Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    poziomkaUK: Chcialabym zeby byl lekki, zebym sama mogla wniesc wozek na pierwsze pietro..taki wlasnie wydawal mi sie idealny i szybko sie sklada..ma moze ktoras z was taki wozek?

    A ogladalas Bugaboo Cameleon 3? Ja mam ten wozek i jestem bardzo, bardzo, bardzo zadowolona :) Ma super amortyzacje, ktora mozna regulowac, jest wygodny dla dziecka (co najwazniejsze), wygodny dla rodzica i super zwrotny. Polecam go kazdemu :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    madziauk , bo bugaboo ma spacerówkę kubełkową co nie?
    ona naprawdę jest taka fajna dla dziecka?
    tzn pewnie pytania retoryczne skoro jesteś zadowolona, ale nie wiem jakoś mi te kubełki do końca nie pasują chociaż wizualnie bardzo fajne.

    aneta nie pasuje mi Mutsiakowa spacerówka, musimy się w nią przesiąść w najgorszym czasie pogodowym czyli teraz a ona licha jest strasznie...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: madziauk , bo bugaboo ma spacerówkę kubełkową co nie?
    ona naprawdę jest taka fajna dla dziecka?


    Tez sie obawialam tej kubelkowej, nawet myslalam, nad zmiana wozka na Bugaboo Bee Plus jakby sie nie sprawdzila (jeszcze nie uzytkujac spacerowki). Ale rozmawialam z rehabilitanka i ponoc kubelki sa ok. No i Karolek polubil ten wozek, potrafi przespac 3 godziny w kubelku na specerze. A martwilam sie, ze nie bedzie w niej spal.
    Bylismy raz ogladac Bee Plus w sklepie, ale ten wozek jest niski i nawet sprzedawca w John Lewis nam odradzal ;) I nie tylko w tym sklepie.

    Teraz jest nowy model Bugaboo Bufalo - na zywo nie widzialam, ale wyglada fajnie, jest bardziej na terenowe wypady. Choc ja teraz zamowilam przednie kołka terenowe/zimowe do naszego Cameleona 3 i ponoc super sie sprawdzaja na tzw."wertepach" i sniegu :) Zobaczymy. Caly grudzien bede w Polsce, wiec pewnie przetestuje.
    Choc te male przednie swietnie dawaly sobie rade na kostce brukowej i nierownych chodnikach ( z dziurami) ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Eveke, a już się przesiadłyście do spacerówki?
    Ja właśnie wczoraj to uczyniłam, byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ale suma sumarum, nie jest źle! Już dziś na spacerze wypróbowałam i przeprosiłam mój wózek:) Dodatkowo zamówiłam jednak śpiwór taki do wózka i na sanki, więc zimno na pewno jej nie będzie.
    Może najpierw zamontuj spacerówkę i zobacz jak to wygląda po założeniu.
    No chyba, że przeszkadza Ci sam stelaż, czy koła, to już inna sprawa..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Akirka a Wy jaki wóziu macie?
    Tak już montowaliśmy na próbę, ale jakoś bardziej leży mi gondolka więc na razie nadal w gondolce :D
    Ale musimy się przesiąść, bo raz , że mi dziecko już dość na styk leży, a jak się obudzi to buczy , bo musi leżeć :)
    Tylko w tej gondolce to mi się wydaje , ze jej tak cieplutko, a w tej spacerówce... brrr
    ale też właśnie bede zamawiała śpiworek i chyba na razie będziemy się w niej kulać dopóki czegoś sensownego nie znajdziemy
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Akirka a Wy jaki wóziu macie?

    Mamy Jedo Fyn. Idealny jest na nasze drogi i chodniki, ale jak mam nim jechać do sklepu, to mnie trafia;)
    Wydaje mi się, że spacerówki mają to do siebie, że nie są takie przytulne i ciepłe jak gondole. U nas w gondoli był już taki ryk, że musiałam jej oparcie podnosić, żeby coś widziała, a wtedy z kolei nóżkami zapierała się o brzeg. No i jak budziła się na płasko, to był alarm. A dziś w spacerówce pełnia zadowolenia:)
    A śpiwór kupiłam taki barchanowy, więc nie ma opcji by było jej zimno.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    akirka: Mamy Jedo Fyn. Idealny jest na nasze drogi i chodniki, ale jak mam nim jechać do sklepu, to mnie trafia;)


    Akirko, a co masz dokładnie na myśli? My też mamy Jedo Fyn, ale jeszcze nie przesiadłyśmy się z gondoli - Hanka o dziwo jeszcze się mieści, a i nie protestuje w ogóle, wystarczy że jej zabawkę zawieszę.
    Inna sprawa, że ja wózka nie cierpię ze szczerego serca, gondoli konkretnie. Nie że akurat Fyna, ale w ogóle wózek to dla mnie okrutny wynalazek, naszego używamy raz na 2-3 tygodnie max, tak to tylko chusta albo ostatnimi czasy Tula. Ale zimą będę się bała, że wywinę orła :/ no i spacerówka, jak już się przesiądziemy, nie jest taka słaba jak gondola chyba.
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej, dziewczyny potrzebuję opinii dotyczących tych spacerówek...
    http://www.daadaa.pl/wozek-spacerowy-dla-dziecka-runner-eurocart-p-2185.html
    http://dino.sklep.pl/nowy/wozek-bebe-beni-izzy-spacerowka-20132014-p-16873.html
    http://dino.sklep.pl/nowy/wozek-bebe-beni-halo-spacerowka-p-12967.html

    Z góry dziękuje :smile:
  1.  permalink
    Akirka " Wydaje mi się, że spacerówki mają to do siebie, że nie są takie przytulne i ciepłe jak gondole"

    Też tak myślałam dopóki nie kupiłam bebetto nico. Natalce jest tam lepiej niż w gondoli. Jest bardziej osłonięta. Jest ciepło i przytulnie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    akirka: Mamy Jedo Fyn. Idealny jest na nasze drogi i chodniki, ale jak mam nim jechać do sklepu, to mnie trafia;)

    Akirko, a co masz dokładnie na myśli?


    Aneta, nie chodzi mi konkretnie o spacerówkę, ale o cały wózek, bo u mnie na wsi są dwa sklepy z możliwością kręcenia wózkiem między regałami, i jest tam tak ciasno, że żeby wyjechać z alejki, to muszę się cofać;/ Marzę o chwili, kiedy będę mogła zakupić parasolkę:)
    No a poza tym wózek sprawuje się bez zarzutów i leśne czy polne drogi mu nie straszne. Także na pewno na śnieg też będzie dobry.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.11.13 17:40</span>
    Też tak myślałam dopóki nie kupiłam bebetto nico. Natalce jest tam lepiej niż w gondoli. Jest bardziej osłonięta. Jest ciepło i przytulnie.


    Cytrynko widziałam zdjęcie i bardzo mi się podoba jak Natalka w nim jest osłonięta. Jakbym nie miała wózka 2w1 to pewnie też bym za takim zabudowanym teraz się rozglądała.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    aneta ja tam się nie zgodzę z tym co napisałaś, bo noszenie dziecka tyle czasu (skoro używasz wózka raz na 2-3 tyg) dobre dla dziecka na pewno nie jest...

    cytrynko może się skuszę na jazdę próbną hihi
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    A rozumiem, dzięki :) u mnie na szczęście wszędzie mnóstwo miejsca, więc to nie problem. Mam nadzieję, że będzie ok :)

    Eveke, co do noszenia są różne zdania, wiem o tym. Konsultowałam się z bardzo dobrym ortopedą zanim zaczęłam nosić małą. Oraz słucham swojej intuicji :)
    --
  2.  permalink
    Ev zapraszam, daleko nie masz. Możesz przymierzyć Ninke. Myślę, że Natalka nie będzie miała nic przeciwko:-)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Aneta co do zdrowia dziecka jeszcze nie siedzącego zdanie raczej jest jedno a nie różne.
    To , ale to nie o tym temat, z resztą każdy robi to co tam chce , nic mi do tego.

    Cytrynko dziękujemy i pomyślimy nad tym :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    To prawda, nie ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    W temacie kubełkow, bo Eveke zapytała:), ja też użytkuję bugaboo cameleona, i moja Kaja jest bardzo zadowolona.
    Dużo bardziej woli spacerówkę kubełkową od gondolki, kubełek jest dobrze dopasowany do dziecka.
    My mamy do tej spacerowki w komplecie super spiworek, ktory jest idealnie dopasowany do wozka i można szczelnie owinąć dziecko, tak, że jej jest tam cieplutko. Spiworek bugaboo jest polarowy od wewnątrz więc jest przytulny.
    Kaja zasypia mi w nim bardzo szybko, ostatnio to jak tylko wychodzimy na spacer to ona juz zaczyna przysypiać tak jej wygodnie.
    Koła terenowe też dokupilismy ale po zamomontowaniu ich zamiast przednich kółek nie można skręcać nimi, co sprawia, że nie jest łatwo prowadzic wózek w terenie. Zobaczymy jak będzie na śniegu.

    Podsumowując, kubełek jest wygodny dla Kai, w ogole w nim nie płacze, jest w nim cieplo i jest lekki.

    My nie mamy żadnych zastrzeżeń do tego wózka:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    a_net_a: Koła terenowe też dokupilismy ale po zamomontowaniu ich zamiast przednich kółek nie można skręcać nimi, co sprawia, że nie jest łatwo prowadzic wózek w terenie. Zobaczymy jak będzie na śniegu.

    Serio? Ciekawe czy we wszystkich modelach Cameleona tak jest. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    eveke Mogę polecić Jane Slalom Pro, bardzo duże siedzisko, świetnie się prowadzi i jest dość lekki. Albo emmaljunga city cross, jak dla mnie po slalomie drugi najlepszy wózek. Pomimo, że nie ma skrętnych kół prowadzi się rewelacyjnie i też ma bardzo duże siedzisko.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy z doświadczenia uważacie, że lepiej kupić wózek (stelaż+gondola) a potem jak maluch zaczyna siadać itp. itd. dokupić spacerówkę (tej samej firmy lub całkiem innej)? :wink:

    Chodzi o to czy warto inwestować od razu w wózek 2w1 czy lepiej poczekać z dokupieniem spacerówki?

    Nie mam doświadczenia ale jak was czytam to widzę, że często jak np. gondola spełnia swoje określone funkcje i wymagania o tyle spacerówka jest do bani....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja bym dzisiaj nie kupiła wózka 3w1 - 2w1 tylko pożyczyła od kogoś gondolę [nawet nie do końca w moim guście czy kolorze - byle jeździła] a potem zainwestowała w jakąś porządną spacerówkę, która posłuży nawet do 3-go roku życia.
    No chybaaaaaaaaaaaaaa, że bym rodziła dziecko na początku roku/wczesną wiosną i miała gondolę na maksa wykorzystywać.
    To może bym jakąś fajną kupiła.
    Ja natomiast miałam dziecko późno jesienne i w sumie jak się zrobiła wiosna to się do spacerówki pomału przenosiłyśmy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    No właśnie to chyba na zasadzie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
    I kurde czuja miałam, bo tak mówiłam mężowi, ale ten jakoś zamotał by brać od razu 2w1.... no i wzięliśmy, a teraz przyznał mi rację

    Napaliliśmy się na ten Brio, ale nie dość , że ciężko u nas kupić samą spacerówkę to jeszcze ta cena..
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    A ja byłam zadowolona z 3w1 (Jane Nomad Air). I gondola i spacerówka sprawdzały się (co nie znaczy, że nie miały wad, ale zdecydowanie zalety dominowały). Spacerówki używaliśmy do ok 16 miesiąca - spokojnie można było o wiele dłużej (duże siedzisko, fajne prowadzenie, możliwość rozłożenia na prawie-leżąco), ale z pewnych względów obraliśmy już wtedy kurs na parasolkę (też Jane). Cały komplet powędrował do mojej bratanicy - i ma się dobrze:-)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    ja tez tak myślałam a teraz pierwszy raz naprawdę jestem zadowolona i gondola fajna i spacerówka spelniajaca moje oczekiwania - nie mam zastrzezen :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    eveke: aneta ja tam się nie zgodzę z tym co napisałaś, bo noszenie dziecka tyle czasu (skoro używasz wózka raz na 2-3 tyg) dobre dla dziecka na pewno nie jest...

    Wiem, że nie ten watek, ale skoro temat tu wypłynął, to zapytam- dlaczego nie jest dobre?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    brombap: ale z pewnych względów obraliśmy już wtedy kurs na parasolkę


    No jak ktoś ma w planach kupno parasolki to pewnie 2w1 jakoś przecierpi.
    Ja parasolki typowej nie chciałam, tylko spacerówkę.
    Ale nie wyobrażam sobie żeby do dzisiaj Ninę w Vectorowskiej wozić :shocked::shocked:

    I już pomijam większość wad, ale kurde !
    Toż nam się do auta to to nie mieściło i jedna część w bagażniku jeździła a druga na przednim siedzeniu :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Jestem mamą dwóch córek urodzonych w różnym czasie, przy pierwszej urodzonej 26.01 miałam wózek 3 w 1, ponieważ spacerówka w nim była totalnie do d... kupiliśmy oddzielną, która była ok a ja się zarzekałam, że nigdy więcej nie kupię wózka 3w1. Jak przyszło co do czego kupiłam wózek 3w1 :wink: dla Kingi urodzonej 27.09 i uważam to za świetny zakup mała wykorzystała gondolę na maksa do spacerówki przesiadła się w połowie maja, całe lato już zwiedzała z poziomu spacerówki i było super. Uważam że dla dziecka urodzonego jesienią bynajmniej dla mnie gondola była na maksa eksploatowana. Teraz będzie dla nas pierwsza zima w spacerówce, ale zakupiłam już śpiworek i uważam, że będzie super
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sysiajaw: Uważam że dla dziecka urodzonego jesienią bynajmniej dla mnie gondola była na maksa eksploatowana.


    No, ale zdarza się [tak jak u nas], że gondola praktycznie używana jest na balkonie i w domu [urodziłam Ninę pod koniec października, byłam po CC i mieszkałam na V piętrze bez windy i wózkowni, więc spacerów praktycznie nie było :confused:] i wtedy bezsensem jest kupowanie krowy 3w1.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sushka niezdrowe dla kręgosłupa jest pionizowanie niesiedzącego dziecka
    tym bardziej w nosidle kilka godzin dziennie
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: sushka niezdrowe dla kręgosłupa jest pionizowanie niesiedzącego dziecka

    w odpowiednio zawiązanej chuście??:shocked:
    btw- jak karmiłaś stałymi pokarmami dziecko, gdy miało 4 miesiące? Na leżąco?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    TEORKA: CC i mieszkałam na V piętrze bez windy i wózkowni, więc spacerów praktycznie nie było :confused:] i wtedy bezsensem jest kupowanie krowy 3w1.


    no wtedy tak, dlatego napisałam jak dla mnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sysiajaw: no wtedy tak, dlatego napisałam jak dla mnie :wink:


    No, no :wink:
    Dlatego i ja wszędzie podkreślam, że "moim zdaniem" bo dużo zależy od okoliczności, warunków i wielu innych czynników :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sushka: w odpowiednio zawiązanej chuście??
    btw- jak karmiłaś stałymi pokarmami dziecko, gdy miało 4 miesiące? Na leżąco?


    wg mojego reha w chuście dziecko powinno być tylko na leżąco jeśli już
    ale sushka ja pisałam głownie o nosidle

    nie karmiłam dziecka stałymi pokarmami jak miało 4 miesiace... zaczęliśmy jak miała prawie 6 w foteliku na półpłasko
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    eveke: wg mojego reha w chuście dziecko powinno być tylko na leżąco jeśli już

    Serio? Tzn. że noszenie w pozycji żabki w odpowiednim wiązaniu jest wg niego też szkodliwe??
    :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki za opinie :tooth:

    eveke: , bo tak mówiłam mężowi, ale ten jakoś zamotał by brać od razu 2w1.


    Mój właśnie nie może zrozumieć dlaczego ja od razu zakładam, że spacerówka nam pasować nie będzie.... :angry: A przecież jeszcze sam stelaż może nie spełniać oczekiwań i w ogóle różnie to może być... dziecko może być drobne i wąska spacerówka wystarczy, a może być pulpecikiem :wink: plus kombinezon. śpiworek/kocyk i się zrobi ciasno....

    Jestem PRAWIE zdecydowana na 4ridera ale na gondolę..spacerówkę już nie specjalnie, ta bardziej w x-landerze mi się widzi :shades:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Są chustomamy które nie inwestują w wózek, bo tylko noszą w chustach, jeśli dziecko ma nogi w żabkę, czyli kolanka wyżej niż pupę i kręgosłup zaokrąglony, to nic mu się nie dzieje, ponieważ cały ciężar dziecka przejmuje chusta i skośnokrzyżowa działa jak mięśnie podtrzymujące kręgosłup dziecka.
    Często reha nawet nie wiedzą za dużo na temat chust, nawet sam Zawitkowski często mówił, że nie zna się do końca na chustach, a dobre nosidło które będzie działało jak chusta też nie zrobi krzywdy dziecku
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sushka: Serio? Tzn. że noszenie w pozycji żabki w odpowiednim wiązaniu jest wg niego też szkodliwe??


    sushka nasz też twierdził, ze może nie szkodliwe, ale że lepiej na leżąco jednak.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    kachaw: Zawitkowski często mówił, że nie zna się do końca na chustach

    No, raz widziałam, jak prezentował wiązanie chusty... :peace::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    TEORKA: Ale nie wyobrażam sobie żeby do dzisiaj Ninę w Vectorowskiej wozić


    Tylko tak się zastanawiam jak mamy posiadające wózki typu np. mój hauck citi czy Lira, espiro magic itp. dają sobie radę w zimie? bo ja na bank swojego haucka chowam w piwnicy i do rodziców będę pakować za każdym razem zebrę. Nie wiem ona niby waży te 13 kg ale ja tego zupełnie nie odczuwam...składa się w jedną część i nie powiem, że mało miejsce zajmuje ale kurcze nie wyobrażam sobie jeżdzenia np. espiro magic po śniegach (a nas zwykle bardzo zasypuje bo to prawie Bieszczady).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    hopelight: Tylko tak się zastanawiam jak mamy posiadające wózki typu np. mój hauck citi czy Lira, espiro magic itp. dają sobie radę w zimie?


    na pewno nie jest lekko, nie raz widziałam jak mamy wręcz całym ciężarem ciała pchały próbując się przedostać przez zaspy kiedy ja na swoich 4-ech wielkich pompowanych kołach bez problemu przejeżdżałam. Także na zimę polecam ogólnie duże pompowane koła, bo ja bym nie zaryzykowała małych piankowych. Fajnie właśnie jak ktoś ma 2 wózki bo to idealne rozwiązanie jeden na zimę a drugi lekki na resztę roku
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    sushka serio, pion to pion
    i jeszcze jedno, nie o sam kręgosłup tu chodzi, tak noszone dziecko przez większość czasu, nie ćwiczy mięśni brzucha
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Eveke, z tym że nikt nie pisał o większości czasu.
    Wiecie, na tym moim zdaniem polega trud rodzicielstwa - zgodnie z najpełniejszą uzyskaną wiedzą trzeba dokonywać wyborów i to nie za siebie. I to tak jeszcze wiele lat :)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Eveke a dziecko leżąc w wózku ćwiczy mięśnie brzucha?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Hope my mamy espiro magic w samochodzie i to jest nasz wózek do żłobka, zakupy i td. Ale na zimę go chowam do piwnicy i będzie użytkowany tylko tako acustic.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Ja tylko piszę co wiem od specjalisty, przecież nie wygooglowałam sobie tego czy coś i nie staram się teraz pokazać jaka mądra jestem.
    Przekonywać też nie mam zamiaru , bo tak jak napisałaś, to właśnie trud macierzyństwa i nasze wybory :bigsmile: i każdy robi co uważa za słuszne.

    Mary tak, dziecko leżące na płasko , które ma możliwość ruchu zawsze cokolwiek ćwiczy...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Ev,ale jaka ,,większość czasu"? Dziecko noszone w chuście ma naprawdę sporo czasu i okazji,aby ćwiczyć mięśnie brzucha.
    Poza tym prawidłowo zawiązana chusta NIE OBCIĄŻA KRĘGOSŁUPA
    I tyle ode mnie,bo to chyba wątek o wózkach :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    HOPELIGHT my mamy podobny wózek do Espiro Magic.
    Tylko nasz nazywa się CotoBaby Torino.
    I rok temu spokojnie dawał radę w zimie :wink:
    Wiadomo po zaspach nie jeździłam bo chodniki u nas raczej odśnieżane, co nie ?
    Ale jak spadł w nocy śnieg a ja rano jechałam po mało uczęszczanych trasach to i tak przejeżdżałam.
    Wcale nie pchając całym swoim ciałem :smile:

    No, ale w sumie u nas nie Bieszczady, chociaż też zimy dobre bo rzut beretem od Zakopanego mieszkam :wink::wink::wink:

    A jak już faktycznie nasypało ostro to sanki brałam i też problemu nie było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    czerwinka: Hope my mamy espiro magic w samochodzie i to jest nasz wózek do żłobka, zakupy i td. Ale na zimę go chowam do piwnicy i będzie użytkowany tylko tako acustic.


    No to u mnie podobnie. Chodziło mi raczej o mamy które posiadają tylko takie wózki typu espiro magic, Maclaren.

    Teo no właśnie u nas jest czasem tak, że ledwo odśnieżą a tu już góra śniegu, nie mówiąc już o tym, że rzadko to robią (a niby blokowisko:/). W tamtym roku miałam wózek na piankowych kołach o większej średnicy i nie dawał sobie niestety rady, pamiętam dobrze jak się męczyłam i jakie mialam spocone plecy wracając ze spaceru dlatego nie wyobrażam sobie tych małych piankowych kółeczek.
    Jeszcze śnieg bajka ale te zmrożone góry lodowe to już tragedia niestety....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    sushka ostatnie zdanie, bo zapytałaś
    nie wiem ile Wy spacerujecie w lato, bo jak jest ciepło to całe dnie można być na dworze, ktoś kto nie ma wózka robi to w chuście tak? to jest ta większość czasu, a ja się odnosiłam do konkretnego posta

    Treść doklejona: 19.11.13 17:33
    Dziewczyny Addictive, madziauk
    orientujecie się czy gdzieś można nabyć bugaboo cameleona samą spacerówkę?
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Eveke, w bugaboo zarówno gondola jak i spacerówka składają się z jednej wspólnej ramy do ktorej przyczepia się gondolę bądź spacerowkę.
    Stelaż jak wiadomo też jest wpolny. Gdy ja szukalam tego wozka to na allegro byly glownie zestawy, bo tak ten wozek jest skonstruowany, żeby każdy element był łatwo montowalny.
    Ja bym poszukala na allegro, a w ostatecznosci w sklepie.
    No i plusem dzięki temu jest to, że gondola po odpięciu od tej wspolnej ramy da się zlożyć jak płachta tkaniny. Tak samo część spacerowkowa, po odpięciu (za pomocą mocnych rzepów) od ramy, sklada się ją na prawie płasko i zajmuje mało miejsca.
    No i waga. 9 kg to naprawdę niewiele i ja nie mam problemu by ten wózek wnieść na swoje 1 piętro, wrzucic do samochodu itp.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    rozumiem, tylko właśnie gondola nie jest mi potrzebna a w żadnym sklepie internetowym nie widzę możliwości kupna samej spacerówki

    waga nie jest dla mnie priorytetem , bo ja wózka w ogóle nie noszę

    a właśnie, co z tymi malutkimi przednimi kółeczkami, jak one sprawdzają się zimą?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.