Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Mniam, uwielbiam makaron ze szpinakiem :D:D:D
    Czasami mielę wołowinę, podsmażam i dorzucam jak chcę jakiś większy konkret.

    Ja dziś robię duszoną wołowinę marynowaną w ziołach i winie.
    + frytki chyba
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    mangaa no właśnie mój mąż to ten typ faceta, który uważa, że obiad bez mięsa to nie obiad ;) więc do tej wersji dodałam kurczaka pokrojonego w kostkę:)

    Twój obiadek smacznie brzmi :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Ja też uwielbiam makaron ze szpinakiem, ale zaś mój mąż nie lubi.
    No ale i tak robię, tylko bez pomidorów suszonych bo ja z kolei nie przepadam :tongue:

    Ja robię ze szpinakiem, fetą i kurczakiem.




    A dzisiaj mam zupę pieczarkową i potrawkę z kurczaka i marchewki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    u nas dziś pyrki, schabowy i surówka colesław:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Ja mam gulasz i pyzy na parze. Do tego jakieś ogóreczki od teścia.
    A makaron ze szpinakiem często robię z kurczakiem zamarynowanym w ostrej papryce, z sosem śmietanowym i pomidorami.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    uwielbiam makaron ze szpinakiem ale mój małożon ględzi nie lubi, steka więc nie robię
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Moj to nic ze szpinakiem nie zje:/
    U mnie dzis mielone z ziemniaczkami i buraczkami:wink: bez zadnych wymyslow:smile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    u na dziś mielone kotlety z rybki do tego ziemniaczki i kapustka kiszona:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    kasiakuzniki: mielone kotlety z rybki


    Z jakiej rybki ?
    Jak robisz ? :wink:
    --
  1.  permalink
    Teo a mozesz mi rzucic przepisem (szeptem badz PW) na ten makaron co robisz? :)

    Ja dzisiaj mam pierogi ruskie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Teo a ja bym poprosiła o przepis na potrawkę z kuraka, bo szukam lekkich przepisów
    ja robię makaron ze szpinakiem ale całe liście do tego pierś i pieczarki i to w sosie ze śmietanką 30 % mój mąz je prawie wszystko tylko nie może się ruszać:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    kachaw: Teo a ja bym poprosiła o przepis na potrawkę z kuraka, bo szukam lekkich przepisów


    - Teo, to i ja jestem łasa na tę Twoją potrawkę kurczęcą:tongue: Wrzucisz przepisik?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    No dobra wrzucę na wątek o przepisach, chociaż to na prawdę żadna rewelacja dziewczyny :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    U mnie dziś żeberka pieczone ,ziemniaki i buraczki .Uwielbiam to jeść :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    A u nas wczorajszy kurczak w sosie dyniowo-pieczarkowym z ryżem :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Z tą oliwą do makaronu to niestety lipa bo wiadomo oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch... no wiec nie bardzo pomaga :)
    .
    U nas wczoraj robiłam rolady z drobiu w środku z ogórkiem salami i serem do tego śląskie kluski i buraczki z papryką babci :) mamy też kwaaaaśną ogórkową z ziemniaczkami :)
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    kiciamiecia: nas wczoraj robiłam rolady z drobiu w środku z ogórkiem salami i serem do tego śląskie kluski i buraczki z papryką babci :) mamy też kwaaaaśną ogórkową z ziemniaczkami :)
    --


    - Kicia, nie lubie Cie:devil: Normalnie ślinotoku dostałam:wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Teo dziękuje Ci za pomysł z fetą. Czułam, że dla męża moje danie będzie miało za mało wyraźny smak a lazura nie do końca lubi, mozarella nieco za mdła moimzdaniem. Dodałam fete (tak ją stopiłam) i danie faktycznie nabrało charakteru;) my z Domisiem jedliśmy bez bo ja na diecie;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    No ja do szpinaku zawsze fetę daję bo nadaje mu smaku, wyrazu i charakteru :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    jesli ktorys z czlonkow rodziny nie lubi szpinaku to mozna zawsze zrobic do tej porcji makaronu inny sos, ja tak praktykuje ze wzgledu na mlodego

    a do szpinaku to oprocz fety to jeszcze polecam galke muszkatołowa, dla mnie polaczenie idealne
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    monii 9797 dziękuję za radę, przelałam makaron wrzątkiem na cedzaku, zrobił się ciepły i był taki jak zaraz po ugotowaniu, każda nitka oddzielnie,
    Ja zawsze dodaję gałki do szpinaku, ale ja ogólnie uweilbiam szpinak na surowo na kanapce też tylko że wtedy baby
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: jesli ktorys z czlonkow rodziny nie lubi szpinaku to mozna zawsze zrobic do tej porcji makaronu inny sos


    A ja zawsze gotuję to, co wymyślę i nie ma że boli.
    Nie lubisz, nie smakuje - nie jedz, albo ugotuj sobie sam :cool:
    Tzn mówię o mężu co nie, bo Nina za mała ahahahha

    Ale myślę, że gdybym się tak cackała, to albo bym mojego ukochanego szpinaku nie jadła, albo stała przy garach pół dnia wymyślając osobno dla mnie, dla męża i jeszcze dla dziecka.
    O noł ! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    A ja teraz czasem robię dwa obiady, bo karmię cycem i nie chcę jeść ciężkich rzeczy i dla mnie to nie problem zrobić dwa kotlety panierowane a jedną pierś zapieczoną w piekarniku z pomidorem i mozarelą.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    No to ja chyba za leniwa jestem bo dla mnie to już nie lada wyczyn :smile:
    I dlatego karmiąc piersią jadłam wszystko wsio, to co zawsze gotowałam.
    Bo nie chciało by mi się sobie osobno i mężowi osobno.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Hehe migotynko :) u mnie mąż lubi mięso wiec często coś smarze, pieke zawijam :) ale dziś coś co ja uwielbiam coś w 5 min robionego i za 5 zł bo remont mamy i przy garach nie ma jak stać kalafior z polewa z maselkiem i buleczka, jajeczka sadzone, ziemniaki z koperkiem i kefirek :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Uwielbiam taki obiad tylko bez kefirku, bo po nim mam skręt i skurcze jelit, nie wiem czemu :cry:
    --
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    U mnie kopytka ze skwareczkami i mleczkiem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Z racji tego , ze dzis piatek, a tu gdzie mieszkam tradycyjne danie piatkowe to kuskus , to wlasnie stoi na gazie pyszny kuskus marokanski :smile:
    No czy pyszny to sie jeszcze okaze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Taki jak w niedzielnym odcinku Master Chefa pokazywali ?
    Kuskus royal czy jak mu tam było :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    TEORKA: Kuskus royal czy jak mu tam było


    No taki, tylko ja bez tych szaszlykow, bo to za duzo by bylo.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    A no tak piątek, jak mi sie przypomni to też jemy bez mięsa :) a z takich szybkich rzeczy to mam mega ochotę i chyba za niedlugo zrobie fasolke szparagowa i zielona i żółtą też z ziemniaczkami i jajka gotowane a wszystko polanę sosem chrzanowym mmmm babcia robiła ... Bardzo lubiłam mega lekki obiad i w sumie sam sie gotuje :)
    --
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    U nas dzis zapiekanka ziemniaczana z miesem mielonym i na deser nalesniki czekoladowe z bialym serem:jumping:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Ja dzis ide na latwizne I pieke poledwice wieprzowa z panierka z cebuli I chleba.

    A mozecie mi polecic co ja moge robic dla siebie I meza na lunch? Np na dzis mamy tortilla, wczoraj dalam mu krokiety I barszcz czerwony, bo zostalo z obiadu. Ale na nastepne dni nie wiem, co moge zrobic..:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Malisku a może jakaś sałatka w której jest makaron i kurczak
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Malisiek moglabys wrzucic przepis na panierke?
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Malisiek: Ale na nastepne dni nie wiem, co moge zrobic..


    Ja wczoraj robilam roladki z kurczaka nadziewane serem i ziolami, w sosie smietanowo serowym z pieczarkami. Do tego frytki.
    Robi sie szybko i jest bardzo smaczne :)
    --
  2.  permalink
    moya212 wrzuć przepis
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Dwie spore piersi z kurczaka przekroilam na pol. Ubilam jak na kotlety, sol , pieprz. Kazdy taki kotlet smarowalam musztarda, kladlam na to ser i ziola ( u mnie to byla swieza natka pietruszki, ciupka kolendry i odrobinka tymianku). Zwijalam jak roladki i laczylam wykalaczka. Taka roladke obtaczalam dodatkowo w mieszance ziol ( majeranek i ziola prowansalskie). Tak przygotowane roladki obsmazalam na patelni.

    sos :

    Kubeczek smietany + starty zolty ser + odrobina maki do zageszczenia + sol + pieprz + natka pietruszki ( bardziej dla walorow estetycznych ).

    Do smazacych sie roladek dodalam sos , pieczarki ( juz gotowe do uzytku , z puszki ) i gotowalam az sos zgestnieje.

    Jako dodatek byly frytki :smile:


    Mam jeszcze jeden przepis od mamy, ekstra blyskawiczny ! Jak juz nie mamy wogole czasu, albo checi na gotowanie.

    skladniki :
    - piersi z kurczaka
    - torebka francuskiej zupy cebulowej knorra ( albo dwie, w zaleznosci ile mamy tych piersi )
    - smietana

    Wrzucamy na sucha patelnie zupe cebulowa, podsmazamy chwilke do zrumienienia sie wiorkow, dorzucamy piersi z kuraka ( obtaczamy je w tych wiorkach), smazymy chwilke zeby piersi sie zrumienily i dorzucamy gesta smietane. Gotujemy chwilke, az miesko z kurczaka zrobi sie miekkie. Podajemy z frytkami, ryzem albo kluskami slaskimi voila :bigsmile:

    Naprawde polecam, super szybko i smacznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Salatka moze byc. Bo chodzi mi o cos co mozemy zabrac do pracy i szkoly ;)

    A panierka jest mega prosta. Szalotki lub cebule podsmazam na maśle i jak sie lekko poddusi dodaje miąższ z dwóch bulek lub kromek chleba, tyle żeby ta masa byla mokra. Dodaje sol i pieprz i tyle ;) A poledwice przyprawiam na noc w marynacie z papryki slodkiej, ostrej i czosnku. Obsmazam na patelni(potem na tej patelni robie panierke). Po usmazeniu mieso smaruje musztarda i na gore ukladam mase. I piekę. Jest pychaaaa.
    --
    •  
      CommentAuthorKopistka
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    dzisiaj kurczak curry z cukinią, pychota!
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    Ja do takiej panierki dodaję rozmaryn, i musztardę francuską. Potwierdzam, smakuje super.
    --
    • CommentAuthorLamorra
    • CommentTimeDec 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Na jutro przygotuję tortellini z własnoręcznie robionego ciasta z nadzieniem z sera i zielonego pesto, do tego słodkie winko a na deser
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Ja właśnie kończę zapiekankę z ziemniaków, mięsa mielonego podsmażonego z czosnkiem, cebulą, pieczarkami, marchewką i czerwoną papryką oraz zielonej fasolki szparagowej i zielonego groszku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Teorka, a jakiś sos do tego dodajesz, żeby to się trochę połączyło, albo ser żółty, czy tylko to co wymieniłaś? W sumie robię podobną, ale fasolki nigdy nie dawałam, a lubię ją bardzo. I zwykle daję sos Winiary z torebki, ale to wiadomo, sama chemia...

    Treść doklejona: 06.12.13 12:51
    Ja dziś robię ryż z "sosem pomarańczowym" jak to mówi mój syn ;) Podsmażam czosnek, pierś z kurczaka, grubo pokrojoną cebulę, marchewkę i pietruszkę w półtalarki, paprykę kolorową w paski, jak lekko się podsmaży, to dodaję przecier pomidorowy, przyprawy (na ostro), wodę i lekko podduszam, lubimy gdy warzywa są aldente. To podaję z ryżem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 6th 2013 zmieniony
     permalink
    MyAngel: Teorka, a jakiś sos do tego dodajesz, żeby to się trochę połączyło, albo ser żółty, czy tylko to co wymieniłaś?


    Sos jest.
    Tzn do mięsa z tym wszystkim co wymieniłam dorzucam pomidory z puszki [w sosie] i śmietankę 30-stkę.
    Ser też daję ale to na wierzchnią warstwę tylko [a warstw jest kilka bo daję: ziemniaki, mięso, fasolkę +groszek, ziemniaki, mięso, fas.+gr, ziemniaki i dopiero ser] :wink:


    Fajny pomysł na ryż.
    Aczkolwiek serio myślałam, że sos z pomarańczy robisz :wink::wink:
    --
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Teorka musze kiedys wyprobowac z ta fasolka, bo tez robie podobna zapiekanke ale bez fasolki.
    U nas dzis pieczona ryba ze szpinakiem w sosie koperkowym z gotowanymi ziemniaczkami
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Ok, dzięki, spróbuję któregoś pięknego dnia :wink:
    A pomarańczowy to o kolor oczywiście chodziło, bo mój syn lubi to od najmłodszych lat, a wtedy to po kolorach rozróżniał potrawy :smile: Mamy też żółty sos - czytaj pierś z czosnkiem i cebulą podsmażona z dużą ilością curry, jakąś wegetą i chilli, na koniec dodaję śmietanę i trochę zielonej pietruszki, to oczywiście również do ryżu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Ja dziś morszczuk w panierce z kalafiorem i nie najadłam się...
    Ryba zalatuje tranem, zjadłam sam kalafior. Nie znoszę tego. Wrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas dzisiaj kotleciki ziemniaczanotuńczykowe.
    Pyszności !!!!!!!!!!!!!! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    TEORKA: U nas dzisiaj przepyszne kotleciki ziemniaczanotuńczykowo.


    ooo, a wstawisz przepis ? Mam akurat tunczyka w lodowce, tak sobie stoi od 2tyg i czeka na okazje :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.