Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Yol, ja tak właśnie robię- wrzucam pieluchy na płukanie, potem dorzucam ubranka i wybieram normalny cykl prania. I jest ok.

    Tetra rzeczywiście wymiata- tylko w tetrze Krzyś nie przesikuje bokami :cool:

    A ten one size to na noworodka bankowo będą za duże- na Krzysia zrobiły się ok (w sensie że nie było mega luzów na bokach i nie przesikiwał) jakiś miesiąc temu, dopiero jak dobrze 6kg przekroczył. U nas z mniejszych rewelacyjnie sprawdzły się IB snap in one (są rozmiarowe)- takie malutkie, zgrabne i nic nie przeciekało. Ale jednak cena niezachęcająca, więc mamy tylko 4szt na wyjścia
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Ojej naprawdę to jest mało?
    Podejrzewam że kieszonki będą za duże (są uniwersalne niby -od urodzenia):(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Jeżynka może dokupcie jakieś 2,3 otulacze w małym rozmiarze, to przy takiej ilości tetry i wkładów powinno być ok. Ja na początek stawiam na otulacze i tetrę właśnie, potem dopiero puszczę w ruch kieszonki, bo one faktycznie będą za duże na noworodka.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    penny: Jeżynka może dokupcie jakieś 2,3 otulacze w małym rozmiarze
    chyba tak zrobię. Dobrze, że mój mąż też ma fioła na punkcie wielo i chustowania :swingin: bo to spora kasiora idzie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Mój jeszcze fioła może nie ma, ale jest bardzo za i nawet wczoraj jak uczyłam go składać tetrę w latawiec to był wielce zaciekawiony i stwierdził, że to wcale nie takie trudne :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    He he.
    Mój "w tajemnicy " przede mną zakupił 2 chusty - to tej pory nie mogę pojąć po co mu ta druga - no chyba że psa będzie nosić w jednej.:crazy:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny ile tego olejku herbacianego dodaje sie do wiaderka z pieluchami?

    Kilka kropelek tylko??
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Jeżynkatak, jak dziewczyny piszą zależy jak duży będzie noworodek ;)
    mój był bardzo duży (4,9kg waga urodzeniowa) a na początek miałam rozmiarowe otulaczki + tetra i to się sprawdza najlepiej, z jednorozmiarowych otulaczy polecam flip :bigsmile:
    poza tym takie niemowlę to siusia na potęgę, więc często trzeba przebierać, tetry nigy za wiele :)
    kieszonki tak naprawdę zaczynają dobrze leżeć jak maluch przekroczy 5kg, a nawet więcej, wcześniej na bank będą za duże :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Właśnie kupiłam 4 otulacze nb (3-kg) :cheer:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    yol: Kilka kropelek tylko??

    Tak, wystarczy. To bardzo mocny zapach jest :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    A ja mam jeszcze pytanie odnośnie użycia olejku, tylko się nie śmiejcie:

    Dajecie go na dno tych koszy pieluchowych , czy bezpośrednio na wstępnie zaprane pieluszki ? Kosz rozumiem może być zwykły, byle z przykrywką.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Penny , ja po prostu wlalam kilka kropelek do wiadreka z woda ktory mialam przygotowany i na to poszly oplukane pieluchy.

    Ale nie wiem czy tak to ma byc.

    Aaa i ja jeszcze sie nie dorobilam wiadreka z przykrywka. Musze koniecznie jakies kupic ale poki co smrodek jest ok. Ten olejek tak specyficznie pachnie i jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    ja kropiłam na pieluchy w wiadrze a czasami jeszcze na wrzucone do pralki
    ale mi ten zapach zupełnie nie podszedł i przestałam kropić
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    yol: do wiadreka z woda

    Zasadą jest, że pieluch czekających na pranie nie moczymy :confused:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Mónikha: że pieluch czekających na pranie nie moczymy


    :shocked:

    ale czyli, że przepłukać pod wodą też nie wolno ?
    czy tylko trzymać w wiadrze wody ?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    tylko trzymać w wiadrze, bo chodzi zdaje się o namnazanie bakterii.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    W instrukcji obsługi kieszonek Lenny Lamb jest napisane, iż należy usunąć zanieczyszczenia z pieluchy i pozostawić do prania, nie moczyć pieluchy !
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    aaaaaaaaa to patrzcie nawet nie wiedziałam...
    tzn ja nie moczę ale i tak nie wiedziałam :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    ej laski bo nie kumam???

    To jak i gdzie mam trzymac te zasrane i zasikane pieluchy??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    w wiadrze tylko BEZ WODY :wink:
    wypłukaj pod bieżącą wodą, wykręć i sru do wiadra
    ja tak robię i leżą 2 dni bez smrodu [jak nie płukałam to waliło niemożebnie juz po 5 godzinach]
    dobrze, że mnie koleżanki oświeciły :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    U mnie to te pieluchy i tak mokre są czy w wiadrze z wodą czy bez niej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa okey dokey..

    to ide wylac ta wode...

    co mi sie ubzduralo ze ma byc w wiaderku z woda..... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    coma: U mnie to te pieluchy i tak mokre są


    no moje teraz też odkąd płukam
    bo wykręce a i owszem ale przecież nie do sucha...
    no ale w wodzie się nie pluskają i to może o to chodzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    TEORKA: w wiadrze tylko BEZ WODY
    wypłukaj pod bieżącą wodą, wykręć i sru do wiadra

    Właśnie TAK.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    To w takim razie jak teraz używać olejku zapachowego?. Zawsze myślałam ze do wody wkrapiamy parę kropel, a teraz to nie mam pojęcia.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    jeżynka: Zawsze myślałam ze do wody wkrapiamy parę kropel


    tez tak myslalam..
    Teraz to sama nie wiem.

    Ktoras nam powie??
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Do jakiej wody? :shocked:
    Pieluchy trzymamy w wiadrze, bez wody ... Wkrapiamy więc na pieluchy i tyle.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Ja wkraplam kilka kropli do pustego wiadra na dno i później jeszcze jakoś, gdy w połowie pełne. Spłukuję tylko lepiące sie kupy, twarde tylko wyrzucam. Zasikane pieluchy nie płuczę tylko od razu do wiadra rozłożone na częsci, zeby wszystko od razu potem wrzucić do pralki. Przed praniem wrzucam na płukanie. Ot cała filozofia ;).
    Co do olejków, ktoś jeszcze pisał, ze zapach nie podchodzi - są różne olejki - mi najbardziej pasuje herbaciany, jest jeszcze lawendowy i eukaliptusowy.
    Nana, dzięki za polecenie ;).
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    babqa: Co do olejków, ktoś jeszcze pisał, ze zapach nie podchodzi - są różne olejki - mi najbardziej pasuje herbaciany, jest jeszcze lawendowy i eukaliptusowy.


    no ja pisałam :wink:
    herbaciany dla mnie masakra ale może lawendę spróbuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    babqa: Nana, dzięki za polecenie ;)

    Nie ma za co :wink: Pielucha od Ciebie to prawdziwy mercedes wśród wielo.
    Teo jest jeszcze wiele innych (widziałam też pomarańczowy, grejpfrutowy) :bigsmile: Tez muszę wypróbować, bo o ile herbaciany mi nie przeszkadza, o tyle się po prostu znudził :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Ja nie wiem jak inne olejki ale herbaciany jest dlatego dobry bo ma dzialania antybakteryjne a inne nie wiem czy maja takie wlasciwosci.

    Ja akurat lubie ten herbaciany, jakos mi jego zapach nie przeszkadza.

    Podobno dobry jest tez na problemy skorne.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Antybakteryjny jest jeszcze lawendowy i tylko te dwa są zalecane do prania i do pieluszek - lawenda i herbata. Ważne jest by był to prawdziwy olejek a nie jakaś podróba - no chyba ze zależy nam na samym zapachu ;) Herbaciany w sklepie takim porządnym u mnie kosztuje 36zł a lawenda 21 :/ ciut drogo ale naprawdę na dłuuuugo wystarcza (wąchałam taki za 10zł i faktycznie jest inny zapach w sensie że lżejszy i to bardzo)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Moje dziecko co prawda jest od początku na jednorazówkach, ale myślałam ostatnio dużo o tym czyby nie spróbować użyć wielorazówek w celu odpieluchowania. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Albo jakieś rady? A może są jakieś pieluchy dla starszaków o takim przeznaczeniu? Na dzień dzisiejszy widzę, że nie potrzebowalibyśmy ich zbyt wiele, bo jednak w większości przypadków nocnik daje radę. Najbardziej zależy mi na tym, żeby w razie "wpadki" młoda poczuła, że ma mokro, bo jednorazówki niestety trochę utrudniają teraz tę sprawę... Dzięki z góry za rady :smile:
  2.  permalink
    Hydra w takim razie najlepsza bedzie zwykła tetra + otulacz (np FLIP)
    Bez żadnych dodatkowych wkładów mam sucho itp.
    2-3 otulacze +15 teterek to w zupełności wystarczy :smile:

    Tetrę zmoczy i to poczuje więc od razu da ci znać
    I sama w końcu dojdzie do wniosku ze siku = mam mokro = jest nieprzyjemnie :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Dzięki, Night, a polecasz jakieś konkretne? Jak na szybko spojrzałam w google, to trafiłam na rozmiar "one size" - one wszystkie są uniwersalne, tak?
  3.  permalink
    Na Allegro raczej nie znajdziesz otulaczy.
    Najlepiej poszukać w Pieluszkarni lub Krainie Pieluszek.
    Są i rozmiarowe i One-size ale jak dla mnie te rozmiarowe są o dupe rozbić :smile:
    Ja mam dwa FLIPY
    Są droższe niż kieszonki no ale ich nie wymieniasz po każdym siusianiu.
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    A coś takiego by się nadawało? Majteczki treningowe.
  4.  permalink
    Aaa no w sumie tak :smile:
    Bo skoro Hania i tak już z nocniczka korzysta to takie majtunie beda lepsze.
    Ale nie wypowiem się na ich temat niestety bo przed nami jeszcze długa droga żeby dojść do tego etapu :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Hmm, jak czytam na forach opinie o tych majtkach, to raczej szału nie ma... Pomyślę chyba o tych otulaczach.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Na allegro jest sporo otulaczy w zakładce zdrowie i higiena-pieluszki i chusteczki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Myślę że na tym etapie to nie ma co inwestować w majteczki treningowe czy otulacze z tetrą (chyba że dla drugiego, które w drodze:bigsmile:) Osobiście nie wyobrażam sobie zakładania tetry, a potem otulacza ruchliwemu dwulatkowi - tzn. da radę, ale rzecz nie warta zachodu. U nas mokrość nie sprawiała na Kalince większego wrażenia, siuśki lejące się po nogach plus kałuża - już tak.
    Majteczki treningowe są fajne, ale hmm na posiusiwanie (popuszczanie), a nie na porządny sik dwulatka - u Kalinki się nie sprawdziły Chyba najprościej zaopatrzyć się w dużą ilość zwykłych majteczek, szmat do wycierania podłogi, czujności i cierpliwości. Tej ostatniej przede wszystkim:bigsmile: No i wybrać dobry moment (w sensie spokoju w otoczeniu - nie w trakcie wyjazdu czy zabiegania dużego w domu)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ja słyszałam też bardzo pochlebne opinie o otulaczach tetro http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=9&id=592
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy Wam kieszonki nie przemakaja przy nozkach, przy gumkach na laczeniu polaru z materialem zewnetrznym? U mnie pierwsza proba z kieszonkami zakonczyla sie praniem materacyka z wozka :-(
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ovi, może za luźno zapięłaś pieluszkę?
    .
    A ja mam takie pytanie. Moja pralka ma możliwość zrobienia codziennego prania w 30,C na 30 min... Czy myślicie,że można w takim programie prać kieszonki i wkłady? Po prostu nie chcę za długo przetrzymywać zmoczonych wkładów a trudno mi uzbierać tyle innych rzeczy Wojtka, żeby wstawić "normalny" program.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ovi a nie jest za luźno przy nóżkach? bo jak jest luz to sie zdarza niestety
    __
    Odpieluchowywanie znam jedno :P gdy temp zaczynała sie ponad 20st dzieciak w majtach i rajtach puszczany plus nocnik na widoku lub częste wizyty w wc. kilkanaście razy zasiurana podłoga itd i zadziałało. EWENTUALNIE w aptekach i marketach są ceratki takie zwykłe wiązane po boczkach i ceratowe majty i na tą krótką chwilę (wyjścia na spacer, drzemki) taki ceratowy majt i tetra (a te pewnie masz z okresu niemowlęctwa)
    __
    To ja sie pochwalę a co :P Antosia już w dzień wcale nie używa pieluch! Jeszcze były na spacery ale ostatnio sama powiedziała "nie chcę" zaryzykowałam i suchutka i wołała ładnie!! Wpadki są raz w tyg ale winą jest to że za płytko siada na kibelku i jej pocieknie coś. raz nie miała założonej na noc i łóżko suche! Jestem szczęśliwa jak nie wiem co haha paczka pampersów jest na miesiąc albo i dłużej :P

    Treść doklejona: 20.04.12 09:59
    Jah ja tak piorę - tzw szybkie u mnie
    ale co co jakiś czas wrzucam na długie
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Pelasia, dzięki za wpis. Mówisz, że trzeba radykalnie? :wink: To może w tej sytuacji jeszcze poczekamy z tym do lata, jak już trochę się sytuacja uspokoi po narodzinach młodszej siostry... Cierpliwość - ja nie mam z tym problemów, ale męża mam czasem ochotę walnąć za jego reakcje :angry: Mam wrażenie, że moglibyśmy to już mieć za sobą, gdyby nie mieszał młodej w głowie swoimi krytycznymi uwagami :confused:
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Jaheira, moze faktycznie, dzieki za podpowiedz. Mozliwe, ze z one size wybralam ciut za duzy rozmiar. Bylam przyzwyczajona, ze otulacz nic mi nie "wypusci", a kieszonki jednak troche inaczej dzialaja.

    Jesli chodzi o pranie w 30 st.to w takiej temp.ginie zdecydowanie mniej bakterii niz przy 40 st. (nie pamietam danych liczbowych). Ale jesli dodajesz ten proszek antybakteryjny i jesli napisane jest, ze dziala juz od 30 st.to chyba nie ma wiekszych przeszkod. Ale Ty w kulach pierzesz, to nie wiem jak z tym dodatkiem - czy potrzebny. A nie masz opcji podniesienia temp.na 40 st? Ja mam pokretla i moge dac wyzsza temp. Natomiast jesli chodzi o czas, to moze po prostu raz na jakis czas pusc dluzszy program (dla spokoju sumienia ;-) )
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Agunia05: Jah ja tak piorę - tzw szybkie u mnie
    ale co co jakiś czas wrzucam na długie

    No właśnie myślę,żeby tak robić, bo Wojtek jest w miarę czystym dzieckiem i do tej pory pranie jego rzeczy wstawiałam raz w tygodniu. A trzymanie tydzień opłukanych pieluch raczej nie jest higieniczne.

    Ovi ja nie piorę w kulach:tongue: tylko w normalnym proszku. Tego antybakteryjnego nie używam. A faktycznie on jest taki niezbędny?
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Jaheira, no widzisz, cos mi sie pokrecilo ;-) Antybakteryjny jest o tyle dobry, ze pozwala na obnizenie temperatury prania przy jednoczesnym odkazeniu. Podobno zamiast takiego dodatku mozna (o czym wyzej dziewczyny pisaly) dodac pare kropli olejkow (herbacianego lub lawendowego) do prania. Wiem, ze niektorzy w celu odkazenia robia wstepne plukanie w occie, itd., itp. Sposobow wiele, ale w ogole warto odkazac, bo w koncu pierzemy z moczu i odchodow, wiec tego (ze zacytuje Teo ;-) )
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    To ja piorę w kulach :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.