Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    No właśnie, słyszeliście?? Dostałam dzisiaj reklamę na maila i tam takie teksty:
    "Zapisuj swoje codzienne obserwacje na kartach cykli. Kontroluj stosowanie antykoncepcji, aby diagnozować w porę zagrożenia. Zapisuj objawy, monitoruj wagę, planuj wizyty i badania ginekologiczne (...)Gromadząc informacje z codziennych obserwacji, będziesz świadoma zagrożeń, jakie niesie za sobą długotrwale stosowanie antykoncepcji. Zapisując objawy oraz sygnały, jakie wysyła do Ciebie organizm w porę wychwycisz nieprawidłowości"
    Jak dla mnie to brzmi jakby ktoś chciał zwrócić uwagę na skutki stosowania antyków przez zachęcenie do obserwacji organizmu...

    Wiecie coś może o tym portalu??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    tak wiecie. Damaz zrobił dla userek hormonów, mozna sobie objawy zapisywac jak w karcie ciazy. jak na razie za friko.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Wstęp do samoobserwacji dla antykoncepcyjnych.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    No nie ma co roztrząsać :) Trzeba zwiększać świadomość istnienia 28dni :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    W rzeczy samej.
    Dałbyś jakiś wywiad sponsorowany do "Świata kobiety" czy coś. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Dam :) Jeśli tylko będzie możliwość, dam :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    O jakiej stronie tu jest mowa dziewczyny, bo jestem nie w temacie?????:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorZuzanna
    • CommentTimeMay 16th 2008 zmieniony
     permalink
    http://hormonki.pl/
    -- http://www.ticker.7910.org/as1cA390g410010Nzc3NzZzbHp8NDQzMDQ4dnxOUEwgcHJvd2FkemkgbW5pZSBqdSYjMzgwOyA.gif
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Nic nie widzę?!:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Dzięki, już widzę!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Jak Ci się podoba ten program?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Jeszcze nie wiem Amazonko, dopiero się zapoznaję, muszę aktywować konto i czekam......!

    Jak się rozejrzę to się wypowiem! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Daj znać potem.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    OK! Jak znajdę chwilkę czasu na obejrzenie serwisu i wprowadzenie paru pozycji to będę mogła coś napisać!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVarda
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    dziwny ten serwis... po co się obserwować, biorąc pigułki..? chociaż... może to i trafiony pomysł..? każdy sposób jest dobry, żeby zwiększyć samoświadomość kobiet odnośnie funkcjonowania ich organizmu :)
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Jest duży sens obserwacji ZAWSZE: zwłaszcza, jeśli chodzi o śluz i inne zmiany w organiźmie - można się ustrzec poważnych chorób lub nieprzyjemnych niespodzianek ;).
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Albo ciemnej strony nastoletniej miłości wg Pontonu, hehe.
    --
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Ale czego kobieta dowie się o funkcjonowaniu swojego organizmu, gdy jest on zewnętrznie sterowany? Objawy są fałszywe, bo nie są związane z cyklem płodność-niepłodność.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Ulotki najnowszych preparatów od niedawna zawierają informację o zaburzeniu objawów płodności i ostrzeżeniu przed stosowaniem kalendarzyka. Wcześniej nie było o tym nawet wspomnienia.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Petomasz - bardzo wielu rzeczy. Chociażby tego, jak organizm nabiera wody, jak puchnie, czy odczuwalne są np. drętwienie nóg itp - to także są obserwacje, jak każde inne. Co więcej - jak wiemy pigułki dobiera się metodą chybił-trafił i jedyną metodą określenia, czy nie robią większych spustoszeń w organizmie niż by mogły to właśnie obserwacja (i nie mówię tu o pomiarze temperatury, który traktuję jako zaledwie jedno z wielu narzędzi, ale o ogólnie pojętej obserwacji).

    I nie wiem jak można powiedzieć, że objawy są fałszywe, skoro obserwacja dotyczy moim zdaniem całego organizmu, a nie tylko śluzu.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Dołączam się Wlodeczek do Twoich opinii.
    Na hormonki nie obserwujemy objawów płodności, bo nie ma takiej potrzeby. Co najważniejsze zwiększamy świadomość istnienia obserwacji i przyzwyczajamy dziewczyny do obecności met. nat.

    Nie walczmy z antykoncepcją, zwiększajmy świadomość ludzi.

    Amazonko, jak tam pontonowe sprawy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Damazy, jaka jest świadomość NPR wśród stosujących anty? :-)
    Zgodnie z Pontonową nauką: "trzymać się z daleka od kalendarzyka i zabezpieczać się, bo licho = owulacja nie śpi przez cały cykl." Bardzo zachęcające.

    Ponton robi swoje.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Jasne, fonton działa. Świadomość NPr wśród stosujących anty jest uzależniona od wieku, ale głównie spotykam się z bluzgami i potępieniem, że 28dni propaguje metody kamienia łupanego :)

    W tej chwili hormonki mocno zwiększają świadomość istnienia met. nat.
    Twierdzenie, że są niepotrzebne jest bardzo nieprzemyślane.
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMay 26th 2008
     permalink
    Włodeczku,
    Damazy ma rację, że nie obserwuje się objawów płodności. Objawy płodności (to, co nazywany w NPR objawami) to tylko: zmiana temperatury, zmiana śluzu i szyjki. Pozostałe obserwacje, o których piszesz (te zaznaczane w notatkach na wykresie "płodnościowym"), a więc puchniecie, drętwienie itp. NIE są "objawami" zdefiniowanymi w NPR. Owszem, są i mogą być cenną wskazówką do oceny stanu zdrowia i wpływu środków hormonalnych na stan zdrowia.

    Panie Damazy,
    Ciekawa jest opinia o epoce kamienia łupanego. Czy to ktoś tak napisał, czy też Pan "podrasował" czyjąś wypowiedź? Może warto zacytować całość tej ciekawej wypowiedzi - warto czasami wiedzieć w jakich czasach żyjemy ;-)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Panie Pawle, dlaczego miałbym rasować?

    Oto kilka przykładów:

    ....Z całym szacunkiem, ale mam pytanie: czy to kolejna naiwna kampania Kościoła Katolickiego przeciwko stosowaniu antykoncepcji ? Myślę, że proponowanie kobietom w dzisiejszych czasach tego typu rozwiązań świadczy o zacofaniu i wskazuje tylko na KK jako autora tej kampanii.
    Rozwiązanie: Na wsiach ludzie nie zaglądają raczej do internetu. Postarajcie się dotrzeć do tej głupszej części społeczeństwa (bo tylko ona zainteresuje się tym tematem) innymi drogami.


    Świetny pomysł!!! Mój brat i bratowa też stosowali tą metodę i teraz w maju moja bratanica już idzie do komunii!!!!!!! Ja już wolę prezerwatywy w przerwach między lekami anty anty!!!!!!!!!

    Jak chcecie aby zwiększył się przyrost naturalny zacznijcie wysyłać patrole w moherowych beretach do aptek i kiosków żeby dziurawiły gumki i niszczyły zapasy leków hormonalnych :o)


    Nie wiem czy jest jakaś kobieta która uwierzy w ten wasz kalendarzyk płodności? jeśli się znajdzie to na pewno będzie to jakaś młoda niedoświadczona dziewczyna ze wsi. Czy ty i ci co ten kalendarzyk promują macie pojęcie w co ją wpakujecie? czy któryś z was weźmie sobie to do serca jak ona z powodu niechcianej ciąży popełni samobójstwo? czy któryś z was zdaje sobie sprawę co to jest na wsi kiedy młoda dziewczyna jest w ciąży bez chłopaka? Ja ci podpowiem ;na wsi będzie uważana za kur..! Wiem że kiedy popełni samobójstwo to będzie że popełniła go przez chłopaka a nie że przez kalendarzyk wiec ty i tobie podobni będziecie mogli spokojnie spać i polować na następną ofiarę swej głupoty. a tak właściwie kto jest właściwym sponsorem tej reklamy? Kto to wymyślił?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Typowe teksty aż do bólu. Dzięki za info.
    Nadają się do wątku o bzdurach o NPR.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Drogi Petomaszu,

    widzę u Ciebie pewną krótkowzroczność - oczywiście, że nie można obserwować objawów płodności jako takich podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji, skoro jest się niepłodnym w tym czasie. Jednak w mojej (i chyba nie tylko mojej) wizji metody rozpoznawania płodności to także sposób na życie, myślę, że ostatnia ksiażka Rotzera doskonale to podkreśla - uważam organizm za układ harmonijny, jeżeli coś jest na "wejściu", to pojawi się to na "wyjściu" - dlatego dla mnie samoobserwacja to coś znacznie więcej niż metoda wyznaczania potencjalnego układu płodności. Oczywiście może zalatuję tu fanatyzmem, jednak dla mnie potencjał leżący w obserwacji swojego organizmu jest gigantyczny i myślę, że ograniczanie się do objawów płodności to rozmienianie się na drobne.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Panie Damazy, dziękuję za cytaty. Widać, jak wiele trzeba jeszcze zrobić, by dotrzeć do autorów tych głupot. Pozdrawiam :-)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Która z dziewczyn z naszego forum prowadzi obserwacje na hormonki.pl?????
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Iwa, jak Ci odpowiadają Hormonki?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    serwis ok, ale dla userek hormonów, ja zapisuję tam jedynie niektóre notatki,krwawienie i dodaję serduszka.. ogólnie preferuję 28dni ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Talkatalka, jak userki hormonów podchodzą tam do samoobserwacji? Ktoś je w ogóle zachęca i poszerza świadomość?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    hm..
    dodają godziny "spożywania" hormonów, serduszka, opisują co poniektóre :D
    samoobserwacja ? cóż, z tego co zauważyłam, to sprowadza się do dodawania 'objawów', które są zaczerpnięte z "naszej" karty ciąży, jak ktoś słusznie zauważył..
    ogólnie to dziewczyny nie przejmują się zbytnio obserwacją, bo po co, skoro anty "nie daje" im możliwości zajścia w ciążę.
    z tego, co zauważyłam, są tam też kobiety zdecydowane na obserwację, a także i takie, które są lub chcą zajść w ciążę..
    niestety wg mnie, tamten portal nie jest wystarczający ku temu..
    no, ale nie temu miał służyć, co nie ? :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Dzielą się spostrzeżeniami na temat 28dni? Starające nie myślą o tym, aby zacząć poprawne obserwacje? Rozmawiają w ogóle o NPR i MRP?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Nie sądzę, by większość z nich miała 'dobre' pojęcie o NPR.. większość to raczej osoby myślące 'kalendarzykowo', dlatego zażywające anty..
    Hym.. z tego co widziałam, to jest tam co najmniej jedna ciężarna.. i niezbyt rozumiem co ona tam właściwie robi... no, ale cóż..
    jedno zauważyłam w szczególności to to, iż dużo z użytkowniczek zaznacza początek cyklu kiedy chce.. nie zważają na to, czy okres się już pojawił. tego zbytnio nie rozumiem...
    parę z nich skomentowało mój 'wykres' - bo jak tu mówić o wykresie, gdzie są tylko jakieś tam minimalne zapiski-jako taki, starający się-nic nowego, tu też tak komentują. wiadomo :)
    ale widać, że parę z nich ma świadomość tzw. niebezpiecznych stosunków - mówię tu o moich przerywańcach :) na to zwróciła mi niejedna uwagę-niestety zbyt późno, gdyż ja sama doskonale wiem, iż w przedejakulacie są plemniki..
    to tyle. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Trudno mówić o niebezpieczeństwie u starającej. :-)
    Może zaczynają wykres od 1. tabletki niezależnie od krwawienia? Wydaje mi się, że takie postępowanie ma swoje uzasadnienie. W końcu osią ich świata jest kolejne rozpoczęte opakowanie, które rozpoczyna nowy paracykl.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    oo, to możliwe.
    rzeczywiście ich świat zapewne kręci się wokół tabletek lub plastrów. :)
    --
    •  
      CommentAuthorkajka
    • CommentTimeAug 14th 2008 zmieniony
     permalink
    biorąc tabsy robi się przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami (zazwyczaj tydzień), czyli jak kończy się opakowanie to kończy się cykl, krwawienie występuje parę dni później. Ogólnie większość dziewczyn na hormonkach to dwudziestolatki myślące o życiu w kategoriach przyjemności a nie odpowiedzialności.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Na 28dni też są dwudziestolatki. :-)

    W tym rzecz, że krwawienie występuje w różnym czasie w przerwie i dopiero rozpoczęcie opakowania zaczyna nowy paracykl.
    --
    •  
      CommentAuthorkajka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Amazonko, proszę nie czepiaj się :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Na 28dni też są dwudziestolatki. :-)


    Są też młodsze ;) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Tiaaa, bo to chodzi tylko i wyłącznie o przyjemność jak się bierze anty...

    Myślę, że chcąc być traktowanym poważnie przez tabletkowiczki powinno się skończyć m.in. z takimi "wykwitami" jak ten.

    Ludziom tłoczy się do głowy cały czas, że anty (hormonalna) to odpowiedzialność, w ciążę zajść jest niesamowicie łatwo itp, jesteśmy częścią społeczeństwa, więć to normalne, że ten sposób myślenia, popularyzowany, jest tak powszechny.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Tłoczy się do głowy, że każda anty to odpowiedzialność. Seksedukatorzy chwalą każdego nastolatka, który przyzna się do "zabezpieczania".
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Nie do końca, tłoczy się, że używanie samych prezerwatyw to jeszcze nie jest odpowiedzialność, bo jeszcze przydałyby się pigułki, a nawet globulki (co jest o tyle dziwne, że przecież przy tabletkach NIE zachodzi się w ciążę ;P )

    A potem biedne dziewczyny nie dość, że żrą te harmonety za grube pieniądze, to jeszcze stosują prezerwatywy (chyba dla spowodowania jeszcze większych stanów zapalnych od tarcia) ;)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Heh, słyszałam, że w USA szkolne programy edukacji seksualnej sponsoruje firma Durex oprócz IPPF. Absolutną konieczność stosowania prezerwatyw w każdej sytuacji można łatwo uzasadnić. :-)

    W Polsce chciała sponsorować Fundacja Playboya, ale na szczęście pomysłu nie wprowadzono w życie.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    wlodeczek dlateczego te dziewczyny miałyby być biedne, bo stosują prezerwatywy ? faktycznie, horror ...
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Hmm, ja też mam konto na Hormonki.pl, zapisuję tam różne dane..., jeśli chodziłoby o tempki to mozna je ewentualnie zapisywać w notatkach na Horonkach. Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    PTC w notatkach? To żadna informacja. A co z wykresem? Bez niego nie ma interpretacji.
    --
    •  
      CommentAuthorkajka
    • CommentTimeAug 21st 2008
     permalink
    Amazonko zgadzam się z Tobą, wykres jest czytelniejszy niż notatki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.