Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    karolajnas - na Bobowózkach kupiłam fotelik samochodowy, bardzo fajne podejście do klienta - najpierw składasz zamówienie on-line, oddzwania osoba z Bobowozkow, żeby potwierdzić zamówienie, robisz wpłatę, a oni wysyłają towar. Fotelik naprawdę wzorowo zapakowany, stały kontakt z kurierem, żeby się upewnić że ktoś odbierze przesyłkę.
    Dobrze jest przy kurierze sprawdzić, czy nie ma jakiś uszkodzeń towaru i jak coś stwierdzisz to zgłoś to od razu kurierowi. U nas żadnych wad nie było.
    Polecam, myśmy fotelik Teutonia Tario z bazą kupili za 399 zł (!), kilka dni później już cena z powrotem wynosiła 999 zł, także warto dodać stronę do ulubionych i często sprawdzać czy nie ma jakiś promocji. A jak są... to kuć żelazo póki gorące, bo szybko te ceny promocyjne znikają.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Emi, dziękuję !!! :smile:
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jestem dopiero w 18 tygodniu ale powoli zaczynam myśleć o wózku. Czy któraś z was ma X-Lander? Na pompowanych kołach? Mieszkam na przedmieściach i mam sporo terenów leśnych do spacerowania. Mogę liczyć na pomoc? Ew. może macie jakieś sprawdzone wózki na wyboiste, lesne drogi?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    nika1981: Czy któraś z was ma X-Lander?
    moja siostra uzywa go już do drugiego dziecka.spisuje sie super!
    to jeden z lepszych wyborów jeśli o wózek chodzi.pewnie dziewczyny podpowiedza tu też kilka fajnych marek
    ja ze swojej strony moge podpowiedziec że Tako produkuje bardzo konkurencyjne wózki
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Dzięki, właśnie byłam na bobowozki.pl i jestem w szoku jak duży jest wybór:) To moje pierwsze dziecko i mam kompletny mentlik w głowie jak czytam wsze posty. Tyle rzeczy do kupienia:) Wyprawka mnie przeraża ale mam nadzieję że jakoś dam radę:)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    ja ma teraz x move przy starszej corce , teraz 4 latce miałam Tako. x lander bije go o głowe może mógłby mieć ciut lepsza amortyzacje ale tak to jest super
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    mooniia: x lander bije go o głowe
    co przekłada sie cenowo
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Przy pierwszej córce miałam X landera Xa i to naprawdę suuuper wózek. Teraz mam Jedo i nie ma porównania. Bardzo żałuję, że nie kupiłam ponownie X landera. Tako to chyba ta sama liga co Jedo także nędza, a co do ceny najnowszy model Tako i najnowszy model X lander różnica w cenie prawie żadna kilkadziesiąt złotych. Koleżanka miała Tako Jumper X i też po paru miesiącach się pozbyła. madziuk czy miałaś okazję widzieć na żywo i wypróbować wózek Cosatto? Pytam bo u nas nie mogę nigdzie znaleźć, a zastanawiam się nad zamówieniem go z angielskiego e baya.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    daga282: Tako Jumper X
    ten model zostaje kilka lat w tyle za np tako move czy laret.to są najnowsze modele,jumper wszedł na rynek dobre 6 lat temu

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.09.13 18:51</span>
    daga282: różnica w cenie prawie żadna kilkadziesiąt złotych.
    mała różnica bo jakość podobna
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    uś: ten model zostaje kilka lat w tyle za np tako move czy laret.to są najnowsze modele,jumper wszedł na rynek dobre 6 lat temu
    O matko, nie wiedziałam, to nie wiem czemu taki stary model kupiła (urodziła 1.10.2012 r.) Chociaż nie wiem czy rok produkcji ma aż tak duże znaczenie. Ja miałam x landera xa od 2009 i był dla mnie o wiele lepszy niż Jedo z 2013 r. A Tako City move obecnie baaaardzo popularny się zrobił już nie przesadzając ze 20 widziałam głównie niebieskie.

    Treść doklejona: 27.09.13 19:25
    uś: daga282: różnica w cenie prawie żadna kilkadziesiąt złotych.
    mała różnica bo jakość podobna
    No to o co chodzi z
    uś: mooniia: x lander bije go o głowe
    co przekłada sie cenowo
    Zrozumiałam, że przekłada się cenowo bo różnica w cenie ma być duża tzn. X lander bije na głowę Tako i w związku z tym jest droższy.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    X landery miała moja kuzynka i sąsiadka, moja kuzynka urodziła w sierpniu a w styczniu niestety już musiała przesadzić córkę do spacerówki bo wyrosła z gondoli a nie była dzieckiem gigantem 2900gr przy urodzeniu, potem rosła raczej standardowo, trzeba o tym pamiętać kupując x landera

    daga a te jasnoniebieskie tako co widujesz na ulicach to nie czasem właśnie larety?? bo ja je teraz widuję i to głównie larety są
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    daga282: Zrozumiałam, że przekłada się cenowo bo różnica w cenie ma być duża tzn. X lander bije na głowę Tako i w związku z tym jest droższy.
    owszem,starsze modele są duzo gorsze od x landera.mi strasznie sie XL podoba.ale jesli o tako city move chodzi to naprawdę jest super jakość.jednak mając do wyboru Tako za 1700 z pełnym wyposazeniem a XL za 1800 goły-tylko spacerówka i gondola to wole Tako.za super wykonanie jestem w stanie zrezygnować z XL
    daga282: to nie wiem czemu taki stary model kupiła (urodziła 1.10.2012 r.) Chociaż nie wiem czy rok produkcji ma aż tak duże znaczenie
    produkowany mógł być w 2012,ale stylistyka i całe to opracowanie wózków jumper odbywało sie gdy pracowałam w sklepie z wózkami.moje bliźniaki miały wtedy niespełna rok

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.09.13 20:03</span>
    kachaw: urodziła w sierpniu a w styczniu niestety już musiała przesadzić córkę do spacerówki bo wyrosła z gondoli a nie była dzieckiem gigantem 2900gr przy urodzeniu, potem rosła raczej standardowo, trzeba o tym pamiętać kupując x landera
    no to tak wlasnie jest.5miesieczne dziecko w malo którą gondolę sie miesci,szczegolnie zimą.trzeba brac pod uwagę właśnie w jakim miesiacu sie maluch urodzi.jesli ja urodzę w grudniu to w maju/czerwcu mogę smialo przesadzic do spacerówki małą.gorzej jak komuś na niespełna pół roku wypada zima.wtedy dziecko spore juz i do tego kombinezon i cała oprawa....wtedy bardzo sugerowałabym sie obszerną gondolą jednak
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Uśku okey ja urodziłam we wrześniu i woziłam swoją nadal aż do wiosny w bartatinie, bo ona ma gondolkę 80cm a nie wiem ile ma x lander ale chyba z 5cm mniej, jest też płytszy i węższy.
    Jeśli dziecko urodzi się na jesień, zima np grudzień to dł gondolki nie ma znaczenia bo w lipcu można przesadzić do spacerówki , ale u niej problem było bo 5 m-czne dziecko leciało na boki, bo nie było gotowe na spacerówkę a ona nie miała wyjścia, nie opłacało jej się kupować drugiego głębokiego na dwa m-ce
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    kachaw: Jeśli dziecko urodzi się na jesień, zima np grudzień to dł gondolki nie ma znaczenia bo w lipcu można przesadzić do spacerówki , ale u niej problem było bo 5 m-czne dziecko leciało na boki, bo nie było gotowe na spacerówkę a ona nie miała wyjścia, nie opłacało jej się kupować drugiego głębokiego na dwa m-ce
    no dokładnie
    dlatego wybór wózka należy zacząc od zastanowienia sie ile dziecko bedzie miało zimą.myślę że to podstawa
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Ja mam dużą gondolę i dużą spacerówkę. Jasiek urodził się pod koniec stycznia a na początku maja jeździł w spacerówce, nie dlatego, że wyrósł tylko pierdolca mi dostawał w gondoli. Więc człowiek nie przewidzi ;) Ze spacerówki za to korzystaliśmy bardzo długo bo sporadycznie jeszcze w niej jeździł jak miał 3 lata i 8 miesięcy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    a jaki miałaś wózek??,u mnie w gondoli jest regulowane podłożę chyba trzy stopnie unosiłam, nie leżała na płasko i było spokój
    Nie leciał Ci Jasiek na boki?? mogłaś rozłożyć spacerówkę na prawie płasko??
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeSep 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Jane Slalom Pro, też ma regulację w gondoli ale to i tak nic nie dawało, zresztą od od samego początku miał ją lekko podniesioną bo strasznie chlustał. Spacerówka rozkłada się prawie na płasko a on i tak nie mógł leżeć całkiem na płasko ;)

    tak to wyglądało w maju
     photo IMG_4749.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    nigdy nie wiadomo jakie się dziecko trafi, są takie które w ogóle nie chcą w wózku jeździć
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    kachaw: , są takie które w ogóle nie chcą w wózku jeździć
    o to to!
    ja z moimi problemu niemiałam,było ich dwoje więc nie pozwalałam na akcje "wracanie na rączkach na syrenie" ale koleżanka tak miała.mała spała pol godzinki a potem wyłącznie na rękach...
    --
  1.  permalink
    Ja właśnie wczoraj kupiłam wózek xlander xmove..
    To moje pierwsze dziecko więc i pierwszy wózek , mam nadzieję ,że będe z niego zadowolona. Długo się zastanawiałam.
    Chciałam na początku quinny ale jak zobaczyłam jak spacerówka wygląda po rozłożeniu na leżąco to masakra- raz ze mi sie nie podoba , a dwa jakos tak mało "bezpieczna" mi sie wydaje albo... no nie wiem bo nie ma boków i taka jakaś płaska... Która z Was widziała go, oglądała i wie jak wygląda to doskonale wie o co mi chodzi :-)

    http://wszystkodladziecka.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=80&product_id=2824&option=com_virtuemart&Itemid=1

    Właśnie kolor pomarańczowy kupiłam bo jeszcze nie wiem czy chłopczyk czy dziewczynka - a to taki uniwersalny uwazam, ze pasuje na chłopczyka i na dziewczynkę.
    A z kierownikiem sklepu sie umowiłam z emogę wymienić na różowy jak bedzie to dziewczynka :-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.09.13 21:40</span>
    A dodam jeszcze ze kupiłam w smyku - wcale jeszcze nie planowałam zakupu wózka , ale był w cenie promocyjnej przez dwa dni niespodziewanie akurat weszłam do sklepu i mnie kierownik zaczepil ze mają teraz promocję dlatego bez zastanowienia odrazu kupiłam i dałam 1799,- gondola i spacerówka..

    Fotelik dokupię później bo na foteliki nie mają przecen , wiec po co by mi juz był potrzebny. A i w wózku nie było w zestawie fotelika tylko sama gond. i space.
    A foletik z maxi cosi kupię z isofixem bo dużo bede jezdzic więc taki akuraat potzrebuje. cena 599,-
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    kachaw: daga a te jasnoniebieskie tako co widujesz na ulicach to nie czasem właśnie larety?? bo ja je teraz widuję i to głównie larety są
    Na pewno City Move poznaje po szybce z boku i ogólnie robią wrażenie.
    uś: produkowany mógł być w 2012,ale stylistyka i całe to opracowanie wózków jumper odbywało sie gdy pracowałam w sklepie z wózkami.moje bliźniaki miały wtedy niespełna rok
    Tak, tak ja zrozumiałam wprowadzono je 6 lat temu a ona kupił wyprodukowany w 2012 r. zdziwiłam się po prostu, że taki stary model wzięła, aż zadzwoniłam zapytać dlaczego no i się okazało, że była promocja i za cały zestaw z dodatkami zapłaciła 950 zł. Co do XL to rzeczywiście gondola jest mała i gdybym miała go do drugiej córki to może ze 3 miesiące by pojeździła i by była za mała, także gondola Jedo tu się sprawdziła, chociaż i tak córka w wózku jeździć nie chce, nawet w spacerówce, już jak próbuje ją włożyć zaczyna się krzyk.
    uś: jednak mając do wyboru Tako za 1700 z pełnym wyposazeniem a XL za 1800 goły-tylko spacerówka i gondola to wole Tako.
    W linkach, kt podałam ceny obu wózków są z dodatkami XL 1755 zł., Tako 1699 zł. także 55 zł. różnicy.
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeSep 27th 2013
     permalink
    Czytam Wasze opinie o X-landerach i są bardzo pozytywne. Zupełne przeciwieństwo tego, co widziałam w sieci. Czytałam między innymi, że trzeszczy. Znalazłam też kilka opinii, że złamała się rączka od wózka podczas prowadzenia. Czy żadna z Was się z tym nie spotkała? Głównie przez te komentarze odrzuciłam te wózki..
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 28th 2013
     permalink
    mam x move młoda jeździła w gondoli do lipca ( 7,5 m-ca) i to tylko dlatego ze dostawała już w niej szału i darła się jak wsciekła, spokojnie mogła jeździć dalej. W lipcu przesiadła się do spacerówki i jest git. W wózku woziłam (jak byłam na urlopie) i czasem woze do tej pory całodzienne zakupy dla 6 osobowej rodziny czyli załadowana na maksa i nic mi nie trzeszczy, nie urwał się kosz co miało miejsce w tako.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 28th 2013
     permalink
    mooniia: w gondoli do lipca ( 7,5 m-ca)
    a to dlatego ze to wiosna i lato i dziecko nie było opatulone kombinezonem,spiworem,kocykiem... itp
    daga282: ł. także 55 zł. różnicy.
    a nie bo nie ma torby XL w zestawie a to już ponad 100zł
    no ale mimo wszystko,ceny sa zbliżone.w takim układzie będę musiała mocno to przemyśleć.bo blokowała mnie tylko roznica cenowa przy tych dwóch modelach

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.09.13 13:24</span>
    agi500wtn: złamała się rączka od wózka podczas prowadzenia.
    ja pierwsze slyszę.moja siostra używa XA od 4 lat.najpierw jeden syn,potem odrazu ze spacerówki zmienila na gondole i drugi syn i nic pod względem techniczym sie nie dzialo
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 28th 2013
     permalink
    dziś doczepiłam do spacerówki oryginalny śpiworek/osłone na nóżki ( bardziej śpiworek bo dziecko się do niego niejako wsuwa i jest opatulone z każdej strony. Młoda zasneła rozłożyłam spacerówkę płasko i przypatrzyłam się co by było jakby miała 5 m-cy i była zima. Powiem tak - wiadomo, ze buda od spacerówki to nie jest sztywna gruba gondola ale dziecko jest opatulone i osłonięte z każdej strony, nic nie podwiewa. Mysle, ze spokojnie dałoby rade
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 28th 2013
     permalink
    Jaki polecacie wózek dla dzieci 'rok po roku" ? Bo już głupieję normalnie:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 28th 2013
     permalink
    Hanny: Jaki polecacie wózek dla dzieci 'rok po roku" ? Bo już głupieję normalnie


    Ja bardzo, bardzo polecam Baby Jogger City Select. Świetny pod każdym względem jest ten wózek.
    Uratował mi życie przez pierwszy rak z chłopcami :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki sliwson. Kurcze właśnie też się ostatnio nad nim zastanawiam. Jest pieruńsko drogi, ale chyba wyjścia nie będę miała;P A powiedz, bo gdzieś mi się obiło, że on jest do 15kg (tzn jedno sidzisko), a Tymo już chyba cięższy czy nie?

    Tak w rzeczywistości interesują mnie dwa wózki baby jogger i maclaren. Proszę zatem o opinię. Najlepiej ich Użytkowniczki, ale jeśli ktoś cokolwiek to także będę wdzięczna:) No i oczywiście nie pogardzę innymi podpowiedziami;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 29th 2013
     permalink
    Hanny - moja znajoma ma Bugaboo Donkey i sobie chwali, ale one sa dosc drogie. Innych opini o takich wozkach dla dzieci rok po roku nie znam.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 29th 2013
     permalink
    madziuk a mogłabyś napisać coś o Cosatto, bo w Pl nawet nie ma gdzie zobaczyć?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 29th 2013
     permalink
    daga282 - wygladaja ok, i sa dosc populane. Niestety ani nie znam nikogo kto ma ten wozek, ani nie "bawilam" sie nim w sklepie. Wygladaja ladnie i sa takie fajne, kolorowe. Wiecej o nich napisac nie moge.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Bogaboo też mi się strasznie podoba ale ten to już mega drogi i jest ich tak mało, że prawie nie ma opcji, żeby dorwać używanego.

    Ja Baby Joggera kupiłam używanego a potem sprzedałam za tyle samo więc :tooth:
    Tymcio dopiero teraz dobija do 15kg więc zupełnie nie było problemu. W wózku już nie jeździ bo joggera sprzedaliśmy jakieś pół roku temu.
    Ale jak się Franko urodził, Tymo miał rok i 10 mies i bardzo, bardzo często jeździł w wózku. Także pierwszego roku z chłopcami, bez tego wózka sobie nie wyobrażam.

    Odnośnie maclarena- super ale dla lekko odchowanych bliźniaków albo wtedy jak młodsze ma już około roku. Nie wyobrażam sobie tego wózka przy noworodku,nawet z tą wkładką. Nie ma możliwości wożenia chociaż jednego dziecka przodem do mamy, siedzisko jest wąskie więc maluszek krótko pojeździ w pozycji leżącej itp.
    Jogger ma normalną gondolę (stosunkowo małą ale z wszystkimi zaletami wożenia dziecka w gondoli).
    No i jeszcze jeden aspekt- mi taki podwójny wózek, że dzieci siedzą obok siebie, nie przejechałby przez drzwi wejściowe... więc kaplica :devil:

    Ogólnie radzę przejść się np do świata dziecka (tam zazwyczaj mają na ekspozycji większość dostępnych na rynku wózków) i sobie obejrzeć, pomacać, pomierzyć, powozić. A potem już na konkretny polować w lepszej cenie:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Dzięki sliwson:) Już jestem prawie zdecydowana na tego joggera. Gondoli nie potrzebuję dużej, bo zimą (gdy teoretycznie potrzebna większa gondola - kombinezoniki, kocyki itp) dziecko będzie jeszcze malutkie, a wiosną/latem to wiadomo - mniej dodatków do wózka wchodzi;) Chyba jednak joggera kupię tylko sprawdzałam na all i używany kosztuje jakieś 2500zł, a nowy ok 3000zł. To w sumie już niewielka różnica. A powiedz, proszę tak dla pewności. Da się przypiąć tak, żeby gondola była przodem do rączki (do mamy), a siedzisko przodem do kierunku jazdy? Bo nie zauważyłam takiej konfiguracji, a w sumie Kuba tak trochę niechętny jest do wózka ogólnie. No ale cóż jak zostanę sama z "bandą" to będzie musiał się dostosować;P
    --
  2.  permalink
    Witajcie dziewczyny.. Nie mam osobiście doswiadczenia bo nie mam dzieci , dopiero to pierwsze moje maleństwo bede miec. Ale pracowałam jako niania, no i moja siostra ma dziecko. Ona miala wozek akurat z espiro.
    Jak bawilam kiedys bliźniaki to ich mama miala wozek z baby design. No i chcialam sie wypowiedziec w tym temacie tylko tyle za takie wozki które nie rozkładaja sie na leząco nei sa odpowiednie dla dziecka do spania np na spacerze. Nie trezba byc lekarzem zeby potwierdzic to ze nie jest zdrowe dla dziecka trzynaie nog wyzej głowy.... Bo tak naprawdę takie wozki typu siedząca spacerówka po rozłozeniu dalej jest siedząca z tym ze na pleckach dziecko lezy a nogi w gorze wiec spi na siedząco..
    Pomyślcie nad tym dziewczyny...
    Ja dlatego wlasnie wybrałam wózek xlandera no i brałam po uwage quinny ale z quinny spacerówka jest do kitu dlatego został xlander..
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Tak, z tym się liczę BrunetkaElegance tylko, że moje dziecko nigdy od czasu jak przeszło do spacerówki (ok 8 mcy) w niej nie zasnęło. Istnieje pewne ryzyko, że młodszy zaśnie, ale coś kosztem czegoś. Maclaren rozkłada się co prawda na płasko, ale z kolei porządnej gondoli nie ma. I tak źle i tak niedobrze. Nie ma wózka idealnego, a w przypadku podwójnych to już w ogóle zawężone pole;) Ostatecznie mamy jeszcze pojedynczego maclarena xlr (rozkłada się na płasko), więc jak młodszy będzie jakimś wyjątkowym spacerowym śpiochem to będziemy latem na dwa wózki jeździć( i tak szybciej do spacerówki się nie przeniesie), albo starszak będzie zmuszony więcej na nóżkach chodzić (pytanie tylko czy on mnie nie zmusi do noszenia:devil: wówczas).
    --
  3.  permalink
    He He , Hanny no jak go będziesz musiał na rączkach nosić to będziesz miała "cudownie" hihi. Zarty , zartami moze nie bedzie az tak...
    Ale dobrze napisalaś bo ja zapomniałam tego ująć , ze wlasnie jak dziecko nie spi i korzysta sie tylko ze spacerówki to ok...
    Ja to juz mowilam o takiej sytuacji wiesz, ze dziecko spi po 2, 3 godziny w takiej pozycji.. Czy gdzies na wyjazdach spedza duzo czasu na leząco w taki sposób.. :-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.09.13 12:01</span>
    Mi w moim gondola bardzo sie podoba , aczkolwiek jest wąska i spacerówka też ok jest. Ale urodze na koniec marca to akurat kwiecień - lipiec w gondoli przejezdze albo do wrzesnia jak sie uda a na jesien juz sie przeniose na spacerówke..:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Espiro tez rozkłada się prawie na plasko. Na pewno nie jest dla noworodka, ale spokojnie dziecko może w nim pospać.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Hanny on ma taką opcję, żeby gondola była przodem ja tylko tak jeździłam.Nie ma natomiast opcji, by starsze dziecko jechało przodem do kierunku jazdy, gdy wpięta jest gondola i to jest mały minus.
    Gondola być przodem do mamy i bliżej ale wtedy starsze dziecko musi jechać jako skrajnie pierwsze, tyłem do kierunku jazdy. Albo masz bliżej siebie starszaka a dalej/ ciut niżej gondolkę.
    Ja jeździłam zazwyczaj z gondolką dalej bo łatwiej się wtedy prowadzi wózek. On się w ogóle lepiej prowadzi, kiedy masz bliżej siebie większe dziecko, bo jak starszak jest dalej, to największy ciężar jest położony na przód wózka i trudno go np podpić na krawężniku. No i nie musiałam Frankowi montować żadnej parasolki bo mu Tymo zasłaniał słonko:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    sliwson: Albo masz bliżej siebie starszaka a dalej/ ciut niżej gondolkę.


    Rozumiem, że wówczas starszak jedzie przodem do kierunku jazdy? Dzięki sliwson:kissing:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny jaką spacerówkę polecacie? Mam okazję kupić concord neo. Ma któraś z Was taki?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Hanny: Rozumiem, że wówczas starszak jedzie przodem do kierunku jazdy? Dzięki sliwson


    Właśnie nie.
    To jest jedyny minus tego wózka- że w momencie, gdy chcesz mieć gondolę i spacerówkę, siedzisko spacerówki jest zawsze skierowane przodem do mamy. Mi to nie przeszkadzało ale znam tak ciekawskie dzieciaki, że się wściekają jadąc tyłem.
    Można wpiąć siedzisko spacerówki i fotelik samochodowy, wtedy siedzisko spacerówki może być przodem do kierunku jazdy.
    Potem jak już Tymo był starszy, zdarzało się tak, że on sobie połowę drogi ze spaceru szedł na nóżkach i trochę jechał klęcząc na tym swoim siedzisku, żeby widzieć i też było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki sliwsonku za wyjaśnienie...hmmm...ale i tak chyba się na niego zdecyduję. Kuba będzie musiał się troszkę dostosować po prostu, albo będzie szedł na nóżkach, a jak zacznie świrować (czyt. uciekać na ulicę np) no to niestety - bezpieczeństwo ważniejsze. Jeszcze jedno. A fotelik każdy pasuje (mamy maxi cosi chyba)?
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Hanny na forum wózkowym na gazecie widziałam kiedyś jak dziewczyny wstawiały grafikę wszystkich możliwych ustawień baby joggera podwójnego no i niestety w tym wózku starszak zawsze siedzi tyłem. Z wózków podwójnych dziewczyny bardzo polecają moutain buggy duet (albo duo) i easywalker duo to są wózki z siedziskami obok siebie (z tym że moutain buggy duet jest szerokości wózka pojedynczego, więc przez wszystkie drzwi przejedzie.
    Poczytaj sobie też trochę o tych wózkach, wydają mi się ciut wygodniejsze dla dzieci i dla mamy, która gondolkę ma przodem do siebie, a starszak może oglądać świat siedząc przodem. No i siedziska się rozkładają do pozycji leżącej, są dość obszerne i na długo wystarczą. Mój Jasiek nadal mocno wózkowy, ciągle zdarza mu się drzemka na spacerze i jeśli uda nam się na wiosnę sprawić mu rodzeństwo to chyba zdecydowałabym się na jeden z tych wózków :)
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 30th 2013
     permalink
    Hanny: A fotelik każdy pasuje (mamy maxi cosi chyba)?


    trzeba mieć adaptery i z tego co pamiętam pasowały do większości fotelików.
    Do maxi cosi cabriofix na pewno:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki bardzo sliwsonku:kissing:

    gilese Tobie również:kissing: poczytam:) Ja są dwa siedziska to na pewno można je ustawić przodem do kierunku jazdy. Kwestia tylko czy Starszak się nie wścieknie do tego czasu, aż Młodszy będzie gotowy do siedzenia;P
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Dziewuszki, a śpiworek do spacerówki to najlepiej wybrać firmowy (jedo), czy też może pasować każdy inny?? Bo muszę kupić i tak się zastanawiam.
    --
    • CommentAuthorshantishanti
    • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jakie wózki polecacie dla bliźniąt? Zależy mi, żeby siedziska nie były jedno nad drugim, tylko albo jedno za drugim, albo obok siebie. No i jeszcze, żeby wózek nie był olbrzymi... i żeby dobrze się prowadził. I żeby gondole były w miarę duże. Ale lista życzeń :tooth:
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja zakupiłam ten ale wypowiem się w trakcie użytkowania :) FREESTYLE Twins 3w1 z fotelikami

    Treść doklejona: 15.10.13 21:35
    Tu jest pełny opis
    http://blizniaki.waw.pl/73-freestyle-twins-3w1.html
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  5.  permalink
    Co prawda nie mam bliźniaków ale ten jest ciekawy
    http://allegro.pl/wozek-dla-blizniakow-mikado-duet-versallo-i3586353115.html

    lub cos takiego tylko że cena większa
    http://allegro.pl/dorjan-prestige-twin-3-w-1-model-2013-78-cm-i3626772891.html
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Mikado duet też brałam pod uwagę ale czytałam dużo negatywnych opini na jego temat :(

    Treść doklejona: 16.10.13 14:07
    Kupowałam swój bezpośrednio od producenta i mogłam sobie wybrać kolor jaki mi sie żywnie podobał. Zdjecia sa pod moja karta :bigsmile: Na przesyłkę też długo nie czekaliśmy bo nie cały tydzień.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.