekkiego - typowo miastowego, Bugaboo na poczatku omijalam z daleka - ze wzgledu na wyglad ;) taki inny. No ale jak juz poszlam ogladac wozki w Londynie, to ten byl najbardziej zwrotny i lekki. Mezowi tez przypadl do gustu - on ma 180cm, ja mam 163cm ;) dla mnie niska gondola jest ok. On nawet nie zauwazyl, ze jest nisko. Z reszta ja w wiekszosci bede smigac z tym wozkiem, bo maz bedzie w pracy. Juz nawet wyglad zaczal mi sie podobac ;) choc i tak najwazniejsza dla mnie jest wygoda maluszka i moja ;) Na wiosne przerzucimy sie na Bee Plus i sprzedamy tego Cameleona ;) zdecydowalismy sie na najnowszy model Cameleon 3, bo szybciej go sprzedamy ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Olenka79: _kasiek_ - to ile teraz Twój synuś mierzy w cm?


    będziemy się ważyć i mierzyć w tym tygodniu bo idziemy na szczepienie....ale przy urodzeniu ma wpisaną długość 54cm, 16 sierpnia na szczepieniu (czyli miał dwa miesiące) był długi na 62cm....a teraz w tej gondoli zostaje mu jakieś 5...może 7cm nad główką. A gondola nie wiem ile ma - jutro mogę zmierzyć i wrzucę wam tutaj fotkę mojego Mateuszka w gondolca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeSep 24th 2012
     permalink
    Czesc Dziewczyny...my kupilismy sprawdzony Mutsy urban rider i powiem Wam że nie żałuję wyboru...ponadto ja pamiętałam ten wózek że ma małą gondolę ale ona wcale nie jest taka mała. Moja sąsiadka posiadaczka wózka Maxi Cosi i mama cudownej 6 miesiecznej Nel przesiadła się już miesiąc temu do spacerówki bo mała wyrosła z gondoli a jak ja wsadziłyśmy do Mutsy miała jeszcze troszkę miejsca :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    no wiec suma sumarum kupilam wozek blizniaczy hahahaah ale ma udzwig do 45 kg lacznie wiec spokojnie pojezdza troche, babka mowila ze jezdzila nim ok 4 lat a dzieciom go kupila jak mialy 9 miesiecy :] takze daje rade, amerykanskyyyy-tam to lubia ponoc takie duze dzieci wozic, zreszta tam jest full wozkow o takim udzwigu i pojedynczych i podwojnych, podaje wam linka hehe BOB
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    no kawał wózka :) ale bardzo fajny :) i mysle, ze jednak poreczniej bedzie miec dwójeczke w jednym no i zawsze jednak samemu mozna choc spróbowac isc na spacer :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 1st 2012 zmieniony
     permalink
    ogolnie jest lzejszy niz x-lander x-twin bo x mial 17 kg a moj pierwszy dorjan 23 kg ahahaha takze prawidlowo pozbywam sie wagi wozkow na rzecz wagi dzieci, ale ogolnie jest dluzszy, moze nie zmiescic nam sie do bagaznika zlozony, mamy kombi ale po zlozeniu wozek ma 105 cm wiec najwyzej bokiem wlezie bo my i tak musimy trzymac wozek w samochodzie bo nie mamy warunkow w domu, poza tym na takich pompowanych kolkach sie bajecznie prowadzi a nie to co parasolka jednak, takze doszlam do wnisoku ze moze i parasolka jest lzejsza sama w sobie ale co mi da lekkosc wozka jak lekko sie jej nie prowadzi i w sumie te kg mi doskwierac beda nie przy noszeniu - co trwa pare minut, a jak z samochodu to trwa sekunde, ale kg beda wazne przy prowadzeniu wozka i pchaniu kg dzieci, wiec stad wozek jednak latwy w prowadzeniu czyli na pompowanych, chcialam wczesniej tez jakas parasolke blizniacza ale jednak ciezko juz takie wielkie dzieci podbic i w ogole pchac bez zadnej amortyzacji, parasolki dla takich mniejszych dzieci typu 10-13 kg to ujdzie ale wiecej nie da rady prowadzic bez wysilku
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    czy któraś z Was ma i używa wózek Stokke?
    jakie są Wasze doświadczenia z tym wózkiem??
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    szerka - ja nie uzywalam, ale widze ich sporo na codzien ;) akurat mi sie nie podobaja z wygladu - takie plastikowe sa ;) no ale to rzecz gustu. Co do opinii to poczytaj na necie : http://www.bangla.pl/opinie/p4289/stokke-stoke-xplory
    nie wiem czy tu jakas foremka go uzywa :) moze..
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    Ja też się nad nim zastanawiałam ale jak dla mnie wygląda dziwnie i plastikowo...ale to oczywiście kwestia gustu ...moja przyjaciółka go ma i jest zachwycona...ja zastanawiałam się też nad wózkami mima kobi i xari ale ostatecznie postawiłąm na sprawdzony mutsy i to klasyczny urban rider :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Linden - wozek juz zamowiony? :)

    Nasz ma dzis przyjechac do 21 ;) czekam na telefon i dostawe. Bedzie wozek + fotelik samochodowy :) zamowilismy tez adaptery do fotelika, ale wlasnie mi dzwonili ze sklepu, ze dzis ich nie dowiaza. Wiec pewnie w nastepnym tyg. dostaniemy te adaptery :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeOct 5th 2012 zmieniony
     permalink
    a co myślicie o tym ?? planuję poszukać go w sklepie w KRK i wyoglądać dokładnie - Bebetto Nico

    http://www.aro.pl/wozki/nico/Nico%20fig5.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 5th 2012 zmieniony
     permalink
    kola piankowe? to niezbyt fajnie, a do tego jak dla mnie zly podnozek, mialam juz takie w moim pierwszym blizniaczym z takim zagieciem na stale na stopy-wg to nie wypal, dla malucha do roku czy poltorej spoko ale dla wiekszego meczarnia, bedzie mial kolana pod broda :]
    z tylu widze wentyl, to pompwane z tylu sa? to pol biedy, ale podnozek dla mnie odpada-ja juz patrze dalekosieznie bo takiemu malemu dziecku to wszystko jedno, no ale jak ma byc spacerowka to raczej z mysla o wiekszym tez
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    Madziauk wózek już gotowy czeka :bigsmile: ...i nosidelko maxi -cosi i 2 owcze skóry :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    zyziaczkowo: kola piankowe? to niezbyt fajnie, a do tego jak dla mnie zly podnozek, mialam juz takie w moim pierwszym blizniaczym z takim zagieciem na stale na stopy-wg to nie wypal, dla malucha do roku czy poltorej spoko ale dla wiekszego meczarnia, bedzie mial kolana pod broda :]


    nie - wszystkie koła są akurat pompowane....a podnóżek - no cóż póki co ta spacerówka ma dla mniej najmniej wad i więcej zalet....idealnej w rozsądnej cenie jeszcze nie znalazłam a muszę kupić za max 2 miesiące....poza tym starsze dziecko i tak zamierzam wozić raczej w parasolce. Moja starsza używała "dużego" wózka o niecałych dwóch lat. Potem już nie chciała raczej jeździć i tylko na jakieś wyjścia np. na rynek brałam na wszelki wypadek właśnie parasolkę. Dlatego też jakoś tak mnie ten podnóżek nie przeraził...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    Linden - to super :) nam dzis przywiezli wozek, i nosidelko tez maxi - cosi mamy, cabrofix wybralismy ;) tylko te nieszczesne adaptery nam brakuja.. ciekawe kiedy je nam dowiaza ;) bede do nich dzwonic w poniedzialek i sie dowiem.
    Nasz wozek jeszcze w pudelku ;) przywiezli wieczorem..nie wiem czy jest sens rozkladac, by sie kurzyl..choc znajac nas, to pewnie z mezem rozlozymy w ten weekend ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    Ja rozlozylam, zeby ten smrodek wywietrzal ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.